oor onze oudere iezeró TROMP'S Dit is dè jas! GRONINGEN T&ilenka COR HUIJZER HEERENWEG 70 Ewisweg 114 -Qxcluóie ve <^eportageó WIM BL00TH00FD SLIPPENS Aluminium Jalouzieën Loodgietersbedrijf De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS MAGIC - Fix vakantietube cadeau JAN BRAAM Knippen op Afspraak 14 APRIL 1966 2 UITKIJKPOST RUILBEURS Het Schilders- en Behangersbedrijf van (vJh. Gebr. Huijzer) is verplaatst naar (bij dhr. Plooijer) waar boodschappen kunnen worden afgegeven, en het kantoor-adres is: TELEFOON 31527. Ook kunnen boodschappen worden afgegeven aan de Nic. Beetsweg 21 te Heiloo. Gevraagd Ruilwaarde: v. Nelle-bons, 10 pt. 6 punten Ranzijn-zegels 4 punten Dego-zegels 6 punten A.H.-zegels 50 punten D.E.-bons, 10 pt. 20 punten Aangeboden: Ruilwaaroe: Niemeijer-bons, 2 pt. 45 punten Leeuwen-zegels 10 punten Animo-zegels 4 punten Spar-zegels 4 punten Kroontjes 2 punten Z.B.-zegels 2 punten Vivo-bons 2 punten FILMS VOOR DE KOMENDE WEEK .Bekentenis van een prostituée' heet de film die in het .Asta'-theater draait. In de voornaamste rollen Sun ny Nielsen, Zellita Torki en Conny Ohlsen. Dit is een Scandinavische film en vertelt ons over het leven van een paar lichte meisjes, meisjes die ,'t leven' zijn ingegaan door omstan digheden thuis. Een oudere prostituée vertelt haar jonge .kollega's', met haar eigen ongelukkige leven als voor beeld, dat zij een afschuwelijke toe komst tegemoet gaan. .Natuurlijk houd ik ermee op als ik een man leer kennen die met me wil trouwen' zegt één der meisjes, Sunny. Maar zal ze dat ook doen? De film geeft daar geen antwoord op, maar wil slechts de aandacht vestigen op deze levens aan de zelfkant van de maatschappij. .Spoor van moordend lood' draait in de matinee zondagmiddag. Een film met o.a. Barry Sullivan en Marilyn Maxwell. Horne, de sheriff van Thun der Rock heeft geen gemakkelijke taak. Hij moet Ross Sawyer en zijn zoons inrekenen, die een bankoverval hebben gepleegd en daarbij ook enige mannen doodden. De notabelen van de stad vertrouwen hem niet en daarom roepen zij Sam Swope, een gevreesde revolverheld, te hulp. Horne weet Reese Sawyer en het gestolen geld op te sporen, maar Ross bindt dan de strijd aan tegen Horne. Horne wint deze strijd en wacht af wat er verder zal gebeuren. MOOIE DIA-MIDDAG IN HET DORPSHUIS voor bezoekers van de ,Soos' Voor de trouwe bezoekers van de ,Soos' in het Dorpshuis, vertoonde de heer Ant. Jensch zijn dia's over oud- Heiloo. Deze vielen ook bij deze be langstellenden goed in de smaak. Uit blijk van waardering werd de heer Jensch, en echtgenote, aangebo den gratis mee te gaan met een te houden toer, om het IJsselmeer, bin nenkort door deze ,Soos' te houden. Een geweldig leuke geste, vooral ook omdat de heer Jensch altijd voor an deren klaar staat en zeker al een tiental keren, geheel belangeloos, dia avonden in de afgelopen maanden verzorgde. FOTOGRAAF Zevenhuizerlaan 35 - Heiloo Telefoon 30339 Korrespondentie Mevr. J. C. Kr. Er is een pakketje naar u onderweg. Uw saldo is nu 2500 punten. Attentie Slechts bons die onder het hoofdje .gevraagd' genoemd worden kunnen worden ingezonden. Voor zoekgeraakte zendingen stellen wij ons niet aansprakelijk. Uw pakketjes dienen vergezeld te gaan van een volledige inhoudopgave en van 60 cents aan postzegels (het liefst zegels van 18, 10, 8 of 2 cent). Zendt uw aanvragen aan: Oom Henk, p.a. .Uitkijkpost' FATALE MELODIE Weet u of Heiloo naast St. Caecilia en Eensgezindheid nog een derde mu ziekgezelschap rijk is? Ik niet, maar het moet wel haast zo zijn, want op tal van raambiljetten valt te lezen: 't Ontluikende Roosje speelt ^Fatale Melodie'. Nu dacht ik altijd dat 't Ontluikende Roosje een toneelvereniging was, voor DE MOESTUIN 16 - HEILOO TEL. 02200-30814 maar wellicht is er een nieuwe muzi kale knop ontloken. De vraagt dringt zich aan ons op, wat voor soort or kest en wat voor soort muziek zullen we te zien en te horen krijgen. Een drumband, dansband, swingband of wellicht een welluidend strijkorkest? Maar dat laatste kan ik me nauwe lijks voorstellen, gezien de fatale me lodie die gebracht zal worden. Nee, ik vermoed wel dat het iets moderns zal zijn: Erger nog dan rock and roll, die maakt alleen maar stapeldol, is zeer beslist die rare twist. Als een ieder nu maar wist, het is alleen banaal kabaal en fataal, fataal, fataal Opdat u en ik zaterdagavond niet voor verrassingen komen te staan, besloot ik van tevoren voor luister vinkje te spelen tijdens één der repe tities. Op de gang hoorde ik het al: heel mysterieuze muziek, zacht be ginnend, weldra aanzwellend en op eens een oorverdovende paukenslag. Maar was het wel een paukenslag? Nee, het was onmiskenbaar iets veel fatalers: een revolverschot! Hadden de muzikanten onderling on enigheid gekregen? Met knikkende knieën en op het ergste voorbereid ging ik naar binnen en wat zag ik: geen orkest, nergens muziekinstru menten, alleen een ouwe grammo foon; geen dode(n), nergens bloed, al leen een vrolijk gezelschap genietend van een kopje koffie. Het eerste bedrijf van het toneelstuk .Fatale Melodie' was namelijk net ten einde en men hield een kleine pauze. Het kijken naar de televisie betekent voor oudere mensen vaak een pretti ge tijdpassering. Bepaalde uitzendin gen worden soms met veel plezier ge volgd. Voor mensen, die aan huis ge bonden zijn is het een vorm van kon- takt met de buitenwereld, zeker voor degenen, die niet voldoende andere bezigheden hebben. Een beetje on rustig soms die televisie, dat wel. In België, bij de Vlaamse televisie, is men vorig jaar begonnen met specia le bejaarden-programma's, onder de titel .Jonger dan je denkt'. Nu heb ben wij daar in Heiloo niet veel aan, want wij kunnen deze programma's niet ontvangen. In België vallen deze uitzendingen, die 's zaterdagmorgens worden gegeven, echter bijzonder in de smaak. Vooral het onderdeel gym nastiek trekt veel belangstelling, spe ciaal bij die bejaarden, die meer li chaamsbeweging nodig hebben. Zij volgen deze rubriek dan vaak op ad vies van de dokter. De programma's bieden veel aktualiteiten, waar oude re mensen interesse in zouden kunnen hebben en tenslotte vooral amuse ment ,uit de oude doos'. Misschien gaat de Nederlandse Televisie ook nog wel eens zulke programma's ver zorgen. Het onlangs beëindigde programma ,Eén op tien' van de N.C.R.V. op het tweede net was al een stap in de goe de richting. In deze programma's werd op aantrekkelijke wijze aan dacht geschonken aan de situatie van ouderen, die eentiende deel van onze bevolking vormen. Naar onze mening is het zeer gewenst dat dit beslist niet geringe deel van de bevolking ook in de televisie wat meer aan zijn trekken komt. Radio Evenals vorig jaar verzorgt de KRO in 1966 in het radioplatensoospro- Nadat ik me had voorgesteld en ge- excuseerd, werd me een stoel en een bakje troost aangeboden en werd me het één en ander uitgelegd. Tot mijn grote vreugde kan ik u thans berichten dat 't Ontluikende Roosje wel degelijk een toneelvereni ging was en is. Hoe had ik daar aan kunnen twijfelen. Het volgend toneel seizoen hoopt deze Rederijkerskamer zelfs haar 75-jarig jubileum te vieren. Het toneelstuk dat nu in voorberei ding is, en dat 16 en 23 april a.s. in ,De Rustende Jager' in Heiloo opge voerd zal worden, is een thriller. Naar ik aanneem staat de titel op de kogels die u om de oren zullen flui ten. OOP. BOERENLEENBANK (EINDHOVEN) HIELD ALGEMENE VERGADERING Stichting Spaarbank 8.152.921,41 De Coöp. Boerenleenbank te Heiloo, aangesloten bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, hield dinsdagavond haar algemene verga dering in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg. Volgende week hopen wij verslag te doen van deze vergadering. Thans willen wij enige gegevens publiceren, overgenomen uit de ook ons toege zonden balans per 31 december 1965. Hieruit blijkt o.a. dat spaarders etc. een bedrag van 8.152.921,41 op de bank hebben, onderverdeeld als volgt: Direkt opvorderbare spaargelden 6.235.035,10; rentespaarrekeningen 54.297,21; beleggingsrekeningen 126.401,49; deposito's met 1 jaar op zegging 922.963,92; rente-deposito- rekeningen 425.740,89; jeugdspaar- rekeningen 299.159,78 en Rijksamb tenaren en bedrijfsspaarrekeningen 89.323,02. Het winstsaldo was over het afgelopen jaar 17.485,30. Rente Stichting Spaarbank 254.475,22 Blijkens de Verlies- en Winstrekening over het boekjaar 1965 was de rente van de Stichting Spaarb. 254.475,22. Verkozen diende te worden een lid van het bestuur, omdat de heer C. J. Hageman (direkteur) aftredend was. Deze stelde zich herkiesbaar. Evenals de heer Jac. Swart, die als lid van de Raad van Toezicht aftredend was. WAAR NAAR TOE ASTA-THEATER. Vrijdag en zater dag 8 uur en zondag 7 en 9.15 uur: .Bekentenis van een prostituée' 18 jr. Zondag 3 uur: Spoor van moordend lood'. DE VERGULDE VALK Egm. a. Zee. Zaterdag 8 uur: ,De strijd om het verborgen goud'. Zondag 8 uur: ,In opdracht van ge heim agent Mister Solo' 14 jaar. WESTERWEG 113 - HEILOO Erkend gas- en waterfitter (Tel. Schagen 02240-2515 ol 2896) Stationsweg 68 - Heiloo - Tel. 30068 gramma van Mia Smelt weer een so ciale voorlichtingsrubriek voor be jaarden. Deze uitzendingen vinden plaats vrijdag om de 14 dagen van 10.05-11.00 uur 's morgens. Deze ra dio-praatjes worden gehouden door de heer W. A. F. Leenaerts, direkteur van de gemeentelijke sociale dienst te Den Bosch. Voor belangstellenden zijn op aan vraag in beperkte mate bij de K.R.O. teksten van deze praatjes verkrijg baar. Pensioen per giro In aanvulling op ons berichtje van de vorige week delen wij nog mede, dat naast de mogelijkheid het pensioen over te laten schrijven op de eigen giro-rekening, ook de mogelijkheid bestaat dat het pensioen wordt over geschreven naar een door u aan te wijzen (spaar)bank. Dit kan in som mige gevallen overschrijvingskosten besparen. Als u van deze mogelijkheid gebruik wenst te maken dient u kon- takt op te nemen met de instantie welke uw pensioen uitbetaalt. Even lachen Een boer gaf de nieuwe knecht een bord vol paddestoelen voor zijn avond eten. Hij had er een mand vol verza meld die dag. ,Eet niemand anders paddestoelen?' vroeg de nieuweling toen hij zag, dat alleen hij de padde stoelen kreeg. ,We eten 't liever bij 't ontbijt' antwoordde de boer. De volgende morgen wekte de boer de nieuwe knecht en vroeg hem hoe hij zich voelde. ,Bestig' was 't antwoord. De boer draaide zich om, liep naar de keuken, stak zijn hoofd door de deuropening en riep tegen zijn vrouw: ,Ga je gang maar Kee, 't benne eetbare.' Kommissie Open Bejaardenwerk Heiloo, Raadhuisweg 4, tel. 31144 L I M M E N LIMMEN-NIEUWS Na de spannende ontmoetingen tegen Meervogels, gaat het eerste elftal a.s. zondag naar De Rijp om strijd te le veren tegen een elftal dat thuis nog ongeslagen bleef. Echter in verband met de interland Nederland-België om 12 uur. Het programma luidt: De Rijp 1Limmen 1, 12 uur. Ver trek vanaf café Admiraal om 11 uur met personenauto's. Limmen 5St. Victor 5, 12 uur. Aspiranten: Limmen AKolp. Boys A, 12 uur op 't B-terrein. H.S.V. CLimmen B, 12 uur. Limmen CDe Rijp B, 1.15 uur op het B-terrein. PROPAGANDA-VELDLOOP TE LIMMEN op Koninginnedag Op Koninginnedag, 30 april, organi seert de atletiekvereniging .Trias' een propagandaveldloop te Limmen. Binnenkort hopen wij nog wat nadere gegevens te publiceren. UITSLAGEN ,DE HYACINTH VAN HET KIND' Vorige week konden wij nog niet de uitslagen bekend maken van de ex positie ,De Hyacinth van het Kind' te Limmen. Hier volgen ze nu. De prijzen voor de beste inzendingen van hyacinthen gingen naar: 4e klas jongens: 1. Rinus Koot, 2. Piere Admiraal, 3. Sjaak Groot. 5e klas jongens: 1. Kees Admiraal, 2. Piet van Dijk, 3. Siem Valkering. 6e klas jongens: 1. Albert Dekker, 2. Jan Vink, 3. John Snel. 4e klas meisjes: 1. Loes Henselmans, 2. Ans Driessen, 3. Henny Slotboom. 5e klas meisjes: 1. Marga Koot, 2. Ria v. Tunen, 3. Brenda van Keeken. 6e klas meisjes: 1. Marian Dekker, 2. Corry Nijman, 3. Elma Tuijn. 4e klas: 1. Betsy Bakker, 2. Aty van der Velden, 3. Annemiek Zandbergen. 5e klas: 1. Margriet Schol, 2. Tinie Zomerdijk, 3. Bas de Winter. Ere-prijzen waren er, voor werkstuk ken, voor: 1. Margriet Denneman, 2. Gerda en Liesette Bakkum, 3. Elma Tuijn. De prijzen van de tekenwedstrijd en het maken van werkstukken werden uitgereikt aan: le klas: 1. Marian Dekker, 2. Elly Stroethoff, 3. Carolientje Duijkersloot 3e klas: 1. Dorenda Revers, 2. Anne ke Keijzer, 3. Elly v. d. Meer. 40-JARIG JUBILEUM C. KAMER hij fa. Chr. Kieft Zonen te Limmen Het bloembollenkwekers- en export bedrijf de fa. Chr. Kieft Zonen te Limmen had gisteren een jubilaris in haar midden. De heer C. Kamer her dacht namelijk het feit dat hij 40 jaar geleden zijn loopbaan bij ge noemde firma begon. Een afwisselende loopbaan welke hij begon op 12-jarige leeftijd. Na het bedrijf in al zijn fa cetten te hebben .doorgewerkt' bracht de heer Kamer het tot Kuituurchef. Reeds jaren heeft hij met waar vak manschap de leiding over de kweke rij. Een vakmanschap welke hij gis termiddag bekroond mocht zien met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke loco-burgemeester N. Kroone hem - na prijzende woorden - op de borst speldde. Tevoren spraken namens de direktie van het bedrijf de heren J. Kieft en Chr. van Keeken. Beide sprekers roemden vooral zijn groot vakman schap, zijn plichtsbetrachting en goe de leidinggevende capaciteiten. Zij de den hun woorden vergezeld gaan van een polshorloge en een enveloppe met inhoud. Namens het personeel bood de heer Th. Dekker, onder waarderende woor den de jubilaris een fraaie grasmaai- machine aan. Ook mevrouw Kamer werd in de hulde van haar echtgenoot betrokken door bloemen, welke zij van direktie en personeel kreeg aangeboden. Na het officiële gedeelte volgde een ge zellig samenzijn tussen de jubilaris en familie en direktie en personeel van het bedrijf. ,TWO WOMEN SHOW' in parochiehuis ,St. Maarten' te Limmen Aanstaande vrijdagavond wordt in het parochiehuis ,St. Maarten' de ,Two Women Show' gebracht door de dames Van Keeken en Joose. De opbrengst van de kaartverkoop komt geheel ten goede aan het res tauratiefonds van de Ned. Herv. kerk. De dames zijn reeds herhaalde malen met veel succes met deze show voor het voetlicht getreden. Veel kaarten zijn er reeds verkocht, maar er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij de da mes: v. d. Meer, Hyacinthenlaan 2, tel. 02205-269 en v. Til, Rijksweg 6, tel. 02205-220. Als u een prettige avond wilt hebben, dan is hier een prachtige gelegenheid, die zich misschien niet spoedig meer zal voordoen. PARTIJ VAN DE ARBEID Afd. Egmond aan de Hoef Onder voorzitterschap van de heer J. Plas, heeft de Partij van de Arbeid, afd. Egmond aan de Hoef, na twee vergaderingen en een referendum ge houden te hebben, de volgende defi nitieve kandidatenlijst samengesteld voor de komende gemeenteraadsver kiezingen 1. J. IJkel, 2. E. Zwaan, 3. B. Rekers, 4. B. A. Daman-de Beus (Egm.-Bin.), 5. E. van Uitert, 6. C. van Eck-v. d. Pijl, 7. R. Schoon, 8. M. Klijnsma, 9. T. Smit-de Haan, 10. A. Plas-v. d. Veen en 11. H. Th. J. Amerika. PREDIKBE URTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 17 april 11 u. ds. Bloemhoff. Zondag 17 april 9.45 uur Jeugdkapel in ,De Rank'. Vereniging van Rechtzinnig Herv. Kruiskerk, Maas Geesteranusweg 2 Zondag 17 april 10.15 uur ds. Alma jr van Amsterdam; 7.15 uur ds. v. Niel van IJmuiden. Gereformeerde Kerk Noordergeeststraat Zondag 17 april 9.30 en 5.00 uur, ds. Molenaar. R.-K. KERKDIENSTEN St. Willibrorduskerk, Westerweg Zondag: Heilige Missen 7.30, 10.30 en 12 uur. Gezongen parochiemis 9 uur. Werkdagen: Heilige Missen 7 en 8 uur (woensdag 7.15 - 8 uur). 17.30 uur Avondmis op zondag. Avondmis: le vrijdag van de maand 7.30 uur. Avondlof: Zaterdag 7.30 en zondag 7 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4.30 tot 8 uur (pauze 6 - 6.30 uur). R.-k. kerkdiensten Moeder Gods Kerk Schuine Hondsbosschelaan Heilige Missen: op zondag 7.00, 8.00, 10.45, 12.00 uur. Hoogmis 9.15 uur. Op werkdagen: 7.30 en 8.10 uur. Avondoefening: 19.15 uur. Avondlof op zaterdag om 19.15 uur. 's Zaterdags biechtgelegenheid van 16.30 -18.00 uur en 18.30 - 20.00 uur. R.-k. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan Heilige Missen: 7.30, 9 uur (Hoogmis) en 11 uur. Avondmis: le vrijdag van de maand 19.30 (7.30 uur). Avondlof: Zaterdag en zondag 19 uur (7 uur). Biechtgelegenheid in beide kapellen: zaterdag vanaf 4 uur. Op werkdagen is de H. Mis om 7.30 uur in de Genadekapel. Parochie-zondagsdienst Kennemerstraatweg 364, telef. 30844. Zondags- en weekdienst De zondags- en weekdienst wordt bij voorkomende noodgevallen voor ge heel Heiloo op alle uren waargeno men door de gezamenlijke priesters van Heiloo, nl. van H. Willibrordus- parochie, rectoraat Kapel, H. Moeder Gods parochie en rectoraat Psychia trisch Centrum ,St. Willibrord', in ge noemde volgorde ieder achtereenvol gens een week te beginnen op zondag. Dit betekent dat men voor noodge vallen moet opbellen 30844, vandaar wordt de pastorie opgebeld die ,de week' heeft. Voor alle andere zaken moet men steeds bij de eigen parochiegeestelijk heid zijn. Het zou zich alleen kunnen voordoen, dat men geen gehoor krijgt. Lokaalvergadering Holleweg 97 V.m. 10.00 uur Breking des Broods. N.m. 5.00 uur Bediening des Woords. Hervormde Gemeente Limmen Limmen, 17 april 11 uur ds. v. d. Pol. Evang. Luth. Gem. Alkmaar Oudegracht 187, hk Baangracht Zondag 17 april 10.15 uur Eerwaarde heer Mulder van Utrecht. Rem. Ger. Gem. Alkmaar Zondag 17 april 10.30 u. ds. Mayer. Doopsgezinde Gemeente Koningsweg, Alkmaar Zondag 17 april 10 uur ds. v. Schayck van IJmuiden. Ned. Herv. Gem. Egm.-Binnen Egmond-Binnen, 17 april 10 uur ds. Veenhuysen. DOKTERSDIENSTEN Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 13.00 u. tot zondag 24.00 uur Heiloo Dr. v. Oppen, v. d. Feen de Lillew. 12, telefoon 30519. Limmen - Akersloot - Uitgeest: Dr. Bremmers, Limmen, Rijksw. 116, tel. 02205-272. WIJKVERPLEGING Zr. Hartel, Holleweg 137, tel. 30637. Waarnemend verpleegster van Zuster Buur: Witte Kruis afd. Limmen Dag en nacht te bereiken: 02203-256. R.-k. Interparochieel Soc. Char. Centrum Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster: in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7 - 8 uur; woensdag en vrijdagochtend 8.30 -10.30 uur; in Limmen, in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Kerkweg, telef. 250, dinsdagmiddag 2-3 uur en donder dagavond 6-7 uur. R.-k. Gezinszorg en Gezinshulp Heiloo - Limmen Aanvragen bij: Mevr. C. M. Zuider- duin-v. d. Meij, Heerenweg 120, Hei loo, telefoon 31172. GEZINSZORG (v.h. Groene Kruis) Aanvragen bij mevr. Bruntink - Nat, Westerweg 341 - Heiloo - Tel. 30119. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij Mevr. Meertens-Wiltens, Rector Fre- derik Laan 5, tel. 16377 en mevrouw J. van 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1 telefoon 30127. en een HERENKAPSALON v. Aostastraat 4 - Heiloo Telefoon 31004 Gratis Zilverzegels

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 2