J. J. PANTEK0EK, ing. Bestrijdingsmiddelen Van Staalduinen 2. cL. ScV, NIEUWSBLAD VOOR HEILOO REEKS BEROEPEN ZAL VERDWIJNEN Plooijer's groente- en fruithandel Kapsalon Betty rna\o\ce l^2o series. S-fO LjL^vCi *&5o Vrije tijd is belangrijkste in het jaar 2000 Wetenschapsman richt blik op de toekomst AL uw fototferk, F0TQ-KINQ HEILG MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA 270 Hoe mooi is het GOUD van VALÉ 2kjö~ Gemeentepersoneel won voetbaltournooi -B? drumband van Eensgezindheid zorg de voor een muzikale attraktie. Midden op het terrein voerden zij een paar mar sen uit. Hervormde Gemeente gaf gids uit VAMOR-AutorijscJiool FERNH0UT H.S.V. BAROMETERS Foto WUtJTS-xpptiek D.V.W.-jeugd alè c WIJ MOETEN RUIMTE MAKEN VOOR DE NIEUWE Daarom ruimenfwij praktisch ALLE 45- TOERENPLATEN op voor SP0TPI Singles H,per stuk E.Pi's f 2.per stuk VAN AOST ASTRAAT 28 TELEFOON 31316 HEILOO Geslaagd nieuws Moeilijkheden op „d'Oosthoek" Inlichtingen over >odgereden hondje Belieslaan, rijbaan, gereed Uitslag gehouden opinie peiling Hervormde Gemeente Heerenwég 70 - Telefoon 1178 3 3 O voor VERSE CANTARELLEN Voor SUIKERMELOENEN nu 98 cent Voor BI0L0GISCH-DYNAMISCHE GROENTEN. Resultaten nog niet bekend Mededeling Schoolmelkkomitee Heiloo HEEFT U 00K LAST VAN WESPEN, VLIEGEN, MUGGEN, SLAKKEN ENZ. GEEN N00DX VAN STAALDUINEN heeft alle soorten VOOR DIER EN TUIN Stationsweg 67 - Telefoon 30286 MOOI HAAR is een sieraad voor elke vrouw 38e JAARGANG NUMMER 20 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan de Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. 4 AUGUSTUS 1971 Redaktie- en administratie-adres: Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Giro 140847 Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. Prof. F. Polak uit Wassenaar heeft zijn mening gegeven over hetgeen in de naas te toekomst, op velerlei terrein, zal ver anderen. In „Inzicht", een uitgave van de Vereniging Openbaar Onderwijs, staat daarover een zeer interessant ar tikel. Wij willen daar een aantal punten uit overnemen. „Een kompleet andere wereld" Het is een lange lijst van beroepen die prof. Polak ziet uitsterven of goeddeels ziet verdwijnen. Hij kijkt daarbij niet nakr de nabije toekomst, waarin, de trambestuurder nog op de tram zal zijn. Hij blikt verder, naar de jaren van om streeks 2000 als we in een kompleet an dere wereld zullen leven. Als de tram bestuurder inderdaad van de tram zal zijn verdwenen. Zo heel bijzonder is het overigens niet dat er beroepen verdwijnen; het is door de eeuwen heen voorgekomen. Prof. Polak: „Wat ik niet moest horen toen ik voorspelde dat de mijnwerker eruit zou gaan. Op computers, robots, automatisering en mechanisatie zullen nog heel veel vak ken, heel veel eerzame beroepen hun nek breken" aldus prof. Polak. En hij voegt daaraan toe: „Voor de ongeschool de arbeider vooral zal er in de toekomst weinig plaats zijn." Hij licht dat toe met? te zeggen: „Voor dat werk kunnen we robots gebruiken. Het is natuurlijk niet te zeggen hoe het allemaal precies zal gaan." jaar gaat het anders. Enkele, de beste leerkrachten, zullen onderwijs geven via televisie. Juist doordat alleen de besten in aanmerking komen voor het lesgeven zal het algemeen niveau omhoog worden gestuwd. De wetenschap zal zich sterk uitbreiden, zo verwacht prof. Polak. De gezondheidszorg zal meer aandacht no dig hebben. Hij zegt erover: De roep om gezondheid en welzijn zal meer verlan gen van de medische verzorging. De computer zal de verpleegsters helpen bij hun verzorgend werk. ,,-Gok kleur, C'-7 BINNïHjjr 2 D AGBOK L A AR. HandvergrööT" in ëigënT*adrijf Kennemerstraatweg-330 In 2000 vierdaagse werkweek In 2000 zullen we nog een vierdaagse werkweek hebben, schat prof. Polak. De werkdagen zullen zeven en een half uur lang zijn. De professor verwacht zelfs dat na het jaar 2000 het nog wel terug zal gaan naar drie- en tweedaagse werk weken De vakanties zullen veel langer zijn: 12 weken per jaar of meer. Buitenlandse futurologen hebben bere kend dat we omstreeks 2000 per jaar 217 vrije dagen hebben en 148 werkda gen. - Sport, rekreatie, vakantie etc. worden belangrijker Vrije tijd wordt het belangrijkst. Dat be tekent het (verder) opkomen van een Dir.W. J. J. GALLEE - Telefoon 31665 - Kennemerstraatweg 133 Opleiding foor net Nieuwe cursus begint tweede helft van augustus. 2-jarige opleiding 1-jarige opleiding voor gevorderden InlioMtïngen en aanmeldingen bijr Wr-Jr^- GaUee, Kefinemerstraatweg 133, telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon 31842 Niet alleen de arbeid van ongeschoolden Niet alleen de arbeid van ongeschoolden zal door machines worden overgenomen maar ook die waarvoor nu nog geschoold personeel wordt verlangd. Geprogram meerde machines zullen hun taak over nemen. In de agrarische sektor zal nog maar voor weinigen werk zijn. Boer en landarbeider gaan eruit. Met computers en robots wordt een zeer beperkt aantal bedrijven gerund. Honderdvijftig jaar ge leden werkte nog tachtig procent van de Nederlandse beroepsbevolking in een agrarisch bedrijf. Het is nu gezakt tot onder tien procent; het zal nog tot ver onder vijf procent dalen, aldus de ver wachting van prof. Polak. Aan bouwvakkers zal geen gebrek meer zijn Aan bouwvakkers zal geen gebrek meer zijn, eenvoudigweg omdat ze nauwelijks meer nodig zijn. Nu komen we er nog veel tekort; over dertig jaar kunnen we toe met een paar. In fabrieken worden elementen voor bouw gemaakt met ma chines die door computers worden be stuurd. Op de bouwplaats wordt nog slechts gemonteerd. Onderwijs via televisie Hoe denkt prof. Polak over het toekom stig onderwijs? Zo: tekort aan leer krachten? te grote klassen? Over 30 «8 NEDüRLANDSCHE MDDENSTANDSBANK Heiloo, De Loet teL 02200-33744. Kasuran: Maandag tta vrijdag van 9.00-18.00 svr vrijdagavond van 18üOO-20LOOuur U rhpet het zien om het te geloven. Goud verrijkt paarl, gran^rtt of bloedkoraal, U vind/het. bi). VALk allemaal 3UNELIER- KENNEMER5TR WEG 414 dEIL0G~ TEL:30739 's VRIJDAGS KOOPAVOND 's ivfaandags de gehele dag gesloten. komplete nieuwe bedrijfssektor; de vier de sektor, de dienstverlenende bedrijven; sport, rekreatie, vakantie en kunstbe oefening zullen belangrijker worden In de vierde sektor zullen nieuwe beroe pen komen, al valt nu nog niet te zeggen welke dat zullen zijn, aldus prof. Polak. Nederlandse ekonomie kan deze ontwikkeling aan De professor gelooft dat de Nederlandse ekonomie deze ontwikkeling wel aan kan. Hij zegt hierover: „Per slot van re kening zijn we van werkdagen van vijf tien uur zonder vakanties ook gekomen tot werkdagen van acht uur met vakan tie, plus nog eens een aanzienlijke ver hoging van de welvaart. De overgang moet niet overrompelend gaan." Werkloosheid hoeft niet te ontstaan Prof. Polak meent dat de werkloosheid niet behoeft te ontstaan. Meer vrije tijd voor de één betekent werk voor de an der. In bepaalde takken zal enige over gangswerkloosheid komen, maar die zal verdwijnen, zo meent de professor. Hier over zegt hij: „Laten we ondertussen wel oppassen voor de herscholing van mensen. Het is al voorgekomen," zo waarschuwde prof. Polak, „dat mensen worden omgeschoold voor beroepen die kort na het beëindigen van de cursus op uitsterven stonden." Zoals we reeds in de aanvang schreven een interessante kijk van prof. Polak (futuroloog), op de nabije toekomst. Zes elftallen bonden de strijd aan Vier van camping-bewoners Vaste camping-bewoners organiseren re gelmatig wedstrijden. In 't klein maar ook in het groot. Dit bleek zaterdagmid dag. Er werd een voetbaltournooi gehou den op een deel van de gemeentelijke sportvelden, gelegen aan Het Maalwater. De kleedkamers van Trias waren be schikbaar, het was goed weer en de deel nemende ploegen hadden er echt zin in. Vier ploegen van vaste camping-bewo ners bonden de strijd aan, te weten die van „Klein Varnebroek", „Camping Hei loo", „De Woudhoeve" ('t Woud) en Pageveld LimmenVoorts deden ploe gen mee van gemeentepersoneel en Hei- looër Bedrijfsvoetbal (H.B.V.). De leiding was in handen van de heren Doorneveld en A. Kosters, welke ook de voorbereidingen ertoe hadden getroffen. Goede en sportieve wedstrijden Als scheidsrechters traden op de heren H. Greeuw. P. Groen en IJ H. S. ten Hoope. Zoals reeds gezegd, de teams welke het veld ingingen hadden er zin in en er bleken heel goede spelers bij te zijn. Het werden dan ook goede en spor tieve wedstrijden welke het aanzien ten volle waard waren. Luid werden ze soms aangemoedigd door hun vrouwen en kinderen die naar het voetbalterrein waren gestroomd. Strafschoppen moesten de beslissing brengen Zowel de Camping Heiloo als de Ge meente hadden een goede ploeg in het veld gestuurd. In de finale moesten zij vechten om de eerste plaats. De wed strijd eindigde in gelijkspel: 11. Straf schoppen moesten de beslissing brengen en daar was de Gemeente gelukkiger in dan de camping-bewoners. De derde plaats was, voor H.B.V., 4e werd „Klein Varnebroek", 5. „Pageveld" en 6. de Woudhoeve". Ook de jeugd betrad het veld. Die van „De Woudhoeve" werd eerste en van de „Camping Heiloo" tweede. De heer Doorneveld heeft de bekers uit gereikt. Aan alle ploegen één. De scheidsrechters kregen bloemen aange boden en een vaantje (van „Klein Var nebroek"). De heer Doorneveld bracht dank aan de heer Kosters voor het vele technische werk en dankte Trias voor haar grote medewerking. Allen dankende komt de heer Doorne veld een pluim toe voor zijn grote aan deel in dit tournooi voor Heiloo en Limmen Dezer dagen verscheen een gids van en voor de Hervormde gemeenten Heiloo en Limmen. Alle gegevens over deze kerkelijke ge meenten staan erin vermeld. We lezen er in dat de Hervormde ge meente in Heiloo ongeveer 38.000 zielen omvat, bestaande uit ongeveer 1520 pas torale eenheden. Als regel gaat in de Witte Kerk een predikant van vrijzinnige modaliteit voor. in de Kruiskerk een predikant van rechtzinnige modaliteit. We lezen ook dat de Witte Kerk dateert uit het begin van de He eeuw en het gebouw in de jaren 1964-1966 grondig is gerestaureerd en valt onder rijksmonu mentenzorg. De Kruiskerk is gebouwd in 1959 door de toenmalige Herv. Evangelisatiever eniging, die als vereniging van recht zinnig hervormden in november 1966, in het geheel van de Hervormde Gemeente werd opgenomen. De gemeente heeft één kerkeraad, één kerkvoogdij en één diakonie. Sinds 1 ja nuari 1971 is de Hervormde Gemeente van Limmen gekombineerd met die van Heiloo. Interkerkelijk Pastoraal beraad De Hervormde en de Gereformeerde predikanten en de beide r.-k. parochie pastoors houden regelmatig gezamenlijk beraad, waaraan ook wordt deelgenomen door de Doopsgezinde, de Lutherse en Remonstrantse predikanten uit Alkmaar, alsmede de pastoor van de oud-katho lieke kerk te Egmond. In de gids worden ook een aantal open bare- en christelijke scholen vermeld. VrièSwyk f_§6 - Tleiloo U kunt ons weer bereiden op Telefoon 31103. GRATIS THEORIE loS Door een doodgereden bruirjejjlekjes. Zij die inlichtingë wenden tot de Wij hebbenden-geheel re kollektie j Heerenweg 151 - Tl 550,aangeboden voor jaarlijkse autotocht voor bejaarden door camping-bewoners pm het voetbaltournooi, georganiseerd door camping-bewoners mogelijk te ma ken, had men een verloting georgani seerd. Geloot werd om een prachtige vouwfiets. Deze viel op het lot 277. Het eventuele batig saldo, zo had men aangekondigd, zou afgestaan worden voor werk onder de bejaarden. Het werd het komitee Autotocht voor Bejaarden. De heer Doorneveld bood, in het club gebouw van Trias, de algemeen leider van dit komitee, de heer Majolée, 550,- onder couvert aan. Deze heeft daarvoor dank gebracht en meende er ook al, voor volgend jaar, een bestemming voor te hebben. Hij toonde zich bijzonder blij met dit grote bedrag. Nogmaals herinneren wij onze jeugd er aan^gt er op a.s. zaterdag een viswed strijd is~~vuor de jeugd. Verzamelen om 13.30 uur n.m. op De Loet in plan Oost. Aanvang om 14.00. uur. Wij verwachten een enorme opkomsb-Laat de vijvers te klein zijr^^ri "jullie allemaal een stekkie te^gevën. ui't Alle genres - opera - oi>erette - klassiek - pop - Hollands - jasz - chansons. ensen kunnen zich et, Heerenweg 44. Voor het laatstgehouden examen van de Verg. v. Leraren voor de Praktijkexa mens - (sGravenhage op, 15 juli jl. te AlkmaaA Slaagden de volgende leerlin gen van Instituut Burdorf, t.w.: MachineschrijveH; Gerda Schoon, mevr. Vlaar-Kops, Els Naber, mevr. Rood-Smo- renberg, Agnes Kloosterman, Maurits Miltenburg, mevr. A. Godijn (met lof) allen te Alkmaar, Ineke Ruiter (met lof) te Bergen, Bernarda Zuurbier te Oudorp, l^eo Koning (met lonkte West- Grafdijk, Lia van Dalen te Breezand. Stenografie (Nederl.) mej. Monegonda Naring te Hoogkarspel. gesprek staf inspekteur Volksgezondheid Vrijdagmiddag hoorden wij in het Vara- programma „Dingen van de dag" een vraaggesprek tussen dokter P. N. Jon ker, van het Psychiotherapeutisch Insti tuut „d'Oosthoek" te Limmen (onder deel van het Psych. Centrum „St. Willi- brord") en een reporter. Uit dit gesprek bleek dat er moeilijkheden zijn tussen de staf van „d'Oosthoek" en het bestuur. Meegedeeld werd door dokter Jonker dat woensdag (dus vandaag) er een ge sprek zou zijn met de inspekteur van de Volksgezondheid dr. Meyering, die ook zo nauw betrokken is geweest bij de moeilijkheden rond de W. Arntzhoeve. De firma Groot Zn. is praktisch ge reed gekomen met de rekonstruktie en verlenging, tot aan De Dors. Volgend jaar wordt er nog een toplaag aange bracht. Bezoekers aan sportkomplexen en „Het Baafje" etc. kunnen nu op eenvoudiger wijze hun plaats van bestemming berei ken. Het voetpad, aan de zuidelijke zijde van de Belieslaan, moet nog worden aange legd. Eén der eigenaren aan de Belies laan stelde nog niet een stukje grond beschikbaar om dit voetpad op de ge dachte breedte door te trekken. Verlenging De Omloop ook praktisch gereed Ook de verlenging van De Omloop, in noordelijke richting, is praktisch gereed. Deze gaat aansluiting geven op Het Maalwater en is een onderdeel van de derde fase van het grote rekreatieplan. Ook is men al begonnen met de eerste werkzaamheden, een verbinding tot stand te brengen tussen deze verlengde Omloop en een nog verder door te trek ken Belieslaan. 86% voor gemeenschappelijke diensten met. de Gereformeerde Kerk Enige maanden geleden deelden wij in de „Uitkijkpost" mede, dat de Hervorm de Gemeente een opiniepeiling zou hou den. Hoe de gemeente dacht over de ge meenschappelijke diensten met de Gere formeerde Kerk. We laten hier wat gegevens volgen die wij aantroffen in het mededelingenblad van de Hervormde Gemeente en die een goed beeld geven van de opinie der ge meenteleden. „Wat vindt u van de gemeenschappelijke diensten met de Gereformeerde Kg~k?" was vraag 1. 86% van hen die aan dit opinie-onder zoek deelnamen waren vóór en 14% te gen. „Vindt li het een bezwaar, dat er bij een gemeenschappelijke dienst maar in één kerkgebouw dienst wordt gehouden?" was de tweede vraag. Ja, zeiden 38% van de opinie-deelnemers en #>2% antwoordden met neen. Aantal gemeenschappelijke diensten uitbreiden: 44% Op de vraag: „Vindt u, dat het aantal gemeenschappelijke diensten moet wor den uitgebreid" antwoordde 44% met ja, „hetzelfde moet blijven?" met 43% en „moet worden verminderd?" met 13%. 70% voor kanselruil De vraag: „Wat vindt u van de voorge stelde kanselruil met de Gereformeerde Kerk?" werd beantwoord met 70% vóór en 30% tegen. Tenslotte de laatst gestelde vraag: „Bent u voor een gemeenschappelijke avondmaalsviering met de Gereformeer de Kerk?" 68% blijkt hier vóór te zijn en 32% zei neen op deze vraag. tuurder is een hondje wit beestje met zwart- Door de snelle groei van deze vereniging blijkt steeds meer dat de ontwerpers van het H.S.V. sportpark, ook wat be treft de afmetingen, een goede blik in de toekomst hebben geworpen,-Niet min der dan 42 elftallen zullen Jan de nieu we kompetitie deelnemen. Een kompeti tie waarop H.S.V. zich bijzonder goed gaat voorbereiden. De huidige trainer de heer Driehuis wees in dit opzicht op de steeds breder wordende top bij HSV, waardoor regelmatig verjonging kan worden toegepast. Dit impliceert boven dien, zo vervolgde de heer Driehuis, dat een speler die zich in deze top wil hand haven, zich ook volledig voor de trai ningsavonden én de wedstrijden dient in te zetten en dat geldt bij ons niet alleen voor het eerste; kijkt u maar eens hoe bij ons het 2e elftal is ingedeeld. Een blik op het oefenprogramma doet ons overtuigen dat H.S.V. dit jaar hoge ogen wil gooien. 15 augustus Icy 2e, 3e elftal tegen het naar de 2e klate gepromoveerde Meer- boys Amsterdam op het H.S.V.-sport- park. 22 augustus le, 2. sportclub „Lisse" sportpark. 29 augustus le elftal uit tegen Schagen. Andere elftallen thuis tegen de Arga- nouten. 5 september le en 2e elftal tegen v.y: „Bloerfiendaal" op het HJ3.V.-sportpark, terwijl ook voor de overige elftallen di verse wedstrijden zullen worden vast gesteld. De indeling van de eerste twee senioren elftallen is als volgt 3e klasse A: ADO '20, AFC '34, Always Forward, Beverwijk, CSV, De Foresters, H.S.V., Q.S.C., Victoria-O.jj Vios W„ V.V.B., W.-Frisia. Reserve 3e klasse A: Alkm. Boys 2, Alw. Forward 2, D.E.M. 2, H.R.C. 2, H.S.V. 2, Kolping Boys 2, S.V.W. 2, W.S.W. 2, Zaandijk 2, Zaanlandia 2. over aktie tegen flatbouw in „De Rimboe" Ons is gevraagd of er, naast de ver strekte gegevens (in de „Uitkijkpost") door het aktiekomitee inzake bezwaren tegen het bouwen van flats voor bejaar den in „De Rimboe" nog iets officieels bekend is geworden. Bij informatie onzerzijds deelde men ons ten gemeentehuize mede, dat daar, offi cieel, niets bekend is over het aanbieden van handtekeningen etc. Voor liet schooljaar 1971-1972 zijn de navolgende data vastgesteld, waarop bij de melkhandelaren in Heiloo de school- melkkaarten verkrijgbaar zijn. 16 en 17 augustus, lT"«n 14 september, Z8 en 19 oktober, 15 en 16 november, 20 en 21 december 1971, 17 en 18 januari, 21 en 22 februari, 20 en 21 maart en 1 en 2 mei 1972. en 3e elftal tegen de ool^ op het H.S.V.- Wij verzorgen het voor u tot in de puntjes. .FAZANTENLAAN 9a -\ EGMOND-BINNEN 2FOON 02206-1066 Alleen volgens af

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1