NIEUWS LA D VOOR O O Kapsalon Betty 'l 2Cl l HET BABYHUIS Voor exclusieve kinderkleding K00MEN MODES Bi AUTO-RIJLES?? damnaar Plooijer's groente- en fruithandel SJAALS 7^ 4^ V.V.D. t ILOO UI GOED VERZORGD KAPSEL C"P C -A: SS[ "W-i "fê KS \L\cVf3T~ V-O. Vtosancj Ca o CC- jBÏÏ&'iMiÊk 9^"fefSASlÉV Indrukwekkende uitvaart van dokter Van Hoolwerff' Hoe druk het wel was op de Kennemerstraatweg /yrf Kinderboekenweek! uao Wij moeten ruimte maken HORLOGES 15% KORTING Voor hem voor haar van tot 8 jaar KLEUTERBOUTIQUE lt> Geen vogels maar mensen in nood Hoe zal de nieuwe >3» brandweerkazerne er uit zien? M „Het Knechtshuis"jCJ officieel geopend nederlandsche .RIJSCHOOL ZUURBIER, besust het betere adres; 19e Misschien wat geleerd... f Geef die jarige 0 een plaat! c J. J. PANTEKOEK, Ing. Speelterreintjes in alle delen van het dorp Fancy fair in „De Loet" Bouw van 57 autoboxen^ Spreekuur veranderd^ Mooi Heiloo, houden zo!! O INUJSTWERK Lijstenmakerij L. SPAANS ilciu Ls" Opbrengst kollekte il'-L' Heerenweg 70 - Telefoon 31178 GRATIS 10 SURPRISES 5 Fruitschalen en 5x1 kg Druiven REUZE MELOEN 38e JAARGANG NUMMER 30 Dit biad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Dim men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan den Hoef er} Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 13 OKTOBER 1971 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Redaktie-dr essen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 of W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 K: u-' vN:'-' - - Met een ziet u er meteen heel anders uit v - 1IIU Alleen volgens afspraak FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 Zeer veel bloemstukken dekten de baar Woensdagmiddag had de crematie plaats kan dokter C. A. van Hoolwerff. Groot was de belangstelling tijdens het condoleantie-bezoek, in de aula van de algemene begraafplaats en op Wester- veld. Onder hen waren vele kollega's van de overledene, waaronder de oud- geneesheer-direkteur van het Psychia trisch Centrum Dr. J. P. de Smet, maar ook vele oud-patiënten van de dokter. Ontelbare bloemstukken werden gezon den, zo veel zelfs dat ze per speciale auto naar Westerveld vervoerd moesten worden. De plechtigheid in de aula van het cre matorium werd geopend met zang van Aafje Heinis; zij zong: „Dank sei Dir Herr" met begeleiding van Pierre Palla. Ir. W. A. Koumans sprak over dokter Van Hoolwerff als iemand die alles in zich verenigd had. Met grote dankbaar heid sprak hij over de grote verdiensten, voor de gehele familie, van „oom Guus". Terwijl de baar verdween zong Aafje Heinis „Bist Du bei Mir" van Bach. Ds. Ph. Ouwendijk herinnerde aan de afscheidsbijeenkomst in februari van dit jaar. Dokter nam afscheid van zijn pa tiënten en was toen zelf patiënt. De pre dikant las uit het werk van Jacqueline v. d. Waal: „Nu ik 't weet", wat zo toe passelijk was geworden op dokter Van Hoolwerff en waarover dokter nog met dominee Ouwendijk heeft gesproken. De heer J. A. Steinz dankte namens mevr. v. Hoolwerff en de familie voor de betoonde belangstelling en ondervon den steun. De indrukwekkende plechtigheid werd besloten met „Blijf bij mij Heer". Waar zal dat naar toe moeten in de komende jaren Hoe druk het wel was op de Kennemer straatweg zondag? Komende bijvoor beeld vanuit de Nijenburgerweg was het praktisch onmogelijk, omstreeks half zes richting Heiloo te rijden.Met de auto werd, ook met veel moeite, richting Alk maar gekozen om dan via de Van Fo- reestlaan, Zanderslootweg en Kuillaan weer de Kennemerstraatweg te berei ken. Toen werd het redelijk mogelijk zich in het verkeer naar Heiloo te voe gen. We lezen en horen veel over opvallende verkeersdrukte en verkeersontwrichting elders in het land, zondag, kregen we er een klein voorproefje van. We vragen ons af waar dat naar toe moet in de komende jaren. Als we weten dat de mogelijkheid bestaat dat de verkeers- intensiviteit zich nog, in snel tempo, gaat vergroten. Ieder jaar er nog zo'n 125 a 135 duizend auto's bij zullen ko- m Aktiviteiten van de jeugd-bibliotheek Evenals vorige jaren organiseert ook dit jaar tijdens de kinderboekenweek weer enige aktiviteiten voor haar lezers. Deze aktiviteiten zijn er vooral op gericht het k(nd spelenderwijs bewust te leren lezen. De\kinderen van 6 t/m 9 jaar hebben als opdracht een omslag te maken van hun lievelingsboek. Daarvoor mogen ze zelf allerlei materiaal uitzoeken, van stof, vilt, plastic, karton, ze mogen het be plakken, borduren, kleuren, tekenen enz. De hoofdzaak is, dat het een omslag wordt, betrekking hebbende op de in houd van het boek. Voor de kinderen van 10 t/m 12 jaar luidt de opdracht: Maak een boekbe spreking van je lievelingsboek, waarbij de kinderen moeten vertellen, waarom ze het boek mooi viiiden en in het kort de inhoud van het boek. De kinderen van 6 t/m 12 jaar mogen kiezen. Ze mogen nl. een gedichtje voor dragen, of zich yerkleden. Vcrkleea moe- ten zij dan weer een figuur uit een boek voorstellen. Maar deze groep kan het ook in samenwerking zoeken. Ze mogen namelijk met meerderen een toneelstuk je opvoeren/ De kinderen hebben deze opdrachten al enige wgken in huis. Voor 16 oktober moet hét werkstuk bij de jeugdbiblio theek ingeleverd worden en voor die da tum Moeten ze zich ook opgeven voor de feestóchtend. Die wordt nl. in de herfst vakantie gehouden en wel in de jeugd bibliotheek op 20 oktober 's morgens van 10-12 uur. Daar worden dan de prijzen bekend gemaakt, want natuurlijk wor den alle werkstukken evenals vorige ja- ten weer tentoongesteld en de beste in zendingen of uitbeeldingen worden be kroond, met hoe kan het anders een boekenbon En dat de kinderen er wat van zullen maken, daar twijfelen wjj niet aan! Want wist u, dat zelfs achtjarigen, te genwoordig dikwijls urenlang in de bi bliotheek, rondneuzen. Op zoek naar do cumentatiemateriaal! Wanneer over een bepaald onderwerp, waarover ze voor de school een werkstuk moeten maken, op school niet voldoende materiaal aanwe zig is, dan komen ze daarvoor naar de jeugdbibliotheek. Zo leren ze al heel jong het boek op de juiste wijze hante ren. En als ontspanning, als bron van informatie en als studiemateriaal. De opdracht voor de kinderboekenweek voor dit jaar heeft diif betrekking op het lievelingsboek van het kind. Waarom is dit je liefste boek? Om daar achter te komen,\zal het kind boeken met elkaar gaan vergelijken. En door dit vergelijken maakt het on willekeurig een keuze. En daar gaat het immers om. Uit de lawine van informatie die via boek, krant, radio en t.v. dage lijks op ons afgevuurd wordt, zelf een keuze maken. Daar kan men niet vroeg genoeg mee beginnen. «O Y'X voor onze nieuwe modellen Daarom deze week op alle Roamer en Cordelle horloges (ook gouden) De keus is goed bij aUNEUUt - HORIOOCR KENNEMEP5TR WEG A!A - HEILOO TEL 30799 's VRIJDAGS KOOPAVOND 's Maandags de gehele dag gesloten. KENNEMERSTRAATWEG 386 - TEL. 02200-32585 u Ingezonden: Zondagavond tegen het vallen van de schemering heeft zich in ons comfor tabele dorp een jong meisje voor de trein geworpen. Juist toen u mogelijk de kaarsen aanstak voor een intiem diner. ZelfNwas ik wandelend met m'n hond 10 minuten te laat om dit te voorkomen. Wij kunnen dit als nieuws verwerken en onze gang gaan. Mijn medemens in nood die zelfmoord als enige oplossing ziet nodig ik hartelijk uit om alvorens edit te doen eens met mij te komejr praten. Heb geen drempel vrees, eeiy/ goed gesprek verruimt de geest en maakt de problematiek vjji, minder erg. Herman Snoyink, Westerweg 280, Heiloo. VOOR Zoals de nieuwe brandweerkazerne er uit zal gaan zien. Te bouwen op de hoek Raadhuisweg-Heerenweg. Naar een ontwerp van de architekt J. Rus jr. <?T7 STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 30199 En hoe de indeling? In de raadsvergadering van 24 septem ber werd besloten 336.186,— te voteren voor de bouw van een brandweerkazerne op de hoek Raadhuisweg-Heerenweg. Het ontwerp is van de Heiloose archi tekt de heer J. Rus jr. Wij willen onze lezers een indruk geven van dit gebouw wat in het centrum van de gemeente gebouwd gaat worden. Te gen welk uiterlijk nogal wat esthetische bezwaren werden geuit door een aantal V.V.D.-raadsleden die tegen stemden. Oude raadhuis betrokken in 't geheel Het oude raadhuis aan de Heerenweg wordt betrokken bij de bouw en inrich ting van de nieuwe brandweerkazerne. sDe brandweerkazerne krijgt een vloer- oppervlakte van 235 m2 en een totale C inhoud van 1800 m3. De diepte van «t-gebouw is 12.25 m en een frontbreed- MIDDENSTANDSBANK Heiloo. De Loet 2, toL 02200 - 33744. Kasuren: Maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 *W vrijdagavond van 18.00-20.00uur Vanaf de EERSTE MINUUT zelf achter het stuur. De lesuren zijtebij ons inderdaad 60 minuten RIJDEN Instructeurs met lange ervaring, die u prima onderricht geven. EnEelé duizenden hëbben bij ONS met goed gevolg een rijbewijs gehaald. N. U kunt rijden in: DAF 44, FORD ESCORT, FORD TAUNUS, MAZDA, SCOOTER, VRACHTAUTO. Ook verzorgen wij de verlenging van uw rijbewijs. DUS snel gebeld: 02200-16324, ANNA VAN SAKSENSTRAAT 26, nabij Heilooërdijk, Alkmaar. Theorie in Alkmaar. Burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften opende zaterdagmiddag „Het Knechtshuis", onderdeel van het kreatief centrum „De Hobby-farm", dit in aanwezigheid van een groot aantal genodigden waaronder de beide wethou ders mevr. v. d. Zee-Mandersloot en de heer Bolten en kapelaan De Haan. De voorzitter van de Hobby-farm de heer Mulder heette namens bestuur, leiders en leidsters de belangstellenden welkom. De heer Mulder toonde zich bijzonder verheugd over de grote mede werking bij het tot stand komen van het Knechtshuis. Vooral de grote steun van het gemeentebestuur en de dienst van openbare werken prees hij. „Helemaal happy Mevrouw Oorver zei het altijd fijn te vinden iets te mogen openen. „Nu het gaat om dit kreatief centrum voel ik me helemaal happy", aldus de burgemeester. Mevr. Oorver dook even in de geschie denis van de behuizing, waarin in het verleden gewerkt moest worden. Niet altijd even ideaal. Het N.K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg, een deel van een oude boerderij in „Oost" en de laatste jaren weer in een boerderij aan Het Ze venhuizen. "Zij zinspeelde op de mogelijkheden m de naaste toekomst van een zij het wat simpeler opzet van een „Open Huis" in het centrum van de gemeente. Waardering voor medewerkers Waardering had de burgemeester voor het werk van de heer C. J. de Graaf, technisch hoofdambtenaar en architekt Schaling van de zgn. welstandskommis sie. Dank bracht mevr. Oorver ook aan de heer N. Bolten die het hout bewerkte voor de bouw van „Het Knechtshuis". Materiaal als hout en stenen werden voor een belangrijk deel gebruikt van een afgebroken boerderij in „Oost". Het woord werd gevoerd, namens het R.-k. kerkbestuur, door de heer H. H. J. ten Hoope die een bedrag onder couvert aanbood. De heer J. C. van Diepen sprak namens de R.-k. Jeugdraad. Hij belichtte resultaten van de lessen in tal van vor men van handvaardigheid. Hij bood een lampje aan, aangebracht bij de ingang van „Het Knechtshuis". Mevrouw Tervoort sprak namens de R.-k. Gemeenschapsraad. Zij liet haar felicitatie vergezeld gaan van een pas send geschenk, een „boeket" papieren Tenslotte werd het bestuur gelukge wenst door het r.-k. vrouwengilde „St. Monica". Het was mevr. Klaver die ook een bedrag onder couvert aanbood. Trompetterkorps bracht serenade De opening werd opgeluisterd door het „Trompetterkorps Heiloo". Een drietal marsen werd gespeeld. |$U/ te van 18.50 m. Het front komt te liggen Het geval van de Nationale Bejaardenwacht Vorige week werd te Schoorl aangehou den Jhr. H. E. W. J. M. v. d. Poll, op richter van de Nationale Stichting Be jaardenwacht. Verdacht van gelden ten eigen bate te hebben aangewend. Zo'n slordige 52.000,—. Waarom we er aandacht aan besteden? Omdat ook in onze gemeente gewerkt is door deze Stichting, waarschijnlijk alléén maar een privé-stichting. Een stichting zoals zovele waar weinig kontrole op uitgeoefend kan worden. Kinderen van een school werkten met zakjes waarin een stuk pleister. Toen zij ook bij ons aan de deur kwamen, een aantal maanden geleden, waren we niet direkt bereid om zo'n zakje, voor de prijs van 1,95, te kopen. Omdat de kin deren ons probeerden te overtuigen dat het wel goed zat, meesters handtekening stond ter ondersteuning op een kaartje, kochten wij het zakje met pleister. Achteraf blijkt ons wantrouwen wel ge rechtvaardigd. Een paar weken later stond er weer een allerliefst dametje voor de deur, blijkbaar een studente, nu met ansichtkaarten, weer „voor 'n goed doel". Nu ons zelfs trachtend te overtui gen met een legitimatiebewijs. Door wie afgegeven? We hebben maar niet ver der gekeken of gevraagd omdat we zo langzamerhand, ook door radio en tele visie informatie, er genoeg van hebben gekregen iets aan de deur te kopen. Wel jammer misschien voor de bonafide in stellingen. We vragen ons af of kontrole op „stich tingen" etc. van overheidswege niet be ter gekontroleerd kunnen worden. En dat de verkoop aan huizen niet strenger gebonden kan worden aan voorwaarden waaraan men dient te voldoen. aan de Raadhuisweg met een pleintje van 6 meter diepte. Plaats voor drie brandweerauto's Er zal in de nieuwe brandweerkazerne plaats zijn voor een drietal auto's. Er is een hal in het bouwplan opgenomen van 20 m2. In de bovenverdieping komen een instruktielokaal met bar van ongeveer 170 m2, een hoofdliedenkamer (14 m2), een magazijn (10 m2) plus een verkleed- en wasgelegenheid (17 m2). Wat wel interessant is, is dat de ruimte in de kap betrokken wordt bij de in- struktieruimte. Zij die het plan gezien hebben wat een aantal jaren geleden werd ontworpen, ook door architekt de heer J. Rus jr., te bouwen aan de Willibrordusweg, zul len gemerkt hebben dat in tegenstelling tot toen er geen bovenwoningen opge nomen zijn in de nieuw ontworpen brandweerkazerne. Wanneer tot bouw overgegaan zal kun nen worden hangt af van toestemmin gen van hogere overheden. fT U Cadeau uitzoaken? Preaentje bedenken? Een hele toer. Behalve dan ala u uitpakt met •en plaat. jan-Hein, die morgen 16 wordt wil de Rolling Stones. En Oma, die volgende week 65 wordt, vraagt om het Largo van Handel, gezongen door Kathleen Ferrier. Uw platenhandelaar heeft ze allebei en nog oneindig veel meer. Groot of klein, op 33 of 45 toeren, allemfa&.' voor vriendelijke prtyxen en prijsjes. Loop weer eens langs bij: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 3131& - HEILOO Zij het meest klein van omvang, heeft de jeugd thans bijna in elk deel der ge meente de beschikking over speelterrein tjes. Pas in wording, is er nu een speel plaats tussen de Groenelaan en de nieu we woonwijk Dompvloetlaan. Tussen de Patrijsakkers en Het Zevenhuizen ligt al enige tijd een wel bijna volmaakte speel plaats met tal van speelmogelijkheden. op donderdag 4 november a.s. De handwerkclub van huize „De Loet" organiseert op 4 november een Fsincy fair, van giften gemaakte werkstukken. Ongeveer 16 dames uit „De Loet" zijn weer een jaar lang bezig geweest met het breien en haken van verschillende werkstukken o.a. lappendekens, prulle- manden, verschillende soorten beesten, wandkleden en tassen. Dit onder leiding van mevrouw Wesseling. Vanaf 28 oktober tbt en met 4 novem ber zullen in de hal van „De Loet" ver schillende stukken uitgestald zijn, die voor het publiek te bezichtigen zijn. De verkoop is 4 november Vs middags van 2 tot 5 uur in de zaal van „De Loet", waarna van 5 tot 6 uur het rad van avontuur een hoogtepunt zal zijn. Voorts is er een verloting georganisèerd met Eds hoofdprijs een mooie lappendeken. Loten zijn te verkrijgen bij mevrouw Wesseling, Potgieterweg 2 te Heiloo. De opbrengst van de verloting is bëstemd voof de aankoop van een wandversiering voor „De Loet". Wij rekenen op een goede opkomst. in de buurt van de Zevenhuizerlaan Het bouwbedrijf Ekkers Zn. is met de bouw begonnen van autoboxen, op een terrein wat parallel loopt met de Zeven huizerlaan. Aan de zuidzijde. In totasd komen er 57 autoboxen. Voorlopig eerst 35 voor de verhuur. Inzake werkloosheidsvoorziening Vanaf vEindEiag moeten de aanvragen in gevolge de werkloosheidsvoorzieningen! onderafdeling van de Dienst van Sociale Zaken v. Aostastraat 5, niet meer plaats hebben op woensdag maar op donderdEig, op dezelfde tijd, dus vEm 8.30-12.00 uur. Het komt steeds meer voor dat de vuil niszakken al op de avond vóór de dag, waEirop de reinigingsdienst deze ophaalt, lEUigs de weg worden gezet. Hierdoor staan de zakken de gehele nacht en een deel van de volgende dag asin de weg, waardoor de kans op scheuren groter wordt, terwijl ook voor de voetgangers in het donker gevaar ontstaat. Het scheuren heeft tot gevolg dat het vrij gekomen vuil zich over de hele straat verspreidt. Dat is zowel voor de bewo ners van de straat als voor hest aanzien van de gemeente weinig aantrekkelijk. Bij de invoering v£m de plastic-zakken is dan ook door de gemeenteraad bepaald dat de zakken alleen na 7.00 uur 's mor gens langs de weg mogen staan en niet na 6 uur 's avonds. Het gemeentebestuur doet een dringend beroep op hen, die het ahders gewend waren de vuilniszakken voortaan pas lEmgs de weg te zetten op de dag dat de reinigingsdienst deze komt ophalen, het liefst niet eerder dan enige uren vóórdat de vuilniswagen gewoonlijk passeert. Hierdoor wordt de kans op scheuten zo klein mogelijk gehouden. N. Voor al GW' naar weg 54 1.31156 i 2. Nic. Beetsweg Heiloo - Tel. 31156 Sekr-s-Spillaan 4_- Telefoon JSD2< Heiloo De onlEings gehouden kollekte in Heiloo t.b.v. de Reclassering, heeft 1.376,05 opgebracht. Allen die hieraan hebben meegewerkt, onze hartelijke dank. V Raadt het juiste gewicht van deze De grootste die u ooit in Heiloo gezien heeft T.e.m. zaterdag 16 oktober kunt u raden. Kom even naar de winkel. Geen koopverplichting! De 10 namen van de winnaars kunt u volgende week lezen in dit blad.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1