v NIEUWSB EILOO WaaiWtfid&D we. all&s vooi4 da TOooisto tuin uttioo on Betty Z H C> H i Vanaf 30 mei zijn wij 'S AVON! GEOPEND Bejaarden genoten weer van goed verzorgde autotrip AFVHLST0FFI ECHTE V- ZANGDIENST IN DE HEFt A Zondag 28 mei 7.00 uur ISKERK, ALHIER Eén van onze medewerkers met vakantie Jaarlijkse kollekte Ned. Rode Kruis Z0NNEBRII UIJTS OPTIEK Inventarisatie mogelijk gewenst -van flora en fauna Geen spreekuur in juni en juli Heiloo Europese Gemeente Waarom het de voetganger zo moeilijk te maken SHELL/SERVICE/STATION MET SERVICE JAC. MET N.V. ALKMAAR Bunfe: ALLE S7 W Waar zo'n luilak-morgen al niet goed voor is Voor goten, mastiel riubberroid piefen Ewisweg krygt andere straatverlichting ISEN Bijzonder aantrekkelijke ontspanningsavond in „De Loet" „Nieuw Leven" brengt „Die Jahreszeiten" op 6 juni atzeuia... GEZELLIGE PLATEN J. J. PANTEKOEK, Ing. Expositie „Doorwerken" Loslopende koeien maakten verkeersweg onveilig ■-i' SBta f" Van Staalduinen trok veel belangstelling fli 39E JAARGANG NO. 9 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Lim- meri, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aan den Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 24 MEI 1972 Advertenties en Administratie: Rechte Honds! losschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 FAZANTENLAAN 9a TELEFOON 02206-1066 AHtteti volgens afspraak. EGMOND-BINNEN Afwisseling biedende route met tot besluit uitstekend diner .Mevr. Rammens gehuldigd De grote groep van bejaarden welke doe'narh aan de autotrip vorige week donderdag, heeft weer bijzonder-genoten van alles wat geboden werd. Van een afwisseling biedende route, een goed ver zorgd lunchpakket en e^n uitstekend diner. Ongeveer 450 personen in totaal vei trokken 's morgens al vroeg uit Hei loo. Gezeten in 11 tourincars en twee 1 xe auto's en uitgewuifd door velen. Rij de de in twee aparte groepen. De een in noordelijke richting (de zgn. A-groep) en de andere in zuidelijke richting (de B-groep), resp. o.l.v. de heren Majolée en Roemer. Naar zee en bos Bezocht werden resp. Noordwijk en Kat wijk aan Zee, rijdende door de bollen streek tussen Haarlem en Leiden. We troffen het; hier en daar stonden nog velden tulpen in bloei. Vanuit de kust plaatsen werd de Rijn tussen Leiden en Bodegraven opgezocht en naar Zeist ge reden. De lunchpauze werd in een bij zonder bosrijke omgeving doorgebracht. In de omgeving van „Het Jagershuis" en de „Pyramide van Austeriitz". Velen gin gen aan de wandel, door een deel van de uitgestrekte bossen. Het weer was ons Burkerfie< van Haal' Voor uw ROOT hooprwr q 72 - hei'oo - tel.02205-1541 tje zette de heer Majolée de dames van het komitee en de heer Roemer (pen ningmeester) die dus de leiding had van de B-groep. Jubilarissen Fiëester mevr. mr. J. M. Corver- laaften met haar echtgenoot aanzit tend, was bijzonder getroffen door de wijze waarop zt'n dag georganiseerd en uitgevoerd werd. Zij dankte dan ook het komitee voor dat alles. Zich richtende tot mevr. Bammens zei mevr. Corver respekt te hebben voor het werk wat zij nog altijd verricht. Mevr. Corver was de dag tevoren komen „neu zen" bij het gereed maken van zo'n 1500 broodjes etc. ten huize van mevr. Bam mens. De burgemeester bood haar een persoonlijk geschenk aan, een doosje luxe bonbons. Daar ze heen gaat als burge meester van Heiloo, waarop de heer Ma jolée zinspeelde, wenste mevr. Corver vanaf deze plaats allen het allerbeste toe. In ons midden waren twee jubilerende echtparen, 55 jaar getrouw de heer en mevrouw Bruin en 50 jaar getrouwd de heer en mevrouw Sombroek. Zij kregen een prachtige schaal met fruit aange boden. Uit de deelnemers kwamen naar voren mevr. Denneman en de heer Oostermeij- er. Zij dankten de organisatoren voor het gebodene. Dhr. Oostermeijer, sekretaris van de R.K. Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden zei o.a. dat hij weet hoe veel werk er verzet moet worden om zulk een trip te doen slagen, zeker met zo'n 450 mensen. „Wij doen het in 't klein, en dat geeft al veel werk" aldus de heer Oostermeijer. Met muziek Via de Purmer en de Zaanstreek werd Heiloo éen kwartier later dan gepland was, binnengereden. De muziekkorpsen „Caecilia" en „Eensgezindheid" en het „Trompetterkorps Heiloo" wachtte de colonne van auto's al aan de hoek Ken- nemerstraatweg-Stationsweg op. Altijd weer een feestelijke intocht en een leuk slot van zo'n geslaagde dagtrip. goed gezind. Terwijl de regen soms op de touringcars kletterde, was het steeds droog als de toeristen van één dag uit stapten. Zelfs kwam, in Zeist, de zon ons tegemoet om de feestelijke stemming te verhogen. Het derde deel van de trip voerde langs le Leusderheide en de A-groep koos nog de route die voerde door Soest, Soestdijk en Baa-n. Maar beide groepen toerden via de Scheilingwouderbrug naar Volen- dam. Samen uit, samen thuis Het liep allemaal weer perfekt. Alhoewel de beide groepen afzonderlijk reden zaten ze elkaar steeds „op de hielen". Ze kwa men zelfs in Volendam, bij het café-res taurant „Amvo" in een gesloten groep aan. Het gezelschap werd onthaald op populaire muziek van een orkestje. Het verhoogde al gauw de ongedwongen en prettige stemming tijdens het gebruik van een uitgebreid en goed verzorgd di ner. Zelfs nog uitgebreid met een drank je, omdat het k. miteé „Autotocht Be jaarden" 45 jaar bestaat. Oprichtster ontroerd door fraai geschenk Mevr. Bammens die samen 45 jaar ge leden het komitee „Autotocht Bejaar de:;" oprichtte, is met haar bijna 80 jaren nog steeds één van de centrale figuren va de omvangrijke organisatie. Zij werd da", ook gehuldigd. Zij kreeg een prach tige gouden siavenarmband aangeboden. De algemeen leider dhr. Majolée prees haar grote verdiensten. De grote werk lust, maar vooral ook de opvallende men selijke benadering. Niets is haar te veel als het om kinderen en bejaarden gaat. Mevr. Bammens was zo ontroerd dat zij r k t in staat was te bedanken, maar nog wel om de heer Majolée te omhelzen en hem een paar pakkers te geven. Blink aan talloze medewerkers De heer Majolée dankte in de allereerste plaats de inwoners van Heiloo welke, financieel, de trip mogelijk maakten. „We le nden alles doen wat we nodig vonden." Dank bracht hij aan de tien leden van de Rode Kruis-colonne en de E.H.B.O.- vereniging, die deze dag bijzonder veel goede diensten verleenden. In het zonne- VoorgamjpiHrfS. BIEMOND van West Graftdijk et véél muziek en hopenlijk véék publiek. Iederèen-iS van harte welkom van 27 mei t/m .3 juni en van 10 t/m 17 juni Eén van onze medewerkers, de heer N. Majolée, is van 27 mei t/m 3 juni en van 10 t/m 17 juni met vakantie. Men gelieve zich in deze perioden uit sluitend te wenden tot: W. de Zwijger laan 106, Castricum, tel. 02518-53538 of tijdens de kantoöruren tot de adminis tratie van de „Uitkijkpost", R. Honds- bosschelaan 22. tel. 02200-30175. Vanaf 29 mei tot en met 10 juni Vanaf maandag 29 mei a.s. zal in de daarop volgende veertien dagen de jaar lijkse inzameling worden gehouden t.b.v. het werk van het Ned. Rode Kruis. Ook de afdeling Heiloo zal daaraan me dewerking verlenen en een 60 kollektan- ten zullen per lijst een bijdrage komen vragen. Van de gelden die in Heiloo worden ont vangen zal 50% ten goede komen van de plaatselijke afdeling. Daarvan is men in staat om gehancUcap» ten uit eigen gemeente deel te laten r.c- men aan een vakantieweek in één der tehuizen of aan een tocht met de Henry Dunant. In 1972 waren deze kosten 200 per persoon. Votfi Heiloo betekende dit. 8 uur Bayei Een zoals: ZEISS> RODEf AROID Vindt u bij ^Ieerenweg 151 - Telefoon 31275 van het westelijk randgebied van Heiloo Naar aanleiding van het onttrekken van weidegebied, aan de westzijde van Heiloo, om uitbreidingsplannen te realiseren, ontstond er vrijdag ook een gesprek over de daar aanwezige flora en fauna. Er bleek o.a. uit dat deze nogal belangrijk is. Gesproken werd over de aanwezigheid van o.a. kemphaantjes, de hermelijn en een archide soort. De direkteur van openbare werken rea liseerde wel het mogelijke verlies door uitvoering van de plannen maar zei ook dat het gemeentebestuur dit steeds pro beert te compenseren. Bijvoorbeeld door aanplant etc. van de Ileilooër Stichting voor Bejaardenzorg Men verzocht ons te willen meedelen, dat er in de maanden juri en juli geen spreekuur is van de Heiloóër Stichting voor Bejaardenzorg. kenbaar gemaakt met bordjes De gemeente Heiloo heeft zich kortge leden aangesloten bij de organisatie van Europese Gemeenten. Dat zij aangesloten is heeft men kenbaar gemaakt o.a. door het plaatsen van de (ons) bekende bord jes „Europese Gemeente", bij het binnen gaan van onze gemeente. rr-"L dat 7 mensen konden worden opgegeven. Daarnaast werden uit deze inzamelings geleien die kosten mede bestreden die verbonden zijn aan het welfare-werk. Dat deze kollekte - naast uw lidmaat schap - van harte wordt aanbevolen, be hoeft geen nader betoog. Maak door uw gave de kollektanten tot blijde mensen die veertien dagen hun tijd geven om uit de totale opbrengst nog meer anderen een onbezorgde week te kunngn aanbieden. Doe het van harte! Geef!!! Het is schering en inslag dat houders van bromfietsen maar ook van rijwielen hun karretje schots en scheef neerzetten op het trottoir. Dit gebeurt het meest op het trottoir van de Raadhuisweg en de Sta tionsweg (tussen de Heerenweg en Hol- sleweg). Zó erg zelfs dat voetgangers met moeite kunnen passeren en verplicht zijn de rijbaan te nemen, wat op genoemde drukke verkeerswegen gevaarlijk kan zijn. Je vraagt je af waarom het de voet ganger zo moeilijk gemaakt moet wor den. Het parkeren rond het Witte Kerkje Alhoewel duidelijk is aangegeven dat men aan de oostzijde van de Heerenweg tussen de Raadhuisweg en zuid en noord niet geparkeerd mag worden, geschiedt dat nog konstant. Vooral vrijdag en za terdag. Alhoewel daar al menige bekeu ring is gevallen blijken sommige auto mobilisten erg hardleers. Zelfst is men in staat de auto neer te zetten op de hoek van de Heerenweg-Raadhuisweg, bij het verkeersbord Ook de bewoners van het noordelijk deel van de Raadhuisweg weten mee te pra ten over het verkeerd parkeren. Ondanks een aanduiding dat 'daar niet geparkeerd mag worden stonden de afgelopen dagen daar tal van outo's van bezoekers van „De Oude Herberg". Bewoners van het Blockhovepark belden de politie op of men niet kon doen tegen de parkerende autobezitters welke het Alkmaarse sportpark bezoeken. OPEL *ij hebbeiVde "-^xploitatip over- enome/T van het v. d. Faen de Lillojweg 7 - Heiloo Ingaa^- staan wij voor u klaar. OpenïngstiWten werkdagen 7-19.30 uur 's zaterdags 8-18 uur Vzóndags gesloten. Opel dealer STOPWATCH SCIIAAKKLOKKEN AUTOKLOKKEN WEKKERS MET RAI ÏO jjf i7ifc> a a (A i\ /r t/r HVX'.t; juweuER-HORLoees l)e keiyis g(tecl l>$7 t ÜENNEMERSIR WEG 414 TEL.30799 HEILOO 's Maandags gesloten. In de vroege ochtend vermengde zich, in alles wat maar lawaai kon maken van de luilak-vierende kinderen, vele ratelende grasmachines van tuinierende Heilooërs. Talloze ouders maar ook vele anderen grepen de gelegenheid aan, nu ze toch uit hun nachtrust waren gewekt, de tuin een exera Pinksterbeurtje te geven. Muziek ging door het dorp De drumband van „Eensgezindheid" trok omstreeks 5 uur door het dorp. Naar het sportkomplex op de „Egeishoek" waar de jeugd van de s.v. „De Foresters" de strijd aanbond. Daar werden later onge veer 250 bollen uitgedeeld aan de jeug dige en langzamerhand hongeringe voet ballertjes. Muziek was er ook elders in het dorp. In „Oost" musiceerde een orkestje o.a. voor het politiebureau en nog wel om streeks half drie Loodgieters enyOektrisoh installatiebedrijf j f\^\ Lantaarnpalen van aluminium De Ewisweg krijgt een andere straat verlichting. Lantaarnpalen van alumini um met hogere armaturen. Deze aluminium lantaarnpalen zullen, naast de reeds aangebrachte in de Be- lieslaan, op meerdere plaatsen gezet worden. Volgens de wethouder van open bare werken is het onderhoud ervan goedkoper dan de ijzeren lantaarnpalen. Kennenrferstraatweg 344 - Heilzo 'Telefoon 02200-32367 Erkend gas- en waterfitter inet zang en muziek De laatste ontspanningsavond, van het seizoen 1971-'72 in het verzorgingstehuis „De Loet" was een bijzonder aantrek kelijke. Het programma bestond uit zang en muziek. Er werkten aan mee het da meskoor „Accordando" uit Alkmaar, het bejaardenkoor „De Loet", beiden onder leiding van mevrouw M. Mcoijen-Dix en het bejaardenkoor uit Alkmaar onder lei ding van de heer H. Tromp. „Accordando" zong, met begeleiding van mevrouw I. M. Visser (piano) een aantal leuke en bekende werkjes. Zoals „Die Winter is verganghen" en „De jachtpar tij", beide in een bewerking van Alb. de Klerk, en enkele bewerkte composities, zoals „Vier weverkens" en „De hoerhuis" van resp. Karsemeyer en Kaasschieter, Deze klonken heel goed Bijzondere bewondering voor „De Loetji Veel bewondering hebben wij, opnieuw, voor wat de dirigente van het gemengde bejaardenkoor „De Loet" weet te berei ken. Nog maar betrekkelijk kort de lei ding ervan, weet zij het ko r te inspire ren en te stimuleren. Dank zij ook de keuze van de uit te voeren werkjes. Deze avond stonden op het programma o.a. alleraardigste liedjes als „Wel Anne- marieke", „Pappa, ik wil een man hè" en een kermisbed. Opvallend goed is ook de uitspraak van de tekst. Beide koren hadden dan ook veel succes. Dit had cok de heer P. de Geus die de samenzang leidde van een viertal over bekende Nederlandse liedjes. Het was een grout koor en een ieder had er ple zier in. Genoten van orkestwerkjes De heer Tromp stelde een programma van een achttal orkestwerkjes samen. Voor de pauze werden o.a. een tweetal werken van Jos. Haydn uitgevoerd, na de pauze kwam het meer luchtige gedeelte. Zo het thema üit „De Kleine Waarheid" van Willy van Hemert en „lm Prater bluh'n wieder die Baumc" van Robert Stolz. Werkjes die bijzonder gewaardeerd werden door de vele aanwezigen. Het bejaarden: rkest besloot met. het zo lang zamerhand populair geworden „El condor pasa" waarin de vioolsolo en de blokfluit solo gespeeld werden door resp. de heren Upen en Tromp. Het had zoveel succes dat het tot een reprise leidde. Mevr, uw De Graaf-Biersteker bood me vrouw Mooijen, namens het koor, bloe men aan. Mevroüw Visser ontving een muziekbon. De heer Ant. Jensch, organisator van de ontspanningsavond, dankte alle mede werkenden van dit zo geslaagde concert. Hij hoopte het volgend seizoen, met het organiseren van ontspanningsavonden, met veler medewerking door te gaan. Op dinsdagavond, 6 juni a.s., brengt de R.K. Zangvereniging „Nieuw Leven" in samenwerking met beroemde solisten en het Noordhollands Philharmonisch Or kest „Die Jahreszeiten" ten gehoré in de Moeder Godskerk. Voor deze uitvoering die voor Heiloo een unieke gebeurtenis genoemd mag worden zijn nog kaarten te verkrijgen. Naast het koor, dat uit 80 dames en he ren bestaat zullen als solisten optreden: Annette de la Bije, sopraan, Arjan Blan ken tenor, Henk Smit bas en Maria Co- gen clavecimbel. Dirigent is de nog jonge Pieter-Jan Olthof, 'n waar natuurtalent. Naast het dirigentschap over diverse ko ren volgt hij in Den Haag een cursus voor orkestdirektie. Tot september 1971 was* het steeds Piet Groot die vanaf de oprichting in 1945 dit koor leidde. Men heeft voor deze uitvoering bijzonder hard gewerkt. Ruim 8 maanden is het koor wekelijks en later 2 x in de week met de prachtige muziek van Joseph Haydn in de weer geweest. Ongeveer 15 jaar geleden heeft men een zeer geslaag de uitvoering van „Die Jahreszeiten" ge geven. De akoestiek in de Moeder Godskerk is voor een dergelijke uitvoering voortref felijk te noemen. „Die Jahreszeiten" „Die Jahreszeiten" behoort met „Die Sehöpfung" nog steeds tot de meest ge liefkoosde oratoria. Het is een werk van machtige opzet, waar gans de rijke en veelzijdige geest van de grote componist zich in uitzingt. Het is muziek, die ons na ruim 150 jaar nog steeds blijft boeien. „Die Jahreszeiten" is, naar ieder jaar getijde, in 4 afdelingen verdeeld. De over gangen van winter naar lente, zomer en herfst zijn in /de muziek duidelijk waar neembaar. Op onnavolgbare wijze heeft deze grote componist h/t ganse natuurgebeuren in prachtige m/iziek om te zetten. Zijn mu ziek zal ons verkwikken en ontroeren. Het macht/ge koor, de solisten en het Noordhollands Philharmonisch Orkest zullen er pnder leiding van Pieter-Jan Olthof eerj unieke avond van maken, een avond die? u zeker niet mag missen. De voorverkoop vindt plaats op zondag 28 mei en 4 juni in de koffiekamer van de Moedpr Godskerk, na 12 uur of tele fonisch pij mevr. M. Zegers-Huberts, De Blomhof 14, tel. 31096, J. J. Burgering, Stationsweg 35, tel. 31198 of C. Zuider- duin-v.d. Mey, Heerenweg 120, tel. 31172. De toegangsprijs bedraagt 6,inclu sief een uitgebreid programma-tekst- boekje. Voor scholieren en houders van een Cultureel jongerenpaspoort 3,50. Wacht niet te lang met een plaatsje te bestellen. T.v.T. Htok HET MVN VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO nog t/m 28 mei in „De Zevensprong" Zaterdagmiddag werd de expositie ge opend van de schildersvereniging „Door werken" in „De Zevensprong" aan de Ewisweg. Deze expositie is nog geopend tot en met zondag 28 mei, elke dag van 2 tot 5 uur en donderdag 25 en vrijdag 26 mei ook van 7 tot 9 uur. Uiteenlopend werd van een 9-tal exposanten Werk is te zien van een 9-tal exposanten met in totaal een 42-tal schilderwerken. Hun werk loopt sterk uiteen. Ook ten aanzien van de gevolgde technieken. Veel olieverf is te bewonderen. Bij onze plaatsgenoot G. A. Slavenburg spreekt de natuur sterk aan, dit is merk baar in zijn werk. We zagen van hem bij voorbeeld „Bloeiende pereboom" en „Tuin". Bijzonder getroffen werden wij door het stilleven „Bokkingen". De bijna 80-jarige Lide Tulp werd ge troffen door tafreeltjes in Menton. Zo zagen we van haar twee alleraardigste werkjes: „Binnenpleintje" en „Groente stalletje". Opvallend is het werk van T. Söteman: de portrettekeningen, zowel in houtskool als ook aquarel. J. Groot zoekt het in olieverfwerken, waarvan een vijftal te zien zijn. We wil len daarvan noemen het interieur van de Grote Kerk te Alkmaar. Wim Koster laat o.a. „Breiende meisjes" zien. Fr. en L. Groothuizen zijn ook ver tegenwoordigd met olieverfwerken. Van de eerste o.a. een havengezicht; van de laatste willen we vooral noemen het stemmige „Rust". Alhoewel een nieuweling bij „Doorwer ken", komt mevr. M. Schipper-Koeken- bier toch goed voor de dag met een drie tal inzendingen, zoals „Stalinterieur". Opvallend werk is te zien van C. Broer- sen, waarvan we speciaal willen noemen „Drieluik". H. van Loon werkt met hardsteen en metaal, een zevental werkstukken is er op deze expositie te aahschouwen. Het zijn plastieken waarvan vooral opvalt „groeiende vorm". Praktisch alle geëxposeerde werken zijn te koop: Een flink aantal is al verkocht. De expositie trok met het weekend een behoorlijke belangstelling. U kunt nog tot en met 28 mei gaan kijken. N.M. op Rijksweg 9 Loslopende koeien maakten 2de Pink sterdag Rijksweg 9 onveilig en stagnner- den enige tijd het zeer drukke verkeer op deze weg. f W JU*: Iij «Wf nét 1 1 mi 1 .JHff T: «Sfc IgL /msm. Woensdagavond werd op feestelijke wijze de prachtig verbouwde zaak van de heer en mevrouw Van Staalduinen ingeluid. Er bestond voor deze kijkavond een ge weldige belangstelling. Vrijwel alle on dernemers van het Stationscentrum wa ren aanwezig. Talloze bloemstujiken ver sierden het geheel. Ook 't „Trompetterkorps Heiloo" kwam een serenade brengen. Zij werden geflan keerd door de lieftallige majorettes. In deze grootste dieren- en tuinartikelen- speciaalzaak van Noord-Holland is het nq-rfog prettiger winkelen. -Voor de vele feestelijke koopjes toonde men de afgelopen dagen veel belangstel ling. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 1