31? SPORT EN SPEL Wij gaan met vakantie van 31/7 tot 12/8 CHÖENHANDDL iflflS mm Profiteer deze week nog van de koopjes De Algemene Bank Nederland gaat kompleet verzorgde vliegreizen verkopen NS li? Westerweg 312 - Heiloo - Telefoon 33901 Voor geijsers en gas fornuizen, wastafels en badkuipen j. J. JANSEN ia i- Slijterij - Wijnhandel GREEUW „0E LAATSTE EER" - iia mkmm 1» B illlp Nog enkele stuks: HENGEL MET MOLEN f 35,— B0ERSEN Twee keurturtfsters van de Gym. Ver. „Klimop" zijn opgenomen in het natio nale damesteam dat van 27 augustus tot en met 1 september deel zal nemen aan de Olympische Spelen te Munehen. Op de liggende foto Ikina Morsch en op de staande foto Ans Dekker, de nog jeugdige turnsters, die de Nederlandse kleuren zullen verdedigen. ANS DEKKER EN IKINA MORSOII EERST NOG NAAR ENGELAND aan de „vooravond" van de Olympische Spelen De „Klimop"-turnsters Ans Dekker en Ikina Morsch gaan aan de „vooravond" van de Olympische Spelen eerst nog naar Engeland.' Op a.s. vrijdag en zaterdag, 28 en 29 juli, zullen zij, als onderdeel van de Nederlandse damesturnploeg uitko men tegen een Engels team, in Londen. Het programma wordt als volgt afge werkt: vrijdag de verplichte oefenstof voor Munehen en zaterdag de keuze oefeningen. I INDELING „DE FORESTERS" ELFTALLEN 2, 3 en 4 De indfling van de voetbalteams 2, .'5 en 4 van de s.v. „De Foresters" is thans bekenden ziet er als volgt uit: Reserve 1 C: A.F.C. '34 3, Berdos 2, S.C. Dynamo 2, Fgmondia 2, Foresters 2, Go Ahead 2, H.S.V. 3, Meervogels 2, S. G. Spirit 2, Valken 2, West Frisia 3. Reserve 3 A St. Adelbert 2, A.F.C. '34 5, C.S.V. 3, Fgmondia 4, Foresters 3. Go Ahead 3, Meervogels 3, S.V.W. 4, Vitesse 5, Zee vogels 2. Reserve 3 B: Alemaria 3, Alkm. Boys 6, Foresters 4, Kolp. Boys 4, Limmen 3, Meervogels 4, S.V.W. 5, Vitesse 6, Vrone 2, Zeevogels 3. In Reserve 1 C moet het komende sei zoen dus H.S.V. 3 uitkomen tegen De Fo resters 2. D.V.W. HEILOO De dames visten, en hoe! Woensdag 19 juli jl. hadden de dames hun visavond weer. Onder een stralende zomerzon, dus ook stralende dames, werd weer gestreden voor de hoogste plaats in de kompetitie. 37 Dames visten in hoog tempo 308 stuks op de wal. Mij dunkt hogeschoolvissen. De uitslag was als volgt :1. mevr. Duin 31 stuks en ver volgens mevr. Sijm 24 st., mevr. v. Willi ge n 22 st., mej. Sijm 21 st., mevr. Ooster ling 20 st., mevr. v. Twuijver 19 st., mevr. Apeldoorn 17, mevr. Jansen 15, mevr. H. Scholten 15, mevr. G. Mooy 15, mevr. Bieman 13, mevr. P. Otto 12, mevr. De Jong 11, mevr. A. Mooy 9 en mej. Crista Mooy 8 stuks. De wedstrijdkommissie heeft voor zon dag 30 juli een zeehengelwedstrijd uit geschreven. Vertrek Dorpshuis 's mor gens 5 uur. We gaan naar Camperduin. Het inleggeld is gesteld op 6,50, aas inbegrepen. U dient zich op te geven uiterlijk tot vrijdagavond 18.00 uur bij de wedstrijdkommissie: L. de Jong, Vos- senakkers 14, tel. 31840; J. Mulder, Slim- pad 15, tel. 31024; A. v. d. Nagel, Dok terslaan 16, tel. 32447. De wedstrijd-kommissie. D.V.W. JEUGD Zaterdagmiddag 22 juli startte een 30-tal jeugdige vissers met de 4e kompetitie wedstrijd in de vijvers van plan Oost. Om 2 uur klonk het startsein, waarna een ieder zoveel mogelijk trachtte te vangen. Al gauw bleek dat er wel een visje te vangen was en de spanning tot de laatste minuut bleef. De vis beet bij- Loodgieters en elektrisch installatiebedrijf Kennemerstraatweg 344 - Heiloo Telefoon 02200-32367 Erkend gas- en waterfitter Oplossing puzzel no. 3 Horizontaal: 1. globe, 5. azuur, 9. manager, 11. op, 13. stage, 14. st., 15. els, 17. epe, 18. ate, 19. pater, 21. Reval, 23. nor, 24. dot, 25. strak, 27. Genua, 29. nek, 30. ree, 32. dun, 33. er, 34. woest, 36. r.k., 37. toestel, 39. emelt. Vertikaal 1. groep, 2. om, 3. bas, 4. enter, 5. agger, 6. zee, 7. Ur, 8. ratel, 10. aap, 12. planter, 14. statuur, 16. stork, 18. avond, 20. era, 22. Ede, 25. snede, 26. kreet, 27. geste, 28. anker, 31. Fes, 34. bol, 35. ter, 37. te, 38. lik. zonder goed; 30 vissers wisten maar liefst 621 vissen te vangen. Fred van Twuyver en Jos Buys vingen een vis van 31 cm, wat een gedeelde le plaats geeft voor de grootste vis. De uitslag tot 11 jaar: 1. Fr. van Twuyver 52 stuks, 2. L. de Jong 44, 3. P. Groefsema 43, 4. H. van Willigen 39, 5. J. Buys 21, 6. Joke Mooy 20, 7. L. Spaans 15, 8. P. Hommes 14, 9. Ingrid Kayer 10, 10. Yvonne Sengers 10, 11. M. Hommes 10, 12. J. J. Jansen 8, 13. R. Jacobs 7, 14. B. Jansen 6, 15. Ja- quelien Klaver 5, 16. Mirjam Sengers 4, 17. R. Hommes 2, 18. Maartje v. Lienen 1 en 19. J. van Lienen 1. Uitslag tot 16 jaar: 1. M. Scholten 62 stuks, 2. N. Mooy 57, 3. J. van Willigen 42, 4. M. Nap 39, 5. F. Mooy 32, 6. P. Dekker 24, 7. B. Dekker 23, 8. H. Mooy 11, 9. J. Kleverlaan 9, 10. H. Sillezen 8 en 11. T. How 4. De volgende jeugdwedstrijd voor de kom petitie is op 12 augustus. PUZZEL NO. 4: Horinzontaal 1. kadaver, 5. reeks, 9. zenuwachtig. 11. voorzetsel, 13. zoetwatervis, 14. muziek noot, 15. telwoord, 17. zangstem, 18. raamscherm, 19. voetwarmer, 21. plaats in Utrecht, 23. plechtig beroep op God, 24. niet raak, 25. meervoud van dosis, 27. draadloze omroep, 29. bedorven, 30. traag, vadsig, 32. eikeschors, 33. voertuig 34. gevolg, stoet, 36. oude Egyptische zonnegod, 37. foltering, pijniging, 39. lan ge, smalle groef, 40. sierdek over een bed. Vertikaal: 1. beker zonder voet, 2. voegwoord, 3. troefkaart, 4. adellijke titel, 5. derde toon v. d. diatonische reeks, 6. europeaan 7. bastaard-uitgang, 8. laddertrede, 10. vangtoestel, 12. „vallende ster", 14. alle documenten van één zaak, 16. ijverig, 18. lage bloemstruik, erica, 20. lofzang, 22. familielid, 25. zacht geweld, 26. oli- fantssnuit, 27. kerkgebruik, 28. giraffe- achtig dier in oerwoud van Afrika, 31. voorzetsel, 34. franse munt, 35. plaats in Noord-Brabant, 37. voorzetsel, 38. bij woord van plaats. TRIAS-MEISJES STEEDS HOGER Trias blijft niet achter bij de in Neder land steeds beter wordende resultaten op het hoogspringen. Dit mede als gevolg van de nieuwe sprongtechniek waarbij de lat ruggelings wordt gepasseerd (de zgn. „flop"). Vooral de meisjes van Trias le veren de laatste weken uitstekende pres taties in de hoogspringbak. Allereerst moet daarbij genoemd worden Jolanda Silver die binnen een week als B-meisje tweemaal de 1.60 m haalde, een club record voor dames en meisjes. Nationaal gezien wordt ze in haar leeftijdsgroep nog slechts door één of twee meisjes overtroffen. I. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Bij wedstrijden in Haarlem verbeterde Anneke Bugter bij de C-meisjes haat- persoonlijk record tot 1.45 m. De jongste atlete uit de „stal" Bugter, nl. Astrid, sprong vorige week bij pupillenwedstrij- den 1.25 m, een respektabele hoogte voor een meisje van 10 jaar! Succesvol was de vertegenwoordiging van Trias bij jeugdwedstrijden in Krom menie met overwinningen voor Richard Oly op de nummers 80 m-D. en versprin gen D met als prestaties 11.1 (clubre cord) en 4.46 m. Bovendien legde hij bij het discuswerpen beslag op een tweede plaats met 28.56 m, ook alweer een club record. Arno Botten bemachtigde ook een twee plaats met 4.25 m. Pierre Karstens en Martin Bier tenslotte werden beide derde op de middenafstand in hun leef tijdsgroep. Bij seniorenwedstrijden in Amsterdam was Barnadette Lasès het meest succes vol met een overwinning bij het kogel stoten in de B-klasse met 11.72 m; haar diskusworp van 30 meter was goed voor een tweede plaats in de C-klassein de zelfde klasse finishte ze ook nog als 3e op de 200 meter in 28.5 sec. A.s. zondag worden op de sintelbaan aan Het Maalwater wedstrijden georgani seerd door senioren en A-B jeugd. Aan vang half twee. H.S.V.-NIEUWS Ook de Heilooër Sport Vereniging gaat zich alweer serieus voorbereiden op de komende kompetitie, die gezien de pro motie van het 2e en 3e elftal, waardoor een sterke basis is gevormd, wellicht een spannend verloop kan hebben. In ieder geval is een interessant oefenprogramma vastgesteld, dat ook vele vakantiegan gers zal doen besluiten een kijkje te ne men op het H.S.V. sportpark. Op zendag 13 augustus komen de eerste 3 elftallen van Rivalen uit Amsterdam naar Heiloo. Woensdagavond 16 augustus speelt het le en 2e elftal tegen Zeeburgia Amster dam 2e klasse KNVB. Zondag 20 augustus komen de eorste S elftallen van T.O.G. (Amsterdam) op bezoek. Donderdag 24 augustus ook weer een sterke ontmoeting met de 2e klasser Stormvogels, zowel het eerste als tweede elftal De laatste wedstrijden in augustus zijn tegen de 2e klasser Velsen met 3 elftal len en wel op zondag de 27ste. Zondag 3 september de laatste oefen ontmoeting tegen het le en 2e elftal van D.S.S. 3e klas KNVB. Het aftasten van de vele 2e klassers in het oefenprogramma doet het vermoe den ontstaan, dat trainer Driehuis en zijn mannen een serieuze gooi willen gaan doen naar promotie voor de afde ling. De opbouw van het nu 47 elftallen tellende H.S.V. biedt daarvoor in ieder geval de mogelijkheid. Het 1ste elftal is bij de onderstaande clubs ingedeeld: ADO '20, AFC '34, A. Forward, CSV, Helder, SRC, SVW '27, Victoria, Vios, VVB, W-Frisia en WFC. „STABILITAS" KAMPIOEN van de afdeling bedrijfsvoetbal De voetbalvereniging „Stabilitas" van het Psych. Centrum „St. Willibrord" is kampioen geworden van de afdeling be drijfsvoetbal Alkmaar en omgeving. Het is overigens niet de eerste keer in het 35-jarig bestaan van „Stabilitas". In 1971 werd de vereniging ook kampioen van Noord-Holland. Dat is het logische voortvloeisel uit de ontwikkeling in zowel de reis- als de bankwereld. De moderne tourist heeft altijd al met de bank te maken. Daar wisselt hij zijn geld in voor vreemde valuta, daar koopt hij zijn reischeques en daar ook stort zijn baas in veruit de meeste gevallen de vakantietoeslag. De kans is bovendien aanwezig, dat de ban ken rekening houden met de mogelijk heid van de vakantie-op-krediet, zoals in verschillende landen al ingeburgerd is. Wat de reisorganisatoren betreft, het is voor hen alleen maar zaak een zo groot mogelijke omzet te halen en dat hangt weer nauw samen met het aantal ver kooppunten voor hun reizen. Een bank met veel bijkantoren is daarom een wel haast ideale organisatie om mee samen te werken. De ABN biedt zijn cliëntèle reizen aan, die worden georganiseerd door twee be kende touroperators, namelijk Airtour Nespanda en FIT-Vliegreizen in Eind hoven. De direkteur van FIT, de heer A. P. F. van Gennip, die in het verleden al vaker bommetjes gooide in de reis wereld, is enthousiast over deze samen werking. Natuurlijk betreurt hij het, dat de klap voor sommige kleine reisbureau- tpes hard zal aankomen. „We hebben altijd plezierig gewérkt met de ANVR- leden die onze reizen verkochten en ik ben ervan overtuigd, dat de echte reis bureaus, die gespecialiseerd zijn en die een voldoende omzet halen, zich best kunnen handhaven. Voor de hele klein tjes, die maar een gering aantal reizen boekten en die eigenlijk het verkopen van reizen als nevenberoep uitoefenden, zal het moeilijk worden," aldus de heer Van Gennip. Hij is van oerdeel, dat van de zijde van de touroperator - de organi sator van de reizen - deze ontwikkeling niet tegen te houden is. Als een instelling als de ABN reizen wil verkopen zal zij ongetwijfeld middelen weten te vinden om een organisator te vinden en voor het publiek is het dan het beste, dat een ervaren bureau dat doet. Er wordt toch al teveel gebeunhaasd in deze business met alle kwalijke gevolgen voor de va kantiegangers. Volgens de heer Van Gennip zal de ge weldige groei van het aantal Nederlan ders dat zijn vakantie panklaar koopt de concentratie in het reiswereldje alleen maar bevorderen. Kleine touroperators kunnen de risico's niet meer dragen en bovendien kunnen zij onmogelijk kon- kurreren met de grote bedrijven, die immers door hun grote omzet met een bescheiden winst genoegen kunnen ne men. Als wij, zo zegt hij, honderdduizend FIT-reizen verkopen moet er geld bij. Onze winst zit in het grote getal. Daarin zit ook onze garantie. Voor de vervoer ders en de hoteleigenaren zijn wij grote klanten en als er moeilijkheden met boe kingen komen, zullen ze eerder een klein klantje naar huis sturen of met slechte service afschepen dan een grote. Onze aantallen maken het bovendien mogelijk dat de prijzen nagenoeg stabiel blijven, ondanks het feit dat in ons landje alles jaarlijks idem zoveel duurder wordt. Via de ABN krijgt FIT er enkele honderden verkopers bij. Dat kan alleen maar hel pen de service en de prijzen te houden zoals ze zijn. Aan het eind van het reisseizoen de ba lans opmakend konstateert de heer Van Gennip, dat ondanks de zogenaamd te ruglopende ekonomie de Nederlander toch weer in groter getale met vakantie is gegaan. Zijn omzet is tenminste weer met zo'n vijftien procent gestegen. En voor het komende seizoen wordt op nog meer gerekend. Voor zo'n touroperator eindigt een seizoen eigenlijk nooit. Toen het hoogseizoen neg can de gang was en iedere week 62 vliegtuigen zo'n 8000 FIT-passagiers naar zonnige oorden brachten, was de verkoop van de winter reizen al in volle gang. De stranden in Mallorca lagen nog vol Nederlanders, toen de kerstreizen al weer waren uit verkocht. En dat, terwijl voor het eerst met deze kerstdagen de Boeing Jumbo jet ingezet zal worden voor de trek naar de Canarische Eilanden. Toen augustus nog moest beginnen waren alle kontrak ten voor 1972-zomer afgesloten. De voor bereidingen voor het drukken van de programma's die voor kerstmis overal moeten liggen waar FIT-reizen worden verkocht, waren klaar. De drukker heeft van augustus tot november werk om al les piekfijn in orde te krijgen. Voor touroperators is er geen slappe tijd en eindigt het seizoen nooit. Ze kijken daarom ook nooit achterom, maar altijd vooruit. Het volgende seizoen zal meer moeten brengen want stilstand is achter uitgang. En dat in een tijd, waarin de klant steeds meer eisen gaat stellen. Men overdrijft wat dat betreft wel eens, zo is het oordeel van de heer v. Gennip. Natuurlijk moeten wij geven wat we beloven, maar toch ook niet meer. Een touroperator is niet verantwoordelijk voor het aantal uren zonneschijn, noch voor een storing in een elektriciteits centrale bijvoorbeeld. Overdreven veel klachten krijgen we niet, maar soms eisen de mensen doodgewoon teveel. Iemand die veertien dagen uit en thuis naar Mallorca gaat voor pakweg drie honderd gulden mag niet dezelfde eisen stellen als de man die voor dezelfde reis (maar met een ander hotel) elfhonderd gulden betaalt. Dat lijkt duidelijk, maar het is het soms niet. En hij vertelt van een meneer, die de allergoedkoopste reis had geboekt maar voor wie door allerlei omstandigheden geen kamer in het be sproken hotel br" ïikbaar was. In zulke gevallen moet de hostess ter plaatse een plaats zoeken in een hotel van een ho gere categorie. Aangezien er vrijwel ner gens meer iets te vinden was, werd de man ondergebracht in het allerduurste hotel van de plaats van bestemming. Hij kreeg een luxueuze kamer, het aller mooiste privé-strand en mocht eten uit de meest gerenommeerde keuken. Had hij de werkelijke prijs betaald, dan was hij ruim drie en zelfs bijna viermaal zo duur uitgeweest. Maar wie dacht, dat hij bij thuiskomst een bedankbriefje zou schrijven, komt bedrogen uit. Er kwam een eis tot schadevergoeding. De beste man had namelijk in het luxe hotel meer voor zijn dagelijkse borrel moeten beta len dan in het goedkope pensionnetje en hij wilde het verschil in prijs vergoed hebben len. Je koopt het en je rekent erop, dat het goed is. Vandaar dat wij ons er meer dan ooit van bewust zijn geworden dat goede voorlichting van de klant nood zakelijk is. Dat onze reisprogramma's de mensen duidelijke informatie moeten geven, zodat ze niet beteuterd kijken als ze dachten een rustig plekje te vinden en in een drukke badplaats terecht ko men of omgekeerd als ze gezellig uit willen en een hotel aantreffen dat spe ciaal voor de rustzoekers, de natuur- genieters en de kunstliefhebbers bestemd is. Vandaar ook, dat we hebben besloten om samen met onze kollega's van Air tour Nespanda de ABN-verkopers een speciale opleiding te geven, zodat ze we ten wat er aan de verkoop van vakanties vastzit. Dat is namelijk veel meer dan men denkt. Ook de koper zou zich trou wens beter moeten oriënteren. We zullen hem de gelegenheid daarvoor nog meer dan voorheen verschaffen. Reken maar. BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kontributies Uitvoerder: A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 b.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 Nu al denken aan de volgende vakantie. Bijtijds boeken, dan haalt u het vliegtuig nog. van 61, - voor Rijwiel- en Hengelsporthandel in 't Stationscentrum. De heer Van Gennip slaakt een diepe zucht. Ja, ja, dan zou je je de haren wel uit het hoofd willen trekken Hij heeft het nog niet gedaan. Volgend jaar zal hij weer meer passagiers vervoeren. De kant-en-klaar vliegreis is ingeburgerd in dit land. Dat legt een zware verant woordelijkheid op de schouders van hem en zijn kollega's. Weet u, zo zegt hij, een reis is geen pakje kleren dat je eerst kunt passen of dat je desnoods kunt rui- Bij snelle reservering ben u al voor een belangrijk deel verzekerd van een onbezorgde vakantie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 5