SOCIALE WETGEVING GOED BERICHT en een verzoek AAN ONZE ADVERTEERDERS peil. |fs De uitgever van de „UITKIJKPOST" LIMMEN i/ dndanks diverse kostenstijgingen, die ook niet aan ons bedrijf voorbij zijn gegaan, zijn «vij besloten om voor 1973 de adver tentietarieven te handhaven op het oude Door uitbreiding van ons machinepark zijn wij in staat economisch te werken wat bovenstaande gunstige uitslag voor u tot gevolg heeft. Wij hebben echter één dringend verzoek aan u: Wilt u er aan meewerken dat derden niet van ons dure matêriaal gratis gaat profiteren. Dit kunt u doen door niet uw advertentie zoals deze in de „Uitkijkpost" is geplaatst, zonder meer aan anderen door te geven. Het is niet prettig voor ons om te zien dat ons materiaal dat ons veel geld heeft gekost, door anderen, zonder onze toestemming, wordt gebruikt. Wilt u aan dit verzoek voldoen? Dank u bij voorbaat. Verkeersperikelen Wat betekent „Kom over de brug" voor Limmen? aan vernieuwing HOOGEBOOM'S sfoffeerderij UITKIJKPOST 6 DECEMBER 1972 Het recht van beroep in de sociale verzekering (2) Vermeld in het klaagschrift uw naam, adres en geboortedatum. Geldt het een minderjarige, dan moet ook de wette lijke vertegenwoordiger (vader of voogd) volledig met naam en verdere gegevens worden vermeld. Deze laatste dient dan ook het klaagschrift te ondertekenen. In andere gevallen tekene men zelf. U moet het klaagschrift in tweevoud in zenden. Ook een afschrift van de beslis sing waartegen u in beroep gaat moet worden bijgevoegd. Heeft u van het uit voeringsorgaan geen extra afschrift ont vangen dan kunt u er nog om vragen (maar denk wel aan de beroepstermijn). Heeft u binnen een maand - buiten uw schuld - niet in beroep kunnen gaan, doet het dan alsnog zo gauw mogelijk en ver meld de reden van de vertraging in uw klaagschrift. Het is mogelijk dat de be- roepsrechter de zaak dan nog in behan deling neemt. Maar ook als dat niet meer zou kunnen is het in elk geval verstan dig nog eens kontakt op te nemen met het uitvoeringsorgaan. Al zou er juri disch niet aan de beslissing te tornen zijn, het uitvoeringsorgaan kan er altijd op terug komen als blijkt, dat de geno men beslissing onjuist was. En wordt dit geweigerd, dan kan men ook van zo'n weigering een ,,voor beroep vatbare be slissing" vragen waartegen men in be roep kan gaan. Voor bepaalde ziekenfondskwestics - met name bij verplicht verzekerden - ligt de zaak even anders. Gaat het om het af wijzen van verstrekkingen, dan kan men zich binnen dertig dagen wenden tot de Ziekenfondsraad, P. C. Hooftstraat 162 te Amsterdam. Tezamen met het advies van deze Raad kan men vervolgens - ook weer binnen dertig dagen - een klaag schrift indienen bij de Raad van Beroep. Hetzelfde geldt wanneer een zieken fonds, een ziektenkostenverzekeraar of een ander uitvoerend orgaan een ver strekking als bedoeld in de AWBZ wei- gert. Vrijwillig verzekerden en zij, die onder de bejaardenverzekering vallen, kunnen aan de Ziekenfondsraad slechts om be middeling vragen. Levert dit niet het verlangde resultaat op, dan moeten zij zich wenden tot de burgerlijke rechter. Behandeling bij de Raad van Beroep Na ontvangst van het klaagschrift zal de Raad van Beroep nagaan of er nog bijvoorbeeld een medisch, technisch of loonkundig onderzoek nodig is. In dat geval bent u verplicht aan zo'n onder zoek medewerking te verlenen. In be paalde - zeer duidelijke - gevallen kan de voorzitter van de Raad van Beroep (al of niet na onderzoek) een „Beschik king" geven. Een rechtszitting is dan niet nodig. Van die beschikking ontvangt u een afschrift. Bent u het daarmee niet eens dan kunt u daartegen binnen veer tien dagen in beroep gaan door een briefje te schrijven aan de Raad van. Be roep dat u het met de beschikking niet eens bent. Daardoor vervalt de be schikking en uw zaak wordt door de Raad van Beroep in behandeling geno men. Heeft deze Raad alle gegevens over de zaak, zoals brieven, rapporten enz. ver zameld, dan ontvangt u een aangetekend schrijven, waarin u wordt medegedeeld op welk tijdstip de zaak ter rechtszitting wordt behandeld en waar en wanneer u inzage van de stukken kunt nemen. Het is mogelijk dat u wordt opgeroepen om - persoonlijk of gemachtigde - ter zitting te verschijnen. U bent dan verplicht te verschijnen en de onkosten daarvan wor den u vergoed. Verder kunt u zelf aan de Raad van Beroep verzoeken om bepaalde getuigen en deskundigen ter zitting op te roepen. Wilt u zelf een getuige of des kundige meebrengen, dan moet dit uiter lijk op de vierde dag voor de zitting aan de voorzitter van de Raad van Beroep worden meegedeeld. Wordt u niet opge roepen, dan behoeft u de zitting niet bij te wonen, al is het raadzaam dit wel te doen. Er kunnen altijd nog gegevens naar voren komen, die niet uit het dos sier blijken en die toch voor de vaststel ling van uw rechten van groot belang zijn. Heeft de Raad van Beroep uitspraak ge daan, dan ontvangt u van deze uitspraak een afschrift. Hoger Beroep Tegen een uitspraak van de Raad van Beroep kunt u binnen een maand na de dagtekening in beroep gaan bij de Cen trale Raad van Beroep, Trans 19 te Utrecht. Dit geschiedt op dezelfde wijze als u een klaagschrift indiende bij de Raad van Beroep. Alleen heet het nu beroepsschrift. In plaats van een af schrift van de beslissing van het uit voeringsorgaan zendt u nu een afschrift van de uitspraak van de Raad van Be roep mee. Verder is de gang van zaken ongeveer gelijk aan die bij de Raad van Beroep. De uitspraak van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht is meestal bindend voor alle partijen maar in enkele geval len kan men van zo'n uitspraak nog „in cassatie" gaan bij de Hoge Raad der Ne^ derlanden. Inlichtingen daarover kunt u altijd vragen bij de griffie van de Cen trale Raad van Beroep te Utrecht. Tenslotte wijzen wij u er nog op, dat, al werd u door de Raad van Beroep in het gelijk gesteld, ook het uitvoerings orgaan tegen die uitspraak in hoger be roep kan gaan bij de Centrale Raad van Beroep. Natuurlijk wordt u daarvan zo spoedig mogelijk in kennis gesteld. Ge beurt dit niet, dan is de uitspraak van de Raad van Beroep na verloop van de beroepstermijn van een maand onaan tastbaar geworden. Hebt u vragen op het gebied van het beroepsrecht dan kunt u zich daarmee altijd wenden tot de uitvoeringsorganen lcm zal u desgewenst gaarne inlichten. En verder is er de al eerder genoemde mogelijkheid bij het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering, Rhijnpoort- plein 1, Amsterdam een duidelijke folder over het beroepsrecht aan te vragen. Voor vragen Voor vragen, alleen schriftelijk, kan men zich wenden tot Torenlaan 13, Heiloo. der sociale verzekeringswetten. Ook de griffie van de Raad van Beroep in Haar- Er zijn lezers die zich afvragen of het wel zin heeft regelmatig kritiek te uiten in de „Uitkijkpost" op weggebruikers. In niet geringe mate op autobestuurders. Wij vinden van wcl_en, gezien de ont vangen reakties, velen met ons. Wij ne men aan dat weggebruikers niet altijd bewust overtredingen begaan. Af en toe te wijzen op zulk soort zaken lijkt ons wel zinvol. Waarom deze borden van 50 km in het bos Ze zullen, naar wij verwachten, er al lange tijd staan die verkeersborden in het Heilooërbos. Wanneer men het fiets pad oprijdt, komende vanuit de Kerke- laan, dan staat daar direkt aan de lin kerzijde een bord met „50 km" met stre pen er overheen en erbij een bord met „Heiloo". Het betekent dat men vanaf dat punt niet meer gebonden is aan de maximum-snelheid van 50 km. Ons ont gaat de zin van het bord. Van dit fiets pad mogen immers, naast wielrijders, alleen wandelaars gebruik maken. Los hiervan willen wij konstateren dat jongelui ergerlijk misbruik maken van dit fietspad. Zo af en toe rijden brom fietsberijders op dit fietspad in de duis ternis met ongelimiteerde snelheid. Hun verblindende lampen hinderen de tege moetkomende wielrijders ontzettend. Goed voorbeeld De thuiswedstrijden van het eerste elftal van H.S.V. trekt in toenemende mate bezoekers met auto's. H.S.V. wijst er op dat geparkeerd moet worden op de daarvoor bestemde terreinen. Zo het par keerterrein op het sportveldenkomplex vol is, wordt verzocht te parkeren op het parkeerterrein van het rekreatie- park gelegen in de onmiddellijke nabij heid van de H.S.V.-terreinen. Een goed voorbeeld van informatie. We zouden er nog aan toe willen vofiggn: autobezit ters/bezoekers van wedstrijclén, laat uw auto zoveel mogelijk thuis. Laat de pai- keergelegenheid open voor hen die van buiten Heiloo komen. Een verzoek: zou het niet mogelijk zijn ook op het kruispunt Schuine Honds- bosschclaan - Westerweg, in het hart van de wegen, een witte streep aan te brengen, om het verkeer, op deze ge vaarlijke hoek, te leiden. TREI^KING LM-WEDSTRIJ1 De tweedelen derde trekking \js.n de LM-wedstriJd te Limmen is door/le vol gende personen gewonnen: 50.C. Molenaar, Westerweg 46 f 25.— C. Flopping, Dusseldorperweg 26 25. E. Molenaar, 't Kieft0nland 96 f 10.J. Kuiper, Sportlaan IJ io.H. Biesheuvel, Burgstraat 25 f 10. C. Grtoot, Du Peyreylaan 7 'f io.L. Vehema, Sportlaan 11 5. C. Mirt, Dusseldorperweg 124. f 50.Admiraal, Visweg 49 'f 25.- v. WecSenbeek, v. Alkemadeln 7 'f 25.- Karenman, Middenweg 39 io.— Dekker,) Dusseldorperweg 89 ]0.— Admiraal, J. Valkeringlaan 1 io— v. Wees<jnbeek, v. Alkemadelaan f 10.— Volgers, 1Meidoornlaan 43 f 5.Rijs. 't riieftenland 48. Laatste trekking 9 december a.s. R.K. VROUWENGILDE Donderdag 14 december om 8 uur hou den we onze kerstavond van het R.K. Vrouwengilde in het parochiehuis. Op deze avond zal het jongerenkoor optre den. 'n Ieder die tod heeft wordt 's mid dags om 2 uur in het parochiehuis ver wacht om te heJpeVi de fruitbakjes te maken en om dé z^al in de kerstsfeer te brengen; veje handen maken licht werk en we zijn dan ongeveer om 4 uur weer thuis. Om de kosten, voor deze fruitbakjes te IFA ZELFBEDIENINGSZAAK EEN A ANWINST VOOR LIMMEN Tijdens de bfficiële opening van de IFA- zelfbedieningszaak van de fafn. v. d. Peet aan de Dusseldorperweg, noemde burge meester N. A. J. Molhoek dit prachtige, moderne bedrijf een aanwinst voor de gemeente Limmen. 's Avonds was het een beetje feest voor de klanten. De belangstelling was over weldigend. Een groot aantal bloemstuk ken versierden het geheel. Voor de heer en mevrouw v. d. Peet moet het een feest zfjn om hun klanten in deze nieuwe zaak te kunnen opvangen. De gehele sortering kruidenierswaren is bijzonder uitgebreid en men kan hier nu ook voor groenten, frpit en brood te recht. Alle artikelen st^an zeer over zichtelijk opgesteld. Lang wachten is er voor de klanten! niet meer b'\j. Ondanks alle/veranderingen is er één ding dat bij liet oude zal bibven. Dit is nl. de gezellige sfeer die er Voordien in het kleine boekwinkeltje heeéste. De fam. v. d. Peet hoopt van harte dat ze die in het moderne pand kurinen over brengen. Een lofwaardig strevpn. dekken wordt er 's avonds een kollekte gehouden. Heeft u ook i genouuen. np.v - iemand in uw omgeving ziek, geef dit dan even door aan het bestuur. De onlangs gehouden Ikleding-aktie is ook dit jaar weer een groot succes ge worden en iedereen die hieraan heeft meegeholpen onze hartelijke dank. „LIMMEN"-NIEUWS A.s. zondag voor het le elftal de 2de Bekerwedstrijd, welke gespeeld zal wor den in Amsterdam tegen de 2e klasser JOS. Tot nog behaalde dit elftal 9 pun ten uit 10 wedstrijden, maar het blijft een 2e klasser. Voor supporters bij deze wedstrijd nog dit: het terrein van JOS ligt op het complex „Weesperzijde" aan de' Kruislaan, in de buurt van het Am- stelstation. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Het programma voor dit weekend luidt als volgt Zondag 10 december: Jos 1—Limmen 1 (Beker) Alkm. Boys 6—Limmen 3 Limmen 4U.S.V.U. 4 U.S.V.U. 5—Limmen 5 Limmen 6S.V.W. 10 Limmen 7U.S.V.U. 6 Go Ahead 6—Limmen 8 Schoorl 4Limmen 9 Junioren A: Limmen 1 A.F.C. '34 2 Zaterdag 9 december: Junioren A: Jong Holland 2—Limme L.S.V.V. 5Limmen 3 Junioren B: Graftdijk 1 Limmen 1 lammen 2Uitgeest 1 Vitesse 5— Limmen 3 Junioren C: De Rijp 1Limmen 1 Limmen 2H.S.V. 14.00 uur 14.15 uur 14.30 uur 14.00 uur 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 14.30 uur 12.00 uur Wellicht heeft u over deze aktie al iets gehoord hetzij vanaf de kansel, hetzij via pers, radio of t.v. Een zo volledig mo gelijke informatie over deze landelijke aktie la%n wij u hieronder in enjge pun ten volgen 1. „Kom over de Brug" is epn aktie voor het werk van kerken overzee. Een extra, een schep er bovenop. Opdat het werk, dat hu gebeuren kan, niet tot mor gen moet worden uitgesteld, De tijd dringt 2. Kom over de Brug" is een aktie van de kerken in Nederland, Rooms Katho liek en Protestant. Konkreet: van de or ganen en organisaties van de kerken, die zich met het werk in de ontwikkelings landen bezig houdén, dus: zending, mis sie, werelddia&onaat, vastenaktie, oecu menische hulp/solidaridad, epz. 3. „Kom over de Brug" steunt alle fa cetten van het werk van de kerk. Dus voortgang van de verkondiging. Uitbrei ding van het dienstbetoon. Bevordering van de gerechtigheid. Vernieuwing van de gemeenschap. 4. „Kom over do Brug" fieeft 744 pro- jekten aanvaard (in bijna 80 landen). Totaalbedrag: rUim vijftJgmiljoen gul den. Pro,lekten dié een stukje hoop be tekenen. Een stapje verder. Op weg naar een meer menswaardige wereld. Een wereld, zoals God die bedoeld heeft. 5. „Kom over de Brug" weet dat vijftig miljoen gulden véél geld is. Maar het gaat ook niet om een fooi. Het gaat om een offer. Om 1% van het jaarinkomen. Dat is de vraag dio aa'n alle leden van de aangesloten kerken worden gesteld. 1%. Dan blijven er nog 99% over. 6. „Kom over de Brug" is een aktie van weldoordachte persoonlijke solidari teit. Op maandag, 11 .december, worden de leden van de deèlr.emende kerken thuis bezocht. Ze krijgen een informatie folder met geef-cnvelop. Vrijdag, 15 de cember. worden die envelopoen, nu „met inhoud", weer opgehaald. Nog dezelfde avond wordt, via de televisie verslag uit gebracht van het resultaat. 7. „Kom over de Brug" weet, dat het zeer wel mogelijk is, dat zij die niet in de kerkelijke administraties voorkomen of zich wellicht niet tot dé christenen rekenen, tcch door de duidelijk humani taire aspekten die de aktie ook heeft, zullen worden aangesproken. Hun vanuit deze achtergrond gegeven steun zal uiteraard evenzeer gewaardeerd worden. Krijgt u dus geen envelop en wilt u toch meedoen: het gironummer is 7600 t.n.v. „Kom over de Brug". 8. „Kom over de Brug" wil, teneinde verwarring te voorkomen, bij voorbaat stellen, dat het hier niet gaat om een aktie voor ontwikkelingssamenwerking. Het mondiale onrecht met al zijn poli tieke, sociale en vooral economische fa cetten, is van een dusdanige orde, dat daarin alleen maar via een radikale, we reldomvattende aanpak verandering kan komen. Anderzijds is het natuurlijk wel zo, dat tal vap pro.jekten in het pakket van „Kom over de Brug" ontwikkelings- aspekten hebben en een bijdrage leveren aan geestelijk en materieel welzijn van landen en volken overzee, daarbij den kend aan individu zowel als gemeen schap. En tenslotte zal „Kom over de Brug" zeker niet nalaten in ons eigen land de christenen er op te wijzen, dat ook wij nog „in ontwikkeling" zijn - en dat we op weg behhren te gaan naar werkelijke gerechtigheid voor de gehele wereld. Op die weg ook een duidelijke taak voor de kerkenwwerzee en dat is een roden te meer herpte helpen. 9. Samenvattend „Kom over de t^rug" wil dus sarnenwer king in Nederl&pd om samenwerking met overzee te verwezenlijken en zo sa men een stuk werk in de wepeld te doen. Omdat wij samen weten deel te hebben aan één en dezelfde opdracht! Hier. En daar. De opdracht om overal waar men sen wenen het Evangelie te verkondigen en aan de konsekwenties ervan gestalte te helpen geven in het leyen van mens en maatschappij. Ook LIMMEN wil graag aarrNdeze hart verwarmende aktie meedoen e.n wel in oecumenisch verband. De Rooms-katho- lieke en Protestantse Kerken hebben sa men een aktie-komitee gevormd, be staande uit: Kapelaan J. L. Dreesens, mevr. R. J. M. Vink-Mok en de heren C. Briefjes, F. C. Fleischer, D. Roman en H. Segerius. 12.45 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 13.15 uur 14.30 uur 14.30 uur Dropping Seniorenspelers die donderdagavond 7 december deelnemen aan de trainings dropping, worden herinnerd aan de gesproken tijd nl. 19.00 uur vanaf Da pegheest. ngs- Indien uw bankstel of stocj, toekan, belt u eyén 02205-1338 en wij komfm vrijblijvend met een uitgpm-eide stalenkollektie. Westerweg 64 - Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1972 | | pagina 6