Sport en Spel WIJ DRUKKEN NIET ALLEEN EEN KRANT VERLOVING TROUW GEBOORTE KAARTEN Drukkerij „UITKIJKPOST" Op telefonisch verzoek willen wij ook de monsterboeken bij u thuis bezorgen Rechte Hondsbosschelaan 22 HEILOO TELEFOON 02200-30175 Zo schaakte „Oppositie" S.V. „De Foresters" vraagt medewerkers Buitengewone leden vergadering van s.v. „De Foresters" Ontdek Nederland op de fiets! Wij hebben de nieuwste kollektie, 3 Monsterboeken, dus een grote keuze. O.a. in de moderne kleuren, zoals: lila, mosgroen, oranje, crème, grijs, rood, paars. Witte fietsen voor snelle communicatie Amsterdamse politie weer op de fiets Hotel met gratis fietsen UITKIJKPOST Week van 17 - 24 juni 1973 maandag 18 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Plattelandsvrouwen 14.30 - 15.30 uur Falkland 20.00 - 22.00 uur E.H.K. 20.00 - 23.00 uur dinsdag 19 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Doves 9.30 - 10.30 uur, Oppositie junioren 18.45 - 19.45 uur Oppositie senioren 20.00 - 23.00 uur Nieuw Leven 20.00 - 22.00 uur woensdag 20 juni Jeugdkoor Nieuw Leven 18.30 - 20.00 uur donderdag 21 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Doves 10.00 f- 11.00 uur vrijdag 22 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Heil. Strijkorkest 20.00 - 22.00 uur Kegel. Ork. voor Nrd. Holl. 20.00 - 22.00 uur HARMONIE-ORKEST .CAECILIA' weer in de limonade Evenals voorgaande jaren houdt het Hei- looër Harmonie-orkest weer de zoge naamde limonade-aktie en wel op zater dag 16 juni a.s. Uiteraard hebben de organisatoren weer beslag weten te leggen op een hoeveel heid limonade van een uitzonderlijke kwaliteit. De limonade zal worden aange boden tegen dezelfde prijs als voorgaande jaren, nl. 1 fles a 1.75 en 2 flessen a 3.00. Ook deze keer zorgt de uit eigen leden samengestelde Boerenhofkapel „De Kin- keluters" weer voor de muzikale omlijs ting van het geheel, terwijl er tevens een geluidswagen zal worden ingescha keld voor de nodige tam-tam omtrent deze aktie. Het aanbieden van de limonade zal voor het grootste deel geschieden door jeugd leden van ons orkest en hopelijk laat u hen niet met lege handen weer vertrek ken, want ook zij weten, dat u en de hele Heilooër bevolking niet buiten limonade kunt en zeker niet buiten de heerlijke klanken van de harmonie. Daarom bij voorbaat reeds dank voor uw medewerking en totzaterdag. POSTZEGELVERENIGING „HEILOO" De Postzegelvereniging „Heiloo" houdt haar laatste bijeenkomst dit seizoen op donderdag 14 juni in het „Open Huis". Aanvang 20.00 uur. Leden en belang stellenden zijn van harte welkom. Ondanks het mooie zomerweer was er dinsdag in het „Open Huis" nog een goede opkomst bij de zomercompetitie. Na 5 juni leidt Van Bentum met 4 uit 5, doch cr is nog t.m. 26 juni gelegenheid voor de andere deelnemers hem de lei ding te ontnemen. De eindstanden voor de wintercompe titie, wat betreft de eerste drie per groep waren als volgt Groep I: 1 Slob 12 (uit 14); 2 Kloos 8%; 3 Holtes 8; Groep II: 1 Sneek 9(uit 14); 2 Ligt- hart 9; 3 Van Zijp, Heeringa, Van Ben tum 7V2 Groep UIA: 1 Kracht 15% (uit 21); 2 Reus 15; 3 Sleutel 14 Groep IIIB: 1 Breeuwer 18% (uit 22); 2 v. d. Blom 17; 3 Werksman 13%. In de promotie/degradatie competitie voor een verdere promotieplaats naar groep II leidt Reus met 3 uit 3. om een aantal noodzakelijke werkzaamheden te verrichten In het clubblad van dc s.v. „De Fores ters" lezen we het volgende: „Het hoofdbestuur doet een dringend be roep op dc leden zich beschikbaar tc willen stellen voor noodzakelijk te ver richten werkzaamheden. Het schilderen van diverse objecten op ons complex is meer dan noodzakelijk; achterstallig onderhoud leidt tot waarde vermindering hetgeen op het voortbe staan aii onze vereniging onaanvaard baar' is. Mochten wij er niet in slagen op basis van vrijwilligheid dit soort zaken te re gelen, dan moeten wij onvermijdelijk be sluiten derden tegen betaling in tc scha kelen om dit werk uitgevoerd te krijgen. De financiële consequenties la! en zich raden. Gezien het ve'e, dat in het verle den met zelfwerkzaamheid tot stand is gekomen en waar wij vandaag de dag alle profijt van hebben, moet het moge lijk zijn ook nu dezelfde bereidheid als belanghebbende leden op te brengen". Men kan zich melden bij de heer J'. Zwaan, Wcstcrweg 75. Voorstel tot contributieverhoging De s.v. „Dc Foresters" houdt a.s. vrijdag 15 juni ccn buitengewone ledenvergade ring in de kantine op de Egelshoek. Op de agenda staan een tweetal belang rijke punten. Gekozen dienen te worden twee leden voor het hoofdbestuur. Tus sentijds aftreden en niet herkiesbaar is dc heer J. Bruul, waarvoor kandidaat is gesteld dc heer J. Zwaan. In ccn bestaan de vacature van tweede secretaris stelt het bestuur candidaat mevr. T. Bunte. Het tweede belangrijke agendapunt is een voorstel van het bestuur overte gaan tot contributieverhoging. Het luidt als volgt: Spelende leden: 1.7.72-1.7,73 1.7.73-1.7.74 18 jaar en ouder 72. 80.— 15 t.m. 17 jaar 45.— 50.— 8 t.m. 14 jaar 36.40. Niet spelend: Bijdrage „Egel" f 10.I W.— ONGELUKKIGE VAL VAN GLIJBAAN Maandagmiddag 'kwam de 12-jarige S. B. uit Bergen op onverklaarbare wijze uit de glijbaan van het zwembad ,,'t Baafje" te vallen. Omstanders hadden de jongen wel reeds eerder vreemde capriolen zien maken. Dokter Janssen die spoedig ter plaatse was konstateerde een zware hersen schudding. Van het gebeurde wist de jongen, die naar huis vervoerd kon wor den, zich niets te herinneren. DE LUILAK VIERING auto's onder het zand De luilakviering is, in het algemeen, rustig verlopen. Hier en daar deden zich wel een aantal voorvallen voor wel ke we in Heiloo nog niet gewend waren met de lui-lak viering. Zo gebeurde het dat de eigenaars van auto's, welke hun auto op de weg geparkeerd hadden, die onder een laag zand aantroffen. Goede remedie! Men kwam er achter wie de „daders" waren en zo zagen we enige tijd later dat ouders met de betrokken kinderen de auto's aan 't schoonmaken waren. Een goede remedie om zulk soort din gen af te leren. DRUMBAND ZETTE HET GEBEUREN LUISTER BIJ Naast het assortiment van geluiden, zo als de bekende blikken en toeters etc. zette de drumband van 'Eensgezindheid' de lui-lak viering luister bij met een mars door een deel van het dorp. OUDERVERENIGING LIDWINASCHOOL Krantenaktie: Op zaterdag 16 juni a.s. van 8.30 tot 11.30 uur, wordt er weer 'n krantenaktie gehouden aan school. Heeft U veel oudpapier en U kunt het niet zelf vervoeren, dan kunt U zich op geven bij: Mevr. van Haaster, Haver- camplaan 29, tel 31122, en de heer H. G. Beke, Hoefcamplaan 12, tel. 30954. De kranten worden dan bij U aan huis opgehaald. Bij de school worden de kranten direct overgeladen in een hiervoor 'bestelde vrachtwagen. Deze wagen vertrekt om 11.30 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren Stefanus W„ z.v. J. A. Liefting en M. A. M. Zoontjes. Elders geboren Matthijs A. A., z.v. A. P. J. Koomen en C. M. L. de Wit; Richard W. J., z.v. J. P. Beers en A. C. Balder; Robert N. G„ z.v. J. M. Kaandorp en M. C. Kool; Lisette A., d.v. H. R. Timmens en E. M. J. Schellings; Pieter W„ z.v. G. N. Bettink en W. C. Ramakers. Ondertrouwd Dirk C. Nieuwenhuis en Geertruida C. Boerma. Getrouwd geen. Overleden geen Elders overleden Paul de Bruin, 13 jaar. In de serie fietsroutebeschrijvingen Ont dek Nederland op de fiets! die door de „stichting: fiets!" in Amsterdam wordt uitgegeven, verschenen zojuist geheel herziene edities van dc routes nr. 10 (Den Haag-Katwijk-Wassenaar), nr. 32 Rotterdam-Ablasserwaard), nr. 41 (Rotterdam-Rotte Meren) en nr. 43 (Noordwijk - Hillegom - Bloembollen streek). Elk van deze vouwbladen geeft naast een uitvoerige routebeschrijving ook een duidelijk routekaartje en toe ristische informatie. Met nog vier andere routebeschrijvingen zijn deze en dus in totaal acht fietstochten opgenomen in het plastic verzamelmapje fietstochten in Zuid-Holland. Door overmaking van 4.50 op postgirorekening nr. 234567 kan dit mapje onder vermelding van bestel code ZH worden aangevraagd bij de „stichting: fiets!", Europaplein 2, Am sterdam. 13 JUNI 1973 Gedeputeerde Staten van cV provincie Utrecht hebben afwijzend beschikt over een verzoek om op de binnenplaats van het provinciehuis enkele plaatssfti tc re serveren voor ambten-aren die uit dc dependances van tijd tot tijd naar het provinciehuis moeten komen. Omdat het hier gaat oin zowe' afdeifng wegen/ vervoer a's om dc afdeling milieubeheer, vonden gedeputeerden een oplossing in het beschikbaar stellen van een witte dames- en een witte herenfiets voor deze twee afdelingen en dat „ter bevordering van een snelle en gezonde communica tie". Een overheidsinitiatief dat - 'hoe bescheiden ook - navolging verdient. Men moet de fiets niet vergeten; het is een vlug en schoon vervoermiddel. Politie-agenten in Amsterdam zullen voor de straatdienst minder gebruik gaan maken van auto's en onder andere weer op de fiets hun surveillancewerk doen. Na een proefneming in een van de stads wijken zal nu ook in andere wijken dc fiets in ere worden hersteld. De Amster damse politie staat hierin niet alleen; ook elders in ons land en ook in het bui tenland (bijvoorbeeld in Amerika) ma ken politie-agenten steeds meer gebruik van de fiets. Het blijkt dat men met dit vervoermiddel zijn werk beter kan doen, meer zicht heeft op wat er op straat ge beurt terwijl hierdoor bovendien het kon- takt met dc bevolking wordt verbeterd en vergemakkelijkt. DOVES neemt tleel aan SPORTDAG Op 16 juni in Bergen De G. V. Doves neemt a.s. zaterdag 16 juni deel aan de Sportdag te Bergen. Men zie voor vertrek en terugkomst in Heiloo de advertentie in de „Uitkijkpost" van heden. KLIM-OP houdt Sportdag, zaterdag a.s. De gymnastiekvereniging Klim-op houdt op zaterdag 16 juni een sportdag op de atletiekbaan van „Trias" aan het Maal water. Ongeveer 150 jongens en meisjes van 8 tot en met 10 jaar zullen aan deze sportdag deelnemen. De aanvang is 10.00 uur, maar het bestuur zou het bijzonder op prijs stellen als de ouders er voor zorgden dat hun kinderen om kwart vóór tien aanwezig waren. KLAVERJASSEN met het N.K.V. Binnenkort organiseert het N. K. V. een nieuwe serie klaverjasdrives ten bate van de aktieWij en Zij" Voor de afgelopen serie bestond een ge weldige belangstelling. De data zullen wc in de „Uitkijkpost" bekend maken. Kontaktavond Vogelvereniging „KLEURENPRACHT" HEILOO Ook voor niet-leden Dinsdagavond 19 juni a.s. houdt de vogel vereniging „Kleurenpracht" Heiloo haar kontaktavond in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Op deze avond zal de heer H. Tuijnman een lezing houden over vogels in de vrije natuur in Nederland, waarbij unieke dia's zullen worden vertoond met de daarbij behorende originele vogelgeluiden. Voor deze bijzondere avond worden ook niet-leden uitgenodigd, m.a.w. elke vogel liefhebber is hartelijk welkom. De aan vangstijd is 20.00 uur. In de pauze zal er een verloting plaats vinden. A. V. T R I A S Succesvolle Trias-wedstrijden De wedstrijden die Trias op le Pinkster dag organiseerde zijn in alle opzichten een succes geworden. Allereerst was er een rekord-deelname (300 inschrijvingen) terwijl er bovendien uitstekende pres taties werden geleverd. Tijdens deze wedstrijden verschenen een dertigtal atleten uit Stuttgart aan de start die in het kader van een uitwisse ling met Trias hier enkele dagen te gast waren. Dank zij de konditie van de baan en de gunstige rugwind waren vooral de prestaties op de 100 m. en bij het ver springen van uitstekend gehalte. Mej. v. d. Meer (NFC) noteerde bij de B-meisjes op de 100 m. een tijd van 12.3 in de finale na in de serie 12.2 te hebben laten af drukken, een tijd die sneller was dan die van de snelste dames Jolanda Silver won het verspringen meis jes B met een zeer goede 5.43 m. De werpnummers waren uitstekend be zet. Het discuswerpen dames A. was voor Jolanda Zijl met 42.10 m„ terwijl Onneke Doorenbos in de B-klasse won met 39.02. Hetzelfde nummer bij de heren A. werd door de Jong (Metro) in zijn voordeel beslist met 46.56 m„ in de B-klasse kwam Jan Pronk uitstekend voor de dag met 40.96m. Wimmers (AAC) won het kogel stoten A. met 15.93m. vóór onze plaats genoot Dik Schrieken met 15.55m. Nog een aantal Triasoverwinningen werd behaald door 100m. meisjes A Margriet Honingh 12.8 sec.; 100m. heren B. Nico Biiars 11.1 sec.; 1500 m. heren A/B Kees Hop man 4.03.0; 1500m. jongens B Jurgen de Vos 4.16.0; 400 m. heren C. Nico Bilars 51.5 sec.; 5000 m. heren C. Ger- rie Zwart 15.57.8; Vèr dames D. Betty Tadema 5.07 m. Sluitstuk van de middag was dc 5000 m. met meer dan 30 deelnemers. Frederiks (Lycurgus) doorbrak met zijn 14.59.8 juist de 15 min.-grens, a.s. Vrijdag zijn er wederom wedstrijden aan Het Maalwater. Aanvang 7.00 uur. D. V. \V. (De Vroegte Wint) Heiloo Op woensdag 6 juni j.l. is de eerste kar- perwedstrijd gevist in de vijvers van PI. Oost. 22 Karpervissers waren opgekomen om de strijd aan te binden met de grote jongens. Maar ondanks het mooie weer was er niet veel strijd te leveren. Er werden in totaal 2 karpers gevangen. De heer Rommel wist er een te vangen van 66 cm. die daarmee de eerste prijs verdiende. Dick Mars ving cr een van 55 cm., dus ook een leuke jongen. Aan de P. C. Ilooftstraat in Amsterdam is vlak hij het Vondelpark een AMS- hotel geopend. Dit hotel niet 150 bedden is bestemd voor de middenklasse ril voor al ingericht op logicsverstrekking aan groepen. Gasten die dat leuk vindén kun nen een van de veertig bij het hotel be horende fietsen gebruiken om bijvoor beeld eens een ritje door het Vondelpark te maken. ER ZIT ELISABETH WAT DWARS. Niemand van het gezelschap schijnt bier iets van Ie bemerken. De fotograaf wel. Hij drukte op het juiste moment af, met als gevolg dit vermakelijke plaatje. Dit is één van dc 400 foto's die u van 20 juli tot 1 augustus in het „Open Huis" kunt bewonderen, tijdens de World Press Photo tentoonstelling-1973.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 5