VRIJE BENZINE! VRIJE BENZINE! UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN DE GEMEENTE HEILOO HOGEWEG 72 Automobilisten opgelet Ook wü hebben onze benzine prijzen sterk verlaagd. Zorgt u dus voor nóg lagere ■- D autokosten door SUPER en BENZINE te tanken by: IcL \J* IjRUl/ I Tevens leveren wij le kwaliteit Huisbrandolie tegen scherp konkurrerende prijzen. Grens Limmen-Heiloo ALLEEN A.S. ZATERDAG: Bij tanken boven 20 liter GRATIS 1 prachtige landkaart Naam van de Partij Raad 1962 Prov. Staten 1966 Raad 1966 Stemmen Stemmen Stemmen K.V.P. 3129 41,- 3401 39,- 3382 39,- P.v.d.A. 1675 22,- 1620 18,6 1707 19,7 V.V.D. 1197 15,7 1618 18,6 1749 20,2 AR- 618 C.H.U. 8,1 404 497 4.6 5.7 767 8,8 P.S.P. 308 4,- 379 4,4 262 3,- C.P.N. 102 1,4 119 1,4 109 1,3 G.P.V. 20 0,1 Heilooër Belang 596 7,8 Boerenpartij 607 7,- 700 8,- C.D.U. 56 0,6 7625 100 8721 100 8676 100 BIJ DE UITSLAGEN EN PERCENTAGES UITKIJKPOST BIJBLAD 2 JUNI 1966 Uit de uitslagen en percentages, be treffende de Provinciale Staten ver kiezingen van 23 maart en de gister gehouden gemeenteraadsverkiezingen blijkt, dat de K.V.P. percentsgewijs gelijk is gebleven, de P.v.d.A. welke in maart, zoals minister Vondeling het uitdrukte ,een dreun had gekre gen', herstelde zich en ging weer vooruit van 18.6 op 19.7%. De V.V.D. deed het nog beter en steeg van 18.6 op 20.2%. De A.R. en C.H.U. samen op 23 maart 10.3% daalde tot 8.8%. De P.S.P. van 4.4 op 3% en de C.P.N. van 1.4 op 1.3%. De winnaar was ook hier de Boeren partij welke na 23 maart nog vooruit ging van 7 op 8%. K.V.P., V.V.D. EN PROT. CHRIST. GROEPERING WINNEN 'N ZETEL De gisteren gehouden gemeenteraads verkiezingen leverde voor de K.V.P. V.V.D. en Prot. Christ. Groepering een winst van één zetel op. Deze ko men resp. terug in de raad met resp. 7, 4 en 2 zetels. De Boerenpartij komt in Heiloo's raad met 1 zetel. De P.v.d.A. verloor één zetel en kwam daardoor op 3 ze tels. De P.S.P. kon de kiesdeler van 510 6/7 stemmen niet halen, maar ook niet de van de kiesdeler, voor een overschotzetel. De raad van Heiloo ging, in verband met de groei van de gemeente, van 15 op 17 zetels. Gekozen zijn: J. Bolten, Drs. Crab- bendam, H. Korthouwer, J. H. Zoon, Th. M. Knippen, J. H. Overmeer en H. C. Groot (K.V.P.)Ir. T. G. Tom- son, mevr. A. M. E. van der Zee-Man- dersloot, H. Mulder en J. J. Dekker (V.V.D.); N. Majolée, Joh. de Vries en M. Walda (P.v.d.A.); J. Pieters en C. J. Vahl (Prot. Christ. Groepering) en A. J. M. ten Hoope (Boerenpartij). Voor persoonsbeschrijving zie men elders. OPVALLEND VEEL VOORKEURSTEMMEN VOOR EEN KLEIN AANTAL KANDIDATEN De meeste voorkeurstemmen wist drs. Crabbendam op zich te vergaren (224). Deze K.V.P. vertegenwoordiger werd gevolgd door Joh. de Vries (P.v. d.A.) die 205 haalde en de V.V.D. ver tegenwoordigster mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot met 203 stem men. Ook dhr. H. C. Groot (K.V.P) bereikte veel stemmen, namelijk 156. De jeugdige kandidaat, nummer 4 op de lijst van de Prot. Christ. Groepe ring, de heer B. Heeringa, wist 51 stemmen op zich te verenigen. ZIJ DIE NIET TERUGKEREN IN HEILOO'S RAAD Een 3-tal thans nog zittende raadsleden komt in september 1966 niet meer terug in Heiloo's Raad. Mevr H. L. Beek-Jansen heeft 8 jaar op voorbeeldige wijze de gemeente gediend. Zij was 4 jaar voorzitster van de K.V.P Raadsfraktie. De heer B. Eekhoi kwam in twee zittings perioden van de raad, in het bestuur der gemeente, door bedanken van resp. de he ren I Rus en J. H. J. Kemme. Hij vertegen woordigde de groep Gemeentebelangen. De heer C. Meertens (P.v.d.A.) was pas één jaar raadslid. Hij werd gekozen wegens het vertrek van drs. H. J. Eijsink, toen deze be noemd werd tot burgemeester van Belling- wolde K.V.P. De heer J. Bolten is raadslid sinds 1946 en wethouder vanaf september 1962. Beheerde eerst de portefeuille van Sociale Zaken en Woonruimte verdeling, is thans wethouder van Openbare Werken. Op velerlei terrein was en is de heer Bolten werkzaam. Zo is hij voorzitter van de R.-k. Wo ningbouwvereniging ,St. Willibrord' en van het Ned. Kath. Vakverbond. Vooral op dit terrein was hij aktief, o.a. als wethouder heeft dhr. Bolten veel van zijn wensen weten te reali seren. Het opnieuw gekozen raadslid is een in Heiloo geboren en getogen inwo ner en is schilder van beroep. Drs. E. J. M. Crabbendam is, als ze nuwarts, verbonden aan het Psychia trisch Centrum ,St. Willibrord'. Hij is mede verbonden aan het Medisch Op voedkundig Bureau te Beverwijk. Als sociaal-psychiater werkt drs. Crab bendam mee aan de sociaal-psichia- trische dienst in Kennemerland. Hij is bestuurslid van het Katholiek Opbouwcentrum van Alkmaar en om geving. Vanuit zijn werk is het ge kozen raadslid bijzonder geïnteres seerd in het maatschappelijk werk en wel in de ruimste zin van 't woord. Sinds 1962 woont drs. Crabbendam in Heiloo en zijn leeftijd is 34 jaar. De heer Korthouwer is tuinder en bloembollenkweker. Zijn belangstel ling gaat daardoor in bijzondere mate uit naar zaken op agrarisch gebied. Hij is voorzitter van de plaatselijke L.T.B., vertegenwoordiger van Ken nemerland in de vakgroep tuinbouw en bestuurslid van het Waarborg In stituut Noord Holland. De heer Korthouwer heeft sinds 8 jaar zitting in de raad en in enkele raadskommissies, zoals van woon ruimteverdeling en beplantingen. De heer J. H. Zoon is middenstander. Hij is voorzitter van de Katholieke Middenstandsvereniging en thans voorzitter van de .Gemidza'. Uit die hoofde ontwikkelt de heer Zoon zich in belangrijke mate op het terrein van middenstandsproblemen en dit zijn er in Heiloo ook vele. Heeft in Heiloo's raad zitting sinds 1962. Uit hoofde van zijn raadslidmaat schap is de heer Zoon lid van de kommissie van bijstand van openbare werken en financiën. De heer Th. AI. Knippen is 54 jaar, woont sinds 1959 in Heiloo. Was als onderwijzer werkzaam bij het lager onderwijs en het u.l.o. en was 15 jaar hoofd van een ulo-school. Van 1959- 1964 inspekteur van het lager onder wijs in de inspektie Alkmaar. Sinds 1964 voorzitter van het Kath. Onder wijzers Verbond. Is bovendien lid van het dagelijks bestuur van de Algem. Nederlandse Onderwijzers Federatie (in 1966 voorzitter) en van de Ned. Kath. Schoolraad, voorzitter van de onderwijskommissie van de Katholie ke Volks Partij en bestuurslid van de Stichting Nederlandse Onderwijs Film en Nederlandse Onderwijs Televisie. Is uit hoofde van deze funk ties bij zonder geïnteresseerd in de ontwik keling van het onderwijs, zowel naar de wettelijke vormgeving als naar de inhoud, die zich dient te vernieuwen en aan te passen aan de huidige maat schappelijke en technische ontwikke lingen. Het gemeentelijk beleid dient z.i. ge richt te zijn op de bouw van betaal bare woningen, voldoende voorzienin gen voor sport- en speelgelegenheden ten behoeve van de jeugd en behoud van de aanwezige rekreatieterreinen voor allen. Ziet de noodzaak van in tergemeentelijke samenwerking, maar verlangt daarbij respekt voor de zelf standigheid en de belangen van alle samenwerkenden. Onderwijs heeft de grote interesse voor de heer Overmeer in en buiten de raad. Dhr. Overmeer is sekretaris van het r.-k. schoolbestuur welke een groot aantal scholen beheert. Als raadslid werd de heer Overmeer gekozen in de kommissies van onder wijs, voor woonruimtetoewijzing en voor uitvoering van de bijstandswet. De heer Overmeer werkte ook op kultureel terrein (R.-k. Zangveren. .Nieuw Leven') Hij is bureau-beamb te. Met de hakken over de sloot is dus de heer H. C. Groot opnieuw gekozen tot raadslid. Hij was dat reeds sinds 1946. In tal van organisaties, op ve lerlei terrein, was hij vroeger werk zaam. Zo van H.S.V. en de R.-k. zang vereniging .Nieuw Leven'. De heer Groot is één der stichters van de R.-k. stichting voor Bejaarden zorg welke o.a. huize ,Overkerck' bouwde. Daarvan is hij nog voorzit ter. De heer Groot is rietdekker van beroep. Uit hoofde daarvan is hij aktief geweest bij vakopleiding en was lid van eksamenkommissies. Hij heeft o.a. zitting in de raadskom- missie van openbare werken. PARTIJ VAN DE ARBEID Vanaf 1945 speelt de heer N. Majolée een belangrijke rol op gemeentelijk terrein. Heeft een algemene belang stelling maar interesseert zich in bij zondere mate voor onderwijs, kuituur en de zorg voor bejaarden. Is mede oprichter van tal van verenigingen. Heeft daarin nog tal van funkties. Zo was hij o.a. één der initiatiefnemers tot de stichting van de Heilooër Stich ting voor Bejaardenzorg, de stichting Algemene Leeszaal en Bibliotheek, het Dorpshuis en het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling. Vanaf 1949, met een kleine onderbre king, raadslid en 12 jaar voorzitter van de raadsfraktie van de Partij van de Arbeid. Sinds 1935 woonachtig in Heiloo, tandtechniker van beroep te vens medewerker van de .Uitkijkpost' en is 55 jaar oud. De heer Joh. de Vries is op de grens van Alkmaar en Heiloo geboren en is 51 jaar oud. Van beroep metselaar, voorzitter van de Alg. Bouw Bedrijfs Bond en Bondsraadslid. Daarvan maakt hij deel uit sinds 1955, een soort van parlement van deze 83.000 leden tellende Bond. Zijn belangstelling is zeer veelzijdig. Is een vlot spreker en spreekt bij voorkeur over zaken betreffende wo ningbouw (vooral de sociale woning bouw gaat hem ter harte) en op so ciale zaken. De woonruimteverdeling is bij hem in goede handen (was de eerste voorzitter van de gemeentelij ke kommissie voor woonruimteverde ling). De sport, in de ruimste zin van het woord, heeft zijn bijzondere be langstelling. De heer De Vries zit in een drietal belangrijke kommissies die door de raad zijn gekozen. Voorts is hij één van de oprichters en be stuurslid van de woningstichting ,De Uitkomst'. De heer >1. Walda is raadslid sinds februari 1966, toen een vakature ont stond door het bedanken van mevr. De Vries-Akkerman. Hij is in Heiloo woonachtig sinds 1957 en is afkom stig uit Beemster. Daar was de heer Walda een 12-tal jaren raadslid. Zijn belangstelling gaat uit naar de behartiging van zaken op het terrein van de sportbeoefening, kulturele en sociale zaken. Is in Friesland geboren, 53 jaar oud, 36 jaar werkzaam in de melkindustrie en thans chef bij de ,Melco' te Heiloo. V.V.D. Ir. T. G. Tomson was van 1958 tot en met 1962 wethouder van openbare werken. Van 1962 voorzitter van de V.V.D.-fraktie in Heiloo's Raad. Openbare werken en Beplantingen hebben zijn bijzondere belangstelling. Hij is president-kommissaris van de Mij. .Nijenburgh' welke kortgeleden het landgoed .Nijenburgh' verkocht aan de Ver. tot Behoud van Natuur monumenten. Sinds kort is de heer Tomson voor zitter van de Volksmuziekschool Hei loo. Studeerde voor landbouwkundig ingenieur te Wageningen en is sekre taris van de Bond van Coöp. Zuivel fabrieken in Noord-Holland. Mevr. nir. A. M. E. v. d. Zee-Mander sloot werd in 1962 raadslid en in 1965 wethoudster. Zij beheert thans So ciale Zaken en Huisvesting. Zij werd de eerste vrouwelijke wethouder van Heiloo. Mevr. v. d. Zee was korte tijd sekre- taresse van de afdeling Heiloo van de V.V.D. Zij studeerde in de rechten, speciaal kinderrecht had haar aan dacht. Mevr. v. d. Zee bekleedde el ders tal van funkties en woont in Heiloo sedert 1960. De heer II. Mulder behoort, zoals men dat pleegt te noemen, tot de autoch tone bevolking van Heiloo. Hij is ook veehouder in hart en ziel. Sinds 1955 is de heer Mulder raadslid en uit dien hoofde o.a. lid van de woonruimtekommissie. De gekozene is voorzitter van de Coöp. Raiffeisen- bank .Heiloo' en voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw te Heiloo. De heer Mulder is ook nu weer het oudste raadslid der gemeente. De heer J. J. Dekker is direkteur van een zaadexportbedrijf. Hij heeft een H.B.S.-opleiding en woont sinds Dekker voorzitter van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg en de Stichting Woonkomplex voor Bejaar den. Op dit terrein ontwikkelde hij reeds een grote aktiviteit. PROT. CHRIST. PARTIJ De heer J. Pieters is sinds 1962 raads lid en behoort tot de A.R. Partij. Met grote kennis van zaken spreekt hij in Heiloo's raad over financiële pro blemen. Problemen waarmee thans praktisch elke gemeente worstelt. Uit hoofde van zijn raadslidmaatschap is de heer Pieters opgenomen in de kommissie van Bijstand voor het on derwijs en woonruimteverdeling, werk dat hij met grote interesse verricht. De heer Pieters is voorzitter van de A.R. Kiesvereniging en was voorzitter van de Bouwkommissie der nieuwe Gereformeerde kerk. In verband met zijn vele raadswerk bedankte de heer Pieters voor ander werk. Hij is sinds 1954 in Heiloo woonachtig, is Zaankanter van ge boorte en is verkoopleider van een groot bedrijf. Het nieuw gekozen raadslid, de heer C. J. Vahl, is geen onbekende in de raadzaal van Heiloo. Van 1949 tot en met 1962 was de heer Vahl namelijk al raadslid. Hij behoort tot de C.H.U. Chr. J. Vahl heeft doordat hij hier altijd heeft gewoond de gehele ont wikkeling van Heiloo als woonge- meente meegemaakt. Oorspronkelijk ontstond de bevolkingsgroei door de vestiging van veel gepensioneerden vooral uit Amsterdam en Den Helder, later na de 2e oorlog door forensen. De ontwikkeling van de diverse uit breidingsplannen heeft hij dus op de voet kunnen volgen. Hij is van be roep kweker en heeft verschillende nevenfunkties vervuld. Vooral de be jaardenzorg heeft zijn bijzondere be langstelling, vanaf de oprichting is hij bestuurslid van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg, van welke stich ting hij thans 2e voorzitter is. Ook het kulturele werk heeft zijn belangstelling, vanaf de oprichting is hij bestuurslid van de Openbare Bi bliotheek en Leeszaal alhier. In de nieuwe zittingsperiode zal hij er naar streven Heiloo zo aantrekkelijk mogelijk trachten te houden ook voor diegenen die zich hier in de komende tijd gaan vestigen. Geen torenflats of hoogbouw voor de nieuwkomers maar vrije eengezinswoningen met het zo geliefde tuintje erbij, zegt dhr. Vahl. BOERENPARTIJ Met de heer A. J. M. ten Hoope jr. komt een vertegenwoordiger van de Boerenpartij in de raad van Heiloo. De heer Ten Hoope met zijn 27 jaren is één van de jongste raadsleden. Hij volgde de Handelsdagschool en is werkzaam geweest bij een onderdeel van het Philips concern. Thans is hij verbonden aan de Else- viers Wetenschappelijke Uitgeverij en wel bij de afdeling import en export. Heeft als hobby tal van sporten, foto grafeert en is een groot muzieklief hebber. Aldus onze inlichtingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 7