Bouw mee aan uw eigen OF-EN HUIS' K00MEN MODES Groots initiatief van gemeentebestuur B&W supermarkt Jan Slooten FOURNITUREN Een ,open huis' Het gaat om nu! Tussenoplossing Geweldig initiatief Wat te doen? één week verplicht gesloten HOOGEBOOM'S IMÏÏEIIOO TIFIXCE CHRYSANTEN f 1.45 GESLAAGDE TOCHT LIMMER BEJAARDEN GEMEENTE HEILOO 4 16 SEPTEMBER 1970 BIJBLAD UITKIJKPOST Heden overleed, geheel onverwacht, mijn lieve man en onze vader en opa echtgenoot van W. Slooten - van Wijk in de ouderdom van 69 jaar. Heiloo, J. M. Klaver - Singelirig J. Klaver G. Klaver - Strooker G. Zwart - Slooten J. Zwart J. N. Slooten P. Slooten - Pielstroom W. A. F. Slooten H. Ken ward - Slooten G. Kenward en kleinkinderen Hackettstown, U.S.A., Harrow, Eng., Heiloo, 8 sentpmber 1970 Kerkakkers 37 De teraardebestelling heeft inmiddels plaatsgehad. AN id BEJAARDEN GENOTEN VAN AUTOTRIP door een deel van N.-Holland Bejaarden uit de verzorgingstehuizen ,De Oude Pastorij' en De Loet', heb ben maandag een autotrip gemaakt door een deel van Noord-Holland. Eerst werd gereden door de altijd weer fraaie kuststreek. In het plaats je Barsingerhorn koos men café .For tuin', waar de lunchpakketten aange sproken werden. In dit café staan twee reuze concertorgels. Daar werd naar geluisterd, maar ook werd er op de muziek gedanst. Zelfs ging men over op een polonaise Gereden werd over het voormalig eiland Wieringen, langs de IJsselmeer en een deel van West-Friesland, waar genoten werd van grote velden met bloeiende begonia's. In .Hotel Spaander' te Volendam, m een artistieke omgeving, werd de thee gebruikt. Op de terugweg was de heer P. Avis de tolk van allen om personeel van de verzorgingstehuizen en de reis- leiding dank te zeggen voor de prach tige en zeer gevarieerde trip. y VOOR STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 30199 DAMCLUB HEILOO In de eerste ronde van de onderlinge kompetitie 1970-1971 zijn de volgende partijen gespeeld Groejr1 C. van Lieshout—B. Boulonois 0—2 S. Schurer sr.R. M. de Boer 02 K. LigthartJ. Slijkerman 20 S. Schurer jr.A. v. d. Werff 02 Groep 2: Pelganta—J. Kraakman 1—1 W. GroothelmN. Ursem 20 P. RietveldH. Rommel 20 Groep 3: H. Köllmann—A. Dijkman W. Schoen—P. Heyne 1—1 P. Drijver—H. Waterkott 20 G. BlpmW. Laan 02 H.S.V.-NIEUWS Klaverjassen Een .goede opkomst, een gezellige sfeer en mooie resultaten, dat waren de indrukken op de eerste georgani seerde H.S.V.-drive van dit winter seizoen. De eerste prijs ging naar het koppel Maart-Houtenbosch met 5689 punten. De overige prijzen gingen resp. naar de heren Zoon-Smit, fam. Molenaar, fam. De Boer, fam-. Hink en de fam. Hof, terwijl de poedelprijs werd uit gereikt aan Nanne-Vader. Voetbal Een slechte start in het nieuwe sei zoen van het gehandicapte H.S.V., 12 nederlaag tegen C.S.V. -^wingt de Heilooër club naar een herstel in de eerste thuiswedstrijd tegen W.S.V. 30 zondag a.s. op het H.S.V. Sport park. Aanvang half drie. L I M M E N uurtje onderbroken voor een kopje koffie. Vervolgens naar Kaatsheuvel, waar men rond 12 uur arriveerde. Hier werd een iedeï van een lunch pakket voorzien om de inwendige mens te versterken. Tot half vier ver toefde men hier. Kreten van^ bewon dering werden geslaakt bij ,Het sprookje van Fabiola', of bij ,De fakir op z'n vliegend tapijt'. Bij het zien van de oude stoomcaroussel werden weer vele oude herinneringen opge haald. Het was duidelijk: een ieder genoot hier volop. Rond kwart voor vier ging het huis waarts, via Hjllegom, waar in restau rant Treslong het afscheidsdiner zou worden gehouden. Tijdens het hieraan voorafgaande borreluurtje, waarbij het gezellig toeging, bracht de voor zitter van het komitee, de heer Nuy- ens, dank aan allen die hadden mee gewerkt om de bejaardentocht tot zo'n succes te maken. Namens de bejaarden dankten de he ren Stam en Mousch allen\die bij de tocht betrokken waren. Hierha volgde het diner dat alle verwachtingen te boven ging. Om 9 uur waren alle bejaarden weer op de plaats van bestemming, waar schijnlijk enigszins vermoeid, maar al len unaniem van oordeel: het was een bijzonder geslaagde dag! UwxSTOELEN of BANKSTEJ) ALS NIEUW TERUG en Óen groot assortiment bekledingsstoffen, bij: Stofferingsbedrijf Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Ook al onze tapijten worden gratis en vakkundig gelegd. Westerweg 64 - Limmen Tel. 02205-338 en 488 Hoo0SVvGg69 tel. 02205- 262en523 Grote bos uit eigen kwekerij NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Limmen De vakanties zijn weer voorbij en het fiieuwe seizoen ligt voor ons. Het be stuur is er ook ditmaal in geslaagd een aantrekkelijk programma samen te\stellen. Het ligt in de bedoeling een zodanig gevarieerde samenstelling van avonden te bieden, dat ieder aan z'n trekken komt. Maar het is een be kend feit, dat onderwerpen die mis schien minder interessant lijken, toch een plezierige verrassing kunnen op leveren. Er zullen 2 avonden tezamen met het R.-k. Vrouwengilde worden georganiseerd. Op deze manier hoopt men in de toekomst de leden nog meer te kunnen bieden, o.a. in de vorm van cursussen. Op 12 november zal er zo'n extra avond worden gegeven, waarbij men gelegenheid krijgt kreatief bezig te zijn: o.a. kralen rijgen en emailleren. Het programma luidt als volgt: 21 sept. lezing kleurenfilm over wildparken en diergaarde ,Blijdorp'. 15 okt. Show verzorgd door de Lim- mer middenstand in samenwerking met het R.K. Vrouwengilde. 23 nov. .Lucht- en waterverontreini ging' door dhr. J. H. B. Bloemendal. 21 dec. Kerstavond. 26 jan. Jaarvergadering. 18 febr. Avond verzorgd aoor dhr. Jan P. Strijbos tezamen met het R.K. Vrouwengilde. 23 maart. Eéndagsbestuur. 19 april .Poppen in klederdracht' door mevrouw Van Hees-Cino. 25 mei Demonstratie van Philips. Verder komt er een cursus ,gast en gastvrouw zijn'. Nadere mededelingen hierover volgen nog. De nieuwe voorzitster, mevrouw J) G. Post-van Muiswinkel, hoopt alle leden weer te zien op maandag 21 sept., 's avonds 8 uur in ,Ons Huis'. Nieuwe leden zijn ook van harte welkom. Hiertoe in staat gesteld door de bij zondere vrijgevigheid van de bewo ners van Lipimen, hebben de bejaar den hun jaarlijks uitstapje gemaakt. In de beste stemming en onder ideale weersomstandigheden vertrokken 170 bejaarden in vier bussen van reis bureau ,De Magneet\net als bestem ming ,De Efteling'. De reis ging via Amsterdam en de zeer mooie UtrechtstreekX waarlangs men nog verschillende oude" theehuis jes aantreft. In Maarssen werd de reis een klein VOLLEYBALNIEUWS ORANJE WIT Afgelopen zaterdag hebben 2 teams deelgenomen aan het distriktstour- nooi in Heemskerk. De heren konden uit hun 3 wedstrijden niet meer dan 1 punt wegslepen door èen gelijkspel tegen K en V 3. De overige 2 wedstrij den werden zij kansloos verslagen met vrij grote,cijfers. De dames deden het dan wat beter, hoewel ook zij niet tot de halve finale konden doordringen. Driemaal een gelijkspel uit 4 wed strijden was de oogst. Daarbij vinden we wel «enkele zeer wisselvallige set standen. De eei*ste set bijv. dik ver liezen en dan de tweede set winnen met 151. Verder nog wat nieuws over de jeuga- kompetitie. Deze zal verspeeld worden in het gymnastieklokaal aan de Kars- hoffstraat te Heemskerk, op zater dagmiddag van 2.00-5.00 uur in de periode van eind oktober 1970 tot eind maart 1971. Voor elke deelnemer (ster) dient het sekretariaat een identiteitskaart aan te vragen. Hiervoor hebben wij van ieder een pasfoto voorzien van naam, adres en geboortedatum nodig. W« verzoeken de betrokkenen om hier voor zo snel mogelijk te zorgen. HEILOO Eén dezer dagen zullen alle ingezete nen van^ Heiloo een prachtige kleu- renfolderv aangeboden krijgen betref fende een te stichten ,open huis'. In deze folder Xtevens een vragen lijst opgenomen w;aarin elke inwoner (ster) van Heiloo zijn of haar wen sen ten opzichte van dit ,huis' ken baar kan rriaken. Het is de bedoeling dat u deze folder zo nauwkeurig mogelijk invult en hem uiterlijk op 3 oktober ten gemeente huize bezorgt. Een ,open huis' is een huis dat voor iedereen open staat en dai in de ruimste zin van het woord; het is een huis wam; je kunt datnmen, scha ken, knutselefv dansen, toneelspelen, kletsen, pottenbakken, klaverjassen en noem maar op;" een huis waarin je datgene kunt gaan ^ioen waar je zin in hebt, maér waar heeft u zin in? Heeft u misschien organisatorische talenten óf liggen ze meer op het kunstzinnige vlak? Wilt u gewoon maar fijn bij elkaar zijn om een kai tje te leggen of wat te kletsen? Wilt u beatavonden organiseren of heeft u behoefte aan een gezellige vergader ruimte? Het gaat niet om een ,huis' voor de toekomst maar om een huis voor NU. Een huis wat binnen een jaar klaar moet zijn en het ook kan zijn. Het Asta-theater met zijn 280 zit plaatsen en de Nic. Beetsschool wach ten alleen nog op uw antwoord. Deze beide gebouwen zullen aan uw wen sen worden aangepast. Dit huis zal een goede tussenoplos sing zijn van een groot tekort aan ruimte van nu tot de realisatie van een gemeenschapshuis over zo'n jaar of 10. Men heeft plannen om het toe komstige gemeentehuis tot één groot gemeenschapshuis te maken waar iedereen zich thuisvoelt en ook thuis hoort. Het gemeentebestuur wil hier echter niet op wachten en is alle lap middelen gewoon zat. Alhoewel er voor de buitensporten al veel gedaan is blijkt er voor allerhan de zaken die men binnenshuis pleegt te doen een groot tekort aan ruimte te zijn. Vele verenigingen zouden hier over kunnen meepraten. Om deze re den zullen <Je verenigingen hier ook volledig bij worden betrokken. Alhoewel het gemeentebestuur er niet over wil horen konden de heren J. G. Wijnbeek en P. Sófilicher van het Provinciaal Opbouw Orgaan ons ver zekeren dat het van het Heilooër ge meentebestuur een uniek initiatief is om de zaken op deze wijze, dus ge heel vanuit de gemeenschap, aan te pakken. Zij zullen deze opzet tot de realisering begeleiden en bij het mi nisterie van C.R.M. aankloppen voor de benodigde subsidie. Ook de ge meente heeft voor deze zaak nog een spaarpotje, ,en niet eens zo heel erg klein,' aldus de burgemeester. ,Dit initiatief behoeft niet stuk te lopen op een gebrek aan financiën.' Voor u is er voorlopig maar één ding van belang en dat is het zo volledig mogèlijk invullen van het enquête formulier. Vóór 3 oktober, maar beter nog zo gauw mogelijk, moet dit weer op het gemeentehuis terugzijn. Vele mensen zullen ingeschakeld wor den om deze duizenden formulieren door te nemen en te rangschikken. Vergeet vooral niet uw naam en adres te vermelden. Men wil nl. graag we ten of er misschien speciale wensen in bepaalde wijken van Heiloo leven. Deze prachtige folder werd ontwor pen door de heer P. Veen en de tekst schrijver is de heer G. Anderson. Uw gemeentebestuur heeft de eerste en ^e grootste stap gezet. Het ant- wnnrd is aan u De SUPERMARKT van B W te Heiloo zal de komen de week, in verband met de verplichte weeksluiting der gemeente Heiloo, gesloten zijn. Deze week zal het echter niet stil zijn in het pand Kennemerstraatweg 109. Timmerlieden, metselaars, schilders enz. zullen onder leiding van de architekt het gehele winkelpand veran deren en moderniseren. Ook de inventaris zal totaal vernieuwd worden. Op woensdag 30 september zal de nieuw verbouwde B&W super markt weer geopend worden. MEVROUW A. M. VAN VUGHT vierde 25-jarig jubileum als gidsenleidster Woensdag 9 september jl. werden 12 gidsenleidsters uit Noord-Holland te Sassenheim in huis ,Ter Leede ge huldigd in verband met het feit dat zij vanaf de oprichting van de gidsen- beweging, nu 25 jaar geleden, nog steeds werkzaam zijn op dit terrein. Eén van hen is mevr. A. M. v. Vught uit Heiloo die naast dit 25-jarig jubi leum als gidsenleidster ook reeds 13 jaar een plaats in het distriktsbestuur van Amsterdam innam. Lange tijd ,'t Is eigenlijk toch wel heel fijn dat 'ik dit jubtyeum gehaald heb,' zegt mevr. v. Vught in haar gezellige huis kamer tussen de bloemetjes in. ,Als ik bedenk dat ik wel 24 keer heb op gezegd en dit werk dan toch weer niet kon loslaten. Wat moet ik er eigenlijk over zeggen? Moet ik u ver tellen dat 't naar mijn mening ont zettend belangrijk is dat zulke be wegingen bestaan? Weet u, je krijgt wel 'ns 't gevoel dat men 't in deze tijd allemaal een beetje nutteloos gaat vinden. De kinderen doen al zo veel. Ze zijn vaak op de muziekschool en nog tegelijkertijd aan diverse sportclubs verbonden en er zijn hob byclubs. Je moet ér natuurlijk altijd voor waken om een kind niet over te belasten. Het gewéldige van zo'n gidsenbewe- ging vind ik eigenlijk dat het zoveel facetten heeft. De kinderen leren sa men optrekken en vooral in zo'n va kantieweek krijgt elkeen de kans haar kwaliteiten naar voren te bren gen. Ze leren ook wat voor een ander over te hebben door de taken die ze opgedragen krijgen, taken zoals op passen, strijken en diverse andere huishoudelijke klusjes. Verder doen we veel aan handenarbeid, volksdan sen en we musiceren rtiet elkaar. Ik ben met dit werk nu wel opgehou den. Het is in 'n huwelijk haast niet vol te houden want naast deze lief hebberij ben ik ook nog verbonden aan het Amsterdams symfonieorkest als violiste en dan zit ik ook nog in een volleybalvereniging. Alleen met de administratie help ik ze nog wel. Het wördt steeds moeilijker om men sen te vinden die voor niets willen werken. Als ik er nog aan denk hoe we vroeger 's avonds door weer en Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat de spreekuren vaiX de beide wethouders als volgt zijn vastgesteld: wethouder J. Bolten, tevens loco-burgemeesters, Openbare Werken, Grondbedrijf en Beplantingen, houdt spreekuur op de eerste zater dag van elke maand, van 9.00 uur tot 10.00 uur ten gemeentehuize; wethouder mevrouw mr. A.. M. E. van der Zee-Mandersloot, Sociale Zaken Huisvesting, Volksgezondheid, Maatschappelijke zorg, Woon ruimte vraagstukken en Verordeningen, houdt spreekuur iedere maandagmorgen van 9.00 uur tot 10.00 uur en iedere eerste maan dagavond van de maand van 20.00 uur tot 21.00 uur eveneens ten gemeentehuize. Voor een goede gang van zaken worden deMngezetenen uitgenodigd van het bovenstaande g°ede nota te nemen- Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. J. M. Corver-van Haaften, burgemeester P. H. J. van Loon, sekretaris wind de deuren langs gingen om oud papier op te halen omdat er anders geen geld was voor de vakantieweek, dan kun je je dat gewóón niet meer voorstellen. We fietsten rustig 130 km na,ar ons kamp met een fles limo nadesiroop in de tas. Water vroegen we bij dA. boeren en dan hadden we wat te drï«ken./We goochelden ge woon met de^paAr centjes die we had- 'eest was er echt met chrysanten kreeg steeks een kaart e letters staat den maar het minder om. Kijk, deze prachti. ik van mijn man.' uit waarop met grö- - geschreven: goed vooK een avondje uit. ,Ja, we gaan vrijaf naar de opera. Het is heerlijk als een man zo achter je werk staat. Hij was echt wel een beetje kwaad dat hij voor die hul diging niet uitgenodigd was, maar wat wil je. De meeste van die vrouwen zijn niet getrouwd. Ze hebben er niet eens aan gedacht.' E 1f DE HEER TH. M. KNIPPE1 VOOR DE RADIO in verband met de Troonrede Naar aanleiding van de Troonrede werd onze plaatsgenoot de heer Th. M. Knippen, voorzitter van de R.K. Bond van onderwijzers en oud-inspek- teur van het lager onderwijs en oud raadslid, geïnterviewd over passages het onderwijs betreffende. Blij was dhr. Knippen wel met de mededeling in de troonrede waar ge sproken wordt over verlaging van het aantal leerlingen per klas bij het kleu ter- en basisonderwijs. Onze plaats genoot plaatste de opmerking dat er op het ogenblik een tekort is aan on derwijzers. Vooral in bepaalde gebie den en dat er op dit terrein beslist wat moet gaan gebeuren. Dhr. Knippen vindt het bepaald on juist dat onderwijzers bij het gewoon lager onderwijs, met bevoegdheden voor voortgezet lager onderwijs, ge- salieerd worden voor het onderwijzer schap bij het gewoon lager onderwijs. Dit vindt dhr. Knippen niet bevorder lijk voor het gewoon lager onderwijs, waar dus een tekort is aan onderwij zers. OP 21 SEPT. GEEN SPREEKUUR, AA Stichting Heilooër Bejaardenzorg Op maandag 21 sept. is er geen spreekuur van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg. Dit zittingsuur is uitgesteld naar maandag 28 sept. VOOR HET EERST AFZWEMMEN IN jHET BAAFJE' Aanstaande zaterdag 19 september zullen voor het' eerst degenen, die zwemles hebben gehad, in het nieuwe zwembad ,Het Baafje' afzwemmen. Zowel voor het diploma A, B en C. Het zal gevolgd worden door een tweede.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 4