VERENIGINGSNIEUWS kMBH ADVERTEERT IN DIT BLAD 33333 Vrijdagavond koopavond - Zaterdag tot 6 uur geopend - 's Maandags gesloten Brandmeldingsnuntmer van Heiloo is 5x3 De B van blits omdat 't nu eenmaal zo hoort bij jongens maar uitzoeken: heren- en junlorkle'ding De A van assortiment. Dat je moet hebben als je durft beweren dat geen man 't zelfde is! S&< De J van jack. Dat moet lekker kort zijn, voor 't gemak, 'n Fijne strakke gebreide boord in contrastkleur en 2 grote zakken met klep en knoop. Plus 'n spijkerbroek en je bent 't -De F van Formidabele mannenmode De K van kostuum. Van kos tuum met leren knopen en opgestikte zakken. In moderne tweed of simpele ruit. En de k is van kon- j klusie, I die luidt: sportief, f 275.- helemaal. De |i JvanjaclcVft V 'n Jack dat v. van leer is. Pigskin. Geheel versieren met sierstikscls, ritsen en steekzakken. Want zo hoort 't, 'f 149.- itfjas) AGENDA „OPEN 1IUIS" HEILOO Week van 10 - 17 juni 1073 Dinsdag 12 juni: Oppositie junioren 18.45— Nieuw Leven 20.00— Oppositie senioren 20.00— Woensdag 13 juni: Jeugdkoor Nieuw Leven 18.30 Falkland 20.00 Donderdag 14 juni: Peuterspeelzaal 9.00- Doves 10.00- Postzegelclub 20.00- H.O.V. 20.00- Vrijdag 15 juni: Peuterspeelzaal 9.00- Heil. Strijkorkest 20.00- Begel. Orkest v. N.-H. 20.00- 19.45 uur 22.00 uur 23.00 uur -20.00 uur -22.00 uur -12.30 uur -11.00 uur 22.00 uur -22.30 uur -12.30 uur -22.00 uur -22.00 uur D'66 IN HEILOO VAART EIGEN KOERS Op de algemene ledenvergadering van D'66 afd. Heiloo en omstreken is besloten om een geheel eigen koers te blijven va ren. De vergadering besloot dit na uit voerige discussie waarbij men unaniem van oordeel was dat conform de resolutie van het Bredase congres, D'66 meer eigen identiteit moet hebben. De vergadering is van mening dat ook met andere progressieve groeperingen samengewerkt zal worden. Ook zal D'66 aan de gemeenteraadsver kiezingen van 1974 als onafhankelijke partij gaan deelnemen. Veel waardering voor hun werk oogstten de beide raads leden A. H. Hoogland en N. Hekman. Hun niet aflatende aktiviteit heeft er mede voor gezorgd, dat Heiloo nog altijd een leefbare gemeente is, Vele inwoners van Heiloo hebben niet zelden een beroep op hen kunnen doen. Op deze vergadering werden tevens een verkiezingscommissie en een programma commissie benoemd, die de eigen identi teit voor de verkiezingen van 1974 vol doende naar voren zullen brengen. Te vens werd besloten om meer naar buiten te treden. Inwoners van Heiloo en omstreken die belangstelling hebben voor D'66 worden verzocht kontakt op te nemen met het sekretariaat mevr. v. d. Vegt-Boeser, Ewisweg 26 Heiloo, tel. 33077. BESTUUR VAN P.P.R. GEVORMD Aktiegroep opgeheven Tijdens de één dezer dagen gehouden vergadering van de Politieke Partij Ila- dikalen P.P.R. 1 in Heiloo is de tijdelijke aktiegroep opgeheven. Er is een bestuur gevormd, samengesteld uit vijf leden t.w. PI. Lodeweges, B. Bremer, K. Hoedjes, drs. E. J. M. Crabbendam en J. G. Klaver. Het kontaktadres voor nadere informatie is: drs. E. J. M. Crabbendam, Baafjes- laan 12, tel. 30300. In september 1970 behoorde de heer Crabbendam tot de K.V.P. raadsfraktie en was tot februari 1971 voorzitter van deze fraktie. Hij bedankte als raadslid en als lid van de K.V.P. Hij kon zich niet verenigen met het beleid van deze partij en sprak dit toen ook ondubbelzinnig uit in de gemeenteraad. De P.P.R. heeft bij de laatste Kamer verkiezingen in Heiloo, evenals in het land, opvallend veel stemmen behaald. Als de P.P.R. aan de raadsverkiezingen zal gaan deelnemen is dit aantal „goed" voor minstens één zetél. In hoeverre de P.P.R. vertegenwoordigd wil worden in Heiloo's Raad is ons echter nog niet be kend. RESULTATEN VAN CURSUS WAREN TE ZIEN IN HET OPEN HUIS Marionetten maken bijzonder leuk werk De afgelopen dagen konden de bezoekers van het Open Huis in de ontmoetings ruimte het resultaat zien van poppen en marionetten, een 25-tal. die gemaakt zijn tijdens een cursus van het Nivon, geleid door de Heiloose kunstenaar Jan van Erkelens. Poppen en marionetten maken is een bijzonder leuk werk, dit bemerkten wij toen we tijdens een cursusavond een kijkje zijn gaan nemen in de werkruimte in het Open Huis. Niet alleen het maken kan veel vreugde geven, ook het gebruik van de poppen en marionetten. De mogelijkheid bestaat dat ook in het seizoen 1973-'74 het Nivon een cursus Zal geven in het maken van poppen en ma rionetten. PLATTEL A N DSVROU WEN 110 U DEN TURKSE AVOND Onder het motto: Helpen van Plattelandsvrouwen in Turkjje Onder het motto: „Plattelandsvrouwen in Heiloo helpen plattelandsvrouwén in Turkije" houdt de Bond van Plattelands vrouwen een Turkse avond op donderdag 14 juni in de zaal van de geref. kerk. Dit keer zijn ook introducees welkom. Het idee een Turkse avond te organiseren is voortgekomen uit de gespreksgroep van de afdeling. Een werkgroep heeft contact opgenomen met Turkse werk nemers en hun echtgenoten, via de Pere- grinusstichting. Met deze Turkse avond hoopt de Bond van Plattelandsvrouwen financieel, maar ook door haar belang stelling, plattelandsvrouwen in Turkije te steunen bij hun streven naar ontwik keling en betere leefomstandigheden. Toelichting op Yalovaproject Mevrouw Beenhakker-Redeker zal een toelichting geven op het uit te voeren -Yalovaproject van het A-C.W.W. Onze plaatsgenoot de heer C. Koster zal dia's vertonen van het platteland van Turkije. „De vrouw in Turkije" De heer E. Sözer, sociaal werker onder de Turkse werknemers in ons land, zal op deze avond spreken over „De vrouw in Turkije". Spr. zal daarnaast ook vra gen beantwoorden. Óp de bijeenkomst wordt een grote ver loting gehouden. Aan de leden wordt ge vraagd prijzen beschikbaar te stellen. Fietstocht sloeg aan De gehouden fietstocht naar Egmond aan den Hoef ('t Woud) en Bergen is zo in de smaak gevallen bij de Plattelands vrouwen dat een tweede wordt gehouden op woensdag 13 juni. Het vertrek is om 9 uur op de hoek Zeeweg-Westerweg. RIJKE DISCUSSIE OP P.v.d.A.-VËRG ADERING Bezwaren tegen (ie gang van zaken rond de Kabinetsformatie Rijke discussie vond plaats op een verga dering van de Partij van de Arbeid over de gang van zaken rond de kabinetsfor matie. Er was een groot onbehagen onder de aanwezige leden welke uitmondde in de samenstelling van een brief aan het partijbestuur. Daarin werd geconstateerd dat onder de huidige omstandigheden de samenstelling van het kabinet en het programma het meest haalbare resultaat is. Maar niet in overeenstemming met de beloften die tijdens de verkiezings periode aan de kiezers is gedaan. Gesproken werd over de uitvoerige con- gresvoorstellen welke behandeld worden op 14 en 15 september in het R.A.I. con grescentrum te Amsterdam over o.a. sa menwerking progressieve partijen en re- géringssamenwerking. Naar dit congres zal gaan de heer Tj. Adema en als plaatsvervanger de heer Bloem. Meegedeeld werd dat de heer Borsjes zijn plaats als voorzitter van het district Noord Kennemerland heeft neergelegd; dit in verband met andere werkzaam heden. Met de plaatselijke afdeling van de P.P.R. zal men kontakt opnemen over mogelijke samenwerking. Binnenkort gaat men aandacht besteden aan de komende raadsverkiezingen, in 1974. De heer Bruyns werd dank gebracht voor hetgeen hij als bestuurder, in de korte tijd dat hij dat was, voor de afdeling Heiloo heeft gedaan. Per 1 juli vertrekt dhr. Bruijns naar Nijkerk. Aandacht werd gevraagd voor het feit dat G.S. van Noord-Holland aan een tweetal bedrijven vergunning heeft ver leend, voor een jaar,, afvallozing toe te staan in de bodem. In klein verband wil men zich laten inlichten, door een des kundige, over de mogelijkheden en/of gevolgen voor het milieu. Een vergadering waarin door een groot aantal leden ernstig werd gediscussieerd over zaken die velen bezighoudt en waar bij een ieder betrokken wordt, of is. NED. CHRISTEN VROUWENBOND Afdeling Heiloo De finale van de N.C.V.B., voor wat het seizoen '72-'73 betreft, werd gehouden op 29 mei jl„ toen een groot aantal leden van de gelegenheid gebruik maakte om de jaarvergadering bij te wonen. Het eerste gedeelte van de avond was gereserveerd voor huishoudelijke zaken als: „het geven van een jaaroverzicht, be stuurswisseling e.d." Met vreugde werd mevr. P. J. Koudstaal- van Dongen begroet, die uit handen van de presidente een bos met bloemen in ontvangst mocht nemen, omdat ze zich had laten inschrijven als 100ste lid van de vereniging. Ook de ziekenbezoeksters en propagandistes, die het afgelopen jaar weer het nodige werk voor de N.C.V.B. hadden verzet, werden op een avond als deze niet vergeten. Na de pauze kwam de spreekster mevr. Mary F. van Sluys-Bjjl aan het woord, die zoals was aangekondigd, zou komen vertellen over Hendrickje Stoffels, de tweede vrouw van Rembrandt. Door een meesterlijke verteltrant waanden we ons a.h.w. op een rondleiding langs de schil derijen van Rembrandt, om aan de hand daarvan zicht te krijgen op de achter grond van de kunstenaar, n). zijn huwe lijk met Hendrickje. Mevr. Sluys schetste haar als een vrouw, wier leven een aaneenrijging van misères is geweest en die desondanks de geschie denis is ingegaan als: „Hendrickje, de vrouw met het gouden hart". De avond werd een waardevolle afslui ting van een verenigingsjaar, waar we met genoegen op terug kunnen zien. Tot ziens in september, aan de start voor de volgende ronde. K.V.G. ST. MONICA Op 29 mei jl. werd het seizoen besloten met het jaarlijkse reisje. Met vrij redelijk weer vertrokken er om 8 uur 2 bussen vanaf de oude veiling naar Rotterdam. Wij waren die dag de gasten van het postorderbedrijf Ter Meulen. Omstreeks 10 uur werden we in de ge zellige kantine ontvangen met koffie en cake. Na de koffie een uiteenzetting over het bedrijf en daarna werden de dames in drie groepen rondgeleid door de ver schillende afdelingen, o.a. de magazijnen, de lopende banden waar de orders wor den klaargemaakt en dan niet te verge ten de inpak- en sorteerafdeling en ad ministratie. Na deze interessante rondleiding stapten wij weer in de bussen die ons naar het Belleven hotel brachten, waar een heer lijke koffietafel op ons wachtte. Om 2 uur werden wij naar de stad gebracht naar het warenhuis van Ter Meulen, tot 4 uur was men vrij om daar te winkelen of de stad in te gaan. Daarna nog een bezoek aan de Euromast, waar men van een grandioos uitzicht kon genieten. Omstreeks 5 uur werd de thuisreis aan vaard en bij café Tolhuis werd gestopt om daar tot slot van deze mooie dag, nog een goed verzorgd diner te gebruiken. Op de heenreis werd mevrouw Zoon door enkele dames een kleine attentie aange boden en later door het bestuur, daar zij voor de 25e maal mee was met het reisje. NIVON-LEDEN HADDEN PRACHTIGE REIS NAAR ENGELAND in september reprise van deze reis Nivon-leden hadden t/m 2 juni een 8- daagse reis naar Engeland. In alle op zichten is deze reis uitmuntend geslaagd. De belangstelling ervoor was zo groot dat er in september een reprise volgt. Gelogeerd werd in het Nettey House, een voormalig landhuis in Gomshall, ten zuiden van Londen. In een bijzonder fraai gebied. Londen werd bezocht en natuurlijk de Tower en House of Parlement. Een boot tocht werd gemaakt en de beroemde Westminster bekeken. Deze dagtocht was een hoogtepunt tijdens deze vakantieda gen. Een tweede dagtocht was naar de bekende badplaats Brighton. De deelnemers konden prachtige wande lingen maken in de naaste omgeving. De verzorging was, zelfs voor de verwen de toerist, voortreffelijk. De overtocht werd gemaakt van Pstende-Dover. Het afscheidsdiner, op Nederlandse bo dem, vond in Roozendaal plaats. Reisleiders, de heren Erkamps en Wis- sink verdienen een grote pluim, evenals de chauffeur (van de fa. De Haan te Hippolytushoef) die zeer ervaren bleek op Engels terrein. GESPREKSGROEP KOMT WEER BIJEEN van het Hum. Verb., op 20 juni Op de laatste bijeenkomst van de ge spreksgroep van het Humanistisch Ver bond, gemeenschap Alkmaar en omstre ken werd gesproken over de werkwijze van het Humanistisch Instituut voor ont wikkelingssamenwerking. De volgende bijeenkomst, op woensdag 20 juni, vindt weer plaats bij mevr. Moll- Hielkema, Willibrordusweg 2, tel. 31496. De discussie zal zich richten op de ope ningsrede van de Verbondsvoorzitter mr. Rood, gehouden op het congres van het Humanistisch Verbond. Heiloo-Stationsweg 61 tel.:02200-30068 UITKIJKPOST 6 JUNI 1973 S van slipover. Hij is weer in! Met brede boord, lage ronde hals, bizonder gekleurd. Zoals appelgroen of kobalt. £22.90 De K van kolbert.Ende k van kaïngaren. De diagonaal geweven streep geeft 'n bizonder effekt in 100% wol. Met 3 opgestikte zakken, f 119.- De O van overhemd. Dat aansluit bij de nieuwste jeugd- modetrend. B.B. ruitje in o.a. blauw/ rood/oranje/ groen/bruin op wit. 4 Maat 140 f 17.90 De R van ruit. Geeft dit manlijke hemd iets bizonders. In meerdere kleurstellingen? Ietsje getailleerd; borstzak en moderne forso boord. 29.90

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 3