'IH wm, m 'Sb no VAN HIER EN DAAR \v *ee usii'S/t f „De Foresters" 25 jaar ïmm I /f #7 wM- Bij de Fa. Rozing straalt de zomer je tegemoet yser - wastafel douche-installatie J. J. JANSEN Riet GRATIS pslang BURGERLIJKE STAND k k Openbare Bibliotheek Heiloo STOFZUIGERS RA0Ï0 BA. 31 MAART 1971 UITKIJKPOST AJAX IN NOORWEGEN Een van de merkwaardigste speelvelden die ik ooit heb bezocht, was dat van de Noorse amatemciub Frederikstadt. Dit terrein grensde namelijk aan een be graafplaats en ais een achterspeler wat fors en onzuiver „opruimde", kon het gebeuren dat d\bal tussen de naburige grafzerken rondstuiterdc. liet was dus een vrij macabere uitwed strijd, die Ajax daar destijds in de begin jaren van hpt Europapuptournooi speel de. En het spookachtige van het duel werd voor de supporters van de Amster dammers nog vergroot door het feit dat het veel sterker geachte Ajax, na een aanvankelijke voorsprong, volslagen on verwacht door de geestdi iftige amateurs van de Noorse provincieclub werd ge klopt. Het werd naar ik meen 4 -3 en daar de Noren het later in Amsterdam door massaal verdedigen op 0konden houden, lag Ajax er voor dat jaar uit. De roodwitten hadden in die tijd echter nog lang niet zo'n grote ploeg als thans, al maakten tcch befaamde semi-profs ais de gebr. Groot, Bennie Muller en Ko Prins er deel van uit. Toen wij de volgende morgen met het Ajax-viiegtuig uit Noorwegen terugvlo gen, kwamen de Nederlandse ochtend bladen in liet toestel. Ik had in mijn wedstrijdverslag niet onder stoelen of banken gestoken dat bepaalde Ajacieden niet alleen s.echt maar ook lusteloos hadden gespeeld. De „koppenmakers" ah onze redaktie hadden dat in forse letters flink laten uitkomen en het laat zich begrijpen dat de betrokken spelers, toen zij diepittige kritiek onder ogen kregen, ;le vers.aggever in hun gezel schap nu niet bepaald dankbaar waren. Later steeg de stemming echter wel weer, omdat de meeste Ajacieden nuch ter en reëel genoeg waren om in te zien dat men na matig spel nu eenmaal geen fraaie recensies kan verwachten. OUDE KOLLEGA'S Een mei kwaardig as.mkt van deze reis was nog dat Ajax toen werd vergezeld dooi' louter ex-sportverslaggevers. Zo juist wa; en namelijk ue Olympische Speien van Rome begonnen en alle kran ten hadden hun sportiedakteuien, op een enkeie bureauman na, natuurlijk in Rome zitten. Maar met Ajax morsten uiteraard ook deskundigen mee. Van daar dat de redakties een beroep deden up mensen die vroeger geregeld sport week hadden gedaan. Zo reisden met mij, als rechtszaalspecia list, een filmretiakieur, een politiek com mentator en een reisjournalist voor het Ajax-duei mee naar Noorwegen. We hadden eikaar in vroeger jaren dikwijls op de perstribunes van sportarena's ont moet en vonden deze gelegenheid om de oude „stiel" weer eens te beoefenen, best Jeuk. PANIEK IN TRNAVA Voor alle verslaggevers, niet het minst die in de sport, is de kwestie van de ver bindingen een levensbelang. Geen enkele verslaggever kan in het buitenland rus tig gaan slapen, als hij zich niet eerst er van heeft verzekerd dat menselijkerwijs gesproken mét zijn telefoon- of telex verbindingen alles in orde is. Het mooi ste verslag is immers waardeloos, als het de krant niet tijdig bereikt. Vooral in landen acifier het ijzeren gordijn be steden de reporters extra-zorg aan de kommunikatiémogelijkheden. Wat het tijdig/ doorgeven van verslagen betreft, zijn^wij in Tsjechoslowakije eens aan een ware „persramp" ontsnapt. Het gebeurde in Trnava, waar (alwéér! Ajax voor de Europacup de returnwed strijd kwam speien tegen de sterke plaatselijke club Spartak. Het grauwe mijnwerkevsstadje was destijds in rep en roer door dit bezoek. Vrijwilligers veeg den de straat en harkten de plantsoenen aan om op de supporterslegioenen uit Nederland een goede indruk te maken. De Tsjechische autoriteiten waren een en ai soepelheid tegenover de persmen sen uit het Westen. Er was pal bij het Spartakstadion een speciale barak neer gezet met telexmachines en ettelijke te lefoons, die na de wedstrijd alle ten dien ste stonden van het Nederlandse repor- tersieger. De verbindingen waren gere geld. In Praag rekende men reeds op on ze aanvragen en de telefooncentrale al daar zou zonder enige verdere formali teit ons snel met Nederland verbinden. Alles liep aanvankelijk prachtig. Ieder een zat na afloop in de persbarak koorts achtig te werken. De telefoonverbindin gen klopten als een bus, de telexen ra\ telden er op los, de organisatie verdien de alle lof. Maar één man zette ineens alles op losse schroeven. Toen het sta dion was leeggelopen en ook de bezoe kers van het restaurant naar huis toe waren, haalde een funktionaris in het stadion ais gewoonlijk de handle over, waarmee alle lichten in het gebouw uit doofden. Hij zag echter over het hoofd, dat de persbarak op het lichtnet van het stadion was aangesloten. Niet alleen kwamen de zwoegende sportscribenten met één klap in het donker te zitten, maar op hetzelfde ogenblik vielen na tuurlijk alle telefoon- en telexverbindin gen uit. De kreten die opstegen uit het plotseling in duisternis gehulde persgebouwtje le nen zich niet voor publikatie. Er was in elk geval geen woord Tsjechisch bij. Al lerlei noodmaatregelen werden overwo gen, maar gelukkig reageerden de offi ciële heren wéér soepel. Binnen een mi nuut of twintig waren vrijwel alle ver bindingen hersteld, zodat de verslagen en beschouwingen inzake Spartak-Ajax toch nog bijtijds binnenkwamen, al is er, zoals dat dan heet, „bloed gezweten". BOKSSENSATIE IN LONDEN Al golden in clie sportieve jaren voetbal reportage en wedstrijdanalyse dan als mijn specialiteit, ik heb wel degelijk ook andere sporten zoals b.v. tennis en bok sen, „verslagen". Mijn eerste buitenlandse reportage op boksgebied eindigde in een débacle, zo wel voor de betrokken bokser als voor mijzelf. Het betrof de toenmalige Neder landse kampioen, die moest uitkomen tegen een zeer geduchte Engelsman. Het duel vond plaats in één van de grote boksarena's vah Londen, ik meen Har- ringay. Het werd een even tragische als blik semsnelle nederlaag voor onze landge noot. Het gevecht was amper 39 secon den oud, of hij lag als een lineaal in de ring, reddeloos knock-out, na een onna volgbare/ linkse van zijn tegenstander uitgeteld. En wat voor mij het ergste was: ik had er niets van gezien. Wat mij overkomen was? Bij het begin van het gevecht kwam nog haastig een Britse perScollega aanlopen. De laatko mer ging haastig naast mij aan de ring zitten. Efij deed dat met zulke bruuske bewegingen, dat mijn programma van mijn tafeltje dwarrelde en op de grond belandde. Onwillekeurig bukte ik mij en grabbelde ernaar. Toen ik overeind kwam, was de beslissende klap al geval len, stond de scheidsrechter te tehen en was de hele wedstrijd achter de rug, zo dat ik als „onze speciale verslaggever in Londen" het belangrijkste had gemist. Maar tenslotte stond ik er altijd nog gunstiger voor dan de bokser in kwestie. Aan zijn nederlaag binnen 40 seconden viel niets meer te veranderen. Ik kon echter voor mijn vei slag nog van alles ondernemen. Een feit is nochtans dat ik die historische knock-out niet heb zien gebeuren, al was ik er dan wel bij. SFEER BIJ ARSENAL Van alle stadions waar ik beroepshalve op de banken heb gezeten, vond ik dat van Arsenal op Highbury het gezelligste. Het is oud en aftands en het kraakt irt al zijn voegen, maar het is met zijn kleu rige, h.,ge tribunes die dicht om het speelveld heenslaan, bijzonder sfeervol. Dit mede door liet felle Londense pu bliek, dat bij voetbalduels allerminst in getogen-Engels is, maar integendeel bruisend reageert, bij het min/te of ge ringste chauvinistische spreekkoren aan heft en dat van zo'n zaterdagse kompe- titiestrijd een gebeurtenis met een fees telijk karakter maakt. De meeste van die Britse voetbalburch ten zijn oud en uit de tijd. Dat van Liver pool bijvoorbeeld, vormt met zijn vele gangen en zijgangen, nissen en kamer tjes, een doolhof waar men zonder gids niet meer uitkomt. Daarbij is de hele zaak zo bouwvallig, dat men niet be grijpt hoe het Liverpoolse publiek er bij successen zo uitgelaten durft te dansen en te hossen. Je zou bang zijn dat de hele boel het zou begeven. ALTIJD OP ZONDAG Maar waar ik a's kranteman verreweg de meeste uren heb doorgebracht, dat is hqt Olympisch stadion in Amsterdam. In de beginjaren zat ik daar vrijwel elke zondag, mede omdat ik zondagavonds vroeg op de redaktie moest zijn en dus beter niet het land in kon gaan. Boven dien woonde ik in die tijd bijna „onder de rook" van het stadion, zodat ik binnen vijf minuten uit en thuis was. Mijn zoons zijn als het ware in het Olym pisch Stadion opgegroeid. Bij „stille" wedstrijden gingen ze ais mini-suppor ters altijd mee. Toen dat later niet meer kón, kwamen ze mij toch altijd in de rust even een groet brengen in het pers vak op de eretribune. Dat mankeerde nooit, hoe vol toeschouwers (en suppoos ten het stadion soms ook mocht zijn. Zij kenden nu eenmaal van kindsbeen af alle foefjes en trucjes en toegangswegge tjes die naar de begeerde plaatsen lelden. Nu nog steeds geven ze hun Heiloose sportkollega's waardevolle tips hoe men op hoogtijdagen het best en tegen de ge ringste kósten de beste vakken in het stadion kan bereiken. Tevens zijn ech ter bij hen nog altijd spe ren van een jeugdtrauma merkbaar. Uit die prille dagen hebben zij namelijk een ongenees lijke voorkeur voor de stadionèlubs DWS en Blauw Wit overgehouden. 1946 Voetbal De eerste junioren VAN TRNAVA NAAR DE RIJP Wat „mij nogal eens gevraagd wordt is, of ik, na jarenlang voor het zgn. grote voetbal kriskras door Nederland en door Europa te zijn getrokken, er nu werke lijk wel aardigheid in heb om in het ka der van het Foresters-jeugdvoetbal door de modder te lopen ijsberen in Broek op Langedijk of in De Rijp. De praktijk bewijst dat ik op die vraag Bevestigend antwoord. Na Trnava en Li verpool trok Ik weer even vrolijk mee naar lastige uitwedstrijden in Egmond en Graftdijk. Inderdaad kan ik na hon denden duels nog altijd plezier beleven aan het zgn. lagere voetbal, mits er maar echt met overgave wordt gespeeld en er werkelijk naar echt voetbal wordt ge streefd. Wedstrijd is wedstrijd en 'n adspiranten- duel kan in taktisch en technisch op zicht net zoveel boeiende aspekten op leveren als welke „grote" krachtmeting ook. Bovendien vind ik het amateur- ideaal erg waardevol. Bij de kennisma king met „De Foresters" heeft het mij getroffen dat nog altijd zo betrekkelijk veel mensen tijd en geld en soms ook gemoedsrust opofferen terwille van de club, terwille van de opleiding en bege leiding van de jeugd. Dit bracht mij er toe hier en daar ook een steen bij te dragen. Het amateuriöeaal is goedbeschouwd wellicht ietwat ouderwets. Intensief be- zigzijn zonder enige kans er „beter" van te worden het lijkt een beetje uit de tijd. Sómmige ouderwetse idealen zijn het echter volop waard in stand te wor den gehouden. In onze gesystematiseerde wereld met haar veelvuldige aanbidding van het massale en het materiële, is de amateur sport van het hoogste belang. Zij houdt de vreugde van het spel in ere en brengt op basis van vrijwilligheid de beoefena ren al jong het nut van ploegdiscipline bij, zonder hun individualiteit aan te tasten. Een amateurvereniging als De Foresters verricht een prachtig stuk rekreatief werk. Dat zij dit nu al 25 jaar doét en verder zal blijven doen, is voor deze „professional" reden riet slechts het be stuur en de leden, maar vooral de jeugd van harte geluk te wensen. Eric G. Koch Bij een jubileum, als dit van „De Fores ters", gaan je gedachten steeds verschil lende richtingen uit. Liet heden van deze grote bloeiende vereniging met zijn ak- tieve bestuur en zijn prachtige sport- kompiex geeft alle reden tot feestvreug de die echter niet los te denken is van het verleden en de toekomst. De groeiperiode vari 36 naar 750 leden in 25 jaar heeft vele hoogte- en diepte punten doorgemaakt. Dank zij het door zettingsvermogen van vele werkers van het eerste uur waarvan velen dit zilveren jubileum niet meer mogen beleven is deze sportvereniging uitgegroeid tot wat ze nu is. Voor zo'n gigantische vereniging echter is het kijken naar de toekomst al even belangrijk. De zorgen liggen misschien wat op een ander vlak als toen, maar ze zijn er ook nu. Met de huidige sportakkommodatie, hoe mooi ook, is het nu nog net allemaal te doen. Vóór het nieuwe voetbalseizoen begint hoopt men een nieuwe trainings- veldverlichting te hebben en in 1973 wil men de kantine uitbreiden met een spe ciale akkommodatie voor de jeugd. Bin nen 5 jaar zullen er 2 voetbalvelden ge realiseerd moeten worden om aan de steeds verdergaande groei van de ver eniging hef hoofd te kunnen bieden. Wanneer je even terugdenkt aan de tijd dat een aantal enthousiastelingen hun eerste voetbalveld zelf moesten omspit ten zoals o.a. Jaap en Montes Kossen, Jo de Vries. Willem Westerval, P. Greeuw, Aard Godijn en de gebr. Zwaan, lijken do huidigen wensen misschien wat aan de luxe kant. Toch zijn het juist de kwaliteiten van een bestuur om vooruit te zien en verder te bouwen aan wat toen met veel moeite en inspanning op touw werd gezet. Er is hard gewerkt en vaak geheel be langeloos. Namen als Van Amerongen en v. d. Meer, echte Foresters-mannen, die beiden 10 jaar lang et voorzitterschap op zich namen. Koomen en Reek die ook enkele jaren Tiding gaven, liet prachtige sportpark ..De Egelshoek" kwam ook niet zo maai tot stand. Onder voorzitterschap van (ie heer v. d. Meer, penningmeester Koorn, sekretaris De Graaf en de promotor van het gezel schap, de heer L. Sniveling werden er dagenlang besprekingen gevoerd met de toenmalige burgemeester, de heer Kalff, die in die dagen een goede sportbeoefe ning nog niet van wézenlijk belang acht te. Voor hun lange staat van dienst mochten de heren Stuveling en Van Amerongen het erelidmaatschap in ont vangst nemen en dan is er de hoer A. Lust, die al 20 jaar als manusje van alles aan de Foresters verbonden is, eerst als jeugdleider maar ook als ballenzoeker, schoonmaker van kleedkamers, hekken- reparateur, vuilnisbakkenlediger en weet ik wat al niet meer. We denken ook aan de fam. Pater, Westerweg, die in de tijd dat er op een noodveld.je gespeeld moest worden hun hele huis openstelde voor do voetballers waar ze zich na de wed strijden en de training konden wassen en verkleden. Er werd heel wat modder naar binnen gedragen. We tekenden zo maar wat namen op van mensen die zich verdienstelijk heb ben gemaakt om de s.v. „De Foresters" tot bloei te brengen. We 'Zijn ons w -ter dege van bewust dat er nog veel namen aan dit rijtje zouden kunnen worden toegevoegd. Met z'n allen hebben ze deze grote sportvereniging opgebouXvd, steen voor steen. Reden genoeg om dit zilve ren jubileum tegemoet te zien. Meer nieuws omtrent dit jubileum vindt u op de speciale Foresters-pagina. Het overleg van het Gemeentebestuur met de algevaardigden van ,,De Forestersover de aanleg van de sportvelden ,,De Lg.elshoek" resulteerde hier in het tekenen van de overeenkomst. De adspiranien met hun leider nemen bezit van het nieuwe sportkomplex ,,De Egelshoek" IBiKlir üEiRfiiÜiïlt•mHKffWiH" De onthulling van de gedenksteen ter herinnering aan de ingebruikname van de nieuwe kantine Veel nieuws op alle fronten Wanneer je zoals uw nieuwsgierige ver slaggeefster eens even een kijkje gaat nemen bij de firma Rozing aan de Wes terweg zult u al gauw tot de ontdekking komen dat de lente je hier van alle kan ten tegemoet straalt. De beeldige schoonmaak- of huishoud- dusters dagen je gewoon uit om de han den uit de mouwen te gaan steken maar ook in de eerste prille morgenuren vóór het dagelijkse badfestijn kunt u in zo'n gebloemd of effen tricot-nylon of terlen- ka kleedje best voor de dag komen. Badpakken voor dikkertjes Gelukkig komt er een heel fijne serie Tweka-badpakken uit voor de dikkertjes onder ons. Ze zijn er met ingenaaide b.h.'s, stepins en maagbanden en kleden zeer slank af. Voor de frêle figuurtjes is er een keur aan bikini's in welhaast elke prijsklasse. Erg leuk zijn de moderne strandsets in tricot-nylon of een katoenen tricot-nylon of een katoenen tricot. Deze sets bestaan o.a. uit een hot-pant, navelhesje en een spencer. Zalig, om na een duik in het zilte water mee langs het strand te pa raderen. Ook voor kinderen is er een uitgebreide sortering badpakken, bikini's en bermu dashorts en niet te vergeten de hippe zwembroeken en bermudashorts voor jongens en mannen tot en met de hele grote maten. Uw wat al te dikke buikje kunt u nog best voor het zomerseizoen kwijtraken. Pak elke dag even de fiets of ga eens even lekker trimmen bij Trias. Het scheelt kilo's en het spaart uw hart. Met uw afgeslankte figuur kunt u er ook tussen de lakentjes aantrekkelijk uitzien in zo'iv'vlotte tricot-pyama van Hollandia of/een gezellig bedrukt ka toentje. Voor uw slaapgenote zijn er beeldschone nachthemdjes met bijpassende duster van tricot-nylon of terlenka-batist. Van Hollandia zag ik een enig lila slaappak waar je ook lekker mee in huis kunt rondlopen. V Voor een etc.'-uaar: IN STTtTTfcfVTIE BEDRIJF Kennemèrstraatweg 34<i\- Heiloo Telefoon 02200-3236*1 Levensgrote badlakens Voor een zalig prijsje kun je nu levens grote badlakens kopen waar je breeduit tot en met je tenen op kunt liggen zon nen. Als je een beetje inschikkelijk bent kun je er zelfs met je geliefde op. Dwarsgestréepte truitjes Geheel in de nieuwe modestijl zijn de leuke dwarsgestreepte truitjes vanaf het kleinste kindermaatje tot en met de grootste damesmaat en lange draion spencers toe. Truitjes met smockwerk zijn weer helemaal „in". Lekker gekke Tino's Voor tieners en twenners zijn er lekker gekke bedrukte Tino's. Een opschrift als „Do'nt touch me" lijkt me echter meer een uitdaging dan een afwijzing maar daar is het dan ook lente voor. Er zijn ook echter minder opvallende acryl polo- shipts en een enorme sortering, veelal ge zellig bedrukte, overhemden in alle ma ten en kleurstellingen. Moderne pantalons zijn er te kust en te keur zowel voor dames als heren, jon gens en meisjes. B.H.-Ioze tijdperk Alhoewel het b.h.-loze tijdperk z'n intre de heeft gedaan is een goede foundation voor de meeste meisjes en vrouwen toch erg belangrijk. Dat zo'n foundation erg leuk kan zijn bewijst Pastunette met z'n geheel nieuwe voorjaarsserie. De setjes, bestaande uit een b.h. met bijpassende panty of slipje zijn verkrijgbaar in effen pasteltinten, ruitjes en in de nieuwe kleur, Clementine. Ook de soft-b.h.'s ma ken grote opgang. Leuke stoffenkollektie Wanneer je zo'n kleurige stoffenkollek tie ziet liggen kun je met recht jaloers worden op het grote aantal handige vrouwen die voor 'n paar centen en nog wat een aantal fijne kleedjes fabriceren. De uit voorraad leverbare Stil-patronen helpen u een enorm eind op weg, een weg die bij mij al enkele malen geëindigd is bij de voddeman. De stoffen zijn voorna melijk van een katoenen terlenka of acryl-jersey vervaardigd, die met het hoogmodieuze vlindermotief zijn in aan tocht. Kleurige shawls De shawl is een kledingstuk waarvan je er eigenlijk altijd een aantal in voorraad moet hebben. Je kunt ze op velerlei ma nieren dragen en aan de dessinering en kleurstellingen wordt steeds meer aan dacht besteed. Ze zijn er met vlinder motieven, effen en in abstrakte dessins. Eigenwijze boxpakken Op de baby-afdeling bij Rozing liggen veel leuke kado-artikelen te wachten op baby's in wording. Naast eigenwijze dwarsgestreepte boxpakken van acryl zijn er erg leuke Kijo overgooier-pakjes, pluche beesten, piepfiguren, eerste schoentjes, pyramides met muziek en nog veel meer moois. Ons rijè^gavond uhn 7-9 uur: Stati?)wfl*rég 79 Heiloo Telefoo^ 30186 Breed assortiment Alhoewel het, gewoon ondoenlijk is om bij een dergelijke grote zaak elk artikel onder de loupi/te nemen hebben we wel kunnen konstateren dat men hier op elk terrein een breed assortiment voert en dit geldt dan eveneens voor de schat tige kinderjurkjes, sokken, kniekousen, onderjurken, jupons, shorts enz. Ook u kunt hier rustig rond gaan snuffe len. Ovér de afdeling woninginrichting hopen we u over enkele weken het een en arider te vertellen. Tamara. Geboren: Wietske I.,:d.v. J. Smid en M. E. Roos; Gregorius IN. J„ z.v. J. G. A. Paauw en M. J. A. Kaptein; Chantal M.'.J., d.v. C. Lengers en J. G. M. Geels; Maria J., d.v. A. W. van Schooten en M. J. Schumacher; Bianca C„ d.v. H. Aubertijn en C. de Lange Albert G„ z.v\ J. F. Eilander en N. Pauw; Christoph W., z.v. W. den Ouden en W. H. Meijer. Elders geboren Jeannette S„ d.v. D. Nienhuis en G. G. Kaspers Jeffrey, z.v. S. van der Blom en E. M. Amman Ronald C„ z.v. H. J. Jak en C. L. van der Maden. Ondertrouwd Theodorus A. Schut en Johanna A. van Zaal; Nico J. Apeldoorn en Eduarda M. de Winter. Getrouwd Petrus G. M. de Ruijter en Catharina M. Bakker; Rudolf Peek en Berendina J. Rutgers; Roelof P. Dalenberg en Geertruida C. M. Schelvis. Overleden Grietje Schuitemaker, 83 jaar, wed. van W. F. W. Jansen; Theodorus Simon Koppes, 54 jaar; Cornells Kaandorp, 71 jaar. Elders overleden: Israël de Jonge, 72 jaar. De „Caiulelaer" Dinsdag 6 april a.s. om 11 uur 's mor gens zal burgemeester mevr. mr. J. M. Corver-van Haaften de officiële opening verrichten van de geheel nieuwe kunst- nijverheidszaak de „Candelaer" van de heer J. H. Zoon aan de Heerenweg. Op deze feestelijke openingsdag bent u 's middags allen van harte Welkom om even een kijkje te komen nemen. U zult er een keur aan schone zaken aantreffen uit welhaast alle delen van de wereld om kado te geven, te gebruiken of om alleen maar naar te kijken. Het licht van de „Candelaer" wordt dinsdag ontstoken ook voor u. Het kan nog net Tot en met a.s. zaterdag 12 uur 's mid dags kunt u uw zwemabonnement nog afhalen bij „Het Baal'je". Denk om de pasfoto's 1 Feestelijk kijkje bij De Winter Vanavond kunt u even een feestelijk kijkje gaan nemen bij De Winter's groen ten- en fruithandel aan de Stationsweg. Morgenochtend kunt u hier weer terecht om uw inkopen te doen. Deze heropening gaat met veel leuke aanbiedingen ge paard. Lente Eindelijk is dan de lente aangebroken. Er zijn nog steeds vogeltjes die het hoogste lied uitzingen, zo hier en daar kom je nog wel wat bi men tegen en er zijn ge lukkig ook nog wat watertjes over waar we ons zonder gevaar in kunnen bege ven al kunnen we het gehele Alkmaar- dermeer nu ook vergeten wegens een totale watervervuiling. Als we zo door gaan zullen we straks allemaal in ons eigen tobbetje water moeten gaan zitten. Het is alleen de vraag of er dan nog water uit de kraan komt. Showroom De nieuwe showroom van rijwielhandel Bosman aan de Westerweg trok de afge lopen week een groot aantal bezoekers. Ook nu kunt u er te allen tijde rustig binnenwandelen om even rond te neuzen. Er is heel wat te zien. De Foresters en de jeugd Bij de jubilerende s.v. „De Foresters" heeft vooral de sector jeugd een enorme groei doorgemaakt. In de afgelopen 5 jaar kwam men van 5 op 14 pupillen- elftallen. 6,5% van de jongens van de openbare lagere scholen uit Heiloo zijn lid van deze vereniging. Gratis vleessalade voor iedereen Bij slagerij Aelbers krijgt elke klant don derdag a.s., dus morgen, bij de bood schappen geheel gratis een bakje eigen gemaakte vleessalade. V Deze feestelijke traktatie heeft direkt te maken met het ingebruiknemen van een geheel nieuwe worstkeuken. Met deze goed ingerichte keuken is men in staat een opmerkelijk betere kwaliteit worst te leveren. Op de tweede plaats zal men bij deze slagerij door de aanschaf van een nieu we Irook- en vacuuminstallatie nu ook wei de echte ouderwetse boerenham kurjrien verkrijgen. Alle fijne vleeswaren worden zelf ge maakt. De lekkere leverworst is alom bekend. Men gaat hier van het stand punt, uit dat de be- en verwerking van het vlees veel beter kan en daarom ook beter moet. Wij zullen de laatsten zijn die hier bezwaar tegen zullen maken. Het gazon Het is iau de tijd om kale plekken in het gazon te repareren. We spitten zulke plekken' eerst éen beetje om, strooien wat turfmolm of compost door het op pervlak en zaaien het in met een passend zaadmenVsel. Een hekje van bamboe stokjes en, touw om de gezaaide plekken heen voorkomt het er over heen wan delen. Veel (plantensoorten kan men nu in de volle grond gaan zaaien. Alhoewel dit niet zo moeilijk lijkt komt er heel wat meer om de hoek kijken dan je zou denken. Laat u door een deskundige voorlichten, dari bent u verzekerd van een leuk resultaat. Rozen Het snoeien van Azen lijkt moeilijker dan het is. Ogen dJ^ van het centrum van de struik afwijzen zullen takken voortbrengen die ook in die richting groeien. Snoeien vlak 'boven zo'n oog verdient de voorkeur. Probeer 5 buiten ogen over te houden, die\in een cirkel gezien om het hart van de plant staan. Wanneer u dit zoeken naaAogen wat al te omslachtig vindt snijdt u domweg alle takken op 15 cm boven de grónd af. Het resultaat is dan wellicht wat minder maar we kunnen nu eenmaal niet alle maal meestersnoeiers zijn. Sucqes! Teetje. Vanaf 1 april zal een begin gemaakt worden met een roulerende grafiek-ten toonstelling in de bibliotheek. De eerste kunstenaar die gedurende 6 weken exposeert is de graficus Lense Elsinga. Nadere \gegevens worden nog verspreid. Ook wordt er binnenkort een kleine kol- lektie op de band' opgenomen romans, geleend van de blindenbibliotheek Am sterdam, in de uitlening geplaatst. Het bezit van een bandrecorder is wel wen selijk, niet noodzakelijk. Graag willen wij adressen ontvangen van mensen, die hiervoor belangstelling heb ben. Wij zullen ook gebruik mogen ma ken van de Amsterdamse 'kollektie. Sluiting: vanaf 9 april t/m'T2 april is de bibliotheek gesloten. cïate aafi'olediugsn Heiloo - Telefoon 30262

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 5