X MODERN El EN dan uw schoenen, laarzen, pantoffels en IADVISEUR KOPEN I hi HH Sport en Spel I SOCIALE WETGEVING f GEMEENTEGIDS Heiloo 1973 i 4 RENATA correctorschoenen BIJ UW SCHI CHGENHANDEL APOT X i/4 X vT UESTERUEG HE ILUU Hi N Tevens panty's, tassen, portemonnees en sokken Gevraagd te Heiloo voor nieuwe ap Telefoon ^Kinderpostzegels Druk bezochte ouderavond Weer een leuk initiatief Soort reirnie, bij ingebruik name van brandweerkazerne Gevimden voorwerpen „Verhuizen" nam het eendje niet „Volkshuisvesting" hield goed bezochte jaarvergadering 25-jarige vrouw vermoord Winkelende vrouwen stalen Aangereden voetganger naar het ziekenhuis „DE LAATSTE EEI UITKIJKPOST 1 NOVEMBER 1*22 HOEK EWtSLA HEILO TELEFO 33961 ON OOK DE „C" ZWEMCOMPETITIE VAN START Ook de „C"-zwemcopetitie KNZB is van start gegaan. De eerste wedstrijd was in Alkmaar waaraan deelnamen: „Reuring" „WZ en PC" - „Olym pus" en „Heiloo". Hoewel er over het algemeen geen slechte resultaten werden geboekt moet worden geconstateerd dat de „Heiloo"- zwemmers' zich kennelijk beter thuis voelen in het wedstrijdbad in Wormer- veer dan in Alkmaar, waar het lijkt dat in Wormerveer het bad sneller is. De „Heiloo"-ploeg boekte de volgende resultaten: 50 m vlinderslag j.o. 10 jaar: le plaats Fokke Wedda 5,6 sec. 2e plaats Huib Havik 52,4 sec. Coen Opdam 1 m 03,4 sec. 50 m rugslag m.o. 10 jaar: 3e plaats Anchel Zonneveld 55,1 sec. 100 ni vrije slag m.o. 16 jaar: 3e plaats Lia Meinema lm 24,7 sec. 100 in rugslag j.o. 16 jaar: le plaats John Beentjes 1 m 26,2 sec. 3e plaats Wouter Paap 1 m 31,0 sec. 5 x 50 ni estafette vrije slag m.o. 16 j.: le plaats „Heiloo" 3 m 07,5 sec. (N. Houtenbos - J. v. Egmond - E. Put - M. Linck - L. Meinema). 4 x 50 m wisselslag estafette j.o. 16 j.: 3e plaats „Heiloo" 3 m 47,5 sec. (rugsl. E. J. Havik - schools], W. Paap - vlindersl. John Beentjes - vrije slag Tonko Wedda). Na de totaaltelling is de uitslag voor de onderlinge 4-kamp waarin dus meezwemmen leden onder 10 jaar le Z en PC „Heiloo": 1967,8 punten. 2e „WZ en PC" Purmerend: 1984,5 ptn. 3e „Olympus" Heerhugowaard2122,6 punten. 4e „Reuring" Nrd.-Scharwoude: 2141,8 punten. 100 m schoolslag dames: 2e plaats Lia Meinema lm 37,9 sec. 3e plaats Mieke Teerling 1 m 39,5 sec. 100 til rugslag Heren: 2e plaats Henk Watertor 1 m 19,6 sec. 50 in vlinderslag m.o. 16 jaar: 2e plaats Joke van Egmond 43,1 sec. 3e plaats Elly Put 43,3 sec. 50 in vrije slag j.o. 16 jaar: 1-2 Wouter Paap 31,2 sec. 1-2 John Beentjes 31,2 sec. 50 in schoolslag m.o. 14 jaar: le plaats Lia Meinema 44,6 sec. 50 m rugslag j.o. 14 jaar: 3e plaats Eric Jan Havic 46,4 sec. 50 m vrije slag j.o. 12 jaar: 2e plaats Eric Jan Havik 37,2 sec. 50 m rugslag dames: le plaats Mirjam Linck 40,4 sec. 2e plaats Mieke Teerling 41,0 sec. 50 m schoolslag heren: 3e plaats Ru Prinsze 40,7 sec. Voor telling KNZB-„C"-competitie waarbij plaatsen voor leden onder de 10 jaar niet meetellen, hebben „Heiloo" en „WZ en PC" van plaats verwisseld. 1 „WZ en PC" Purmerend 1735,2 ptn. 1 Z en PC „Heiloo" 1751,9 ptn. Kinderzegels: vorstelijke zegels Dit jaar start het kkMerpostzegelcomité met de verkoop van deSts^jegels, alsmede de speciale wenskaarten vboc. Kerst en Nieuwjaar op 7 november tot etritpef 24 november a.s., eerste periode. Zoals gewoonlijk vindt deze verkool plaats in het postkantoor. Bovendien en kele avonden bij de Raiffeisenbank en de Amro-bank. Voor de philatelisten is de verkoop van de eerste-dag-enveloppen uitsluitend op 7 november in het postkantoor. Deze keer staan de zegels in het teken van de kinderen van het Kroonprinselijk paar. Z.K.H. PrinseClaus heeft deze fo to's hiervoor beschikbaar gesteld. De kollektie wenskaarten is dit jaar weer bijzonder fraai. Door uw koop helpty--rhee o.a. méér kin- derdagverblijvenJ-Cstiehten, draagt u bij méér levensvreugde te brengen in het le ven van gehandicapte kinderen, verleent u steun aan het streven méér deskundig heid a-rin te wenden in kindertehuizen en internaten en bepaalde, goed te kontro- - teren objekten in het buitenland uit het i te helpen. Er is Tc ons land een verheugende sub sidieregeling, maar die blijft ontoerei kend als het gaat om de noodzakelijke extra's, die velé, kinderen behoeven om ook enigermate tbydelen in de welzijns zorg. Geef uw post dus een\orstelijk aanzien met kinderpostzegels. kleuterschool „De Crocus" De ouderavond van bovengenoemde kleuterschool werd druk bezocht. De bij eenkomst werd geleid door de heer P. F. de Ruiter. Mevrouw R. Reeling-Brouwer gaf een uiteenzetting over haar werk ais logo- paediste. Spreekster wees op het onder kennen van spraakgebreken welke ook kunnen ontstaan door de psychische toestand van het kind. Het is zaak dat ouders tijdig deskundigen inschakelen. Spraaklessen kunnen een belangrijke bij drage leveren om het kind geheel of ge deeltelijk van spraakgebreken af te hel pen. Na haar inleiding werden vragen gesteld, waardoor het besprokene nog aan waar de won. Mevrouw Ten Dam, hoofdleidster van ,.De Crocus", deed een aantal medede lingen en in de rondvraag werden een aantal vragen gesteld. Ouaercommissieleden gekozen Mevrouw, K. A. Hoffman-v. d. Laag bracht haar jaarverslag uit, evenals de penningmeester, dhr. H. M. Post. Het grootste deel van de uitgaven ging naar de bekostiging van feestjes, zoals het St. Nicolaasfeest 431,29) en het schoolreisje 135,39). Diverse materia len voor het schooltje werden aange schaft, o.a. werden gekocht verkeers- poncho's voor totaal 237,78. De heer P. F. de Ruiter, aftredend, werd herkozen in de ouderkommissie. De af tredende oudercommissieleden, welke zich niet herkiesbaar stelden: mevrouw W. A. Drenth-Witziers en de heer H. M. Post, werden vervangen door mevrouw A. H. den Bandt-Bruyel en de heer R. A. Vonk. op 4 november om 4 uur Zoals wij vorige week al schreven wordt de nieuwe brandweerkazerne op zater dag 4 november overgedragen aan ons Vrijwillig Brandweerkorps en officieel in gebruik genomen. De overdracht zal ge schieden door burgemeester H. Hoekstra, om 4 uur. Er zal een soort reünie zijn, want de oud-leden van het korps zijn uitgenodigd deze plechtigheid bij te wonen. De fa. Van Staalduinen geeft vanaf 4 novembeX aan haar klantenkring kaar ten,' die eén bezoek aan de Noord-Hol land Show \egen gereduceerd tarief mo gelijk makem De Noord-Holland Show is eep unieke tcntoonstelling\van konijnen, hoenders, sierduiven, cavia's enz., georganiseerd door diverse verenigingen uit onze pro vincie. Het aantal te expokeren dieren zal ca. 1000 stuks zijn, een gantal, dat u nor maliter aantreft op\ grote nationale shows. Juist daarom' worden er uit Alk maar en omgeving vele\bezoekers ver wacht, en niet ten,'onrechtc dachten wij, omdat de tentoonstelling tpvens wordt ongeluisterd door een grote spitiekbeurs, met deelname uit het gehele De openingsdagen van de showNzijn: vrij dag 10, zaterdag 11 en zondag\12 nov. Ons advies: Ga met uw kindereh genie- 1cn van een unieke dierententoon^elling in de Veilinghal te Alkmaar en vergeet niet de reduktiekaarten te halen btj de fa. Van Staalduinen. Trouwring; hondje; Ijabelslot; hand schoen; knipbeursf, hond; passerdoos; boodschappentas; horloge; bal. Inlichtingen: Alléén wobqsdag en zater dagmiddag tpssen 2 en \uur op het groepsburqau der rijkspolitie te Heiloo. Tot tweemaal toe, over grote afstand, teruggelopen Een eendje „wonende" in de hertenkamp in het Gemeentebos moest „verhuizen" naar het voormalig hertenkampje aan de Bosboom Toussaintweg, waar o.a. wat pluimvee is ondergebracht. Wie schetst de verbazing van de mensen die de eend overbrachten; het dier ging terug naar het gemeentebos om zich weer te voegen bij zijn vrienden en vrien dinnetjes in de hertenkamp. Tot twee- maai toe herhaalde zich dat! Men vraagt zi'-h af hoe het mogelijk is geweest voor liet dier tweemaal de drukke Kennemer- straatweg over te steken. De eend bleek wel wat gewond te zijn maar dit kan toegeschreven worden aan de ontvluch tingspogingen, van bijvoorbeeld het hek werk. v Koomen Modes, de zaak die van de Kennemerstraatweg verhuisde naar de v. Aostastraat, voert thans ook een nieuw artikel,namelijk lingerie, waarvan de foto u de uitgebreide sortering laat zien. Tekeningen van 32 premiewoningen werden bekeken De vergadering van de vereniging Volks huisvesting, donderdagavond in het Dorpshuis was goed bezocht. Voorzitter dhr. P. A. Janssens was daar bijzonder tevreden over. Het jaarverslag van de sekretaris, dhr. H. de Vries, werd goéd- gekeurd. De huurharmonisatie, een reeds veel besproken zaak, ook al aan de orde geweest in de vorige jaarvergadering, leverde nog wat discussie op. Om de stukken van de penningmeester, dhr. C. Pondsman, in te zien bleek geen belangstelling te bestaan. Beide versla gen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heren Ca Pondsman en H. de Vries werden bij acclamatie herkozen. Tijdens de vergadering kwam de behoef te aan bejaardenwoningen naar voren. Over het wonen in flats blijkt verschil lend geoordeeld te worden. Tal van vra gen, over het onderhoud van de wonin gen, werden uitvoerig beantwoord. „Volkshuisvesting" gaal premie-woningen bouwen Ais woningbouwvereniging gaat „Volks huisvesting" nu ook premiewoningen bouwen. Daarvoor gaat de vereniging 1.600.000,lenen bij de Middenstands- bank te Heiloo. In „Mariënstein", onder deel van „De Bouwcamp", worden 32 eengezinswoningen gebouwd in blokjes van 6 (3x), 5 (2x) en 4. De indeling is: een zgn. Engelse kamer yan ongeveer 27 m-, 3 slaapkamers, douche, keuken, zol der („beschoten") met vaste trap en een schuurtje los van het huis. De huizen worden voorzien van centrale verwar ming. Bij de eerste opzet, in 1971, heeft men gedacht aan een huurprijs van ongeveer 250,nu werd in de vergadering mee gedeeld dat gerekend moet worden op 300,— per maand. De woningen zullen medio 1974 betrokken Jainnen worden. Tekeningen hiervan waren op de verga dering te zien en daar werd een druk gebruik van gemaakt. „Volkshuisvesting" heeft 208 woningen in beheer In bezit zijnde van het jaarverslag van de woningbouwvereniging „Volkshuisves ting" willen wij enige belangrijke passa ges uit dit verslag aanhalen. Het blijkt dat het woningbezit van de vereniging van 160 is gestegen tot 208. „Problemen bij de toewijzing aan gega digden hebben zich niet voorgedaan" al dus de heer H. de Vries, sekretaris van „Volkshuisvesting". Bejaarden blijken zich moeilijk te kunnen aanpassen in flats In de toekomst zal het bestuur er voor moeten waken dat zo weinig mogelijk bejaarde echtparen in „De Bouwcamp" worden gehuisvest. De ervaring heeft geleerd dat vooral deze bejaarden zich moeilijk tussen de beginnende en be staande jonge gezinnen kunnen aanpas sen. De kleine tweekamerflats lenen zich bijzonder goed voor werkende alleen staande jongeren", zo staat in het ver slag. De samenwerking met het gemeentebe stuur en de R.K. Woningbouwvereniging „St. Willibrordus" is voortreffelijk. Re gelmatig komen de besturen bijeen. „Bij het schrijven van het jaarverslag was er geen enkele woningzoekende die als „noodgeval" kan worden aange merkt." Kritiek op de voorbereidingen inzake de huurharmonisatie „Wij veronderstellen dat er bij het Minis terie geen bestuursleden van woning bouwverenigingen werkzaam zijn. Wij nodigen de minister hierbij persoonlijk uit voor de gemeente Heiloo de huurhar monisatie voor 1973 en 1974 te willen voorbereiden. Dan zal zijne excellentie zelf kunnen konstateren hoe verschillend dc zaken liggen tussen het opleggen van een wettelijke maatregel en de uitvoe ring hiervan," aldus dhr. De Vries. Niet verantwoordelijkheid overlaten aan woningbouwverenigingen Een opvallende uitspraak van het be stuur willen wij tenslotte niet onvermeld laten. De huurharmonisatie waar het be stuur wel vóór blijkt te zijn, heeft als bezwaar dat de besturen ministers maat regelen moeten uitvoeren. De heer De Vries formuleert dit als volgt: „Dat er op het gebied van de huishuren gehar moniseerd moet worden daar zijn wij alien van doordrongen. Echter, dan moet de minister de politieke verantwoorde lijkheid nemen om de huishuren niet in plaats van zes maar, b.v. 15 of 25 pro cent te durven verhogen en niet de ver antwoordelijkheid overlaten aan de be zoldigde- en onbezoldigde bestuurders van grote en kleine woningbouwvereni gingen." Vermoedelijke dader gearresteerd Maandagmiddag werd langs de parallel weg (zgn. landbouwweg) van Rijksweg 9, de 25-jarige M. C. Timmens uit Alk maar dood aangetroffen. Het bleek dat ze daar ter plaatse vermoord was. Na een worsteling, want het meisje waren de kleren van het lichaam gerukt en ze was verwond. Het lijk werd gevonden door een veehouder. Na onderzoek bleek dat mej. T. zaterdagavond een operette uitvoering van „Odeon" in Alkmaar be zocht heeft en 's nachts om ca. 3 uur was vertrokken. Maandagavond werd de vermoedelijke dader gearresteerd. Deze was gezien met mej. T. Na een grondig onderzoek sta pelde het feitenmateriaal tegen verdach te zich op. Hij bleef echter ontkennen. Bij het schrijven van deze regels, dins dagavond, had de verdachte nog niet bekend. in winkelbedrijf van B W Twee vrouwen uit onze gemeente stalen in het bedrijf van B. en W. aan de Ken nemerstraatweg, artikelen ter waarde van ongeveer vijfentwintig gulden. Ter verontschuldiging voerden zij aan dat ze er echt niet op uit waren om te stelen, maar dat het zo gemakkelijk voor het grijpen lag bij het oversteken van Zebra-pad Mevrouw Ruiter-Sengers stak wandelend het zebrapad over, op de hoek Stations- weg-Heerenweg. Door een verkeerde be oordeling reed de 16-jarige bromfietsbe rijder M. P. uit Castricum mevr. R. aan. Deze werd naar het St. Elisabeth-zieken- huis te Alkmaar overgebracht. Ze liep o.a. een hersenschudding op. termijn ingesteld, dan kan de beroeps- rechter uw klacht niet meer in behan deling nemen. En daarmee bereikt u dus niets. Misschien denkt u dat procederen veel geld kost en durft u er daarom niet goed aan te beginnen. Maar daarvoor behoeft u niet bang te zijn: de procedures inzake de sociale verzekeringswetgeving zijn geheel kosteloos. Ook behoeft u zich niet tot een advokaat te wenden. U kunt zich desgewenst door iemand anders laten bijstaan, bijvoor beeld een deskundige van uw organisatie. Overigens bent u niet verplicht, u van deskundige bijstand te voorzien. U kunt de zaak ook zelf behandelen. Wat u daarvoor moet doen vertellen wij u in deze serie. Wat moet u doen In geval van beroep? Zoals we al zagen moet u eerst nagaan of u een zogenaamde „voor beroep vatbare beslissing" hebt ontvangen. Een stuk dus waarin staat dat u daartegen binnen een bepaalde termijn in beroep kunt gaan en tot welke Raad van Beroep u zich daar voor moet wenden. Staat dit niet op het stuk, dat u van het uitvoeringsorgaan ontving, dan schrijft u aan dat orgaan zo snel mogelijk een briefje waarin u om toezending van een „voor beroep vatbare beslissing" vraagt. Dat is een officied jjjjuk, opgemaakt in de wettelijk vereiste vorm, die nodig is om tegen de beslissing in beroep te kun nen gaan. Zo'n verzoek moet u wel zo spoedig mogelijk indienen. Anders loopt u de kans dat u uw rechten niet meer kunt doen gelden. In bepaalde gevallen - bijvoorbeeld als het alleen maar om de schorsing (dus voorlopig) van een uitkering gaat - is het instellen van beroep op grond van de wet niet mogelijk. Het uitvoerings orgaan zal u daarover dienen in te lich ten. Heeft u een „voor beroep vatbare be slissing" gekregen, wendt u zich dan bin nen de daarop vermelde termijn - meest al een maand, soms veertien dagen - na de dagtekening schriftelijk tot de Raad van Beroep die op het stuk is vermeld. In uw brief legt u uit waarom u de ge nomen beslissing niet juist acht en wat u wilt dat de Raad van Beroep zal be slissen. Zo'n brief heet een klaagschrift. Heeft U weinig tijd,, schrijf dan dat u het met de genomen beslissing niet eens bent én dat u daartegen op nader aan te voeren gronden in beroep wilt gaan. Uw klaag schrift is dan tijdig ingediend en u hebt dan nog alle tijd om later mee te delen waarom u de beslissing niet juist vindt. liet recht van beroep in de sociale verzekering (1) Ieder van ons komt in zijn ieven wel eens in aanraking met de sociale verze kering. Wie nog jong en gezond is zal er alleen mee te maken hebben als premie betaler. Maar dat kan gauw veranderen. Voor de meesten van ons komt er een moment, dat we een beroep moeten doen op de sociale verzekering: we krijgen kinderen en vragen kinderbijslag aan; we worden ziek en ontvangen ziekengeld en vaak ook medische hulp van een zie kenfonds; we worden misschien werkloos en doen dan een beroep op de Werkloos heidswet. En gebeurt er niets van dat al, dan hopen we toch in elk geval 65 jaar te worden en dan een AOW-pensioen te kunnen aanvragen. Maar wat doet u als u vindt dat uw uit kering te laag is vastgesteld? Als u het er niet mee eens bent, dat uw uitkering wordt verlaagd of beëindigd. Als u niet die medische hulp krijgt waarop u recht meent te hebben. Of als de aange vraagde uitkering u wordt geweigerd en u vindt dat niet juist? Daar behoeft u zich dan niet dadelijk bij neer te leggen. Het kan al voldoende zijn dat u eens met het uitvoeringsor gaan gaat praten of dat u zich door uw organisatie iaat voorlichten. Maar als dat geen bevredigend resultaat heeft, kunt u in beroep gaan. Er zijn namelijk in Nederland welgeteld tien Raden van Beroep, die speciaal zijn belast met de behandeling van geschillen op het gebied van de sociale verzekering (b.v. Haar lem). Daar kunt. u terecht met uw klacht over de beslissing waarmee u het niet eens bent. Een heel belangrijk punt mag u daarbij niet over het hoofd zien en dat is het volgende: is op het stuk, dat u werd toegezonden al vermeld dat u daar tegen in beroep kunt gaan en tot welke Raad van Beroep u zich dan kunt wen den, dan hebt u daarvoor niet zo heel lang de tijd. In de regel een maand, soms maar veertien dagen. Die termijn staat op het stuk vermeld. Gaat u in die tus sentijd nog overleg plegen met het uit voeringsorgaan of met b.v. een organi satie, denkt u er dan vooral om, dat uw beroepstermijn intussen blijft doorlopen. Wordt het beroep pas na afloop van die BEGRAFENDgVERENIGIN' IGINp elast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPÓRTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kpntrihuties Uitvoerder/ A. KLAASE Straatwég 121, Heiloo Telefoon 3J521 b.g.g. 31009 oOÜ$06 A. N. BOERM4 Raadhuisweg li, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 In samenwerking met de uitgever van dit blad znllen in november/decem ber a.s. 6.000 gemeentegidsen gratis ih, Heiloo worden verspreid. De gemeentegids bevat o.a. gegevens over onderwijs, sport, gezondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die niet in de gemeentegids 1972 staan vermeld of waarvan de gegevens, zoals deze in de gemeentegids zijn vermeld, niet meer overeenstemmen dit schriftelijk of telefonisch (tel. 31144, toestel 23) op te geven. HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEILOO r,Faikiand" bracht zaterdag 21 oktober ,,De Derde" voor het voetlicht. Door plaatsgebrek kondon wij toon do ioto niet plaatuon; wij douis dit hierbij ai-aog.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 3