REPKO KIPPE- EIEREN Vraag niet om nylons vraag om DANLONS TROMP'S O NA F H ANK E LIJ K NIEUWSBLAD VOOR HEILOO O DAMES, UW HAAR IS ALLES EN „cyClleó IS VOOR UW HAAR BREEOELAAN 28 - HEILOO - Kousen-automaat KOQMEN'S MODES R.-K. AVOND-ULO HEILOO F. van Ginkel hebben de plaat die u graag hoort! LANGSPEEL HIT-PARADE HET VANOUDS BEKENDE ADRES VOOR UURWERKEN EEN PLATENBON MIDDENSTANDS - HANDELSSCHOOL HEILOO MIDDENSTANDS-DIPLOMA Loodgietersbedrijf J. J. PANTEK0EK, ing. Steeds verse vanaf 10 cent A. ZOON 21 JULI 1966 Redaktie- en Administratie-adres: v Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 02200-30175 - Giro 140847 f Advertenties per mm 15 cent (bij kontrakt reduktie) 23e JAARGANG NUMMER 17 Dit blad verschijnt iedere donderdag in een oplaag van 6150 exemplaren huis-aan-huis in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond aan de Hoef. Advertenties e.d. moeten uiterlijk dinsdagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. AKTIE TEGEN ANNEXATIE Het aktiekomitee tegen de annexatie van het noordelijk deel van ons dorp door de gemeente Alkmaar deelt me de, dat het navolgend schrijven als verweerschrift tegen het voorontwerp van wet tot wijziging van de gemeen tegrens o.a. tussen Alkmaar en Hei loo bij Gedeputeerde Staten van N.- Holland is ingediend. Geven met verschuldigde eerbied te kennen: ondergetekenden, ieder voor zich en daarbij tezamen vormende een komi- tee uit de ingezetenen van de ge meente Heiloo, dat zij hebben kennisgenomen van het voorontwerp van wet tot wijzi ging van de gemeentegrens o.a. tus sen Alkmaar en Heiloo met de bij behorende Memorie van toelichting; dat door de gemeente ABkmaar reeds sinds 1924 de noodzaak van grenswijziging tussen Heiloo en Alk maar wordt bepleit, zonder dat deze noodzaak tot nu toe door de feiten werd bewezen; dat de omstreeks 1962/63 aange legde Heilooër Tolweg tussen de Ken- nemerstraatweg en de verkeersroute ,De Kooi' het gebied noordelijk van deze Tolweg tot een op Alkmaar ge oriënteerde wijk heeft gemaakt; dat zij tegen overgang van dit ge deelte van de gemeente Heiloo aan Alkmaar dan ook geen verweer voe ren; dat zij wel in verweer komen te gen overdracht aan de gemeente Alk maar van het gebied zuidelijk van de Regulierslaan en zuidelijk van de Hei looër Tolweg; dat de gemeente Alkmaar bij de voorgestelde grenswijziging met Hei loo - vide haar request aan H.M. de Koningin dd. 5 juni 1963 - is uitge gaan van het gegeven, dat de aanleg van de westelijke aftakking van de Rijksweg 9 een voldongen feit zou zijn dat de wenselijkheid van aanleg dezer aftakking echter in toenemen de mate aan twijfel onderhevig is, zo als ook in de Memorie van toelichting wordt toegegeven, en de opvatting wettigt, dat van de aanleg dier af takking moet worden afgezien; Zie onze Straatweg 103 - Heiloo Telefoon 30199 dat uit dien hoofde derhalve geen enkele noodzaak tot grenswijziging bestaat;; dat zo de aanleg van deze weste lijke aftakking van Rijksweg 9 dan al geen doorgang mag vinden, de eventuele aanleg van een .rondweg onmiddellijk langs de grens van het stadslichaam' zoals in de Memorie van toelichting wordt gesteld, even als die westelijke aftakking een ern stige en onaanvaardbare aantasting zou betekenen van het fraaie Heiloo- erbos, dat met de landgoederen ,Nij- enburgh' feitelijk één geheel vormt, om welke redenen zij menen, dat daartegen ten sterkste bezwaar moet worden gemaakt; dat bovendien door thans reeds een gemeentegrens voor te stellen zuidelijk van enig aan te leggen weg zoals in het voorontwerp van wet is geschied, na eventuele aanleg van een zodanige weg een situatie zou ont staan, die het gemeentebestuur van Alkmaar in zijn request nu juist zo ongewenst acht, namelijk de afsnij ding door een autoweg van terreinen, welke alsdan tot de gemeente Alk maar zouden behoren; dat blijkens het goedgekeurde Streekplan voor Noord-Kennemer- land in het huidige noordelijke ge deelte van de gemeente Heiloo nog 3-jarige cursus kleine klassen Aanmelding schriftelijk: Rector Frederik Laan 26 Heiloo (post Alkmaar) slechts enkele terreinen zijn bestemd voor bebouwing; dat de gemeente Heiloo tegen deze bestemming reeds herhaaldelijk be zwaren heeft gemaakt uit een oog punt van noodzaak en behoefte tot intensivering en uitbreiding van de ter plaatse van nature aanwezige re- kreatieve mogelijkheden, welke be zwaren zij volledig onderschrijven; dat zij overigens in dit verband willen opmerken, dat mocht toch tot bebouwing van deze terreinen moeten worden overgegaan, zulks zonder enig bezwaar door de gemeente Heiloo kan geschieden, gelet op de vele grotere uitbreidingsplannen, welke vooral na 1945 door haar werden gerealiseerd; dat zij de in de Memorie van toe lichting geponeerde stelling als zou de wijk Blockhove in hoge mate op Alkmaar zijn georiënteerd ten sterk ste bestrijden; dat die oriëntatie geen andere is dan die van elk dorp in de nabijheid van een stad met regionale funktie; dat met name de ouders van kin deren, die de lagere school bezoeken, mede uit overwegingen van verkeers veiligheid, de voorkeur geven aan de scholen in Heiloo; dat ook voor het doen van dagelijkse inkopen velen uit het noordelijk ge deelte van Heiloo het winkelen in Heiloo prefereren boven dat in Alk maar o.a. in verband met de ruimere parkeermogelijkheden te Heiloo; dat een relatief groot aantal in woners van het betrokken gebied in het sociale en kulturele leven van Heiloo funkties vervullen, op het be houd waarvan zij prijs stellen; dat wat de werkzaamheden van de beroepsbevolking betreft evenmin gesproken kan worden van een speci fiek georiënteerd zijn op Alkmaar, hetwelk ook niet te verwachten is, aangezien Heiloo in haar geheel een typische woongemeente vormt; dat de gemeentelijke zorg van Heiloo voor het noordelijk gedeelte van het dorp in elk opzicht niets te wensen overlaat of heeft overgelaten; dat in dit verband naast de uit stekende wegen en openbare verlich ting genoemd mag worden de aan sluiting van dit dorpsgedeelte op de riolering van de kom van Heiloo reeds in 1949, een tijdstip, waarop een der gelijke voorziening in de aangrenzen de wijken van de gemeente Alkmaar nog jaren op zich zou laten wachten; dat het Heilooërbos, hetwelk te zamen met het landgoed ,Nijenburgh' tot het bezit van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland behoort, door de voorge stelde grenswijziging voor wat het noordelijk deel betreft in de gemeente Alkmaar zou komen te liggen, wat te betreuren zou zijn, aangezien de ge meente Heiloo zich nog dit jaar een aanzienlijk financieel offer heeft ge troost teneinde de aankoop van het landgoed .Nijenburgh' door Natuur monumenten mogelijk te maken; dat zij er van overtuigd zijn, dat voor de inwoners van dit te annexe ren gebied de opneming in een sterk vergrote gemeente een duidelijk gro tere afstand tot de bestuurderen en een verambtelijking in de verhoudin gen tot gevolg zal hebben; dat één van de aantrekkelijkheden van Heiloo als woongemeente daarin is gelegen, dat woonruimte wordt ge boden aan personen, behorende tot de meest uiteenlopende maatschappe lijke klassen; dat deze uit demografisch oogpunt belangrijke positie van Heiloo door het afstaan van het Blockhovepark aan Alkmaar ernstig zou worden ge schaad; dat zij zich als ingezetenen van Heiloo in hun verweer gesteund we ten door de zeer vele adhaesiebetui- gingen, welke hen vanuit de gehele burgerij reeds bereikt hebben en nog steeds bereiken; dat bovendien een reeds in 1960 onder alle inwoners van het hiervoor omschreven te annexeren gebied ge houden enquête heeft aangetoond, dat 98% van die inwoners beslist geen aansluiting bij Alkmaar wenst; dat het resultaat van deze enquête destijds reeds aan uw kollege ter ken nis is gebracht; dat in verband met de korte ter mijn, die voor indiening van verweer tegen de onderhavige ontwerp-rege- ling openstaat, alsmede de vakantie- tijd, momenteel is afgezien van een herhaling van deze enquête, waarvan de uitslag echter zonder enige twijfel vrijwel gelijk zou zijn; dat zij van mening zijn, dat uit sluitend noodzaak in het algemeen belang een motief mag vormen voor annexatie tegen de wil van de inwo ners van het te annexeren gebied; dat zij hiervan in de Memorie van toelichting geen spoor kunnen terug vinden, doch dat daarin uitsluitend wordt gesproken van een aanvaard baarheid REDENEN, waarom zij zich tot uw kollege wenden methet verzoek te willen bevorderen, dat de in het voorontwerp van wet geschetste grenswijziging tussen Alkmaar en Heiloo in zoverre ongedaan wordt ge maakt, dat voor wat betreft het ge deelte westelijk van de Kennemer- straatweg de te zijner tijd tot Ring- Heerenweg 59 - Heiloo Telefoon 18214 Vakkundige Reparatie UURWERKEN weg te rekonstrueren Regulierslaan de gemeentegrens blijft vormen en dat voor wat betreft het gedeelte oos telijk van de Kennemerstraatweg de gewijzigde gemeentegrens zal lopen langs de Heilooër Tolweg. Heiloo, 15 juli 1966. Voorts deelt het komitee mede, dat reeds zeer veel adhaesiebetuigingen met de ondernomen aktie uit de ge hele burgerij van Heiloo zijn ontvan gen. Het aantal adhaesiebetuigingen kan echter niet groot genoeg zijn. Ve len hebben nog gevraagd, op welke wijze zij van hun instemming kunnen doen blijken. Daarom wordt nogmaals herhaald, dat dit als volgt kan geschieden: 1. Neem een briefkaart. 2. Plaats op de voorzijde links uw naam en adres. 3. Adresseer aan: Aktie tegen an nexatie, Rector Frederik Laan 6 te Heiloo. 4. Schrijf op de achterzijde als blijk, dat u de aktie steunt Heiloo moet Heiloo blyven', voorzien van uw handtekening. The Rolling Stones: Aftermath17.50 The Sound of Music, film sound-track17.90 Barbra Streisand: My name is Barbra18.90 Toon Hermans: One man Show18.50 Joan Baez: Songs of the U.S.A9.90 Gert Hermien Timmerman: Oma's lievelingen 11.90 Trio Hellenique: Aprilis en vele anderen 11.90 Mgr. Bekkers: Opnamen uit Brandpunt12.50 Cor Steyn: Twee motten, Lompen en metalen9.90 Jim Reeves: Songs to warm the heart9.90 Wim Sonneveld: Een avond met Willi Sonneveld 17.50 Trio Hellenique: Varka sto gialo en vele anderen 11.90 en voor alle andere platenwensen moet uitgebreid worden,' aldus de heer Overmeer. Gevraagd naar de omvang der kosten werd ons een bedrag genoemd van om en nabij de 100.000, Architekt is de heer S. Rodenhuis te Limmen. Voorlopig nog wat behelpen .Voorlopig moeten we ons behelpen, met de ruimten zoals deze thans door de u.l.o. verlaten worden,' zo was het antwoord op onze vraag, hoe het moet gaan, nu op korte termijn de nieuwe St. Radboudschool gaat draaien. ,De plannen zijn in handen van het gemeentebestuur en de inspektie voor het onderwijs,' aldus dhr. Overmeer. .Tijdens de verbouwing wordt gebruik gemaakt van de ene vleugel plus de noodlokalen aan de Molenweg.' Mogelijkheden Gezien de grootte van het gebouw aan het Slimpad zijn er tal van mo gelijkheden voor dit onderwijs. Zo is er een prachtig handenarbeidlokaal ENIGE OFFICIEEL ERKENDE Dir.W. J. J. Gallee - Westerweg 292 - Telefoon 31665 voor het Tot 6 augustus aanmelden en inlichtingen bij A. M. de Vries, Noordergeeststraat 20 te Heiloo, tel. 02200-31842. Uitdrukkelijk wordt nog opgemerkt, dat het zenden van adhaesiebetuigin gen niet alleen van belang is voor de inwoners van het te annexeren gebied, maar dat deze worden verwacht van alle inwoners van Heiloo, in welk deel van de gemeente ook woonachtig, zo dat duidelijk tot uitdrukking komt, dat de aktie door de gehele bevolking wordt gesteund. Doe daarom nog vandaag uw brief kaart op de bus R.-K. SCHOOLBESTUUR HEEFT THANS 11 SCHOLEN ONDER HAAR BEHEER Aantal leerlingen dat bijzonder, r.-k. onderwijs geniet 1665 Regelmatig worden in Heiloo scholen gesticht. Zowel voor het openbaar als het bijzonder onderwijs. Met ingang van het cursusjaar 1966- '67 wordt weer een nieuwe school ge sticht, dit ten behoeve van het r.-k. gewoon lager onderwijs. Van school voor uitgebreid onderwys naar gewoon lager onderwijs Het aantal leerlingen voor het bijzon der, r.-k., gewoon lager onderwijs neemt in Heiloo nog steeds toe. De behoefte aan 'n 5e school werd nood zakelijk. In overleg met het school bestuur en 't gemeentebestuur wordt deze 5e school gevestigd in de open bare u.l.o.-school aan het Slimpad. Bij de aanvang van het nieuwe les- jaar wordt het openbaar u.l.o.-onder- wijs overgebracht naar de nieuwe 12- klassige school aan de Ringweg. WESTERWEG 113 - HEILOO Erkend gas- en waterfitter (Tel. Schagen 02240-2515 of 2896) Verbouwing noodzakelijk We hadden een gesprek met de heer J. H. J. Overmeer, sekretaris van het r.-k. schoolbestuur, dat thans 11 scho len beheert. Wat ons in de eerste plaats interesseerde was, of er veel veranderingen waren om de ,oude' u.l.o.-school dienstbaar te maken voor het g.l.o. ,De lokalen moeten groter worden. Daarvoor worden de gangen er bij getrokken en nieuwe gangen aan de scholen gebouwd. Ook 't aantal w.c.'s VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEI^OO en mogelijk dat een ander lokaal bruikbaar gemaakt kan worden als overblijfruimte en/of voor samen komsten etc. Gedacht wordt ook aan de inrichting van een kamer of iets dergelijks waarin de gehele administratie van het r.-k. schoolbestuur samenge bracht kan worden, bestuursvergade ringen gehouden zouden kunnen wor den en gesprekken met onderwijzers plaats kunnen vinden. Belendend aan de nieuwe r.-k. school is ter beschikking een goed gymnas tieklokaal. Allemaal prettige situaties, zo ook de centrale ligging, terwijl de school in een rustige omgeving, bij het ge- meent ebos ligt. St. Radboudschool wordt .gemengde' school De nieuwe St. Radboudschool wordt een .gemengde' school. Evenals de St. Adelbertschool en de Lidwinaschool. Wij stelden dhr. Overmeer de vraag, of de andere twee scholen voor ge woon lager onderwijs, ds St. Clemens Willibrord jongensschool en de Maria meisjesschool, daar nog niet aan toe zijn. ,Er is nog steeds een groot aantal ouders dat hun kinderen naar een speciale jongens- of meisjesschool wil len sturen. En zo lang er dus behoefte aan is, zullen wij deze scholen hand haven,' aldus de sekretaris van het r.-k. schoolbestuur. De 11 scholen met 1665 leerlingen Het is misschien wel interessant een beeld te geven van de scholen, die het r.-k. schoolbestuur beheert. Vier kleuterscholen, vijf scholen voor ge woon lager onderwijs, één voor voort gezet lager onderwijs en één voor uit gebreid lager onderwijs. In totaal 11 scholen. De vier kleuterscholen zijn: de St. Jozefschool (aan de Westerweg), de St. Franciscusschool (ingang Hoog en Laag), de St. Maartenschool (aan de Trompenburg) en de St. Christoffel- school (Laan van Zeeman) met de pendance aan de Kerkelaan. De vijf scholen voor gewoon lager on derwijs zijn gevestigd als volgt: St. Clemens Willibrordschool (Westerw.) St. Adelbertschool (Bergeonstraat), Lidwina- en Mariaschool (beiden aan de Pastoor van Muijenweg) en de nieuwe school, de St. Radboudschool, aan het Slimpad. De school voor voortgezet lager on derwijs voor meisjes, de Agnesschool, is gevestigd aan de Pastoor van Muij enweg. Tenslotte de r.-k. u.l.o.-school St. Jan de Evangelist, aan de Ewislaan. De scholen hebben een bezetting van resp. 355, 937, 120 en 253 leerlingen. Volgend jaar volgroeide school .Reeds twee jaar geleden begonnen we met de vorming van de 5e r.-k. lagere school voor gewoon onderwijs,' zo zei ons de heer Overmeer. Dit door het vormen van parallelklassen 1 en 2 aan de St. Clemens Willibrord- en de St. Adelbertschool. Het totaal aan tal leerlingen per 8 augustus, bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, zal dan 937 zijn. Het was dus ver antwoord een nieuwe school te stich ten. De vier reeds bestaande scholen zullen dan ieder 190 leerlingen heb ben en de nieuwe school begint met 177. Het wordt dan een vijf-klassige school.' De heer Overmeer zei ons verder dat volgend jaar de school volgroeid zal zijn tot een zesklassige school. De heer P. F. Kuyper hoofd van de nieuwe ,St. Radboudschool' Van de nieuwe St. Radboudschool wordt de heer P. F. Kuijper 't hoofd. De heer Kuijper is sedert 1 november 1936 verbonden aan de r.-k. school voor gewoon lager onderwijs, de St. Clemens Willibrordschool. ,Een mooie promotie die hij naar onze mening toch ook wel verdiend heeft na 30 jaren ervaring met onze Hei- loose jeugd' aldus de sekretaris van het r.-k. schoolbestuur. Een aardige bijzonderheid is, dat de huidige sekretaris van dit schoolbe stuur als leerling bij de heer Kuijper in de klas heeft gezeten. En de nieu we hoofdonderwijzer mee heeft mo gen helpen benoemen. Andere leerkrachten zijn de heer B. v. d. Kamer te Alkmaar, die al enige jaren bij het onderwijs is. Evenals de dames E. Th. Temming te Bussum en W. Zunnebeld te Zwolle. Voorts heeft het schoolbestuur aan de St. Radboudschool benoemd mej. I. N. A. Breed, een plaatsgenote, die pas ge slaagd is als onderwijzeres. De heer W. J. J. Gallee benoemd tot hoofd van de r.-k. u.l.o. te Alkmaar Een groot verlies voor het r.-k. ge woon lager onderwijs is het heengaan van de heer W. J. J. Gallee, hoofd van de "St. Clemens Willibrordschool. De heer Gallee is benoemd tot hoofd van een r.-k. u.l.o.-school te Alkmaar. De heer Gallee staat in Heiloo be kend als iemand die initiatieven weet te ontwikkelen. Daarnaast paste hij op zijn school, binnen het raam der van eigen bedrijf. HOLLEWEG 151 HEILOO mogelijkheden, moderne leermetho den toe. In zijn plaats is nog geen ander benoemd. In de vakature, ontstaan door het vertrek van de heer P. F. Kuijper, is voorzien door de benoeming van de heer D. E. Dekker te Nibbixwoud. Dit is geen onbekende onderwijzer in Heiloo. Hij was nl. enige tijd verbon den aan de St. Adelbertschool. Aan de St. Adelbertschool is tenslotte door het r.-k. schoolbestuur benoemd mej. U. K. M. Romkes te St. Nïco- laasga (Fr.).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1966 | | pagina 1