VERENIGINGSNIEUWS RADIO BAKKER - BEHAMmm m met 10% Kaasfondue-demonstratie V.V.V. komt bijeen „Vita Nova" TIPS VOOR DE SINT v. d. PEET'S Vakhandel Uitslag tekenwedstrijd Kindermiddag Buk-Buk nieuws 30,tot 50,— verhoogd. /3 B0ERSE8 K.V.G. „St. Monica" „Geloven we of geloven we het wel!" Bezoekers van Rode Kruis middag hadden kostelijke uurtjes Wel wat te veel van 't goede in de. Fancy fair Hcrv. Vrouwen vereniging KLEUREM-TïV.'S t.o. Wiilibr. Stichting HEILOO - Tel. 30262 Russische volksliedjes M LAATSTE EER" Ver. v. Bedrijfsvoorlichting Verkoopmiddag in „De Loet" was een succes 't Is prettig wonen in Heiloo. Je vindt er zoveel. Zelfs strand en zee in de buurt. En ookde NMB. De bank waar u zich thuis zult voelen. De NMB biedt u een volledig „diensten pakket". U kunt er een persoonlijke (salaris-) re kening openen met gezins krediet, u kunt er terecht voor persoonlijke leningen, er zijn veel kredietmoge- iijkheden ep diverse spaar- vormen (4|-7j%) en u kunt gebruily makèp van onze assurantie- en ''effectenbe middeling en nog vele an dere diensten. Kom eens langs. Kom even „banken". NEÏ3ERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Hengelsportvereniging „Alkmaar en Omstreken" Ouderavond van de r.k. Mavo St. Jan „Mensen in Nood" Burgerlijke stand „Poerlepotje" voor drie openbare basisscholen fU0 Vp/ 10 NOVFMRFR 1971 UITKIJKPOST voor de Ver. v. Plattelandsvrouwen Voor de Vereniging van PlattelandsvrofT wen, zal op donderdag 18 november het Nederlands Zuivelbureau een kaasfondue demonstratie houden. op 18 november De Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer komt op donderdag 18 november bijeen in het Chinees-Indisch Restaurant „Kanton" aan de Heerenweg. Onder an dere staat op de agenda de benoeming van een bestuurslid uit middenstands kringen. 'n leuke lamp 'n strijkijzer 'ii elektr, deken 'n haardroger 'n broodrooster \n theelichtje voetenstoof 'mkofïiemoieii 'n elek. waterkoker en voor de kinderen: 'n nachtlampje speciale! kinderlajnpen of klein materia b.v. drukknopjes wandkonta\tdeosjes enz. v/h Vdn Tricht Tevens alle reparatiewerkzaamhede Stationsweg 51 - Heiloo Telefcjpn 30196 van het NIVON Op de kindermiddag van het NIVON, op vrijdag 22 oktober waar optrad de artiest Thoraldo, is gevraagd tekenin gen te maken. Geïnspireerd op het ge- bodene. Uit de ingezonden tekeningen heeft Tho raldo een keus gemaakt. Erika Strooker, Vierakkers 1, krijgt voor haar inzending een pakje opblaasdieren, Coert Knijnen- berg, De Achtkant 5 ('t Baafje) een doos viltstiften. De prijsjes kunnen af gehaald worden bij mevrouw Holtes, Droonecampstraat 3. P Dat het 'feest blijft op Buk-Buk zagen we afgelopen zaterdag wel. Een gezellige en drukke avond kenmerkte de sfeer die er eigenlijk altijd wel is. Dit keer was het de band Frank en Frij, die er een steentje toe bijdroeg. Zij wa ren in plaats van met z'n tweeën nu met z'n drieën. Behalve de organist en drum mer was er nu tevens een gitarist. Dat deze band het altijd wel doet bleek ook uit het feit dat enkele oud-leden een kijkje kwamen nemen. Binnenkort gaat de programma-kommis sie een vergadering beleggen, waarin we o.a. het programma voor de komende 3 maanden vast gaan stellen. Als iemand leuke ideeën hiervoor heeft, kan hij/zij die kwijt bij John Mak. Kom a.s. zondag ook even langs en toon je kreatieve talent. Bezoek onze paint-in. Pgr 1 januari worden de X /BROMFIETSEN met Nu kunt u orVle oifde voor gratis En tot 5 decemh voordrager Puoh Maxi - Moby Stationsweg 79 - Heiloo /Telefoon 30186 Dames, vanavond is het zo ver. De krea tieve avond waarin we ons heerlijk kun nen uitleven, om op't eind van de avond, hopelijk met voldoening, een eigen werk- agenda-adres in 't leven te roepen waar o+nb-in hanrton vnnHaan t.p az. - i .XJijdagavond 19 november In „De Loet" Op vrijdag 19 november speelt het ak- kordeonorkest uit Alkmaar weer in het verzorgingstehuis „De Loet". Wim Cor- nelissen heeft de leiding van dit uit 35 leden bestaand orkest. Het heeft vorige week gespeeld voor de K.R.O., toen wer den proefopnamen voor een radio-uitzen ding gemaakt. Het B-orkest van „Vita Nova" staat on der leiding van de heer J. Rol. De bewoners van de huisjes van de Stichting Wooncomplex Bejaarden uit de omgeving van „De Loet" zijn weer van harte welkom. Het belooft weer een ge zellige en genotvolle ontspanningsavond te worden. Bezinningsdag van „St. Monica" De jaarlijkse bezinningsdag van het Ka tholiek Vrouwengilde St. Monica wordt gehouden op dinsdag 16 november, bij de Zusters van het Julianaklooster aan de Hoogeweg. De dag begint om 10 uur met een Eucharistieviering. De direkteur van „De Vluchtheuvel" te Bergen zal met de dames van gedachten wisselen over het jaarthema van het vrouwengilde: „Ge loven we? of geloven we het wel!" „Frederik past op" werkte op de lachspieren De bezoekers van de Rode Kruis ont spanningsmiddag, zaterdag in de zaal van de gereformeerde kerk, hebben kos telijke uurtjes gehad. De klucht „Frederik past op" welke op gevoerd werd werkte op de lachspieren van de ongeveer 70 aanwezigen. De klucht, geschreven door Jan Salen en geregisseerd door C. Urban werd kos telijk gespeeld door de toneelgroep van het Rode Kruis uit Hoorn. Een pantoffelheld die goed uitgebeeld wordt en dan ook nog in vrouwenkleren op het toneel verschijnt, blijkt altijd nog veel vrolijkheid op te wekken. Het was Frederik van Buren, een ambtenaar, die op moet passen als vrouwlief met vakan tie gaat. Ais zijn koilega Bertus de Haan hem weet te bepraten er eveneens op uit te trekken en zij in hetzelfde vakantie centrum „Ons Genoegen" belanden waar Frederik's vrouw logeert, dan zit Fre derik in zak en as. Hij gaat zich ver mommen als gaste „Dora". U begrijpt het al, het lijdt tot tal van moeilijkhe den. Tenslotte geeft hij „manmoedig" er de brui aan om nog langer voor gek te spelen. Nogmaals, er is kostelijk gelachen, een ""paar uur lang. De heer H. Greeuw, die voorzitter dhr. Meinema verving, dankte de toneelgroep dan ook heel hartelijk voor het gebo- dene. Hopende dat deze nog eens terug zou komen in Heiloo. De heer Greeuw bood de dames bloemen aan, de heren kregen een rokertje. De heer P. Houter zorgde, aan de piano, voor entre-act muziek. Er was een kleine expositie van welfare-werk waar behoor lijk van verkocht werd. De aanwezigen werden goed verzorgd en mochten voorts een doos biscuit mee naar huis nemen. Ze werden gereden door een groot aantal autobestuurders welke zeker ook een woord van dank toekomt. Overleg, in eigen belang, nodig! Met een verschil van één- dag, twee ver kopingen van gemaakte handwerkarti- kelen. Georganiseerd door de Hervormde Vrouwenvereniging en de handwerkclub van „De Loet". Daarnaast in die periode zulke evenementen in een naburige ge meente en dan moeten we konstateren dat dit wel een beetje te veel van 't goe de was! Overleg, in eigen belang, lijkt ons broodnodig. Ook op ander terrein bemerken we re gelmatig een opeenhoping van een be paald soort bijeenkomsten of een door- kruizing van eikaars aktiviteiten. Uit hoofde van ons werk worden we daar meermalen mee gekonfronteerd. Iemand die we toevallig ontmoette on derstreepte nog eens extra ons betoog. Moeder van 3 kinderen, elk op een an dere school, werd in 't bestek van een of tien uitgenodigd voor drie ouder avonden Over het algemeen hard werkend voor hun eigen vereniging heeft men weinig begrip voor het werk van de ander, daar mee rekening houden is blijkbaar moei lijk. In een gesprek werd ons de vraag gesteld of het nu niet mogelijk is een soort HEERENWEG 211 - HEILOO Leverde bruto 1350,op Vorige week vond in het Hervormd Cen trum „De Rank" een fancy-fair plaats van de Hervormde Vrouwenvereniging. Over twee dagen verdeeld. De tweede dag viel het bezoek wat tegen, men had zich dat anders voorgesteld. De dames van de Vrouwenvereniging waren dit jaar wel bijzonder aktief ge weest. Handwerkgoederen van velerlei soort werd ten verkoop aangeboden. He laas ging veel niet van de hand. De at- trakties zorgden ook voor centjes in het laatje. Ds. Ph. Ouwendijk heeft deze fancy-fair geopend en de dames geprezen om hun grote aktiviteit. De gelukkigen Er waren tal van prachtige prijzen te winnen. Deze werden gewonnen door mevrouw Kist (tafellaken), mej. L. Vis ser (kussen), mevr. v. Veen (schelle koord) en Joke Pieters ging met een grote schaal met fruit naar huis. De bruto-opbrengst was 1350,wat de Hervormde Geffceente ten goede komt. Wat men er precies\nee gaat doen is nog niet vastgesteld. PtrSeste merkel PHILIPS - BLAUPUNKT GRUNDJG Hogfr itjruil bij: J stukje onder onze handen vandaan te zien glijden. Waarmee we ons zelf, of een ander, kunnen verrassen, b.v. met Sinterklaas. Willen de dames die iets van handwerk of kralen doen, het tangetje, schaar en naald mede nemen. Om een vlotte af werking en wachten te voorkomen. U kunt u deze avond ook voor de bezin ningsdag van 16 november opgeven. Gaarne meteen afrekenen Denkt u ook nog aan onze zieken, door uw spaarbonnen mee te brengen en deze in de bus te deponeren, die hiervoor op de piano staat. Bij voorbaat hartelijk dank en tot vanavond. voor leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wacht weer een mooie avond. Op woensdag 17 november zal mevr. I. P. Mulkens uit Bussum in het eerste deel van de avond Russische lie deren ten gehore brengen. De zangeres, geboren in de Oekraïne, zal deze liede ren brengen in het passende kostuum. In het tweede deel van de bijeenkomst zingt mevrouw Mulkens, met begeleiding van mevr. N. Thomas, Oudhollandse lied jes. Zoals gebruikelijk vindt de bijeen komst plaats in de zaal van de gerefor meerde kerk. verenigingsbesturen te weten kunnen komen wat er alzo aan aktiviteiten plaats vindt. Zo'n 15 jaar geleden, en ook daarna is dat geprobeerd. De medewer king daartoe was nihil. Maar het moet toch mogelijk zijn. Een samenwerkend verband, bijvoor beeld op sport- en kultureel terrein, zou op dit terrein misschien nuttig kunnen gaan werken. Of is Heiloo daar nog steedsniet rijp voer? BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN JREMATIES en IRANSPORTEN i voorxje kostende, prij: Geen leden - e kostende prijs geen kontributies Uitvoerder/ I hj A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 fy.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 komt op 16 november bijeen De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting houdt op dinsdagavond 16 november een bijeenkomst in café N, Kaandorp, Kapel laan 17. Sprekers zijn de heren J. Krui- zinga en P. Stoepker. Zij zullen als des kundigen spreken over de mogelijkheden teelt van snijmais op de weidebe- drijven. Dit in aansluiting op gehouden excursies op 21 en 23 september 11. De lieer Kruizinga zal spreken over: grondbewerking, zaaien en oogsten enz. De heer Stoepker zal o.a. spreken over de voederwaarde van snijmais en voor welke gronden. Het een en ander zal toegelicht worden met dia's. met verloting samen f 2450,(bruto) bijeen Opvallend groot was het aantal artikelen wat de handwerkclub van het verzor gingstehuis „De Loet" donderdagmiddag ten verkoop aanbood. Daartoe behoorde een keur van kleding, kussens en kleed jes. Ook op het terrein van haak-, brei en naaldkunst lieten de dames 't een en ander zien. In het begin van de middag was het zeer druk in de grote zaal van „De Loet". Er werd goed verkocht en via het Rad van Avontuur en een Amerikaanse ver koping gingen ook heel wat spullen de deur uit. Het was de heer Ant. Jensch die ontel bare artikelen „aan de man" bracht. Daarnaast waren er nog een aantal at- trakties. Een paar jeugdige medewerk sters van „De Loet" hadden zich leuk opgedoft en prezen hun lekkernijen aan. Aan het slot van de verkoopmiddag had de trekking plaats van de verloting, waarvan we hieronder de prijswinnaars publiceren. Verloting en verkoopmiddag leverde een bruto-bedrag op van 2450,—, nog weer meer dan 't vorig jaar. De bedoeling is van dit geld een wandversiering aan te brengen in 't verzorgingstehuis. Opening geschiedde door do heer J. A. Pesman De leidster van de handwerkclub mevr. Wesseüng werd in 't zonnetje gezet door mevr. Kramer. Als dank voor het vele werk voor de club bood zij een bedrag onder couvert aan. Oud-burgemeester J. A. Pesman, thans voorzitter van de Heilooër Stichting voor Be .aardenzorg heeft (ie verkoopmiddag jjgppend. Deze werd o.a. I ezocht door ds> Ph. Ouwendijk en dokter Kompers. Hoofdprijs o]> 528 De hoofdprijs van de verloting, een lap jesdeken viel op het lot nummer 528 en we rdgewonnen door mevrouw Burger, w nende aan de Hasebroekweg. De an dere 14 prijzen vielen achtereenvolgens op de nummers: 1179, 1258, 638, 694, 489, 291, 1436, 1284, 1259, 1172, 1230, 1106, 454 en 1470. Ze bestonden allen uit zelfgemaakte ar tikelen door leden van de handwerkclub. Voor zover ze nog niet zijn afgehaald kan dat alsnog gebeuren in „De Loet" bij de direktrice. Kom banken bij de NMB ...dat kan nu in Heiioo! Heiloo, De Loet 2, tel. 02200- 3 37 44. Kasuren: Maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur, vrijdagavond van 18.00 - 20.00 uur Zondag jl. trokken 32 leden van de Hen gelsportvereniging „Alkmaar en Omstre ken" naar de Schagervaart voor hun 6e kompetitiewedstrijd. Waren de weersomstandigheden goed, de vangsten waren slecht te noemen. Uit schieters waren er deze wedstrijd niet Een woord van lof voor de enige vr>>uw in dit gezelschap mevr. Jansen, die tie meeste mannen de baas bleef en derdeNyerd. De grootste baars (27.5 cm) werd ge vangen door de heer J. Kaal. In totaal werden 3 maatbaarzen, 83 baarzen bo ven de 14 cm en 24 baarzen onder de 14 cm gevangen. De uitslag was: 1. T. Leeuwerik 7 st. 123 cm 2. P. v. d. Heijden 7 st. 103 cm 3. Mevr. Jansen 5 st. 88 cm 4. J. Kaal 4 st. 87 cm 5. A. de Reus 6 st. 83 cm De stand op het score-bord na de 6e wedstrijd is: De Dors 2 te Heiloo Op 3 november werd in de aula van de St. Jan's Mavo de eerste ouderavond van dit schooljaar gehouden. De voorzitter opende met een welkomst woord aan de ouders, die in zo grote getale naar de bijeenkomst waren geko men, waarmee ze blijk gavenvan hun betrokkenheid bij het wel en wee van onze mavo-leerlingen, waarna de 'pen ningmeester mevrouw Vosse vprsiag,uit bracht vah inkomsten en uitgaven over het vorige jaar. Ze heeft nog kans ge zien het eerste jaar met een klein batig saldo af te sluiten. Mevrouw Bolten sprak daarna nog een paar woorden van warme aanbeveling voor de „schooltijd", het blad dat de ouders veel informatie geeft over het landelijk schoolgebeuren en dat bij een kollektief abonnement slechts 3,per jaar kost. sluitend van de leraren? Veel ouders stu ren hun kinderen uit statusov erwégingen naar bepaalde onderwijsinstellingen maar denken we er wel aan dat 50 tot 60% van de Nederlandse studenten de eindstreep niet balen van de opleiding waaraan ze zijn begonnen Er werden zowel vragen als protesten opgeroepen en zoals altijd was de tijd te viug voorbij gegaan, zodat veel vragen onbeantwoord moesten blijven of niet gesteld konden worden. Het advies van de heer Koenis was om ogn praatévond te beleggen, waarin de ouders onderling discussiëren, zo moge lijk in samenspraak met het leraren korps. Daarnaast adviseerde hij, een stu diereis te laten maken door een groep bestaande uit leraren en ouders, naar Hull in Engeland waar een goed voor beeld van een ideale scholengemeenschap is. Omdat het vooraf bepaalde tijdstip van beëindiging al was overschreden ve~- klaarde dhr. Koenis zich graag bereid Groep A: 1. T. Leeuwerik 2. J. Kaal 3. K. Luchies 4. H. Kruider 5. H. de Jager Groep B: 1. A. Hakkeling 2. P. Oudes 3. F. Jongejans 4. W. Sieuwers 5. C. Schol kl.cijfer 108 st. 24 80 st. 85 st. 88 st. 47 st. 33 52 55 58 kl.cijfer 47 st. 91 48 st. 96 50 st. 100 49 st. 107 44 st. 115 De volgende wedstrijd (St. Nicolaas-tra- ditie) zal worden gehouden op zondag 5 december 1971 in een nader te bepalen water. De Stichting „Mensen in Nood" te 's-Hertogenbosch deelt ons mede, dat het resultaat van de gehouden kledingaktie alle verwachtingen heeft overtroffen. Aan al degenen, die aan dit resultaat hebben meegewerkt, die gegeven dan wel georganiseerd hebben, betuigt de Stichting zijn hartelijke dank. Ondertrouwd Gerrit Stolk en Carla Mooijen; Theodorus J. M. Verbij en Anna J. P. Pater. Getrouwd Johannes A. van Wonderen en Petro- nella Noom. Overleden Cornelia Suzanne van der Meer, e.v. J. S, van Orselen, oud 85 jaar. op St. Nlcolaasfeest In „De Rus" Het onderwijzend personeel van de open bare scholen is druk aan het repeteren. Op „Poerlepotje", een toneelstuk van K. Oudes en H. Riemens. Z'i zullen het opvoeren tijdens het Sint Nicolaasfeest van drie openbare basis scholen (Vondelschool, Hofdijkschool en Nic. Beetsschool) op donderdag 25 no vember in „De Rustende Jager". Gezien het succes van voorgaande jaren toen eveneens een toneelstuk werd op gevoerd door „de meesters en de juffen", beloven het weer leuke voorstellingen te worden. De regie is weer in handen van de heer W. Koelemay. „Poerlepotje" ook te zien door andere „Poerlepotje" is niet alleen te zien dooi de schooljeugd, ook anderen kunnen er van genieten en wel op vrijdagavond 26 november. De Vereniging Openbaar On derwijs organiseert deze toneelavond. Eveneens in „De Rus". Daarover zullen zeker nadere mededelingen volgen. KlEURtN HËtTS NIET ZO GEK Ai G ROTE YVi X K EKVOOfTf' Y AD VERF- EN BEHANGSPECIAALZAAK NIC. XJR^MTS ZN? ERENWEG 144 - HEILOO TRIP* Daarna was het woord aan de inleider van deze avond, dhr. Koenis van het Centraal Bureau voor het katholiek onderwijs, die sprak over „ons kind op de mavo", waarvan de kerninhoud was dat hij aan de ouders de vraag stelde: Is het waar dat u hoofdzakelijk bent ge ïnteresseerd in de resultaten van uw eigen kind of bent u bereid begeleiding te geven aan de kinderen die de school bezoeken? Loopt het schoolsysteem in ons land 50 jaar achter bij de ons om ringende landen? Dringt de samenleving de school in het keiharde patroon van het materialisme waar het alleen maar gaat om diploma's en het behalen van de eindstreep? Moeten we niet zoeken naar mogelijkheden om de kreativiteit meer aan bod te laten komen? Zijn de eisen van de school van nu nog aange past aan de eisen van morgen en is het mogelijk en reëel dat de ouders zich ook bezig houden met het leerplan van de school of is da,t een aangelegenheid uit een avond te^ug te komen. Daarna wérd voor de aanwezigen door dhr. Kaandorp, leraar van St. Jan nog het filmpje van de fietsenrally der scho lieren gedraaid en van commentaar vo< r- zien. Dit filmpje kon worden gemaakt door de leraren dank zij de steun van de oudervereniging. Veel ouders herkenden hun kinderen en genoten er dan ook van. In de pauze, waarin aan de ouders door de oudervereniging een kop koffie werd aangeboden, wist dhr. 't Hoen nog enke'e heren aan te trekken, die het bestuur van de oudervereniging weer voltallig zuilen maken. Na deze avond, waarop zoveel ouders ko spontaan reageerden op de inleiding, beraadt het bestuur zich op een vrucht bare voortzetting van ons gezamenlijk denken. Suggesties van ouders daarover zijn van harte welkom. U kent onze na men en adressen. Mevrouw Botten, •Zevenhuizerlaan 112, Heiloo or v 7 Gistermiddag trad de hoofdleidster van de kleuterschool Pinkel',e' roe;. G. Doorenspleel in het huwelijk met de heer Gerritsen. Bij het verlaten van het gemeentehuis..werden zij op grootse wijze ingehaald door een aantal kleuters met kleurige erebo.gen en feestelijke papieren bloemen op de jas. Nadat ze een ferm ,,lang zu en ze leven" ten beste hadden gegeven gingen de kleuters weer naar school, terug waar het feest nog een uurtje werd voortgezet. Ook bruid en bruidegom waren hierbij van de partij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 7