ATOIATO UJ VOSSE K00MÉN MODES K00.V.EN MODES POLITIE trv „DE LAMSTE EER" 33144 AUTOMOBIELBEDRI IF SJAALS FOURNITUREN eldingsnummer VOLGENDE WEEK INZAMELING 6 MEI 1970 BIJBLAD UITKIJKPOST I EEN LENTEDAG IN 1945 Het is 1945 en één van de eerste prik kelende en tintelende lentedagen waar je jonge door langdurige honger ge teisterde lijf even een opkikker van krijgt. Plotseling wordt er geschoten en voor je weet wat er gebeurt zit je naast je fiets zonder banden en ligt er een' man vlak voor je zijn laatste schok- de hei waar zelfs een kletterende re- -ii 14-/-v wi n lrr\n T n OPT1 rfmAll i rro 1/Qti nOhnOh HANG JE ZORGEN AAN DE KAPSTOK EN VLIEG ER UIT Wanneer je alles door een grijze bril gaat zien wordt het de hoogste tijd de koffertjes eens in te pakken en weg te vluchten, 't geeft niet waar heen, stl is 't maar naar een hutje op kende bewegingen te maken. In een flits zie je een jonge vent in een blauwe kiel zich als een haas uit de voeten maken. Groen van ellende en met knikkende knieën belandden we even later in de gaarkeuken waar men zich als een troep hongerende wolven stond te verdringen om een portie oneetbare gore pap te bemach tigen. Veel tijd hadden we echter niet. Thuis, in Haarlem, wachtten 2 fami lies op het wonder, het wonder dat wij op onze tocht waar moesten zien te maken. Het noodkacheltje, waar je met een zakmes de houtsplintertjes voor moest kloven, had immers al da genlang niet meer gebrand en we wa ren nu pas in Stompetoren. Na vele slapeloze nachten, die vanwege een gebrek aan licht al om 8 uur ingingen was één van onze moeders op het lumineuze idee gekomen dat ze ergens in Hoorn nog een schoolvriendin wist te wonen die ze weliswaar in 40 jaar niet gezien of gesproken had maar waarvan ze bij geruchte had verno men dat ze een zaadhandel hadden. Als ruilmiddel had ik bij een goede kennis een paar klosjes garen weten te bemachtigen. Enkele uren later stonden we na veel zoeken in onze versleten lange broeken en slobber truien met verwarde haren en te vies om aan te pakken op de stoep van het dure huis waar we nauwelijks durfden aan te bellen. Na een trieste verklaring waarom we daar stonden onzerzijds werden we dringend verzocht voorlopig uit de buurt te blijven omdat mijnheer pas toor op bezoek was. De minzame blik ken waarmede we van kop tot teen werden opgenomen deerden ons niet. We hadden immers een opdracht van levensbelang. Ik zie de familie nog zitten rondom de dis. De dochteren des huizes in hun prachtige fluwelen jurkjes met witte kanten kragen. Bij een gezellig kaarslicht gingen we aan de soep, de boontjes en tot slot, de oliebollen. Het was als een droom en we verslonden als wilde dieren zo veel als we maar konden om er weer een weekje tegen te kunnen. Doodgelukkig met 8 pond kleine gespikkelde boontjes in mijn rugzak en zonder klosjes garen wer den we ondergebracht in een obscuur logement waar we op de tast samen in een bedstee terechtkwamen en we een hele nacht geplaagd werden door een vlooienfamilie, die zich van de hongersnood ook al niets aantrok. De tocht naar huis werd een martel gang. Het 'vele vette eten speelde ons parten en elk bosje werd het onze. Bij Spaarndam brak mijn fiets in twee delen en op onze laatste voeten, de fiets op de nek gingen we lopend ver- Doodvermoeid en ziek maar dolgeluk kig kwam ik thuis met de 8 pond boontjes en een paar pond glibberige visjes, die ik bij gebrek aan wat an ders in mijn nachtpon had opgeslagen. De grote Vieze plek in mijn nachtpon is er nooit meer uit gegaan zoals ik ook de stralende gezichten van toen niet meer kan vergeten. Het is weerzinwekkend om te zien hoe er opnieuw, maar dan nu in Rus land, weer een hetze gevoerd wordt tegen de joden, die al hun hele leven achtervolgd worden. Tamara. BEGRAFENISVERENIGING belast ziclï met begrafenissen en WCEN Voor de kostende prijs Geen leden - geen konftributies Uitvoerders: A. KLAASE Straatwee 121/Heiloo Telefoon x 30306 I A. N. BOERMA Raadhuisw. 11, Telefoon 31009 b.g.g. 30306 eiloo 'genbui nog iets gezelligs kan hebben, ver weg van de eeuwige stof op het dressoir en van het mooie weerpraatje tegen de melkboer, de bakker, de buurvrouw en vooral weg uit je werk, job, funktie, baan of hoe je 't beëstje ook maar een naam wilt geven. Ze redden het heus wel zonder je en voor de poes of hamster is altijd wel een lieve vriendin te vinden. Hang alle grote en kleine zorgen aan de kapstok en sluit de deur rustig achter je dicht. Wanneer je terugkomt zul je zien dat zè heel wat geslonken zijn, de plantjes waarschijnlijk ook, maar de bloemist moet tenslotte ook wat op zijn brood kunnen doen. Vergeet vooral niet, wanneer je ten minste over de grenzen gaat, één van die ontzettend handige boekjes mee te nemen die je in het Spaans, Ita liaans of Frans leren hoe je' de weg moet vragen naar het postkantoor, station of een dokter en weet ik wat al nieè»meer. HET TELEFOONNUMMER S voor de Kennemerstraatweg 93-95 - Telefoon 30595 VAKANTIEBONNEN Alle vakantiebonnen en chequebonnen welke verstrekt zijn door het Vakan- tiefonctesv. d. Landbouw of door het A.S.F. en geldig t/m 30 april 1970, kunnen worden ingeleverd op dinsdag 12 mei van 19-22 uur bij H. Denne- man, Schuine Hondsbosschelaan 52, Heiloo. 'wie maken het groen KAPOT Niet de kinderen alleen. Die enkele kale plekken die zij veroorzaken door hun spel, wegen niet op tegen wat de autéjnobilist(e) vernielt. Kijk maar eens goed om u heen. ,Ja,' zegt men maar hoe moet ik anders m'n auto kwijt?' Ik zou zo zeggen op de uiter ste rand van de straat, niet in de berm. Wanneer het dan moeilijk wordt voor het doorgaande verkeer, komen er .misschien' meer parkeer- kt& e( n, b.v. ii teranusweg, Potgieterweg of Laan van Zeeman. Royale inritten met ga rage, maar de auto wordt in de berm gereden. En niet alleen daar. Door kruis ons dorp maar eens. Geven we de kinderen geen prachtig voorbeeld van vernielen? C.B. havens. Maar kijjc eens, om er een paar te noemen, bX in de Maas Gees- Enkele jaren geleden toen we midden tussen de Italianen bivakkeerden heb ben we hier enorm veel plezier van gehad. We stonden met het lieve kleine boekje in de hand en een ka potte auto gewoon voor aap. Het stond er allemaal keurig in. ,Kunt u me zeggen waar ik een dealer kan vinden?', maar dan begint het pas. Je niet begrijpen doet de ander over gaan tot een steeds grotere woorden stroom en een expressie waarvan je zo een foto zou willen maken maar bij de de dealer kom je niet, pas nadat we een Italiaan opgedoken hadden die een beetje Engels verstond lukte het ons het karretje te laten repa reren alhoewel ze ook hier eerst aller lei handelingen gingen verrichten waar we niet voor kwamen. Over enkele dagen hopen we een nieuw vakantiefeest te beleven. Ons reisdoel is Benidorm in Spanje. Het handige boekje laten we maar voor wat het is. We gaan voor het eerst de lucht in. Zalig, dat vliegen, zeggen ze en ik ook, tegen mijn kinderen tenminste. Het opstijgen en dalen zal wel net zo beroerd zijn als een tochtje in een lift of een zweefmolen waar ik altijd groen van ellende uit kom. Het enige verschil is dat je bij het ene wel en het andere geen zakje krijgt geleverd. Als troost zijn we binnen 2Vz uur in een land waar de tempe ratuur al over de 20 graden is en de wijn rijkelijk stroomt. We strepen als een kind voor zijn ver jaardag de nachtjes slapen af op de' kalender. We zijn er helemaal aan toe, u ook Tamara. J A ARVERG ADERIN G BOERENLEENBANK HEILOO Onderscheiding van de heer C. J. Hageman Op 28 april jl. werd in het N.K.J.B- gebouw te Heiloo de 62e jaarvergade ring van de Coöp. Boerenleenbank (Westerweg) gehouden. Het is een goede en - mede door de betere opkomst dan verleden jaar - plezierige vergadering geworden. Na toelichting en bespreking van de balans en de resultatenrekening gin gen de aanwezige leden met de vast stelling daarvan akkoord. Van de winst werd ook dit jaar weer een gedeelte gereserveerd, onder meer ter financiering van een projekt in het kader van de ontwikkelingshulp. Het resterende winstsaldo zal aan de Statuaire Reserve worden toegevoegd. In verband met het bereiken van de leeftijdsgrens was de Voorzitter van het Bestuur, de heer C. J. Hageman, Hoog en Laag 40 te Heiloo, niet meer herkiesbaar. Veel woorden van lof voor zijn jaren lange aktiviteit werden aan het adres van de scheidende voorzitter geuit. De heer K. B. M. Janssen sprak na mens de CoÖp. Centrale Boerenleen bank te Eindhoven zijn dank uit voor de vele en deskundige arbeid van de heer Hageman. Als blijk van waardering ontving de heer Hageman uit handen van de heer Janssen de zilveren medaille van de C.C.B., voor welke onderscheiding ge noemde zich zeer dankbaar toonde. In zijn dankwoord benadrukte hij het werk steeds graag te hebben gedaan, doch er nu ook graag mee te zullen stoppen. Het gaat de bank goed en het vertrouwen is gerechtvaardigd dat - met aller inspanning - dat zo zal blijven. Daar zullen bestuur, kassier en personeel zeker hun best voor doen. Ook de heer C. A. Bakker, Stations weg 102 te Heiloo - die in een later op de avond nog te houden bestuurs vergadering tot nieuwe voorzitter zou worden gekozen - voerde het woord en zegde zijn voorganger dank voor het vele werk door hem verricht. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een passend geschenk. Zo kon de zakelijke bijeenkomst toch feestelijk worden besloten. Ingezonden EEN TWEEDE VERGISSING In het nummer van 29 april wordt in de .Uitkijkpost' andermaal aandacht besteed aan een kwestie welke de ge moederen in Heiloo nog steeds inten sief bezighoudt, nl. die van het nog steeds dringend benodigde instruktie- bad. Dat de discussies rond deze kwestie voortduren en zelfs toenemen, is aller minst verwonderlijk. Duidelijk heerst in brede kring geïrriteerdheid over het destijds door het gemeentelijke bestuurskollege genomen besluit met de aanleg van een openluchtzwembad te beginnen en daarbij de bouw van een instruktiebad op de lange baan te schuiven. Het opnieuw aan de orde stellen van deze zaak in de gemeente- Zaterdag 9 mei zal geheel in het 1 ..nM /In 1 - i i n TT C \7 i/AH ry/I TTi» A.S. VRIJDAG GROTE PUZZELRIT ter gelegenheid van jubileum H.S.V. Aanstaande vrijdagavond, 8 mei, zal ter gelegenheid van de 40-jarige HSV een grote puzzelrit worden gehouden voor berijders van auto's, motoren, scooters, brommers en fietsen. Prach tige prijzen zijn te winnen. De start is vanaf 7 uur. Plaats: de feesttent op het H.S.V.-sportkomplex. Na afloop feest-dansavond. Gratis toegang voor iedereen. y Voor opgave aan de rallay, o.a. bij de heren W. Admiraal (tel. 31797), A. van Velzen (tel. 32868) en J. P. Zoon (tel. 31875). Zaterdag 9 mei feest voor de jeugd raad op initiatief van de Heiloose burgerij is er eén bewijs van. Het is reeds meerdere malen gezegd, de bevolkingssamenstelling van de ge meente Heiloó in aanmerking geno men - een relatief hoog percentage jonge gezinnen is een kenmerk van de gemeente - heeft de stelling van het gemeentekollege dat een zwem bad harder nodig zou zijn dan een instruktiebad op zijn minst twijfel achtig gemaakt. Het ontbreken van goede gronden voor deze stelling en het terzjjde leggen van het eindrap port van de kommissie-zwembad zijn blijkbaar de redenen waarom de kri tiek maar niet verstomt. De .Uitkijkpost' heeft het in haar nummer van 29 april gezegde niemand - uitgezonderd B. en W. - gelooft dat er in dit openluchtzwembad van zwemonderricht voor de jeugdvan Hbjloo iets terecht komt. rV VOOR STRAATWEG 103 - HEILOO - Til. 30199 y Burgemeester Corver-van Haaften heeft onlangs de vrees uitgesproken voor een eventueel exploitatietekort van een instruktiebad. Dit te voor zien is haar verantwoordelijkheid, maar of aan de vrees voor een moge lijk exploitatietekort een reële mo gelijkheid tot zwemlessen voor de Hei loose jeugd ondergeschikt moet wor den gemaakt, kan niemand - behalve de burgemeester - in ernst staande houden. Dit argument van burgemeester Cor ver-van Haaften houdt nog iets an ders in, nl. dat zij blijkbaar geen vrees heeft voor een tekort op de ex ploitatie van het betwiste openlucht- bad. Waarom, mag men zich afvra gen, voelt zij zich zo zeker? Nu de tarieven voor het openlucht- bad bekend zijn gemaakt - en deze liegen er bepaald niet om - zou wel eens kunnen blijken dat de burge meester zich andermaal vergist en het zwembad een ferm exploitatie tekort gaat opleveren. Bij het voor velen onvoldoende ge fundeerde besluit van het gemeente lijke bestuurskollege .en de hieruit voortvloeiende discussie is er één lichtpunt. De gemeenteraadsverkie zingen staan voor de deur. Wellicht dat de nieuw te kiezen raad de kwestie van het broodnodige in struktiebad opnieuw en met overtui ging aan de orde kan stellen. W. van Schaik, De Laghe Weijdt 17 HOBBY-SHOP ,JAN in' RADIKAAL VERGROOT van 35 naar 1502 winkelruimte Op bescheiden schaal begon de jeug dige Jan III vier jaar geleden zijn Hobby-shop' aan de Kennemerstraat weg 294. Al spoedig groeide de jonge Jan Rus uit dit bedrijf van hout, ijzer en verfwaren. Reikhalzend werd dan ook uitgezien naar uitbreiding. Deze is nu tot stand gekomen, maar is dan ook radikaalVroeger 35 vierkante meter winkelruimte beschikbaar is nu het bedrijf uitgebreid tot niet min der dan 150 m2. Overzichtelijk zijn thans de afdelin gen zoals die van verf, tuingereed schappen, gereedschappen en meubel- beslag, gerangschikt. Het assortiment van dit soort artikelen is enorm uit gebreid. Een voorbeeld daarvan is die van droogmolens etc. Het aannemersbedrijf J. Rus heeft aan deze grote uitbreiding meege werkt evenals de fa. Klaver (schilder werk). De verlichting en de elektri sche verwarming is van de fa. Pan- tekoek. Vrijdagmorgen vroeg gaat de uitge breide ijzer- en houthandel open voor het publiek. teken staan van de H.S.V.-jeugd. Er zal een jeugd-zeskamp gehouden en een filmvoorstelling gegeven worden. Groot sluitingsfeest op 10 mei De feestelijkheden rond het 40-jarig bestaan worden op zondag 10 mei be sloten met een grote feestavond in de tent. Opgevoerd zal worden de revue ,En zo is het'. De H.S.V. cabaretgroep zal voor het eerst optreden en voorts werken er aan mee de Henriëtta's (akkordeon- duo). Algehele leiding: Jean Robert. Na afloop is er een groot bal met me dewerking van ,The Blue Stars'. ONVERGETELIJKE DAGEN VOOR JUBILEREND H.S.V. In het afgelopen weekend is H.S.V. van start gegaan met het vieren van het 40-jarig bestaan en gezien het resultaat mag men nu al spreken van eén geslaagde viering. De perfekte or ganisatie en de onvermoeibare mede werking van diverse leden deden alle onderdelen uitstekend verlopen. In een geheel gevulde H.S.V. kantine hielden zij zaterdag een stijlvolle re ceptie voor genodigden. Gemeentebe stuur, vertegenwoordigers van voet balbond en diverse voetbalverenigin gen getuigden van hun prettige sa menwerking met H.S.V. in de afgelo pen 40 jaar. ^De diverse ballen, 2 prachtige vlag- gèn van de voetbalbond, klokken enz. en niet te vergeten de vele bloemstuk ken waren hiervan een levend bewijs. In de vele toespraken lieten de vele sprekers steeds weer naar voren ko men het grote werk van de huidige animator de voorzitter A. Borst. Als bekroning van dit vele werk werd de nu ook 40 jaar lid zijnde heer Borst met de bronzen speld onderscheiden. Tijdens de receptie kwam ook de mu ziekvereniging .Eensgezindheid' met een serenade het bestuur komplimen- teren. Om ook anderen in de gelegen heid te stellen hun felicitaties over te brengen werd 's avonds een instuif gehouden die door zeer velen bezocht werd en waarin door één der leden een maquette werd overhandigd voor stellende een toegangspoort met de letters H.S.V. als cadeau van alle le den aan het bestuur. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om een aspiranten-elftal dat 's middags kampioen was geworden in het zon netje te zetten. Tot in de kleine uur tjes duurde dit feest voort. Voor de oud-leden is het zondag een onver getelijke dag geworden. Op een met zon overgoten en met vlaggen ver sierd sportpark zijn oud en nieuw H.S.V. een dag lang weer verenigd geweest. Honderden ledèn met vrou wen en kinderen kwamen om elf uur tezamen voor een H. Mis opgedragen door kapelaan De Haan voor de over leden leden, hieraan werd medewer king verleend door de Ipak band uit Heiloo. Na deze indrukwekkende samen komst werden 4 leden t.w. K. Bakker, P. Apeldoorn, C. Schouten en J. van Gijlswijk onderscheiden voor het vele werk in het belang van de vereniging verricht. Tijdens een ongedwongen OPBRENGST KOLLEKTE Ondanks het koude weer, doch dank zij het warme enthousiasme van de kollektanten is de opbrengst van de Asthrria-kollekte dit j^ar een succes gewordenSv De bruto opbrengst bedraagt ƒ2.399,69. Heel veel dank'aan een ieder, die het zijne er toe heeft "bijgedragen. Namens het Astma-koil H. M. v. d. Wiele-Tulleken VER. ,HET ZONNEHUIS' voor langdurig zieken In de week van 4 mei tot en met 9 mei wbrdt de jaarlijkse kollekte ge houden voor de Vereniging ,Het Zon nehuis', de Christelijke vereniging tot verpleging van langdurig zieken en ernstig invaliden van alle leeftijden, ongeacht hun godsdienst of gezindte. Het streven van de Vereniging .,Het Zonnehuis' ontmoet allerwege grote waardering en de Zonnefiuis-kollekte verdient een warme aanbeveling. VOOR STRAATWEG 103 HEILOO - TEL. 30199 JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS Maandagavond 27 april jl. werasïn het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis de algemene ledenvergadering gehou den van de afdeling Heiloo. De voorzitter de heerC. Ranzijn dankte de heer Van Deursen voor zijn jaarverslag, waarin deze memoreerde dat het jaar 1969 een rustig verloop voor de vereniging is geweest. De voorzitter vroeg de vergadering om een ogenblik van stilte voor het heengaan van ons eminente bestuurs lid de heer P. Haanraads. De aftredende bestuursleden de heren C. Ranzijn en K. Winter werden bij akklamatie herkozen. De samenwerking tussen de zusters van de afdelingen Heiloo, Limmen en de Egmonden voldoet uitstekend. Mej. Van Schie verzorgt het magazijn heel goed. De zusters hebben in het afgelopen jaar een druk jaar gehad. Het werk wat zij hebben te verzetten wordt ieder jaar groter door de uitbreiding van Heiloo. Het ledenaantal nadert de 1700. Het aantal verpleegbezoeken van beide zusters bedroeg: 2400, de dagelijkse beurten 1300, wasbeurten 600, totaal in zorg en behandeling van zuigelingen en kleuters 1100. Daarnaast zijn nog velé andere werk zaamheden van de zusters. Het verslag van de penningmeester de heer F. van Haaren werd onder dankzegging van de voorzitter der vergadering goedgekeurd. Wij laten u nog enige cijfers hiervan zien. Het exploitatiebedrag van het Wijk gebouw had een nadelig saldo van 9.887,74. Van de gewone tekening een voordelig saldo van 5.513,44. De kaskontrolekommissie de heren A. Schouten en P. Vermeulen hebben de boeken van de penningmeester de heer Van Haaren in orde bevonden. De voorzitter dankt de heren voor hun medewerking. voor de drankbestrijding Alcoholisme is in onze tijd voor zeer velen geen vaag en onbekend begrip. Het is dat trouwens nooit geweest, maar nu - in deze tijd - komen veel meer mensen duidelijk met dat begrip in aanraking. Op twee heel verschil lende gebieden gebeurt dat. Daar is in de eerste plaats het grote aantal slachtoffers van de alcohol. Dat zijn niet alleen de patiënten van de consultatie-bureaus, al zijn dat er enkele tienduizenden (en vergeet dan niet hun familieleden, allereerst de vrouwen en kinderen). Dat zijn zelfs niet in de eerste plaats die patiënten. Neen, dat zijn zij, bij wie alcohol in het leven zo'n grote plaats inneemt, dat zij - laten we dat woord gerust gebruiken - verslaafd zijn. Dat zijn - misschien - de toekomstige patiën ten van de consultatie-bureaus. Hun aantal is niet precies bekend, natuurlijk niet, maar dat het hier om een zeer grote groep gaat kan iedere maatschappelijk werker u vertellen. Het is - helaas - één van de schaduw zijden van onze welvaarts-maatschap- pij. Er moeten meer centra komen waar alcoholisten voorlichting en hulp kun nen krijgen. Er moeten mogelijkheden geschapen worden om beginnende al coholisten een goede kans te geven koffie en broodjes-servering werd me- nig kontakt weer opnieuw gelegd en lO*- rehabilitatie, was het een prettig weerzien van Daarvoor is geld oud-Heiloóërs. Daarna begonnen de voetbalwedstrij den van oud-leden met als hoogtepunt een wedstrijd damesvoetbal. Muzikale medewerking verleende het muziek korps ,St. Caecilia'. Na afloop werd het feest in de tènt of de kantine voortgezet. Door vele oud-leden werd in de loop van de avond ontroerd afscheid genomen, en dankbaar voor de prachtige ont vangst keerden zij huiswaarts, daar mee een heel tevreden H.S.V. achter latend. nodig. Daarvoor wordt er, ook in Heiloo, van 11 tot en met 18 mei een kollekte gehouden. Steunt dit werk door uw bijdrage en/ of geef u op als kollektant(e), bij de dames Hollander, Cruijscamplaan 1, tel. 32418 of De Geus, Heerenweg 181, tel. 31040. BOUW NIEUWE W. J. HOFDIJKSCHOOL VORDERT met het nieuwe cursusjaar in gebruik De bouw van de nieuwe W. J. Hof- dijkschool (patio-bouw) aan de Ewis- weg vordert nu snel. De zogenaamde ruwbouw is achter de rug. Men kan nu tot afwerking overgaan. Naar wij vernemen zal de nieuwe school bij de aanvang van het cursusjaar 1970- '71 in gebruik genomen kunnen wor den.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 5