NIEUWS LAD VO OR HEILOO Waat» vinden wc. alles voor da '-'Valé VAN STAALDUINEN Kapsalon Betty Geef die jarige een plaat! 33333 de 8 a 10 weken houdende MINIVAGUE voor 15 Gemeentehuis kreeg nachtelijke bezoekers De verbouwing gaat nu echt beginnen van het „Open Huis" ECHTE ZONNEBRIL WUIJTS OPTIEK Gemeenten uit de regio worden in plannen betrokken Geen bezwaarschriften ingediend Deel van Westerweg van 29 juli t/m 1 aug. afgesloten Een tachtigjarige welke genoemd mag worden Ook Valé gaat met vakantie dinsdag I augustus. Zelfbouwers kunnen weer aan het werk gaan Reaktie naar aanleiding van een gedicht Laatste orgelconcert in een serie van drie MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA GEZELLIGHEID KENT GEEN TIJD... Bij VAN STAALDUINEN vindt u: HOUTBLOKKEN BARBEQUE HOUTSKOOL AANSTEEKBLOKJES etc. voor de open haard VOOR DIER EN TUIN Veel belangstelling voor 50-jarig huwelijksfeest Bouw van 20 flatjes aan Het Wielemakersland Algemene Bank Nederland gaat uitbreiden „Het loodgietersvak is bijzonder boeiend" Leeszaal van 27 juli tot 28 augustus gesloten Bouw van openbare school Geslaagd voor M.O. lich. opvoeding Kunstenares Marie Koning exposeert J. J. PANTEKOEK, ing. VERENIGINGSNIEUWS Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5x3 Disco-corner opgeheven Bijzondere koopjes AFVALSTOFFEN I 39 e JAARGANG NO. 18 Dit blad verschijnt iedere woensdag in een oplage van 9000 exemplaren huis- aan-huis in de gemeenten Heiloo, Dim men, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egm. aar. den Hoef en Akersloot. Advertenties e.d. moeten UITERLIJK maandagmiddag f> uur in ons be7.it zijn. Advertenties per mm 20 cent (exclusief 4% B.T.W.) Bij kontrakt reduktie. 26 JULI 1972 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 02200-30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 02200-30182 Voor de dames die GEEN PERMANENT willen is er. FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 Alleen volgens afspraak. Dagelijks van 9-12 en van 4 tot half tien 's avonds, 's Zaterdags van 8 tot 5 uur. 's Maandags gesloten. Waarschijnlijk in de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in het ge meentehuis. Via een klein raampje bij de fietsenstal ling heeft men zich toegang weten te verschaffen naar de afdeling van de kassier om aldaar de brandkast met snijbranders te lijf te gaan. De loodzware brandkast werd verplaatst waarna men een gat in de achterwand probeerde te maken, Toen dit niet ge lukte brandde men het onderste slot weg van de uit twee delen bestaande kast. Achter de deur bevonden zich echter twee lege geldkistjes. Van de bovenste helft van de kast forceerden de daders precies het verkeerde slot. De deur ging niet open. De begeerde buit bleek echter ook nog van weinig waarde te zijn. Voor zover bekend is er niets ontvreemd. Om onopgemerkt het karwei te kunnen klaren heeft men enkele hoge kasten voor de ramen gezet en een tent om de brandkast opgebouwd van overgordijnen die in de raadzaal met geweld van de rails werden gerukt. De rijksrecherche heeft zich met het onderzoek belast. Ongerustheid was groeiende Rond de stichting van een ,,Open Huis" is er de laatste maanden, maar vooral de laatste weken, grote ongerustheid ontstaan. Waarom? Omdat het realise ren van de verbouwplannen maar op zich liet wachten. Al maandenlang, terwijl belanghebbenden (clubs, verenigingen, stichtingen etc.) graag bij de aanvang van het winterseizoen (medio septem ber) willen starten in het „Open Huis". Ontvangen inlichtingen, die lang niet gemakkelijk te krijgen waren (door sa menvallende vakanties ten gemeentehui ze) doen vermoeden dat dezer dagen echt begonnen wordt met de verbouw van het „Asta"-theater en de oude Nic. Beetsschool. Laten we het hopen! Een zoals ZEISS RODENSTOCK POLAROID vindt u bij: Ileèrenweg 151 - Telefoon 31275 voor het realiseren van een liultureel centrum in Alkmaar Het gemeentebestuur van Alkmaar gaat een projektgroep samenstellen om een Kultureel Centrum te stichten in de kaasstad. Naast tal van instellingen gaat het gemeentebestuur van Alkmaar ook uitnodigingen sturen naar gemeentebe sturen uit de regio, de gemeenten Ber gen, Heiloo en Heerhugowaard. De pro- jektiegroep zou bij de uitvoering van plannen tot stichting van een kultureel centrum, vanwege haar centrumfunktie, niet gebonden zijn aan het plan van de architekt Van der Linden. Realiteitszin heelt het eindelijk gewonnen Alkmaar, dat al ettelijke jaren met een schouwburg-probleem worstelde en daar tot nog toe niet uit is gekomen) ontwik kelde plannen voor een kultureel cen trum. Er ontstond het plan van de ar chitekt Van der Linden. Groots van op zet en toen al geraamd op ongeveer 7.000.000, Door velen gezien als een soort status-kwestie en voornamelijk ge ïnspireerd, naar men in die tijd sugge reerde, door leden van het dagelijks be stuur van Alkmaar. In 1969 aanvaardde de meerderheid van Alkmaars raad een plan v. d. Linden. Medewerking gevraagd van andere gemeentebesturen Terwijl gemeenten uit de omgeving van Alkmaar in 't geheel niet waren gekend in het voorbereiden van het „schouw burgplan" van v. d. Linden, werd aan deze gemeenten wel om financiële mede werking gevraagd. Dit viel erg slecht bij de gemeentebestuurders van Heiloo. Niet dat men geen oog had voor de noodza kelijkheid van een kultureel centrum voor de regio, maar dat, ten eerste men niet mee kon werken aan plannen waar in men niet betrokken wordt; ten twee de dat het Alkmaarse plan veel te groots van opzet was en ten derde dat het veel te kostbaar was en zeker niet rekening hield met de realiteit, in casu met de noodzaak en de mogelijkheden. Zij het laat, is het in Alkmaar toch gaan dagen. Het feit dat men anderen er in wil betrekken is al waardevol. tegen (le bouw van flatjes in de „Rimboe" Naar wij vernemen zijn er geen bezwaar schriften ingediend tegen de bouw van flatjes in de „Rimboe". Tegen de eerste plannen waren er nogal veel bezwaren, wat onder andere tot uiting kwam in een protest-aktie. De plannen voor bouw in dit bosje werden, na tal van besprekin gen, aangepast hetgeen thans resulteer de in het aanvaarden van het huidige plan. De bouw van deze flatjes is vooral waardevol voor hen die hun huizen moe ten verlaten in verband met de realise ring van het bestemmingsplan „Winkel centrum 't Loo". vanwege de kermis Een deel van de Westerweg is van zater dag 29 juli tot en met dinsdag 1 augustus afgesloten i.v.m. de kermis. Het deel tus sen de Zeeweg en de Van Vladeracken- laan. De kermis begint zaterdag om on geveer 1 uur. De mogelijkheid om rijwielen behoorlijk 1e»,parkeren" wordt geschapen door het gemeentebestuur. Een verzoek om de karretjes niet tegen omheiningen van de erven aan te plaatsen Mevrouw O. M. Bammens-Kaijk Het gebeurt niet veel dat wij aandacht vestigen op een 80-jarige, niet kunnen vestigen, omdat dit gelukkig geen uit zondering meer is. Als wij toch de aandacht willen vestigen op iemand die „de leeftijd van de zeer sterken" heeft bereikt dan is het omdat het een figuur is in onze Heiloose ge meenschap die wel bijzonder veel waar dering verdient: mevr. C. M. Bammens- Kaijk. Zij werd maandag 80 jaar en de belangstelling was groot. Mevrouw Bammens wordt dikwijls „de moeder van de bejaarden" genoemd. Niet alleen omdat zij 45 jaar geleden het „Comité Autotocht Bejaarden" hielp op richten en daar nog altijd de ziel van is, maar ook omdat zij, waar het maar kon, bejaarde mensen terzijde stond. Was ze op het terrein van de bejaarden dus zeer aktief, zij deed ook enorm veel om kin deren wat gelukkiger te maken. Kinde ren in tehuizen om bijvoorbeeld met St. Nicolaas die kinderen te helpen ook een fijn St. Nicolaasfeest te vieren, via de bekende VARA speelgoedakties. Hon derden poppen en speelgoeddieren etc. werden door haar de afgelopen jaren ge maakt. Haar werk werd bijzonder ge waardeerd, zelfs middels een Koninklijke onderscheiding. Veel bloemstukken De jarige werd niet vergeten! Zij ont ving o.a. veel bloemstukken, waaronder natuurlijk één van het „Comité Auto tocht Bejaarden". Voor een grote verrassing zorgde het Trompetter- en Majorettenkorps. Zij bracht mevrouw Bammens 's avonds een serenade welke bijzonder op prijs werd gesteld. Zowel 't een als het ander maak te de 24ste juli voor de 80-jarige tot een onvergetelijke dag. 15 Augustus zijn wij weer uitgerust tot uw dienst. Hebt u de volgende 2 weken nog verjaardagen of jubilea? Dan kan u dit alvast deze week nog regelen. De keus is goed bij: 3UWEUER - H0R10GBR j KENNEMËRSIR WEG 414 - HEILOO TEL30799 's Maandags gesloten. Itouw van 14 eengezinswoningen aan de Warmoezierslaan Het ligt in de bedoeling 14 eengezins woningen te bouwen aan de noordzijde van de Warmoezierslaan. te bouwen in twee blokjes van 5 en één van 4 wonin gen. De woningen worden van het type als die welke aan de Dompvloetlaan ge bouwd werden. Ze worden gebouwd door zelf-bouwers. Voor deze 14 eengezins woningen zijn, naar wij vernemen, ai een 13-tal gegadigden. 1-Iet is een aantrekkelijk bouwtype en er wordt Rijkssubsidie op verleend. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIERN, enz. vindt u in kunsthandel „Omdat ik niks meer heb te doen" In onze „Uitkijkpost" van 12 juli druk ten wij een gedicht af onder de titel: „Omdat ik niks meer heb te doen". Van de herkomst wisten wij bitter wei nig af, het kwam toevallig in ons bezit. We vonden het wel interessant om het af te drukken. Het gedicht blijkt niet van al te recente datum te zijn, dit blijkt uit een reaktie van één onzer lezers. Het werd jaren geleden gemaakt door twee Amsterdam mers, de heren Berend en Cor Veldkamp. Berend Veldkamp maakte het gedicht en Cor Veldkamp zorgde voor de mu ziek. De beide broers maakten tal van levensliedjes welke in een soort album verschenen en waarvan de versiering verzorgd werd door niemand minder dan de bekende tekenaar en illustrator Jo Spier. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Morgen, donderdag, met Willem Retze Talsma Morgen, donderdag 27 juli, vindt het laatste orgelconcert, in een serie van drie, plaats ten bate van het restauratie fonds van de Evang. Lutherse Kerk aan de Oudegracht 187 te Alkmaar. De belangstelling voor de voorgaande concerten, met als solisten Hermann Unger en Jan Jongepier, trokken een uitstekende belangstelling. Vooral het laatste concert is in alle opzichten ge slaagd. Het ligt in de verwachtingen dat het concert van morgen ook weer ten volle zal s'agcn. Solist is Willem Retze Talsma. De organist zal de uit te voeren werken toelichten. Een programma van Italiaan se en Spaanse componisten. De aanvang is 8.30 uur en de entree 3,(inclusief het programma). Scho lieren en houders van een Cultureel Jeugdpaspoort betalen maar 1.50. Dir.: W. J. J. GALLEE - Telefoon 31665 - Kennemerstraatweg 133 Opleiding voor het Nieuwe cursus begint tweede helft van augustus. 2-jarige opleiding I-jarige opleiding voor gevorderden. Inlichtingen ewaanmelding bij: W. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133, telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon 31842. 9 cl (9 I©®' STATIONSWEG 67 - HEILOO - TELEFOON 30286 Wij zijn de gehele week geopend. 9 9 9 9 9 9 9 van het echtpaar W. van Dijk Het echtpaar W. van Dijk en V. van Dijk-Tak, wonende aan de Gouwe Boom, was op 20 juli 50 jaar getrouwd. Voor de receptie in het N.K.J.B.-gebouw bestond een bijzonder grote belangstelling. De lo co-burgemeester J. Bolten kwam het gouden echtpaar gelukwensen, daar was de burgemeester van Andijk J. F. G. Knorr (oud-chef van Algemene Zaken van Heiloo); oud-kollega's van de heer Van Dijk, bestuursleden van de R.K. Bond van Gepensioneerden en van het komitee „Autotocht Bejaarden". Velen van hen die het echtpaar Van Dijk geluk kwamen wensen zorgden voor een „bloe metje" of een ander geschenk. Voorafgaande aan deze receptie was er een Heilige Mis uit dankbaarheid in de H. Moeder Godskerk. De heer Van Dijk is jaren in dienst van de gemeente Heiloo geweest, in de bui tendienst. Zodoende werd het een beken de figuur voor velen. bestemd voor hen die kleiner willen wonen Het Bouwbedrijf M. L. Evelein N.V. te Beverwijk wil in het uitbreidingsplan-in- onderdelen West I 20 flatjes gaan bou wen. Ongeveer van het gelijke type als aan de Kerkakkers. Dus voor hen die kleiner willen wonen. De 20 flatjes worden, in een blok, in twee woonlagen gebouwd. Enige gegevens: woonkamer 26.48 m-, slaapkamer 11.02 m-, keuken (een zoge naamde open keuken), badkamer, loggia en bergruimte. Autoboxen worden gebouwd in de on middellijke nabijheid van de flatjes. De woonkamers van de bovenste woonlaag worden wat kubieke meter inhoud be treft vergroot door een schuin oplopend dak, onzes inziens zeer aantrekkelijk. Deze flatjes komen ongeveer in de zuid oostelijke hoek van het uitbreidingsplan tussen Zeeweg en Pastoor van Muijen- weg. Kan niet wachten op nieuwbouw Het bijkantoor van de Algemene Bank Nederland, gevestigd aan de Heerenweg, hoek Laarmanstraat, gaat uitbreiden. Sinds januari 1968 in Heiloo gevestigd, was de beschikbare kantoorruimte al gauw te klein. Ook de geplande uitbrei ding zal spoedig te klein zijn, maar er is niet voldoende ruimte voor een grote re uitbreiding achter het bankgebouw. De Algemene Bank Nederland hoopte, in 1968, binnen afzienbare tijd een ge heel nieuw en ruim bankgebouw te bou wen in het te realiseren winkelcentrum ,,'t Loo". Dit laat zeker nog lange tijd op zich wachten. (Tegen het winkelcen trum ,,'t Loo" zijn namelijk bij de Kroon bezwaarschriften ingediend en het zal nog wel even duren voordat de uitslag daarvan bekend zal worden De fa. Kops (Heiloo) voert de uitbrei ding uit. Ons werd meegedeeld dat er ook nog andere maatregelen genomen zullen worden bij de totstandkoming van de uitbreiding. Zo zal de open balie ver vallen en, ter beveiliging, pantserven sterglas worden aangebracht. De heer G. Baltus: Sinds vorige 'week maandag is Heiloo aan de Heerenweg 131 een loodgieters- bedrijf rijker geworden. Het is de 24-jarige G. Baltus die een gedeelte van het loodgietersbedrijf van de heer G. Schouten, het zgn. „burger- werk", heeft overgenomen. De firma Schouten legt zich nu hoofdzakelijk toe op het grotere werk in de nieuwbouw. De heer Baltus zit al jaren in het vak en bezit alle benodigde diploma's. „Het meeste leer je echter in de praktijk" is zijn mening. „Voor mij is het telkens weer een uitdaging om de moeilijkste karweitjes op te knappen. Je weet van te voren nooit waar je voor komt te staan. Je moet ook steeds op de hoogte blijven van alle nieuwigheidjes op dit terrein. Veel mensen begrijpen maar niet hoe iemand plezier kan hebben in dit soort werk. Het is toch echt een boeiend vak." Het verlenen van service staat bij deze jonge loodgieter hoog genoteerd. „In noodgevallen mogen de mensen mij ge rust b.v. op vrijdagavond nog bellen. Ik zal ze niet gauw in de kou laten staan. Schrijf alsjeblieft nog niet te veel over me" verzocht hij ons vriendelijk wanneer we zijn gezellig ingerichte woning verla ten, „ik ga nu pas echt voor me zelf be ginnen." Met z'n enthousiasme en liefde voor dit vak zal hij het zekér ver weten te bren gen. We wensen hem in elk geval veel succes Z'n telefoonnummer is 31430. 's ochtends, voor het lezen van kranten etc. Van 27 juli tot 28 augustus is de kran ten- en tijdschriftenafdeling (leeszaal) van de Algemene Openbare Bibliotheek en Leeszaal, 's ochtends gesloten. De uit leenuren blijven echter ongewijzigd. ten westen van „Termijen" in zuid-west Op korte termijn wil het gemeentebe stuur overgaan tot de bouw van een openbare school in zuid-west. Ten wes ten van de wijk „Termijen", onderdeel van „De Bouwcamp". Onze plaatsgenoten Ron Trap en Hans de Vries slaagden voor het examen M.O. Lichamelijke Opvoeding, als leerlingen van de academie voor lichamelijke op voeding te Amsterdam. Ron Trap is aangesteld te Alkmaar en Hans de Vries te Amsterdam. tot en met 26 augustus De Heiloose kunstenares Marie Koning exposeert tot 26 augustus in „Galerie Boumans", Breestraat 122 te Beverwijk. Vrijdag vond de opening plaats. Marie Koning studeerde aan de Acade mie van Schone Kunsten in Antwerpen. Ze was medewerkster aan de Werkschuit te Amsterdam. Aanvankelijk schilderde en tekende ze, later ging ze over tot het vervaardigen van collages. Tweederde van de expositie bestaat uit deze collages en de rest uit gouaches, die alle van zeer recente datum zijn. Marie Koning expo seerde eerder in Meppel en Heerhugo waard. De expositie is dagelijks geopend van 9 tot 6 uur, uitgezonderd zondag en maan dag. In een gesprek met de kunstenares liet zij uitkomen dat ze graag in de toe komst ook nog elders wil exposeren, zo ook in Heiloo. Mogelijk dat dit in 't ver schiet ligt en wij dan nader onze lezers kunnen wijzen op het werk van Marie Koning. Cadeau uitzoeken? Presentje bedenken? Een hele toer. Behalve dan als u uitpakt met een plaat. Jan-Hein, die morgen 16 wordt wil de Rolling Stones. En Oma, die volgende week 65 wordt, vraagt om het Largo van Handel, gezongen door Kathleen Ferrier. Uw platenhandelaar heeft ze allebei en nog oneindig veel meer. Groot of klein, op 33 of 45 toeren, allemaal voor vriendelijke prijzen en prijsjes. Loop weer eens lange bij: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO KATH. BOND VAN BEJAARDEN Afdeling Heiloo De jaarlijkse dagtocht van onze afdeling heeft plaats op 6 september. De rit gaat naar Leeuwarden, met bezoek aan de Coöp. Condensfabriek „Friesland". Daar kan men zien hoe de koffiemelk Friesche Vlag tot stand komt. Het programma: inleiding - rondleiding - nabespreking met stellen van vragen - kleurenfilm. Zeer zeker een interessante tocht. Op een nader te bepalen datum volgt nog een middagtocht naar de beroemde orgels in Barsingerhorn. Opgave voor de tocht naar Leeuwarden tot en met 15 augustus; voor de middagtocht 15 september. Voor de tocht naar Nijmegen, uitgaande van het district Alkmaar zijn nog enkele plaatsen open, opgave tot en met 1 aug. Het kleine, gezellige grammofoonplaten- winkeltje, de Disco-corner, aan de Sta tionsweg heeft opgehouden te bestaan. Volgens de eigenaar, de heer J. Keuning, zat er te weinig muziek in de zaak. Het is ons nog niet bekend wie de vol gende huurder zal zijn. Wellicht is dit kleine pand meer geschikt als een pocket shop, wereldwinkel, antiekzaakje of iets dergelijks. Wie z'n ogen goed de kost geeft kan ook deze week nog profiteren van zeer veel opmerkelijke koopjes en dit op velerlei terrein. Er wordt door vele zakenlieden „opgeruimd" en dit in de letterlijke zin van het woord. Profiteer er nog maar van. Nu kan het nog. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 1