WAV/AY/AV/AV/AV/AV/AV/AV/AV/Ay/AY/AV/AV/AY/AV/AV/AV/AV/AY/Ay/AV/AV/AVM Van Schaik m f 19.95 VAN HIER EN DAAR - BL00TH00FD 720 6.95 GILDE GLASSERVIES Voor Foto-Reportages 5.90 jy,Avoordeel) 7 95 0.'^5 ONGELOOFLIJKE KERSTAANBIEDING 7 Onderzoek naar sportakkommodafSes in S Levert u tijdig uw kopij in Maandagavond 6 uur uiterlijk 24 dig - van Leerdam - in ovensortering bestaande 6 bitterglazen - 6 sherryglazen - 6 wijnglazen - 6 bierglazen, allen op voet Kost normaal 39.95 Verzorging van Begrafenissen en Crematies awmassMiMSMffisssra "k Kennemerstraatweg 269 a Telefoon 02200 - 30339 Heiloo Gevonden voorwerpen LEZERS SCHRIJVEN Geachte oud-parochianen en thuisfrontleden St. Nicolaas bij de brandweer Vakantie-weken bejaarden 1972 Rode Kruis krijgt opslagplaats 't Is prettig wonen in Heiloo. Je vindt er ^oveel. Zelfs strand en zee\jn de buurt. En ookde NMB. De bank waar u zich thuis zult voelén. De NMB biedt u een volledig „diensten pakket". U kunt er een persoonlijke (salaris-) re kening openen metgezTne^ krediet, u kunt er terecht voor persoonlijke leningen, er zijn veel kredietmoge lijkheden en diverse spaar- vormen (4^-7 en u kunt gebruik maken van onze assurantie- en effectenbe middeling en nog vele an dere diensten. Kom eens Tangs. Kom even „banken". NEDERLANDSCHE MtQDENSTANDSBANK 8 DECEMBER 1971 UITKIJKPOST Metalen kandelaars vanaf f 0.95 yTi. "Warenhuis Jansen" Kennemerstraatweg 111-118 Heiloo - Tel.: 02200-31138 Bijpassende rondkop kaars, veel kleuren 1.50 Stompkaars 43 cm in wit of diverse kleuren. Slechts VIA VOORDEEL SUVA Nu de kerst er bijna is. Papieren kerstster met goudkleurig hart. Kom pleet met lamp en snoer Handig droogrek kom- binatie met opklapbare zijstukken. Voordeelprijs Bak tijdens de feest dagen eens poffertjes. Poffertjespan met sta- biliteitsring. Nu voor de feestelijke prijs van Wolmand. Tegenwoor- Dubbelwandige thee dig is handwerken weer in de mode. En hier hoort natuurlijk een wolmand bij pot „Duet". Thee blijft hierin uren neSt zonder verwarmingsbron. Nu Logeerbed met matras, ecmdiCGg Afmeting 193x80 cm. Ingeklapt 94x80x10 cm. I VIA VOORDEEL^ Wij zijn vrijdags ook avonds geopend van 1 r00 tot 21.00 uur iaterdags van 8. 0 tot 18.00 uur VIA VOORDEEL ViA VOORDEEL NIEUWE HOUTHANDEL AAN DE WESTERWEG Over enkele weken zal een geheel nieu we houthandel aan de Westerweg z'n deuren openen. Vooral voor de „doe-het- zelvers", en wie is dat tegenwoordig niet, belooft deze zaak 'n waar eldorado te worden waar men vele houtsoorten in diverse prijsklassen zal kunnen kopen. Ook voor keukens zal men hier goed terecht kunnen. Volgende week zullen vre u hier meer over kunnen vertellen. 'rs^Feestelijke opening wordt het in elk geval. WAAR GAAN WE HEEN? Bij één van m'n sinterklaasinkopen die ik zo en passant in een naburige ge meente even meepikte hoorde ik de eige naar van een zeer grote drogisterij, an nex fotohandel, speelgoed etc. tegen 2 jongens van zo'n jaar of 10 zeggen: „Zeg jongens, voor jullie heb ik geen uur de tijd hoor, dat kan er voor zo'n pruts- kadootje niet meer af." De jongens, die kennelijk van hun spaar centjes een presentje voor één van hun familieleden stonden uit te Jxjeken dro pen wat verlegen af. Ik ook, maar dan van woede. Gelukkig, dacht ik, zijn onze drogistéxij- en lrf Heiloo nog niet „zo groot ge groeid". Alhoewel, in Heiloo zou ik me 'n dergelijke behandeling nauwelijks voor kunnen stellen. MINDER GROTE LUXE ARTIKELEN De winkeliers in Heiloo hebben öyer het algemeen met sinterklaas goede zaken gedaan. Toch schijnt er een lichte verschuiving te hebben plaatsgevonden in de manier waarop men heeft ingekocht. De grote, luxe artikelen blijken zo hfëisfm daar in sterke mate minder verkocht toNsijn dan vorig jaar. Men is ovpr 't algemex wat „voorzichtiger" met z'n geld geweest. LEUKE GESTE Alhoewel we bij de Uitkijkpost niet out kadootjes zitten te springen vonden we de geste van één onzer klanten bijzonder leuk. Hij stuurde ons een schaaltje vol met allerhande ^harten drop. Bij deze surprise een leuk kaartje met dank voor de prettige samenwerking. Aangezien we meestal alleen iets te hofen. ja'ijgen als er een foutje is gemaakt vonden we deze geste toch wel uniek. Nu niet ^Bemaal tegelijk met taarten en zo aankomen hoor. Onze lijn is toch al danig verknoeid. VERPLEEGKOSTEN Over verpleegkosten kun je je steeds meer verbazen. Onze,dochter verbleef één nachtje in een ziekenhuis voor haar amandelen. De re kening was er wel naar. Voor die éne nacht van 's morgens 10 uur tot de vol gende morgen 8 uur werdén 2 verpleeg- dagen gerekend, de behandeling, nar cose, 2 bezoekjès. van 2 minuten, één voor en één na de behandeling. Kosten, ruim 500,Gelukkig behoeven we door onze verzekering maar een gedeel te van deze rekening te betalen. Toen wij het A.Z.A. (Algemeen Ziekenfonds voor Alkmaar en Omstreken f -hierom trent om inlichtingen vroegen wist men ons te vertellen dat dit de gewone gang van zaken is. „Wij weten ook wel dat die bedjes in die 2 dagen -door 2 verschillende kinderen beslapen worden maar daar kunnen we niets tegen doen" zei men ons, „dat is een beslissing geweest van de Zieken fondsraad". Wij noemen dat schrijven met dubbel krijt. FOTOWEDSTRIJD De gelukkige prijswinnaars van onze foto-puzzle-wedstrijd hebben inmiddels hun prijzen afgehaald. Het viel er over het algemeen lekker in zo vlak voor Sinterklaas. Voor u, die niet tot de gelukkigen be hoorde, zuilen we wel weer eens een nieuwe puzzle bedenken. WERELD NATUURJFONDS Van het Wereld Natuurfonds, zoals u hebt kunnen lezen nu ook in Heiloo, kre gen we het bericht dat ze prachtige wenskaarten verkopen voor Kerst en Nieuwjaar. Het zijn dubbele kaarten zonder tekst maar wel rrlet een enve loppe en met afbeeldingen naar schilde rijen van Rien Poortvliet, voorstellende een vosje, een eekhoorn, herten of kool mezen. Ze kosten slechts 50 cent waarvan elke cent bestemd is voor het Wereld-Natuur- fonds. N Verkoop na telefonische afspraak: fam. v. Kreveld, Kruysakker 7, Heiloo, telef. 31924: Ook van de overige artikelen, die overigens leuk verkocht zijn voor Sin terklaas, gaat iedere cent naar het W.N.F. Het is maar dat u het weet. tsDa) het bijbiyiorende Stationsweg 39,- Heiloo Telefoon 31579 b.g.g. 30906 of 31313 VOGELTENTOONSTELLING AKERSLOOT Akersloters opgelet! Op 17, 18 en 19 december a.s. zal de gekombineerde aquarium- en volière vereniging „Pracht eï>-.^raal" een ten toonstelling houden in „ÏTéF-TJorpshuis" achter het gemeentehuis. Noteer deze data vast in uw agenda. Er zijn vogels en vissen te bewonderen. Volgende week meer hierover. LEUKE VOORDELIGE KUNDERKLEERTJES Bij kleuterboutique „Het Babyhuis" geeft men momenteel fijne kortingen op heel mooie, hippe kinder kleertjes. Ga nog maar gauw even kijfem. Ik zag nog een aantal schattige tuniekpakjes. INDIA—PAKISTAN Het Nederlandsche Roode Kruis biedt hulp aan de slachtoffers van het con flict tussen India en Pakistan. Voor hon derdduizenden guldens heeft het Rode Kruis reeds aan medicamenten verzon den na een dringende oproép yanuit Ge- nève. Het gironummer is 777 Teetje. Kindertas met kralen en plastic arm bandjes: witte kinderwant; sleutels in etui met Shell-embleem; bruine kinder handschoen; witte lederen damèshand- schoenen; blauwe parkiet; rode kinder want; lichtblauw gympak; blauwe trai ningsbroek; transistor radio „Graetz; bruine sjaal; leesboek „iets van waarde"; 3 sleutels aan hanger; sleutel; teddy beer; oude voetbalschoenen; muntbiljet; bankbiljet; bruine handschoén, links. Inlichtingen: woensdag en zaterdag tus sen 2 en 4 uur op het groepsbuream-dei" rijkspolitie te Heiloo. Kleren maken de man De slordige kleren van Shaw gaven bij een première van een van zijn stukken aanleiding tot een komische scène., Shaw wilde de schouwburg bezoeken, 'maar de portier, die alle heren in rok of smoking had zien binnengaan, verklaar de nadrukkelijk, dat Shaw in die kleren de schouwburg niet in kon. Ook het be toog van Shaw, dat hij de dichter was van het stuk, dat werd opgevoerd, mocht hem niet baten. Tenslotte kon Shaw slechts zijn doel bereiken door eenvoudig onder de armen van de portier door te glippen. Gunstig beeld ten aanzien van Heiloo Een vrolijk hart loopt den gansen dag door; een droevig hart is reeds na enkele kilometers vermoéid. Een statisticus vergezelde zijn vrouw en kinderen op een boodschappeneditie door de stad. 's Avonds overhandigde hij zijn vrouw het volgende staatje: tranen afgedroogd 11 keer; schoenen vastgemaakt 13 maal; zuurstokken gekocht 3 per kind; gemid delde duur van een zuurstok 9 minuten; de kinderen belet de straat over te\ste- - ken 21 maal; aantal zaterdagen dat>k dat karweitje opnieuw zal doen: 0. Parelgort. Wat een verrassing bezorgden jullie me met de laatste brief. Een opbrengst van een klaverjasdrive van 1200,Voor ons een enorm kapitaal. Soms voel je je verdomd alleen temidden vajjh'n vreemd volk, een vreemde taal, yreemde ge- woontcn en dan ineens kopit er vanuit de hemel gevallen het heilet t, dat je be'emaal niet alleen staat, maar vele f'or.den achter je staan, die eens be- fd hebben, met je mee te bouwen en be'oftc waar makeij. Ik heb hier schillende vrienden-kollega's, die it door gebrek aan hulp en door de te 'grote eenzaamheid volkomen murw en lamgeslagen zijn en het echt niet meel zien. In zekere zin heb ik diversen in het al lernoodzakelijkste kunnen helpen, maar het is geen blijvende oplossing. Misschien dat ik ook zo zou zijn, als ik niet zo nu en dan eens door mijn vrienden in Hol land een opkikker kreeg, om door te gaan, en met uw helpende hand mijn volkje hier wat meer geluk en vreugde te geven. Wat moet er weer door velen gesjouwd zijn, om dit resultaat te verkrijgen. En het doet een mens goed, te weten, hoe geweldig het besef in Holland is, dat we voor elkaar hebben op te komen, om te geven aan mensen, die je vreemd zijn, om te helpen oen pater, die al 19 jaar de parochie verlaten heeft, een parochie, die ook hij waarachtig nog niet vergeten is en mag ondervinden, nog niet verge ten te zijn. Overigens gaat alles hier best. Zojuist heb ik de architekt op bezoek gehad, die een schets zal maken van het geheel wat wc van plan zijn te bouwen. Zo gauw ik deze in befeit heb, zal ik hem opsturen, om een idee te krijgen, wat we van plan zijn en wat in feite Holland gaat bouwen en waarin gelukkig het eigen volk ook hun steentje aan bijdraagt. Ze moeten de indruk hebben, dat zij aan het bouwen zijn, waardoor ook het gevoel van eigen waarde en eigen verantwoordelijkheid zal groeien. Maar de toekomst ziet er goed uit. Begin volgend jaar zullen er drie zusters komen - Braziliaanse reli gieuzen - en hoogstwaarschijnlijk zal een Belgische priester me jn april komen helpen. Alleen wordt het téveel. Nogmaals wil ik allen danken, die op welke manier ook, hebben bijgedragen. Het volk hier is jullie erg dankbaar en velen zullen een menswaardige toekomst hebben door de hulp van zovele goede en echte vrienden. God lone het u. Henk Helsloot. Voor giften Postgiro Ned. Middenstands- bank te Hilversum no. 42223 t.b.v. Stich ting Helsloot. Voor ons ligt het resultaat van een on derzoek gehouden door de Sportraad voor Noord-Holland. Een onderzoek naar de sportakkommodatie, veldsporten 1971. De Sportraad heeft voor elk rayon de situatie bekeken en de gegevens dateren van 1 juli 1971. Een beschrijving van de situatie heeft men achterwege gelaten. „De voornaam ste reden daarvoor is echter wel, dat de cijfers een zeer duidelijke taal spre ken en woorden overbodig maken," zo schrijven de samenstellers in het voor woord. En verder: „De cijfers in dit rap port brengen niet alleen overduidelijk de terreinnood, waarvan men de omvang enigermate kon bevroeden, tot uitdruk king, doch vooral komt duidelijk uit de aantallen teams per tak van sport de geweldige uitbreiding naar voren, die de beoefening van veldsporten sinds 1964 heeft ondergaan. De aanleg van velden heeft met deze ontwikkeling geen gelijke tred gehouden, gezien het feit, dat in 1964 het berekende totale tekort 233 bedroeg en in 1971 dit tekort, ondanks aanleg van 319 velden, 563 bedraagt! De behoefte aan meer sportvelden is o.a. ontstaan door de invoering van pu- pillenvoetbal. Uitbegaan van één veld per zes teams Bij berekening van de behoefte is uit gegaan van de zowel door de Nederland se Sport Federatie als door de Kon. Ned. Voetbal Bond gehanteerde norm van één veld op elke zes teams. „Hierbij moet worden aangetekend, dat deze norm naar onze mening gebaseerd is op een „ideale situatie". Zes teams per veld betekent als regel drie of vier wed strijden per weekend op één veld. Bij een dergelijk gebruik krijgen de velden vol doende rust, zal het onderhoud minder groot zijn en zullen minder kosten wor den gemaakt." Verder staat in het rapport: „Het pu bliceren van dit cijfermateriaal geeft uiteraard geen oplossing. Wel zijn wij van mening dat een konfrontatie met de situatie ongetwijfeld de aandacht voor de terreinen„nood" levend houdt en daardoor een bijdrage tot enige leniging van de nood kan worden geleverd." In Heiloo en Schoorl gunstige situatie Uit de cijfers in het rapport blijkt dat de situatie in Heiloo en Schoorl gunstig is. Er is voorts veel veranderd sinds 1964. In 1964 waren er in Heiloo 4 sportvel den; de behoefte was 7 velden, dus 3 te kort. In 1971 zijn er in onze gemeente 14 sportvelden, dus 10 meer dan 7 jaar geleden, de behoefte in 1971 was 13. Het rapport geeft aan dat twee sport velden (hockeyvelden) in aanleg zijn. Cijfers over voetbalvelden etc. De beide in 1964 bestaande voetbalver enigingen hadden toen 36 teams, 4 vel den beschikbaar, terwijl de behoefte 6 was, een. tekort dus van 2. De beide voetbalverenigingen in 1971 hebben, volgens dit sportonderzoek, 67 teams, het aantal velden is 11 en de be hoefte eveneens 11, dus is er geen sprake van een tekort in 1971. Ten aanzien van de handbalsport lezen we het volgende: In 1964 één vereniging met 6 teams, tekort 1 veld. In 1971, één vereniging met 7 teams, behoefte 1, be schikkende over 1 veld, tekort geen. Over de hockey zegt het rapport dat er één veld beschikbaar is in 1971, ver der vermeldt het geen cijfers. Er is een base-/softball vereniging, be schikkende over 9 teams en 1 veld en de behoefte aan velden is één. Willen we een vergelijking trekken met bijvoorbeeld Alkmaar, dan steekt Heiloo daar wel bijzonder gunstig bij af. In de kaasstad waren in 1964 26 sport- ,-valden beschikbaar en in 1971 28. De be hoefte aan sportvelden was in 1964: 23, in 1971: 43, een tekort dus van 15, en veld is in aanleg. Een gelijkwaardige gemeente, als Cas- tricum, had in 1964 6 sportvelden en in 1971 11. De totale, benoef te is nu eerster 18, een tekort van 7 velden, welke in aanleg zijn. Met belangstelling zouden we kennis willen nemen over een onderzoek ten aanzien van sportzalen etc. De situatie is in Heiloo uitermate gunstig, althans in verhouding tot het land. Eind 1971 zullen een 7-tal gymnastieklokalen ter beschikking zijn. Zondagmiiidag was voor de kinderen van de brandweermensen in het Dorpshuis een St. Nicolaasfeest georganiseerd. De Sint was hierbij in hoogst eigen persoon aanwezig. Een der leden van het korps, de heer P. Boonacker, liet een aantal goochel- trucjes zien wat zeer geslaagd mag he ten. Voorts vertoonde hij een film. En hoe kon dat andere, het ging over een brand. Spannend voor de ongeveer 30 kinderen welke aanwezig waren. Opgeven vóór 14 december De middag voor St. Nicolaas, 4 decem ber, Bleek wel zeer ongunstig gekozen te zijn om zich op te geven voor de komen de vakantie-weken voor bejaarden (in 1972). Reden waarom wij de adressen vermelden waar men zich alsnog, liefst vóór 14 december, kan opgeven. Het zijn N. Majolée, Torenlaan 13, tel. 30182; Th. Kampstra, Potgieterweg 26, telef. 32485 en R. Kampstra, Heerenweg 66, tel. 30007. Men kan daar ook alle ge wenste inlichtingen verkrjjgen. in voormalig badhuis aan de Holleweg De Heiloose raad besloot het voormalige badhuis aan de Holleweg dienstbaar te maken voor het Rode Kruis. Als maga zijnruimte voor berging van goederen, zoals brancards, E.H.B.O.- en Welfare artikelen. Kosten 3.950, Met het bestuur van het Rode Kruis is overeengekomen dat dit pand tegen een jaarlijkse recognitie van 10,zal wor den afgestaan. De kosten van gas, water en elektriciteit en het nerma'e onder houd komen voor rekening van het Rode Kruis. V deNMB ...datkannu in Heiloo! Heiloo\ De Loet 2, tel. 02200- 3 37 44. Kasurerj: Maandag t/m vrijdag van 9.06-16.00 uur, vrijdagavond van 18/00 - 20.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 5