NIEUWSBL EILOO PLOOIJER FALKLAND GÖ 4 Vtovmd&hwe. alios voor* da tnooistotuin Kapsalon Betty En krijgen is de kunst Voorjaarscollectie Een vrouw blijft altijd 'n vrouw „Het Groene Kruis" houdt vergadering GRASMACHINES 10% KORTING VAN STAALDUINEN voor dier en tuin Alkmaar-Centraal Vplksmuziekschool Heiloo Kleurwedstrijd Wuijts Optiek geweldig geslaagd Van 20 t/m 30 april 1972 in de Zevensprong Hippe horloges Hippe horlogebanden Hippe klokken de prijs is ook hip groente- en fruithandel AFVALSTOFFEN Hengelsportartikelen 20-50% K0RTIMG VAN STAALDUINEN Doopdienst in de Witte Kerk Mevrouw L, Kuylman-Hoeken- dijk komt E.H.B.O. Men zij nogmaals gewaarschuwd! Eterniet Bloembakken VAN STAALDUINEN voor dier en tuin Ernstig verkeersongeluk op hoek Kennemerstraatweg- Stationsweg Kontakt-middag een groot succes a.s. zaterdag (22 april) nog enkele kaarten TEL. BESTELLEN OF AAN DE ZAAL TELEFONISCH: 30370 (M. C. Affourtit) PLAATSBESPR.: 10674 (A. Gilles-Kesselaar) BEJAARDEN, OPGELET *'4 Verrassend mooier Verrassend beter ,AV i. J. PANTEK0EK, ing. Weinig belangstelling voor goed georganiseerde zwemmarathon Jeugdkapellers organiseren feestavond op Koninginnedag IN LIJSTWERK Lijstenmakerij L. SPAANS Het dak van de St. Benedictschool speelterrein ECHTE ZONNEBRIL WUIJTS OPTIEK Onoirbare praktijken 39e JAARGANG NUMMER 4 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan den Hoef en Akersloot. Advertenties e.(l. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 19 APRIL 1971 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 Daarom laat ze regelmatig haar haar verzorgen bij: FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 Alleen volgens afspraak. De heer Bakker gaat heen als bestuurslid Dc Vereniging ,,Het Groene Kruis" houdt op dinsdag 25 april een ledenver gadering in haar wijkgebouw aan de Holleweg. Naast het uitbrengen van de jaarverslagen, is er de verkiezing van een bestuurslid. De heer T. M. Bakker heeft bedankt voor zijn bestuurslidmaat schap. Het bestuur wil in de ontstane vakature benoemen de heer Chr. v. d. Graaf. Dhr. Bakker is vanaf 1963 penningmees ter geweest van „Het Groene Kruis". De heer Chr. v. d. Graaf heeft in tal van organisaties een belangrijke rol gespeeld. Laatstelijk als sekretaris van de V.V.V. Voor verdere bijzonderheden over deze vergadering leze men de advertentie in de „Uitkijkpost" van heden. STATIONSWEG 67 - TEL. 30286 Ook Heiloo in de radio-uitzending „Alkmaar-Centraal" is op woensdag 26 april van 12 tot 13 uur te beluisteren op Hilversum II. Een V.A.R.A.-uitzending welke rechtstreeks wordt verzorgd „over en temidden van mensen", samengesteld door Greet Schreiner, Hans Zoet en Henk van Stipriaan. Waarschijnlijk van uit café-restaurant Koekenbier te Alk maar. Mogelijk dat ook enkele facetten van Heiloo in deze uitzending aan de orde komen. Zaken welke in het middel punt van de belangstelling staan. Oorspronkelijk was deze uitzending voor Alkmaar en omgeving gepland op woens dag 19 april. Medewerking gevraagd aan ouders In verband met de komende feestavon den van de V.M.S. volgen hier nog en kele mededelingen. Deze week ontvangen alle ouders/ver zorgers van leerlingen en de leerlingen zelf de uitnodigingen voor 26 en 27 april. Onderaan deze brieven zit een strookje waarop moet worden ingevuld wanneer men van plan is te komen. Indien uw kind (eren) op één avond meewerkt (en) en dat weet het kind zelf, is het niet noodzakelijk. Maar in geval er op 2 avon den wordt meegewerkt of indien een kind niet meespeelt, moet men wel mel den, wanneer men denkt te komen. Wij vragen dus dringend hieraan te willen meewerken Verder is oud-papier nog altijd zeer wel kom. Breng dus wat u hebt, goed gebun deld of in stevige dozen naar de school. Wij kunnen nog heel wat gebruiken, om een deel van de kosten te bestrijden. Hartelijk dank voor uw medewerking voor beide zaken waarvoor uw aandacht is gevraagd. Tot ziens op 26 en 27 april! De kleurwedstrijd die vorige week door Wuijts Optiek werd georganiseerd en waaraan alle kinderen in Heiloo tot en met 12 jaar konden deelnemen is met glans gewonnen door de 10-jarige Ma rion Bos. Zij ontvangt een schitterende Kodak Instamatic kamera 155 x (een vernieuwde uitvoering van de 133 x). Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door 180 jongens en meisjes. Er werden 600 kleurplaten afgehaald. Nog 6 Kodak Instamatic kamera's Naast de hoofdprijs zijn er nog 6 eerste prijzen door de heer Wuijts beschikbaar gesteld. Het zijn 6 echte Kodak Insta matic kamera's 33. Ze zullen donderdagmiddag worden uit gereikt aan Rob Zoon, 5 jr.Peter Siers, 7 jaar; Jean Paul van Buitenen, 8 jaar; Jolanda Hageman, 9 jaar; Carin van Kuyk, 11 jaar en Carin van Diepen, 12 j. Alle kinderen die hun kleurplaat hebben ingeleverd kunnen donderdagmiddag een leuke troostprijs bij Wuijts Optiek ko men afhalen. Het aantal films wat geraden moest worden was 46. Het is gebleken dat dit voor vele kinde ren toch een beetje moeilijke opgave is geweest. Er is dan ook met deze telling wat minder rekening gehouden dan met het kleuren van de plaat. Het is niet gemakkelijk geweest om uit al deze prachtige kleurplaten de mooiste te kiezen. Alle prijswinnaars krijgen een berichtje thuis op welke tijd ze hun kamera don derdagmiddag in ontvangst kunnen ko men nemen. Het is wel de bedoeling dat de kinderen hun prijs persoonlijk komen afhalen. Jullie hebben allemaal geweldig je best gedaan. Vergeet vooral niet je troost prijs af te halen. In de expositieruimte van de Zeven sprong (Ewisweg 5) is van 20 t/m 30 april a.s. de tentoonstelling „Voor-beeld" te bezichtigen. Deze kollektie van de Culturele Raad Noord-Holland omvat klein-plastieken en tekeningen, alsmede enkele grote foto's. De naam van deze tentoonstelling heeft een dubbele betekenis. Er zijn beeldhou werstekeningen en schetsen te zien, die als voorbeeld hebben gefungeerd voor het uiteindelijk beeldhouwwerk. Er zijn echter ook tekeningen als zelfstandig kunstwerk zonder ruimtelijke relatie. Zowel de tekeningen als de plastieken tonen het gebruik van alle gangbare technieken en materialen aan, die in de beeldhouwkunst worden toegepasthout, brons, staal, ijzermessing, perspex, poly ester en kombinaties van materialen. Deelnemers „Voor-beeld" zijn de volgen de kunstenaars: Rolf Adel, Theo Bennes, Mark Brusse, Wessel Couzijn, Jan Goos- sen, Nic. Jonk, Carel Kneulman, David van de Kop, Jaap Mooy, Jan Mulder, Theo Niermijer, Charlotte van Pallandt, Theresia van der Pant, Frans Peeters, Aert Rietbroek, Cornelius Rogge, Tajiri, Carel Visser, André Volten en Aert van den IJssel. De keus is goed bij 3UWEUER - HORLOGER KENNEMER5TR WEG 414 1 - HEILOO TEL: 30799 's Maandags gesloten. HEERENWEG 70 - HEILOO TELEFOON 31178 heeft voor u: Vers gesneden snijboontjes, Andij vie, Soepgroente, Verse Hollandse Bloemkool, Hollandse Aardbeien, Sperciebonen, Tomaten, Radijs, Bieslook, Kervel, Postelein, Ra barber, Tuinkers enz. Verse Bleekselderij, Aubergines, Paprika, Courgettes, Venkel enz. Grote sortering Reform-artikelen. Alles van suikervrij tot zoutarm. Grote sortering Indische artikelen o.a. Taugé, Tempéh, Tahoe, Tij- gerbalsum, Bamipakket, Konings- vogel blokken. De grootste sortering Diepvries. LAATSTE NIEUWS: Het echte Volkoren Reformbrood met zee zout gebakken. Verse Biologische aardappelen en groenten en fruit o.a. Verse Sla en Spinazie. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo-te!.02205-1541 Hengelsportspeciaalzaak STATIONSWEG 67 - TEL. 30286 In de doopdienst in de Witte Kerk a.s. zondag 23 april v.m. 10 uur gaat voor het eerst medewerken het pas opgerichte kinderkoor o.l.v. de heer E. W. v. d. Wal. Het kinderkoor zal een paar liederen zingen rondom het thema van geboorte en doop. Ook het jeugdkoor zingt in deze dienst: het dooplied van Huub Oosterhuis en de Engelse hymne: King all glorious. Liturg is ds. Ph. Ouwendijk. Op uitnodiging van een zestal hervormd- gereformeerde gesprekskringen, die zich deze winter speciaal hebben bezig ge houden met het boek van mevrouw Liebje Kuylman -Hoekendijk: „Dwars lagen in de Christenheid", komt de schrijfster donderdag 20 april n.m. 8 uur in de Gereformeerde Kerk over dit on derwerp spreken en nader met de lezers van gedachten wisselen. Ook geïnteres seerde niet-deelnemers van de gespreks kringen zijn deze avond van harte wel kom. Er wordt een kollekte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Met het examen voor het behalen van het E.H.B.O.-diploma, dat op woensdag 12 april en donderdag 13 april afgeno men werd door de heren doktoren J. Bus- quet en M. Slooten uit Alkmaar, slaag den 35 dames en heren. Proficiat! 3 Werden er helaas afgewezen. De cursus werd georganiseerd door de R.K. E.H.B.O. afd. Heiloo en stond onder de succesvolle leiding van de heer Ver- heyen. De tentoonstelling is bijzonder instruk- tief en daardoor uitermate geschikt voor het onderwijs, met name voor kinderen uit de hoogste klassen van dc basisschc/--— len en leerlingen die voortgezet onder wijs volgen. De openingstijden van de expositie zijn van 14.00 tot 17.00 uur. De entree be draagt voor kinderen tot 16 jaar 0.25 en voor de overige bezoekers 0.50. Wcest bijzonder voorzichtig met het kopen van onbekenden Woensdagmorgen, in de radio-uitzending van „Koning Klant" (iedere woensdag morgen op Hilversum II) waarschuwde Wim Bosboom opnieuw voor praktijken van handelaren in „compost" en plant goed. Handelaren die aan de deur komen leuren. Dit naar aanleiding van een stukje in de Volkskrant van maandag 11 april. Een dame, welke anoniem wilde blijven (bang voor represailles) schreef dat ze hadden gezetb beet was genomen voor 1.100,Nadat de „heren" „compost" in de tuin hadden aangebracht en wat plantjes in de grond hadden gezet presenteerden zij een reke ning van 1.100,De dame schrok zich een hoedje; ze had zoveel geld na tuurlijk niet in huis. Wel op de bank. De heren wilden wel even wachten. In plaats van naar de politie te lopen ging de dame naar de bank. LAGE PRIJZEN STATIONSWEG 67 - TEL. 30286 Wim Bosboom waarschuwde opnieuw voor zulk soort oplichtende praktijken. Hij vroeg zich af waarom men niet vol doende uitkijkt waaraan men begint en van tevoren niet overeenkomt wat het moet gaan kosten. „Als men een was machine of iets dergelijks in de winkel koopt, waagt men immers toch ook naar de prijs," aldus genoemde radio-mede werker. Wij zouden er aan toe willen voegen: ga niet met de „eerste de beste" die aan de deur komt In zee. Voorts, wat Heiloo betreft, zijn er volop bonafide zaken die uw tuin kunnen verzorgen. En ook be reid zijn van tevoren precies te vertellen wat de kosten zijn. Zaterdag in de namiddag had op het kruispunt Kennemerstraatweg-Stations- weg een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij een drietal auto's betrokken wa ren. Een tweetal personen raakten ge wond en moesten naar het Centraal Zie kenhuis worden overgebracht. Het wa ren mew. L. G. G. Bakkum uit Castri cum en haar moeder. Beiden liepen hoofdwonden op en gebroken armen. Dokter Koelman verleende medische hulp. De heer J. Oosthof uit Castricum, ko mende uit de richting Limmen, stond voorgesorteerd op de hoek Kennemer- straatweg-Stationsweg. Hij deed dit om voorrang tc verlenen aan mevrouw B. die uit de richting Alkmaar kwam. Op dat moment naderde ook de Duitser U.W.M. uit Hohn Limburg, uit de rich ting Limmen. Deze reed op O's auto in en deze botste daarna tegen mevrouw B.'s „eendje", dat totall loss raakte. Dc auto van O. werd zeer zwaar beschadigd aalt de voorzijde. De Castricummer kv*gm nl(,| ,je schrik vrij. Ook de Duitser kwam er goed af, alhoewel zijn wagen aan de linkervo'orzijde behoorlijk bescha digd werd. De afdeling bejaarden-gymnastiek, van de kommissie „Open Bejaardenwerk" hield woensdag een kontaktmiddag in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Naast de ongeveer 100 deelnemers (sters) aan deze bejaardengymnastiek, waren nog tal van andere belangstellenden ge komen, waaronder de wethouder van So ciale Zaken mevr, mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot en leden van de kom missie „Open Bejaardenwerk". Bijzonder grote belangstelling Op woensdagmiddagen komen de gym- mers, in vier groepen, o.l.v. Karin Lödel bijeen. Naast de inspanning, 't uitvoeren van de oefeningen geheel ingesteld op de leeftijd van de deel nemers (sters) is er de ontspanning. Het kontakt met an deren en de gezelligheid die er heerst. Aangemoedigd door de heerlijk spontane wijze van „les" geven van de jeugdige leidster. Zij inspireert de bejaarden; dit bleek overduidelijk op deze kontakt-mid dag. Zelfs wist zij andere belangstellen den mee te krijgen. Een ieder nam er aan deel en had er plezier in. Er waren oefeningetjes met gebruik van een stoel. Er werden eenvoudige dansjes uitgevoerd op bijzonder stimulerende muziek. Ook andere aktiviteiten Naast oefeningen van de vier groepen was er uit elke groep een andere akti- viteit. Zo waren er kostelijke voordrach ten en zelfs een modeshow. Daar is wel bijzonder om gelachen.Er was medewer king op gymnastiekgebied van Thea Beekman en Mirjam Roos. Met de bal voerden zij een fraaie ritmische oefening uit. Een koor uit St. Pancras o.l.v. de heer Hopman bracht een programma van een voudige, leuke liedjes. Het werd een groot koor, toen de aanwezigen enkele liedjes mee gingen zingen. Het een en ander droeg er toe bij dat er een bijzonder gezellige sfeer heerste op deze middag. De heer Kraakman ver- tolktde de gevoelens van de deelnemers waaronder een van 85 jaartoen hij Karin bedankte voor haar leiding en haar bloemen, een mooie pentekening en een geschenkbon aanbood. Mevrouw G. W. Bakker-Köhlcr, welke de organisatorische leiding heeft van dit onderdeel van het open bejaardenwerk, sprak een welkomstwoord en dankte al len voor de medewerking. Opgeven voor bejaartleiitocht op I 2 en 3 mei Het is zover! Zij die willen deel nemen aan de bejaardentocht kun nen zich op 1, 2 en 3 mei opgeven. De trip wordt gehouden op don derdag 18 mei. Deel kunnen ne men boven 65-jarigen. Voor een echtpaar is het voldoende als één van hen deze leeftijd heeft be reikt. Op de volgende dagen zullen le den van het komitee „Autotocht Bejaarden" zitting houden: Maandag 1 mei, Dorpshuis van 10-12 en van 2-4 uur; dinsdag 2 mei, huize „De Loet" van 10-12 uur; woensdag 3 mei, huize „Over- kerek" van 10-12 uur. In „De Loet" en „Overkerck" kan een ieder die daar in de buurt woont zich opgeven. Buiten de ge noemde data en uren is opgave niet mogelijk! WESTERWEG 291 - HEILOO TELEFOON 30910 's Vrijdags koopavond 's Zaterdags tot 6 uur n.m. open. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Terwijl een ijskoude wind ons deed bib beren in de winterjas gaf loco-burge meester J. Bolten zaterdagavond om 10 uur het startsein voor de stoere leden van de diverse reddingsbrigades die het nieuwe zwemseizoen in „Het Baafje" met een 12 uur durende marathon gin gen inluiden. Alhoewel de gehele organisatie dit jaar perfekt verliep, toonde men door de bar re weersomstandigheden weinig belang stelling. Op één uitvaller na verliep deze zwemmarathon zeer voorspoedig. De reddingsbrigade uit Naarden legde in deze tijd de grootste afstand af, nl. 30.3 km. Ze werden op de voet gevolgd door Alkmaar en Bloemendaal met 28.8 km. Haarlem kwam op de vierde plaats met 28.6 km; Nijmegen met 28.1 km, Schoor! 27.6 km, Egmond 25.9 km en St. Maar tenszee 24.5 km. Elke deelnemer (ster) zwom een half uur achtereen waarna er een rustpauze van 2 uur volgde. Tegen 4 uur werd deze zwemtijd iets ingekort. De hervormde jongerengroep „De Jeugd kapellers" organiseren op koninginnedag, dit jaar op 1 mei, een feestavond die ge houden zal worden op het schoolplein van de oude Nic. Beetsschool en het aan grenzende grote parkeerterrein. Er zal veel muziek zijn want naast het Trompetterkorps „Heiloo" zulleA ook „Caecilia" en „Eensgezindheid" acte de présencc geven. De eigen volksdansgroep zal enkele ma len optreden maar ook de overige jeugd uit Heiloo krijgt volop gelegenheid om te dansen. Er komen kraampjes te staan waar men kan balgooien, touwtje trek ken, oliebollen eten enz. Voor het be mannen van deze kraampjes heeft men verschillende verenigingen uitgenodigd. Het gemeentebestuur verleent alle mede werking en de fa. J. J. Pantekoek stelt geheel belangeloos een goede geluids installatie beschikbaar. Het Oranjekomitee, dat de laatste jaren van de kant van de verenigingen weinig animo ontmoette om iets op touw te zet ten, staat voor honderd procent achter dit loffelijke initiatief van deze jongeren die met deze duffe boel in Heiloo maar weinig vrede konden vinden. Na een praatavondje met de burgemees ter laaide het enthousiasme nog meer op. De jeugd van Heiloo zet er dit maal de schouders onder. We wensen jullie erg veel succes. Loco-burgemeester J. Bolten was de vol gende morgen om 10 uur weer present om de herinneringsvaantjes en -medailles uit te reiken. Ook de bedrijfsleider van het bad, de heer G. Bijkerk, mocht een herinneringsvaantje in ontvangst nemen. Van de afd. Heiloo van het Rode Kruis waren enkele dames aanwezig om in tijd van nood de behulpzame hand te kunnen bieden. Ze hadden gelukkig een rustige nacht. Het P.E.N. verzorgde de verlich ting bij het bad. De afdeling verbindingen van het district Noord-Holland van het Roode Kruis bracht een verlichting aan op het speelterrein waar de diverse ten ten van de reddingsbrigades waren op gezet. Zij zorgden ook voor enkele ten ten. Voor al uw naar Nic. Beets weg 54 Heiloo - Tel. 31156 Het dak van de St. Benedictschool in „Oost" blijkt zo af en toe het speel terrein" van jongens te zijn. Twee jon gens kwamen een dezer dagen zelfs in de aanwezige patio, maar ze konden zelf niet meer terug! Door het werpen van steentjes wisten zij de aandacht te trekken. Eén der vaders wist ze te „be vrijden". Het lijkt ons, opnieuw, gewenst dat ou ders hun kroost wat beter in de gaten houden. Enige tijd geleden heeft de raad van Heiloo 3.800,gevoteerd om een be tere straatverlichting in deze omgeving aan te leggen omdat er opvallend veel baldadigheid werd bedreven. Een zoals: ZEISS RODENSTOCK POLAROID vindt u bij: Heerenweg 151 - Telefoon 31275 De Rijkspolitie vroeg ons er op te willen wijzen dat een scharenslijper, rondrij dende in een lichtgekleurde auto, zijn klanten schromelijk overvraagt als hij de schaar etc. aflevert. Het is gebeurd dat hij 7,50 tot 50,vroeg. Deze onoirbare praktijken speelden zich in hoofdzaak of bij alleenstaanden. Men zij dus gewaarschuwd. De voorzitter van de Alkmaarse Red dingsbrigade, de heer M. J. Bobbeldijk, toonde zich bijzonder tevreden over de fijne samenwerking met de heren G. Bij kerk en M. Bruyns. Als initiatiefnemer voor dit zwemfestijn achtte hij deze ma rathon van het hoogste belang om meer samenwerking te krijgen tussen de di verse reddingsbrigades. In deze ijskoude nacht zijn er door de deelnemers liters koffie en anijsmelk ge dronken. In de tent van de reddings brigade uit Naarden hebben we met eigen ogen kunnen zien hoe de deelne mers werden opgevangen met brood en koffie waarna ze werden gemasseerd en onder de wol gestopt. Een dergelijke teamgeest is vooral bij een reddingsbri gade van groot belang. De temperatuur van 't water was 21°C. Men had er enige moeite mee om het snel afkoelende water op deze tempera tuur te houden. Het nieuwe zwemseizoen is weer op spec taculaire wijze ingeluid. Alle thuisblijvers hebben toch wel iets gemist.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1