REPKO RAIFFEISENBANKEN Vraag niet om nylons vraag om DANLONS ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO binnen 2 uur een wondermooi kapsel te geven UURWERKEN DE EGM0NDEN HEIL0Q LIMMEN spaarbanken en alle bankzaken VAMOR-Autorijschool FERNH0UT Geef die jarige een plaat! J. J. PANTEK0EK, Ing. Kousen-automaat KOOMEN'S MODES cllaute 0o$ure (^oen van den ^-ioogen cJ-leiloo voorspoedig en gelukkig 1966. 22e JAARGANG NUMMER 41 Redaktie- en Administratie-adres Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 Advertenties per mm 15 cent (bij kontrakt reduktie) 6 JANUARI 1966 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6150 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiterlyk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. <zöameó, de NIEUWSTE PERMANENT stelt ons in staat u ^Dameókapóaion „ALLES" Breedelaan 28 Telefoon 30629 Heiloo GYM. VER. DOVES BESTOND 40 JAAR Uitvoering en feest op 15 en 22 jan. Gegroeid tot 450 leden, met ledenstop Zoals wij reeds in ons jaaroverzicht over 1965 memoreerden, bestond de gymnastiekvereniging Doves op 27 november 40 jaar. De vereniging is gegroeid van 80 le den bij de oprichting in 1925 tot on geveer 450 in 1965. ,De vereniging zou nog uitgebouwd kunnen worden als er meer oefenuren beschikbaar waren. Het ledental kan de laatste jaren niet verder worden opgevoerd,' aldus de verzuchting van het bestuur van Doves. Wie had deze groei, in de beginperi ode van Doves kunnen denken? de leider minder gelukkig was: hij ging door de brug heen Na een kort leiderschap van de heer Jac. Schuyt uit Koedijk, nam de heer J. Heinis de leiding over. Deze heeft lange tijd Doves op zijn bekende en thousiaste wijze geleid. Hij werd lan ge tijd geassisteerd door mej. T. Lan- genberg. Naast de turnsport gingen leden van Doves ook de atletiek beoefenen, waarmee al direkt vele suksessen be reikt werden. In Kunst en Sport' gebouw De bouw van het Kunst en Sport gebouw' (thans ,Asta'-theater), bete kende voor vele verenigingen en in 't bijzonder voor Doves, een belang rijke verbetering. De mogelijkheden om te oefenen werden belangrijk gro- HET ADRES VOOR UW Heerenweg 59 - Heiloo Telefoon 18214 organisatorisch als op technisch ter rein. De heer Groot, meer dan 25 jaar voorzitter, de heer Borjeson 18 jaar sekretaris en de hëer Heinis bijna 20 jaar leider, bijgestaan door hulpleid sters als mej. Borjeson en mevrouw Majolée. Beide namen ook de kleuter- gymnastiek een lange tijd onder hun hoede, gevolgd door vele anderen. De heer Cor Spaans nam van dhr. Heinis de leiding over en mej. Rie van Geene (thans mevr. Swart-van Geene) ging de meisjes- en dames afdelingen leiden. Jeugdturnsters op de voorgrond Uit eigen ervaring weten wij van de grote prestaties van de jeugdturn sters, ten tijde van de zgn. Koren- Met ingang van 1 januari 1966 verhogen wij de rente voor .dagelijks opvraagbare spaargelden' tot Will u gaan sparen Dan moet u nó gaan sparen Nu ontvangt u nog meer rente HEILOO: Kantoor Kennemerstraatweg 416 DE EGMONDEN: Kantoor Egmond-Binnen: Herenweg 73. Kantoor Egm. a. Zee: Voorstraat 71 Zitting Egmond a. d. HoefEgmonderstraatweg 6 LIMMENKantoor Kerkweg 2. Er werd begonnen, onder zeer primi tieve omstandigheden met 80, maar zeer enthousiaste, leden. Oefenend in schoollokaal of danstent Na een demonstratie van de toenma lige Turnkring Alkmaar op een ter rein waarop nu de Melco staat, rijpte het plan een gymnastiekvereniging op te richten. Dit lukte vrij spoedig. Het eerste bestuur werd geformeerd uit de heer J. L. Groot, voorzitter, mej. A. Decken, vice-voorzitster, W. E. Borjeson, sekretaris; H. de Kruijf, 2e sekretaris; de heer C. Wasterval pen ningmeester en verder de dames Mul der en Bakker. Als eerste leider trad op de heer Jan de Bakker. .Alhoewel er bezwaren kleefden aan het turnen in een café, noopten de omstandigheden ertoe elders de .ten ten' op te zetten, namelijk in een grote tent die stond naast ,De Rus tende Jager'. Dit lezen wij in één der vroegere uitgaven van de .Uitkijk post' naar aanleiding van een jubi leum. Voor die tijd turnde men in een lokaal van de openbare lagere school. Toestellen werden in bruik leen afgestaan door de Alkmaarse vereniging ,De Halter'. De eerste uitvoering op 10 april 1926 was een grote gebeurtenis voor Hei loo. Het werd een succes, alhoewel Kennemerstraatweg 530 Heiloo - Telefoon 31103 GRATIS THEORIE ter en, voor toen, in een passende omgeving. Doves kreeg omstreeks 1930 15, subsidie van het gemeentebestuur. Men ontving zegge en schrijve 15 gul den, 2% gulden meer dan de toen malige geitenfokvereniging. De wet houder van toen, de heer Maas Gees- teranus, motiveerde deze 15 gulden met te zeggen ,dat de gymnastiek maar een beetje spelerij was en dus was dit bedrag voldoende Onderlinge wedstrijden waren ook in vroeger jaren hoogtepunten in het verenigingsleven. Kampioenen waren in de eerste jaren meermalen mej. T. van Weelderen (thans mevr. v. Steeg- v. Weelderen), W. E. Borjeson en Cor- ry Avis (thans mevr. Bakker-Avis) Ook in turnkringverband mochten de prestaties genoemd worden. Naast genoemden traden op de voor grond Gola Kuiper, mevr. Majolée en Cor Spaans. Met veel plezier wordt nog teruggedacht aan de openlucht uitvoeringen op het landgoed ,Ter Coulster' en op het terrein achter Hollands Roem. Samen met andere verenigingen, zoals .Eensgezindheid'. Atletiekvereniging ontstond uit gymnastiekvereniging Sinds 1930 was er een aparte afdeling atletiek, als onderdeel van de gym. ver. O.l.v. dhr. Dick Koelemey ont wikkelde deze afdeling zich snel. Niet in het minst door de enthousiaste en deskundige leiding van de voorzitter trainer dhr. Koelemey. Moeilijkheden kwamen er tussen het bestuur en de atletiek-afdeling, zodat de atletiek vereniging Doves werd opgericht. De A.V. bestond 25 jaar. Vaste leiding In de beginperiode heeft de gym.ver. Doves een vaste leiding gehad. Zowel FEESTELIJKHEDEN ROND DE 40-JARIGE Het 40-jarig bestaan van de Gym. Ver. Doves zal zonder een receptie gevierd worden. ,Het geld kunnen we beter ge bruiken,' aldus de sekretaris, dhr. Bakker. Wat er dan wel plaats zal hebben Op 15 januari in de aula van het Psychiatrisch Centrum een grote jubileumuitvoering. Naast o.a. ritmische oefenin gen van meisjes en dames is er turnen te zien van de dames van de keurploeg van het Kon. Ned. Gym. Verb, en een de monstratie van een speciale trampolineploeg. Het belooft dus een bijzondere avond te worden Voor leden en introducees is er op zaterdag 22 januari in ,De Rustende Jager' een feest avond met tal van bekende ar tiesten, o.a. Conny v. d. Bergen en Klaas Komen. beurs-wedstrijden. Onder leiding van Rie van Geene werden tal van deze turnsters eerste. Daaruit groeide, ten dele, de ploegen welke later in Pro vinciaal verband en zelfs op nationaal niveau, suksessen boekten. Een aan tal van deze dames keurploegen liet internationaal van zich horen. Laten wij er een resumé van geven. Kampioen van Nederland dames keurturnen De damesploeg (Thea Beekman, Li- neke Majolée, Liesbeth Piekart, An nie en Sjaan Snaauw en Lucienne Roozendaal) werd op 6 november 1955 kampioen van Nederland keur turnen. Deze homogene ploeg ver sloeg ,Hercules-Hebe' uit Enschede, welke driemaal achtereen kampioen was geweest met een verschil van 8.25 punten. In de nationale keurploegen, uitko mende ook in interlandwedstrijden, werden vooral de turnsters Thea Beekman en Lineke Majolée gekozen. Tal van Doves-turnsters werden op genomen in de keurploegen van het K.N.G.V. Rie van Geene, zelf een uitstekend keurturnster met internationale wed strijdervaring, wist een aantal Doves- turnsters tot topprestaties te brengen. Kampioen, individueel, van Nederland Op 9 januari 1955 werd Thea Beek man jeugdkampioene van Nederland, van het Kon. Ned. Gym. Verbond; 2e werd Lineke Majolée. Van die tijd af, tot en met 1961, is Doves steeds in het nieuws geweest. En dat was steeds zeer goed nieuws Een paar jaar later werd Lineke Ma jolée kampioene v. Nederland jeugd- dames. Zij kwam regelmatig uit, ook bij de dames tegen andere landen zo als: Duitsland (2x), Saarland, Noor wegen en België (2x). Ze werd zelfs uitverkoren om met de Nederlandse ploeg uit te komen op de Olympische spelen in Rome, waar zij tweede werd van de ploeg. Ook Thea Beekman liet van zich horen, alhoewel zij, daar zij turnleidster werd, zich niet meer ge heel kon geven. Nieuwe leiding Thea Beekman volgde in september 1961 Rie van Geene op; geen gemak kelijke taak. Thea Beekman heeft met veel enthousiasme en kennis dit werk aangepakt. Alhoewel van de ,oude' ploegen praktisch niets meer over is, heeft ze de laatste jaren veel sukses weten te behalen met ritmi sche gymnastiek. Vooral tijdens wed strijden van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, waarin de Alk maarse verenigingen .Turnlust' en ,De Halter' een rol spelen. Na het vertrek van Cor Spaans (1-9- '57) trad de heer A. P. van Vaalen als leider van de jongens en heren op. Deze heeft vooral met de jongens- en junioren-groepen suksessen behaald. Thans heeft de jeugdige Han Hoger- heide de leiding. De leiding van de kleutergymnastiek was in de loop der jaren in handen van o.a. mej. A. Borjeson, Mevr. Ma jolée, mej. A. Snaauw, mej. Narold en thans in handen van mej. B. de Koekkoek. Voor uitvoeringen naar de aula Eind 1954 kon de Gym. Ver. Doves zich beter gaan ontplooien. Men nam z'n intrek in het gemeentelijk gym nastieklokaal aan het Slimpad. De behoefte aan betere ruimten voor uit voeringen werd, in 1959, gevonden in de aula van het Psychiatrisch Cen trum ,St. Willibrord'. Vooral voor de jeugduitvoeringen, met ongeveer 300 medewerkenden, een uitstekende ge legenheid. Heilooër Operette Vereniging .ALS IK KONING WAS' 19 en 26 maart 1966. Cadeau uitzoeken? Presentje bedenken? Een hele toer. Behalve dan als u uitpakt met een plaat. Jan-Hein, die morgen 16 wordt wil de Rolling Stones. En Oma, die volgende week 65 wordt, vraagt om het Largo van Handel, gezongen door Kathleen Ferrier. Uw platenhandelaar heeft ze allebei en nog oneindig veel meer. Groot of klein, op 33 of 45 toeren, allemaal voor vriendelijke prijzen en prijsjes. Loop weer eens langs bij: v. Aostastraat 28 - Tel. 31316 Heiloo De toekomst van Doves De belangrijkheid van de lichamelijke oefening, zoals deze belichaamd is in de turnsport, wordt steeds meer als belangrijk erkend voor onze jeugd. O.a. komt dit tot uiting in het grote aantal leden, zoals bijv. Doves heeft. De vereniging wordt geremd in haar groei en bloei. Mogelijk dat Doves bij het gereedkomen van het 3e ge meentelijk gymnastieklokaal, in west, daarvan kan profiteren. Het huidige bestuur ziet er als volgt uit: A. J. Vennik, voorzitter, P. Bak ker sekretaris, Mevr. Koomen-Lamar penningmeesteresse, Marian Baars 2e sekretaresse, mevr. T. Huns-Ploeger 2e penningmeesteresse en J. Muller en J. Langenberg, leden. PROGRAMMA 3e ABONNEMENTSCONCERT met soliste Annie Laffra, violoncel Op het 3e Abonnementsconcert van de Heilooër Kunstkring, seizoen 1965- '66, op woensdag 12 januari in de aula van het Psychiatrisch Centrum, is Annie Laffra, violoncel, soliste. Ze speelt een concert in d voor vio loncel en orkest, van Edouard Lalo. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest staat weer o.l.v. Henri Arends. Het speelt voortsSpirituals, for string choir and orchestra van Mor ton Gould en de Symfonie no. 5 in C kl. t. op. 67 van L. van Beethoven. WITTE KRUIS THANS GROENE KRUIS Overschrijving kontributie Zoals in provinciaal en plaatselijk verband werd besloten, heet per 1 januari 1966 het Witte Kruis: Het Groene Kruis. Administratief verandert dus ook 't één en ander, het is daarom ook dat het bestuur ons verzocht de volgende mededeling te doen aan hen die hun kontributie willen overschrijven. Gaarne op postrekening 19.78.71 ten name van: Penningmeester Prov. N.H. Ver. ,Het Groene Kruis', afd. Heiloo te Heiloo en voor de onder afdeling Gezinsverzorging op postre kening 26.99.78 Coöp. Raiffeisenbank te Heiloo, voor rekening Gezinsver zorging te Heiloo. BENOEMD Benoemd is aan het Stedelijk Muziek Lyceum te Groningen, als leraar pia no, onze plaatsgenoot D. Hoogvorst. HET OPEN BEJAARDENWERK In ons jaaroverzicht, vorige week, spraken we onder het hoofdje ,Het open bejaardenwerk' over de aktivi- teiten van een speciale kommissie, zoals de warme maaltijdenvoorzie ning. Zeer terecht maakt men er ons op attent, dat dit werk een aktiviteit is van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Bij deze is de fout hersteld. Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 wenst u een HEERENWEG 57 TELEFOON 30376

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 1