- ADRESSEN DE EERSTE TIEN JAREN 25 JAAR „DE FORESTERS PROGRAMMA 9 DE LAATSTE VIJF JAREN LUCIFERS SPORTHERINNERINGEN I ÜS'fi 11 l.j.g. mmmmimmmwwwmMmmmm UITKIJKPOST 31 MAART 1971 ■HfiD Bij de gelegenheid van het 25-jarig be staan van „De Foresters", wil ik het bestuur, leden en allen die De Foresters een warm hart toedragen, van harte gelukwensen met dit jubileum. Ik doe dit gaarne, omdat de samenwer king van onze verenigingen veel heeft bijgedragen aan het totale sportgebeuren in Heiloo. Als ik terugdenk, hoe de oprichters met beperkte middelen hun vereniging tot grote bloei hebben gebracht, dan heeft dat onze volle bewondering. Wij bestuurders, weten maar al te goed, wat er voor komt kijken, om een ver eniging te leiden en te besturen. Ik heb altijd weer respekt voor al de genen, die zich in de loop der jaren heb ben ingezet voor hun leden, speciaal voor de jeugd. Daarom bij dit jubileum een ere-saluut aan die harde werkers, die hun vrije tijd hebben opgeofferd. Heiloo groeit tot een grote gemeente, met heel veel jeugd. Daarom zal er in de toekomst nog veel gevraagd worden om de jeugd bezig te houden. Daarom hoop ik, dat heel Heiloo dit jubileum niet zonder meer voorbij zal laten gaan. En laten wij hopen, dat de samenwer king tussen beiden mag blijven voortbe staan. Als sportvereniging hebben wij een taak, die niet meer weg te denken valt uit onze samenleving. Dat dit jubileum mag bijdragen tot grote bloei van „De Foresters". A. Borst Voorzitter H.S.V. Sportkomplex „De Egelshoek" Laan van Muijs, telefoon 30452 Sekretaris: C. de Graaf, Bergeonstraat 5, telefoon 31398 Sekretariaat afdeling Handbal: Mevr. E. Jongejan, Boomweijdt 5 Sekretariaat afd. Honkbal/Soft- balM. C, Rootjes, Laarmanstr. 37 telefoon 30609. De v.v. De Foresters is voortgekomen uit de dansvereniging Every Body en werd opgericht in het jaar 1946. Zo vlak na de oorlogsjaren was er vanzelfspre kend een gebrek aan rekreatie en het enthousiasme ontbrak daardoor ook niet bij de oprichters van De Foresters. Toen de dansrage begon te luwen, vond men, dat er een neutrale voetbalvereniging moest komen. Op 2 april 1946 vond de eerste vergadering plaats en koos men het volgende bestuur: W. Bruul, voor zitter, P. Greeuw, sekretaris, A. de Vries, penningmeester, M. Vos, F. Vasbinder, P. Bood en F. Pesser, leden. Al spoedig kon men een sportterrein hu ren aan de Kennemerstraatweg, waar thans de Melco gevestigd is. Textiel was alleen te verkrijgen op de bon, maar men wist aan meelzakjes te komen, die door enkele dames tot rode voetbalbroekjes en witte shirts werden gemaakt. n 25 jaar lang een groot aantal bestuursleden, medewerkers, leiders en niet te vergeten de sportbeoefenaren zelf, die SAMEN een stuk vrije tijdsbesteding, een stuk sportiviteit en een stuk karak tervorming hebben tot stand gebracht. Hulde daarvoor. Is het niet zo dat de gemeenschap Heiloo veel over heeft voor de sport? De gemeenschap Heiloo, vertegenwoordigd door de gemeenteraad, trekt op het gemeentelijk budget veel uit voor aanleg en onder houd van sportkomplexen. 'daar de sportverenigingen in Heiloo zjjn dat ook waard, omdat zo velen zich bij de sport betrokkjp) voelen. Met het groeien van onze gemeente zal ook de sportakkommo- datie moeten worden uitgebreid, tiaar laten we wel beseffen dat we met wat we hebben voor een gemeente van 18.000 inwoners dik tevreden mogen zijn. Ik wens de Foresters de komende 25 jaar veel succes toe. J. M. Corver-van Haaften 1946 Voetbal Het eerste elftal De ingebruikneming van het terrein vond plaats met een wedstrijd tussen Stormvogels (P. Kraak ii) het doel) en Excelsior uit Rotterdam. Enkele duizen den bezoekers woonden deze wedstrijd bij. Het eerste elftal startte in de 2e klasse van de onderafdeling van de KNVB. Reeds op 18 mei 1947 werd dif elftal kampioen met de volgende spelers K. Berkenpas, M. Vos, C. van Dijk,"' S. Meyer, M. Kossen, W. Otte, A. Gö'dijn, J. Schermerts, K. Koomen, J. Rus, P. Keuris. Ook J. van Marie, J. Nap en A. van Os speelden diverse wedstrijden mee. Doordat de promotiewedstrijd ver loren werd, ging het elftal piet naar de le klasse. Het jaar daarop echter werd weer het kampioenschap gehaald en volgde de verdiende promotie. In deze afdeling speelde De Foresters met wisselend succes/ tot 1958. In dat jaar werd de 4e klysse van de KNVB bereikt. Was in de eerste jaren van haar bestaan het ontbreken van voldoende jeugdelftallen een probleem, na 1951 ging het met de jeugdafdeling steeds crescen do en bleven de successen niet uit. Dat ook toen de /bestuurders van De Fores ters de opleiding en training van jeugd en seniorph zeer ernstig heeft genomen, bewijst het aantal bekwame oefenmees- ters zoals Volkert Ris, Syp Sterk, A. Mo lenaar, Reitsma en G. Keppel om maar enkele te noemen. In 1947 besloot men een afdeling hand bal op te richten, v/aarvan wijlen de heer C. Affourtit jarenlang de promotor is geweest. In 1948 overleed Ae heer W. Bruul. De vereniging houdt zijn naam d.m.v. het zgn. Willem Bruul tournooi nog steeds in ere. In 1956 moest De Foresters zijn veld afstaan aan de Melco en vond de ver huizing plaats naar de huidige Egels- hoek.. Bij he.t' 10-jarig bestaan drukte de bur gemeester van Heiloo in een keurig ver zorgd jubileumnummer zijn erkentelijk heid uit voor de oprichters van deze ver eniging en memoreerde speciaal wat een sportvereniging voor een gemeente bete kent en welke taak zij heeft in het spel en ontspanning in deze wereld. M. Vos. 1947 Handbal Heiloo verdedigt 2ich in Egmond lichamelijke en geestelijke ontwikkeling, kunnen vervullen. Daar is dan het resultaat: een sport komplex „De Egelshoek", een clubge bouw, 12 kleedkamers met centrale ver warming, vijf professionele oefenmees- ters en een organisatie die elk weekeinde 45 teams en 60 leiders op de been kan brengen. Daarom waren wij in staat in vijf jaar van 60 naar 160 voetbalpupillen te groeien, een honkbalveld te realiseren, de handbal in het volle licht der belang stelling te plaatsen en de softbal-sport te introduceren. Daarom zijn wij in staat ons 25-jarig feest op sportieve wijze te vieren. Geschiedschrijving bestaat uit twee de len: de feiten, gerangschikt naar tijd en plaats, en de verbinding der elkaar op volgende gebeurtenissen, inhoudelijk en struktureel. Laten wij, na de konstate- ring dat het allemaal 25 jaar geleden begon, de feiten in hun belangrijkheid ter zijde, en trachten wij de verbinding, de rode draad, te onderzoeken. Sport is een kombinatie van prestatie en rekreatie, van beleven en medeleven. Ieder individu en iedere groep zoekt voor zich naar de balans tussen deze vier be palende faktoren, en vindt plaats en positie waar dit evenwicht zich optimaal kan ontwikkelen. Sport is echter niet tijdloos - en hier doet de geschiedenis weer zijn intrede - waar door de verhouding der bepalende fak toren voortdurend in een duidelijk her kenbare richting verschuift. Het is de taak van verenigingsbesturen die rich ting inderdaad te onderkennen en mede ook zelf aan te geven, dit alles tegen de achtergrond van maatschappelijke ont wikkelingen, en van nationaal en inter nationaal zich manifesterende patronen. Ferme taal wellicht voor een vereniging die nu 750 leden ^elt, net bekomen is van de stormachtige groei van de laatste vijf jaren, en slechts op locaal niveau opereert. Toch loopt de rode draad via dansvereniging, kampioenschappen, oe- fenmeesters, en aantrekken van andere sporten naast voetbal hier naar toe. Want was de basis niet gelegd, en waren onze voorgangers niet doordrongen ge weest van het belang van denken over de toekomst, dan had deze sportvereniging niet haar huidige funktie: bijdragen tot sportieve rekreatie en rekreatieve sport, en haar taak: gelegenheid bieden tot van wedstrijden en tournooien ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de S.V. „De Foresters". Zaterdag 15 mei: voetbaltournooi voor pupillen (8-12 jaar) deelnemende verenigingen JOS, Zilvermeeuwen, Purmerend, WFC, De Foresters. voetbaltournooi voor adspiranten (12-16 jaar) deelnemende verenigingen ZVV, WFC, DCG, Zilvermeeuwen, De Foresters. landelijk softbaltournooi voor dames deelnemende verenigingen: 35 uit geheel Nederland. luilakvoetbal voor Forestersjeugd 's middags: Foresters Veteranenelftal voetbalt. voetbaltournooi voor junioren (16-19 jaar) deelnemende verenigingen ZVV, WFC, DCG, Roden, De Foresters. handbaltournooi voor pupillen (8 -12 jaar) en adspiranten (12-15 jaar) Cees Affourtit handbaltournooi voor junioren en senioren (7-handbal) Willem Bruul voetbaltournooi voor senioren deelnemende verenigingen: QSC, WFC, Victoria-O, De Foresters. U bent - zoals altijd - op deze dagen van harte welkom op de Egelshoek. in het bijzonder bij die sporten die traditioneel minder belangstelling trekken dan voet bal. Het zijn góede gelegenheden kennis te tnaken met Do Foresters, zijn sporten en ie Egelshoek. Zondag 16 mei: Donderdag 20 mei Hemelvaartsdag Zaterdag 29 mei: Maandag 31 mei: (2e Pinksterdag) Zaterdag 14 augustus: Zondag 15 augustus: Zondag 22 augustus: De journalist Eric G. Koch, reeds enkele jaren in Heiloo woonachtig en zeer ge ïnteresseerd in dé prestaties van De Fo resters, waarin twee van zijn zoons spe len, is op orts verzoek bereid geweest om, als voormalig sportredakteur, een artikel met sportherinnering aan onze jubileum pagina's bij te dragen. Wij laten dit ar tikel hierbij volgen. 1970 Softbal de dames nemen de handschoen op Geen tevredenheid echter in de zin van zelfgenoegzaamheid, geen behoefte om ons aan consolidatie te wijden. Heiloo groeit, en morgen zijn er weer 20 nieuwe leden in te passen. Het maatschappij beeld wijzigt zich bij voortduring, en wat heden aan vrije tijd beschikbaar komt, heet overmorgen rekreatie. Wie sprak er vijf jaar geleden van trim men? En wie kon toen een definitie van een sporthal geven? U, als inwoners van Heiloo» dient te we ten dat wij thans de plannen maken voor de volgende 25 jaar. Geen pathe tiek, maar realiteit, geen grootspraak, maar beslist ook geen prietpraat. S.V. „De Foresters" vraagt niet uw ap plaus, wel uw belangstelling. Komt u eens langs? Voorzitter Groen heeft mij gevraagd voor de jubileumkrant een schriftuur met algemene sportherinneringen te le veren. „Dan houden we het breed en werkt er tenslotte toch een „professio nal" met ons mee," sprak de praeses van de sympathieke roodbroeken olijk. In dat laatste zit natuurlijk een harde kern van waarheid. Schrijven is mijn beroep en in zoverre kan men mij inder daad als full time prof beschouwen. Maar wat de voetballerij betreft, ben ik een overtuigd amateur. Al is het daar tegenover ook wel weer waar, dat ik ook in de sport een tijdlang „beroeps" ben geweest, aangezien ik in mijn jongere jaren mijn geld als voetbalverslaggever verdiende. En ook tegenwoordig, nu ik mij professioneel reeds lang bezighoud met het „schuld en boete" van de rechts zaal, word ik nog wel eens ingeschakeld bij bijzondere sportevenementen. U ziet het: misdaadprof, voetbalamateur en toch soms ook weer tijdelijk semi- prof wilt u krasser voorbeeld van een gespleten persoonlijkheid? Maar goed, nu dan toch eindelijk de herinneringen. (zie pagina hiernaast) Volgende week (4-10 april) komen Fo- restersleden bij u langs om lucifers te verkopen. De netto-opbrengst draagt bij tot de uitvoering van het op deze pagina afgedrukte jubileum-programma. Wij hopen vurig dat u hen niet in de kou Iaat staan, en bereid bent ons werk te verlichten. - -fWliBliiff- i— 1962 Honkbal een plaat van de thuisplaat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 4