Vereniging*' LA TRAVIATA werd grandioos sukses hoge inruil, lage km-prijs 33144 l vanaf f7586f| De Plattelandsvrouwen op de fiets Belangstelling voor de kanosport neemt toe Heiloo houdt twee peuter speelzalen door subsidie Slijterij - Wijnhandel GREEUW Heerhugowaard is een attraktie rijker voor antiek en verzamelaar P. A. C. Nieuwpoort Veilig zwemmen in „t Baafje" Jongeren-sociëteit „Buk-Buk" a m m n nefl [- Jac. Met Als u met vakantie gaat, wensen wij u mooi weer. P. A. C. Nieuwpoort y y Volksmuziekschool Heiloo Alarmnummer POLITIE: ■kv-'" '■■'■"''iff opnieuw laten stofferen? HOOGEBQOM'S Stoffeerderij en Woninginrichting Tijd voor tuinkaarsen Oud-Heilooer giet geuzen penningen voor Alkmaars Ontzetfeest SL. """■•«.„Ja UITKIJKPOST 20 JUNI 1973 Week van 25 juni - 1 juli Zondag 24 juni D.V.W. 's morgens 1 uur Maandag 25 juni Peuter speelzaal 9.00 -12.30 uur Plattelandsvrouwen 14.30 - 15.30 uur Falkland 20.00 - 22.00 uur E.H.K. 20.00-23.00 uur Dinsdag 26 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Doves 9.30 - 10.30 uur Oppositie-junioren 18.45 -19.45 uur Nieuw Leven 20.00 - 22.00 uur Oppositie-senioren 20.00 - 23.00 uur Woensdag 27 juni R.K. Mavo 's morgens - Asta Jeugdkoor Nieuw Leven 18.30 - 20.00 uur D.V.W. (dames) 21.00-22.00 uur Donderdag 28 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Huisvr. gym. Doves 10.00 -11.00 uur Vrijdag 29 juni Peuter speelzaal 9.00 - 12.30 uur Begel. Orkest v. Nd. Holl. 20.00 - 22.00 u. De maand juli is „Het Open Huis" in verband met vakantie gesloten. Exclusief de periode van 20 juli - 1 au gustus voor de World Press tentoonstel- ling. BIJEENKOMST NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO De laatste 'bijeenkomst in dit seizoer van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Heiloo was een groot succes. Uit de gespreksgroep van de afdeling was het idee voortgekomen een Turkse avond te organiseren. Het was de bedoeling door middel van deze avond de vrouwen in Turkije niet alleen financieel, maar ook door belang stelling te steunen. Via de Peregrinus stichting was contact opgenomen met Turkse werknemers en hun' vrouwen, die dadelijk bereid waren aan deze avond mee te werken. Bij d'e aanvang kon de Presidente Mw. Hoencamp vele aanwezigen welkom he ten. Er waren bestuursleden van ande re afdelingen. Mevr. Govers van 't Prov. Bestuur, alsmede een paar bestuursle den van de Ned. ver. van Huisvrouwen, afd. Heiloo. Een Hollands en een Turks lied' werden samen, met het zangkoor gezongen. Mevr. Beenhakker gaf een toelichting over het Yalova-project van de ACWW (Associated Country Women of the World), dat als thema heeft de rol die de vrouw in Turkije kan spelen, in de ontwikkeling van T eigen land. Er is nu nog slechtst één vrouwenver eniging met 52 leden in een klein dorp je. En dan te weten dat hiér in Noord- Holland 40 jaar geleden de eerste af deling van Plattelandsvrouwen werd opgericht en wel in Wieringerwaard. De Turkse vrouw heeft weliswaar door Ataturk meer bewegingsvrijheid gekre gen, maar op het platteland is daar nog niet veel van te merken'. Er is nog veel analphabetisme en ook daarom is er geld nodig voor eenvoudig lesmateriaal Door de Turkse mevr. Istvan, die zelf studiedagen hiervoor in Rome heeft meegemaakt, worden nu cursussen ge geven aan vrouwen en meisjes, die dan lessen krijgen in bv. landbouwhuishoud- kunde, boekhouden of het notuleren van bijeenkomsten. De heer Koster die samen biet zijn vrouw 3 weken door Turkije reisde toonde prachtige dia's van de Grootse maar woeste natuur, van de bewoners hun leven, werken en wonen. De heer Sözer, Turk van geboorte, al vele jaren in Nederland wonend en als maatschappelijk werker voor de Turk se arbeiders aangesteld kwam een in leiding houden over „de vrouw in Tur kije". Op een prettige, ongedwongen manier en in zeer goed verstaanbaar Neder lands vertelde de heer Sözer o.a. over de wijze waarop de vrouw in Turkije wordt behandeld. Zij loopt niet naast de man, maar achter hem en wordt nog als een minderwaardig wezen beschouwd. De vrouwen hebben weliswaar stem recht maar zijn nog niet politiek be wust. Er is een leerplicht van 5 jaar, maar in de dorpen worden alleen de jongens naar school gestuurd. Ook ziet men nog veel vrouwen op het land werken, soms zelf achter de ploeg. Turkije is echter een groot land en dus zullen toestanden in b.v. het oostelijk of westelijk deel van het land wel verschil len. In de panzc kon men veel mooie hand werken bewonderen, gemaakt door Turkse dames, die deze avond in eigen gemaakte klederdracht waren versche nen en ook de werkstukken van de 2 handwerkclubs. Er werden loten verkocht en er werd getrakteerd op Turkse thee en gebak door de turkse dames gemaakt. Na de pauze zong het koor o.l.v. Mw. van Zalinge 2 mooie liederen, waarna de heer Sözer de schriftelijk gesteldie vra gen beantwoordde. De verloting volgde en veel mooie prij zen werden uitgereikt. Mevr. Hoencamp dankte tenslotte allen die hadden meegewerkt om deze avond te doen slagen. Aangezien de eerste fietstocht door de duinen een groot sukses was, werd toen reeds het plan geopperd het nog maals te doen. Zo vertrokken woensdag morgen wederom 15 dames in de richting Egmond. Nu werd besloten niet de richting Bergen aan Zee te nemen maar naar het zuiden te rijden. Tegen de krachtige zuidwesterwind in ging het langs de Heerenweg in de rich ting van Bakkum. Als eindpunt gold de Johanna's Hof, waar de koffie werd genoten. Toen werd met de wind in de rug langs de Van Oldenburgweg weer huiswaarts gefietst. Evenals op de vorige tocht waren alle dames enthousiast over het tochtje door de stralende natuur. Oprichting van een vereniging De belangstelling voor de kanosport neemt toe. In dit verband ook de be hoefte om georganiseerd te zijn, waar door vele mogelijkheden ontstaan. Een vereniging van kanosportbeoefenaren is in voorbereiding. Voor opgave en inlich tingen kan men in Heiloo terecht bij J. Bobeldijk, Breedelaan 121, tel. 33243. De twee peuterspeelzalen, in de kantine van de Foresters en in het „Open Huis" hebben samen een gemeentesubsidie van 4000.ontvangen. Hierdoor wordt het mogelijk gemaakt om dit jaar 2 peuterspeelzalen in bedrijf te houden, zonder dat de bijdrage van de ouders drastisch verhoogd moest worden. Deze bedraagt momenteel 3.50 per och tend. Tachtig peuters kunnen twee maal per week de speelzalen bezoeken. In de Uitkijkpost van 13 juni jl. is reeds bekend gemaakt dat de speelzaal, die nu nog in het „Open Huis" is gevestigd, na de zomervakantie is gevestigd in het verenigingsgebouwtje aan de Kerkelaan. Nu aanmelden voor het komende schooljaar Ouders die hun peuter na de zomerva kantie of in de loop van dit jaar willen laten meedoen, wordt aangeraden zich nu op te geven. Contactadres voor beide speelzalen: Mevrouw Post, Korbeellaan 9, tel. 33495, Heiloo. De minimum leeftijd is 2% jaar terwijl deelname mogelijk is tot 4 jaar. In elke speelzaal zijn 2 groepen die respectievelijk op maandag-, donderdag en dinsdag - vrijdag deelnemen van 9 tot 12 uur. TWEEDE KANTOOR IN HEILOO VAN DE NUTSSPAARBANK Zojuist is de vlag in top gegaan bij het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw van het tweede kantoor in Heiloo der Nusspaarbank West Neder land. Het kantoor wordlt gebouwd op het ter rein aan de Stationsweg/hoek Wester- weg en zal laat in de zomer gereed ko men. Er zal dan ook ruime gelegenheid zijn voor parkeren, zodat de bezoekers per auto geen probleem hebben met het kwijtraken van hun auto Tot dat het nieuwe kantoor gereed* is, worden alle bankzaken afgehandeld in het noodgebouw, dat zich voor de nieuwbouw bevindt. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS In de grote hal aan de Rustenburgerweg mitee. Het geheel belooft een spannende zaterdag de antiekliefhebbers hun hart ophalen en zondags kunnen de liefheb bers van munten, postzegels, ansichten, sigarenbandjes enz, ruilen. Zo zijn er al meer dan 1000 bezoekers ge weest, die voor antiek en de verzameling kwamen uit de Heerhugowaard en wijde omgeving. Men staat er versteld van hoeveel lief hebbers van antiek en munten, postze gels, ansichten, sigarenbandjes en sier- stenen, in de Heerhugowaard wonen. Daarom is het voor de echte liefhebber een uitkomst, dat men zo dichtbij zon dags kan ruilen van 11 tot 17 uur. De grote hal, 600 m- groot, is dan ook gezellig ingericht, met een mooi over zicht van het geheel. NU IS HET DE TIJD OM UW BUITENWERK te SCHILDEREN Wij hebben verschillende opaoS jaoz uba ua>{jaui kwaliteiten in de SPECIAALZAAK van Kennemerstraatweg 101 Telefoon 30072 U wilt het liever laten doen Wij kunnen nog enige schilderwer ken aannemen, dan zijn wij volge boekt. Naar aanleiding van een artikel in he1! Kennemer Dagblad over twee ongeval len die zich de afgelopen dagen in het Sportfondsenbad in Beverwijk hebben voorgedaan en waarin tevens gesugge reerd wordt dat het zwemmen in het zwembad ,,'t Baafje" onveilig zou zijn, hebben wij de bedrijfsleider, de heer G. Bijkerk om nadere inlichtingen ge vraagd. In het artikel staat letterlijk dat „men" beweert dat er op een drukke dag in dit zwembad met plm. 8000 bezoekers slechts 2 badmeesters langs de water kant zouden zijn te vinden. Op de eerste plaats zijn er in ,,'t Baafje" geen badmeesters en op een drukke dag met plm 5000 bezoekers zijn er minimaal 4 instructrices die alle baden nauwlet tend in de gaten houden. Zowel de bedrijfsleider van het Sport fondsenbad als de redaktie van het Ken- nemer Dagblad wentelen de schuld op elkaar af. De reakties op dit artikel zijn natuurlijk niet uitgebleven. Vandaar dat we deze zaak even wülen rechtzetten. TROMPETTERKORPS „HEILOO" Ruime Ie prijs in ere-afdeling T.K.H. heeft de afgelopen zondag op 't concours in Wijk aan Zee een heel goe de le prijs behaald. De groenjakkers kwamen voor het eerst uit in de aller hoogste afdeling, de ere-divisie. T.K.H. haalde 198 punten, terwijl 192 het ver eiste aantal punten was voor een le pr.. Het betekende slechts 8 punten beneden „Tubantia" uit Amsterdam, de wissel- bekerhouder van het vorig jaar. Een prachtige prestatie van dit Heilooër korps, dat pas op originele wijze haar eerste lustrum heeft gevierd. Van de 25 aktiviteiten, d'ie voor de lopende 6 weken op het programma staan, zijn er nog 3 af te werken, w.o. optreden in Heiloo en nog 1 op de Li- liade te Akersloot, waarna de maand juli van een welverdiende vakantie ge noten zal worden. Voor de nieuwe opleiding, in september, kunnen zich weer nieuwe leden aanmel den, zowel bij het majorettepeleton, 't korps, als bij het jeugdkorps. T.K.H. dat nu naar de 100 leden gaat, kan nog al tijd zeer aktieve leden gebruiken. Op vrijdag 22 juni, om ongeveer 10 uur vindt de jaarlijkse ledenvergadering plaats. Iedereen kan zijn al of niet zin nige mening betreffende Buk-Buk op die avond kwijt. Tevens zal het bestuur (hetzij 't oude, 't zij een nieuw) gekozen worden. Mensen die al het hele jaar met een bestuursroeping op zak lopen kunnen zich - voorzien van 5 handteke ningen van Buk-Bukleden - melden bij het bestuur. Ook als je vragen hebt, men wende zich tot het bestuur, genoeg hier over, kom gewoon even langs. Dan iets heel anders; om de stramme ledematen nog één keer te strekken voor we met vakantie gaan organiseren wij op zondag 24 juni een voetbalwedstrijd, deze wordt gehouden op het oude H.S.V.-veld aan de Pastoor van Muyenweg. Op de Buk hangt een intekenlijst, dus laat je niet kennen. Tot ziens kincl. BTW en ex General Motors Continental jg 3K6 Alkmaar 11343-22322 Heiloo 33566 Service-station DE LOET Misschien zijn er een paar dagen dat het niet zo is. Neem daarvoor iets mee van teken - schilder - kralen - macrame of ander hobby- werk, en een goede vakantie is verzekerd. De speciaalzaak van Kennemerstraatweg 101, Telefoon 30072 Het bestuur van de Volksmuziekschool herinnert de ouders van leerlingen en adspirant-leerlingen nogmaals er aan, dat inschrijving openstaat tot 1 juli a.s. Zowel voor de reeds eerder ingeschre ven als voor nieuwe leerlingen dient eén gele „Aanmeldingskaart" te worden in gezonden. U vindt deze kaart achterin het toegezonden prospectus.. Dit pros pectus is ook nog verkrijgbaar aan de school of bij het sekretariaat, Stations weg 64. Het bestuur wijst er met nadruk op dat leerlingen (oude en nieuwe) die niet op bovenstaande wijze zijn aangemeld, grote kans lopen niet meer als leerling te kun nen worden geplaatst. DIRIGENT BAKKER GING AL WEER HEEN „Caecilia" zou vlug vacature vervuld zien De heer Bakker die de heer Olij als diri gent opvolgde, van het Harmonieorkest „Caecilia", ging al weer heen. Bestuur en leden hopen dat spoedig in de ontstane vacature kan worden voor zien. Mogelijk dat middels dit redactio nele berichtje gegadigden zich melden. 'CAECILIA' BIJZONDER TEVREDEN OVER LIMONADE AKTIE 2100 flessen werden verkocht Om de kas van het Harmonie-orkest „Caecilia" weer op peil te brengen, werd de verkoop van flessen limonade ter hand genomen. Zaterdag trok men door het dorp, begeleid door de boe- renkapel „De Kinkelut'ers". Zowel de vrolijke klanken van deze kapel als het fraaie weer dat tot drinken, van limo nade nodigde, zullen wel oorzaak zijn, dat deze aktie zo uitstekend geslaagd is. Niet minder dan 2100 flessen gingen van de hand. In financieel opzicht: 1300.netto. Het bestuur is dan ook bijzonder tevreden over dit resultaat. ANJERCOLLECTE In de week van 25 juni t/m 30 juni '73 wordt in Heiloo de collecte voor het Anjerfonds gehouden. Uit dit fonds worden diverse instellingen gesubsidi eerd. Ook in Heiloo werd subsidie ont vangen o.a. nl. voor de muziekgezel schappen Eensgezindheid, Caecilia, de Volksmuziekschool. Laat de collectanten dus niet tevergeefs bij U aanbellen. Uw gift kan ook instel lingen van Heiloo ten goede komen. S.V. „DE FORESTERS" BESLOOT TOT CONTRIBUTIE VERHOGING Dhr J. Bruul ging als bestuurder heen Vrijdagavond had in de kantine aan de Egelshoek een buitengewone ledenver gadering plaats van de s.v. De Fores ters. De algemeen voorzitter, de heer C. J. van Leeuwen, sprak een woord van welkom. Allereerst herdacht de heer v. Leeuwen het overlijden van een drietal trouwe Foresters"-leden. Het heengaan van de heren J. ter Buurkes, J. Schermerts en J. H. Nanne, die allen yeel voor „De Foresters" hebben gedaan. De verschillende sporten binnen de ver eniging brachten spanning, het eerste voetbalelftal dat tot het laatst in de gradatie-gevaar bleef. De handbal zorg de voor spanning naar de andere kant, door zowel met het eerste als met het tweede seniorenelftal kampioen te wor den. Ook bij de jeugd waren kampioen nen, en wel de voetbalelftallen C1 en A 2. Binnen de vereniging is, aldus de heer v. leeuwen, juist door de zorgen die we hadden, een betere saamhorigheid ge groeid, en in de tweede plaats is een „kampioen over jzeelf worden" van een dermate betekenis, dat dit een „set-up" voor het volgende seizoen kan beteke nen. De nieuwe hoofdtrainer, de heer Geelhuizen, werd hierbij van harte suc ces gewenst. Tevens wilde het hoofdbe stuur de vorige trainer, de heer Bonny Bult, dankzeggen voor het vele dat hij de afgelopen jaren voor „De Foresters" had gedaan, en hem succes wensen bij zijn werk als jeugdtrainer bij 'Zilver meeuwen. Bij de „Foresters" heeft de heer Bult juist ook bij de jeugd een grote plaats ingenomen. De contributie verhoging werd ondanks enkele protes ten, aangenomen. Nieuwe bestuursleden benoemd Afscheid werd genomen van het hoofd bestuurslid, de heer J. Bruul, die het graag wat kalmer aan wilde doen, ook hem werd veel dank gebracht. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Zwaan. In de vacature van tweede secretaresse werd benoemd mevr. Bunte. Wat het werk binnen de vereniging aan gaat, was er niet zoveel verandering, al is het wel zo dat altijd dezelfde mensen de zaak runnen. Waar moet het heien, aldus de heer v. 'Leeuwen als betalende krachten de vereniging draaiende moe ten houden. De vereniging groeit rog steeds, vooral de toeloop van jeugdle den is groot. WIZÏGING OPHAALDAG GROF HUISVUIL Voortaan op dinsdag Sinds februari van dit jaar wordt het grof huisvuil iedere donderdag gratis opgehaald. Met ingang van heden wordt de ophaal dag gewijzigd, namelijk van donderdag in dinsdag. Het vuil wordt alleen opge haald na opgave hiervan aan het ge meentehuis (administratie openbare werken). Voor een snelle afvoer is het noodza kelijk het tuinafval te 'bundelen en an der vuil goed te verpakken. RONDE VAN LIMMEN 1973 Zondag 24 juni a,s, zal de jaarlijkse Ronde van Limmen verreden worden. Achtereenvolgens zullen rijden: Adspi- ranten, start 13.00 uur, Nieuwelingen, start 14.00 uur, Amateurs, start 15.30 uur. Aan de start van de amateurs (ruim 100 deelnemers!), zal een keur van pro minente renners verschijnen, w.o. Ge rard Kamper, Nanne Bakker (winnaar 1972), Dirk Groen, Jos 'Kieftenburg en vele anderen. De Ronde van Limmen zal wederom verreden worden over het alom beken- ■de en mooi gelegen parkours Kerkweg, Middenweg, Jan Valkeringlaan, Dussel- dorperweg. Start en finish zijn beidien aan de Kerkweg. Ruime (gratis) par- keergelegenheden zijn o.m. aanwezig nabij de sportterreinen aan de Darnpe- gheestlaan, nabij het Gemeentehuis, langs de Dusseidorperweg en Rijksweg. De wegen waarover het parkours loopt Wilt u uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyacint henlaan 24 - Limmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338 zullen deze dag van 12.00 tot 18.00 uur voor alle verkeer afgesloten zijn. De Ronde van Limmen wordt georgani seerd door de wielrenverenlging „Alc- maria Victrix" i.sm. het plaatselijk ko- mitee. Het geheel beloofteen spannende race te worden en zal zeker het bezoe ken waard zijn. LIMMEN HARMONIE EN TAMBOERKORPS In de onlangs gehouden jaarvergadering is door de leden van de harmonie en tamboerkorps Excelsior besloten het jaar 1973 in het teken te stellen van een grote donateurswervingaktie. Deze do nateurs die wij hopen te krijgen zijn dan een vervanging voor de jaarlijks te rugkerende rondgang. Zoals U allen zult weten houdt éénmaal per jaar de harmonie en eenmaal per jaar het tam boerkorps een enveloppen-aktie in het dorp voor de zo nodige financiële steun. Aangezien wij zelf inzien dat een derge lijke enveloppen-aktie in de huidige tijd niet meer past, moeten wij' voor ver vangende inkomsten zorgen. Deze in komsten nu willen wij door donateurs te werven bij elkaar zien te brengen. Onze gedachten gaan er 'hierbij naar uit dat er nog 600 donateurs bij moeten ko men. 'Hadden wij in het verleden altijd 2 x per jaar een rondgang, de donateurs willen wij nu voor beide verenigingen tegelijk werven, zodat U dus donateur bent van die harmonie en van het tamboerkorps en er wordt slechts eenmaal per jaar bij U aangeklopt voor donateursgeld. U zult wel begrijpen dat dit niet kan voor de huidige prijs, maar dat het dona teursgeld gesteld moet worden op ƒ5,- minimaal. Uiteraard kunt U ook voor meer donateur worden. Wij hopen er hierbij wel op dat de reeds bestaande donateurs ons niet zullen teleurstellen, en dat zij ondanks de forse stijging do nateur blijven. Wij vragen U daarom nogmaals „Steun Uw muziekvereniging en geef U op als donateur". BURGERLIJKE STAND Elders geboren: Liana D. d.v. H. J. B. M. Borgers en T. C. M. Romijn; Markus M. W., z. v. C. A. Hoogenboom en G. D. Laan; Martinus N. H. z.v. P. M. Levering en C. J. Bijwaard; Anke d.v. L. H. Leeuwerke en D. Delger; Marjolein S. d.v. IVf. R. Schipper en E. Muller; Stephane S. N. z.v. N. E. J. Bourgonje en M. J. G. Schoon; Johannes A. J. z.v. A. J. Mulder en C. TVT T RpaccPT" Harold H. J. z.v. H. J. Pesser en L. B. E. -Scholtens. Ondertrouwd: A. M. Fraijman en M. M. G. Huijg. Getrouwd: J. C. Plak en M. L. G. Timmermans; B. J. J. Feelders en J. M. 't Hoen T. A. E. T. Oud en N. Bosma; J. H. van Musscher en A. J. G. Ilemmer. Overleden: A. van Ommeren e.v. J. Timmerman; GEVONDEN: autosleutels; horloge; kinderfietsje; portefeuille met inhoud; ketting; sleutels aan ring; jasje; rug leuning; fietstas; armbandjes; sjaal; hengeldeel; kindierportemonnee; jack; babyjurkje; knipbeurs; hond; kinder fietsje; konijn; bal; bankbiljet; sleutel etui met sleutels; kinderlakjasje; 'bril; vest; colbertjasje; mapje met pennen; net; portemonnee; fiets; 'snelbinder; radio. INLICHTINGEN: alleen woensdag- en zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur op 't groepsbureau der Rijkspolitie te Heiloo. Het is verrukkelijk weer om 's avonds nog laat van onze tuin te genieten. Bij van Staalduinen zag ik voor dit doel ontzettend leuke kaarsen in vele hippe kleuren die ruim 3% uur branden. Teetje De sociaal-pedagogische taak der vereniging De sociaal-pedagogische taak der ver eniging als zodanig wordt daardoor ook groter. De vraag is of de overheid dit voldoende wil zien. De heer v. Leeuwen wilde hierbij de plaatselijke overheid buiten beschouwing laten, gezien het vele dat de gemeente voor de sport deed en doet. Er is ook altijd een goede ver standhouding met de gemeente. Het zijn echter de provinciale en nationale over heden die te Licht voorbij gaan aan de ze situatie. De besnoeiingen welke bij C.R.M. zijn ingezet voorspellen weirug goeds op dit punt. Wanneer men dan de ontwikkeling van toto-lotto bekijkt, moet gevreesd worden dat deze bronnen van inkomsten voor de vereniging geheel of gedeeltelijk verloren zullen gian. Dit zou een achteruitgang van de vc-eraiging betekenen, waar de gemeenschap niet mee gebaat is. Het doet, in dit licht bezien, vreemd aan dat in de amateur sport, waar de financiële eindjes aan el kaar geknoopt moeten worden gespro ken wordt over betaling aan spelers'. Het bestuur van de s.v. De Fore ers zal zich zeker verre houden van we'l-e vorm van betaling dan ook aan spelers, aldus de heer v. Leeuwen. Met de opzichter der sportvelden, de heer 'P. Dijkstra, heeft men een goed contact r"i men heeft een sportveldencomplex d"t uniek genoemd mag worden. Graag zou men zien dat zich vrijwilligers melden voor het verrichten van onderhoudswerk zaamheden. Paul Geuzenbroek, oud-Heilooër en thans eigenaar van een tin'negieterij in Haar lem heeft een copie gemaakt van een originele Geuzenpenning. In 1573 werden de Alkmaarders door de Geuzen van de Spanjaarden bevrijd. Ter herinnering aan dit ontzet droeg men een „geusken". Bij duizenden zijn deze nu weer op de markt gebracht. Paul Geuzebroek, die zijn loopbaan be- begon als schildersknechtje bij P. A. C. Nieuwpoort, is een afstammeling van deze Geuzen. Deze bijzonder fraaie geuzenpenning is te zien in de etalage van P. A. C. Nieuw poort. Bij deze penning behoort een met de hand geschreven certificaat. Een daverende ovatie vielen dirigent, koor, solisten en orkest gisteravond ten deel in de Moeder Godskerk waar een kleine 1000 bezoekers intens hebben kunnen genieten van een integrale uit voering van de opera „La Traviata" van Giuseppe Verdi. De spanning die de gehele avond voel baar was, spatte als het ware op dat moment als een vuurpijl uiteen. De gemengde zangvereniging „Nieuw Leven" heeft Heiloo een muzikale avond bezorgd van een ontroerende schoonheid. Als sterren aan het firmament schitter den, Renee van Haarlem, sopraan, Paula Schram, mezzo-sopraan. Nico Boer, te- lor en Henk Beuneman, bariton maar ook Cees Bol, bas, Ad van Baas bank, tenor en Fons Orie, bariton, droegen hun steentje tot het slagen van deze avond bij. De enthousiaste, jeugdige dirigent, Piet de Reuver had zeker een groot aandeel aan deze perfecte uitvoering van de zo overbekende maar toch altijd weer ge liefde opera van Guiseppe Verdi. Perfect was ook het aandeel van het ge mengd koor „Nieuw Leven". Dit koor dat uit bijna 80 leden bestaat, heeft zich in de loop der jaren opgewerkt tot een zeer hoog niveau. Onlangs was dit koor nog te beluisteren in het concertgebouw te Amsterdam. Het Amsterdams Promenade Orkest vormde met koor en solisten een bijzon der zuiver geheel. Zowel de sopraan, Renee van Haarlem, als ook de tenor Nico Boer en de bari- .on Henk Beuneman kregen vele open doekjes. Renee van Haarlem, wanneer ze als Violetta de liefde bezingt (aria ah fors' lui che l'anima) maar evenzeer in de schitterende laatste akte met de aria, idio del passato en ook vooral het Amami Alfredo. Nico Boer als de geliefde Alfredo in het luet, Parigi o cara en Henk Beuneman die als Giorgio Germont, de vader van Alfredo, wanhopig tracht deze van Vio letta te scheiden (aria: Di Provenza, il mar, il suol Wat de akoustiek betreft leent de Moe der Godskerk' zich uitstekend voor dit soort uitvoeringen. Mevrouw M. Zeegers-Huberts overhan digde dirigent en solisten na afloop een kleurig boeket. De stampvolle kerk leverde opnieuw het bewijs dat er in Heiloo grote behoefte bestaat aan zulke avonden. ./«éb-T*111i r* DNb M 11 1 JBi «ttmttt»....-il De 20 maanden jonge Kim Schortinghuis uit Heerhugowaard werd maan dagmorgen feestelijk onthaald door assistent bedrijfsleider van het zwem bad ,,'t Baafje", de heer Bruins, toen zij met haar ouders als 100.000 ste bezoekster de kassa passeerde. De bedrijfsleider, de heer G. Bijkerk, overhandigde de ouders van de kleine een zwemabonnement namens het gemeentébestuur. Dit gratis abonnement zal wellicht worden ingeruild voor een kadobon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 6