'drom PERSIL 0M0 595 BRINTA 79 69 119 89 98 1295 99 198 98 198 495 89 98 K AA DORP SUPERMARKT DROKA DROM IDROM 1590 NU IJVll Capucijners Catty Croquant Soep Limonade Cola Dash waspoeder Met spoed gevr. MEISJE SPEELGOEDSHOP Groentecorner Rookworst Bintjes Knakworst Fruitcocktail Advokaat Martini vermouth Kano's Mergpijpjes Westerweg hoek Ewislaan Tel. 30437 h toeether- heeft het!, rUeethet-" toeft het! I tocetheT- toeft het Verhuur van Babyschalen Verhuur van Hoover elektr. tapijtreiniger DROGISTERIJ Straatweg 402 WAT DE TOEZEGGINGEN VAN EEN WETHOUDER WAARD ZIJN STOFZUIGERS RADIO BAKKER ZN. REPARATIES: RADIO BAKKER ZN. Noordhollands Begeleidings orkest en H.O.V. brengen voortreffelijke Vogelkoopman Groot vat waspoeder m Koffer waspoeder NU Pak 99 NU Literblik 82 NU Voor de poes pak 139 NU 2 Zakjes 124 NU 5 smaken Grote fles 3 kleur NU Literfles 92 NU ƒ0 Groot vat 1570 NU net, vriendelijk dat 'geheel zelfstandig onze verzorgt (plm, 1 6 jaar) sappige 5 kilo NU Pot 8 stuks 122 NU Literblik 225 NU Grote fles 610 NU Brandy Egg Grote fles 605 NU 495 Pak 5 stuks NU Pak 5 stuks NU Laatste concert waardige afsluiting van goed seizoen BENT U AL SGH00N UITKIJKPOST 14 MAART 1973 250 g dubbel zoute Bisaldrop van 2.38 v. 1.98 Beauty milk Pierre Robert v. 5.95 NU 3.95 Parfumspray ftoüquet Roman tique van 5.50 v. 3.50 10 GILETTE scheermesjes van 4.80 v. 4.30 Wat er gebeurt wanneer men te goed van vertrouwen is heeft het actiecomitee tot het behoud van het Rimboebos de afgelopen Week weer eens kunnen er varen. Wat is er nl. gepasseerd. Toen de eerste berichten over het omhakken van het Rimboebosje d.d. 28-5-'71 aan de orde waren, werden er onmiddellijk bezwaren geuit en werd een actiecomitee- opge richt. Er werden 6000 handtekeningen verzameld. Enfin, om een lang verhaal kort te maken, de bezwaren van het actiecomitee werden door Gedeputeerde Staten gegrond verklaard en het resul taat was dat het gemeentebestuur op 18 mei 1972 via de pers kon mededelen dat de plannen gewijzigd waren en dat er niet of nauwelijks gekapt hoefde te worden. De nieuwe plannen zouden middels een hearing opnieuw aan de bezwaarden worden getoond. Dat is ook gebeurd en tijdens deze hearing die op een bijzonder prettige wijze verliep, kon een ieder zijn woord en wederwoord uitspreken. Het uiteindelijke resultaat was dat het actiecomitee nog wel wat bezwaren had maar van verdere actie geen gebruik zou maken om verdere stagnatie van de zo hoogst noodzakelijke woningbouw te ver mijden. De totale sfeer op deze hearing was dus danig dat de scheidende burgemeester mevrouw Corver-van Haaften in haar afscheidsrede hier nog speciaal de aan dacht op vestigde. Dan denk je ongemerkt, dat zit nu wel goed. De woningbouwvereniging kan wo ningen bouwen en de gemeenschap be houdt het groen. Het actiecomitee kreeg van de heer Bol- ten, wethouder van Openbare Werken, nog de toezegging, dat de definitieve plannen aan hen zouden worden getoond. De letterlijke tekst van de notulen van deze hearing luidt Het college (van B. en W.) zegt dank voor deze wijze van benaderen (van het actiecomitee). Vóór de bouw zullen de piketten op het terrein worden geslagen en zal de juiste situering getoond wor den aan het actiecomitee. Dan denk je nog steeds, dat zit wel goed, temeer daar de wethouder tijdens de raadsvergadering van 23 februari 1973 nog aan z'n belofte is herinnerd. Maar dan komt de fatale datum van het weghalen van het asfalt. Niets is er dan nog gehoord van de zijde van de heer Bolten. Zelfs dan denk je nog: Piketten zijn ook moeilijk in het asfalt uit te zet ten. de beste merken bij HEILOO Wanneer je dan de andere dag thuis komt blijkt dat de sloperszaag al danig zijn werk in het bos gedaan heeft. Dan grijp je naar de telefoon en je helpt de heer Bolten zich zijn toezeggingen herinneren. Dan raak je verbijsterd door de wijze waarop deze man zich hieron- deruit probeert te werken. Hij gaat zelfs zover, dat hij zich achter een van zijn ambtenaren gaat verschuilen. Ondertussen gaat het slopen van het bos door. Alleen omdat de wethouder van O.W. dat zo graag wil. Het doet merkwaardig aan in het maand blad Eigen huis maart '73 te lezen, dat deze zelfde wethouder eenmaal per jaar op de fiets met twee ambtenaren door Heiloo rijdt om een „Groenschouw" te houden en om de Heiloose bevolking te vragen welke boom zij in hun tuin willen hebben, voorwaar een ontroerende bezig heid. Wanneer men dit artikel leest en het geen de heer Bolten over zichzelf laat zeggen, komt ongemerkt de gedachte bij je op van: „Hoe heette die slechte apos tel ook al weer?" Maar ja, wat wil je als de wethouder van O.W. ook nog voorzitter is van de woningbouwvereniging, waarvoor deze flatjes gebouwd moeten worden. Dan moet het Rimboebos maar stuk. Al les moet hiervoor dan maar worden ge offerd. Niet alleen de bomen, maar alle afspraken met het actiecomitee en zelfs de destijds ontstane prettige verhouding Gemeentebestuur - Burgerij wordt ern stige schade toegebracht. Een verontschuldiging van Gemeentewe ge doet hier niets aan af. Wanneer dan de heer Bolten stelt dat er zoveel Tam Tam over deze zaak ge maakt wordt, moet hij dat alleen zichzelf verwijten. Het actiecomitee heeft destijds op de door het college van B. en W. gedane toezeggingen en die van de wethouder Bolten in het bijzonder, beloofd geen verdere actie te ondernemen. Op de hearing werd gesteld dat er nog maar hier en daar een paar bomen zou den moeten verdwijnen. Het overgrote deel van de raadsleden en de pers die toen aanwezig waren, zijn daar getuige van geweest. Ik heb persoonlijk daar nogal wat vraagtekens bij geplaatst. Het blijkt nu achteraf terecht. Ik kan de wet houder van O.W. dan ook verzekeren dat wanneer wij destijds geweten hadden hoe onzorgvuldig hij in deze zaak te werk zou gaan wij zeker onze actie hadden doorgezet. Er blijft dan ook niets anders over dan voortaan bijzonder attent te zijn, en eventuele nieuwe actiegroepen te advise ren nooit of te nimmer op de toezeggin gen van deze wethouder van Opetnbare Werken in te gaan. Th. H. M. Volman, Heiloo. Van de zijde van het gemeentebestuur wordt het volgende meegedeeld: Met erkentelijkheid wordt kennisgeno men van de zinsnede in dit ingezonden stuk, dat de destijds gehouden hearing op een bijzonder prettige wijze is verlopen en dat ieder zijn woord en wederwoord kon uitspreken. Verder doet het goed te vernemen, dat ook het actiecomitee over tuigd is van het feit, dat de woningbouw ter plaatse hoogst noodzakelijk is. Jam mer genoeg is niet geheel voldaan aan de toezegging aan het actiecomitee. Dit wordt door het gemeentebestuur be treurd. Wel wei'd de uiterste zorgvuldig heid in acht genomen bij het rooien van het geboomte, zodat volstaan kon wor den met een gering verlies aan houtop stand. Het tonen van de juiste situering vooraf werd nagelaten. Inmiddels werden voor dit feit aan de voorzitter en de se cretaris van het actiecomitee excuses gemaakt. Tenslotte wijst het gemeentebestuur op een passage uit de notulen van de des tijds gehouden hoorzitting: „Het college antwoordt, dat de houtopstand geremo- veerd zal worden. De grote cirkels op de kaart stellen bomen voor. Net als in het gemeentebos zal een randbeplanting worden aangebracht met b.v. hulst, mei doorn en rhododendrons." Gezien de bijzondere zorg die aan de groenvoorziening in de gemeeente Hei loo wordt besteed, kan de uiteindelijke situatie in het Rimboebos met vertrou wen worden tegemoetgezien. HEILOO ELK merk - zwart-wit of kleur. Met nog enkele opvoeringen voor de boeg hebben we zaterdagavond in bet Asta-theater in aanwezigheid van bur gemeester H. 'Hoekstra en zijn echtge note een voortreffelijke premiere kun nen beleven van „Der VogelhancLler" van Carl Zeiler of nog sterker uitge drukt; deze premiere werd voor velen een openbaring. Het splinternieuwe be geleidingsorkest, dat pas 7 weken gele den door de jeugdige dirigent Hans Mulder werd opgericht excelleerde in hoge mate. Deze zeker niet eenvoudige operettemuziek klonk bijzonder harmo nieus en vooral bij het eerste bedrijf wist de dirigent met zijn orkest de tot het uiterste gespannen solisten van de Heilooër Operette Vereniging goed op te vangen. Tot bijzondere prestatie kwam ook Dick Imming, die als Adam, de vogelkoopman het middelpunt vormt van deze vrolijke en toch hier en daar wat sentimentele operette. Met zijn prachtige stem en acteertalent wist hij vele ovaties bij het publiek af te dwingen. Maria Molenaar die als soliste haar debuut maakte als Christel, een brieven- bestelster, vertolkte haar rol op bril jante wijze. Zowel qua zang, spel als mimiek was het uiterst plezierig om naar haar te luisteren en te kijken. Dat de zenuwen haar zo nu en dan een mo ment de baas werden is niet zo verwon derlijk. Vooral haar duet met Jacob Raadsveld als Graaf Stanislaus oogstte grote bewondering. Ook hij leverde deze avond een zeer goede prestatie. Kitty Broerse kreeg als Keurvorstin Marie zeker geen eenvoudige rol te ver tolken. Jammer dat haar stem haar bij enkele moeilijke passages in de steek liet. Naarmate de avond vorderde groei de zij steeds beter in haar rol en zo verging het ook Wim Karelse als de opperjachtmeester Baron Weps, Jacques Molenaar in de rol van dorpsburgemees ter en Gré van Halm als de barones Adelaide. Woningruil Schagen-Heiloo, Nieuw hoekhuis, vrij uitz. 4 slaapk., douchecel, c.v., gr] bijkeuken, tuin voor en ach ter, gr. zolder, huur 160,1 p. mnd, ruilen tegen huur.' woning in Heiloo. Telefoon 30788 - Heiloo. Te koop: Witte kommode. kast. Telefoon 32475. Voor 94.50 heeft u bij ons al een echte „Danella" na. tuurdonsdeken! (135x200i! een royaal 2 pers. 200x200) l 138.50. Beeldige hoezen iij diverse kleuren met instop! strook èn sloop 39.50. Dit kunnen we doen doot' rechtstreekse toezending: vanuit Denemarken. Komt u gerust even langs! of belt u ons even (ook 's a- vonds) mevr. A. Waal, To-i renlaan 29, Heiloo, telefoon! 02200-30945; mevr. Kusten! Koster, Am. van Solmsstr, 270, Alkmaar, tel. 02200- 11980. Te koop: z.g.a.n. Esehi pit- riet kinderwagen. Te bevr. i Havercamplaan 6, Heiloo. Te koop: Daf 33 bouwj. 1965; Damesbromfiets merk Ves-| pa. Na 6 uur: Kennemerstri weg 433, Heiloo. Te koop: gashaard met st.j f 200,gaskachel 80,—:: 2 bankstellen a 15.een trapnaaimachine 35,fj stoelen 30.en butagas-j kachel 20.-Spijkerboor 10, wo., do. en vrijdag van 1.30-4 uur te bevr. Tel. na zes uur: 32495. - Gevraagd: een flinke hulp voor 1 of 2 dagen p. week. Mevr. Verhorst, De Nieuwe Plantagie 1, Heiloo-Oost, tel. 32628. T.k.a. 2 luxaflex 30x175 cm hoog; 1 luxaflex 130 x 1301 cm hoog 25,- per stuk:!; zware kwal. Desso traplo-j per m. motief 14 treden, 70S cm breed 75.dito gang-l loper 3 m 25.eiken I schemerlamp met boven I plantenbak, onder flessen-1 bar 75.Telefoon 32275.1 Gevraagd: Jongensfietsje 6 jaar in goede staat. Tele foon 32076. Af te halenwieg en kinder wagen. De Laghe Weijdt 28,1 Heiloo. Wegens aansch. c.v. i.g.st.z. 1 Bambino gaskachel, olie- jj haard met tank en leiding.! Bayershoffweg 9, Heiloo. Reform- en Dieetvoeding A. PLOOIJER, Heerenw. 70 T.k.a.: Modern 2 pers. ledi kant 100.—; bekleed rotan wiegje 20,Wer- kendelslaan 90, tel. 31885. T.k. haiidiiaaimachine Pfaff met verlichting, voor- en achteruitnaaien. Kan elektr, gemaakt. In prima st. 35,- Telefoon 32116. Reklamedagen voor het uit- stomen van DEKENS. Alle; maandagen en vrijdagen. Solo-mio's van 5.50 v. 4.25; normale dekens p. stuk 4.75, 3 dekens voor 12.50. MAXIMA, De Loet 3, Hei loo-Oost, tel. 30494. De geinige en vooral sterk gespeelde rol van Wim Karelse gaf veel fleur aan dezie operette. Ook 'Gerard Levering en Frits Hogerheijde zorgden als een paar vreemdsoortige professoren voor een komische noot. Het koor en orkest tesamen kwamen tot opmerkelijke prestaties. Voor een enthousiast publiek zei de voorzitter van H.O.V., de 'heer M. Mans na afloop dat bet succes de eerste plaats te danken was aan de dirigent Hans Mulder. Ook de regisseu% de heer H. de Kruijf, en de repetitor Klaas Haan werden door de voorzitter even in het zonnetje gezet evenals de fam. Jacobs die als beheerders van het „Open Huis" hun volledige medewerking verleenden. De dansjes werden ingestudeerd' door Foto beschikbaar gesteld door het Noordhollands Dagblad. Renate Hiemstra en de grimeur was Klaas Rep. Souffleuse, Marjan Swart. De décors werden ontworpen door en-) kele leden van H.O.V. In de pauze vond er een verloting plaats waarvoor de Heilooër winkeliers weer een aantal leuke prijzen 'hadden ver zorgd. Na afloop kon men nog een dansje maken in de grote zaal van het „Open Huis", Zaterdag- en zondagavond a.s. zal deze operette nogmaals worden opgevoerd. Naar wij vernamen zijn er voor zondag avond nog enkele plaatskaarten te ver krijgen. Prachtig spel van violiste Edith Pehiemaiin N.Ph.O. op z'n best Het laatste concert van de Stichting „De Heilooër Kring" waaraan meewerkten het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Hans Vonk met als soliste de violiste Edith Peinemann, is wel bijzon der geslaagd. Een waardig slot, we mo gen wel zeggen een uitstekend slot van een bijzonder goed seizoen. Een concert seizoen met uitstekende solisten, met een viertal zeer bekwame gastdirigenten en een goed gekozen programma. Een prachtige stimulans voor het Stichtings bestuur om met het organiseren van con certen door te gaan. Want in voorgaande jaren leek het bezoek iets terug te lopen. Woensdagavond was, ondanks een be langrijke voetbalwedstrijd de aula van het Psychiatrisch Centrum nog goed be zet, zij het dan met overwegend dames. Virtuoos spel van violiste Edith Peinemann speelde het Concert voor viool en orkest in e kl. t. op. 64 van Felix Mendelssohn Bartoldy. Dit werk wordt wel gezien als een meesterwerk van de eerste rang. Technisch maar ook muzikaal. Edith Peinemann vertolkte het op wel bijzonder bekwame wijze. Virtuoos was haar spel. Vooral in het prachtige, melodieuze Andante. Dit maakte op ons een diepe indruk. Het orkest begeleidde de soliste op uitne mende wijze. Edith Peinemann liet de dirigent en orkest, speciaal de 1ste en 2de concertmeester, delen in het lang durige en spontane applaus. Haar werd een fraai boeket aangeboden. Een bijzonder genot óm naar te luisteren Het programma bestond uit slechts twee werken. Het tweede werk was de Sym fonie no. 3 in d kl. t. van Ant. Bruckner. Ook het luisteren naar dit werk was een belevenis. Deze symfonie heeft twee bij namen gekregen: Wagner-Symfonie en Trompeten-Symfonie. De eerste bijnaam ontleent het werk aan de omstandigheid, dat het aan Richard Wagner werd opge dragen; de tweede aanduiding omdat na enige inleidende maten van de strijkers, wordt ingezet door de trompet. Hans Vonk wist met zijn orkest dit werk wel bijzondere glans te geven. Prachtig klonk het adagio, speels het scherzo en de finale was overweldigend. Hans Vonk dirigeerde dit ongeveer drie kwartier in beslag nemende werk zonder partituur. Zeer terecht werden dirigent en orkest met een langdurig en staand applaus beloond. Nogmaals, een wel bijzonder prachtig concert en velen zullen met ons met be langstelling uitkijken naar het volgend seizoen. Dan speelt het N.Ph.O. weer onder een vaste dirigent, de Belg André Vandervoort. N.M. De lente is gelukkig weer in aantocht en Pasen staat zo voor de deur. Bent u al schoon Krijgt u ook bij de eerste zon nige dag al weer de bevlieging om het hele huis te keren Hoe komen we toch aan die vreemde kriebels? Voor wie of wat moet dat wo ninkje zo nodig blinken? Ineens zien de kasten er troeperig uit en het is net of alle lichte verf een wat ge lige tint krijgt. Zo zie je niks en plots klaps krijg je het gekkertje. Terwijl je op de fiets in de duinen zou moeten zit ten sta je je daar af te beulen met het kloppen van dekens en gordijnen en eigenlijk zou je het liefst tegen alle wan den tegelijk willen opvliegen. Het is als een ziekte die bij het leven hoort. Thuis was het allemaal nog een beetje slimmer. Onder moeders toezicht werd er geen plintje en geen beeldje overgesla gen. Alle beeldjes kregen met de schoon maak een opfrissertje. De Franse porce- leinen beeldjes met de snoezige kanten rokjes, die altijd achter slot en grendel stonden, deed Ma liever zelf. Wij konden onze lusten botvieren op de Heiligen. De kleuren werden elk jaar valer van het warme sop maar ze gingen tenminste weer schooft het konsolletje op. Als we wat al te hardnekkig geboend hadden moest Pa er weer met de verfkwast te genaan. De hele vastentijd rook het huis naar boenwas en zeep. En dan gingen we met Pasen allemaal in het „nieuw" naar de kerk. Meestal lie pen we te sterven van de kou. Rillerig zaten we dan later met zijn allen rond de haard in ons superschone huis. Na 40 dagen vasten en schoonmaken was het Paasfeest voor ons als een bevrijding. In ons eigen huis probeer ik hier zo veel mogelijk aan te ontkomen. Elk voorjaar weer denk ik: „Ze kunnen me de boom in, die hele schoonmaaktoestand is je reinste waanzin". De eerste kast is al uitgesopt. De douche cel moet nodig gewit en de kelderkast Laat ik maar ophouden. Toch doe ik er van het jaar niet veel aan alhoewel de zolder moet nodig eens uitgemest worden! Tamara.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 10