- UIT HEILOO S RAAD - VERENiGINGSNIEUWS 3* WESTERWEG 261 HEij.00 TELEFOON 31738 "1 O D 22 r rV- Inderdaad! Een onvoorstelbaar groot assortiment staat u bij ons te wachten. In allerlei dessins, kleuren f n kwaliteiten. Voor prijzen die - doordat wij ais Mooier Wonen adviseurs ge zamenlijk inkopen - beduidend lager kunnen zijn dan waar dan ook! Gegarandeerd dat wij u vriendelijk weten te verrassen! Kom nü kijken en kiezen! Bergoss kleuren Restant Parade Luxieus Berber Slaapkamer verto Tapijt 400 breed REPETITIE JONG ERENKOOR Autorijschool \o Livera de Groot vrijdag officieel geopend Braakliggend terrein is geen opslagplaats voor vuil! Hond achter kippen aan Diefstal bij Sporthuis Helling van grote omvang ,0. UITKIJKPOST >4 Langdurige discussies over verbouw van ambtswoning Oud-burgemeester wil niet bijdragen in de kosten Of er geen belangrijker dingen zijn, zo lang werd er vrijdagavond gediscussieerd over de verstrekking van een krediet om voorzieningen te verrichten aan de ambtswoning van de burgemeester. Voorzieningen, zo bleek uit de discussie, die al verricht waren zonder dat de raad daartoe een besluit had genomen. Indertijd werden, op verzoek van de oud burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften, tijdens de bouw van de ambtswoning, enige veranderingen aan gebracht in de bovenverdieping. Ook hierover werd rijkelijk gediscussieerd want B. en W. wilden een deel hiervan laten betalen door deze oud-burgemees ter. Zij zou indertijd daarvoor een toe zegging gedaan hebben. „Doorgedrukt" aldus dhr. Hoogland Het raadslid de heer Hoogland wond zich nogal op over deze aangelegenheid. B. en W. informeerden bij het zogenoem de senioren-convent, welke geen beslis singsrecht heeft en geen enkele toestem ming deed. „Terwijl wij nog vanavond hier moeten beslissen is er al tot uitvoe ring overgegaan. De loco-burgemeester heeft uit angst dat hij de zaak niet zou halen het er doorgedrukt", aldus onge veer de heer Hoogland. Hij vond dit be denkelijk. „Mijn vertrouwen in de heer Bolten is ernstig geschaad. Hij voelde er niets voor het gevraagde geld. beschik baar te stellen. Wethouder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot zei dat er geen kwade trouw in 't spel is. Medewerking is er gevraagd aan de fraktievoorzitters. Per soonlijke redenen van de nieuwe burge meester: zo spoedig mogelijk in Heiloo te willen wonen en werken en in ver band met schoolgaande kinderen, deed ons besluiten al maatregelen te nemen. „Geen toestemming gevraagd" De heer Walda was ook ontstemd. „U heeft geen toestemming gevraagd aan ons." Hij bracht een brief ter sprake van mevrouw Corver, gezonden aan de frak tievoorzitters, waarin zij zegt niet te weten, ooit een toezegging te hebben gedaan over een bijdrage in de verbouw kosten. „Ik wil daarop niet verder in gaan om de kans te lopen dat deze zaak weer in de pers, radio en voor de tele visie zal komen." Zowel de heer Korthouwer als de heer Groot waren niet erg blij met de opval lende publikaties in de regionale pers van 22 september: „Als er fouten zijn gemaakt ten aanzien van de gehele af faire rond de burgemeesterswoning dan moeten we de hand in eigen boezem ste ken", aldus dhr. Groot. Woning verkopen „Laten we de woning verkopen" zo kon- kludeerde zakelijk de heer Zoon. De heer Van Dijk reageerde daarop met te zeggen dat we dit dan hadden moeten doen direkt na het vertrek van mevr. Corver. De heer Van Dijk vroeg zich af of een gesprek over deze aangelegenheid nog niet mogelijk was met de oud-bur gemeester. De heer TcnHoope onderstreepte even eens dat in het seniorenconvent geen beslissing is genomen, er is ook niet ge sproken over het tijdstip van uitvoering. „Ik voel er niets voor om van deze zaak een rel te maken." De heer Hoogland vond echter dat de positie van de wethouder „wel moeilijk wordt". De heer Vahl veronderstelde dat wan neer er thans een voorstel voor bouw van een ambtswoning zou komen er geen raadslid er wat voor zou voelen. De heer Vahl sloot zich aan bij het voor stel van de heer Walda om het gehele bedrag voor rekening van de gemeente te doen nemen. De heer Walda: „Dan zijn we van de zaak af!" Min of meer zwaar geschut Wethouder Bolten: „Er is min of meer met zwaar geschut aangedrongen. We hebben in de overtuiging geleefd dat we onze gang konden gaan na het gesprek met het seniorenconvent", aldus veront schuldigde zich dhr. Bolten. De heer Groot kwam hem nog te hulp met te zeggen dat hij best kon begrijpen dat de wethouder gedacht zal hebben: „Ik gok maar een keer." Raadslid wilde weglopen Tijdens de discussies, welke nogal eens wat verwarrend waren, wond de heer Walda zich zo op dat hij z'n papperassen bij elkaar pakte en aanstalte maakte om heen te gaan. Zijn fraktiegenoot mr. va Dantzig weerhield hem daarvan. Het voorstel van de heer Walda om niet meer een tegemoetkoming te vragen aan mevrouw Corver en 4.500,uit te trekken voor de uitgevoerde werkzaam heden werd met 9 tegen 7 stemmen ver worpen; het voorstel van de heer v. Dijk om toch nog met mevr. Corver te gaan praten over de tegemoetkoming harer zijds werd met 12 tegen 3 stemmen aan genomen. De heer Walda wilde blanco stemmen. De voorzitter: „Dat kan niet." Het raadslid stoorde zich daar niet aan en, zoals boven reeds gezegd, het inci dent. Direkt mevrouw Corver meedelen Nadrukkelijk deed dhr. Hoogland het verzoek mevrouw Corver direkt te doen opbellen, door de loco-burgemeester, om haar mee te delen wat besloten was. Hij wilde daarvoor de vergadering doen schorsen. Hij deed daartoe een voorstel. Een aantal raadsleden reageerden daar op nogal wat verontwaardigd. Het kwam ook tot uiting in de uitslag van de stem ming: vijf vóór en 11 tegen. Tot de voor stemmers behoorde ook wethouder me vrouw v. d. Zee. Toegezegd werd dat di rekt na afloop van de vergadering het zou gebeuren. Ontstemming over berichtgeving benoeming burgemeester Voor dat de discussies losbrandden over de ambtswoning, werd er veel gesproken over de wijze waarop er bekendheid werd gegeven aan de benoeming van een nieu we burgemeester. Dhr. Walda vroeg zich af of dit niet an ders had gekund. Een deel van de raads leden moest het uit de pers vernemen. Hij vroeg zich tevens af waarom een blad als het plaatselijk weekblad pas drie da gen later op de hoogte werd gesteld. De heer Groot sloot zich, wat de bekend making betreft, daarbij aan. Loco-burgemeester Bolten wil proberen tegelijk de plaatselijke pers in te scha kelen bij berichtgeving. Zinspelende op een recent geval: zei hij dat een deel van de regionale pers zich blijkbaar niet aan een zgn. embargo houdt. In dit verband wilde hij toch wel enige toezeggingen doen, alhoewel, vol gens de heer Bolten, „het een glibberige en moeilijke zaak te vinden". Verheugd en toch een beetje ontevreden De heer Groot toonde zich verheugd over de verkeersmaatregelen, voorge steld door B. en W„ betreffende ver keersmaatregelen ten aanzien van de Kanaalweg - Kennemerstraatweg - Sta tionsweg. „Maar", liet hij er op volgen, „ik ben ook wel een beetje ontevreden. Regelmatig hebben wij bij algemene be schouwingen er op gewezen. Er gebeurde niets. Nu er een petitie komt van Ka- naalwegbewoners, nu wordt er wel posi tief op gereageerd." De heer Hoogland was niet zo blij met de voorgestelde voorrangskruising. Hij vroeg een parkeerverbod op de Kenne merstraatweg, aan de oostelijke zijde, links en rechts. Ook vroeg hij politiehulp bij het oversteken van schoolkinderen. Maatregelen vroeg hij ook op de kruising Groenelaan - Kennemerstraatweg - Ze- venhuizerlaan. De heer Walda stelde voor verkeers- brigadiertjes in te schakelen bij het over steken van de Straatweg. In tegenstelling tot de voorgestelde, de drukmethode van verkeerslichten, stelde de heer Vahl voor automatische ver keerslichten te plaatsen. De heer Zoon wees op de wijze van over steken van kinderen, zoals dit in Lim- men, blijkbaar met veel succes, wordt toegepast. De heer Groot toonde later in de dis cussie weinig vertrouwen in Rijkswater staat, welke toch zo nauw betrokken is bij te nemen verkeersmaatregelen. „Op goede spoor" Wethouder Bolten zei dat nu periodiek besprekingen gaande zijn met Rijkswa terstaat. „Wij doen nu wat mogelijk is" aldus dhr. Bolten. „We zijn op het goede spoor" en voorts: „het is niet alleen een kwestie van tijd maar ook van geld." De raad ging tenslotte akkoord met de voorstellen van B. en W. en gedane toe zeggingen. Beplanting zoveel mogelijk handhaven Dhr. Hoogland vroeg, naar aanleiding van de verkoop van bouwgrond aan de Stichting Dagverblijven Gehandicapten, gelegen aan de Bayershoffweg-Het Vier kant, zoveel mogelijk de bestaande be planting te handhaven. Reconstructie van kruispunt Zeeweg-Omloop Krediet van 665.000,gevraagd „Sedert een aantal jaren is het verkeer op de Zeeweg en de Omloop door o.a. het zwembad, de woonwijk ,,'t Baafje", de beide campingterreinen, de ontwik keling van het recreatieplan en de sport veldencomplexen intensiever geworden. Dit is de reden dat wij de reconstructie van het kruispunt'Zeeweg-Omloop nood zakelijk achten, vooral als in ogenschouw wordt genomen dat de toekomstige ont- sluitingsweg van het bestemmingsplan „Zuid-West" ter plaatse van dit kruis punt wordt aangesloten. Teneinde een afronding te verkrijgen van het stelsel van ontsluitingswegen in dit bestemmingsplan hebben wij de ver bindingsweg tussen de Zeeweg en het verlengde van de Pastoor van Muijenweg eveneens in dit reconstructieplan opge nomen. De reconstructie bestaat uit de navol gende onderdelen a. verdubbeling van de hoofdrijbaan van de Zeeweg ter plaatse van de krui sing; De hiervoor geraamde kosten bedragen 360.240,- De provincie zal in deze kosten op grond van de Wet Uitkering Wegen (tertiair wegenplan) bijdragen door middel van een jaarlijkse uitkering. Gedurende een vijftiental jaren zal een bijdrage worden ontvangen van 90% van deKapitaalslasten van dit onderdeel. b. aanleg gedeelte fietspad langs de noordzijde van de Zeeweg tussen de Om loop en de Heerenweg in Egmond; Van de geraamde kosten voor dit onder deel ad 13.680,1 is reeds 12.000, begrepen in het beschikbaar gestelde krediet van 240.000,voor de aanleg van een fietspad langs de noordzijde van de Zeeweg. Dit krediet kan dan ook met een bedrag van 12.000,worden ver laagd. c. aansluitkosten van de Omloop op de Zeeweg; De kosten voor dit onderdeel zijn be groot op 114.570, d. aanzet van de toegangsweg naar het bestemmingsplan „Zuid-West" en aanleg van de verbindingsweg tussen de Zeeweg en het verlengde van de Pastoor van Muijenweg; Voor deze onderdelen zijn de geraamde kosten respectievelijk 76.950,en 100.000, Deze kosten zullen worden opgenomen in de grondprijsberekening voor het bestemmingsplan „Zuid-West". Onder verwijzing naar de voor u ter in zage gelegde stukken, stellen wij u voor een krediet van 665.440,beschikbaar te stellen voor de reconstructie van het kruispunt Zeeweg-Omloop met een ge lijktijdige verlaging met 12.000,van het krediet voor de aanleg van een fiets pad langs de noordzijde van de Zeeweg." Dit voorstel deden B. en W. vrijdagavond aan de gemeenteraad. De raad ging met het voorstel akkoord. Mr. v. Dantzig vond het echter jammer dat het zo rustieke landelijke weggetje als de Mallevoortsdwarsdijk, zo in ver drukking kwam. Het raadslid vroeg aan B. en W. de stedebouwkundige te ver zoeken zulk soort wegen in de toekom stige bestemmingsplannen op te nemen. De wethouder van openbare werken zei daar zo veel mogelijk aan te willen mee werken. Twee voorstellen van de agenda afgevoerd Van de agenda van 28 punten werden een tweetal voorstellen afgevoerd, na melijk over de vast te stellen grondprijs voor het motelplan aan de Zeeweg en die voor de bouw van een 13-tal wonin gen aan de Warmoezierslaan. Waarom is ons niet bekend. De raadsleden vroe gen er, in de openbare vergadering, ook niet naar. De talrijke andere voorstellen gingen vlot onder de voorzittershamer door, zo dat omstreeks 10 uur de raadsleden en de weinige bezoekers van de „tribune", huiswaarts keerden. 27 SEPTEMBER 1972 zo grandioos veel dat is nou typisch FA. R0ZING EN ZN. k i ou rc A iver extra zwaar VOGELS IN NOOD In het kader vgn dierendag heeft de Hervormde vrouwenvereniging de heren J. Ortelee en C. Vader' uitgenodigd om aan de hand van kleurendia's iets te la ten zien van het vvedk\yan de vereniging „Vogels in Nood".,-De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 3 oktober n.m. 2.45 uur in De Ranlyen is voor iedere belang stellende toegankelijk. v POSTZEGEL VEREN IGf NG „IIEILOO" De Postzegelvereniging „Heiloo"» houdt haar eerstkomende rajlavond in De Rank op donderdag 12 qKtober. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. BUK-BUK NIEUWS Gevoetbald is er en dat zullen vejé Buk- kers maandag wel gevoeld hebben. Al na het ietwatvverlate fluitsignaal van de scheidsrechter brak het geweld los. Buk IBuk IX Het leek erop na de eer ste helft dat Btjk I helemaal overspeeld zou worden, de stand was toen 51. Maar Buk I kwam, terug, met veel over gave werden er snel, enkele ballen in ge schopt, waar een zekere P.P. een genie in bleek te zijn. Na het laatste fluitsig naal bleek toch dat Birk II de prijs ver diend had, met 0-6 overwinning werd deze zonnige middag afgestoten. Het is ons gebleken dat 'gr meer van zulke middagen georganiseerd kunnen worden, ook in andere takken van sport. Vrijdag -én zaterdag is Buk-Buk ook weer open. Dus tot ziens. KINDERKOOR OPGI ZaterdW 30 september hoUclen wij niet in De flank, maar in de Witte Kerk koorrepet^tie. Tot zaterdag 11.00 uur. GELET ouden wij NEIJ^HERV. KERKKOOR Het Herv. Kerkkoor heeft al enige we ken haar repetities hérvat. Door de ernstige ziekte van mevr. Gar- rer, heeft mevrVv. Bergen-Luyt zich als waarnemend voorzitster beschikbaar ge steld. A Dames, houdt u/vatj zingen, overwin dan uw drempelvrees en kom woensdag avond 8 uur ih De Rank zingen en uw kopje koffie staat a) klaar. In verband met een concórt in het Witte Kerkje op vrijdagavond 29 ■september1 zal er dan geen repetitie zijn vóm het Jonge renkoor. pok nieuwe leden, die zich voor- genome^ hadden om een kijkje, te komen nemen kunnen dan uitenjafd niet te recht. Op vrijdag 6 oktober a.s. (19.30- 21.30 uur) isyrnen wegr van harte wel kom. Zoals afgesprokèj^worden de „ledenwer vers" wel op ^'september om 19.30 uur bij het Witte-'Kerkje verwacht. VER. VAN PLATTELANDSVROUWEN De aangekondigde datum voor de vol gende repetitie van het zangkoor is niet 12 oktober, maar zal worden gehouden op 2 oktober. Het Bestuur. N.K.V. KLAVERJASDRIVE op 2 oktober Maandag. 2 oktober a.s. 's ayonds om 8 uur organiseert het N.K.V. opnieuw een open klaverjasdrive in/het Bruno- gebouw ten, bate van de a'ktie „Wij en Zij". Alhoewel de eerder georganiseerde klaverjasavond in dit verband al aardig veel belangstelling trok verwacht men dit keer nog veel meer enthousiaste kaarters (sters). Voor N.K.V.-leden is'zo'n gezellige avond van belang om ceüis wat nader tot el kaar te komen. /Nipt-leden zijn echter eveneens van harte welkom. Ook nu weer een keur aan prijzen. De gehele opbrengst komt ten goede aan het ontwikkelingswerk in de onder ontwikkelde, gebieden. Steun op spor tieve wijzo/dit belangrijke werk. Kom maandag 2 oktober naar het Brunoge- bouw! Ook als u geen „ster" bent in het klaverjfj/sen. De sfeer en het doel zijn veel belangrijker. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Voor de dinsdag, 19 september jl. gehou den lezing over de Dode Zee rollen be stond veel belangstelling. In een uiterst boeiend relaas wist de spreker, ds. Den Tonkelaar uit Bussum, ons veel wetens waardigs over de vondst aan de Dode Zee, nu 25 jaar geleden, te vertellen. Deze handschriften met de tekst van het Oude Testament zijn geschreven ca. 100-150 jaar v. Chr. door een klooster achtig levende joodse sekte. Als men bedenkt dat in 1947 de oudstbekende schriften uit de 10e eeuw n. Chr. waren, is te begrijpen welk een enorme beteke nis aan de vondst van de Dode Zee rollen toe te kennen is, immers er werd een sprong van 1000 jaar terug in de ge schiedenis gemaakt! Het is dan ook niet verwonderlijk dat er een enorm aantal boeken over dit onderwerp verschenen is. Ds. Den Tonkelaar vertelde enthousiast hoe de rollen ontdekt werden, over de mensen die ze geschreven hebben, hoe op grond van gegevens uit deze schriften archeologen er in slaagden de ruïnes van een gebouwenkomplex te ontdekken waar de schrijvers van de rollen ruim 2000 jaar geleden leefden! Tijdens de le zing gaf een groot aantal dia's een dui delijke illustratie. Een dankwoord van onze presidente, mevrouw C. G. Stikkel-Sigling, aan ds. Den Tonkelaar besloot deze als bijzondej: geslaagd aan te merken avond. TJ>N LEURS Hb^ZE VENHUIZEN 15A ^■WHLOO - TEL, 02200-30294 Vrijdagmorgen om 11 uur zal wethouctor mevr. mr. A. M. van der Zee-Mandér- sloot de officiële opening verrichten, van de totaal vernieuwde Live ra-speciaalzaak van fa. P. de Groot aan de Kenjïemer- straatweg. 's Middags en 's avonds zal deie zaak, die een totale verjongingskuur heeft on dergaan, voor het publiek geppend zijn. Elke bezoeker krijgt een leu»ke attentie aangeboden én diverse feestelijke her- openingsaanbipdingen zult u kunnen vin den in de grote advertentie in deze Uit kijkpost. Men heeft in de bestaande zaak veel ruimte weten tb creëren en het geheel zal er beeldschoon uitdien. Wala wef'd Livera De naamsverandering van deze speciaal zaak in corsettecy, lingerie en badgoed wil niet zeggen dat Wala verdwijnt. Het wil wel zeggen dat de firma P. de Groot zich heeft aangesloten bij een groep van specialisten (Livera)'die zeer hoge eisen stellen aan interieur ipn assortiment. Men blijft zoals vanouds alle bekende internationale merken voeren maar dan wel op uitgebreider schaal. Livera hééft een grote staf inkopers in buitenland en ook bedrijfs- zal er veel samenwerking binnen- en economisch zijn. I Fa. Dé Groot, die ook vertegenwoordigd is in Castricum en Den Helder bestaat al vanaf 1886. Men is zich zo lapézamer- hand steedé, meer gaan specialiseren. De heer De Hroot die zich mettertijd in het nieuwe winkelcentrum zal gaan ves tigen wilde hiersjmet de modernisering van zijn zaak niet op blijven wachten. Het interieur wenst verzorgd door fa. v. d. Berg uit ZWoJle en het plafond werd aangebracht do\r de fa. Maarssen uit Harderwijk/ Voor de verlichting zórgde de fa. J. J. Pantekoek/en het tapijt werd gelegd door De Groot's Woninginrichting. Het braakliggènd terrein aan de Vin Ren baan is geen stortplaats voor vuil. Het gaat er wel op lijkenBewoners van deze omgeving klagen er over dat er lieden zijn die daar vuil neergooien alhoewel ze het heel makkelijk mee kunnen geven aan onie reinigingsdienst. Op het veehoudersbedrijf „Betsie's Hof" aan de Kennemerstraatweg zijn kippen doodgebeten door een hond. Men wordt verzocht honden zoveel mogelijk aan de lijn te houden om zulk soort slachtpar tijen te voorkomen. Wanneer de eigenaar van de hond bekend wordt volgt een proces-verbaal. Honden kunnen ook agressief worden ten aanzien van scha pen, dit hebben we kort geleden weer eens gesignaleerd. Ook daarom is het gewenst de hond aan de lijn te houden. Ook in het Gemeentebos waar, ondanks het verzoek via borden, meermalen hon den loslopen in de buurt van de herten kamp. Grote bende achtergelaten Van zondag op maandagnacht is inge broken in „Sporthuis Helling" aan de Raadhuisweg. De buit was omvangrijk. De daders hebben zich toegang weten te verschaffen door verbreking van een koepel in het dak. Talrijke artikelen, ge varieerd van samenstelling, werden mee genomen. Zo o.a. sportkleding en zelfs schoenen. De brutaliteit ging bij deze inbraak zover, dat de daders zich van kleding verwisselden. Onthutst was men maandagmorgen bij het betreden van het bedrijf; er was een grote bende achter gelaten, waaronder de verwisselde kle ren. Hoeveel er wel aan geld gestolen is kon men ons maandagavond nog niet meedelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 10