Fortex zit niet bij de pakken neer, Fortex geeft de mannen Mode. KROON KAANDORP SUPERMARKT Let op 3m3 NI 1 89 NI 1 99 NI I 109 NI J 430 NI I 445 NU 79 NI II 98 NI II 49 NI 1 98 NI II 169 NI II 345 NI II 89 NU 139 NI II 105 NI II 179 Geen koopavond meer! FORTEX TELEFOON 30437 Vanaf donderdag GEWELDIGE VOORDELEN Kuipje Ejo pindakaas van 122 Gr. b. Smith patato-chips van 112 Gr. b. Smith paprika-chips van 122 Fles Graves Supérieur van 495 128 Fles prima sherry Pak Iglo 4 croquetten van 9 L.blik ananas stukjes va Pak 500 g zuurkool van 65 Hoy rookworst van 118 Pak 500 g zoute pinda's van 199 Noorse sokken 3 m. p.p. nu slechts Potje G.Garden augurkjes van 109 15 Sneeuwitje inlegluiers van 169 Zakje slagroomtruffels van 125 Palmolive anti-roos shampoo v. 229 2 Grote tubes Prodent tandpasta geen 338 geen 238 NU 219 Nu ook een machtig make-up assortiment Krop sla met komkommer 69 Hagelwitte bloemkool 79 Altijd gratis thuisbezorgen PANTIES K00MEN MODES too 1 04 groente Iedere dag in Heiioo rn De pakken van Fortex zijn een verhaal apart. Een kleine greep: Klassiek, met een fijn ruitdessin. Een blazerkostuum, vlot met opgestikte zakken en dubbele knopenrij. Of sportief, van zuiver scheerwol, met rugceintuur en leren knopen. Er zijn zó veel pakken. En Fortex Iaat het niet bij pakken alleen, kombinaties te over. Ga maar eens op zoek in de Fortex-zaak. Al of niet bijgestaan door de ervaren verkoper. Service betekent bij Fortex werkelijk service. Keus, kwaliteit, goed advies en verregaande service, kortom: waar voor uw geld. Dat vindt u in 130 Fortex-zaken in Nederland. mode voor mannen DONDERDAG t/m ZATERDAG Voor iedere VERJAARDAG iets leuks uit onze speelgoedshop Het vreemde kleine huisje GASHAARDEN GEVELKACHELS J. J. JANSEN Burgerlijke stand Weer belangrijke uitbreiding aktie „Moeder voor Moeders" in Noord-Holland Nee, sigaretten verkopen ze bij de firma Rozing niet IMMEN Stadtcapelle Coesfeld ,0pen Huis" bij de dames Bammens en Bood Grote belangstelling op ouderavond Limmen-nieuws opnieuw gestoffeerd H0OGEB00I S' Winst en verlies voor Oranje Wit UITKIJKPOST 13 OKTOBER 1971 i 'VS t- f Dagelijks geopend van 8.30 -18.00 uur. Maandagmorgen geslotefi. kostuums in diverse prijsklassen vanaf 179,- Stationsweg 61 - Heiloo Telefoon 30068 Als peuter had ik al 'n heilige angst voor de gekke, kleine 2-deurs huisjes die aan weerszijden van het grote, holle kerkgebouw waren neergeplant. In onze kerk waren er 4 en op één van de kwee deuren kon je telkens de naam lezeri\aan wie het huisje toebehoorde. De ouXe pastoor woonde in het huisje helemaal vooraan en de bijbehorende banken waren altijd overbezet met men sen die in leeftijd voor de pastoor' niet veel onder deden. Het jonge goed be volkte in heel wat mindere mate de ban ken bij de overièe huisjes. Telkens zag je door de tweede deur één van de mensen zo'n huisje binnengaan. Sommigen kwamen snel wéér naar bui-' ten en anderen bleven griezelig lang weg. Ik kon m'n ogen nooit van die deu ren afhouden, „Kind, zit toch niet zo te draaien" zei m'n moedèr dan, maar ik moest kijken of ik wilde of niet. Soms, als het erg lang geduurd had, kwamen er wel eens mensen met betraande ogen uit. M'n hart kromp dan van ellende ineen. Met neergeslagen blik liep zo ie mand dan naar een bank in het midden pad om vervolgens voor lange tijd het gezicht achter de handen te verbergen. Soms ook klonken de stemmen zo luid op vanuit het huisje dat het wel teek of men elkaar daarbinnen in de haren vloog. -Op zulke momenten voer er een lichte siddering door me heen en wat het ook niet meer alleen mijn blik die de deur nauwlettend in de gaten hield. In m'n kinderlijke fantasieën speelden zich de meest wilde taferelen af achter LoodgieteW- ew Tnstallatleljedrïjf Kennemerstraatweg 344xHeiloo 'Teic£oon.II2206r-32367 Erkend gas- en waterfitter strafwerk dat je opkreeg moest je door je vader ondertekend weer mee terug brengen. Ik geloof dat alleen mijn vader/ ontzettend moest lachen wanneer hij z'n(o(J handtekening moest zetten onder een t vel met getekende poppetjes die ik voorCup strafwerk moest maken omdat ik daar- i/ qiee doende was geweest onder de reken les. Wanneer de non op school vroeg wat m'n vader er wel van vond dan zei ik maar dat hij erg boos \Vas geweest. Zo ook verging het me lange tijd in de biechtstoel. Je vertelde géwoon wat ér van je werd verwacht. De puberteit bracht, wat de biechtstoel betreft, nieuwe problemen met zich mee. Terwijl ik 's nachts droomde van de zoon van de bakker die me nogal vrien delijk toelachte bracht 'n zekere Jan me de kunst van het zoenen bij. „Heb je 'n vriendje?" zei de kapelaan vanachter het getraliede ruitje. „Hoe oud ben je eigenlijk? Wat zeg je, 15 jaar en wat doe je met dat vriendje?" „IJs eten bij V D" zei ik huigelachtig. „Zoenen jullie elkaar niet?" zei de kape laan die op 'n paar centimeter afstand van me verwijderd was door het gaatjes venster. „Natuurlijk wel" klonk m'n stem wat al te enthousiast. „Hoe?" ging hij onverstoorbaar verder. „Nou, eh, gewoon hè, zoals 't hoort" zei ik nu wat meer op m'n hoede. Verduiveld lang heb ik toen in het mid denpad nog moeten bidden óm de abso lutie die ik had gekregen waar te ma ken. „Gut, wat heeft dat lang geduurd" zei Jan die het buiten liep af te sterven van de kou. Zo'n omhelzing deed me alle ellende van de biechtstoel gauw vergeten. „Volgende keer," dacht ik harop, „vol gende keer zal ik m'n leven wel bete- ren". „Wat zeg je nou allemaal?" zei Jan. „Och niks bijzonders jong, ik droomde zo maar wat." Tamara. VOOR STRAATWEG 103 - HEILOO - TEL. 30199 die twee, naast elkaar liggende deuren. Alhoewel de huisjes tegen de buiten muren van de kerk aangebouwd waren ^ag ik in gedachten de pastoor en de kapelaans in grote ruime kamers met eeh stok achter de mensen aanrennen om ze eens flink op hun donder te geven. „Nooit krijgen ze mij dat hok in" dacht ik telkens. Toch kon ik niet de moed vinden om m'n moeder om opheldering te vragen. Die opheldering kwam vanzelf toen ik „tot de jaren van verstand ge komen was. Het huisje was .veel kleiner dan ik ooit had gedacht en tussen de twee deuren bleek een scheidingsmuur te zitten waar in ik door een tra lie werk je het hoofd van de kapelaan kon zien. Mijn vroegere angst werd een verplichte 14-daagse ellende omdat ik de zonden die ik bedreven zou moeten hebben om in het huisje aan de kapelaan op te biech ten nooit kon vinden. Ik bedacht aller hande /Slechte dingen om me, althans in die biechtstoel, niet zo opgelaten te voe len. Je wilde gewoon voor de anderen niet onderdoen. Ook op school kostte me-" dat nogal eens hoofdbrekens. Elk A. M. Beers en M. R. Geboren Stefan H., z.v. H H. Kaandorp. Elders geboren: Mark A., z.v. A. A. Veer en M. Prins; Erica, d.v. C. Schoen en H. v. Ofwegen; Christina G. J„ d.v. J. B. Herenbrink en A. W. Wijman. Ondertrouwd: Frangois W. A. L. Gerritsen en Gerda Doorenspleet; Klaas Kaat en Catharina M. van Dijk; Leonardus Verhagen en Guurtje J. Noordhuis; Antonius F. G. Kroon en Cornelia Chr. Gerritse; Hans Aben en Janna Pruntel. Getrouwd: Aris Bouwens en Cornelia A. J. Schelvis; Adrianus J. C. Dekker, en Johanna M. T. Krapels. Overleden Sophia E. Haakman, 72 jaar, e.v. G. J. Th. Arendsen; Cornelis S. N. Adolf, 75 jaar, e.v. Cl»;.. 75 jaar, e.v. Jansen. Elders overleden: Josephine A. Terbrack, 83 jaar, wed. C. G. de Vries. Na de recente uitbreidingen in Twfente gaat de aktie „Moeders voor Moeders" zich nu ook richten tot de aanstaande moeders in Purmerend, Edam,/ Volen- dam, Monnickendam, Den Helder en Heerhugbwaard. De aktie beijvert zich om urine van zwangere vrouwen in de eerste maanden van de zwangerschap in te zamelen, waaruit een geneesmiddel wordt ver vaardigd, dat onontbeerlijk is bij de be handeling van bepaalde vormen van on vruchtbaarheid. De aktie „Moeders Joor Moeders" wordt thans gevoerd in de meeste belangrijke woongebieden van ons land, met uitzon dering van de noordelijke provincies en Zeeland. In de verschillende plaatsen in deze gebieden hebben zich dames belast met het zoeken naar kon takt met aan staande moeders, die willen deelnemen. Naar gehoopt wordt zullen in 1971 meer dan 35.000 aanstaande moeders aan de oproep gehoor geven. Om de dag worden bij haar de verza melde hoeveelheden aan huis opgehaald om naar Oss te worden vervoerd ter ver werking door het farmaceutisch bedrijf NSi. Organon, dat een der weinige pro- docenten in de wereld van het desbetref fende geneesmiddel is. Wanneer je zo'n beetje wil gaan vertel len wat er zoal te koop is bij de firma Rozing aan de Westerweg en je ziet deze prachtige, ruime zaak berstens vol han- ;en, liggen, staan en zitten met 1000 en artikelen kun je beter eens gaan kijken wat ze eigenlijk niet verkopen. Sigaretten, drop en schoenen, nee die verkopen ze hier niet. Wel hoogstmodieuze kleding voor men sen van 0 tot 100 jaar. Fijne lange broe ken van b.v. ribcord of jersey voor jon gens en meisjes, broekpakken voor meis- jes van maat 116 t/m 164 in 2- of 3- delige sets met die leuke hippe spencers of knickerbockers. Moderne tuniekpak- ken in vrijwel alle maten met gaucho- pantalon, knickerbocker of gewone rech te pantalon. Honderden zalige truien, in aubergine, wit, bruin of gestreepte tin ten en al of niet niet de modieuze af staande col. het mannenvolkjé gaat gelukkig liger ge kli Voor de hippe figuren fijne truien met bijpassende gestreepte spencer in o.a. prachtige herfsttinten en voor de oude ren een grote sortering pullovers in wat rustiger stijl. Over de befaamde nachtkleding van hui ze Rozing hebben we het al eens meer gehad. De oude flanellen pyama's hebben we toch al lang overboord gegooid. In onze verwarmde huizen gaan we voor feen zacht prijsje als een koningin te bed in beeldschone nachtkleedjes van batist katoen, terlenka, brushed-nylon of ka toen. Brushed-nylon - is trouwens uiter mate geschikt voor de koukleumen. Gooi nu -ook eens eindelijk die oude dus- ter weg. Bij Rozing hangen er genoeg, lang en kort en ook voor heel leuke prij zen. Zeg nou eens eerlijk. Sta je daar plotseling 's morgensvroeg aan de deur om de man die de gas- of watermeter op moet nemen binnen te laten of Joost mag weten wie. Öpt is maar een antieke gedachte dat we met zo'n duster jaren moeten doen. Zó prijzig zijn ze nou ook weer niet. Nu we zo'n beetje weten wat de mode voor de komende winter voorschrijft wordt het de hoogste tijd om eens een lapje stof te kopen. Er zijn weer prach tige ruit- en tweedstoffen en jersey in effen tinten en jacquard geweven. Tips voor 5 december: Leuke grof ge breide baretten met bijpassende shawls, grote sortering zijden shawls in schitte rende herfsttinten en heel veel kado- artikelen op de baby-afdeling, enfin, ga zelf maar kijken. We zouden zo nog wel een paar uur door kunnen gaan over sportkousen, pantys, b.h.'s wanten, meu belen en noem maar op. In deze gezellige zaak wordt u altijd er vriendelijk ontvangen. Tamara mens en Bood uit Heiloo ligt dit wel even anders. Samen zorgen ze dan ook voor een onmetelijk aantal kinderen en dit doen ze al jaren. Vorig jaar verzorg den ze in samenwerking met nog ande ren 700 stuks speelgoed voor de Vara- speelghedaktie. Ook dit jaar staat er al weer heel wat gereed voor verzending. r Vanaf maandag 25 oktober mag u alle-' maal even binnenlopen op beide adres sen, een week lang. Met verbazing zult u zien waartoe sommige mensen met bescheiden middelen in staat zijn. Het gehele jaar door worden dan ook naars tig de handen uit de mouwen gestoken. „De kinderen uit de tehuizen rekenen al helemaal op ons", is het eenvoudige kommentaar. Voor de jongens is het, wat moeilijker om zelf speelgoed te maken. Na deze tentoonstelling gaat men met de poppen op stap om zodoende wat geld bij de mensen lbs te peuteren om ook voor de jongens het nodige te kunnen kopen. Wanneer u even een kijkje gaat nemen in de schatkamers van deze geweldige Sinterklazen zou u misschien met een kleine bijdrage hieraan mee kunnên hel pen. De adressen zijn: mevrouw C. M. Barrfmens, Kennemerstraatweg 79 en mevrouw M. Bood, Kerkelaan 28. Zaterdagmorgen officiële ontvangst Vrijdagavond 6 uur zullen de gasten per bus bij „De Rustende Jager" arriveren, waarna zij bij diverse leden en donateurs en verdere vrienden van „Eensgezind heid" zullen worden ondergebracht. Zaterdagochtend om 10.30 uur ontvangst van de Stadtkapelle Coesfeld door B. en W. in het raadhuis. Bij de gasten zijn ook de burgemeester en twee raadsleden aanwezig. 's Middags 1.30 uur vertrek met bus en auto's voor een rit door ons mooie Hei loo en vervolgens naar Edam en Volen- dam. 's Avonds groot concert door Stadtkapel en Eensgezindheid. Ook optreden van drumband. Entree vrij. Na afloop dansen. van kleuterschool „De Crocus" Opvallend groot was maandag de belang stelling voor de ouderavond van de kleu- terschool „De Crocus". Mogelijk dat de variatie in het programma van deze bij- eenkomst, van grote invloed is geweest. De leiding berustte bij de heer P. F. de Ruiter. Mevrouw M. L. Doedens-van Doorn gaf verslag van het afgelopen schooljaar, de heer H. M. Post deed dat op financieel terrein. Beide verslagen werden goedge keurd en dank werd gebracht aan de Qampnitpllpr'! De aftredende leden van de ouderkom missie, welke zich weer herkiesbaar stel den, werden herkozen. Mevr. Doedens trad af, in haar plaats werd gekozen mevrouw K. A. Hoffman-v, d. Laag. Meegedeeld werd dat op 27 november het St. Nicolaasfeest wordt gehouden. A.s. zondag krijgt het eerste elftal, na een verdiend rustig weekend, haar wes- terbuur St. Adelbert op bezoek. Beide elftallen beleefden deze kompetitie geen roede start en ook omdat de ontmoeting een van de grote derby's betreft, zal de spanning op Dampegheest zeer groot zijn. "'Van beide verenigingen verwachten wij ook een enthousiaste supporters- schare. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 17 oktober: Limmen ISt. Adelbert 1, 14.30 uur Kassabeurt hebben: K. Peeters, J. Duy- kersloot, A. Min. H.S.V. 5—Limmen 3, 14.30 uur Limmen 4Meervogels 4, 14.30 uur Alcm. Victrix 7Limmen 5, 12.00 uur C.S.V. 4—Limmen 6,12.00 uur Limmen 7Meervogels 6, 12.45 uur Limmen jeugd sen.Sporting 5, 11 uur Jnioren: Limmen iPurmersteijn 1, '12.00 uur Zaterdag 16 oktober: Junioren: Limmen 2Foresters 2, 15.30 uur Limmen 3L.S.V.V. 4,15.30 uur Aspiranten: Limmen ASporting S A, 14.15 uur S.V.W. BLimmen B, 14.15 uur Alcm. Victrix DLimmen C, 15.30 uur Limmen DAlkm. Boys I, 14.15 uur C.S.V. ULimmen E, 15.30 uur Uw stoelen of bankstel binnenlde kortst mogelijke tijd. Wij komqn vrijblijvend met onze kollektïë bij u aan huis. Woning- en stoffeerinrietiting Westerweg 64 - Lirpmen Telefoon 02205-1338 Ook weer Het is'aTween bijna zover. Over een aan tal weken vieren wé in de huiselijke wat gezelliger gekleed. De witte kring het gezellige en traditionele Sin terklaasfeest. Zoals' gewoonlijk zal het bij ons allemaal wel wehnsrop de laatste weken- aankomen. Bij de dames Bam- B— or- \nverhemden lopen steeds meer terug en daarvoor in de plaats is er - nu keus uit een arsenaal van heel fijne kleurtjes. Verzoeken om snelheidsbeperking en voetpad Op deze avond kwam opnieuw het ver zoek naar voren om ten aanzien van de Laan van Zeeman een snelheidsbeper king in te stellen en langs deze laan een voetpad aan te leggen. Ook werd ge sproken over de aanleg van een zebra pad. Bij het uitgaan van de school zullen twee kinderen onder het wakend oog Van de kleuterleidsters de jeugd helpen bij het oversteken. Daarvoor uitgerust met de bekende „klaar-over"-attributen. In verband met de causerie over kinder boeken was er een kleine expositie van de meest geschikte hoeken. In verband met de beschikbare tijd en ruimte komen we volgende week terug op deze ouder avond met een drietal inleidingen die de moeite waard waren om er verslag van te doen. Vori „rige week ging in distrikt Noord-Hol land Midden de kompetitie van start. De puntenrace is ingezet. De heren van Oranjb, Wit beten de spits af doch veel prettige herinneringen zullen ze er niet van overhouden. Na een 10 voorsprong na de eerste set konden ze in de volgen de sets tegen het toch heus niet zo ster ke Kennemers niet meer tot winst ko men. De dames deden het beter: tegen Ax- meriscota wonneri\zij met 31. Opmer kelijk hierbij was dat de tweede set ge heel kansloos met 0-\15 verloren werd. De andere sets gingen toch met duidelij ke cijfers naar de Oranje Wit dames. Beide teams treden deze week weer in heVstrijdperk donderdag, 19.15 uur (dames) Dynamo 2 —Oranje Wit 1 donderdag, 20.15 uur (heren) Phoenix 6 Oranje Wit 1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 7