UITSLAG VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN 1966 IN DE GEMEENTE HEILOO 1620 3401 1618 404 119 379 497 56 20 607 Lyst no. NAAM VAN DE PARTIJ 2e Kamer 1963 Prov. Staten 1962 Prov. Staten 1966 1. P. v. d. A. 1795 1836 2. K. V. P. 3359 3085 3. V. V. D. 1632 1343 4. A. R. Partij 344 376 5. C. P. N. 105 101 6. P. S. P. 282 319 7. C. H. U. 340 295 8. G. D. U. 10. Ger. Pol. Verbond 8 9 11. Boeren Partij 137 Uitgebrachte stemmen 8876 Van onwaarde 155 Geldige stemmen 8721 UITKIJKPOST BIJBLAD 24 MAART 1966 BULLETIN Opvallend Ook in de uitslagen van Heiloo, ziet men de landelijke tendens. Een sterke achteruitgang bij de regeringspartijen de P.v.d.A. en de K.V.P., vooral de eerste, en een grote vooruitgang van de Boerenpartij en de P.S.P. De cijfers moet men zien binnen het raam van het grotere aantal stem gerechtigden, door de groei der ge meente, maar vooral ook door het aantal jongeren dat voor het eerst aan de verkiezingen is gaan deelne men. In verband met de korte tijd welke wij woensdag beschikbaar hadden, konden wij de percentages niet uit rekenen, welke een juister beeld zou den geven van de ontstane verschui vingen. Opvallend was ook de teruggang van de A.R. in Heiloo en de winst van de C.H.U. Ontevreden over het huidige beleid der grote partijen Uit de gemeentelijke uitslagen kan men o.a. de konklusie trekken dat vele kiezers erg ontevreden zijn over het beleid van de grote regeringen, in en buiten de regering. Dit verklaart het grote aantal stem men op de Boeren-partij, welke het sterkst was in het stemburo VIII, het N.K.J.B.-gebouw, nl. 73 stemmen en in café Hoebe, stemburo IV, was het 't laagst, 36. Als het verkiezingen voor de Raad geweest zouden zyn Bij het zien van de uitslagen in onze gemeente, gaat men allicht na wat voor konsekwenties deze gehad zou den hebben als de verkiezingen voor de Raad geweest zouden zijn. Het is gevaarlijk, omdat dan tal van andere faktoren, van plaatselijke aard, een rol spelen. Te verdelen zijn 17 zetels. Bij een eer ste verdeling zou dan de K.V.P. 6 ze tels verkrijgen, de P.v.d.A. en de V.V.D. elk drie, de Prot. Chr. Groe pering 1 en de Boerenpartij 1. Wanneer de C.P.N. niet aan de raads verkiezingen zou deelnemen, dan zou er nog een verschuiving plaats kun nen hebben van C.P.N. kiezers naar de P.S.P. Het zou betekenen dat de P.S.P. met driekwart van de kies deler 1 zetel (restzetel) werd toege wezen. Blijven nog twee zetels te ver delen, zgn. rest-zetels, dan zouden deze kunnen gaan naar de K.V.P. en de Prot.-Chr. Groepering. Nogmaals, met het meest groot mo gelijke voorbehoud maakten wij bo venstaand rekensommetje INTERESSANT PRAATJE OVER AUTOMATISERING Om de avond aan te vullen, hield de heer Brolsma uit Heiloo een praatje over automatisering, op een leden vergadering van de P.v.d.A. De heer Brolsma wees op de proble men die daardoor ontstaan. Onder an dere omdat vele arbeidskrachten om geschoold moeten worden. Aan een grotere groep zullen ook hogere eisen gesteld worden, om deze ver doorge voerde automatisering, o.a. door het gebruik van computers, te leiden. Spreker sprak ook over de toenemen de luchtverontreiniging en haar ge volgen en de noodzaak van vuilver branding, dit mede in verband met het toenemend gebruik van plastic, dat onverteerbaar is. Samenwerking van gemeentebesturen, om de vuil verbranding ter hand te nemen of uit te breiden, leek de heer Brolsma dan ook dringend noodzakelijk. Uit het betoog bleek wel duidelijk, dat tal van problemen opgelost die nen te worden. Zo bijvoorbeeld ook ten aanzien van de toenemende wa terverontreiniging. Het was ,maar'. een praatje van de heer Brolsma, maar het sloeg zo in, dat het tot een rijke discussie kwam. Zeker een reden voor het bestuur van de P.v.d.A. om zulke praatjes meer te laten houden. Zeker door zulk soort sprekers. GOEDE REEKS UITZENDINGEN VAN DE N.C.R.V. Over wat er voor en door de bejaarden gedaan kan worden De N.C.R.V. heeft de laatste weken zes uitzendingen gewijd aan de be jaardenzorg in Nederland. Het programma, per televisie uitge zonden, heette ,Eén op de tien', ge noemd naar de 1 miljoen tweehon derd duizend Nederlanders die ouder zijn dan 65 jaar. Zondagavond was de laatste uitzending, welke ook nu weer gepresenteerd werd door Jan van Hillo. Het is een uitstekende reeks van uit zendingen geworden, waarvan wij er, helaas, een paar moesten missen. Niet in de laatste plaats door de in formatie van een groot aantal des kundigen. Zo zagen wij in de laatste uitzending, van zondag dus, de revue passeren in een samenvattend geheel o.a. dr. Schreuder, geneesheer-direk- teur van het Algemeen Ziekenhuis te Hilversum, minister Veldkamp van het Departement van Volksgezond heid, de heer Egas (plaatsgenoot), Staatssekretaris van 't Departement van Maatschappelijk Werk en een Engelse dokter, een deskundige op het terrein van de (medische) be jaardenverzorging. Ook hier werd aangedrongen op het zich voorbereiden op pensionering. Teveel zich te vroeg laten inschrijven of opnemen in een verzorgingstehuis. Reden het bang zijn dat ze later, als ze werkelijk voor een tehuis in aan merking moeten komen, te laat zijn. Vrees kan weggenomen worden door de bouw van meer verzorgingstehui zen en de bouw van dienstverlenings centra bij komplexen bejaardenwo ningen etc. De bejaarden zo lang mo gelijk hun eigen zelfstandigheid laten bewaren. Ander opname-beleid is nodig, met als basis sociale en medische edukatie. Gedachte dat een groot percentage bejaarden chronisch ziek is, blijkt echter ongeveer 2% of 25.000 te zijn. Er werd gepleit voor bouw van spe ciale geriatrische ziekenhuizen en waar niet mogelijk afdelingen bij be staande ziekenhuizen. Het aantal chronisch zieken neemt toe, dit in verband met het groter wordend aantal bejaarden en de be reikte hogere leeftijden. Te veel eten - te weinig bewegen Gepleit werd voor het zogenaamde kulturele groepswerk. Daarvan wer den beelden getoond. Geestelijk en lichamelijk moet de be jaarde fit blijven. ,Dit geldt trouwens voor iedereen' zei één der medewer kers. Daarom is gymnastiek zo be langrijk. Ook daarvan zagen we beel den; bejaarden-gymnastiek. Over het algemeen eten de bejaarden (en zij werkelijk niet alleen) te veel en bewegen zich te weinig. Daarbij komt nog dat we te vet eten konsu- meren. Dit, in vogelvlucht, waren eni ge gegevens uit ,Eén op de tien', welke zeker voor geïnteresserden waarde vol is geweest. MIDDENPLANTSOEN IN DROONECAMPSTRAAT VERANDERD De heesterbeplanting, in het midden plantsoen van de Droonecampstraat, is weggenomen. De beschikbare ruim te is beplant met rozen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 3