7. 60 U£, I VAN HIER EN DAAR 79 99 59 109 RAGOUT kippe- of vlees bl. a 425 g NU VOOR 129 Van.roomijstaart 6-8p. van Ola van 3.95 voor299 ROOMBOTER PER PAK SLECHTS 169 160 het mm wei IPAK NIEUWS m sue GÖED TE BESLUITEN N03 enkele fantastische AANBIEDINGEN! NAAST ONZE FEISTREKLA^E WHITER ik CRAUBUNDEN 333 33 1 EMANCIPATIE IS EEN ZAAK VAN VROUWEN MAAR VOORAL VAN MANNEN W UITKIJKPOST 29 DECEMBER 1970 <Z=> <p> ftifeera woensdag 30-12 tn donderdag 31-12: I fles Slaolie van bekend merk van 1,66 voor 1.64 nu voor lis ,69 mr voor 59 .96 nu v 1 tube Mayonaise 1 pol Frifesaus 1 pak Pindanootjes 2 pak Tuc 1 pak fóeltia Toast voor oor 1 69 van @.19 voor 0.69 van 2.22 voor I van 1.35 voor 1.20 nu voor 105 van 0.96 voor van 1.25 voor I zak Frietjes paprika of potato van 0.65 voor Uitjes, jampot klein 0.69 Literpot groot Bakgember per pot van 1.25 voor 1.09, Bolietj. gember v. 1.70 v. 139 VIN PERLé heerlijke mousserende wijn geen 4.50 maarj2 75 Roomboterkransjes elke 2e zak halve prijs 49 Appelbollen Sa&sl'xoftroodges SL&suwb&llen S^reoriisoszsn OP BESTELLING VÓÓR WOENSDAG 30 D per Doos a 4 Slagroomsoezen stuk Does a 4 Appélcarrés frosmet Appeltaartje y MBER: VrLcbtentulband tloscovisch tulband 2.20 3.50 4.00 e'Sfrt&s A leidmgïmmfmer yaiwiefTófr 4s 5 x 3 mm :?;s tf! 5 t, o «3- Bergen, ruim voldoende sneeuw en aan houdend vorst, ziedaar drie eisen, waar aan een wintersportgebied, dat het pre- dicaat .ideaal' waardig ie, moet kunnen voldoen. Zonder meer kata gezegd wor den, dat Graubünden dat aUes zijn gas ten te bieden heeft, maar waaróm dat zo is, moge uit het volgende bhjken: Een blik op de kaart leert ons\dat op ongeveer de 10e lengtegraad - >kit .is ten oosten van St, Moritz - de A!per\het breedst zijn, waardoor Graubünden dus eigenlijk het hart van de Alpen vormi Alle dalen daar zijn heel hoog boven de' zeespiegel gelegen, het Engadin b.v. 1200 tot 1800 m, de streek van Davos 1400 tot 1600 m, het einde van het Plessurtal met Arosa 1800 m en Klosters in het Prattigau 1200 m. In zo'n hooggelegen gebied begint de winter reeds vroeg, de sneeuw blijft er gauw liggen en vormt een harde onder laag voor het 1 tot 3 m dikke sneeuw- pak, dat er later op valt. En deze sneeuw wordt niet of nauwelijks aangetast door de onbarmhartige Föhn, de .Schneefres- ser' zoals die in de volksmond heet, om dat deze wind eerst dan gevaarlijk wordt, wanneer hij zich van grote hoog ten omlaag kan storten, wat in Grau bünden met zijn hooggelegen winter sportcentra niet mogelijk is. En verder zorgt de strenge vorst die alleen op treedt wanneer de stralend warme zón laat in de namiddag achter de bergen is verdwenen, voor het .conserveren' van de sneeuw, waarop de zon overdag dan nog maar weinig invloed hoeft, zodat in vele plaatsen de skisport Tot ver in het voorjaar beoefend kan worden. Ja, die zon is even belangrijk voor een geslaagde wintervakantie en die schijnt genoeg in Graubünden: dtyzonneschijnduur ligt in vrijwel alle plaatsen ver boven het ge middelde, omdat de dalen, zoals reeds gezegd, wel hoog liggen, maar niet diep zijn ingesneden. Door deze weinige regels zal het wel licht duidelijk zijn geworden dat Grau bünden niet voor niets als wintersport gebied beroemd is geworden. Misschien is het echter nodig u enigszins wegwijs te maken in de talrijke grote en kleine, mondaine en eenvoudige wintersport plaatsen. De voornaamste zijn wel St. Moritz en Pontresina in het Engadin Klosters en Davos - met zijn 30.000 m2 grote ijsbanen, schaatsenrijders! - aan de voet van het uitgestrekte en fantastisch mooie skigebied Parsenn, Lenzerheide aan de postautoroute Chur - Engadin, die de hele winter berijdbaar is, Arosa, dat wel geen verdere aanbeveling be hoeft en Flims, dat ook al door zijn zon nige ligging bij de Nederlandse toerist •hekend en in trek is. Dat zijn de .zeven aofdsteden van de wintersport', de otste, waar men niet alleen gelegen- Txheeft welke wintersport dan ook te bectefenenmaar waar pok degene, die niet aap sport doet, zich geen moment zal vervélen, omdat deze plaatsen voor een rijk pfogramma van allerhand wed strijden en festiylteiten zorgen en een uitgebreid nét X-an wegen voor wande laars openhouden. Maar er zijn ook een reeks kleine, iets eenvoudiger plaatsen, die ook nog voor de niep-Sportieven in aanmerking komen, zoals- Zuoz, Samedan, Celerina, Sils en Silyaplana in het Engadin, Churwalden pri Parpan aan de Juliér, enkele kleine plaatsjes vlak bij Davos, San Bernardino, Tschiertschen en Sedrun.Xom maar een greep te doen. Sommige hiVrvan zijn op een steenworp afstand van dp grote cen tra, zodat men toch alle evenementen en wedstrijden, die deze laatste organiseren, kan volgen. Scuol-Tarasp in het Bene- den-Engadin draagt als opkomende win tersportplaats nog een apart kaï doordat men in deze beroemde en groot ste kuurbadplaats in de Alpen ook winters bad- en drinkkuren kan doen\ dus het nuttige met het aangename kan verenigen. VI' 'jp' 3&-' - Van de kleine dorpjes, dus vooral ge schikt voor de skiër, noemen we Küblis, Pany, St. Anthönien en Wjdsen in het dal van Davos, Bivio, Feldis, Obersaxen, Fetan, Guarda en het goedkope Sam- naun. De doorgewinterde skiloper, die aan een berghotelletje of skihut genoeg heeft, vindt in Fondei, Alp Trix en Alp Trida juist wat hij zoekt. Graubünden heet u nu reeds van harte welkom. Hel/zal ervoor zorgen, dat uw wintervakantie een feest wordt van licht en van eon, van sneeuw en ijs, dat u de zorgen van alledag, de kou en de regen en mist van het winterse laagland zult vergeten, zodra u er de knisperende sneeuw betreedt. Het klimaat en de zon en de winterse pracht van het land schap en niet te vergeten de hotels zullen zorgen, dat u gesterkt naar li chaam en geest terug zult keren naar uw huis en uw werk. VOORBEREIDINGSBESLUIT VOOR GEDEELTE ,PLAN OOST' ,In de vergadering van 26 juni 1970 heeft uw raad uitvoerig gediscussieerd over de bebouwing van het thans nog braak lig gende terrein ten zuiden van De Karre- mel. Zoals u bekend is, heeft dit perceel in het geldende bestemmingsplan de be stemming .meergezinshuizen in vier la gen'. De onderhandelingen welke zijn ge voerd voor de bebouwing van dit perceel hebben niet tot overeenstemming geleid. Het blijkt niet mogelijk binnen het raam van de betreffende voorschriften een ge bouw te stichten dat voldoet aan de wen sen en inzichten die bij ons kollege leven. In verband met bovenstaande en met het besprokene in de raadsvergadering van 26 juni 1970 worden thans alterna tieve mogelijkheden van bebouwing met de gegadigde besproken. Het overleg daaromtrent is nog niet afgerond. Zoals u bekend is dienen alle bestem mingsplannen die op grond van de oude wetgeving zijn totstandgekomen ingevol ge de Overgangswet volkshuisvesting en ruimtelijke ordening te worden ver nieuwd. Ook voor wat plan Oost betreft worden de voorbereidingen hiertoe ge troffen. Teneinde echter te voorkomen dat de bebouwing van dit terrein nabij De Karremel niet kan plaatsvinden, voordat het nieuwe bestemmingsplan rechtskracht heeft verkregen, is het ge wenst dat uw raad verklaart, dat voor dit terrein een bestemmingsplan wordt voorbereid. Daarmee wordt enerzijds voorkomen dat op het terrein niet in het nieuwe plan passende bebouwing wordt gesticht, anderzijds kan alsdan met toepassing van artikel 19 op de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet bouw vergunning worden verleend vóórdat het nieuwe bestemmingsplan rechtskracht heeft verkregen. Wij stellen u voor door vaststelling van het ter inzage gelegde ontwerp-besluit te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het onbebouwde T&rrein, gelegen ten zuiden van De Kar remel,' aldus B. en W. aan de raadsleden. Een voorstel dat behandeld werd in de raadsvergadering van vrijdag 18 decem ber. Andere soort bebouwing wordt nu mogelijk De raad nam het voorstel van het da gelijks bestuur der gemeente aan. De mogelijkheid wordt nu geschapen om een andere bebouwing toe te passen. In de loop der jaren zijn er nogal wat bezwa ren geuit tegen een hoge bebouwing in dit deel van ,Plan Oost'. Mevrouw Brolsma-Polling had bij de stukken een plan aangetroffen, de bouw van een 20-tal royale woningen. Zoge naamde patiobouw. Zij vond dit architek- tonisch, zoals de tekeningen nu ter in zage waren gelegd, niet zo aantrekkelijk. Mevrouw Corver-van Haaften stelde haar gerust. ,Wijs beleid' De heer Hoogland zei dat het getuigde van wijs beleid dat B. en W. nu met dit voorstel waren gekomen. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Afdeling Limmen Op Jpaandag 21 december hield de Ned. Bond, van Plattelandsvrouwen haar bij eenkomst. Vele leden hadden aan de uit nodiging gehoor gegeven/ MevrouW Ine de Jong-Wierda, voor drachtkunstenares, ve/leende aan deze kerstviering haar medewerking. Na de opening vervólgde men met het zingen van Stille Nacht' en het lezen van het kersteVangélie. Daarna kreeg fqeyrouw Ine de Jong het woord. Zij bracht de .Christmas Carol in prose' van Oh\ Dickens, waarvan zij haar rol volkömern beheerste. Ze ver stond tevens óe kunkt de echte Engelse sfeer over tq/brengen. \len kon een speld horen valleó Aan het einde van de avóhd kon de pre sidente mevr. De Jong dan\ok namens allen bedanken voor de fijne avond, die ze de leden had geboden. Na het nuttigen van diverse lekkernijen werden de meegebrachte kadootjes ver deel/ en keerde een ieder voldaan huis waarts. ORANJE WIT VOLLEYBAL Deze week (zaterdag) alleen het aspi- rantentournooi van V.C.W. in de Wor- mer. Gezien de deelnemende verenigin gen belooft het een interessant tournooi te worden waaVbij de Oranje Wit-meisjes hun uiterste best zullen moeten doen om kans te maken Ytot de finales door te dringen. Immers,\Molenwiek, K.D.S. en Purvo zijn verenigingen die al jaren met zeer sterke jeugdteóms voor de dag ko men. In ieder gevat doen onze meisjes hier weer nieirwe ervaringen op en kun nen wij eejó indruk\ krijgen van de krachtsverhoudingen tgssen de Zaan streek en dé IJmond. De wedstrijden beginnen èl om 12.00 uur en het yiot zal zo rond 5.Ö0 uur liggen. De deelneemsters, scheidsrechters, bege leider^ dienen hier dus rekenmg mee te houden. Wij vertrekken gezamenlijk, maar hierover krijgt ieder nog bericht. PARKEERMOGELIJKHEDEN ZULLEN WORDEN UITGEBREID o.a. aan de v. Aostastraat Ten aanzien van het vraagstuk van par keren schrijven Burg. en Weth. aan de raad: ,Ter vermijding van schade ontstaan door parkeren in de groene bermen zal, aan de hand van de praktijk-ervaring, voortgegaan worden met de aanleg van parkeerhavens of parkeerstroken. Het plan voor uitbreiding van het parkeer terrein aan de Van Aostastraat is be- steksgereed.' HEILOOËRBOS TROK WEER GROTE BELANGSTELLING Bijzonder mooi door de sneeuw Het Heilooërbos trok zondag bijzonder grote belangstelling. Het bos was dan ook weer zeer aantrekkelijk. Dank zij de sneeuwval. Voor fotografen/filmers een prachtige gelegenheid om plaatjes te maken. Wat ons altijd weer opvalt, is dat in lL .algemeen men steeds aan de oostzijde van de spoorbaan wandelt en niet in het .Overbos'. Met doorkijkjes over de wei landen en op de achtergrond de duinen van Egmond en Bergen. Voor Wij. IIOLLEWEG 55 J OON 31 WIJ BEZORGEN AAN HUIS i"; iifa MsmamaS Brian Davies op het ijs. In 1971 zulten er minder zeehondjes worden gedood Volgens een beribht van de International Fund for AnimalVWelfare te Den Haag blijken de wereldwijde protesten tegen de massale bontjackt op pasgeboren zee hondjes enig succes Nop te leveren. In maart 1971 zullen er 150.000 jonge zeehondjes minder wórden doodgeknup peld dan in de voorgaande jaren. Per seizoen beliep dit aantar de 350.000. On danks. dit gedeeltelijke succes blijft het Inst. Fund for Animal Welfare van me ning dat de akties voor volledige stop zetting van deze zinloze vernietiging moeten worden voortgezet. Brian Davies, direkteur van het I.F.A.W. roept u allen op mee te helpen om deze onmenselijke wreedheden aan de jonge zeehonden be gaan in de Golf van St. Lawrence vol ledig uit te roeien. Van zijn hand ver scheen onlangs een boek waarin hij ver telt over zijn ervaringen van de laatste 6 jaar. Het boek is geïllustreerd met fo to's. Dit - in het Engels gestelde - werk is verkrijgbaar bij het sekretariaat van het I.F.A.W., Alexander Gogelwég 27, Den Haag. Steun dit werk door een gift të storten op de Algemene Bank Nederjand, Suri- nameplein, Amsterdam t.n.y. I.F.A.W. (gironummer bank: 250245)/ .Victoria' een geweldige plaat De onlangs verschenen lp. .Victoria' waarop Liesbeth List heel fijne teksten van o.a. Hugo Claus, Cees Nooteboom en Remco Campert óp sublieme wijze ten gehore brengt is/werkelijk een uitschie ter te noemen. De arrangementen zijn van Boudewijn de Groot, Rick van der Linden, Thijs van Leer en Paul Simon. De titelsong .Victoria' kunnen we dage lijks via de radio beluisteren, toch zijn ook de andere nummers ware meester werkjes/op het gebied van het Neder landse chanson die u beslist bij uw pla- tenharidelaar moet gaan beluisteren. Heel fijn is o.a. het liedje .Terug bij jou' waarvan Cees Nooteboom de tekst schreef op een arrangement van Boude wijn de Groot of het Nacht en Dag', eveneens van Cees Nooteboom/'óp mu ziek van Gismondi. Andere nummers zijn ,Je komt', ,Brug over troebel water', .Zotskap', ,De onbekende', ,Hee ouwe me neer', .Pinksterdag Ho ter, ,Scott-Fitge- rald', .Zestien april' en ,De anderen'. De volledige teksterizijn bij deze plaat gevoegd. Tante Truus Tante Truus is weer weg, terug naar haar doprkijkflatje in de zielloze zinde lijke buitenwijk van de grote stad. Ze heeft genoten van de logeerpartij en hoopt dat ze gauw weer eens terug mag komen. De omhelzing bij het afscheid aan het station benadrukte haar laatste woorden. Met een verlicht gevoel stap ik de auto weer in. Haar onophoudelijk ge ratel over de kinderen van Ans en Jan, Hennie en Jack, Til en Bob tettert me nog na in de oren. De lusjes zitten weer aan de jassen en theedoeken en de vlek ken die ik al wekenlang uit het tapijt had willen halen zijn er nu uit. 's Mor gens om 10 uur was het hele huis al aan kant en daar zaten we dan aan de kof fie, praten, stukje wandelen, praten, eten, praten, stukje rijden, praten en nog eens praten en om 7 uur voor het tele visieapparaat zitten waar ze dan zo te gen een uur of 9 heerlijk bij indommelde. Tante Truus zit nu weer alleen voor haar teeveetje, met haar plantjes waar voor ze zo dringend na 5 dagen weer naar huis moést. In haar schommelstoel zal ze met plezier terugdenken aan de dagen bij ons tot\ze plotseling tot de ont dekking komt dat\het programma al lang is afgelopen. Tot tie volgende avond 7 uur is ze weer alleeqin huis. Ik voel me als een ontsnapte gevangene die met grote vleugels de bevrijd van een last die tegemoet vliegt, ik niet altijd zou kunnen dragen totdat ik net zo ver ben als tante Truus, wan/daar is nu een maal geen ontkomen aan. Teetje. OPVOLGING VAN DIIR. J. H. ZOON NOG NIET BEKEND Informerende naar de opvolging van de heer J. H. Zoon (K.V.P.) die als raadslid bedankte (op 18 december) deelde men ons mede dat daar nog niets definitiefs over bekend is. OPVALLEND VEEL BEZWAREN TEGEN VERPLAATSING VAN AUTOHANDEL Afspraken moeten nagekomen worden Opvallend veel bezwaren werden in de raadsvergadering van 18 dec. geuit tegen verplaatsing van de tweedehands auto handel van de fa. De Boer. Thans nog gevestigd aan het einde van de Kanaal- weg (op grondgebied van de gemeente Akersloot) naast het voormalige woon wagenkamp op deze zelfde weg. Men vond het een aantasting van het landelijk gebied. Was bang dat het een autosloperij zou worden en dat aan stonds vele oude; auto's in de berm van de Kanaalweg geplaatst zouden worden. Het kollege van burgemeester en wet houders zei dat voor een goede groen strook gezorgd zal worden. Aangedron gen werd niet tot verkoop van het ter rein over te gaan om zodoende ,een vin ger in de pap te houden'. Wethoudster mevrouw v. d. Zee zei dat afgesproken is dat een woon- en bedrijfs gebouw gebouwd mocht wordèn. Het is niet aantrekkelijk voor de eigenaar on der andere voorwaarden te verhuizen, aldus in 't kort de wethoudster. Mevrouw v. d. Zee zei ook dat indertijd èn de gemeente Akersloot èn Gedepu teerde Staten van Noord-Holland toe stemming hebben verleend voor het stichten van een tweedehands autohan del aan het einde der Kanaalweg, mits deze verplaatst zou worden naar het vrij komende woonwagenterrein. Alhoewel op enkele bezwaren van de raadsleden tegemoet gekomen zal wor- TTen, aanvaardde men de verplaatsing. De verplaatsing moet, volgens de wet houdster, per 1 mei 1971 een feit zijn. Momenteel zijn er twee zaken aan de orde waar de publiciteitsmedia gretig de tanden inzetten. Het zijn de milieu verontreiniging en de emancipatie van de vrouw. Aangezien volgens deskundigen de mi lieuverontreiniging een volkomen hope loze zaak is omdat er geen mens meer is die de gevolgen van de 'ontwrichting der natuur nog kan overzien heeft \het wei nig zin ons hier nog over op te yvinden. Alleen een massaal in opstand 'komen zou de leefbaarheid op deze aardkluit misschien nog wat kunnen rekken maar dit kunnen we wel vergeten. Het is ge bleken dat na alle publiciteit rondom Hit immense probleem nog geen 20% van mensen zich hier werkelijk ongerust1 over maakt. De handtekeningenakties van kinderen in den lande tegen deze vervuiling slaan we met een milde glim lach gade. Het zal onze tijd wel uitdie nen tot Pipo's Woorden eens bewaar heid worden: ,Dag vogels, dag bloemen, dag kinderen.' Emancipatie Ook de emancipatie van de vrouw is aan de orde van de dag. Dolle Mina's schreeuwen om gelijkgcrcchtigheifj in al lerhande zaken aan de man. Ze willen gelijke lonen, gratis crèches, recht op zelfbeslissing en er een eigen mening op na mogen houden. Ze willen en dat is eigenlijk het kardinale punt, niet lan ger ondergeschikt zijn aan de man en dit in alle opzichten. Voor mij hebben ze het grootste gelijk van de wereld. Het is een absurditeit om te geloven dat mannen op bijna elk terrein superieur zijn. Er is ook een tijd geweest dat wij het heft in handen hadden en het man volk zijn tijd verdeed met vissen en dob belen. Ook dat bleek geen ideale toe stand. Wat we wel willen is eigenlijk niet zo belangwekkend als het soms wel lijkt. We willen de man niet verdringen, we hebben geen komplexen en zijn in be paalde periodes van ons leven zelfs bar tevreden met dé ons toebedeelde rol. We worden fijn in een huisje gezet, wie gen met veel liefde onze eventuele kind jes, vliegen tegen de ramen op en leve ren een eeuwige strijd tegen stof en rommel. We strijken, poetsen, boenen, koken en hebben al duizenden vuile hem den gewassen. Ja, sorry heren, ook met de auto/iaat is het nog een hele klus. Tussen heus en lippen door trachten we van onze spruiten ook nog mensen te maken en zetten steeds maar weer nieu we knoopjes aan. Willen we buiten deze 4 rrfuren gaan werken omdat we het gevoel krijgen ook nog wel eens tot iets anders in staat te zijn dan blijkt al heel gauw dat dit bijna tot de onmogelijkhe den behoort. Onze mannenmaatschappij is hier niet op ingesteld. Er is niemand die onze kinderen opvangt en van ons loon kunnen we minstens 30% naar de belasting brengen. Wanneer je een keer alleen aan een bar gaat zitten is er gelijk een roddeltje geboren, laat staan dat je eens een avond alleen uit zou willen gaan zo van, dag Jan, dag kinders, moe der gaat op stap. De echtscheiding zou niet lang uitblijven. We zijn en blijven vooralsnog een stelletje onmondige kin deren omdat we er doodeenvoudig niet hard genoeg voor vechten. Voor elke vrij heid moet strijd geleverd worden. Het is klinkklare onzin dat een man er zo geweldig trots op moet zijn dat hij in staat is zijn gezin financieel alleen te onderhouden. De vele maag- en hart kwalen krijgen ze niet voor niets. Het zou ook voor hen een zegen zijn als ze b.v. nog maar halve dagen behoefden te werken. We willen niet boven of onder maar naast ze staan maar dan als een vrij, zelfstandig wezen met gelijke rech ten, lonen en plichten. Het vrij willen zijn heeft niets te maken met ontevredenheid of een wegvluchten \uit het gezin zoals velen zo graag willen geloven, het is hoogstens een breken met dé bestaande conventies; conventies, die ons kunnen benauwen en ons een extra beetje geluk onthouden. We zijn nog met z'n allen te bang voor wat ,men' er wel van denkt. Wie is eigenlijk die ,men'? Zijn dat misschien jaloerse buurvrouwen die blij zijn weer een roddeltje voor hun koffieuurtjes te hebben omdat ze zo langzamerhand ook niet meer weten waar ze over, moeten babbelen of zijn het de manneg aan de bar die denken: ,Aha, dat stoeipöesje zit er ook niet voor niets'. Het zal écht nog wel een tijdje duren voor we Werkelijk vrij zijn, vrij om ons overal zelfstandig te kunnen be wegen en vrij om op yen adequate wijze als gehuwde vrouw te kunnen gaan wer ken. Laten we de moed vooral miet verliezen. Onze dochters zullen er wel bij varen. Epn behoorlijke schoolopleiding is voor hen dan ook een eerste vereiste. Tamara. Allereerst Vorden alle ledén hartelijk bedankt voo\ hun geweldige medewer king vóór en \ijdens de kerstnacht. In deze nacht riser gezegd/dat op 8 janu ari de eerstvolgende repetitie is. Dit be richt is echter onjuist. Zaterdag 2 januari yérzorgt Ipak de eucharistieviering vart "s. avonds 7 uur. Uiteraard wordt ey op 1 Januari niet gerepeteerd. Het bestuur weryst alle leden een pretti ge jaarwisseling en een - vooraf voor Ipak - goed bqgin van 1971. Dus tot zaterdag 2 januari. Het Bestuur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1970 | | pagina 14