A VERENIGINGSNIEUWS - ca/ ,Bambi ,Bambi i Zaterdag 25 november komt St. Nicolaas naar HEILOO f 50.-, f 25.- en f 10. Doe mee Baby- en kleuterhois AGENDA OPEN HUIS HEILOO 7 „WERELDWINKEL" in Bruno In november wordt gestart met discussiegroepen Vrienden van de Hartstichting Heiloo kreeg definitief bestuur Ouderavond J. P. Hasebroekschool Kerstshow Tuincentrum I^eiloo Familie-weekend in Schoorl Bladen Kruisverenigingen gaan fuseren Petrus Canisius College Doe mee aan t een fantastische ën MENSEN KIJKEN ZWARTE P1ETEN-AKTIE Zoek de zwarte pieten in de etalages Tamara. rvvi- zwarte piefen-aktie UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 1972 Vanaf vandaag zult u in de Uitkijkpost elke week woensdag in de vorm van epn agenda een opgave vinden van de dingen die er in\het Open Huis te doen zijn woensdag 8 Ned. Ver. 'yan Huisvrouwen koffieochtend Nivon, creatief werk donderdag 9 Peuterspeelzaal Doves, huisvrouwengymn. Bejaardensops Heilooër Operette Vereniging repetitie f vrijdag 10 Peuterspeelzaal Ned. Ver. van Huisvrouwe bridge i Heilooër Strijkorkest, muziek zaterdag 11 Ver. van Oud-Mi^itairph, vergadering Alkm. Dansorkesi repetitie maandag 13 Peuterspeelzaal Plattelandsvrouwen, repetitie zangkcipr Trompetterkorps,/ jparverg. Falkland, toneeléepatitie E.H.K. klaverjassen 1 Nivon, houtbevverkinL Rijkspolitie, vf/rgaderirig dinsdag 14 Peuterspeelzaal Ned. Ver. v. jfïuisvr., eufsus Bejaardensops Oppositie, schaken HAF, fotografie Nieuw Levén, repetitie woensdag 15 Nivon, creatief werk 10.00 r 12.00 20.00/ 22.00 8.3Ó—12.30 IOjÓO—11.00 13(0017.30 -22.30 8.3012.30 14.00—17.00 20.00—22.00 14.00—16.00 15.30—17.00 8.30—12.30 14.00—16.00 20.00—23.00 20.00—22.00 20.00—22.00 20.00 22.00 20.00—22.00 8.30—12.30 9.30—11.30 13.00—17.30 20.00—23.00 20.00—23.00 20.00—22.00 20.00—22.00 8.30—12.30 0.00—11.00 00—17.30 -16.00 donderdag 16 Peuterspeelzaal Doves, hóisvr.gymnastiek Bejaardpnsoos Ned. Ver. van Huisvrouwen, vergadering 1^00 Heilooër Operette Vereniging repetitie 20.ÖP22.00 vrijdag 17 Peuterspeelzaal 8.30Y 12.30 Ned. Ver. v. Huisvr., bridge 14.001 17.00 Heildóër Strijkorkest 20.00 V 22.00 zaterdag 18 Nivon, lezing jazzmuziek 20.0022.30 BUREAU VOORLICHTING MERKARTIKELEN voor de Ver. van Huisvrouwen Het Bureau Voorlichting Merkartikelen komt op dinsdag 14 november naar Hei- loo om informatie te geven aan leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Het zal gebeuren door een boeiende en ge zellige kleur-klank dia-documentaire. In het tweede deel van de avond, welke plaatsvindt in de zaal van de Gerefor meerde Kerk, volgt een originele kwis om leuke prijzen. BAK- EN BRAAD DEMONSTRATIE Op de maandelijkse bijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen, op don derdag 16 november zal een bak- en braaddemonstratie worden gegeven door het bedrijfschap voor het slagersbedrijf te Den Haag. De aanvang, is ditmaal half acht(l) en de demonstratie wordt gegeven in de zaal van de Geref. Kerk. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING TEN PLATTELANDE Bovengenoemde stichting organiseert de naaicursus „Kneepjes van .het vak". Op donderdag 16 november 's avonds half 8 in het „Open Huis". Opgeven en verdere inlichtingen bij de lerarés, tel. 02200- 23356. TUINBOUW EN PLANTKUNDE HOUDT BIJEENKOMST op donderdag 9 november Morgenavond om 8 uur houdt de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Heiloo een bijeenkomst in de kantine van de Germefa. De heer P. W. Noordanus uit Bilthoven zal een lezing houden over „vruchtdra gende bomen en heesters" terwijl de heer Kamer een overzicht geeft over oplos singen die voor de schaduwzijde van onze tuin te vinden zijn. Onder leiding van de heer Blommestein zal de wedstrijd worden voortgezet van het bijeenzoeken van afbeeldingen van bomen en de bijbehorende bladeren. In de pauze wordt „de plant van de maand" verloot die voordien door de heer Winterink besproken zal worden. Op zaterdag 11 november gaat men op excursie naar de Bloemen- en Planten- vaktentoonstelling te Aalsmeer. WIE VAN ZINGEN HOUDT GAAf DONDERDAGAVOND NAAR HET „OPEN HUIS" H.O.V. heeft dringend behoefte apn leden Het zal u\wellicht bekend zijn dat Heiloo een eigenoperettevereniging heeft, de H.O.V. Toch weet u misschien nog niet dat de sfeer bij deze vereniging gewoon heel erg fijn is. Men zingt jen akteert niet alleen samen maar men bouwt en schildert ook', décors. Momenteel werkt men keihard naar een uitvoering toe van „De Vogelkoopman" van Carl Zeiler on der de bezielende leiding van de nieuwe jeugdige dirigent, de heer J. H. M. Mul der. Voor deze uitvoering die over en- i, kele maanden zal plaatsvinden heeft H.O.V. nog dringend behoefte aan nieu we leden. Op de eerste plaats heren maar ook voor enkele dames is er nog plaats in hun gelederen vanaf 16 jaar. Ook zonder geschoolde stem is men hartelijk welkom. Bij H.O.V. krijgt een ieder de kans zijn stem te ontwikkelen. Men repeteert nu in het „Open Huis" op donderdagavond. In de pauze en na afloop van de repetities is er alle gele genheid om nog éven gezellig samen te zijn. Morgenavond tussen 8 en 9 uur zullen enkele bestuursleden van deze vereniging in de ontmoetingsruimte van het „Open Huis" aanwezig zijn om u alle mogelijke inlichtingen té verschaffen. U mag altijd het repetitielokaal binnenstappen om eens te kijken en te luisteren en als u er zin in hebt kunt u ook gewoon eens pro beren mee/te zingen. Het lidmaatschap kost u bijna niets. Drempelvrees is overbodig. Vraag mor genavond maar naar de heer Mans. Hij is de hijzonder vriendelijke en enthousi aste voorzitter van H.O.V. NED. C HRISTEN VROUWENBOND V. afd. Heiloo Van fceuw tot eeuw wordt de mensheid gekon'fronteerd met vragen die een appèl doen op het verantwoordelijkheidsbesef van de enkeling. Wie deiontwikkelingsgang van de mens heid trapht te overzien wordt getroffen door het, feit, dat door de eeuwen heen, dit appèl'pp de persoonlijke verantwoor delijkheid steeds indringender wprdt. Het vindon, van oplossingen voor/ de pro blemen waarvoor de mensheid /zich ge steld ziet, vraagt om steeds meer per soonlijke ini^et, met als gevolg dat bij veel mensen de neiging ontstaat hun ver antwoordelijkheid te ontduiken door het zoeken naar oplossingen achterwege te laten. Deze tendens bracht; mevrouw H. E. Keyzer-Heueevelt èrtoe 'om op 31 ok tober jl. voor de N.C.V.B. het onderwerp „Vragen rondom leven on dood" in te leiden. Ze poogde inzicht te geven in de ver scheidenheid van /menipgen, die er over het euthanasie-probleém bestaan en bouwde haar tetoóg pp uit vragen die om verdere bezinning vroegen. Om er een tweetal te noemèhLeven is voor een Christen een scheppipgsgegeven waarvan God het begin en het einde bepaalt. Een Christen voelt zicly dah ook verplicht het leven te beschermen en waar mogelijk in stand te houden. Maar betekent dit, dat men het levén van-een demente be jaarde, die al lEpig niet meer bij bewust zijn is, tot elk/ prijs moet verlengen, of mag men zo ie/mand in rijst en vrede la ten heengaan j Een Christel/ leeft vanuit de zekerheid dat alles walt hij in zijn leven ervaart hem uiteindelijk ten goedé zal komen, omdat God/' zijn leven leidt\en overziet; maar bete/kent dit, dat iemand die in een vergevorderd stadium vasn ongenees lijk ziek rijn verkeert, een operatie mag weigeren'. Over doze en andere vragen 'werd uit voerig Aan gedachten gewisseld, in di verse discussiegroepen. Uit dq samen vatting bleek, dat men passievp eutha nasie als een mogelijke oplosqing be schouwt, maar dan alleen na een .aktieve beslissing, terwijl het levenseinde jn zicht is, terwijl men aktieve euthanasie, het opzettelijk doden in alle gevallen \jmnse- kwënt afwijst. Hei was een goede avond, die ons de betrekkelijkheid van eigen kleine pro bleempjes weer eens onder ogen bracht. GESPREKSGROEP VAN HET komende is voor ons bukkers, wel even belangrijker. Jullie weten natüurlijk wel yan de vorige week, dat er pp 18 novem ber een dropping is, en Wat voor een! Natuurlijk doet iedereen mee, want op buk-buk telt de stelregel „Hoe meer zie len, hoe meer Vreugde'/ En dan 25 nov. cabéret „Brandhout". Deze uit 6 man bestaande formatie zal ons de show „Lucifer" brengen. Deze avond zal opgeluisterd worden door het duo „Brandhout sub. A"; zij zullen uiter aard de cabaretgroep begeleiden. Een meestal tekort komende groep zal op deze avond ook van harte welkom zijn en wij hopen dat velen van hen deze kans niet voórbij laten gaan. Met déze iroep bedoeleh wij natuurlijk de ouders'die, nogmaals, van harte wel kom zijn. Dit was dan weer het nieuws'yan komen de weken, en vergeet dus niet„Buk- Buk voor uw broodnodige var liet„B riatie". HUMANISTISCH VERBOND komt op woensdag 15 november bijeen De gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, Alkmaar en omgeving, komt weer bijeen in Heiloo op woensdag 15 november ten huize van mevr. Moll- Hielkema, Willibrordusweg'2, tel. 31496. MINNE DE JONG VERTOONDE BIJZONDERE DIA-SERIES MiiuV de Jong heeft op de laatste bij eenkomst van de fotoclub Heiloo .in het oude {Dorpshuis een aantal bijzonder vloeiende dia-series met bijpassende mu ziek vertoond. Vooral in het gedeelte na de pauzc^ bereikte het programma een zeer artistiek hoogtepunt. Vati het „Per- petum Mobjlé" een uit 5 delen bestaande serie waarin de samensteller kleur en klank inéén liet vloeien, Viel veel te ge nieten. Fraai van opname en bijpassende klan ken was het eèfste daél: „De schepping van de vrouw", èen door de heer De Jong bewerkt Maya-vér haal uit Zuid-Amerika. De heer De Jong, dje de vertoningen tel kens vooraf liet grfan door een korte be schouwing over het ontstaan van der gelijke series, boeide zeer door zijn le vendige verteltrant. Hij oogstte na afloop van de voorstelling dan ook een langdu rig applaus. De vele aanwezigen hebben door de toe lichting van,-de heer.De Jong weer heel wat opgedaan om hun dia-hobby te ver volmaken./ De afgeronde series namen per stuk/vaak niet meer tijd in beslag dan 10 minuten. Zó dia's bekijken en beluistoren is een feest. Op dib'sdag 14 november a.s. houdt de H.A.F. in het pas geopende Open Huis een werkavond waarop o.a. belichting bij /portretfotografie zal worden behan deld en in praktijk gebracht. POSTZEGELNTEUWS A.s. donderdag houdt de postzegelvereni ging „Heiloo" h/iaX eerstvolgende ruil- avond in De Rank. linden en belangstel lenden zijn yan harte welkom. VERryVOOR OPENBAAR ONDERWIJS 24 iiov. a.s. 'n cabaretprogramma Hoewel >de toneelgroep van leerkrachten van de openbare scholen dit najaar, tot onze spijt, geen toneelstuk op de blanken zal zetten, meent het bestuur' van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs u die jaarlijks /weerkerende feestelijke a- vond toch niet. te mogen onthouden. Wij prijzen ons gelukkig dait leerkrach ten van de Martin Luther, Kingschool te Amstelveen zich\bereid verklaarden voor ons op te treden Wet „hun heerlijk zoete oerhollandse cabayetje'/! Met enorm veel succes en voor stampvolle zalen hebben zij dit cabaret met muzikale begeleiding van een combo velschillende malen in Amstelveen gebracht, In Heiloo krijgt u/niet vaak de kans van cabaret te genieten, zorg dus dat u snel het programma (tevens toegangsbewijs) a 2.50 p.p. koopt bij de onderstaande adressen vanaf maandag 20 nov. a.s. Mevr. J. G./Koeman-Klister, Laarman- straat 2; mevr. J. M. Advichem-Damen, Groote Olyen 14; de heer ,S. J. Kramer, Het Bleekveld 21; de heéy H. J. v. d. Horst, Westerweg 325, want dan alleen bent u y'erzekerd van een plaats. Leden en niet/leden, iedereen van 14 jaar en ou der ishartelijk welkom op Vrijdag 24 noveniber a.s., 20 uur in „De Rustende Jager". BUK^ÏUK NIEUWS Na het afgeloperk weekend/fs wel geble ken dat er geen Woord overdreven was in het vorige nummer van de Uitkijkpost. Die super D.J. avondgwas gewoon super, evenals de vrijdagavond die uitermate goed bezocht werd. Misschien dat het kwam door de tempe ratuur op de/'zolder die ver boven de langzamerhand bekende stand lag, of misschien /foor de bekendheid van de overheerlijke super buk-buk saté. Maar één ding' is zeker, zo gezellig als het vrij dag- en zaterdagavond was, z\> zou het altijd-'moeten zijn. Genoeg gepraat over wat voorbij is, het De missionarissen van Mill Hill zullen het komend weekend een verkoop-ten- toonstelling houden van handwerkpro- ducten uit de ontwikkelingslanden houtsnijwerk uit Zaïre (Kongo), koperen figuren van dansers en waterdraagsters uit India en Kameroen, gebatikte doeken uit Borneo en vele andere, vaak unieke staaltjes van volkskunst. De opbrengst van de verkoop gaat zon der winstmarge voor de paters naar de makers van deze producten. De wereldwinkel zal in het BRUNO-ge- bouw worden gehouden op zaterdag 11 november van 14.- tot 21.- uur en op zondag 12 november van 11.30 tot 21.- u. met als discussie-projekt „Samen - over - leven" Alhoewel de opkomst bevredigend ge noemd mag worden, was het toch wel wpt teleurstellend dat niet meerderen waren gekómen naar de zaal van de Gereformeerde Kerk, waar een inleiding werd gehouden over de te stichten dis cussiegroepen, met als onderwerp „Sa- men-over-leven". Een discussieprojekt waarin, zoals de aankondiging al veron derstelt, belangrijke zaken als de huidige samenleving en de toekomst voor de mensheid aan de orde gesteld worden. Zaken waar we allen zo nauw bij betrok ken zijn. In plaats van de aangekondigde heer H. P. A. Oskamp uit Zwaagdijk sprak Gerard Heyne den Bak uit Mij drecht, wetenschappelijk medewerker van de Wiardi Beckmanstichting te Am sterdam. Zijn inleiding was kort, hij wees op de vijf thema's welke aan de orde gesteld worden, namelijk: opleiding, ar beid, inkomenspolitiek, bouwen en wo nen, en welzijn. Die stuk voor stuk ge koppeld moeten worden aan de vraag: „Macht en onmacht" en de vraag naar het „waar" en „hoe" van de beslissingen. De heer Den Bak wees op nog tal van even belangrijke zaken welke aan de orde gesteld kunnen worden. De zgn. be geleidingscommissie zal het projekt af sluiten met een rapport, op basis van de resultaten van de gespreksgroepen. De vraag werd gesteld wat daarmee ge daan zal worden. Dhr. Den Bak sprak de vprwachting uit dat maatschappelijke m politieke organen daarmee kunnen gaan werken. Het meepraten en meedenken over de grote vraagstukken, waar we zo.nauw bij betrokken zijn, is van grote betekenis. In gespreksgroepen van 8 personen Gezien het aantal personen wat zich heeft opgegeven en gezien het samen komen in huiskamerverband, wordt in november gestart met een 4-tal ge spreksgroepen. Mogelijk dat ook in Limmen gestart zal worden met een discussiegroep. Als leidraad, om tot discussie te komen, is een boekje samengesteld, door een commissie uit: de Partij van de Arbeid, Democraten '66, Politieke Partij Radi- kalcn en het Ned. Inst, voor Volksontw. (Nivon). Gehoopt werd dat vele maat schappelijke organisaties, gezien het be lang van het te bespreken onderwerp, er aan deel zouden nemen. Achteraf blijkt dit tegen te vallen. Dhr. Den Bak veronderstelde dat het huidige verkiezingsrumoer daar wel de bet aan zal zijn. Op het ogenblik zijn er in het land 1000 deelnemers. In januari 1973, zo ligt tenminste in de bedoeling; zal men opnieuw de vorming van discus siegroepen ter hand nemen. Gehoopt wordt dat het aantal deelnemers naar de 5000 zal gaan. Het IKOR zal in een drietal radio-uit zendingen ook dit discussieprojekt aan de orde stellen. De heer Leo Verhagen, de coördinator in Heiloo, leidde de bijeenkomst. Wil men zich alsnog opgeven voor zo'n discussiegroep dan kan men zich tot hem wenden, ook voor nadere inlichtin gen. Zijn adres; Laan van Frans 12, tel. 31516. Dinsdagavond jl. werd tijdens een bijeen komst op het, gemeentehuis een definitief bestuur gekozen van de plaatselijke af deling van Vrienden van de Hartstich ting. Van de Nederlandse Hartstichting was op deze avond aanwezig mevrouw Steinebach die 'pp zeer duidelijke wijze het belang van\ plaatselijke afdelingen wist aan te tonen. Vanuit Den Haag zal men ook alle plaatselijke afdelingen op alle mogelijke wijze steun verlenen. Voor Heiloo betekent $it o.a. dat er een grote kans bestaat dat binnenkort naast de trimbaan een rëaktiveringsbaan, een zgn. Coopérbaan, zal kunnen worden aangelegd waarvqor 'de gemeente Heiloo slechts een stukje grond beschikbaar hoeft te stellen. Het gaat om een baan van 1000 óf evt. 2000 m lengte waar jong en oud zijn uithoudingsvermogen op kan testen en gaande\yeg opvoeren. Vanuit Dqn Haag zal ritten ook in de ge legenheid worden gesteld om een uitge breide voedihgsvoorlicntirigs middag of -avond te organiseren waar een vakbe kwaam diëtiste zal aantonen hoe we ons gezin daadwerkelijk gezond kunnen hou den. De preventie om hart- en vaatziekten te voorkomen is van het hoogste belang. Ook het Kinderhartenfonds waarvoor onlangs het weekblad „Margriet" een ge weldige aktie voerde zaj van het plaatse lijk bestuur alle aandacht verkrijgen. Het bestuur rekent er op dat vele inwo ners van Heiloo zich daadwerkelijk en/of financieel zullen inzetten om de nodige aktiviteiten van de grond te krijgen. Sympatisanten kunnen -zich aanmelden bij het sekretariaat. Het adres is fam. G. Óijkerk, De Omloop 15, tel. 32043. Vopi- financiële steun kan men; terecht bij /de Boerenleenbank, bankrekehing nr. 1 £05.83.488 onder vermelding: „Uw hart uw leven". Op de maandag 6 november jl. gehouden ouderavond van (Ie f P- Hasebroekschool kon de heer Bootsman bij opening een honderdtal ouders welkom heten en con stateerde hij dat een verhoging van de schoolfondsbijdrage gelukkig niet nood zakelijk zou zijn voor het volgende jaar. Aandacht werd gevraagd voor een inge komen stuk van Burgemeester en Wet houders, waarin men de ouders verzocht vooral toe te zien op de gedragingen van hun kinderen na schooltijd, daar de ver nielingen om en nabij scholen in onze gemeente een vervaarlijke omvang aan nemen en het geld voor herstel altijd ten koste komt van het Onderwijsbudget. Aftredende leden van de Ouderkommis- sie waren mevr. Blommert en de heren Van Dijk en Bootsman; na stemming werden als nieuwe leden benoemd mevr. Das en de heren Drenth en De Groot. Mevr. Romein uit Groet, verbonden aan de Prov. Bibliotheek Centrale, afd. book- promoting, hield een spontane lezing over „het werken met kinderen en kin derboeken". Zelf gaat zij ook lezen op enkele basisscholen en kon diverse leer zame voorvallen vertellen. Zij had ook geconstateerd dat het onderwijzend per soneel in het algemeen te weinig nieuwe kindërbpeken lees{. Zelf leest zij t gedu rende 20 jaar een 50-70 kinderboeken per jaar en kon Zodoende een warm pleidooi houden voor het goede kinderboek. Zij zegt: „Taal is niet het horen en lezen, maar dat wat het in je wakker maakt en wat je ermee doet". Zij haalde diverse stukjes aan uit bekende en minder be kende. boeken, o.'.ï. varr Annie M. G. Schmidt/ Astrid Lindgren en uit het nieuwe - onlangs met de Zilveren Griffel bekroonde - boek van Roald Dahl. Deze en vele andere kinderboeken waren smaakvol tentoongesteld door de fa. Deu- tekom, waarvan enkele dames aanwezig waren om belangstellenden in de pauze te adviseren bij het kieken van kinder boeken. Het Tuincentrum Heiloo zal ook dit jaar een groot opgezptte kerstshow organise ren/In verband ipet de vele vragen hier over wilden wij u dit even bijtijds laten weten. y Vanaf 11 december zal deze show van 's maandags tot/én Vet 's zaterdags de gehele dag toegankelijk zijn van 8 uur 's morgens tof half Ka's avonds. Alle onderdeden die voor liet maken van een kerststukje benodifcd zijn zullen wéér los verkrijgbaar zijn zoals o.a. bak jes, kaarsen, linten, oasa groen, hulst, steekpeiyhetjes, droogbloemen en nog heel véél meer. Je kunt pok kaarsen- standaards of bakjes meebrengen die je ter plaatse opmaakt. Het is eveneens mogelijk om met de benodigde attributen thuis aan het werk te gaan/Tezijnertijd komen we hier nog wel even op terug. van het Humanistisch Verbond Het Gewest Noord-Holland van het Hu manistisch Verbond houdt zoals wij reeds in het kort meedeelden een familie weekend op zaterdag 11 en zondag 12 november in het Doopsgezinde Broeder schapshuis te Schoorl. Op zaterdag vangt dit weekend aan om 4 uur en eindigt pre cies 24 uur later. Het onderwerp is „Opvoeding en Huma nisme". Discussie en spelleider is zater dagavond de heer H. K. M. Defures, lei der van het Instituut voor Integrale Op voeding te Odijk. Op zondagmorgen zal dr. A. L. Constandse uit Haarlem spre ken over „Anti-autoritaire opvoeding". Het is beslist niet nodig dat men aan het gehele weekend deelneemt. Voor opgave en inlichtingen: W. F. Koe man, Burg. Peecklaan 22, Schoorl, tel. 02209-1467 Er komt één nieuw maandblad voor de drie landelijke kruisverenigingen geza menlijk. De naam van dit blad is „Maat schappelijke Gezondheidszorg" - maand blad van de kruisverenigingen. Dit tijd schrift komt in de plaats van de bladen „Gezondheidszorg", „Katholieke Gezond heidszorg" en „Het Oranje-Groene Kruis" welke sinds tientallen jaren door de kruisverenigingen apart werden uitge geven. De nieuwe uitgave start in janu ari a.s. Blekerskade 11 - Alkmaar De Staatssecretaris van Ojtderwijs, Zijne Excellentie har. C. Schelfhout, heeft het curatorium vap het Petrus Canisius Col lege te Alkmaar schriftelijk medege deeld, dat met ingang van het kursusjaar 1973 onder de gebruikelijke bepalingen in Oudorp een zelfstandige school geheel van Havo gesticht kan worden. Het curatorium had destijds de stichting van een school yoor Atheneum en Havo bepleit. Het zal ten qfepartemante de stichting van het, Atbèneum blijVen bevorderen, waarvan aa/igenomen mag worden, dat de realisering daarvan mét ingang van de kursus/1974 zal plaatsvinden. Het curatorium wenst zijn, erkentelijk heid vóór de beslissing vak de staats- sekretaris te betuigen, omday het hierin de mógelijkheid ziet een betere dienst baarheid aan het katholieke volksdeel Zatèrdag 25 november 's middags om kwart vóór 2 zal de intocht plaatsvinden van St. Nicolaas en zijn gevolg in Heiloo. In onze eerstvolgende Uitkijkpost ko men we hier uitgebreid op terug. het noorden van Noord-Holland te de hand. onze emo- niet aan it gaan we aan onze oet in het niet anders betonen. Niets is verrukkelijker dan domweg naar mensen te kijken. Hoe intense» je kijkt hoe me er je om jezelf kunt lachen. We zijn all 'maal een beetje gek, lief, ondeu gend en ontroerend tegelijk. Èolang we nog met het woord „kind" betiteld wor den is ér nog niet zo veel De heler wereld is van ons ey ties en .gedragingen zijn banden gelegd. In de pubertj met horten en stoten bouwt image. Het vrije vogeltje gareel leren lopen. Dit er wordt er yan je verwacht./We zijn ten slotte een vbeschaafd volkjf en dan kun jé niet zomaar uit de toorj vallen. Een ieder neemt zijn rol Op en probeert er wat vari te maken. 1/et theater op straat waar\ men in de toneelwereld zo naar hunkert zie je elke flag om je heen. De man, die Weral deuren voor je open houdt en je zb graag eenj hand geeft met een stralende) glimlach is onherroepelijk een vertegenwoordiger. Een barkeeper lacht om elk<\ mop, ho; stom ook. Hij gaat quasi in kiebat on z'n klanten zo lang mogelijk Uast te hduden maar geeft ze uiteindelijk Allemaal ;elijk. Een goede verkoopster inleen sc)oenenzaak blijft lachen als ex Alant naj het passen van 12 paar schoenen zegt ver de koop nog eens te willen ngdonkerl en de onderwij zer die het liefst in z'ji rumoerige klas eens met boekenïzou Willen gaan gooien denkt er nog net) bijtijc s aan dat hij zijn zorgvuldig opgebiuwde image niet naar dé Filistijnen kan» helpen. Neem b.v. een man die bij een Bank zerk. Je kunt aan zo iemand moeilijk zi en of hij bij die bewuste Bank nu \rull ejongen is of chef van een grote afc^lin p Hij gaat door gaan korrekt gekleed e n voelt zich zicht baar verzekerd van\de wieg tot het graf. Het: „Ik werk bij yen[ Bank" zegt alles en niets tegelijk. Kappers hebben iet A Fifaroachtigs. Voor al in een damessalbn is dit opvallend. Als vrouw zijn we daa ook best gevoelig voor en dat weten flepe heren dan ook donders goed. Zo kun je nog wei een tijdje doordraven. E1W individu speelt in onze maatschappij za z'n eigen rolletje. Je hebt goede en sleihte akteurs. Soms kun je zo maar uit jè rol vallen. Neem b.v. Luns en de K.V.R. Eén stomme zet lar de maan. lom de mens nog en je hele image is Het is niet eenvou'dii achter al deze facadqs \te ontdekken. De eigen geworden eer weet wie je awèn verstaan de rol die je speelt is dat je soms zelf nie eigenlijk bent. Vro kunst om diverse/ /ollen te vertolken. Het ligt er alleen maar vallig ons pad kruist^ Ik geloof dat de /mee bang zijn om herkend kunnen jarenlang langs pen en soms zelfs sam nader tot elkaar te met elkaar zonder nai teren. Ieder heeft zo z'n eigen gedachten Uw speciaalzaak voor baby en kleuter en tel deze zwarte pieten IEDERE KLANT krijgt een formulier waarop het aantal zwarte pieten ingevuld kan worden. aan wie er toe- de mensen ook te worden. We elkaar heen lo- nwerken zonder en. We spreken elkaar te luis- eigen wereldje, gevoelens. Een ander ziet alleen de buitenkant. Éénlin gen in een massamaatschappij. Toch heb ben we elkaar hard nodig. Nu meer dan ooit tevoren. Kom oens uit die ivoren toren en lap je ^mage berust aan je laars. Laten we onszelf en \anderen bevrijden van een last die toch "alleen maar lach wekkend aandoet. Duff jezelf te zijn. Wees ,een echt mens. Sta open voor de ander. Laten we samen werken aan een betere wereld waarin alle mensen een beetje gelukkig kunnen zij». We zijn voor elkaar verantwoordelijk. Gooi je fraai opgebouwde/ image tegelijkVnet je oude schoenen cd> de vuilnishoop./Er is toch vrijwel niofnand meer die hiér nog een cent voor/geeft. We beginnen gelukkig wakker we worden. Het is dak ook de hoogste lijd. De klok staat al zoolang op vijf voor twaalf. Het ingevulde formulier stopt u in een bus vóór de winkel van baby- en kleuterhuis „BAMBI" en daarmee maakt u een kans op één van de 3 kado-bonnen ter waarde van In de week vóór 5 december a.s. worden de 3 winnaars via dit blad bekend gemaakt. De uitgereikte kado-bonnen behoeven niet binnen een bepaalde tijd te worden besteed; ze blijven dus geldig tot hét moment van besteding. KOM KIJKEN EN KOPEN bij Baby- en kleuterhuis Uw speciaalzaak voor modieuze jongens- en meisjes- kleding van 0 tot 8 jaar. UW SPECIAALZAAK voor: baby-uitzett.cn wiegen en wagens kinderstoelen ledikantjes corpmodes boken, enz. enz. aan deze fantastische want iedere klant maakt een kans op een prijs bij Westerweg 291 - Heiloo Telefoon 30910 Vrijdag koopavond 's Zaterdags tot 6 uur geopend. Bezorgen is altijd gratis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 3