HEILOO NIEUWSBLAD VO WaafvmdcüWG. sites voor tnooferfotuin Valê 7 Halfjaarlijkse-Opruiming J. i. PANTEKOEK, ing. h t -<r t>} r Kapsalon Bern 7ÖT HALVE PRIJZEN! Éi LOIS UAP0NN TÜNMPAKKE HALVE PRIJS J;1 wmmmmmmm if i1 j d j oJ Ie KAPSTER gevraagd Overstelpende belangstelling bij het 40-jarig jubileum Derde orgeltocht, 15 juli, vangt in Heiloo aan UITVERKOOP HORLOGES 20% korting op Cordelia^horloges In Zilverwerk Steer vele koopjes Missievrienden HEILOO MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL MIDDENSTANDSDIPLOMA Geslaagd ■VALSTOFFEN Morgen tweede orgelconcert in Evang. Lutherse Kerk Internationale Affiche wedstrijd Autogordels Plannen voor een museum Druk bezochte receptie van „St. Willibrord" Trimparcours is reeds aangelegd VERSCHILLENDE SOORTEN L.P.'S f 3.- V'ö 0 '>"v~ SINGELS Verrassin pakket 3 SINGE f 5- VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 HEILOO Vereniging Dorpshuis wordt per 1 augustus opgeheven „Nieuwe burgemeester toont Soest Koog hamertempo" „De Koepel" hield rally Nutsspaarbank West Nederland Anjerkollekte f VOOR HEM EN VOOR HAAR t winkeltje van 1 39 e JAARGANG NO. 16 Dit blad verschijnt iedere wxiensdag in een oplage van 0000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Hciloo, Lim- mcn, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aar. den Iloef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERDIJK maandagmiddag 0 uur in ons lie/,it zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 12 JULI 1972 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Pleiloo - Tel. 02200-30175 Kedaktie-adressen w. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 forenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 PER SEPTEMBER EGMOND-BINN EN FA2LANTENLAAN 9a> TELEFOON 02206-1066 Alleen volgens afspraak, lijks van 9-12 en van 4 tot hall tien 's avonds, s Zaterdags van 8 tot 5 uur. 's .Maandags gesloten. van Kapsalon Kroon Men kon van buiten al volop aanzien dat het feest was ter gelegenheid van 't 40-jarig bestaan van Kapsalon Kroon. Vlaggen uit, veel bloemen in bakken en zelfs een klein lopertje waarover men naaf binnen moest komen. En binnen was bet nog feestelijker, een week lang. Overweldigend was de be langstelling van de ontelbare cliënten. Die belangstelling was er een week lang. Het begon maandagmorgen al; kinderen '/an één der klanten kwamen een tuiltje bloemen brengen en zaterdagavond, na sluitingstijd werd er nog een eigen ge bakken cake (zo uit de keukenoven) gebracht. „Het was hartverwarmend" aldus dhr. en mevr. Bolten-Kroon. „We hebben er geen spijt van dat we geen speciale receptie hebben gehouden. De gehele week kon een ieder binnen lopen. Nou we kunnen u de verzekering geven dat het er velen waren." Onder deze velen waren klanten van het eerste uur. Daar herinnerde de loco burgemeester wethouder J. Bolten aan. Indertijd had hij een „klusje" aan de Stationsweg en toen hij klaar was dacht hij: ik moest maar gelijk m'n haar laten knippen bij Kroon. (Toen, in 1932 nog een dames-en herenkapper). Ook kwamen dames van het eerste uur een bezoek brengen, o.a. mevr. Gerver en mevr. Garritsen. In de afgelopen week zijn tal van her inneringen opgehaald. En dat allemaal in een feestelijke sfeer met veel bloemen, een muziekje, een heerlijk kopje koffie „mét alles er op en d'r aan" en zelfs een drankje en een rokertje ontbraken niet. l Start vanaf het Witte Kerkje Enige tijd geleden schreven wij, in 't kort, over de zeven orgeltochten welke in het kader van „Tour-in" Noord-Hol land zouden plaatsvinden. Eén van deze tochten, de derde in de serie, wordt ge houden a.s. zaterdag 15 juli. De start is vanuit Heiloo om 11 uur vanaf het Witte Kerkje. Jan Jongepier, organist, heeft de leiding van deze toeht Jan Jongepier, winnaar van het Inter nationaal Orgelconcours te Haarlem 1970, '71 en '72leidt op 15 juli de orgel tocht. Naast het Witte Kerkje in Hei loo zullen bezocht worden Akersloot (Ned. Herv. Kerk), Uitgeest (Ned. Herv. Kerk) en Krommenie (Ned. Herv. Kerk) Op elk orgel vindt een instructieve be speling plaats en op het laatste orgel dat wordt bezocht Krommenieeen uitgebreider concert. Do deelname staat voor iedereen open: men behoeft zich niet tevéAen op te ge ven en volgt de tocht per eigen vervoer. OUWEIIER- NORLOGtR KENNEMÉRSTR WEG 416 - HÉILÓO TEL. 30799 's Maandags gesloten. Tot onze spijt moeten wij, na.-M jaar werken, tot een besluit komen* om met de klerenaktie te stoppen, dam' de missie huizen ons schrijven, geen kleren meer te sturen. De kosten van verzending en invoerrechten worden steeds hoger en zijn niet meer te bétalen. Gebruikte la kens en wol, om verband te maken en dekentjes te breien, nemen wij nog gaar ne aan. Ook bi'eien van broekjes en ver band, van katoen, gaan wij gewoon mee door. Alle giX'de gevers langs deze weg onze hartelijke dank, t.n.v. de Missie naai- en breiclub „Bejaarden". /J. Bakker-Kuiper Hoog en Laag 2 Dir.Av. J. J. GALLEE [65 - Kennemerstraatweg 133 4 -'Wi Telefoon-I Opleiding voort het Nieuwe cursus begint tweede/ helft 'van augustus. 2-jarige opleiding I-jarige opleiding voor gevorderden. Inlichtingen en aanmelding bij: W. J. J.lGallpe. Kennemerstraatweg 133, tekxfooft 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon 31842. Onvergetelijke dagen „Het zijn onvergetelijke dagen geworden, juist ook door de spontane wijze waarop het allemaal gebeurde", aldus mevrouw Bolten-Kroon. „Ik ben blij dat ik inder tijd in het kappersbedrijf van mijn schoonvader ben gestapt", zo biecht de heer Bolten op. „Fijn dat hij ons de ge legenheid heeft gegeven, en hoe!, de kap salon voort te zetten." „Ik werkte indertijd in een uitsluitend mannengemeenschap en nu precies het tegenovergestelde." De heer Bolten blijkt dat wel leuk te vinden. Niet alleen omdat hij dagelijks met dames omgaat welke zich aantrek kelijker willen maken, maar ook omdat hij zo goed kan opschieten met zijn team van medewerksters. „De afgelopen week was het bijvoorbeeld fantastisch. We hadden het ontzettend druk dat zult u wel begrijpen, maar niets was hen te veel!" Bij de tientallen bloemstukken en andere geschenken waren er ook attenties van de buurtvereniging „De Viersprong" en de belangengroep „Stationscentrum". Nogmaals, voor de familie Bolten-Kroon zijn de afgelopen dagen onvergetelijk ge worden. Dt Nic. heer Hartman, onderwijzer aan de Beetsschool slaagde voor de akte Engels L.O. Voor uw hoosjoweg 72 - Iwiioo - tcl.02205-1541 Het vertrek is vanaf het verzamelpunt, dus op 15 juli het Witte Kerkje, Men ontvangt er een ais deelnamebewijs fun gerende lijst met gegevens over de tocht, de kerken en de disposities van de te bezoeken orgels. De kosten van deelname zijn 5,per persoon, kinderen en houders van een cultureel jongerenpaspoort betalen 2,50. De tocht eindigt om ongeveer 5 uur. Tussen het tweede en derde orgelbezoek is er een lunchpauze in een dorpsherberg. De orgelwerkgroep Noord Holland orga niseert, dus in het kader van „Toer-in" de orgeltochten. In 1971 werden deze orgeltochten een groot succes. Zij ver wachten daarom ook nu weer een grote belangstelling. Solist Jan Jongepier Morgen, donderdag 13 juli vindt liet tweede orgelconcert plaats in de Evang. Lutherse Kerk aan de Oudegracht te Alkmaar, t.b.v. het restauratiefonds voor deze kerk. Solist is Jan Jongepier, die zowel in 1970, 1971 als in 1972 winnaar was van het In ternationaal Orgelconcours te Haarlem. De orgelsoiist zat spelen o.a. werken van J. G. Walther, J. S. Bach, J. L. Krebe, George Ph. Teiemann, Joseph Haydn, Willian Wallond en John Stanley. Derde concert donderdag 27 juli Op donderdag 27 juli wordt het derde en laatste orgelconcert gegeven. Solist is dan Willem Ietze Talsma. De concerten vangen aan om half negen en de entreeprijs is 3,per concert (inclusief het programma. Scholieren en houders van een cultureel jeugdpas- poort betalen 1,50. Evenals vorig jaar organiseren de Euro pean Conference of Ministers yf Trans port CEMTI en de Prevention Routière Internationale (PRI), waarbij ook Veilig Verkeer Nederland is aangesloten, in de komende maanden een /wedstrijd voor het ontwerpen van een-** affiche. Onder werp van deze wedstrijd, waaraan door zowel beroeps- als amateurontwerpers kan worden deelgénomen is „AUTO GORDELS". 7 De inzendingen zullen na een voorselec tie door een vakbekwame Nederlandse jury worden beoordeeld door een inter nationale jury1 in Frankrijk. Er zijn prijzen van FF. 15.000, FF. 10.000, FF.5.000. FF. 3.000 en FF. 2.000. Ontwerpeis die aan deze wedstrijd willen deelnemen dienen zich voor het wed strijdreglement schriftelijk aan te mel den bij Veilig Verkeer Nederland (afd. Voorlichting), postbus 287 te Hilversum. De inzendtermijn loopt tot 1 november 1972. Het vorig jaar werd de internationale riffichewedstrijd (alcohol in het verkeer) vdoor een Nederlander gewonnen. betrekking hebbende op het Psychiatrisch Cent rum In „Centrum-nieuws", maandblad van het Psychiatrisch Centrum „St. Willi- brord" lazen we over plannen een mu seum te stichten het volgende: „Al enige tijd is het idee groeiende om tot een museum te komen. Een museum van voornamelijk materiële objekten uit de geschiedenis van het Psychiatrisch Centrum, die te makenhebben gehad met de behandeling en verpleging van verpleegden. Met dit op te richten mu seum beoogt de Direktie weer te geven de ontwikkeling van bovengenoemde be handeling en verpleging, alsook om met het 50-jarig bestaan van het Centrum - hetgeen in november 1979 een feit zal zijn - een ieder de gelegenheid te geven het museum te bezoeken! Op dit moment denkt men het museum in te richten in de voormalige ruimte van de kreatieve expressie. Deze lokaliteiten moeten nog helemaal opgeknapt worden en dat zal nog wel wat tijd vergen." Eiinl volgend jaar van start „Volgens de Geneesheer-Direkteur hoopt men dan ook pas eind volgend jaar te kunnen gaan starten met de inrichting ran het museum. Welke artikelen/mate rialen zijn zoal geschikt voor het muse um? Nou, er wordt gedacht aan:: „per- manent-bad", „hekbed", eiectroshockap- paraat", „cellenbad", onderzockappara- tuur, niet meer ingebruik-zijnde ver- pleegartikelen maar ook films, dia's, ou de „Stichtingsmunten", „Stichtingskle- ding" etc. Er zijn al enkele etalagepop pen aangeschaft voor aankleding, zoals in de afgelopen 40 - 50 jaar gewoon was. Artikelen die bij de opleiding gebruikt zijn, kunnen ook geschikt zijn alsook li teratuur en stafpublikaties." Oproep aan heil die iets ter beschikking kunnen stellen „Dr. Wijffels wil dan ook via „Centrum- nieuws" een oproep doen aan al degenen die zouden beschikken over dergelijke materialen/artikelen of die weten waar mogelijk voor dit doel bruikbare artike len te bekomen zijn, dit aan hem door te geven. Ook al denkt u in eerste instantie dat het niet de moeite waa,rd is, neem even kontakt op en vraag even of het zinvol is om het in te leveren. Op het moment is het zoadat er verschillende artikelen van verpleegkundige of medi sche aard hier en daar verspreid liggen en dreigen verloren te gaan, t«rwijl deze materialen toch een grote waarde gehad hebben en nog hebben. Helpt u mee om een zo breed mogelijk overzicht te krij gen in het toekomstig museum over de behandeling en verpleging van de ver pleegden in Psychiatrisch Centrum ,,St. Willibrord"." Het is mogelijk dat er onder onze lezers, niet verbonden aan het Psychiatrisch Centrum, mensen zijn die op de een of andere manier hun medewerking kun nen verlenen. Wij raden hen aan zich te wenden tot de Geneesheer-Direkteur van het Psychiatrisch Centrum dr. A. .T. A. M. Wijffels. Waardering uitgesproken voor het Werk op het terrein van sociale woningbouw Leden-bewoners boden schrijfmachine aan De R.K. Woningbouwvereniging „Sint Willibrord" bestond 25 jaar. Ter gele genheid van dit jubileum was er een receptie in „Do ftustende Jager" welke druk bezocht werd o.a. door de wethou der van Sociale Zaken en Volkshuisves ting mevr. mr. A. M. E. van der Zee- Mandersloot, de raadsleden mr. L. J. A. van Dantzig en de heer A. H. Hoogland, hoofden van diensten de heren M. B. van Steeg en J. Weber. vele vertegenwoor digers van zusterorganisaties, waaronder die van de Vereniging Volkshuisvesting Heiloo en de architekt A. Ham, die in de eerste 15 jaar van het bestaan der wo ningbouwvereniging alle gebouwde wo ningen ontwierp. Er waren brieven binnen gekomen van hen die niet aanwezig konden zijn. Zo van de oud-voorzitter (en oud-gemeente- sekretaris van Heiloo) de heer Feesten te Soest en de direkteur van openbare werken de heer A. Brandsma. „Ifard tegen aangegaan" Namens de leden-bewoners van de ver eniging sprak de heer Adrichem. Hij memoreerde het schreeuwende tekort van woningen, direkt na 1945. „U richtte de woningbouwvereniging op om uw steentje bij te dragen teneinde het tekort op te heffen, in onze gemeente. U bent er toen hard tegen aan gegaan", aldus de heer Adrichem die er aan toevoegde dat nu een moeilijk aspekt naar voren komt, de woningen ook betaalbaar maken. Dhr. Adrichem zei dat de leden-bewo ners spontaan hebben bijgedragen om een geschenk aan te bicden. Een waar devol geschenk: een schrijfmachine. Veel inspanning, bergen werk moesten verzet worden Wethouder mevr. v. d. Zee zei bijzonder veel waardering te hebben voor het werk /ar: „SNt. Willibrord". ,,Het vergt veel in spanning en bergen werk moesten verzet worden om bouwplannen te realiseren." Mevrouw v. d. Zee wees er op dat thans het grootste probleem is om de mensen een passende woning te geven en betaal bare woningen. De wethouder prees de prettige samenwerking tussen het ge meentebestuur en de woningbouwver eniging. De heer Pepping sprak namens de Wo ningbouwvereniging „Goed Wonen" te Alkmaar. Hij wees op de goede verstand houding tussen de woningbouwverenigin gen. Daarover sprak ook de heer P. A. Janssens, die de gelukwensen overbracht van „Volkshuisvesting". Deze wees op de nauwe samenwerking van de beide plaatselijke woningbouwverenigingen, die bijna maandelijks bijeenkomen. Hij dacht ook aan één vereniging in de naaste toe komst. Hulde aan initiatiefnemers De heer J. C. van Diepen leidde de spre- gers in en deed dit op rustige en des kundige wijze. Tenslotte gaf hij het woord aan de voorzitter van de jubile rende vereniging de heer J. Bolten. In de allereerste plaats dankte hij de sprekers en vooral ook degenen die de schrijfmachine hadden aangeboden. De heer Bolten ging in op enkele uitlatingen van deze sprekers en gaf zijn zienswijze ten aanzien van de problemen rond de woningbouw, speciaal op het terrein van de sociale woningbouw. Spreker ging ook terug naar de eerste 14 woningen. „Wc hebben geprobeerd waar te maken wat we wilden. Geen gemakkelijke zaak omdat je rekening hebt te houden met tal van faktoren," aldus dhr. Bolten. „Je hebt bijvoorbeeld rekening te hou den met tal van voorschriften en je moet verzekerd zijn van de medewerking van het gemeentebestuur. Het zou ideaal zijn om iedere Nederlander een passende en betaalbare woning te kunnen aanbieden. Maar dit is niet het geval." De heer Bol ten zei geluiden gehoord te hebben om over te gaan naar subjektieve subsidië ring van woningen. Spreker zei voor stander te zijn van meiering van het type woningen. Verheugd was dhr. Bolten in het midden van de vele aanwezigen de heer G. Heijne te zien, één van de initiatiefnemers van. „St. Willibrord" en een tijd lang ook bestuurslid. Er waren tal van bloemstukken gezon den, o.a. door „Volkshuisvesting", het gemeentebestuur, de Coöp. Boerenleen bank en er was 'n bloemstuk van „Over- kerek". De architekt A. Ham stuurde een bijzonder aantrekkelijke fruitmand. Mevr. Gibbels zorgde op deze gezellige receptie voor een achtergrondmuziekje. in het noordoostelijk deel van „De Kortelingen" De raad aanvaardde de schenking van een trimparcours. In de laatstgehouden raadsvergadering waren er nogal wat bezwaren tegen het aanbrengen van het parcours op „De Kortelingen" in het Heilooër Bos. De afgelopen week is het trimparcours daar toch aangelegd en wel in het noordoostelijk deel van „De Kortelingen". Er werd, ondanks het slechte weer al gebruik van gemaakt ook. Voor jong en oud een heerlijke attraktie in dit rekreatieve gebied, in de onmiddellijke nabijheid van de Kon- nemerstraatweg. O Stichting „Open Huis" neemt taak over Maandagavond was er een bijeenkomst van bestuurders van de nieuwe stichting „Open Huis" en de vereniging „Het Dorpshuis". Daarin werd besproken het opgaan van dé vereniging „Dorpshuis" in de Stichting „Open Huis". In de laatste vergadering van 't „Dorps huis" werd daar in principe toe besloten. In deze zelfde vergadering kwamen wel een aantal wensen naar voren van leden verenigingen welke regelmatig gebruik maken van het Dorpshuis. De heer Ma- jolée, oud-voorzitter van de vereniging „Het Dorpshuis" en voorzitter van de overdrachtkommissie, verwachtte dat aan deze wensen van huurders tegemoet gekomen zou worden. „Zelfde doelstellingen" De voorzitter van de Stichting „Open Huis" de heer J. Pieters zei in dit ver band dat genoemde verenigingen etc. zich in 't geheel niet ongerust behoefden te maken. „We streven als stichtingsbe stuur immers dezelfde doelstellingen na als de vereniging „Het Dorpshuis" dat deed!" Er waren dus geen knelpunten om de Vereniging „Dorpshuis" op te heffen en op te doen gaan in het „Open Huis" én wat zijn taken betreft én de overdracht in bezittingen. Dit zal gebeuren per 1 augustus. Voor de huurders verandert er bijna niets. Ze kunnen normaal gebruik blijven maken van het Dorpshuis en 't is wel prettig te weten dat het echtpaar Jacobs ook de honneurs blijft waarnemen van hef Dorpshuis. Het echtpaar Jacobs zal per 1 augustus in dienst treden van de Stichting „Open Huis". Binnenkort zal er wel een mededeling komen, tot wie men zich voortaan moet wenden voor de huur van zalen etc. Verzoek om op te staan bij eedaflegging „Nieuwe burgemeester toont Soest hoog hamertempo" aldus een verslag in de Gooi- en Eemlander, van een gehouden raadsvergadering in Soest. Burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften houdt van opschieten, dat weten we uit ervaring. Daar moeten ze in Soest nog even aan wennen. De medewerker van de Gooi- en Eem lander maakte daar ook melding van zoals boven reeds gemeld en hij voegt er nog aan. toe: „Dit heeft de raad kunnen bemerken; in anderhalf uur was men klaar, dit is in de helft van de gebrui kelijke tijd." Tussen haakjes, wij zagen bij de afwer king van de maandelijkse raadsagenda, in Heiloo, juist het tegenovergestelde. Onder leiding van de loco-burgemeester. Terwijl mevrouw Corver praktisch in anderhalf uur de agenda wist af te wer ken, waren er in Heiloo twee vergade ringen nodig met ongeveer 6 uur Burgemeester keek verwonderd Vervolgens in genoemd verslag: Daarna leerde zij (de nieuwe burgemeester) dat men staande de eed-aflegging van het nieuwe V.V.D.-fraktielid de heer Detmar moest aanhoren en men niet mocht blij ven ziften. Zij keek verwonderd toen zij de eed wilde voorlezen en de raadsleden bleven zitten. „Mag ik u verzoeken op te staan?" zo klonk het. Aldus het kran tenverslag. De personeelsvereniging van het Psy chiatrisch Centrum „De Koepel" hield donderdagavond een auto-bromfiets-ral ly. De deelname was, in tegenstelling tot de verwachtingen, klein. Veertien autobezitters en slechts één bromfietser gingen van start. De heer J. H. Bugter werd winnaar van deze rally. Na afloop werd hem in de foyer van het Centrum een magnetische pechiamp aangeboden. Het parcours was met zorgd samengesteld door de heer Klein uit Heerhugowaard. Het voerde o.a. door een deel van de Schermer, het industrieterrein van Alkmaar en door de nieuwbouw van Akersloot. In 1971 ingelegd 765.415.000, Uit het jaarverslag, over 1971, van dt Nutsspaarbank West Nederland blijkt dat deze bank een grote ontwikkeling doormaakt. Dit is te zien o.a. aan het bedrag wat is ingelegd, nl. f 765.415.000,- (in 1970 f 598.631.000,-. Uitbetaald werd resp. 706.381.000,en 569.751.000, Het aantal posten van inleg en terug, waren resp. in 19711.424.579 en 2.536.454. Aan vergoede rente werd uitgekeerd 20.908.383. „Wij kunnen thans met voldoening con stateren dat het verder uitgebouwde dienstenpakket enerzijds en de slagvaar digheid van een regionaal werkende bank anderzijds zeer positief worden ge waardeerd," aldus het jaarverslag. ■De Nutsspaarbank, in 1817 opgericht, had toen een ingelegd bedrag van 1.046,52, in 1900 was het 146.998,13, in 1950 9.046.484,99 en in 1971 dus 765.415]226,61. Was de vergoede rente in 1817 72,52, in 1971 was het 20.908.383,37. De rente steeg tot 17.794.215,32. Het gemiddelde tegoed van de 265.695 rekeninghouders was per 1971 1.890,20. Gememoreerd wordt in het jaarverslag de totstandkoming van het kantoor aan de Van Doornstraat in Heiloo en de voorbereidingen voor de bouw van een tweede kantoor, in onze gemeente (op de hoek van de Stationsweg-Westerweg). De kollekte van het Prins Beprflardfonds - de zgn. Anjerkollekte - dié' ook in onze gemeente is gehouden,lieeft 1.724,20 opgebracht. Allen dié hun medewerking aan deze kollekte gegeven hebben, zowel gevers als kollektanten, heel hartelijk tiank vpol de medewerking. Raadhutewetj b HEIL - i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 1