ïf\ v r- BOERMA S Van hier en daar WIM SLOOTHOOFD MANNES NATIONALE RECLASSERING 1970 Voor Foto-Reportages PRACHT SORTERING schoenhandel - reparatie Voor NIEUWE SCHOENEN en KINDERSCHOENEN op doktersadvies, in 4 wijdtematen - TASSEN - PORTEMONNEES - RIJBEWIJS-ETUIS enz. WESTERWEG 312 - HEILOO - Tel. 33901 21 september t.m. 26 september in Heiloo Schoenhandel - Ie klas Reparatie-inrichting RAADHUISWEG 11 - HEILOO - TEL. 31009 ,HET KAPPERSVAK IS EEN GEWELDIG VAK' Kennemerstraatweg 269 a Telefoon 02200 - 30339 Heiloo Slijterij Wijnhandel GREEUW UITKIJKPOST BIJBLAD 16 SEPTEMBER 1970 ENj. TWEE OP VOORGROND TREDEN DE FIGUREN OVERLEDEN de heren J. Glas en J. Slooten Vorige, week overleden twee figuren welke in Heiloo op de voorgrond tra den in vroeger jaren. De heer J. Glas overleed op 78-jarige leeftijd. Hij heeft, als aannemer, hier le ABONNEMENTSCONCERT op 23 september Volgende week woensdag, 23 septem ber, vindt het eerste concert van een serie van vier plaats, te geven door het Noordhollands Philh. Orkest, ge organiseerd door de Heilooër Kunst kring. leeftijd. Hij heelt, als aannerper, nier golis°ten zijn. Wout van wilgenburg en elders vele woningen gebouwd. vi0l0ncelloen Hubert Barwahser Hij stond bekend als fsohde bou-Dirigent is Henri Arends. wer en was sterk maatschappelqk in- programma omvat: Branden- gesteld. Hij stond al eens kandidaat voor de gemeenteraad 'De heer Glas werd maandag ter aarde besteld. De heer J. Slooten werd zaterdag de laatste eer bewezen. Deze werd 69 jaar. Zijn gezondheid lietval jaren te wensen over. Ruim dertig\jaren leid de dhr. Slooten een sigarenwinkel aan 't Groentje. Een bekende sigarenwin kel, eertijd^'wel de meest bekende in Heiloo. f HUIZE .BOSCH EN DUIN' OPGEHEVEN Verpleeginrichting naar Ber^e* Huize .Bosch en Duin' aan de Kerke- laan is opgeheven. Het was een ver pleeginrichting welke geleid werd door mevr. zr. T. Cornet-Sodenkamp. Naast bejaarden werden later kinde ren opgenomen in .Bosch en Duin'. Zuster Cornet heeft aan de Breede- laan in Bergen-Binnen een riant pand laten verbouwen tot verpleeghuis. Ge heel aangepast aan de eisen welke thans gelden. Wij hopen tezijnertijd een indruk te geven over de nieuwe verpleeginrich ting van zuster Cornet. burgs concert no. 3 in G gr. t. van Joh. Seb. Bach, Concert voor violon cello en orkest in a kl. t. PV 35 van Antonio Vivaldi, Fluitconcert in G gr. t. KV 313 van W. A. Mozart. Na de pauze: Prélude a l'après-midi d'un faune van Claude Debussy en Suite ,Ma mère l'Oye' van Maurice Ravel. .HARDERWIJK ZET MES II GROENE UITWASSEN' Om kennis van te nemen In .Wegwijs', het kontaktblad voor leden van het Verbond van Veilig Verkeer lazen wij een artikel met als kop .Harderwijk zet mes in groene uitwassen^ Daarin lezen we opnieuw hoe nood zakelijk het isv om groene uitwassen te kortwieken die plaatsen waar ze het ,zien' en het verkeer in de \^evg staan. Het wijst op maatregelen van politie en ge meentebestuur, in casu% de betreffen de diensten, in Harderwijk. Toen wij dit lazen dachten wij aan onze eigen gemeente. Op verschillen de plaatsen waren of zijn deze groene uitwassen te konstateren. Vooral op kruispunten. Ze maken die onover- MODEHUIS .UNIQUE' WORDT Gemoderniseerd .Eindelijk krijg ik dan mijn zin' zegt de heer Van Lith. ,Ik heb al heel lang de behoefte gevoeld om een gezellig zitje in mijn zaak te creëren. Doordat we wat meer ruimte krijgen kan ik dit dan nu realiseren. Ik zou mijn hele woonruimte er wel bij willen trekken om al die beeldschone tuniek- pakken, jurkjes en maxijaponnen op de één of andere manier te etaleren.' Mini biyft ,in' ,De mihijurkjes blijven nog in de mo de maar worden wel gekompleteerd met maxivesten. De echte midi- of kuitlengte wil er niet zo erg in. Voor de hele jonge meisjes ligt dit een beetje anders; dié kunnen dan ook praktisch alles dragen. De mantel wordt iets over de knie gedragen. Vooral tweed is erg modieus. De bont rage is een beetje over en ook de re genkleding is op zijn retour, vooral voor dé auto is een regenmantel be paald niet erg praktisch, een tuniek- zichtelijk. We wezen, naar aanleiding van een verkeersongeluk, daar reeds op. Op een enkele plaats ging de ge meente al over tot maatregelen (o.a. bij de hoek Vinkenbaan-Holleweg), maar ér-zijn tal van punten aan te wijzen waar hóóg nodig wat gedaan kan en moet >yorden. T>ok dachten we daarbij in Harderwijk, in goede sa menwerking tussen politie, het ge meentebestuur en houders van tuinen. ONVERGETELIJKE VAKANTIEWEEK Tienertassen v.a. 19.90 Damesportemonnees Damestassen v.a. 25.90 Portefeuilles Schooltassen Rijbewijsetuis Diplomatentassen Polsriemen Herenportemonnees Broekriemen enz. pak zit dan heel wat prettiger en staat ook gezelliger, vooral b.v. de 3-delige met maxivest' en de heer Van Lith laat ons een beeldige set zien uit de Bontri-kollektie. De kleur van broek en vest is paars op een wit fond en een witte coltruit. Het is op merkelijk dat de natuurlijke grond stoffen weer geheel terugkomen maar dan met een kleine synthetische toe voeging, dit voor de wasbaarheid en het behouden van de snit. De zuiver wollen deux-pièces voor de wat ouderen hebben zich volledig ge handhaafd. Ze zijn er in prachtige pasteltinten en links-links gebreid. Voor de jonge vrouw\ leuke mouliné truitjes en exclusieve poncho's, mo derne panty's, ook in aubergine en beeldige jurkjes en overgooiers van Shubette of Londen, Bröckner en Bobby Brooks. De maxijurkjes win nen steeds meer terrein. Vooral voor een avondje uit eèn char mante dracht. U kunt bij dit gezellige modehuis rustig zo nu en dan even binnenwippen om de kollektie te gaan bekijken. Voorlopig komt er elke week nieuw goed binnen. U wordt er allerhartelijkst ontvangen. Mevrouw De Jong heeft de leiding en zuster Mettes toegesproken en ge- geschenken aangeboden, namens de deelnemers (sters). Zij deed dat in dichtvorm en zei o.a. Geachte heer Majolée, Nu het einde van deze vakantie in zicht is, Vinden wij, dat het niet alleen onze plicht is, Maar wij danken u, uit de grond van ons hart, Voor alles wat u deed in deze week, En voor het enorme werk wat u deed. En alles wat u hebt voorbereid Waarin u gaf, alle moeite en tijd. Ik spreek dus uit naam, van alle dames en heren Heel veel dank, voor'wij naar huis terug keren Ook uw vrouw betrekken wij hierin Zij was uw hulp, vanaf het begin. Dan zeggen we ook, Hoera voor de zuster Met zo'n hulp, ga je altijd geruster Zi, ging ons voor, in liefdebetoon Al vindt zij zelf dat maar heel gewoon Ook onze chauffeur willen wij dank zeggen Voor kilometers die hij moest afleggen. Hij bracht ons veilig terug, door 't verkeer En hij was werkelijk een heer in 't verkeer! Wij danken de fam. Ter Haar en hun staf Want de verzorging was weer af. Maar wij willen het niet bij woorden laten Dat heeft u zeker wel in de gaten. ,OUDE ANSICHTEN VAN HEILOO' verschynt in november Voor het eerst sinds jaren zal er weer een~boek over Heiloo verschijnen. Het is het boek ,Oude ansichten van Hei- lob', dat op 1 november a.s. van de pers komt. Niet minder dan 150 af beeldingen van oude ansichten zullen een beeld geven van ons dorp rond de eeuwwisseling. Na het voorwoord, geschreven door burgemeester mevr. mr. J. M.\ Corver-van Haaften, zal een algehele inleiding volgen, waarin de ontwikkeling van Heiloo in het kort wordt weergegeven. Hierna vol gen de van een verklarende tekst voorziene ansichten, die afkomstig zijn uit de kollekties van de dames Dekker-Greeuw \uit Schagen) en S. Speur-Klaver en van de heer J. A. Dekker. De heer J. van Steeg verzorgt de teksten. Het is een stevige linnen band gestoken boek, dat reeds werd voorafgegaan door soortgelijke uitga ven over Schoorl en Bergen, wordt samengesteld door de heren H. Jelle- ma uit Bergen en Alphons F. J. Ley- sen te Schoorl. Zij verzorgden de reeds genoemde boeken in de serie ^Oude dneichten-svan Momenteel werkehvze plannen - uit voor het boek vQudK^nsk^teniten -de Egmonden'. "Ip^>erband met, hét feit, dat de op- lagë^vkn ,OÏtde ahsichten van Heiloo' beperkt is, -wordt spoedige reservering bij boekhandel S. Deutekom, Heeren- weg 69, op prijs gesteld. De prijs van dit unieke boek over onze gemeente bedraagt 17,50. Rijk geschakeerd programma De deelnemeAUsters) aan de vakan- tietocht vêtn bejaarden, een 46-tal van 5 t/m 12 september te Vierhou ten (Gld.), hebben h^vgrgetelijke da gen gehad. Naast een uitsteAeifde \erzorging in het vakantie-hotel ,Db Vier Forees- -ten' werd et, zowel overdag als des avonds, een rijk geschakeërd pro gramma uitgevoerd. Een programma met tal ^an hoogtepunten. Er waren hele- en halve dagtrips. Per touring car werd gereden door de Koninklijke houtvesterijen, o.l.v. een jachtopzie ner en door het Nationale park ,De vfIo|^ Veluwe'. Uniek was het wat men zag. Grote groepen herten, reeën, mouflons en wilde zwijnen. De laat- sten versperden op een moment zelfs de weg! Daar wa^ het bezoek aan het rijtui genmuseum te Leek en het Dolfina rium te Hardèrwijk. Met veel bewon dering werd naar het uitgebreide pro gramma van de dolfijnen gekeken. De dagtocht naar\Berg en Dal (bij Nijmegen) leverde o.a. een leuk uur tje op in het .pretpark' bij café-rest. .Tivoli'. Wat is er gelacjiten om hen die in de botsautootjes rondreden! Polly Perkins' Ook de avonden boden een grote ge varieerdheid. Met zang, dia-vertoning, bingo-spel en een toneelvoorstelling, door een vereniging uit Öosterbeek van het blijspel Polly Perkins'. Een volmaakte uitvoering waarvan dan ook volop genoten is De sfeer in ,De Vier Foreesten' was uitstekend en er was een prima ver houding met een andere groep van bejaarden uit Utrecht. Feestelijke opening kinderkledingzaak Morgenmiddag om 3 uur zal de ope ning-plaats vinden van de kinderlde- dingzaak ,Dego' aan de Stationsweg, hoek Heerenweg. Deze zaak waar men kinderkleding gaat verkopen van 0-14 jaar zal in een grote behoefte voorzien. De enthousiaste bridger in Castricum die gratis lessen geeft heeft reeds vele verzoeken om bridgeles uit Heiloo ontvangen. Voor de laatste keer ge ven we nog even zijn telefoonnummer aan u door: 02518-52490. ,Mam, je jokt' ,Mam, wat kan jij jokken', zegt het eersteklassertje. ,Je zegt nou wel dat jij de baas bent maar dat is niet waar, - Jezus is de baas' - ,Ja, meidje, daar heb je wel gelijk in. Jezus is de baas over ons allemaal en pappa en ik zijn 't hier thuis ovex jou' - ,Zit die Jezus nou onder de grond of in de lucht?' - ,Ja, Hij zit eigenlijk, overal hè' - ,Raar hoor, ik heb Hem nog nooit gezien, ook niet toen we in de lucht zaten in dat vliegtuig.' - ,Je kunt hem ook niet zien, want Hij heeft geen li chaam, Hij is een geest' - ,Ha, dan heeft-ie ook geen oren en kan Hij 't lekker niet horen als ik stout ben.' - ,Oh, maar je mag best wel eens stout zijn, we zijn allemaal wel eens graag stout' - Jij ook, mam?' - ,Nou, reken maar' - ,Je bent de liefste mamma van de hele wereld.' Besloten kommissievergaderingen Ondanks de wens van de politieke partij È>'66 om de kommissievergade ringen openbaar te doen zijn, blijven ze veilig besloten. Vooral de aanwe zigheid van de pers wordt bij deze vergaderingen niet op prijs gesteld. ,Je moet zo opt je woorden passen' werd er jl. vrijdag in de raadsverga dering o.a. ovér gezegd. ,en met de pers erbij gaat de gemoedelijkheid de deur uit.' Stel u gerust. Wij gevoefen geen en kele behoefte om naast de openbare raadsvergaderingen ook nog de kom- missievérgaderingen af te rennen. Er wordt ons wat dat betreft nooit iets gevraagd, vandaar deze opmerking. aardgas'-iq de Bgrgens-Schoorlse dui nen, is zeëh-hqópvol gestemd. Minister Nelissen van ekonomische zaken gaat,mede zoeken naar alter natieve oplossingen die dit natuurge bied minder zullen aantasten. Een verorUduste bevolking schijnt toch nog meïruk te maken. Nog enkele plaatskaarten Bij de kleutecboutique Het Babyhuis' zijn nog enkele^Ic^arten verkrijgbaar voor de modeshow hvte Gulden Vlies ique én ,1 van Pauljens Boutique huis'. ^Het Baby- Het gratis vervoerbiljet .Alstublieft' zegt de vrouw voor het loket van het gemeentehuis te C. terwijl zij een formulier overlegt waarop in ambtelijke termen ge vraagd wordt een gratis vervoerbiljet af te halen voor haar in militaire dienst tredènde zoon. ,Waar komt u voor?' schreeuwt de man door de tussenliggende glazen wand. De vrouw wijst niet begrijpend op het door haar zojuist door het draailoket overhandigde papier. ,Komt u voor vrijstelling van mili taire dienst?' schreeuwt de man nog 'n tikkeltje luider. Ten tweede male wijst de vrouw op het formulier. ,Ja, ik kan wel lezen', brult de man een beetje woedend terug,' maar het zqü toch kunnen zijn dat uw zoon morgen niet in dienst kan.' De heer Braam: ,Als ik weer zou moeten kiezen' zegt de heer Braam die druk doende is met het schilderen van zijn kapsalon, ,zou ik toch weer voor het kappers vak kiezen. Je voelt je net een beeld houwer weet u, je creëert iets.' Terwijl hij node zijn schilderskwast even neerlegt en ons voorgaat naar zijn ruime, gezellige zitkamer gaat hij enthousiast verder: ,Mijn zaak, die ik kompleet aan 't moderniseren ben, bestaat al weer 13 jaar. Er is heel wat veranderd in die jaren. Het .haar snijden' is nu echt in de mode Het haar lijkt er veel voller door en laten we de toupets niet uit 't oog verlie zen. Ik krijg hier steeds meer werk mee. Dit is zo'n geweldige uitvinding. Ik verkoop ze alleen van echt haar dat met de hand geknoopt is. Als ik even mag opscheppen moet ik u zeg gen dat ik de enige gediplomeerde kapper ben voor toupets in de kop van Noord-Holland. Ik heb hier een cursus voor gevolgd in Duitsland en zou wensen dat alle herenkappers dit voorbeeld zouden volgen. Het is een vak apart waar nogal eens de hand mee gelicht wordt. Het is ook een erg belangrijk vak. Weet u, als ik een beetje angstig gezicht in de spiegel zie van een klant die zo'n toupet be steld heeft en die angstige blik gaat zo langzamerhand over in een stra lende dan voel ik me gewoon geluk kig dat dat mijn werk was. Het is helemaal niet meer nodig om met een kalende schedel te lopen. Het zijn de vrouwen die hier gewoon te weinig aandacht aan besteden. Als ze samen uitgaah dan zegt vrouwlief met haar mooie .kappershoofd: ,Zeg lieve, heb je je haar al gekamd?' Dat zo'n man er met een extra behandeling vafi wassen, snijden en föhnen er veel be ter uit zou kunnen zien komt gewoon niét bij ze op, laat staan dat ze aan een toupet denken. .Verwijfd', zegt de volksmond, ,zijn de mannen die wat zorg besteden aan hun uiterlijk en kleding.' Gelukkig gaat dit et steeds meer uit en wordt het voor een man een ge wone zaak om zich eens wat extra te verzorgen. Waarom ook niet? Om de drempelvrees wat teniet te doen heb ik nu een apart hoekje ge schapen voor hen die eens een toupet willen opzetten. Het is erg simpel om deze toupets zelf op en af te doen. Ze worden in Duitsland naar een gips model gemaakt. Nee, ik zet die man- nenhoofden echt niet in 't gips hoor. Ik maak een model van plastic, giet er gips in en stuur het dan op met bijgevoegde plukjes haar voor de kleur en haarsoort. Zelf heb ik twee toupets, twee heel verschillende. Weet u wat ik eigenlijk zo vreemd vind? Je hoort nogal eens zeggen: ,Die kappers slaan ook maar steeds op met hun prijzen'. Het is toch eigen lijk een lachertje dat een man, die toch maar eens in de zoveel weken, soms zelfs maanden, naar een kapper gaat er niet eens een paar extra gul dens tegenaan zou gooien. Voor een vrouw is een tientje bij de kapper toch ook een normale zaak en waar om zou 't vöor een man dan niets mogen kosten? Maar kom, ik mpet nu weer aan 't schilderen. Het moet allemaal tusseq neus en' lippen door gebeuren, zié je.' 1 Voor Wijnen en Gedistilleerd HOLLEWE i 55 TELEFOON 81535 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Nudistenmopje ,Zeg, waarom zit jouw dochter de hele zomèr binnenshuis?' ,Nou, ze \fojl straks in het wit trou wen'. Minister Nelissen en Gasalarm Het geweldig aktfeve komitee Gas alarm, dat zoals iNweet aktie voert tegen AMCMpO i.v.m. het winnen van ,Oh ja? schreeuwt de vrouw die ple zier begint te krijgen in dit stomme spelletje terug. .Zouden we dat nu vandaag nog kunnen versieren?' ,Ja, kan uw zoon nou morgen naar Steenwijk of niet?' ,Nou, zegt de vrouw, zijn verloofde en zijn baas vinden het echt niet zo fijn.' ,Wat heb ik daar mee te maken!' zegt de nu roodaangelop^n ambtenaar van middelbare leeftijd terug. .Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Dit is wer kelijk het einde.' ,Het einde van wat?' zegt de vrouw die met moeite haar lachkriebels be dwingt. ,Van wat, zegt u. Dit is dit is dit is dit is.' .Laten we er maar mee ophouden zegt de vrouw lachend nu. U zpu er 'ns wat van krijgen. Zoudt u mQ^nu dat gratis vervoerbiljet willen geven want ik heb nog wel wat anders te doen vandaag.' Teetje. ST. ELOY Op zondag 27 september a.s. viert de R.K. Metaalbewerkersbond ,St. Eloy' afdeling Heiloo haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan worden op die dag in beide parochiekerken ter onzer intentie hoogmissen opgedra gen. Hierna wordt een gezamenlijke brood maaltijd aangeboden waarbij wij al onze leden met hun echtgenote heb ben uitgenodigd. Tevens zal een lan delijke voorzitten vriend P. van Brus sel en de sekreteris vriend P. Zijm in het N.K.J.B.-gebouw aanwezig zijn. Om 11.30 uur vindt de receptie plaats tot 1 uur. De feestavond zal gehouden worden zaterdag 3 oktober in Krasnapolski te Amsterdam. Wij vertrekken die avond om 6.30 uur vanaf de Witte Kerk - Heerenweg - Zevënhuizerlaan en hopen omstreeks 2 uur weer thuis te zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 9