METAALBEWERKERS IN HEIL0 N.V. GERMEFA-STANSTECHNIEK HEILOO Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5x3 (33333) Zwangerschap- gymnastiek x fC „DE LAATSTE EER" Het is toch niet nodig dat u elke dag naar de Zaanstreek pendelt, terwyl u prachtig en goed betaald vakwerk kunt verrichten in onze modern ingerichte fabriek. 24 SEPTEMBER 1969 BIJBLAD UITKIJKPOST EINDTOURN OOI TENNISVERENIGING .HEILOO' Zaterdag 20 september jl. zijn op de tennisbanen van Heiloo de finales van het clubtournooi gespeeld. De aanwe zigen hebben genoten van prachtige wedstrijden (jammer genoeg waren er in verhouding tot deze finales weinig belangstellenden De jeugd, winnaars van het jeugd- tournooi, die in het seniorentournooi meespeelde behaalde fantastische re sultaten maar konden nog net geen prijzen behalen. De uitslagen waren als volgt: Dames-enkel: (A-klasse) 1. mevr. L. Nieuwland-Tobias, 2. mevr. I. Koop- mans. (B-klasse) 1. mevr. M. Zuur- bier-Legdeur, 2. mej. C. Souverein. (C-klasse) 1. mej. M. de Boer. Heren-enkel: (A-klasse) 1. dhr. W. van Bergen, 2. dhr. B. Koot. (B-klas se) 1. dhr. J. v. d. Broek, 2. dhr. J. v. d. Ley. (C-klasse) 1. dhr. L. J. Frugte. Dames-dubbel: (A-klasse) 1. mevr. I. Koopmans-mevr. J. van der Borden, 2. mevr. H. E. Boontje-mevr. T. Stroet- hoff. (B-klasse) 1. mevr. B. de Graaf- mevr. T. Lamar, 2. meyr. E. de Waal- mevr. E. Werner. (C-klasse) 1. mevr. E. v. d. Veldt-mevr. B. Oostindië. Heren-dubbel: (A-klasse) 1. de heer W. van Bergen-de heer H. Suyk, 2. de heer P. Seignette-de heer E. van Har- tingsveld jr. (B-klasse) 1. de heer P. Bruin-de heer G. van Duinen, 2. de heer P. Schneider sr.-de heer H. Koop- mans. Gemengd-dubbel: (B-klasse) 1. dhr. en mevr. Lamar-Hartog, 2. dhr. en mevr. Hardeveldt Kleuver-Rammelt. De strijd om de le of 2e plaats in gemengd-dubbel A kon door omstan digheden niet doorgaan en wordt ge speeld op zaterdagmiddag 27 septem ber a.s. om 2 uur. De ,Van Bergen Cup' (bestemd voor winnaar van de wedstrijd trainer - clubkampioen heren) ging dit jaar naar de trainer, de heer H. Boontje. D^ wisselbekers gingen dit jaar naar mevr. Nieuwland-Tobias en de heer w. van Bergen. NIEUWE CURSUS 8 OKT. Opgave: woensdagmorgen in het Groene Kruis-g^bouw aan de Holleweg - Tele^öon 31073. Schriftelijk: M. vs(n Santen, ^^roenla^^7^aandam^ TRIAS' FITHEID STRAINING VAN START Voor de door Trias te organiseren fitheidstraining hebben zich eeij zoda nig flink aantal liefhebbers opgegeven, dat besloten is om twee groepen sa men te stellen. De eerste begint zaterdag 's ochtends om 9 uur, de andere op de zelfde tijd op de zondagochtend. De duur van de training is ongeveer 1 uur. Vertrokken wordt van de kleed gelegenheid bij de sintelbaan aan het Maalwater, waar men ook terugkomt en na afloop een warme douche kan nemen. De eerste training is vastgesteld op zaterdag 27 september. TRIAS' ORGANISEERT NEDERL. ATLETIEK-KOMPETITIE- K AMPIOEN SCHAPPEN Zondagmiddag is de sintelbaan aan het Maalwater het ipiddelpunt van de Nederlandse kampioenschappen klup- kompetitie 2e klasse. Bij de heren komen aan de start de verenigingen Zeemacht, Den Helder; Suomi, Velsen; Fortuna, Vlaardingen; FIT, Zeist; K K, Tilburg en De Keien, Uden. Bij de dames, A.D.A. 2, Amsterdam; H.A.C., Helmond; P.H., Vught; A.A.C. '61, Assen en Trias, Heiloo. De damesploeg heeft zich door haar goede laatste kompetitie-wedstrijd juist bij de eerste zes verenigingen kunnen plaatsen. De wedstrijden beginnen om 2 uur en zijn» ongeveer 5 uur beëindigd. WINTERPROGRAMMA NED. CHR. VROUWENBOND Afdeling Heiloo Het programma van de bijeenkom sten, die allen in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat ge houden zullen worden, ziet er als volgt uit 30 september: mej. Lize Stilma, uit Amsterdam, over het kloosterleven; 28 oktober Commissaris Prakke uit Zaandam, over .Bescherming van onze kinderen tegen misdadigers' 25 november de heer Brandsma uit Heiloo, over de uitbreidingsplannen van Heiloo. Ook echtgenoten zijn deze keer zeer welkom; 19 december Kerstviering; 27 januari mej Voogd uit Zaandam, over houding en beweging van de huis vrouw; 24 februari de heer A. Jensch uit Heiloo, vertelt nogmaals verhalen en toont dia's van oud-Heiloo. Ook weer echtgenoten zijn welkom; maart avond georganiseerd door de Fed. van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening; 28 april mej. A. M. Hoekendijk uit Heemstede over donker Amsterdam'; 26 mei jaarfeest als afsluiting van het seizoen, met voordrachten van mevr. N. van Laren - Zwuup, uit Wij- denes. Willen de leden, die dit jaar nog geen kontributie betaald hebben, dit op de eerstvolgende vergadering, dus 30 sep tember a.s., alsnog doen Dan begint het seizoen goed. WESTELIJK DEEL VAN DOKTERSLAAN GEREED Voorzien van trottoirs Het westelijk deel van de Dokterslaan is gereed gekomen. De fa. Groot Zn. heeft het werk uitgevoerd en legt nu de laatste hand aan de rekonstruktie-werkzaamheden. De Dokterslaan, tussen de Maas Gees- teranusweg en de Kennemerstraatweg is aan weerszijden voorzien van een trottoir. Aan de Straatweg-zijde van deze laan is een verkeersgeleider aan gebracht. Voor de Amro-Bank is een grote betegeling uitgevoerd. Jammer is het dat voor één der wo ningen aan de Dokterslaan het trot toir smaller gemaakt moest worden, omdat er geen overeenstemming tot stand kwam tussen de gemeente en de eigenaar, over een smal strookje grond. DAMCLUB HEILOO' Uitslagen le ronde Groep 1 R. M. de BoerJ. Slijkerman 2-0 C. BijwaardA. v. d. Werf 1-1 J. GroenenboomC. v. Lieshout 1-1 N. LigthartA. Dekker 0-2 Groep 2 J. SprenkelingA. Kroon 2-0 J. KraakmanRietveld 1-1 D. LangedijkN. Ursem 2-0 B. HofmanS. Schurer jr 0-2 Groep 3 H. RommelM. Hoebe 2-0 P. KuiperWaterkott 2-0 W. SchoenBroersen 0-2 HeijneA. Dijkman 0-2 SNELHEIDS-OVERTREDINGEN Processen-verbaal volgden De vorige week werd ook in Heiloo en Limmen kontrole uitgeoefend op de maximum snelheid van motorvoer tuigen. Geen overbodige luxe ons inziens. Regelmatig zien we daf deze voor schriften ook in onze gemeente wor den genegeerd. En echt niet op ge ringe wijze. Vooral 's avonds in het centrum van Heiloo Ook door talrijke jonge brom fietsberijders. Het klonk ons dan ook niet vreemd in de oren, dat bij deze verkeerskon- trole talrijke processen-verbaal volg den. Men vraagt er om. SUKSESVOL OPTREDEN VAN ELISABETH HONSBEEK In Arolsen (Dsl.) Onze plaatsgenote, de koncert-pianis- te, Elisabeth Honsbeek, is op 16 sep tember bijzonder suksesvol opgetre den in de stad Arolsen, Dit tijdens een koncert ter gelegen heid van het 250-jarig bestaan van deze duitse stad. Er waren ongeveer 600 bezoekers. Zij voerde werken uit van o.a. Chopin, Mozart en Debussy. Naast dit programma was zij ook begeleidster van een zangeres. Mogelijk dat wij nog in de gelegenheid zijn één der muziekrecensies uit duitse kranten te kunnen publiceren. VANAF 29 SEPTEMBER ÉÉN POSTBESTELLING o.a. in Heiloo Zoals wij reeds eerder schreven gaat de P.T.T. in een deel van het land over tot één postbestelling per dag. Tot de gemeenten waar dat op maan dag 29 september gaat geschieden, be hoort Heiloo. Voor de meeste particulieren zal de nieuwe regeling van weinig invloed zijn. Over het algemeen was er voor de middagbestelling weinig post voor deze groep. De nieuwe regeling houdt o.a. in, dat vanaf maandag tot en met vrijdag het ene gedeelte van de gemeente de post besteld krijgt vóór de middag, het an dere gedeelte na de middag. Op maandag wordt de post overal na de middag besteld. Op zaterdag overal vóór de middag, zoals het al was. Voor bedrijven etc. geldt een regeling dat deze zo vroeg mogelijk de post ontvangt. Zoals wij reeds eerder schreven wordt er door de P.T.T. op gewezen dat het nemen van een postbus eventuele moeilijkheden kan ondervangen. D.V.W. J. H. van Willigen baarskampioen Zondag jl. werd de laatste kompetitie wedstrijd gevist. Hoewel de vangsten niet groots waren, werden in totaal door de 31 deelnemers toch nog 381 baarsjes gevangen. De uitslag van de eerste 10: 1. L. de Jong 403 cm 2. W. Bos 297 cm 3. A. Krul 293 cm 4. M. Groefsema 284 cm 5. J. H. van Willigen 257 cm 6. P. Heus 256 cm 7. S. Blokker 240 cm 8. A. Glim 239 cm 9. J. Mulder 185 cm 10. D. Sanches 166 cm In het totaal eindklassement over 3 wedstrijden is de stand als volgt ge worden 1. J. H. van Willigen kampioen 146 punten 2. M. Groefsema 136 punten 3. M. van Steeg 136 punten 4. L. de Jong 126 punten 5. A. Glim 126 punten 6. Van Weert 124 punten 7. W. Praat 116 punten 8. P. Heus 114 punten 9. Kramer 113 punten 10. Th. Geersma 110 punten 11. J. Kleef 110 punten NOGMAALS EEN TOERISTEN-ROUTE VAN DE A.N.W.B. Door een deel van Noord-Holland Wij schreven al eens over de toeris tische routes van de A.N.W.B. Spe ciaal over die in onze naaste omge ving. De afgelopen weken zijn we deze A.N.W.B.-routes weer opnieuw gaan waarderen. We reden o.a. een deel van de Hollands Noorden-route. Een route welke bijzonder aantrekkelijk is, vooral ook omdat deze voor een groot deel over dijken loopt en langs of door alleraardigste dorpjes. Op een prachtige zonnige herfstdag om aan te bevelen. Vanuit Alkmaar rijdt men via Oudorp, Huiswaard (Koedijk), oostelijk van het Noordhollands Kanaal en door Koedijk, langs Schoorldam, Krabben dam, Enigenburg naar St. Maarten. Vooral dit deel is interessant. Alleen de weg is zeer smal en kronkelig. De A.N.W.B. zegt er zelf over: ,Op deze wegen vér vooruit kijken.' Via Schagen gaat de route over Barsin- gerhorn. BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kolutributies UHvoerdei A. S Telefoi b.g.g. A. N. Raadhuis' Telefoon 31009 b.g.g. 30306 21, Heiloo 521 of 30306 MA 11, Heiloo Orgels in Barsingerhorn In Barsingerhorn is voor draaiorgel bewonderaars veel te beleven. In café ,De Fortuin' staan namelijk een tweetal draaiorgels opgesteld. De gerant, de heer W. H. in 't Hol, zegt er zelf van dat één der orgels ,het grootste concertorgel van Nederland' is. Langspeelplaten zijn ervan in de handel met een rijk repertoire. De route gaat verder langs de polders van de Zijpe en de Wieringerwaard, Oude Sluis, Kleine Sluis, langs het Oude Veer en het Amstelmeer en over het rustige voormalige eiland Wierin- gen. Gereden wordt door de Wieringermeer (via Slootdorp) naar Kolhorn, Aarts woud, door de waard naar Rustenburg. Het laatste deel, van Rustenburg naar Alkmaar, is bijzonderaantrekkelijk door de vele molens in het wijde land schap. Deze, en andere A.N.W.B.-routes, zijn te verkrijgen op het kantoor van deze toeristenorganisatie in Alkmaar. De route is, in zijn geheel 137 km. Wil men deze niet in z'n geheel uitrijden, dan is er natuurlijk volop gelegenheid ze te bekorten. Bijvoorbeeld bij Bar singerhorn of bij Den Oever. Om de route te rijden moet men re kenen op niet meer dan 40 km per uur. Natuurlijk kan men de uitgestippelde route gemakkelijk volgen, omdat deze geheel met bordjes staat aangegeven. ,DE VROUW EN DE POLITIEK' Plattelandsvrouwen weer bijeen De Bond van Plattelandsvrouwen kwam donderdag weer bijeen. De presidente mevrouw Meertens kon ongeveer 60 dames welkom heten op deze bijeenkomst. In 't bijzonder me vrouw mr. C. P. Broekman-Vriesman uit Bergen. Na de notulen deelde de presidente mee, dat de Bond dit voorjaar 35 jaar bestaat en het feest rayonsgewijs zal worden gevierd. Dat is dan gezamen lijk met 14 afdelingen. De datum is 14 april en de wijze van viering moet nog worden bekeken. Drie van onze leden zijn ons in de vakantie ontvallen en werden her dacht. Daarna kreeg mevrouw Broekman het woord en vertelde ons op boeiende wijze over ,De Vrouw en de Politiek'. Dit jaar hebben we 50 jaar Vrouwen kiesrecht, maar wat hebben we ermee gedaan We hebben democratie in de weste lijke landen en iedereen wil inspraak! Alette Jacobs was één van de eerste vrouwen, die het kiesrecht verwierf. We hadden Algemeen kiesrecht, maar er moest een Grondwetswijziging 1917 en een wetsvoorstel Marchand 1919 komen, voor we het aktief kiesrecht kregen. Het is het beste om lid te worden van een partij, maar ook dan nog worden vrouwen het meest onder aan de lijst gezet. Met voorkeurstemmen kan men er ook komen. Mevrouw Broekman is 16 jaar raads lid en vertelde van haar ervaringen o.a. bij het bouwen van bejaardenhuis, huisvesting, onderwijs en instruktie- bad. Hierbij is door vrouwelijke in spraak wel iets bereikt. Tot slot vertelde mevr. Broekman, naar aanleiding van een cursus vorig jaar ,De Wereld ons dorp', dat er een reaktie was, wat kunnen we doen voor een bepaald gebied? Een Indo nesische vrouw was voor haar .stage' op de Volkshogeschool en ging weer in haar land werken voor gezinsplan ning. Heeft nu gebrek aan een auto. Nu zullen we proberen om daar geld voor bij elkaar te krijgen. Na deze inleiding bracht de presidente dank aan mevrouw Broekman-Vries man en deed mededeling dat zich op deze avond weer twee nieuwe leden hadden aangemeld. JAARVERGADERING VOLLEYBALVERENIGING .EFFECT' Op dinsdag, 16 september 1969 vond de jaarlijkse ledenvergadering plaats in het Hervormd Centrum ,De Rank'. De voorzitter, de heer G. Teitsma, heette de 50 aanwezigen hartelijk welkom. Hij dankte de trainer, de heer M. Luyt, voor al het werk in het af gelopen jaar en voor de wijze waarop hij de training had geleid. Hij bracht dank aan allen die op welke wijze dan ook, in fiet belang van .Effect' hadden gewerkt. Hij bracht dank aan het ge meentebestuur voor de steeds ontvan gen medewerking en aan de pers voor hun publikaties. Uit het jaarverslag van de sekretaris, de heer Zijlstra, bleek dat het afge lopen jaar een goed jaar was geweest. Het ledental blijft stationair om de 170 draaien. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mej. M. v. d. Burg gaf een klein batig saldo te zien. Gezien de stijging van alle kosten heeft het bestuur zich eerder genood zaakt gezien de kontributie met in gang van 1 oktober a.s. met 0.50 per maand te verhogen. Ook het en treegeld moest worden verhoogd van 1.— tot 2.50. De wedstrijdsekretaris, de heer P. Klaver, gaf een uitgebreid verslag over de verrichtingen in het afgelo pen kompetitieseizoen. Daaruit bleek dat de totale resultaten van de dames beter waren dan die van de heren. Dames 2 zag kans te promoveren naar de eerste klas. Aan de komende kompetitie zal wor den deelgenomen met 6 dames- en 4 herenteams. Dames 1 zal uitkomen in de nieuw gevormde promotie-klasse. Voorts zullen enkele jeugdteams deel nemen aan de jeugdkompetitie. De kompetitie start op woensdag, 1 oktober, daaraan voorafgaande zal op 24 september het traditionele Nevobo- tournooi worden georganiseerd. In het bestuur werd in de plaats van mej. J:~C. Bulte, die zich niet herkies baar had gesteld, gekozen mevrouw H. Hommes.^ Mej. Bulte wérd door de voorzitter dank gebracht voor het vele door haar verrichte werk. De heer Teitsma werd wederom als voorzitter herkozen. In de nieuw gevormde mixed-tournooi kommissie werden benoemd: mevr. K. Hoffman, mevr. M. Hommes, de heren J. Th. Bakker, F. v. d. Mark en R. Scheppers. Onderzocht zal worden of tot uitgifte van een eigen clubblad kan worden overgegaan. Tot slot deelde de voorzitter mede dat helaas wederom tot een ledenstop moest worden besloten. Het is jam mer doch momenteel is daarvoor geen opvang mogelijk. Met ingang van maandag, 22 septem ber 1969, zal het nieuwe gymnastiek lokaal aan de Kerkakkers in gebruik worden genomen. De trainingstijden zijn maandagavond van 7 tot 10 uur, donderdagavond van 6 tot 10 uur en vrijdagavond van 6 tot 10 uur. KATH. VROUWENGILDE HEILOO Het\Gilde heeft het seizoen geopend met een Eucharistieviering in de Wil- librorduskerk, waarna men naar het Brunogebouw trok voor het verdere programma. De presidente mevr. Set- tels kon een geheel gevulde zaal har telijk welkom heten. Na notulen en fi nancieel overzicht volgde bestuurs verkiezing. Mevrouw Vendel trad na 7 jaar bestuurslid af en stelde zich niet meer herkiesbaar. Haar werk als sekretaresse werd door het be stuurslid mevrouw Dekker overgeno men en als nieuw lid van het bestuur werd gekozen mevrouw Tholen. De presidente sprak hartelijke woor den bij dit afscheid, als blijk van waar dering werd mevr. Vendel een tuin parasol aangeboden. Namens de propagandisten bood me vrouw Schouten bloemen aan. Zicht baar verrast dankte mevrouw Vendel voor deze hulde. Na de pauze was eV gelegenheid voor gezelschapsspelen, mede door de ge zellige sfeer en een record aan prij zen, door de Heilooër middenstand be schikbaar gesteld, is dit een groot suc ces geworden. Het keurig verzorgde winterprogram- ma hebben de leden inmiddels ontvan gen. Dit bevat o.a. voorlichtingsavond merkartikelen, 18 nov. de jaarlijkse bezinningsdag in het Julianaklooster, 26 nov. een ,doe het zelf'-avond waar sieraden, lampekapjes enz. onder des kundige leiding worden gemaakt. In het teken van Kerstmis wordt een muziekavond gehouden, en op 21 jan. toont mej. Rommens uit Bergen ons de kneepjes van het pottenbakken. De jaarlijkse excursie gaat naar de dia mantslijperij Asscher in Amsterdam. Wegens enorm succes weer een mode show, 25 maart een koffiemorgen met een praatje door een lid van de brand weer over .brandbestrijding'. De to neelgroep .Sminck' zal de sluitihgs- avond verzorgen. D'66 HEILOO Woensdag 17 september jl. vond een algemene ledenvergadering plaats van D'66 te Heiloo. Besloten is o.m. een eigen afdeling op te richten, opdat het groeiende ledental in Heiloo en om geving volledig zelfstandig zijn akti- viteiten m.b.t. gemeentelijke en ande re zakerf kan bepalen. Ten einde de inspraak van zowel leden als sympathisanten te kunnen reali seren is een zestal werkgroepen opge richt, die zich bezig zullen houden met de volgende onderwerpen: Brinkplan en verkeersstruktuurplan; woning bouw; sport en rekreatie; financiën; jeugdzorg en onderwijs; bejaarden zorg en sociale zaken. Aangezien bij het bestuur veel klach ten binnengekomen zijn over de proef neming met plastic vuilniszakken, is er een werkgroepje gevormd om deze zaak kritisch te bekijken. De volgende vergadering zal geheel gewijd zijn aan het Brinkplan (30 sep tember), terwijl op 7 oktober over de Provinciale-Statenverkiezingen in '70 zal worden gesproken. Tijdens deze laatste vergadering zal er bestuurs verkiezing zijn. In het voorlopige be stuur hebben thans zitting: A. H. Hoogland (voorzitter), B. S. Dobber (sekr.; tel. 33360; Postbus 54) en G. F. van de Putte (penningmeester). LIMMEN-NIEUWS De wedstrijd Limmen 4^-De Foresters 4 staat aangegeven' om 10.00 uur op het A-terrein. Deze werd gewijzigd in Limmen 4—De Foresters 4, om 12.00 uur opjhrét B-terrein. - Inlichtingen dagelijks op de Oosterzijweg of bel 3^234 (7 lijnen)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 4