KjflWIM BL00TH00FD Voor Foto-Reportages (B.V.A.) (K.B.V.K Kennemerstraatweg 269 a Telefoon 02200 - 30339 Heiloo fro Bond van Werknemers in Bank en Verzekeringsbedrijf en Administr. Kantoren Bond van Werknemers in de Meubel-, Hout een aanverwante Bedrijven Bond van yervoerspersoneel Bond van personeel in Agrarische-, Voedings- en Genotmiddelen; Tabakverwerkende-, Horeca- en aanvprw. bedrijven (A.V.G.) Bond van Overheidspersoneel (K.A.B.0.) Boud van Werknemers in het Metaal-Elektro- techn. Bedrijf en aan- verwante Bedrijven (St. Eloy) H.K.V. Centrale Heiloo Bond van Werknemers in Industriële Bedrijven (St. Willibrordus) Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid (St. Joseph) 24 JUNI 1970 - P. STOKMAN, Stationsweg 7 DE HEER HOOGLAND: ,Je moet onderwijs- en recreatie- belangen van elkaar gescheiden houden' Een dezer dagen hadden we een ge sprek met de heer A. H. Hoogland, voorzitter van D'66, leraar Neder lands aan het Zaans Lyceum en aan een avondschool voor de werkende jeugd, in verband met de toetreding in september tot de gemeenteraad, sa men met de heer B. S. Dobber, politi coloog. Na nog wat nakaarten over de ge meenteraadsverkiezingen, die, althans plaatselijk gezien, voor D'66 een lich te stijging te fcien gaven, kwam het gesprek al gauw op de vernieuwingen in het onderwijs hetgeen hem als leraar bijzonder na aan het hart ligt. Klassesysteem wordt doorstroming naar groepssysteem ,Het voorontwerp van een wet op het basisonderwijs van staatssecretaris Mr. J. H. Grosheide is een prachtig stuk werk', aldus de heer Hoogland. Het is puur democratisch, in die zin, dat dit voorontwerp eerst in 't open baar ter discussie wordt gesteld en J!de GRAAFF, ëiitterlaan 27 Instruktiebad moet er komen .Helemaal niet eens ben ik het met het beleid over het schoolzwemmen. Dit zal nu voortaan in het nieuwe openluchtbad gegeven worden. De helft van het jaar kunnen de kinderen dus zwemles krijgen, weer of geen weer, en de andere helft van het jaar is er niets. In april was er bij het col lege van B. en W. reeds een schrijven van alle hoofdonderwijzers en ouder commissies, waarin gepleit werd voor het lessen in eemoverdekt instruktie bad. De raad heeft deze brief op ad vies van B. en W. slechts voor kennis geving aangenomen. Het onderwijs eist een instruktiebad. Je kunt een aan te nemen exploitatie tekort niet op een dergelijke manier trachten te dekken. Onderwijs- en recreatiebelangen moet je gescheiden houden. Het Rijk gaat het zwemonderwijs trou. wens vollëdig subsidiëren de kosten van het vervoer. Het zal een verplicht leervak worden, dat begint in de 2e klas van de lagere school. Instruktie- baden zullen beschouwd worden als natte gymnastieklokalen. Deze grote financiële steun zal een stimulans njoeten zijn om zo snel mogelijk te ko- rhen tot de bouw van instruktiebaden, kosten 3/4 miljoen'. Na dan pas in de Kamer terecht komt. In dit dntwerp kom je o.a. een para graaf tegen over de doorstroming van het klassesysteem naar het groeps systeem waarbij gewerkt wordt met niveaugroepen d.w.z. dat een kind b.v. voor rekenen in een hogere groep kan komen te zitten dan voor taal. Dat wil ook zeggen dat een kind niet meer kan blijven zitten en dus ook de vakken over zou moeten doen waar hij wel goed in is. Dit systeem zal het enthou siasme van de leerlingen zeker ver hogen'. Taakonderwijzer ,Ook het voorstel voor een taakonder wijzer, die de leerlingen met bepaalde moeilijkheden bijstaat waar de klasse onderwijzer geen t\jd voor heeft, juich ik toe. Op enkele scholen wordt hier al mee geexperimeriteerd en met suk- ses. Een kind dat b.v. in zijn taalont wikkeling geremd is wordt al gauw vopr dom aangezien met alle gevolgen van dien'. BAKKER, Ewislaan 15 H. DEtfNEMAN, Schuine lïondsbosschelaan 52 Verkeersstructuurplan Wij vinden^het een vreemde zaak dat er over het Verkeersstructuurplan van ir. Goudappel d.d. 1967 door de raad nog steeds niet is gestemd. Dit plan is de raad destijds wel aangeboden. Al hoewel er in gedeeltes al aan wordt gewerkt geeft het nog steeds een on zekerheid over wat er met dit plan ge beurt. Er zijn nog diverse knelpun ten'. Niet eens met miljoenen-project ,We waren en zijn het nu nog net zo min eens met de huidige\>pzet van het winkelcentrum. Dit miljoenenproject is te groots van opzet./Ik vind bovendien dat men te gemakkelijk meegaat met de deskun- VOLKSMUZIEKSCHOOL HIELD JAARLIJKSE INSTRUMENTENPARADE Afgelopen vrijdagavond werd in de Volks muziekschool weer de jaarlijkse instrumen tenparade gehouden. De groei van de ®u~ ziekschool was merkbaar aan de grote be langstelling voor deze avond. De zaal was overvol, zodat een gedeelte van de toehoor ders vanaf de gang door de geopende deuren de verrichtingen volgden. Ondanks de warmte werd er met animo ge musiceerd. Naast de gebruikelijke instrumen ten en het elektronische orgel, wat verleden jaar aangeschaft werd, was er nu ook een drumstel, wat door een der docenten be speeld werd en door het publiek met groot applaus werd beloond. Hopelijk heeft deze avond ertoe bijgedragen, de keuze van het te bespelen instrument mak kelijker te maken en de verscheidenheid uit te breiden, waardoor het samenspel in het gezin gestimuleerd kan worden. J, DUDO'CK, Heerenweg 168 EERSTE FASE VAN 40 HA REKREATIE- GEBIED WORDT UITGEVOERD 8.45 ha rekreatieterrein aansluitend aan ,Het Baafje' Aangenomen voor f 269.000, „v* officiële opening van het verwarmde openluchtzwembad ,Het Baafje' nog meer verheugend nieuws! Vorige week is aanbesteed de werkzaamhe den welke moeten leiden tot een groot dag- rekreatiegebied van 40 ha. Te realiseren tussen het gereedgekomen zwembad en het verlengde van de Belieslaan. i Het omvangrijke werk wat zeker wgl zo n 4 miljoen gaat kosten en van meer dan plaatselijke betekenis is zal in fasen worden Voor dit kust-rekreatiegebied ontvangt het gemeentebestuur belangrijke bijdragen uit de Rijksschatkist. De uitvoering van de eerste fase kan binnen kort een aanvang nemen. De Nederlandsche Heide Maatschappij, in opdracht van ons gemeentebestuur, heeft vorige week de uit voering van 8.45 ha aanbesteed. Het uitvoe ren van grondwerkzaamheden, het aanieg- qen van wegen, riolering en parkeerplaat sen Voor de aanleg van een 1 ha grote vijver en de uitvoering van beplanting Plaatsgenoten, helaas, niet uitvoerenden Dit aantrekkelijke en omvangrijke werk wordt helaas niet uitgevoerd door plaatse lijke bedrijven. De Kennemer wegen- en wa terbouw Mij. N.V. te Driehuis was het laagste bij de aanbesteding. Zij schree in voor f 269 000,De fa. Zonneveld (Heiloo) volgde met f 274.000,— en als derde volgde de ta. Groot (Heiloo) met j 274.500,—. Mettertijd, wanneer de voltooiing van het ge hele rekreatiegebied nadert, zal daarin een café-restaurant of iets dergelijks gebouwd worden. Dit is in de tekeningen reeds op genomen. AANSTAANDE VRIJDAGAVOND RAADSVERGADERING In juli komt de raad niet bijeen Aanstaande vrijdagavond, 26 juni, komt de raad van Heiloo weer bijeen. Niet-raadsleden kunnen de stukken, betrek king hebbende op de raadsagenda, infmn op donderdag 25 en vrijdag 26 juni tijdens de kantooruren op de afdeling Algemene Za ken en voorts op donderdagavond Zo jum juni van 7 tot 8 uur op de kamer van de wethouders. Burg. en weth. delen de raadsleden mede, dat er in juli geen vergadering zal plaats hebben, ook geen kommissievergaderingen. Elders in de .Uitkijkpost publiceren wij enige agendapunten, van de 19, welke aan de orde komen. VERKEERS AANDUIDINGEN ONDER DE AANDACHT GEBRACHT Veelal nog genegeerd De laatste weken is men in Heiloo druk doende geweest op de wegen verkeersaan- duidingen aan te brengen. Waar nodig o.a. gele en witte strepen. Opvallend is het hoeveel autobezitters deze voor ons allen toch belangrijke verkeers maatregelen negeren! Speciaal willen we noemen op de Stationsweg, tussende Hee- renv/eg en de Holleweg. Zo zagen we zater- dagmiddag, toen het ontzettend druk was op dit weggedeelte, auto's geparkeerd. En dan te weten dat een 25 meter verder op de Holleweg, het parkeerterrein voor de heltt bezet was. Ook wij stellen, waar mogelijk, soepele han» tering van verkeersmaatregelen op prijs, maar in zulk soort gevallen moeten maar wat meer bonnetjes worden uitgedeeld! Uiteindelijk gelden bovengenoemde maatre gelen niet van vandaag of gister en wordt het algemeen verkeersbelang geschaad. Vooral ook omdat de Stationsweg een steeds belangrijker funktie krijgt en het regelmatig sluiten van de spoorwegovergang al te veel moeilijkheden oplevert. Eén vraag willen wij stellen aan hen welke belast zijn met de verkeersaandüidingen: ,Is het niet mogelijk een deel van de v. d. Vel- denstroat te verbieden voor parkeren. Bij voorbeeld de noordzijde?' Het verkeer ko mende van de Heerenweg uit de richting Witte Kerkje wordt uitermate gehinderd door om de hoek staande auto's. P. MIN, Zevenhuizerlaan 78 Scholengemeenschap ,In dit voorontwerp, dat wellicht be gin volgend jaar door de Kamer zal worden aangenomen komt ook een scholengemeenschap van kleuter- en lagere school aan de orde. Van het voor, de kleuter heerlijke cre atieve spel naar een leerprogramma van de eerste klas is de overgang nog veel te groot, al zijn er op dit punt al diverse veranderingen aan de gang'. Experimenteerscholen ,Als leraar aan Ven Havo, die als ex- perimenteerschoól is aangewezen, kan ik rustig stellen dat de vernieuwingen een gunstig resultaat opleveren. Het is n.l. zo dat de leerlingen van de derde klas 6 examenvakken mogen kiezen. Ze kunnen zich in deze vakken dus beter verdiepen en houden meer tijd over voor sport, en creativiteit. Van de 100kandidaten zijn er slechts 10 gezakt voor hun examen. Dit wa ren de eerste examens voor Havo'. Slagvaardig beleid van burgemeester .Burgemeester Corver-van Haaften voert een zeer slagvaardig beleid op het gebied van de bouw van scholen en gymnastieklokalen. Er zijn maar liefst 3 lagere scholen in aanbouw en daar komt echt wel wat diplomatie voor om de hoek kijken'. J. BOI/TEN, voorzitter ButïerkwmJ>2 Sekretariaat: G. FRANSE, Gertoom's Akker 1 Penningm.: J. YPELAAN, Breedelaan 26. C. MOLENAAR,^Stationsweg 9 digep. Wat ir. de Ranitz zegt gebeurt. Hij kan evenwel een prima ~stede- bouwkundige zijn maar als Rotter dammer toch te weinig begrip hebben voor het bewaren van het landelijk schoon in Heiloo. We blijven de gehele opzet critisch bekijken. Je vraagt je wel af waar ze de 5 miljoen die uit de gemeentepot moet komen vandaan- halen. Het zou heel wat minder ge kost hebben om b.v. het bestaande winkelcentrum bij het station uit te breiden. Er zitten daar bijzonder akti- ve zakenmensen.' Samenwerken? We willen mèt elke partij samenwer ken die het eens is met ons minipro- gramma. We zHn nu eenmaal een pro grammatische partij. Alleen tegen over onze kiezers zijn we verplicht ons hier aan te houden en elk half jaar zullen we hierover verantwoording afleggen in een openbare bijeenkomst. Elke maandelijkse fraktieyergadering zal trouwens openbaar zijn'. Asperges kweken .Ondanks mijn drukke werkzaamhe den vind ik nog wel tijd voor mijn liefste hobby, tuinieren', zegt de heer Hoogland met een stralend gezicht waarvan bij fteze vraag plotseling alle ernst is verdwenen. .Vooral het kwe ken van asperges, waar we dol op zijn, is een leuke bezigheid. Verder kweken we ook paprika's, mispels en aard beien'. Verder wandelen en fietsen we veel in de duinen. Na het wonen in Heiloo een verademing. ONDERWIJZERES GAAT, NA 42 JAAR. HEEN 26 juni belooft onvergetelijke dag te worden voor mej. C. J. Bakker Het zal niet veel voorkomen dat een onder wijzeres 42 jaar in één en dezelfde school les geeft. Dat heeft mej. C. J. Bakker ge presteerd als onderwijzeres aan de Mana- school, aan de Pastoor van Muijenweg. In verband met haar pensioengerechtigde leeftijd gaat zij aanstaande vrijdag 26 juni afscheid nemen van het onderwijs. Dit zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Om 9 uur 's morgens is er een H. Mis waar aan wordt deelgenomen door leerlingen van de Mariaschool en het onderwijzend perso neel, gevolgd door een broodmaaltijd in het Brunogebouw. 's Middags komen allen weer bijeen in dit gebouw. Dan wordt mej. Bakker gehuldigd en zal er een musical opgevoerd worden. Leden van het ouderkomitee en het r.-k. schoolbestuur zullen dan ook aanwezig zijn. De aanvang is om 2 uyr. PARKEERVERBODEN IN DE ZEVENHUIZERLAAN Voorstellen aan de raad In oktober 1969 publiceerden wij een deel van een schrijven, aan het gemeentebestuur, van enkele Zevenhuizerlaan-bewoners. Daar in spraken zij over het steeds intensiever wordende verkeer in deze laan en het veel- vuldig parkeren, waardoor de gevaren steeds groter worden voor voetgangers. Zij vroegen maatregelen van het bestuur der gemeente. Dit kollege heeft een onderzoek laten instel len. Burg. en weth. komen tot de konklusie dat de volgende maatregelen ingesteld dienen te worden: Een dubbelzijdig parkeerverbod in te stellen voor het gedeelte Zevenhuizerlaan vanaf de Kennemerstraatweg tot 30 meter in westelijke richting; aan te geven door middel van gele strepen en een doorgetrokken streep op het midden van dit weggedeelte aan te brengen. Voorts een parkeerverbod voor de zuidzijde van hei overige gedeelte van de Zevenhui zerlaan, aan te geven door middel van bord 49 met onderbord. B. en W. o.a. geadviseerd door de Groeps commandant en met instemming van een af vaardiging van Zevenhuizerlaanbewoners stellen dit voor, in afwachting van een alge hele rekonstruktie van de Zevenhuizerlaan. 80 WONINGEN IN HET UITBREIDINGSPLAN .HET BAAFJE' o.a. 68 twee onder één kap Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten bouwt in het uitbreidingsplan ,Het Baafje' een 80-tal woningen. Een 62-tal woningen van twee onder één kap en 12 bungalows. OPNIEUW VAKATURES AAN DE J. P. HASEBROEKSCHOOL Ook de heer Chr. v. d. Graaf gaat heen Opnieuw ontstaan twee vakatures aan de openbare J. P. Hasebroekschool. De heer Chr. v. d. Graaf en mevr. E. K. van Duinen- de Groot hebben ontslag genomen. Burg. en weth. van Heiloo stellen de raad voor hen eervol ontslag te verlenen resp. op 1 en 17 augustus a.s. De heer v. d. Graaf heeft een benoeming aanvaard als hoofd van een openbare school te Zaandam. Gehele team op één na ging heen Van het oorspronkelijke team onderwijzend personeel van de Hasebroekschool is nog maar één over. De heer Schenk, die 2 jaar geleden benoemd werd. Kort geleden ging het hoofd de heer Zuidema heen, gevolgd door de heer De Jager en nu weer genoemde twee. Jammer! Met groot enthousiasme is indertijd door dit team van jonge onderwijzers begonnen met de veel besproken onderwijsvernieuwing in de Prak tijk te brengen. Zij hebben zich daar geheel voor ingezet. Zelfs buiten de gewone school- uren. Meermalen kon de Hasebroekschool ten voorbeeld gesteld worden. Natuurlijk bleven teleurstellingen hen niet bespaard. Wie werkt maakt fouten, zeker wanneer men soms niet de traditionele pa den betreedt. Wij hebben met meer dan gewone belangstelling het team-work van de Hasebroekschool gevolgd. OOK HET R.-K. KERKBESTUUR AANWEZIG in afscheidsdienst van ds. W. Molenaar Een groot aantal genodigden en andere be langstellenden waren aanwezig in de af scheidsdienst van ds. W. Molenaar, op zon dag 14 juni. Die allemaal te noemen was voor ons een ondoenlijke zaak. Vandaar dat wij in ons verslag van 17 juni slechts een klein aantal noemden. Eén vertegenwoordi ging hadden we echter nog kunnen noemen, namelijk die van de r.-k. kerken in Heiloo. Het was de heer H. H. J. ten Hoope die als voorzitter van het kerkbestuur aanwezig was. Belangrijk, omdat er uit blijkt dat ds. Mo lenaar gewaardeerd werd in zijn streven tot interkerkelijke samenwerking. .PLAN OOST' BEWONERS RICHTEN ZICH TOT GEMEENTERAAD Hebben bezwaar tegen flatbouw in ,Oost' Een aantal bewoners van ,Plan Oost', uit de omgeving van het Groot Barlaken, hebben zich met het volgende schrijven tot de ge meenteraad van Heiloo gewend. ,Ten oosten van Groot Barlaken, nabij Ter Coulster, ligt een stuk terrein, wat tot nu toe onbebouwd is gebleven. Dit terrein wordt ten oosten begrensd door een strook bomen met daarachter een paar vijvers en de Kar- remel. Nu zijn zeer onlangs op dit terrein metingen en grondboringen gedaan, terwijl bij infor matie bij de mensen die dit werk verrichten is vernomen, dat hier 4 verzorgingsflats van 4 hoog zullen gebouwd worden door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. In de eerste plaats maken wij bezwaar tegen deze gang van zaken, waarbij de door bur gemeester en wethouders beloofde .openheid' met voeten wordt getreden, terwijl bovendien bij ons ernstig bezwaar bestaat tegen hoog bouw op deze plaats. Dit gedeelte van Heiloo met Ter Coulster, de vijvers en de Karremel, waarin veelvuldig wordt gevist, en een hiermee samengaand landelijk karakter van de woonwijk, zou zeer in haar nadeel veranderen door hoogbouw Deze wijk zou in feite worden afgesloten van de omgeving, terwijl het daarmee nu een, wat in Nederland steeds zeldzamer voor komt, harmonisch geheel vormt.' Adressanten hopen dat het kollege van B. en W. en de raad hun bezwaren zullen delen. Het ligt in de bedoeling met het dagelijks bestuur der gemeente een onderhoud te heb ben, om de bezwaren nog nader toe te lichten. Zijn er ,Plan Oost'-bewoners dia het be zwaarschrift alsnog willen ondersteunen, dan kan men zich richten tot de heer T. de Groot, Groot Barlaken 55. Een kanttekening Na informatie, alhoewel wij er al bekend mee waren, is reeds in 1959 besloten, ter afsluiting van het uitbreidingsplan ,Oost' aan de oostzijde van het Groot Barlaken, een flatgebouw van vier woonlagen te bouwen. Althans de gelegenheid daarvoor te geven. Ten aanzien van vormgeving is het bouw plan opnieuw aan de orde geweest en vast gesteld in 1966. Vorig jaar is in de pers voorts melding ge maakt, dat het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten een verzorgingsflat gaat bouwen aan het Groot Barlaken. C. DE Z£EUW;'Ewisweg 4 .EENSGEZINDHEID' MARCHEERDE OOK MEE 18 korpsen en 7200 wandelaars tijdens avondvierdaagse .Eensgezindheid' marcheerde, op de laatste avond van de avondvierdaagse te Den Hel der ook mee. Aan deze avondvierdaagse in de Marinestad namen niet minder dan 7200 wandelaars deel. Ook het aantal muziekkorpsen wat uitgeno digd was loog er niet om, nl. 18 .Eensgezindheid', korps en drumband, nam graag de uitnodiging aan. Het maakte een bijzonder goede indruk tijdens de ongeveer 7 km route, welke naar de sporthal leidde. Over en weer werden dankwoorden uitge sproken, vooral over de uitstekende organi satie. De voorzitter van het organiserend komitee betreurde het overigens dat verschillende korpsen op straat showden, waardoor er gaten kwamen tussen de wandelaars. Al bij voorbaat wordt er op gerekend dat volgend jaar .Eensgezindheid' weer van de partij zal zijn. Begin september naar Duitsland Vol belangstelling wordt nu uitgekeken naar begin september, want dan gaat .Eensge zindheid' voor drie dagen naar Doitslafld. Waar o.a. ook geconcerteerd zal worden. WONINGEN VAN HET BOUWFONDS Eerste woningen in Zuid-west gereed Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten bouwt in de omgeving van Goodeslaan en Kerkakkers (zuid-west) een groot aantal woningen, in totaal 82. Aan de Kerkakkers 53 multi-plan woningen en een ander soort woningen aan de Goodeslaan, waarvan 29. Alle woningen zijn verkocht. De eersten kun nen één dezer dagen betrokken worden. UITKIJKPOST GEEN .^LIMOP'-IJZSSEN VAN 4 JULI TOT ÏT^UGUSTUS -lp verband met de schoolvakanties zijn er geen lessen van de gysp ver. .Klimop' in de periode van 4/J'uli tot >7 augustus. GEVAL .EINDHOVEN' TOT LERING Tegels vervangen? Door radio en pers kwam tot ons het bericht dat een meisje in Eindhoven uit een klimrek op een stenen ondergrond in gevallen, met dodelijke afloop. Niet geheel ten onrechte is hier en elders al meer de vraag gesteld of een stenen ondergrond wel de Juiste is op speelplaatsen voor kinderen. Ook in Hei loo zijn er zulk soort speelplaatsen. Wij vragen dus of maatregelen genomen kunnen of moeten worden. Bijvoorbeeld door het aanbrengen van rubber tegels onder speelwerkfuigen. Mogelijk dat gemeentebestuurders over deze zaak hun gedachten laten gaan. Het is be langrijk genoeg! WONINGBOUWVER. ,ST. WILLIBRORD' HOUDT JAARVERGADERING Tevens bespreking van bouwplannen De woningbouwvereniging ,St. Willibrord' houdt op woensdag 1 juli haar jaarvergade ring in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stations weg. Aanvang half negen. Het is een belangrijke vergadering omdat deze bijeenkomst ook de bouwplannen, van 31 woningen aan de Oosterzijweg, besproken zullen worden. Men leze ook de advertentie in deze .Uitkijkpost'. PLAATSGENOOT-KAMERLID STELT VRAGEN Onze plaatjganoot-fcamerlid de heer C. Egas, oud-sekretaris van het Minisfèrie van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk en oud- voorzitter van de Heilooër Stichting voor Be jaardenzorg, heeft vragen gesteld aan de minister voor maatschappelijk werk, mej. mr. De""heer Egas vraagt te laten onderzoeken in hoeverre de zelfstandigheid en vrijheid van bejaarden in tehuizen aan beperkingen on derhevig ?ijn en hoe daarin verbetering kan worden gebracht. De vragen stelt de heer Egas naar aanleiding van een artikel in het Prot..-Chr. dagblad .Trouw' waarin staat te lezen dat bewoners van verzorgingstehuizen niet durven spreken over hun klachten tegéhover de leiding, de direktie en/of de besturen. Het Kamerlid vraagt aan de minister of deze berichtgeving juist is en zo ja, wat voor om vang deze angst voor direkties en besturen zou kunnen hebben. ONDERHANDELINGEN BEGONNEN OVER WETHOUDERSBENOEMING We hebben getracht te weten te komen of er tussen de partijen welke in Heiloo's raad in september vertegenwoordigd zullen zijn al onderhandeld wordt over de bezetting- van de wethouderszetels. Eerlijk gezegd, wij zijn (nog) niet veel wijzer geworden. Gebruikelijk is dat de grootste partij (in dit geval de K.V.P.) de raadsleden bijeenroept voor een informatief gesprek. Om te peilen hoe men over een eventuele bezetting^ der twee wethouderszetels denkt. Heiloo heeft nog een kollege van burgemees ter en wethouders van drie personen. De wet houders gekozen door de raad. Het is niet van vandaag dat de gedachte geuit wordt of het langzamerhand niet gewenst is dit kollege uit te breiden. Vroeger werd deze wens geuit in verband met het drastisch uit breiden van de gemeente _en dit geldt de laatste tijd in nog -sterker matC; hi dit ver band wijzen we er op dat op het terrein van de sport, de rekreatie en het onderwijs ge weldig veel gaande is. Mogelijk dat het kul- turele werk nog meer de aandacht krijgt, welke het volop verdient, wanneer het kol lege van B. en W., uitgebreid zou worden. In ons jaaroverzicht van 1969 zinspeelden wij reeds op deze gedachte, welke voor zover wij weten, ook hij een aantal gemeentebe stuurders leeft. OOK ALKMAARS RAAD LEGT HOOFD IN DE SCHOOT Ook de Alkmaarse raad is betreffende de verlegging van de gemeentelijke grens tus sen Alkmaar en Heiloo, de Heilooër Tolweg en Reguiierslaan, akkoord gegaan. Wij schre ven er vorige week al iets over. Aan de plannen voor eeji aftakking van Rijksweg 9 houdt men vast. Of deze nu beslist door het Heilooërbos zal inoeten. gaan betwijfelen een aantal sprekers. Mr. A. V. M: Leesberg (K.V.P.) geloofde dat de nieuwe grens (belangrijk afwijkend van wat Alkmaar gevraag3""héfft) mede door de druk van de gemeente Heiloo op Gedeputeer de Staten tot stand is gekomen. ,Het betekent dat het Blockhovepark bij Heiloo blijft ,Het bet'ekfent' aldus mr. Leesberg., ,dat het Blockhovepark bij Heiloo blijft.' Met een bloedend hart moeten we op de suggestie van G.S. ingaan, want anders komt de voor de stad zo gewenste grenswijziging opnieuw op losse schroeven te staan. TROMPETTERKORPS ,HEILOO' Ook de afgelopen week is T.K.H. weer scheidene\malen kórt na elkaar in tou^ ge- Na de avondvierdaagse, vrijdag 12 juni, bracht het\korps op zaterdagavond' 13 juni een serenade aan een van haar pndersteu- nende ledenA de heer A. Jensch, die 50 jaar werd. De hë^r Jensch was ze9* onder de indruk. Op dinsdagavond 16 juni een rondgang door Oost met show 'bij de witte .bejaardenhuisjes en bejaardencentrum ,De Loet'. De bewoners genoten zichtbaah, Vrijdagavond 19 juni een rondgang door een gedeelte van Heiloo Centrum en de volgende achtend 20 juni om\ 10''uur, gaf T.K.H. haar muzikale medewerking aan de opening van het zwembad ,Het Ba&jfje'. Door vakanties vap de meeste leden, volgt na alle drukte vari da laatste tijd een korte vakantie, maar Opgave nieuwe leerlingen Terwijl T.K.H./ begin augustus weer start, krijgen liefhebbers tot ha^ augustus de ge legenheid zich op te gevery voor de nieuwe leerlingencursus, die begih\ september van start gaat. Men kan zich opgaven als blazer oi tamboer, terwijl ook plaats, is voor (zij het enkelè) majorettes. Opgave (vóór half augustus) bij' de voorzit ter, M. C. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 30370 en bij de sekretaris, P.. J. Avis, Westerweg 204, tel. 32478 of bij andere bestuursleden. BURGERLIJKE STAND GeborVn: - Rowdy\J. D., z.v. H. D. Oudejans en J. M Elders géboren: Martine, d.v. A. J. H. Bolweg en C. /B. van Steeg; Eric A., z.v. P.. C. Neervoort en A. Zeijistra; MOrinus H., z.v. P. C. Neervoort en A. Zeijistra,1' Hester C., d.v. S. C. Kaandorp en A. M. BVin; Tjerk, z.v. J. Vejinanen en E. van Wanróoij, Cornelia P. M., d.v. J. C. de Wit en M. C.'Poel; Alida G., d.v. N. Bakker en E. J. Kuiper; Mirjam I., d.v. J. H. Veeninga en A. Verhoeff;\Marijke M. A., d.v. A. Witte brood en M. A\ Brakenhoff; Jacoba A., d.v. W. J. Schouten ép G. Hoep; Joost N. W., z.v. W. C. Sengers en'C. D. A. M. de Nijs; Ralph J. B., z.v. H C Mors en G. M. E. Opdam; Rail P. H., z.v. P\ W. T. Bakker en M. G. Schellings; Markus \H., z.v. P. F. Bakker en M. A. A. Haakman;VHendrik F., z.v. H. Bec ker en V. T. van Velzen/ Daniëlle A., d.v. N. Lapère en T. W. P, Haseveld; Hjalmar M., z.v. 1'. W. Korthouwer en W. B. D. Gen; Cynthia E. M., d.v. H. J. Bieman en G. C. M. Reus; Dirk,, z.v. A. B. M. lansen ei; G. .Ven; Gösta-, d.v. K. Feijkes N. G. Grootes. Ondertrouwd: Christopher P. Greaves-l^ord en Marianne van der Brugge; Jacob Gripot en Johanna C. Slieker; Lucjovicus C. d^ Lie en Maria U. Koersen. Getrouwd: Petrus J. J. Min en Helena P. ÏJijwaard; Leen- dert Prins en Neeltje S. Baars; Albert G. Louwe en Maria I- J- L. Veelden; Elbert J. Waal en Johqftna C. Bulte, Marcfel A. de Lan- née de Betrancourt en Hendrica M. Schipper; Alrfert Bleaker en Wilhelmina A. Vrijer;. Leo- nardus P. Brinjcsma: en Dijzera A. M. Vermeu len; Jacobus J. G. van der Peet en Jacoba M. H. Valé; Robert Coster en Janify Roest. Overleden: Trijntje Veen, 91 jaar, geh. met E. Bont, Grietje Slot, 86 jaar, geh. gejv. met A. Nel. Elders overleden: Petronella B. C. Verhaar, 8 jaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 4