CONCERT in de Aula van het Psych. Centrum ,St. Willibrord' op donderdag 9 oktober a.s. Kaartverkoop is reeds volle gang. Haast u Aanvang 8.15 uur precies. Ten bate van de bouw van een Provinciaal Internaat in Bergen voor spastische- en andere lichamelijke ge handicapte kinderen van alle gezindten in Hoord-Holland 1. Elisabeth Schuitemaker-Honsbeek, concertpianiste Liszt en Chopin 2. Elisabeth Hoevenagel, sopraan Schubert en Mozart 3. Enny Grondhout, violiste Mozart en Fauré 4. Fie van Hoolwerff, declamatie aan de vleugel Roland Holst e.a. 5. Jeugdkoor van het Psych. Centrum ,St. Willibrord' onder leiding van broeder Aufitius Klerk Plaatsen ad. f 2.— te verkrijgen bij de Volksmuziekschool, Firma Pantekoek en de Openbare Leeszaal en Bibliotheek Middelbare scholieren f I.— MEDEWERKENDEN ZIJN WERKEN VAN J. TH. H00GENB00M UITKIJKPOST BIJBLAD 24 SEPTEMBER 1969 ,IN HOLLAND STAAT EEN HUIS' f- FEESTELIJKE BIJEENKOMST VAN HET RODE KRUIS voor langdurig zieken en invaliden Een echt feestelijk programma werd zaterdagmiddag geboden aan langdu rig zieken, invaliden en zeer eenza men. Georganiseerd door het Rode Kruis en verzorgd door leden van de amusementsgroep .Relax' onder lei ding van H. Roedema uit Krommenie. Een 80 genodigden genoten ervan. Een groot aantaT zièkën kon helaas niet aanwezig zijn. Zij kregen echter iets thuisbezorgd; zij wörden dus niet ver geten. Direkt al feestelijke sfeer Er was al direkt een feestelijke sfeer in ,De Rus'. Niet in het minst door de frisse conferences van Mieke van Ingen en de geboden gelegenheid, door accordeonnist Will Couré, om mee te zingen. Mieke van Ingen zong een aantal liedjes. Eenvoudig van gegeven maar alleraardigst. Zo over de fan van Willeke Alberti. Zij bezit een goe de voordracht. Geen wonder dat zij bij haar eerste optreden al veel succes oogstte. Het zingen van een z.g. smartlap ligt haar bijzonder goed. Zij sloot haar laatste optreden daarmee af en zij ontving een langdurig applaus. Dat had ook Will Couré. Naast de be geleiding van de genoemde liedjes bleek hij een echte accordeon-virtuoos te zijn en een uitstekend pianist. Kos telijk was de bijna 70-jarige Mies Dickman. Heerlijk bracht zij o.a. werkjes van Annie Schmidt en Simon Carmiggelt. Het kwartet ,De Cosmopolita's' (met gitaarbegeleiding) bracht een groot aantal eigen werkjes. Ook afgestemd op de aktualiteit. Daarnaast ook meer bekende werkjes. Zij oogsttëh bijzon der veel succes. Mogelijk dat er nog wat .geschaafd' kan worden aan de stemmen van enkele vocalisten. Mis schien was ook de microfooninstallatie debet aan het wat scherp overkomen van het gebodene. Het Zuid-Amerikaanse repertoire werd met veel vaart en temperament gebracht. Een goed slot van hun op treden. Officiële belangstelling Er was op deze zo geslaagde ontspan ningsmiddag, welke werd gehouden in ,De Rustende Jager', veel officiële be langstelling. Zo dc beide wethouders mevr. v. d. Zee-Mandersloot en de heer Bolten, de ere-voorzitter van de Heiloose afdeling van het Rode Kruis oud-burgemfeester Pesman, de Kring commissaris van het Rode Kruis de heer Corver met zijn rechterhand, de sekretaresse mej. Vader en tal van andere genodigden. Zij werden wel kom geheten door de voorzitter van de afdeling Heiloo, de heer Meinema. Hij bracht dank aan alle medewer kers (sters) waaronder ook leerlingen van de Volksmuziekschool welke, op de accordeon, voor de ,entre-act' mu ziek zorgden. 'fiftationsw. 39 Heildb Tel. 31579 if Verzorging van cegrafenis- sèn^en crematie met al het bijbehorende. ZM Verhuur >^an rouwkamers, rouwschermen en \pidere rouwbenodigdnte^en. if Transporten van naar alle plaatsen. De aanwezigen werden getrakteerd en kregen nog fruit mee naar huis. Auto bestuurders zorgden ook nu weer voor vervoer van de aanwezigen. Alles bijeen een voortreffelijk geslaag de middag. Dankbaar voor tafelversiering De zaal van ,DevRustende Jager' was rijkelijk voorzien van bloemen. Zowel op de tafels als op het toneel stonden fraaie bloemwerkjes. Bloemen afge staan door de heer C. Kamer (bloe- menkweker) en geschikt door een viertal dames van de Kon. Mij. van Tuin- en Plantkunde. V.V.D. - AFDELING HEILOO Eni«? maanden geleden was de heer Mr. W. J. Geertsema door omstandig heden gedwongen zijn reeds aangekon digde spreekbeurt voor de afdeling Heiloo te annuleren. De heer Geertsema zal thans het woord voeren op maandag 29 septem ber, om 20.00 uur, in „De Oude Her berg". Hij zal spreken over het onderwerp, „Wie van de drie". Zoals bekend zullen in 1971 verkie zingen voor de 2e Kamer van de Sta- ten-Generaal worden gehouden. De Christelijke Partijen (de K.V.P., de A. R. en de C.H.U.) die tezamen mogelijk geen of slechts eeh krappe meerder heid zullen behalen, zullen als rege ringspartner voor een volgend moge lijk samenwerking zoeken met de V. V. D., met D J66 of met de P.v.d.A. Een keuze, die. voor een belangrijk deel een stempel op het regerings beleid na 1971 zal drukken. Een belangrijke keuze dus: een keuze uit één van de drie. Na afloop van het openbare gedeelte zal een besloten gedeelte volgen, waar bij de afdeling zich zal moeten uitspre ken over eventueel door haar te stel len kandidaten voor de verkiezingen voor Provinciale Staten, welke op 18 maart 1970 zullen plaats vinden. Het bestuur nodigt de leden van de afdeling uit tot het bijwonen van deze bijeenkomst en hoopt tevens bij het ópenbare gedeelte ook vele ande ren te mogen begroeten. H.B.V. BESTAAT 12 >/2 JAAR Receptie, ook in verband met behaalde districts-kampioenschap De vereniging Heilooër Bedrijfsvoet bal (H.B.V.bestaat 12V2 jaar. Het bestuur wil dat vieren met een receptie, te houden ate. zaterdag van half 8 tot 9 uur in het N.K.J.B.-ge- bouw aan de Stationsweg. Naast dit 12V2 -jarig bestaan, is de re ceptie ook bedoeld om het behaalde districts-kampioenschap feestelijk te vieren. KON. NEDERLANDS GYMNASTIEK-VERBOND NAAR KWART MILJOEN LEDEN De voetbalsport mag dan populair zijn en zich in eeh bijzondere belangstel ling verheugen, de op één na grootste sport-organisatie is het Kon. Nederl. Gymnastiekverbond. We lazen in het .Turnblad', dat er in Nederland 844 verenigingen zijn aan gesloten bij het K.N.G.V., met 232.403 leden. In 1958 was het resp. 722 en 169.833. Het bondsbestuur hoopt dat, gezien de gestadige groei, binnen afzienbare tijd het kwart miljoen leden bereikt zal worden. SERVICE' 7 Met een doordringend geluid gaf de zoemer in de wachtkamer te kennen dat de dokter de volgende patiënt verwachtte. Annelies stond op, liep het halletje door en stapte de spreek kamer binnen. ,Dag dokter,' zei ze. .Morgen,' bromde de al wat ouder wordende arts. Hij rommelde even op zijn bureau en keek toen pas naar Annelies. .Vertelt u het maar,' zei hij een beetje ongeduldig. ,Ik wilde me eerst voorstellen,' zei Annelies, ,ik ben hier vandaag voor het eerst.' ,Ja ja,' zei de arts, ,ik zie het al. U bent een fondspatiënt van een kollega.' ,Ik woon hier sinds twee dagen en ik ben geen fondspatiënt van een kollega,' zei ze kribbig. ,Geen fondspatiënt?' vroeg de arts. ,Nee,' antwoordde An nelies kort. ,Zo zo,' murmelde de dok ter, ,en wie is uw huisarts?' ,Nog nie mand, ik zei u toch al, ik woon hier pas twee dagen,' was het antwoord. ,0 juist,' zei de dokter. Hij had opeens tijd genoeg en begon uitvoerig te in formeren wat mevrouw scheelde. .Niets ernstigs hoop ik.' ,Nee, dat denk ik niet,' zei Annelies, ,het zijn deze vlekjes,' en ze wees op haar boven arm. De dokter bekeek ze, bekeek ze nog eens en stelde een onschuldige irritatie van de huid vast. ,Ik zal u tabletten geven,' zei hij, ,en over een week laat u uw arm nog eens zien.' Hij schreef een recept en vroeg nog maals of ze geen fondspatiënt was. ,Nee,' antwoordde Annelies weer,, hoe veel bedraagt uw honorarium?' Hij vertelde het haar en liet haar hoogst persoonlijk uit. Het was druk in de apotheek. Het duurde lang eer Annelies aan de beurt was. Voor haar was een oude dame die beleefd aan de apotheker vroeg of ze haar poedertjes mee kon nemen. ,Ziet u,' zei ze, ,ik loop zo moeilijk en het is een heel eind.' .Tegen vijven halen,' zei de apotheker nors. ,Ik wil er wel op wachten meneer,' zei ze vriendelijk, .anders moet ik vanmid dag weer dat hele eind lopen en mijn benen willen niet meer zo goed.' ,Daar kunnen we niet aan beginnen,' was het antwoord, .tegen vijven kunt u ze halen.' Hij legde het recept neer en de oude dame strompelde weg. ,Bah, wat een nare vent,' dacht Anne lies en ze gaf hem haar recept. Hij keek het even in en Annelies zei vin nig: .Tegen vijven halen zeker.' ,Het wordt keurig thuis bezorgd mevrouw,' zei de man en hij maakte een lichte buiging. ,En die oude dame dan?' vroeg ze verbaasd,' ,ik haal mijn ta bletten zelf wel.' ,Nee hoor mevrouw tje,' sprak de apotheker zalvend, ,u is toch immers pee?' ,Ik ben wat?' vroeg Annelies. ,Pee,' zei de man met een akelig lachje. ,En wat is dan wel pee?' wilde ze weten. De apotheker boog zich voorover en fluisterde met een samenzweerdersgezichtParticulier. Annelies wist niet wat ze hoorde. ,Dus die oude dame die zo moeilijk liep is niet eh, pee?', informeerde ze toen. ,Goed geraden mevrouwtje,' zei de man terwijl hij nog eens knikte en het recept op het stapeltje legde. In gedachten liep Annelies naar bui ten. Hoe was het mogelijk dat dit nog bestond. Ze voelde de warme zon en keek dankbaar omhoog. Jij schijnt voor iedereen,' zei ze heel zachtjes, ,of we nu pee zijn of niet.' En met een knipoog naar de gele bol aan de blauwe hemel stapte ze op haar fiets. Maar toch HENRIETTE KEGGE.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1969 | | pagina 7