MH.'.I.'.N.'" Komt er een overdekt zwembad in Heiloo JMWÈÊ llPi iWHDe Vrijdagavond Koopavond Zaterdag tot 6 uur geopend 's Maandags gesloten Deï L opnieuw laten stofferen? HQOCEBOOM'S Stoffeerden; en Woninginrichting Kent u ze nog... de Heilooërs De J van jongens, die gaan waar ze willen. In fijne kleren, waarin ze hun'jong-zijn' totaal uit kunnen leven. De A van assortiment. Dat moet je hebben als je durft beweren dat geen man 't zelfde is! "f 149.- neva heren- en juniorkle'ding De F van Formidabele mannenmode 23 MEI 1973 UITKIJKPOST De B van blazer. Voor op 't werk of in het weekend. Slank gesneden model met 3 opgestikte/ zakken. I, Zuiver 3 scheer- wol. f 149.- van imitatie. Dat eruit ziet als nappa! Jasje met klep- zakken, borst zakken en epauletten, f125. Mmêf Bvan v mêm broek. 'fMÊ Die aan ra WÊ de laatste WA mode-eisen y- Wi voldoet: fijn 'M visgraat dessin. f Strakke, perfekte j coupe met 1 opgestikte zakken en zéér brede omslag. De K van kostuum. En de K van klas- siek. A 4 Want klas- \aV*< siek mag best. Brede revers, klep- zakken en split, f 239.- LIMMENNIEUWS Als vervolg op de in de maand mei ge organiseerde tournooien staat voor lammen dit weekend het volgende pro gramma vast. Zaterdag 26 mei op het Sportkomplex „Dampegheest", Pupillen tournooi. Deelnemers zijn de verenigingen: Zee vogels, Meervogels, St. Adelbert, H.S.V., Vitesse en Limmen. Zondag 27 mei het M. Groot-tourooi ge organiseerd door Zeevogels, waaraan het 6e elftal van Limmen deelneemt en is ingedeeld in Groep B met Alk. Boys 7 en Bergen 4. Limmen 6 - Bergen 4 13.45 uur Simmen 6 - Bergen 4 13.45 uur De finales worden gespeeld om 15.00 u. Vervolgens organiseert de voetbalver eniging Go Ahead 'n tournooi waaraan het 5e elftal van Limmen deelneemt en is ingedeeld1 in poule B met Pancratius en Go Ahead. Pancratius - Limmen 11.00 uur Limmen-Go Ahead 12.30 uur De finales worden gespeeld om 14.00 u. Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) wordt op het terrein van St. Adelbert weer het jaarlijkse "Grote Zucht" tournooi georganiseerd, waarvoor het 7e elftal van Limmen werd uitgenodigd. Deelnemende verenigingen zijn St. Adelbert 8, Meervogels 6, Limmen 7 en Zeevogels 6. Voor Limmen zijn de wedstrijden vast gesteld op de volgende tijden- St Adelbert-Limmen 12.00 uur Limmen-Zeevogels 13.30 uur Limmen-Meervogels 15.00 uur JUNIOREN-TOURNOOI IN DEN HELDER 3 van onze junioren A-elftallen gaan a-s. zondag 27 mm deelnemen aan het junioren-tournooi ir Den Helder. Limmen Al komt uit tegen Q.S.C. 1, West friezen 1 en Geelzwart 1; Limmen A 2 komt uit tegen Zaandijk 2; Ouden dijk en Zaagdijk. Limmen A 3 komt uit tegen Helder 3, DVVOW en S.V.A. 2. Do le wedstrijd voor Limmen begint om 10.32 uur. LEDENVERGADERING Alle leden vanaf 17 jaar worden herin nerd aan de jaarlijkse ledenvergade ring welke wordt gehouden vrijdag 25 mei om 20.00 uur in de kantine. Wij wij zen op de belangrijkheid van deze ver gadering wegens het kiezen van een voorzitter. LEMMERS HELP RODE KRUIS HELPEN De komende weken wordt onze grote jaarlijkse inzamelingscampagne gehou den. Voor de talrijke hulpverlenende taken is geld nodig, veel geld en wan neer dit geld ontbreekt, is het niet mo gelijk, dat Uw Rode Kruis al zijn taken kan uitvoeren. Miljoenen guldens wor den jaarlijks uitgegeven aan werken van menslievendheid. Daarbij is echter Uw financiële hulp hard nodig. Het bestuur van de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis hoopt op een goede opbrengst in onze gemeen te. De inzamelingsaktie zal ook dit jaar weer via uw giftenzakjes worden ge houden. Het is ook mogelijk uw bijdrage te storten op onze rekening bij de RABO- Bank, Limmen, onder nr. 33.64.03.038. HELPT OOK U ONS HELPEN? .TAN PANNEKEET SPRAK VOOR PLATTELANDSVROUWEN Limmen - Op 15 mei j.l. hield de heer J. Parmekeet uit Alkmaar, leraar Ne derlands en schrijver, een humoristi sche lezing voor de Bond van Platte landsvrouwen te Limmen. De heer Pan nekeet, onder vele leden reeds beklend door diverse krantenpublikaties en als schrijver van "Terug naar West-Fries land", welk boek spoedig zal worden herdrukt en als pocket zal worden uit gegeven, besprak het onderwerp: "De Westfries en zijn taal". "Het Westfries wordt op verschillende manieren gesproken. Er valt altijd iets bij te leren, het is ondoenlijk het dialect compleet te beheersen", aldus de heer Pannekeet. Mevrouw Van Til was de enige West friezin onder de Limmense Plattelands vrouwen en zij kwam zelf ook nog met een leuke Westfriese mop. Weer brulde iedereen van het lachen. Voor de heer Pannekeet betekend dit weer nieuw ma teriaal, wat hij misschien nog eens zal kunnen gebruiken. Deze avond was de laatste van de ne gen bijeenkomsten. In september zal er weer een niieuw programma worden ge presenteerd. Wij en met ons zeer velen zullen de dag prijzen waarop we het vraagteken achter de kop van dit artikel kunnen wegnemen. Ook al lijkt het nu niet be paald het juiste seizoen om je zo heel erg druk te maken over een Overdekt zwembad dan is het toch verheugend te kunnen konstateren dat er momen teel op diverse fronten zwaar over dit onderwerp wordt gediscussieerd. "Aanleiding tot deze discussies vormt 'n "Pleitnota inzake de bouw van een overdekt zwembad in de gemeente Heiloo", die door de heren G. Bijkerk, C. Knijnenbergf en P. Meinema werd aangeboden aan het college van Bur gemeester en Wethouders, de leden van de raad, de leden van de „sportadvies- commissie" en de leden van de „ad viescommissie beheer zwembad Het Baafje". Met deze nota hoopt men een bijdrage te leveren tot het verkrijgen van een goed inzicht t.a.v. 't al dan niet nood zakelijkerwijze aanwezig zijn van een overdekt zwembad in Heiloo. Veel jonge gezinnen 'De ontwerpers van deze pleitnota wij zen erop dat er in Heiloo een revolu- tonaire omwenteling heeft plaatsge vonden. Heiloo was vroeger een ge meente waar die mensen zich vestigden, die na een arbeidzaam leven van den welverdiende rust kwamen genieten. Heiloo heeft thans vooral een functie gekregen als geliefde forensenplaats, Wilt u uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyacinthenlaan 24 - Limmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338 waarin het aantal jonge gezinnen sterk is toegenomen. Door deze sterke wijziging van de be volkingssamenstelling niet de toename van de bevolking is een heroriëntatie ten aanzien van het voorzieningenpeil nuttig. Mede door de toename van de be schikbare vrije tijd wordt de zorg wel ke aan 't voorzieningenpeil moet wor den toegekend nog vergroot. Naast het opsommen en het uitspreken van hun waardering voor het grote aantal voorzieningen die in Hedloo reeds getroffen zijn op sport- en recre atiegebied achten „pleiters" het toch van belang om aan een overdekt zwem bad de hoogste prioriteit te verlenen omdat De gehele bevolking (van 2 tot 80 jaar) van deze voorziening zal kun nen profiteren. Men de zwemsport kan beoefenen wanneer men dat zelf wil. Het kunnen zwemmen als een nood zakelijkheid wordt beschouwd. Zwemmen van groot belang is voor de volksgezondheid. Zwemmen een uitstekende vorm is van revalidatie. Lichamelijk gehandicapten deze sport kunnen beoefenen. Zwemmen een belangrijk facet is Van de lichamelijke opvoeding. Zwemmen een verantwoorde vrije tijdsbesteding is een nodigt tot a!k- tieve recreatie. Onderwijs en liehamelijke opvoeding Voor de lichamlijke opvoeding be schikt men in Heiloo thans per twee scholen over één gymnastieklokaal. Met de sportvelden kan de lichamelijke op voeding door gebruikmaking van de beschikbare accomodaties op verant woorde wijze worden gerealiseerd zij het binnen het pakket van lichamelijke opvoeding het zwemmen onvoldoende kan worden beoefend. Door de verwezenlijking van het open- luchtbad „Het Baafje" is daarin ge durende de zomermaanden verbetering gebracht. Voor ca. 1600 kinderen betekent school zwemmen een voorziening, die niet ge mist kan en mag worden. "Pleiters" achten het daarom bijzonder betreurenswaardig, dat gedurende de wintermaanden (driekwart van het schooljaar) de^e vorm van lichamelijke opvoeding vrijwel niet wordt beoefend. Type zwembad Men acht een 25-meterbadl, gecombi neerd met een instructiebad het juiste type zwembad voor Heiloo. Het diepe bassin zou 25x15 m. moeten zijn en een diepte hebben van 3.50 me ter aflopend naar 1.60 meter. Het door een verschuifbare tussenwand afgescheiden instructiebad zou de af metingen dienen te hebben van 8x15 meter. Men rekent op een bezoekers aantal van rond de 300.000. Tot de ge bruikersgroepen rekent men het vrij of publiekzwemmen, schoolzwemmen, les- zwemmen, verenigingszwemmen en wedstrijdzwemmen. Plaatsaanduiding De ontwerpers van deze goedverzorgde nota zijn van mening dat een overdekt zwembad zou moeten gerealiseerd wor den direct naast het bestaande open- Iuchtbad. Voor deze plaatsaanduiding geven zij 'n aantal redenen op die zowel economisch als practiseh belangrijk zijn. Bij dit zwembad denkt men aan een ge zellig restaurant van waaruit men een overzicht heeft over de gehele zwem- zaal. Kosten De kosten, die in deze nota uitvoerig zijn belicht, komen op een bedrag van 2.300.000,--. De exploitatiekosten liggen rond de 576.000— en de inkomsten werden beraamd op 445.000,— Er zal een begrotingstekort zijn Van 131.000,—. In deze pleitnota vindt men tevens twee tekeningen van de hand van de bedrijfsleider van "Het Baafje". dhr. G. Bijkerk waarop duidelijk kan worden afgelezen hoe de ontwerpers van deze nota zich het overdekte zwembad heb ben voorgesteld. De vraag of er in Heiloo een overdekt zwembad komt kuninen we jammer ge noeg in dit prille stadium nog niet be antwoorden. In de commissievergade ringen van ons gemeentebestuur is de ze nota, waarvan wij slechts een be perkt uittreksel konden geven, bijzon der goed ontvangen. Alhoewel we reeds diverse meningen 'hebben gehoord willen we hier op dit moment liever nog niet op vooruitlopen. Hoog op de prioriteitenlijst staat n.l. ook een sporthal. Op 13 juni a.s. zal de sportadviescommissie t.a.v. deze sport hal een bijeenkomst houden op het ge meentehuis waarvoor afgevaardigden van alle evt. belanghebbende vereni gingen zijn of worden uitgenodigd. Een sporthal, die voor vele verenigin gen van evident belang is, zal wellicht moeilijk van d'e grond te 'krijgen zijn. 'Het aantal aanwezige 'gymnastiekloka len in Heiloo zal vooral de boosdoener zijn. Om een sporthal exploitabel te maken is men voor een deel afhankelijk van subsidies die gegeven worden voor het gymnastiek-onderwijs, dat bij gebrek aan beter ini een evt. sporthal gegeven zal moeten worden. Een ernstig tekort bestaat er in 'Heilloo wat dit betreft niet. 't Gevolg van dit alles is dat vele verenigingen een abnormaal hoge huur prijs zullen moeten neerleggen om een sporthal exploitabel te maken. Wie ooit onze nationale en internatio nale bekende keurturnsters van Klimop aan het werk heeft gezien in een veel te kleine gymnastiekzaal: kan begrijpen dat dit toch wel een trieste zaak is. Regeren is vooruitzien en misschien heeft men in Heiloo wel te veel geijverd om zoveel mogelijk gymnastieklokalen van de grond te krijgen. Het resultaat van deze alleszins begrijpende en zeer te waarderen ijver zal de verenigingen die node een sporthal behoeven nu wel licht de nek omdraaien. We zullen U van het een en ander ze ker op de hoogte houden. T. v. T. Onze plaatsgenoot N. J. Speur legt de laatste hand' aan het samenstellen van een boekwerkje geiteld "Kent u ze nog ...de Heilooërs?", waarin 78 foto's met een begeleidende e.q. verklarende 'tekst worden opgenomen. Deze herfst zal het door de Europese 'Bibliotheek, gevestigd te Zaltbommel worden uitge geven. 'Het boekje handelt over de Heilooërs, die in de periode van 1890 tot 1940 een rol speelden in het openbare- of vereni gingsleven of door hun beroep of an derszins min of meer bekendheid geno ten. Zij,, die in het bezit zijn van dergelijke foto's (actie-foto's kunnen bijzonder aardig zijn) en die er prijs op stellen dat deze foto's worden opgenomen en in het geheel worden, „verwerkt, wordt aangeraden zich voor 15 juni a.s. in verbinding te stellen met N. J. Speur, Heerenweg 106 (tel. 31927) van overhemd. Leuk om te zien, fijn om te dragen met die fel gekleurde strepen. Marine/geel/ bleu/oranje of oranje/ geel/bleu/groen. Praktisch: zelfstrijkend! Maat 140 f 17.90 De J van jack. 'n Jack dat van leer is. Pigskin. Geheel versierd' met sierstiksels, ritsen en steekzakken. Want zo hoort 't, m I Heiloo-Stationsweg 61 tel.:02200-30068 De J van Jack. Dat jofel moet zijn, met veel scheve ritsen, pas dan is 't 'in'. Voor een jongen, die weet wat de mode is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 3