Fa. JOHJANSEN Maak het gezellig in uw woning NIEUWE VERLICHTING %n GEMEENTE TREEDT TOE TOT DE GEMEENSCHAPPELIJKE 21 MEI 1969 BIJBLAD UITKIJKPOST Op de jaarlijkse grote regionale foto wedstrijd in Den Helder heeft de H.A.F. (Heilooër Amateur Fotogra fen een groot succes behaald. Zij ein digden op de 2e plaats achter ,De Muggen', een fotogroep uit Haarlem, die samengesteld is uit de top-mensen van andere fotoclubs. ,De Muggen* behaalde 134 punten en de H.A.F. 125 punten. In totaal hadden 40 fotoclubs 240 foto's ingezonden. Een persoonlijk succes was voor de heer Dekker, deze kreeg individueel de 3e prijs voor zijn duinlandschap. Het is geruime tijd geleden dat de fotoclub van zich heeft doen spreken en vooral nu kan de club een succes gebruiken. Deze maal is het succes niet toe te schrijven aan één of twee mensen, maar een groep van zes, die een kollektie foto's van hoog gehalte bijeen heeft gebracht. De inzendingen waren van de heren Dit was de inzending van de heer Mulder, de meest bediscussieerde foto. Mulder, Bijwaard, Dekker, Muller, Dibbets en Dijkhuis. Ook bij de dia's Niet alleen de zwart-wit wedstrijd was een succes, ook bij de dia's werd Seen eervolle 2e plaats bereikt achter de fotoclub .Zaanland'. Het verschil tussen beide clubs was nihil, slechts 1 punt. Zaanland had 78 en de H.A.F. 77 punten. Het was dus ook voor de dia-werkers een bekroning voor hun werk. Zij hadden nog niet eerder zo'n hoge plaats in eëïj belangrijke wedstrijd behaald. De inzenders ^aren de heren Bij waard, Dekker, Drenth en Kroon. De afsluiting van dit seizoen is dus voor de H.A.F. wel bijzonder goed ge ëindigd. Onze felicitatie met dit suc ces. ,SOOS' DORPSHUIS OP STAP o.a. naar Zuiderzeemuseum Donderdag 8 mei jl. heeft de Alg. Soos voor Bejaarden .Dorpshuis' haar seizoen besloten met een uitgaansdag door de kop van Noord-Holland. Wij vertrokken des morgens 8 uur in op gewekte stemming, 85 deelnemers sterk, van het verzamelpunt 't Dorps huis. Eerste doel was via Hoorn naar Enkhuizen, alwaar koffie met cake werd gebruikt in het café-restaurant .Zeemeermin', hetwelk deel uitmaakt van het Zuiderzeemuseum. Hier kon men gebruik maken van een bezoek aan het museum, waarvan druk ge bruik werd gemaakt en men vol be wondering was van alles wat hier in dit museum is bijeengebracht. Ongeveer 12 uur vertrokken wij van daar, via Medemblik en vele dorpen en langs vele verspreide bollenvelden, nfear Middenmeer om in restaurant nit' de lunch te gebruiken. Na ge bruik van deze in de puntjes verzorg de \lunch en nog steeds begunstigd door mooi weer, ging de reis verder via Breezand en Anna-Paulowna naar Den Helder, langs Marine-haven, cen trum Den Helder, naar Huisduinen, alwaar in café-restaurant ,De Bran ding' thee\werd gedronken. Velen maakten hier een wandeling, in het bijzonder naaK de zeedijk, vanwaar men een heerlijk uitzicht had op het zeegat en Texel. \Vandaar werd de tocht voortgezet en\yia Donkere dui nen en kuststrook haar Bergen, al waar in .Duinvermaak' allen 'n heer lijk diner wachtte en dat ook in de puntjes verzorgd bleek* Zeer voldaan en opgetogen arriveer den wij 8 uur 's avonds te Heiloo bij het Dorpshuis. Dit alles dank zij het oud-papier. Dank aan ,De Magneet' en haar chauffeurs, die na samenspraak met het bestuur van de Soos, allen naar wens hebben doen verlopen. SCHAAKNIEUWS .OPPOSITIE' Ondanks de tropische temperaturen van dinsdag 13 mei werd met veel animo de vierde ronde van de zomer- kompetitie gespeeld. De uitslagen waken De Jongev. d. Werff 01 De JagerKoeman 01 De BoerBreeuvvek 01 JonkerNiehaus 01 MerkelbachBos HoltesAlleman 10 Na 4 ronden is de stand aan het hoofd van de ranglijst: 1) Holtes 4 pnt. 2) Niehaus 3 pnt. 3) Breeuwer 3 pnt. In de wedstrijden om de NHSB- Leeuw won het viertal van .Oppositie' op vrijdag 16 mei in Castricum van het 5e viertal van .Castricum' met 4 0. Voor de Pinkster nog een Dat kan/! Een ruime sortering staJt tot uV beschikking. Komt uVnaar eens kijken. Televisie - Radio Sanitair - Elektra Raadhuisweg 6 - Heiloo Telefoon 02200-31810 AANSTAANDE ZATERDAG UITZENDING VANUIT ,DE LOET' via Ziekenomroep ,AORA' Aanstaande zaterdagmorgen, 24 mei, van half elf tot elf uur, zal de Zieken omroep ,AORA' in de twee Alkmaar- se ziekenhuizen een programma van opnamen uitzenden, gemaakt tijdens de ontspanningsavond, op donderdag 17 april, in het verzorgingstehuis ,De Loet'. Pieter Leemans praat het program ma aan elkaar, waaraan meewerken het Bergense Brandweervrouwenkoor ,De Sirene' en ,De Minnestrelen', bei de onder leiding van Corrie Morée- Dol. VIERDE OPENBARE LAGERE SCHOOL GAAT W. J. HOFDIJKSCHOOL HETEN Schrijver - geschiedkundige (1816-'88) De vierde openbare lagere school in het zuidwestelijk deel onzer gemeente is door het dagelijks bestuur der ge meente .gedoopt' in W. J. Hofdijk- school. W. J. Hofdijk leefde van 1866-1888 en was schrijver en geschiedkundige. Hij schreef o.a. Kennemer-balladen. Hij behoorde enige tijd tot de zogenaam de Heilooër Kring, welke hier, dus in Heiloo, samenkwam. De na^im van W. J. Hofdijkschool past dus in de benaming van de an dere drie openbare lagere scholen: Nic. Beets-, Vondel- en J. P. Hase- broeksohool, eveneens schrijvers. Definitieve plaats Burg. en weth. stellen de raad voor, bijeenkomende op vrijdagavond 23 mei, een terrein aan te wijzen in het uitbreidingsplan ,De Bouwcamp', voor de bouw van deze definitieve W. J. Hofdijkschool. Grootte van het ter rein 2200 m2 gelegen aan het Mariën- stein. Het bouwplan, dat B. en W. voor staan, is de zgn. patiobouw. Een 7- klassige school. Kosten, exclusief de grond, 600.000,De grondkosten worden begroot op 77.000,—. B. en W. stellen de raad voor het be nodigde krediet, van 677.000,— dus, te voteren. ,HET GEBRUIK VAN INSECTICIDEN' causerie voor de Kon. Mij. Onze plaatsgenoot de heer dr. H. M. van Wagtendonk zal morgen, donder dag 22 mei, in de kantine van het Germefa-bedrijf aan de Oosterzijweg een lezing houden over ,Het gebruik van insecticiden'. Dit voor leden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ongetwijfeld een aktueel onderwerp, vooral na het verschijnen van het alarmerende boek van Rachel Carson getiteld: Silent Spring'. Daarin wor den de funeste gevolgen van het toe passen van bestrijdingsmiddelen be schreven. Na de lezing zal er gelegenheid zijn om te discussiëren. Mevrouw Hes-van Zaal zal weer de plant van de maand bespreken. In het tweede deel van de bijeen komst gaat de Kon. Mij. een quiz hou den. Natuurlijk over planten etc. Er worden hiervoor prijsjes beschikbaar gesteld. Een gevarieerd programma voor de laatste bijeenkomst van een bijzonder geslaagd seizoen 1968-'69. Excursie naar de Stadskwekerij in Alkmaar Op vrijdagavond 23 mei is er een ex cursie naar de Stadskwekerij te Alk maar. Samen komen om 7 uur op de Jan van Scorelkade (over de witte brug) te Alkmaar. 1 JUDO-NIEUWS REGELING .Vuilverbranding Alkmaar en omstreken' De gemeente Heiloo treedt toe tot de gemeenschappelijke regeling .Vuilver brandingsinstallatie Alkmaar en om streken' al? het voorstel van Burg. en Weth. door de Raad wordt aan genomen. B. en Wf schrijven aan de Raad dat de installatie, te plaatsen aan de Her culesstraat te Alkmaar, in totaal 5.850.000,gaat kosten. nanciële konsekwenties Er ziji begrijpelijkerwijs financiële konseHwenties verbonden aan deze toetreding. B. en W. schrijven daar over o.a. het volgende: .Momenteel worden de kosten van de vuilnisophaaldienst ongeveer voor 60 procent gedekt door de opbrengst van de reinigingsrechten. Het lijkt billijk ditzelfde percentage aan te houden bij de beantwoording van de vraag welk gedeelte van de lastenstijging ten laste van de belastingbetaler moet komen en welk gedeelte ten laste van de algemene middelen van de ge meente. Ten laste van de algemene middelen dus 40% of 41.600,c.q. 59.000,—. De vraag of dit mogelijk is kan ove rigens pas bij de vaststelling van de gemeentebegroting voor het betref fende dienstjaar definitief worden be antwoord. Voor de reinigingsrechten betekent een en ander t.z.t. een verhogipg met 10,per emmer (tot 25,— resp. 16,c.q. 15,per emmer (tot 30,resp. 21, In dit verband merken wij op, dat de norm van de Ministers van Binnen landse Zaken en Financiën bij niet- sluitende begroting voor 1969 26,50 per emmer bedraagt (voor 1968 24,- per emmer) ongeacht het aantal.' TOERISME EN REKREATIE De reisbureauboekjes en de reklame- campagnes hebben altijd mooi praten. Verrukkelijke zonnige oorden aanprij zen voor exceptioneel lage prijzen, wat bruine juffrouwen in kleine bi kini's er tegen aan en voila het slachtoffer dat zo'n vrolijk kleuren- boekje doorbladert waant zich al wer kelijk in een zomerse zon en voelt het druivensap al langs zijn mond lopen. Maar als je ziet dat er in Nederland zelfs in de lentemaand maart nog sneeuwvlokken langs je raam dansen en er staat erwtensoep op het menu, dan is het toch tijd om in doffe wan hoop naar je hoofd te grijpen en je af te vragen of de zon nog wel ooit terug komt. Toch komt die dag. En als het niet zo is: geen nood. Binnen het bereik van veel beurzen liggen zonnige zand stranden te wachten die in drie weken zes maanden erwtensoep kunnen goed maken. Toerisme en rekreatie? We denken er niet eens meer over na. Als de zon de sappige moerasdelta, die Nederland heet, niet warm ge stookt kan krijgen, dan geven we ons onbekommerd en sans rancune over aan het toerisme en trekken met de stroom mee zuidwaarts om ons aan voornoemde stranden te rekreëren. Bepaalde vogelsoorten zijn al sinds eeuwen zo slim. Rond deze hele zomerse volksverhui zing zijn een aantal dienstverlenende bedrijven gegroeid die het ons zo ge makkelijk mogelijk willen maken. Zonnebrandoliën, zonnebrillen, zwem baden, boten, badpakken, bikini's: we hoeven maar een winkel binnen te stappen om ze in grote getalen te zien. Voor wie al zonnige plannen heeft is het de hoogste tijd zich te verlustigen in de nieuwe bad- en strandkollektie voor het komende seizoen. Het is al leen maar verstandig dat nu te doen, want hoe minder mensen er zin in hebben door het slechte weer naar de nieuwe badkollektie te gaan kijken, des te meer keus voor u. Mode-ontwerpers liggen altijd een Vrijdagavond (9 mei) is door Sport school GCoefsema 't schoolkampioen- schap voor de senioren georganiseerd. De deelnemers waren ingedeeld in poules varl licht- en zwaargewicht. Bij de lichtgewicht werd kampioen E. de Jong en tweede H. de Vries. Bij het zwaargewicht werd kampioen J. Zoon en tweede R. Akkerman. De twee finalisten van elk gewicht kwamen tegen elkaar uit voor het algeheel kampioenschap senioren. R. Akkerman toonde zich nu de sterkste door eerst op beslissing scheidsrech ter van J. Zoon te winnen en met twee maal een half punt van H. de Vries. Hiermede nam R. Akkerman de wisselbeker van R. Duijn over, die de beker twee achtereenvolgende ja ren in zijn bezit heeft gehad. Zaterdagavond Bij de zaterdagavond te Overveen ge houden examens voor zwarte band is R. Duijn geslaagd voor eerste dan Zwarte band. Zondag Zondag is door het cjistrikt N.H. van de N.J.J.B. een jeugddag georgani seerd in de sporthal West te Amster dam. Hiervoor haddon 500 judoka's uit het distrikt in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar ingeschreven, waarbij 20 judoka's uit Heiloo. Deze jongens hebben zich uitstekend ge weerd door negen eerste plaatsen in verschillende poules te veroveren. Zij moesten nu verder strijden tegen de winnaars van de andere poules, voor de finale. De finale werd bereikt door 6 jongens en welF. Molenaar in de groep 8 t/m 12 jaar 40 kg, A. van Velzen in de groep 12 t/m 14 jaar 35 kg, P. Groefsema in de groep 12 t/m 14 jaar 40 kg, B. r. d. Kamer in de groep 12 t/m 14 jaar 60 kg en B. Vermanen in de groep 12 t/m 14 jaar 65 kg. Maar zij moesten allen met oen twee de plaats genoegen nemen. T. Schut werd in zijn groep 12 t/m 14 jaar 50 kg kampioen in zijn klasse. beetje op voor op de gangbare, dat wil zeggen door de vrouw van nu ge accepteerde mode. Zij schrikken er niet voor terug de gekste ontwerpen met gaten, strepen, bandjes en véél bloot te vertonen, maar waar halen wij het geld en het figuur voor zo'n exclusieve dus peperdure kreatie van daan? Ontwerpers die niet aan de weg timmeren komen er toch ook wel. Vooral als hun modellen enorm draagbaar blijken te zijn. En wat wil de toch een beetje angstvallige Hol landse vrouw nu liever? Zij heeft niet te klagen als ze de kol- lekties strandjurken, badpakken en bikini's bekijkt die zo kleurig en draagbaar zijn dat de keuze alleen nog maar steeds moeilijker wordt. Badstof is natuurlijk weer hèt mate riaal. In unikleuren en bedrukt met vrolijke bloemmotieven voor gemak kelijk mouwloze jurkjes, soms in kom- binatie met een bikini, waarin dezelf de kleuren van de jurk terugkomen. Er zijn dit jaar ook katoenen broderie kombinaties waarmee men uit pure pronkzucht zo aan één of andere ri- vièra zou willen liggen, en die door hun heldere kleuren de bruine huid uitdagen. De cups van de bikini's zijn dit jaar klein met smalle bandjes of met overslag waardoor een v-vorm ontstaat. Voor de (bad)man van 1969 ook keus te over en niets vraagt zo om afwisseling dan een zwembroekje, omdat zè evenals de bikini-broekjes gemaakt zijn van heerlijke materialen en erg modieus met kleine zakjes, ceintuurs en hippe gespen. De zeer betaalbare kollekties voor zien ook in badpakken voor de vrou wen die iets zwaardere figuren heb ben, maar toch ook wel eens een frisse duik willen nemen. We zullen de frisse duik trouwens even moeten uitstellen tpt het zomer seizoen, maar een andere duik is wel toegestaan en zelfs dringend gewenst: een uitgebreide snuffelpartij tussen de rekken om later niet met spijt ergens aan een zonnig strand te hoeven vast stellen dat u er niet snel genoeg bij was.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 8