|i nffv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO HEILOO IN 1972 I (rv^ J. J. PANTEKOEK, ING l a 1 Plooijer's groente- en fruithandel Wij allen van Fa. PANTEKOEK wensen u een in alle opzichten goed en voorspoedig 1972 en staan ook dan graag voor u klaar voor GRAMMOFOONPLAT EN RADIO KLEUREN- EN ZWART WIT TV ELECTRISCHE INSTALLATIES M s 0 Marga en Betty v. cl. Laarschot Veel kwam tot stand, vee! wacht nog op uitvoering NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR HEILOO Heerenweg 70 - Telefoon 31178 HEEFT VOOR U VERSE: kervel, bieslook, rode uitjes, ananas, rode en groene paprika, tomaten, sjalotjes, spercieboontjes, radijs, bleekselderij, meloenen, auber gines, mais, avocado's, champignons, taugé, granaat appels, venkel, tuinkers, komkommers enz. Geschilde aardappels, krielaardappeltjes, Ramenas, schorseneren en cranberries. Meer dan 50 verschillende sauzen. Volop Indische artikelen, Reform- en dieetartikelen. Grote sortering ijs en ijstaarten. WIJ WENSEN U EEN VOORSPOEDIG 1972 Reparaties op electrisch gebied VAN AOSTASTRAAT 28 - HEILOO -TEL.31316 *9 Al 46 jaar gepensioneerd Wielrijder aangereden INLIJSTWERK Lijstenmakerij L SPAANS HEILOO Kennemerstraatweg 420 Telef. 31795 Vooreen modern kapsel TTT—- „Eensgezindheid" speelde Kerstliederen Verbranden van kerstbomen Kerstfeest 1971 Zeegers. NIEUWJAARSRECEPTIE c H.S.V. f 38e JAARGANG NUMMfcR 41 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Li»> men, Egmoiid-Biimon, Rinnegom, Egm. aan den Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERDIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 29 DECEMBER 1971 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 k v-' Wij wensen u een GEZELLIGE OUDEJAARSAVON^ EN EEN GELUKKIG EN GÖ^QÏ if. «3s 1 :i' >Nt» 1972 Kapsalon FAZANTENIj^A^Af' 9a - FG.&40ND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 We willen het herhalen, voor ons is het altijd weer een plezierige bezigheid een jaaroverzicht te schrijven. Het opzoeken van de benodigde gegevens is tijdrovend, evenals het ordenen ervan, maar als ge- interesseerden hopen wij dat ook ande ren belangstelling hebben voor een re- sumé van dat wat er in zo'n jaar ge beurd is en tot stand is gekomen. Ons daarbij gelijk realiserende dat cr veel is blijven liggen tot het volgend jaar. U zult hot*bemerken uit dit summiere overzicht dat er veel gebeurd is in ons kleine maar mooie Heiloo, maar dat er ook nog veel niet gerealiseerd kon wor den. Daar kunr.en we allen, de -een wat meer en de ander wat minder, een aan deel in leveren. een tweetal hun 25-jarig jubileum, nl. de heren J. Bolten en H. C. Groot. Bij de bezetting van huisartsen traden ook opvallend veel mutaties op. Niet minder dan drie van de vijf legden hun praktijk in Heiloo neer. 1971 het jaar van akties 1971 was het jaar van akties. Inwoners vormden komitees om zich te verzetten tegen uitvoering van bepaalde gemeente lijke bouwplannen. Zo werd er aktie ge voerd tegen het bouwen van een ter- rassenflat voor bejaarden etc. in „Oost", tegen de bouw van flatjes in het Rimboe bosje en tegen de bouw van een gymnas tieklokaal aan De Driestal. Ten aanzien van de terras-flatbouw in Hot gemeentebestuur van 1-Ieiloo is voornemens de Nieuwjaarsreceptie te ho lden op Nieuwjaarsdag van 15.3.0 -17.00 uur.in de raadzaal. p Alle inwoners van Heiloo zijn van harte welkom. Zij (lie heengingen In 1971 gingen een aantal bekende figu ren v an ons heen. Het waren o.a. dokter C. A. van Hoolwerff, de heer K. de Vries, die in tal van organisaties een belang rijke rol speelde en de heer C. Bakker, die vooral in de sportwereld bekendheid genoot. In hen willen wij verder ook alle anderen gedenken welke ons ontvielen. Aantal inwoners groeide met 673 Het aantal inwoners steeg met ongeveer 673, van 18.167 per 1 januari 1971 tot ongeveer 18.840 (per 27 december toen wij dit overzicht samenstelden), aanmer kelijk meer dan in 1970. Toen was de aanwas slechts 384. De groei werd in hoofdzaak veroorzaakt door het grote aantal vestigingen in de uitbreidingsplannen „Het Baafje", „De Bouwcamp" en „Kom Heiloo". Opvallend veel mutaties Omvallend waren het aantal mutaties in het best'air der gemeente. Niet minder dan vijf raadsleden vertrokken, wat het besturen van een snel groeiende ge meente en de daarmee verband houden de problemen, nu niet bepaald ten goede komt. Terwijl een aantal raadsleden na een korte periode er al uitstapten, herdacht „Oost" had de aktie succes; ten aanzien van de Rimboe zocht het komitee het „hogerop" en is de uitslag ons nog niet bekend. Intussen werd het genoemde gymnastieklokaal gebouwd en ook al in gebruik genomen. Belangrijke, besluiten In 1971 vielen een aantal belangrijke besluiten. Een begin kon er gemaakt worden met de realisering van 'het sport - komplex „Vennewater"; de derde fase van het grote rekreatieplan werd uitge voerd en 450.000,gevoteerd voor de uitvoering van de vierde fase. Besloten werd tot bouw van een brand weerkazerne en het plaatsen van een gebouw voor gemeentelijke diensten. De Tweede Kamer besloot ten aanzien van Heiloo een grenswijziging aan te brengen in het noordelijk deel onzer ge meente. Met als grens de Heilooër Tol weg en Regulierslaan. In 1972 zal de Eerste Kamer daar nog over moetén be slissen. Realisering van ,,'t Loo" plan op de lange baan Teleurstellend mag het genoemd worden dat de realisering van het bestemmings plan „Winkelcentrum 't Loo", op de lan ge baan is geschoven doordat een aantal eigenaren van grond, nadat de raad het NEDERLANDSCHE MIDDENStANDSBANK Heiloo, De Loet 2, tel. 02200 - 33744. Kasuren: Maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 -ur vrijdagavond van 18.00 - 20.00 uur I Met de kerst nog in gedachten Zitten we alweer op de oliebollen te wachten. Was u tevrèden over ons in het afgelopen jaar Wij waren het zeker over u allen bij elkaar Wij wensen u en de uwen veel voorspoed en vooral gezondheid in het nieuwe jaar. V JUWELIER- KENNEMERSTR HEG M4 - MEIL00 TEL.30739 's VRIJDAGS KOOPAVOND plan heeft aanvaard, in beroep zijn ge gaan bij de Kroon. De uitvoering van het plan "zal zeker wel enkele jaren stagne ren. Intussen bleef de gemeente aanko pen verrichten en werden leeggekomen percelen gesloopt. En dit was een groot aantal in 1971. Groot aantal bedrijven gesticht of uitgebreid Naast een aantal bedrijven die werden gesloten, staan een groot aantal die ge sticht of uitgebreid werden. We kregen er bijvoorbeeld twee nieuwe bankgebou wen bij en twee reisburo's. Een aantal ondernemers moderniseerden hun zaken. De strijd al of niet een koopavond be heerste lange tijd het gesprek in onder nemerskringen, maar ook in de gemeen teraad was het menig maal een onder werp van gesprek. Tenslotte is deze nu definitief vastgesteld op een vrijdag avond. -4 V' Op onderwijsgebied was 1971 eeu uitstekend jaar Op onderwijsgebied was 1971 een uit stekend jaar. Niet minder dan drie nieu we basisscholen werden in gebruik ge nomen en/of officieel geopend. Een christelijke school werd gesticht, tot een vijfde openbare basisschool be sloten evenals een 6e r.-k. school. De hoog nodige uitbreiding van de J. P. Ha- sebroekschool werd aangevangen. Twee gymnastieklokalen werden toege voegd aan de reeds vijf bestaanden. Het betekent, aldus ons gemeentebestuur, dat aan alle scholen de lessen in licha melijke opvoeding gegeven kunnen wor den die gewenst zijn. De uitbreiding van de christelijke Reho- bothschooi kon in 1971 nog niet aanvan gen. Teleurstellend was het ook dat voor uitbreiding van de John F. Kennedy- school voor Mavo-onderwijs geen toe stemming werd gegeven. Nog behoefte aan betaalbare woningen De woningbouw in Heiloo gaat bepaald vlot, alhoewel het niet altijd woningen zijn waarom de woningzoekende Heiloo- ers zitten te springen. Te hoog in koop prijs en in huurprijs. Een huurprijs om de 250,per maand is voor velen te duur. In alle uitbreidingsplannen kwamen gro te aantallen woningen gereed. We willen noemen in „Het Baafje", in „Vrieswijk" (onderdeel van „De Bouwcamp"), „Kom Heiloo" en „Oosterzij". In „Oosterzij" en „Vrieswijk" kwamen woningen in de sociale woningbouwsec tor tot stand. In de laatste een flat van 24 woningen en kon met de bouw worden aangevangen in „Termijen" (eveneens onderdeel van „De Bouwcamp") van een derde flat van 24 woningen. In dit deel kon men ook beginnen met de bouw van een groot contingent premiewoningen. Ook al is de achterstand belangrijk inge lopen, het aantal gegadigden voor een hen passende woning is nog steeds groot. Dit zijn er altijd nog 124. De Vereniging „Volkshuisvesting" luidde in haar jaarverslag de alarmklok. Velen die kleiner willen wonen, o.a. bejaarden en alleenstaanden, kunnen nog steeds niet voldoende geholpen worden. Bouwrijp is gemaakt het plan „Evelein", gelegen tussen de Zeeweg en Pastoor van Muijenweg. Verwacht mag worden dat in 1972 de fa. Evelein (Beverwijk) tot bouw overgaat van in hoofdzaak ééngezinswoningen. Bloeiend kultuurleven Heiloo kent al jaren een bloeiend kul- tureel leven. Het afgelopen jaar maakt daar geen uitzondering op. De „Volksmuziekschool Heiloo" groeide in versneld tempo en heeft nu zelfs al 650 leerlingen en een 25-tal docenten. Het schoolgebouw is al te klein gewor den. Was er in 1971 70.000,gemeen telijke subsidie nodig, voor 1972 wordt gerekend op 139.500,Het gemeente bestuur is besprekingen begonnen, in regionaal verband, om de problemen rond de muziekscholen op te lossen. Even snel groeit de openbare leeszaal en bibliotheek. Dezer dagèn werd het 4000ste lid ingeschreven en verwacht werd dat het aantal uitgeleende boeken de 120.000, in 1971, overschreden zou worden. De leesdicHTfiëid Is- onder de leden-lezers van de bibliotheek zeer hoog. Heiloo is met 22 a 23% één van rj v/c de gemeenten met het hoogste aantal inwoners-leden. Hier ook problemen op financieel gebied. Zeker in de komende jaren, nu de Rijks overheid ingrijpende maatregelen over weegt. Het gemeentebestuur, oog hebbende voor haar taak op kultureel terrein, verleende grote medewerking tot bouw van „Het Knechtshuis" wat een belangrijk onder deel is geworden van het creatieve cen trum van de snel groeiende „Hobby farm". Het „Open Huis", zoals velen dit zich hadden voorgesteld, bleek, ook al weer door rijksmaatregelen, onbereikbaar. Het gemeentebestuur besloot tot een kleinere opzet: een kombinatie van het „Asta"-theater en de voormalige Nic. Beetssehool, waardoor zeker in 1972, er vele mogelijkheden ontstaan voor tal van instellingen etc. De y i<% „telling voor (het Nivon-werk op kieam'f terrein is nog steeds groeien de. Voor zover wij kunnen nagaan zit de groei er bij de plaatselijke vrouwenver enigingen nog steeds in. Zeker wel zo'n 1200 inwoonsters zijn aangesloten bij één of andere vrouwenvereniging. Opvallend groot. Hun aktiviteiten zijn daarmee ge heel in overeenstemming. In dit deel van ons jaaroverzicht mag zeker niet ontbreken de konstatering, dat mede dank zij de aanwezigheid van een uitstekende expositieruimte als „De Zevensprong", het aantal tentoonstellin gen in Heiloo toenam. Verheugend, dat het bezoek aan kunstuitingen, opvallend groot is geworden. Iets wat men vroeger in Heiloo niet veronderstelde. Op het terrein van (le sport Naast een gunstige ontwikkeling om di verse sporten te bedrijven (o.a. uitbrei ding van de sportkomplexen en de uit breiding van het aantal gymnastiekloka len, waar tal van sportverenigingen ge bruik van kunnen maken) was het voor H.S.V. en De Foresters niet zo'n gunstig jaar. De Foresters degradeerde zelfs van de tweede naar de derde klasse. „Klimop" zag een tweetal keurturnsters regelmatig in internationale wedstrijden uitkomen, de meisjes Ans Dekker en Ikina Morsch. Doves blijkt nog altijd één van Nederlands beste verenigingen te zijn op het gebied van de ritmische gymnastiek, gezien de resultaten bij wedstrijden in Den Haag. De ledentallen van deze verenigingen stegen van Doves en Klimop tot resp. 750 en 550 leden, een respectabel aantal. Ook de beide voetbalverenigingen mogen niet klagen over de uitbreiding van het aantal leden en daarmee het aantal teams. Opvallend is daarbij de groei bij de jeugd. Ook andere sportverenigingen, zoals Trias en Effect mochten delen in een groei, ook wat resultaten betreft. Zo speelt op atletiekgebied Trias een hartig woordje mee op nationaal niveau. De vogelsport blijkt in Heiloo vaste voet verworven te hebben, gezien het leden tal van „Kleurenpracht". De jongste loot aan de rijke boom van verenigingsleven in Heiloo, de polo- en zwemclub, kwam dank zij „Het Baafje" ook tot ontwikkeling. Het nieuwe jaar Zo gaan we dan het nieuwe jaar, 1972, ovèr enkele dagen binnen. Met allemaal goede bedoelingen, die hadden we ten aanzien van kerstmis ook al. Waar het op aankomt is, dat we het niet bij die goede bedoelingen laten maar er ook werk van maken ze uit te voeren. Ook in gemeentelijk opzicht. De belang stelling voor de gemeentelijke zaken is vrijwel nihil. Ook al is er blijkbaar de tendens dat die zich langzaam uitbreidt. Wanneer er van persoonlijk of buurt- belang sprake is dan loopt men warm, gaat het om algemene zaken de gemeen te betreffende, dan is het „dood in de pot". Dit blijkt o.a. in de vrijwel minieme belangstelling voor de raadsvergaderin gen. Laten we hopen dat daarin, in 1972, wat verandering komt! Met deze wens, in 't algemeen gesteld, en de hoop dat het nieuwe jaar datgene brengt wat ieder er van verwacht, willen wij dit jaaroverzicht besluiten. Heiloo, 27 december 1971. N.M. Ons artikeltje over mevrouw Zwakman- Zwakman vorige week, dat zij in decem ber 40 jaar gepensioneerd was, heeft de reaktie opgeroepen van de heer J. S. van Orselen, sinds kort wonende in het verzorgingstehuis „De Loet". „Weet u wel dat ik in april al 46 jaar gepensioneerd zal zijn?" De heer Van Orselen, 89 jaar, werd reeds op 43-jarige leeftijd ais marineman gepensioneerd. „Ja, ik ben wel een beetje duur geworden voor de Staat!" De heer M. Bood werd op het kruispunt, bij de spoorwegovergang Westerweg-Ze- venhuizerlaan, aangereden door een au to. De heer Bood liep o.a. een aantal verwondingen op en een hersenschud ding. Hij werd overgebracht naar het .Centraal Ziekenhuis. Naar wij vernamen ontwikkelt de toestand van dhr. Bood zich gunstig. hooyewecj 72 - beïloo - te!.02205-1 V Voor al uw naar Nic. Beetsweg-54 Heiloo - Tel. 31156 Wij ij wgwCnu een VOORSPOEDIG 1972. Ook'dit keer speelde „Eensgezindheid" kêrstliederen in de verzorgingstehuizen „De Loet" en „De Oude Pastorij" in de hal van beide tehuizen, wat vooral in „De Oude Pastorij" bijzonder op prijs werd gesteld. De heer Deutekom bedankte daarom be stuur en dirigent hartelijk voor het spe len van de vijf liederen, welke besloten werden met „Stille Nacht". Ook nu werd, bij de komst in „De Loet" van „Eensgezindheid", de heer Koning een kleine hulde gebracht. Dhr. Koning werd 25 december 92 jaar en was 74 jaar geleden mede-oprichter van „Eens gezindheid". Hem werd door de heer A. de Vries een doos sigaren aangeboden. Ook nu dankte de heer Koning heel ontroerd voor deze sympathieke geste. Met dank aan diegenen die vorig jaar hebben meegewerkt de afgedankte kerst bomen en ander afval bij de jaarwisse ling op een centraal punt binnen de ge meente te verbranden en niet te hooi en te gras op straat of andere ongewenste plaatsen, volgt hier een opsomming van de terreinen die hiervoor bij de komende jaarwisseling het meest in aanmerking komen t.w. Heiloo-Oost: Oostzijde van Groot Barla- ken op braak liggend terrein, westzijde Klein Barlaken op grasveld. Heiloo-CentrumZuidzijde Vinkenbaan op grasveld bij parkeerterrein Gerefor meerde Kerk. Heiloo-West: Terrein voormalig „Ger- mefa" Westerweg. Heiloo-West: Zuidzijde Bayershoffweg t.o. H.S.V.-terrein. Westzijde Ewisweg op braakliggend terrein. Heiloo-Noord: Noordzijde van de Kooi- meerlaan, braak liggend terrein. Aan ouders/opvoeders wordt verzocht de kinderen de bomen tusseX kerst en nieuwjaar naar een van deze plaatsen te laten/brengen. Door een foutieve zetting onzerzijds is de tekst van het schrijven van de heer W. Zeegers zodanig verminkt dat het voor velen onduidelijk zal zijn geweest. Wij drukken daarom hieronder de tekst nogmaals af, maar nu zonder deze sto rende fouten (Red.) Want een kind is ons geboren, een zoon is gegeven, en de heerschappij is op Zijn schouders. Men noemt Zijn naam Won derlijk, Raad, Sterke God, Vader der Eeuwigheid, Vredevorst. Jes. 9 vs. 5. 'n Kollega zei één dezer dagen tegen mij, als ik denk aan de kerstdagen dan kan ik wel vluchten, liefst zo ver mogelijk. Al dat gekweel bij die kerstboom van vrede op aarde, daar word ik misselijk van. Moord en doodslag, en maar zingen vrede op aarde, neen dat hele bijbelver haal klopt niets van. En toch een Kind is ons geboren, een Zoon is ons gegeven. Dat ontkennen, is het zelfde als zou ik in een donkere kel der kruipen en zeggen: er is geen zon, nooit bestaan. Nu wij het toch over een kelder hebben, lijkt onze wereld niet veel op zo'n don kere kelder? waar de mensen elkaar be kampen op allerlei gebied, schreeuwen om recht en er is geen recht, om licht en er is geen licht. Joh. 1 vs. 5 zegt: En het licht schijnt in de duisternis, en de duisternis heeft het niet begrepen. Heeft Jezus niet gezegd, zij hebben de duisternis liever gehad dan het licht. Anderzijds, blijft men niet te veel bij de kribbe staan? Het Kindje in de kribbe is zelf stijl diep afhankelijk, zingen bij de kribbe is wel erg aandoenlijk, maar daar verandert niets door. Prijst God voor Zijn genade, Hij gaf in dat Kindje de Zoon die de werken des duivels zou verbreken, wat hij deed op Golgotha. Daar bond Hij de strijd aan met de duisternis en overmocht. Nu Hij overwonnen heeft, vraagt hij de heerschappij in het persoonlijk leven, ge zinsleven, maatschappelijk leven, want Zijn naam is Raad, Sterke God, Vader der Eeuwigheid. Aan Hem is de toe komst en aan geen ander. En nu de bijbel zegt: ontwaakt gij die slaapt en Christus zal over u lichten. W. Het bestuur houdt receptie op 1 januari van 15.30-17.3(Hiur in haar kantine op hp sportpark Bayersiröffweg Heiloo-West. Iedereen is welkom!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1971 | | pagina 1