ill Ill 1 i Juiste VERLICHTING DE ASSISTENTE i STATISTIEK TOONT VERHEUGENDE CIJFERS EEN TENTOONSTELLING WAT BIEDT EEN LIDMAATSCHAP J. J. Jansen Een fijn cadeau voor het hele jaar - geef een abonnement De jeugdbibliotheek en de kinderboekenweek J «I HOMMAGE i r Ifc jl l: iffll U|--t r Pip 11 11 Fil Daarvoor naar de VAKMAN LaiigfezerFoei toch Een hoek is geen broodje van de bakker Hulde l MOEDERS OPGELET I Doek- en Kantoorboekhandel Aktueel dit najaar: Voor een goed boek Voor een naar de Bibliotheek BIJPASSENDE STOEL naar Kennemerstraatweg 117-119 - Heiloo - Tel. 31067 UITKIJKPOST M I 3 Hï -i S I Jaar bevol aantal waarvan percentage aantal waarvan aantal king op 1-1 lezers jeugdl. bevolking boeken jeugdb. uitleninf 1962 14.321 683 36 4,1 4.000 25 11.708 1963 15.204 1.065 44 7,0 5.692 27 39.498 1964 15.470 1.160 43 7,5 8.018 31 48.465 1965 15.644 1.568 38 10,0 8.552 33 49.647 1966 15.854 1.587 38 10,0 9.395 32 49.236 1967 16.129 1.733 40 10,7 10.374 31 48.331 1968 16.635 1.943 44 11,7 12.178 31 62.155 1969 17.330 2.563 42 14,8 14.669 32 82.570 1970 17.736 3.184 54 17,9 16.444 32 104.314 1971 18.167 3.872 54 21,3 18.532 31 123.609 1972 18.920 s (f 8 Een fijn boek plezierig en ontspannen lezen vereist de Erkend P.E.N.-Installateur Kennemerstraatweg 344, tel. 32367 Hij levert en weet alles van goede verlichting. En vooral van de juiste plaats. En wat zo heerlijk is voor de winter! Hij is ook dakbedekker en erkend loodgieter, sanitair- en gasinstallateur en levert daarbij alle be staande merken. I)us voor 4 klussen de vakman halen en slechts éénmaal voorrijden betalen! Warm aanbevolen voor ijzige donkere dagen! 8 8 9®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®'8 Langlezers hebben iets gemeen met lang slapers! De langslaper vindt het maar een moeizaam karwei om afstand te doen van zijn bed en de langlezer kan geen afstand doen van het boek. Heeft de langlezer eenmaal een boek te pakken, aan wordt dit slechts, na veel kaartjes zenden door de administratie, en wat kost dit niet aan tijd en geld - briefkaar ten kosten 0.25 - na maanden moeizaam teruggebracht. Soms moeten de dames van de bibliotheek er zelf achteraan om boeken terug te halen. Kijk dat gaat natuurlijk niet! Afgezien van de vele tijd en moeite, er zijn ook nog andere lezers die zo'n boek graag willen lezen. Kom langlezer, beter uw leven 1 Velen komen, even vlug tussen het bood schappen doen door, naar de bibliotheek, boeken ruilen. Dat is natuurlijk de zaak van de lezer. En wij zouden er niets van gezegd hebben, ware het niet, dat men zichzelf hiermede te kort doet. Het wordt dan nl. zo'n gehaaste affaire. Zo met één oog in het boek, en één oog op de klok. En dat is gewoon jammer! Vboral voor de huisvrouwen. Want onze uitleenuren op dinsdagochtend, dinsdag middag en vrijdagmiddag zijn niet over druk. Inderdaad het zijn niet allemaal winkeluren! Maar daar zou men eens van af moeten stappen. Naar een bibliotheek gaan, en zeker een open bibliotheek, zoals Heiloo heeft, is geen haastige zaak. Men moet een boek rustig doorbladeren. Het is een proeven en aftasten. Zoals men in een uitverkoop b.v. een lap stof bevoelt. Dan denkt men ook ,,kan ik er dit of dat van maken". Zo'n lap stof schept een verwachting bij de naaister. Het boek doet dat bij de lezer. Tenzij men gericht een boek uit zoekt. Die titel van deze schrijver, en basta! En het is juist zo fijn, tussen de boeken planken, af en toe een boek in te kijken. Even doorbladeren, even dromen en dan ja een fijn boek! Of nee, toch liever een ander." En wanneer men dan eindelijk het juiste boek gevonden heeft kan men nog even naar de leeszaal gaan. Daar ligt een groot aantal tijdschriften, maand-, week- en dagbladen op de lezer te wachten. En van een verscheidenheid! Zoals men eigenlijk alleen maar in een leeszaal van een Openbare biliotheek kan aantreffen. Er liggen op het ogen blik 130 verschillende uitgaven. Huisvrouwen hebben soms vage onbe stemde gevoelens. Ze willen iets, maar wat? Met even gauw tussen de bood schappen door een boek halen komt men daar niet uit! Want zo'n boek wordt dan een tijdverdrijver. Zoals ook voor velen de televisie een tijdverdrijver is gewor den. Nu met de winter voor de deur en de huisvrouw weer vele lange uren alleen in haar huis. - al het buitengebeuren is immers met het vallende blad wegge- harkt - is een bibliotheek een heerlijk be zit in ons dorp. Ga er eens heen op cle rustige uren. Misschien vindt u dan bla derend en dromend in al die boeken en tijdschriften een suggestie. Om iets te gaan doen. Of ontdekt u de werkelijke charme van het boek. Namelijk de ver rijking van onze geest. Dientengevolge waarvan u werkelijk blij zult zijn met uw rustige uren. Probeer het maar eens in onze rustige uitleenuren. U zult het zienEen verademing voor u en voor ons. De Algemene Openbare Bibliotheek en Leeszaal IJeiloo bestaat 10 jaar. In nevenstaande statistiek vindt u de geweldige groei van deze bibliotheek in getallen en percentages uitgedrukt. Over dit verheugende feit spraken wij met de direkteur van de Provinciale Bibliotheek Centrale Alkmaar, de heer H. Mozes. Volgens de heer Mozes slaat Heilocr ten opzichte van het landelijk gemiddelde geen gek figuur. In Heiloo is namelijk 21.3% van de bevolking aangesloten bij de bibliotheek, terwijl het landelijk ge middelde niet boven de 12% komt. De cijfers tonen duidelijk aan dat de uitbreiding van een bibliotheek en de aanschaf van meer leesmateriaal veel nieuwe leden aantrekt. Na 1 oktober 1968 konden aanzienlijk meer boeken in de bibliotheek worden opgenomen en de openingsuren werden sterk uitgebreid. Het percentage van de bevolking dat bij de bibliotheek was aan gesloten ging meteen met sprongen vooruit. Na 1970 nam het aantal jeugd- lezers sterk toe. Momenteel staat het aantal jeugdlezers op 54%. Deze stijging was eveneens een direkt gevolg op de enorme uitbreiding van de akkommoda- tie van 25 m2 naar 80 m2 in 1970. Het aantal aanwezige jeugdboeken beslaat 1/.3 van het totale bezit. Sombere toekomst Alhoewel je een 10-jarig bestaan eigen lijk op grootse wijze zou moeten vieren ziet de toekomst er voor de bibliotheken in Nederland niet bepaald rooskleurig uit. Er is maar liefst een tekort van 7 miljoen. Het is bekend dat het departement van C.R.M. de kranen steeds verder dicht draait. De subsidies die eigenlijk fors zouden moeten worden verhoogd blijven gelijk terwijl de kosten steeds meer stij gen en dat in een tijd dat de behoefte aan een goede bibliotheek en leeszaal steeds groter wordt. Ook de gemeente lijke subsidie is niet voldoende. De heer Mozes is van mening dat een plaatselijke bibliotheek en leeszaal een zekere prio riteit verdient. De aanwezigheid van een goed verzorgde bibliotheek is in het be lang van elk individu bij zijn gehele ont plooiing. Dit belang manifesteert zich reeds rond de kleuterleeftijd. Kleuters hebben behoefte aan leuke prentenboe ken maar er moeten ook goede voorlees boeken zijn. Scholieren komen naar de bibliotheek voor gerichte informatie wanneer ze werkstukken moeten maken. Na de schoolleeftijd zijn er studieboeken voor zelfontwikkeling in allerhande be roepen maar ook zij die doorstuderen moeten het benodigde studiemateriaal in hun eigen bibliotheek kunnen vinden. Ook is er een groeiende belangstelling voor ontspanningslectuur en tijdschrif ten. In de leeszaal zijn 130 tijdschriften en de nodige kranten voorhanden. Er is ook veel informatiemateriaal voor de doe-het-zelvers en een groot aantal reis beschrijvingen. Sinds enige tijd zijn er boeken verkrijgbaar met extra grote let ters. Deze boeken betekenen een uit komst voor mensen met een beperkt ge zichtsvermogen. Helaas! Enige jaren geleden hebben wij onze - vanaf het eerste uur - zeer en thousiaste penningmeester de heer Chr. Stikkel moeten missen. Chris Stikkel was zeer betrokken bij het bibliotheekgebeu- ren. De penningen hield hij bij „omdat dat karwei nu eenmaal moest gebeuren, dus waarom hij niet". En dat deed hij ge woon goed. „Niets bijzonders" vond hij zelf. Maar zijn plannen willen wij u hier wel even memoreren. Het zijn nl. dezelfde plannen, die' op het ogenblik gerealiseerd worden in het Dorpshuis. En die nu ook binnen de bibliotheekwereld als nood zakelijk ervaren worden. Chris Stikkel wilde destijds van „Het Witte Huis" een soort cultureel centrum maken. Dat cultureel vond hij niet zo'n geslaagd woord, maar hij wist er ook niet zo gauw iets andei's voor. Hij dacht aan een centrum waarvan de bibliotheek een onderdeel was en waar men elkaar al doende en bezigzijnde met iets kon ontmoeten. „Want hier in dit dorp ge beurt gewoon niets op dat gebied en nu met de bibliotheek en het Witte Huis moeten wij toch zien dat we de mogelijk heden scheppen voor de mensen" vond Chris Stikkel. Wanneer dhr. Stikkel was blijven leven had niemand ooit geweten - ook al zou den deze plannen binnen het bibliotheek- bestuur zijn verwezenlijkt - dat hij eigen lijk de geestelijke vader ervan was ge weest. Daarvoor was hij veel te beschei den. Wij dachten, ter ere van zijn nagedach tenis, u deze informatie niet te mogen onthouden. Ja, het bestuur van de bibliotheek gaat een pluim uitdelen. En wel aan onze on volprezen uitleendames. Per jaar worden er in Heiloo over de honderdduizend boeken uitgeleend. Om precies te zijn, in 1971 waren dat 123.609 boeken. Dat is niet niets! En vooral wanneer de ruimte onvoldoende, dus ook niet overzichtelijk, is. Daar is natuurlijk een heerlijke chaos van te maken, wan neer iemand niet secuur te werk gaat met het opbergen van al die boeken. En dat is één van de vele werkzaamheden die deze dames - tenhulpe van de assis tente - doen. Wanneer u, lezer, op zaterdagochtend, op maandagavond of vrijdagavond - de drukste uitleenuren - tegen sluitingsuur de bibliotheek verlaat, is het u misschien wel eens opgevallen, dat de dames achter een vesting van boeken zijn teruggedron gen. Overal ziet men dan boeken. Op het bureau, achter het bureau, naast het bureau. Natuurlijk hadden de boeken tussentijds opgeborgen moeten worden. Maar dat betekent dan wel, dat de lezer buiten komt te staan. Eén kracht kan de lawine aan lezers en boeken, ontstaan tij dens de uitleenuren, niet verwerken. Het gevolg, dat men moest wachten. Daar is in de bibliotheek beslist geen ruimte voor! Dat wordt dan „gangwerk"! Nou ja, een chaotische toestand, voor de lezer zeker. Wanneer de uitleendames er op gebrand waren om precies op de sluitingstijd van de bibliotheek „het pennetje neer te leg gen" en naar huis te rennen, zouden er dergelijke toestanden ontstaan. Nee, zij helpen de lezer snel, en werken na de uitleenuren de boeken weg. Vlug op de juiste plank en op de goede nummering. De volgende uitleen vindt de lezer de boeken weer op hun plaats staan. Want al moeten ze op vrijdagavond tot half elf doorwerken, afgemaakt wordt er. Voor dit enthousiasme en deze betrok kenheid met onze bibliotheek in Heiloo mag men wel eens in de krant komen! Vindt u ook niet? De viering van de kinderboekenweek wordt dit jaar sober gehouden en de feestmiddag overgeslagen, omdat ook voor de jeugdbibliotheek de subsidies geen reden tot grote uitbundigheid ge ven. In plaats daarvan is aan de kinde ren gevraagd een lijst te maken van 5 boeken die ze erg mooi vinden en er iets bij te tekenen uit één van die boeken. Daarbij moeten ze in het kort schrijven wat ze van de jeugdbibliotheek vinden. De resultaten worden tijdens de kinder boekenweek in de jeugdbibliotheek op gehangen. Aldus krijgt de bibliotheek een fleurig aanzien en wordt toch wat extra aandacht aan het kinderboek be steed. Als u in die tijd in de buurt bent, loopt u dan eens binnen om te kijken. Vanzelfsprekend bent u ook gedurende de rest van het jaar van harte welkom. Met het ook op de komende feestdagen en verjaardagen van uw kinderen, klein en buurkinderen is het misschien prettig te weten dat u bij de bibliotheek ge schenkabonnementen kunt krijgen die .overal in het land ingewisseld kunnen worden. En wilt u een boek kado doen, vraagt u dan eens naar de gids die door Bureau Boek en Jeugd uitgegeven wordt. In deze gids wordt kort vermeld wat de inhoud van een boek is en voor welke leeftijd het geschikt is. Tot slot nog enkele opmerkingen van kinderen over de jeugdbibliotheek; „er zijn een heleboel boeken, waarmee je je tijd kunt opvullen en boeken waaruit je iets kunt leren"; „het abonnement is niet duur" en „je hoeft zelf niet zoveel nieuwe boeken te kopen." En „als je nog klein bent, kan je moeder je voorlezen." ®®®®®®@s®@s Plannen Bij een zo snelle groei zijn er natuurlijk ook plannen voor de nabije toekomst. Op de eerste plaats zal er een filiaal moeten komen in het westelijk gedeelte van Heiloo. De huidige bibliotheek begint al behoorlijk uit zijn jasje te groeien. Vooral met het oog op de kinderen en bejaarden is het belangrijk dat ze straks dichter bij huis hun bibliotheek zullen kunnen vinden. Het gemeentebestuur van Heiloo zou hier vast ruimte voor kunnen reserveren. Op de tweede plaats is er een hechter kontakt van de bibliotheek met de plaat selijke verenigingen te verwachten. Er zijn nl. in den lande al vele bibliotheken die diensten verlenen aan verenigingen, hobbyclubs, discussiegroepen, huisvrou wen, enz. Er is een uitgebreid kontakt denkbaar met de plaatselijke reisverenigingen waar een bibliotheek voorlichting kan verschaffen middels dia's, boeken, platen en tijdschriften. Je zou een bibliotheek ook kunnen zien als een cultureel 'centrum waar jong en oud altijd terecht kunnen. De heer Mozes dacht in dit verband ook aan een televisiekamer en een vertrek waar je rustig een krantje kunt lezen, een praatje met elkaar maken en gezel lig een kopje koffie drinken. Het is onjuist om te veronderstellen dat al dit so: rt zaken vycl aantrekkelijk maar onbetaalbaar zouden zijn. Nederland is volgens de heer Mozes zo langzamerhand nog het enige land waar de bevolking voor deze primaire behoef ten een financiële bijdrage moet leveren. In principe zou een bibliotheek als basis voorziening voor iedereen vrij te gebrui ken moeten zijn. Over andere wensen zoa^ b.v. het aan leggen van een phonotheek zullen we voorlopig nog maar zwijgen. De plaatselijke bibliotheek kunnen we zien als een opgroeiend kind dat aan alle kanten door een gebrek aan financiën in zijn ontwikkeling wordt geremd. Van het gemeentebestuur van Heiloo verwacht de heer Mozes alle denkbare medewerking. De cijfers tonen duidelijk aan dat de Algemene Openbare Biblio theek en Leeszaal Heiloo zijn bestaans recht meer dan waard is. De opvoedkun dige waarde van een dergelijke biblio theek is nauwelijks te schatten. Het 10-jarig bestaan zal uiterst sober ge vierd gaan worden. Dit feit neemt echter niet weg dat men bijzonder verheugd is over de verrassende resultaten die be reikt werden. Velen hebben aan deze groei een aardig steentje bijgedragen. De redaktie van de „Uitkijkpost" wenst al deze harde werkers (sters) van harte proficiat en vooral erg veel succes in de toekomst. Wij zijn van mening dat hét niet zo be langrijk is dat er geen geld voorhanden is om feest te vieren. Men zal hier zeker begrip voor weten op te brengen. Wel zouden we graag willen zien dat de Openbare Bibliotheek en Leeszaal als nummer 1 op het prioriteitenlijstje van ons gemeentebestuur zou worden ge plaatst. Het waarom ligt nogal voor de hand. Met z'n bijna 4.000 leden vervult deze bibliotheek in Heiloo een bijzonder belangrijke taak; een taak die eigenlijk op géén stukken na in cijfers is uit te drukken. Wat dat betreft zien we de toekomst hóbovol tegemoet. T.v.T. Tijdens de feestweek van de bibliotheek van 12 tot 19 oktober zullen er in de bibliotheek wandkleden tentoongesteld worden, gemaakt door de bekende Hei- loose kunstenaresse op dit gebied, me vrouw C. G. Watzema-Andriesse. En ook wat makraméwerk. Het wordt niet zo maar een tentoonstelling. Nee, we heb ben mevrouw Watzema bereid gevonden u een paar van haar technieken te tonen. Op een wandbord worden u diverse sim pele knooptechnieken getoond. Ernaast het kunstwerkje dat ontstaan is door al spelend met die knopen de eigen fantasie de vrije loop te laten. Het resultaat is verrassend. Zoals mevrouw Watzema het bondig stelde; „De knopen zijn het A.B.C. van het makraméwerk. In onze spreektaal be tekent een letter a of 1 ook niets. Maar wel hun combinatie. Kijk maar eens rond in de bibliotheek. Al die boeken werden geschreven door de combinatie van let ters, die tot woorden werden verweven, waardoor vorm werd gegeven aan eigen gedachten en creativiteit. Zo is het ook met makraméwerk. Met de paar bestaande knopen die je leert, moet je steeds zelf nieuwe combinaties vormen. Dan gaan de handen samen met de knopen een eigen zelfstandig leven leiden, en vertellen een sprookje. Zo nieuw en helemaal van de maakster zelf! Zo'n werkstukje is dan uniek, en laat zich moeilijk herhalen. Goede scheppende fantasie is altijd verschillend. En geeft daardoor zo verrassend veel voldoening." Dat zijn de enthousiaste woorden van mevrouw Watzema. Ze is zo enthousiast over haar werk, dat ze zelfs aan haar zoon iets van dit enthousiasme heeft overgedragen. Menno heeft blijkbaar de zelfde gave als zijn moeder. Als het le ven geen sprookje is, dan maak je het tot een sprookje. En zo worden een paar frutseltjes afval, die een ander achteloos met lege ogen achterliet door hen met stralende ogen opgepakt want in de verte zien ze het alweer ontstaan. Hun nieuwe vertelling. Ook Menno Watzema heeft een paar werkstukjes geëxposeerd. Moeders, instrueert uw kinderen toch vooral op te letten bij het oversteken van de Kennemerstraatweg! Onze bibliotheek ligt nu eenmaal on gunstig aan een drukke verkeersweg. Er is een oversteekplaats met zelfbedie- ningslichten. Leer ze daar toch gebruik van te maken. Ook al zijn ze fietsend. Vi) •J -® S.Deuiekom HEERENWEG 67-69 - HEILOO In de bibliotheek kunt u o.a. boeken keuren; bij ons boekjon kopen dr. L. (1e Jong HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN dl IV in 2 banden 32.50 Jan de Hartog: DE KINDEREN VAN HET LICHT 16.90 lste deel van de 4-delige roman-serie. SPROOKJES VAN DE LAGE LANDEN geïllustreerd door Peter Vos voor 5 december tegen intekenprijs. Jong geleerd is oud gedaan. ver". Titels alleen zeggen namelijk niets! Aan wat voor een soort boek denkt u bij de titel „Liefde tot het Been"? Toch zeker niet aan het boek van een gede gen wetenschapper? En dat is het wel! Namelijk een handleiding voor chirurgen. Net zo min als kleding en uiterlijk voor gewone stervelingen veel zeggen over het ware innerlijk van de mens - dat is echt „voer voor psychologen" - zegt een enkele titel iets. Het zijn soms ware re- klamespotjesDat is niet erg, maar wel lastig voor degene, die alleen zo'n titel als leiddraad meekrijgt om te zoeken tussen de 18.000 boeken in eigen biblio theek en nog eens per aanvraag tussen de honderdduizenden boeken in andere bibliotheken. Graag lief zijn voor onze assistente door een goed aangeduide aanvraag en ze is, zoals het een goede gastvrouw betaamt, beminnelijk voor u. De toeverlaat en (le vraagbaak voor de lezer Dat is ze zeker de assistente in de bi bliotheek. Eigenlijk heeft ze alle kwali teiten, die men zich bij een gastvrouw op een drukbezochte party kan voorstellen. Zij is er om de, zich als een kat in een vreemd pakhuis voelende, gast op zijn gemak te stellen. Daarbij gaat haar zorg het eerste uit, naar de nieuwe lezer, die nog nooit een bibliotheek bezocht heeft. Ze leidt hem langs de rekken, als de gastvrouw haar gast langs pratende mensen. (En boeken zijn immers gedruk te woorden van de mededelende mens. „Kijk", dit zijn de gezellige, gewoon makkelijk aanspreekbare boeken, heel interessant overigens, en gemakkelijk te begrijpen. Wanneer men b.v. naar een boek van Harold Robins vraagt, weet de gastvrouw meteen „Oh, dat is de man met „Een hart zonder toegang", „Een zoon van de duivel" en „Een huis op 79 Park Avenue". Ze weet nog veel meer van deze man-schrijver maar, dat zijn dan dingen, die haar niet zo gauw te bin nen schieten. Ze kent natuurlijk niet alle boeken uit haar hoofd. Maar ze weet precies op welke planken en onder welke rubrieken u ze kunt vinden. Ze is als de lieve geduldige gastvrouw, die u op haar grote kasteel haar diverse zalen wijst, waar u haar gasten kunt ontmoeten. „Wilt u onze tuin en landerijen zien?" En ze leidt u naar de rubriek „Land en Tuinbouw". Dan kunt u al bladerend door die prach tige boeken wandelen zodat het kan zijn dat u midden in de ijzige winter een soort Flcriade bezoekt. Er zijn ook nog vele kleine kamertjes, waar zich soms de meest vreemdsoortige lieden ophouden. Daar maalt ze niet om, want ze kent haar pappenheimers! Van de assistente kan men zeggen, dat z§ zoveel gelezen heeft „dat niets mense lijks haar meer vreemd is".En dat ze u, wanneer u ernaar vraagt, met al die fa cetten van het boeiende en soms heel moeilijke van het dagelijkse en niet- dagelijkse leven zal laten kennismaken. Hulde ook aan deze gastvrouw Altijd een glimlach, altijd hulpvaardig en vooral veel wétend. Zonder betweterig te zijn. Ook al ligt haar eigen bureau torenhoog met werk. Aanvragen en puz zels van de lezer b.v. Want lieve lezer, wanneer u een boek wilt alstublieft: „De goede titel en de naam van de schrij- Volwassenen kunnen per uitlening mee nemen 2 ,romans, 1 novelle en een onbe perkt aantal „studieboeken" (waartoe ook onvertaalde buitenlandse romans be horen). Voor de jeugd geldt: 2 lees- en twee ,,studie"boeken. Dit alles kunt u voor drie weken mee naar huis nemen. Wilt u een boek wat langer houden, dan kunt u het opnieuw voor drie weken la ten afstempelen. Heiloo zelf heeft een boekenbezit van ruim 18.000 boeken. Als aangeslotene bij de Stichting Provinciale Bibliotheekcen trale voor Noord-Holland in Alkmaar kan de bibliotheek nog gebruik maken van zo'n slordige 300.000 boeken. Via het landelijk leenverkeer trouwens over eigenlijk het hele boekenbezit in Neder land. Dus wat u niet op de plank of in de catalogusbak vindt, is vrijwel toch altijd te krijgen. U vraagt het boek maar bij de assistente aan en zij zorgt dat het er binnen de kortst mogelijke tijd voor u is. Sinds kort heeft de bibliotheek ook een bescheiden documentatie over bepaalde onderwerpen, die bijv. voor werkstukken gebruikt kunnen worden. Ook hiervoor geldt dat het gewenste materiaal in de meeste gevallen aangevraagd kan wor den. In de leeszaal (gratis toegankelijk) lig gen vrijwel alle dag- en weekbladen en 130 tijdschriften, waarvan oude num mers in speciale mappen uitgeleend worden. Tot 1973 is de kontributie 4, voor volwassenen en voor jeugdlezers 1.25. 8 8 8 INTERIEURVERZORGING

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 8