NIEUWSBLAD VOOR HEILOO GRAS MACHINES i Een goede verstaander heeft aan een half woord genoeg! BADM0DE 1973 HENGELAARS, f 12.50 f 27.50 x Zeemolen met 2 spoelen Kapsalon „Betty' c3ÖI_£LJTL X profiteer van de Vakantie aanbiedingen Hengel molen, nylon haken etc. voor Bij aankoop van 100 gulden visartikelen een visstoeltje met leuning KADO De grootste HENGELSPORTZAAK x X li fU Wij zijn 's avonds weer geopend V v l Brand verwoestte Noordhol landse stolpboerderij MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA R.K. Woningbouwvereniging hield jaarvergadering Veel wateroverlast Kollekte Anjerfonds A. SCHOUTEN ZN Zangvereniging „Nieuw Leven'' Oproep getuige Kom kijken en kopen bij: Vijfde openbare basisschool kan nieuwe school betrekken Plan voor bouw van 30 woningwetwoningen AFVALSTOFFEN Kapsalon Van Eikeren na de brand tijdelijk in Huize Frisia Benoemd tot onderwijzeres Is een Waterman verzot op watermuziek? J. J. PANTEK0EK, Sng. Heinzelmann Schiesser Triumph Kies uit 275 modellen Payglop 12 Alkmaar Tel. 16550 VAM0R-Autorijschool FERNH0UT Geslaagd mej. w. woudstra. Mevr. Holtes was v Openbare Bibliotheek Heiloo gesloten 31e JAARGANG NO. 17 JULI 11 1973 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518- 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef m Akersloot. Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 20 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Dinsdag t.m. vrijdag 0.00 to< 21.00 uur Van 12.00 tot 18.30 uur gesloten Zaterdag van 8.00 tot 15.00 uur geopend 's Maandags de gehele dag gesloten. TELEFOON 02206-1066 FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN Alleen volgens afspraak f makelaardij «van steeg BEMIDDELING BIJ AANKOOP- EN [ZXz VERKOOP VAN ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES-ASSURANTIËN \Z_É KENNEMERSTRAATWEG 334 /j T/0 KERKELAAN HEILOO NJ UDN.B.M (02200)30311) LID MAKELAARSBEURS N H.N. tO°;< x l/ Stationsweg 65-67 - Telefoon 30286 - Met veel parkeerruimte Schade wordt geraamd op 300.000,— In korte tijd verwoestte vrijdagmiddag een brand de boerderij van de familie P. van 't Veer, in de Egmondermeer. Oorzaak: kortsluiting. De Hei loose brandweer kon alleen maar via Alkmaar de boerderij bereiken Van blussen was toen al praktisch geen spra ke meer. De muren bleven alleen nog overeind staan. De boerderij van de fam. Van 't Veer „Zuidermeer" was een kapitale boerderij, een 90 jaren oude zgn. Noordhollandse stolpboerderij met rieten dak. De beide families P. en A van 't Veer konden niets redden, zo snel greep de brand om zich heen. Was de brand in de nacht ontstaan dan waren de gevol gen zeker ernstiger geweest voor de families Van 't Veer. De schade wordt geraamd op 300.000,-. Men was ten volle verzekerd. De fam. Van 't Veer was zo verzekerd dat binnenkort een noodwoning geplaatst zal worden, in afwachting van nieuw bouw. Naast de boerderij, die in juni enige ver anderingen had ondergaan, ging ook het meubilair van dé beide families en de gehele voorraad hooi (de kapberg was juist de dag tevoren volgestouwd) ver loren. Het hooi bleef nog lang nasmeulen waardoor de Heiloose brandweer nog tot zaterdagavond aanwezig moest blijven om, zo nodig, in te grijpen. Zondagmiddag raakten resten weer in brand en zodoende moest de brandweer een oogje in 't zeil houden. Ondanks de geïsoleerde ligging van dit veehoudersbedrijf trok de brand veel be langstelling. Wnd. burgemeester, wethouder J. Bolten was direkt na de brar.d aanwezig, even als de direkteur van openbare werken, de heer A. Brandsma. KEN UITGELEZEN KOLI.EKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEEN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo De enige erkende en rijksgesubsidieerde cursus voor het 2-jarige avondcursus 1-jarige voor gevorderden Inlichtingen en aanmeldingen bi,,: W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tel. 31665 H. TESSELAAR, Trompenburg 2, tel. 33809 A. M. DE VRIES, De Driestal 36, tel. 31842 80 leden nog op de wachtlijst voor een huis Aan huizenbezit: 5.400.423, De gehouden jaarvergadering van de R.K, Woningbouwvereniging ,,St. Willi brordus*, donderdag in café ,,La Strada", werd goed bezocht. Opmerkelijk veel jongere leden waren aanwezig. De bij eenkomst werd geleid door de heer J. Bolten. Deze releveerde wat dit afge lopen jaar tot stand is gekomen, waar onder het maken van veel plannen. Niet alles is van een leien dakje gegaan, het bestuur had nogal wat zorgen. Sekretaris de heer J. C. IJpelaan liet in zijn jaarverslag uitvoerig het werk de revue passeren. De woningnood is nog niet opgelost, 80 leden wachten op een woning of een andere geschikter woning. Dhr. IJpelaan constateerde dat er huur ders zijn die opdracht geven voor onder houdswerken. Dat kan alleen geschieden door het bestuur. Het ledental bedraagt 840. Het totale woningbezit, aan geld, is 5.400.423, Dit deelde de penning meester J. G. Olsthoorn in zijn toelich tend woord bij zijn financiële gegevens mede. Aan woningen in de Sandecamp- laan en aan de Kanaalweg is meer be steed in 1972 dan per jaar besteed mag worden. In het reservefonds is aanwezig 332.000,Dhr. Olsthoorn constateer de dat er nog huurschulden voorkomen van één of meer maanden, zij het door een enkele veroorzaakt. De aftredende bestuursleden, die her kiesbaar waren t.w. de heren Ligthart. Olsthoorn en Van Diepen werden bij akklamatie herkozen. Bij de rondvraag werden punten aan de orde gesteld over bouwplannen, toewij zing van woningen, en huren. In een apart artikel, elders in de „Uitkijkpost" daarover meer. Er was gelegenheid om tekeningen te be kijken van de te bouwen woningen in het plan „Mallevoort". bij zware regenval, vrijdagmiddag De zware regenval, vrijdagmiddag, heeft veel overlast veroorzaakt. Laag gelegen garages e.d. kwamen onder water te staan o.a. aan De Nieuwe Plantagie en aan Frederica's Hof (in Oost). De Hei loose brandweer werd ingeroepen voor hulp, maar daar zij handen vol werk had aan de grote boerderij in de Egmonder meer, vroeg zij aan de bedrijfsbrandweer van het Psychiatrisch Centrum om de helpende hand te bieden. Aan Frederica's Hof 6, bewoond door de wed. Nauta, was dat geen gemakkelijke taak. De eerste tijd stroomde er net zo veel water in dan er uitgepompt werd. Na een paar uur was de garage toch leeg. De schade viel nogal mee, mevr. Nauta was bijzonder dankbaar voor de geboden hulp, evenals de hulp, van de buren. Delen van straten kwamen tijdelijk on der water te staan. Bewoners van vele huizen die al verontrust waren door blik sem en onweer schrokken ook door de rare geluiden die, vanuit afvoerbuizen, naar boven kwamen en daarmee bijzon der nare luchtjes. Het zuiveringsgemaal kon namelijk, tijdelijk, niet ai het hemel water verwerken. Op sommige plaatsen veroorzaakte het hoger komende water een kolkend geluid, via gootstenen en w.c.'s. Men deelde ons mede, dat zelfs deksels van putten in onze gemeente werden opgelicht. De installatie van het zwembad „Het Baafje" liet ook enige tijd verstek gaan. De in de week van 25 juni t/m 30 juni 1973 gehouden kollekte voor het Anjer fonds heeft ruim 1930,— opgebracht. Gaarne worden allen, die meehielpen dit resultaat te bereiken, hartelijk bedankt. Dit ge'idt niet het minst de kollektanten, die juist in een erg warme week deze taak op zich genomen hadden. Bloemsierkunst Stationsweg 111, Tel. 31340 BLOEMWERK voor iedere gelegenheid Speciaal Bruids- en Grafwerk met Caroline van Hemcrt en Marco Bakker in St. Adelbertuskerk te Egmond-Btnnen Woensdag, 18 juli a.s. zal er in de St. Adelbertuskerk .te Egmond-Binnen een groots muzikaal gebeuren plaats vinden dat georganiseerd wordt door het plaat selijke fanfare-orkest „Eensgezindheid". Het zeer gevarieerde programma bestaat uit opera- en operettemuziek. Voor deze avond, die om 8 uur aanvangt, heeft men naast de gemengde zangver eniging „Nieuw Leven" uit Heiloo ook zeer bekende solisten uitgenodigd zoals Caroline van Hemert, Marco Bakker, Angela Bos en Piet de Reuver. Koor en solisten zullen op de vleugel worden be geleid door Hans Broekman. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij de V.V.V. in Heiloo a 9.50 p.p. De kaartverkoop loopt reeds als een trein. Voor geïnteresseerden is het daar om aan te raden zich bijtijds van plaats- kaarten te voorzien. De Groepscommandant der Rijkspolitie te Heiloo, verzoekt de vrouw, die op zondag - 8 juli 1973 - in het „Overbos" liep te wandelen en zich tussen 12.00 en 12.30 uur meldde bij de boswachter Werksman in verband met een mansper soon, die zich in gemeld bos misdroeg, persoonlijk of telefonisch met hem in verbinding te stellen. (Tel. 02200-33144). UW KLEDINGADVISEUR Herenmode Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 02200-33308 Bij de aanvang van het cursusjaar l973-'"4 We zijn voor ouders en leerlingen van de nieuwe openbare basisschool „De Nieuwe Hoeve", aan de westelijke kant van „De Bouwcamp", gaan kijken hoe het er voor staat met de bouw. Het gebouw en het omliggende terrein bekijkende, dachten wij: dat wordt niets. Bij de aanvang van het nieuwe cursus jaar 1973-'74 kan het hoofd van de school de heer N. Langereis en zijn collega's nooit de nieuwe school betrekken. De heer Nijdam die als ambtenaar zo nauw betrokken is bij scholenbouw kon ons de verzekering geven dat na de va kantie de betrokken kinderen zeker naar „De Nieuwe Hoeve" kunnen gaan. „Daar kunt u van verzekerd zijn," aldus dhr. Nijdam. „Alles is vrij vlot gegaan en wij liggen goed op het tijdschema." De heer Nijdam deelde mede dat het een zeer aantrekkelijke school is, ont worpen door de hier zo langzamerhand bekende architect Hendriks uit het Lim- burgste Stramfrooy en gebouwd door de fa. Heddes uit Berkhout. Naast de ge wone ruime 6 leslokalen bestaat de school uit een lokaal wat nog geen han- denarbeidlokaai genoemd kan worden maar later wel zodanig kan worden in gericht. Tevens een ontmoetingsruimte; men mag dit ook aula noemen. Voorts is er een ruime onderwijzerskamer. Zoals gebruikelijk de laatste jaren, mag er een behoorlijk bedrag besteed worden voor versiering van de school. Opdracht is daarvoor gegeven aan een kunstenaar. in (le sector verhuur In de vergadering van de R.K. Woning bouwvereniging „St. Willibrordus" deel de de voorzitter de heer J. Bolten mede, dat in het bestemmingsplan „Malle voort" een 30-tal woningen gebouwd worden, in blokjes van 3, 4 en 5 wonin gen. Zeer aantrekkelijke woningen, te bouwen aan het verlengde van de Pas toor van Muijenweg. Woningen met een open Engelse kamer-keuken, op de 1ste verdieping 3 slaapkamers (één grote en twee kleinere) en op de tweede verdie ping gelegenheid voor twee éénpersoons kamers. In tegenstelling tot wat in Hei loo gebruikelijk is, wordt in deze wo ningwetwoningen een tweede w.c. aan gebracht. (In de ruime douchecel. Voorts worden de woningen van centrale ver warming voorzien en een balcou (loggia) Gevraagd werd door een aantal aanwe zigen wat zo'n soort woningen wel moet gaan kosten. Voor uw IROOT hoogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 s s> Plaatsgenoot ernstig verbrand op zeiljacht, door gasontploffing Onze plaatsgenoot Joop Theunisz, 62 jaar, is vorige week ernstig verbrand. Het gebeurde pp zijn zeiljacht dat in Alkmaar gelegen was aan 't Luttik Oudorp. De heer Theunisz maakte daar zijn zeiljacht gereed om naar Hoorn te vertrekken. Bij het gaan gebruiken van gas ontstond een ontploffing. De heer Theunisz had de tegenwoordigheid van geest om in 't water te springen; voorbij gangers wisten hem daar uit te redden. „Het slachtoffer werd overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk waar men gespecialiseerd is in de be handeling van brandwonden. Over een groot gedeelte van het lichaam heeft de heer Theunisz 2e graads brand wonden opgelopen, zelfs ook 3e graads. Zijn toestand is nog steeds ernstig. De brand van 1 op 2 juli bij de familie Van Eikeren aan de Kennemerstraatweg heeft zoveel schade aan de kapsalon ver oorzaakt dat men tijdelijk het bedrijf heeft overgebracht naar de Van Aosta- straat. „Huize Frisia" was juist enige dagen door de dienst van Sociale Zaken ontruimd en kon nu gebruikt worden om de fam. Van Eikeren te helpen, in af wachting van het herstel van de schade. Tot onderwijzeres aan de openbare ba sisschool „De Phoenix" te Langedijk is benoemd onze plaatsgenote mej. E. Brinkkemper. Er zijn mensen die beweren dat Watermannen pas in hun element zijn als ze La Mervan Debussy horen. Of Handel's parelende Watermusic, of Bizet's Parelvissers, of Smetana's Moldau natuurlijk, of Aan de Amsterdamse grachten. Maar hoe moet het dan met de andere Sterrenbeelden. Wat blijft er over voor, laten we zeggen, een Weegschaal, Maagd of Stier? Nee. Wij vinden dit géén houdbare theorie. Als u het ons vraagt houdt een Waterman gewoon van platen. Van Gershwin's Rhapsody in Blue, bijvoorbeeld. Muzikale smaak laat zich nu eenmaal niet dwingen. En als uw Waterman jarig is, kies dan de plaat van zijn keuze bij ons. Wanneer komt u weer eens langs? VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Wij zijn t/m 22 juli met VAKANTIE Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE Dezer dagen slaagde aan de School voor Assisterend Laboratorium Personeel, uit gaande van de Onderwijs Stichting IJmond te Velsen (N.), onze plaatsge note Elisabeth M. van Bentem. Zij be haalde het diploma medisch analiste H.B.O. „A". Vijfde openbare kleuterschool werd gebouwd Naast een vijfde, nieuwe, openbare basis school werd eveneens een vijfde openbare kleuterschool gebouwd. Als één geheel met de basisschool, met twee lokalen. Als hoofdleidster werd kortgeleden be noemd mevr. M. A. Holtes en als leidster mej. W. Woudstra. Mevr. Holtes was leidster aan de openbare kleuterschool „De Crocus" en mej. Woudstra was ver bonden aan de openbare kleuterschool ,,'t Kieftennest", beide te Heiloo. De laatste jaren wordt vooral in onder wijskringen gepropageerd de betekenis van het in elkaar vloeien van het kleu ter- naar het basisonderwijs. Wat in niet geringe mate bereikt kan worden door de scholen onder één kap te plaatsen en zo met elkaar in verbinding te brengen. Wat hier dan ook kan gaan gebeuren. De eerste combinatie in onze gemeente, bij het openbaar onderwijs. N.M. Dhr. Bolten kon en wilde daar op het ogenblik geen konkreet antwoord op ge ven. Opgemerkt werd dat rhen, om de prijs te drukken, gerust de woningen wat eenvoudiger kon maken. De heer Bolten, die levens wethouder is, deelde 1 mede, dat men als woningbouwvereni ging aan tal van voorschriften gebonden is en dat de prijs van bepaalde woningen echt niet hoger is dan elders. „Wij kun nen een bepaalde groep met deze wonin gen helpen en mogelijk de doorstroming van goedkopere naar wat duurdere wo ningen bevorderen," aldus ongeveer de heer Bolten. Een 25-tal bijzondere eenheden In hetzelfde uitbreidingsplan „Malle voort" zullen 25 bijzondere eenheden ge bouwd worden in 2 en 3 woonlagen. Op de vraag, wanneer de woningen van de flats in Termijen, toegewezen zullen worden antwoordde dhr. Bolten dat dit in september zal zijn. Alle door de wo ningbouwvereniging te bouwen woningen worden op basis van eenderde gemeente, eenderde „Volkshuisvesting" en eenderde „St. Willibrordus" door deze toegewezen. van 16 tot en met 21 juli Wij maken de lezers erop attent dat de bibliotheek van 16 t/m 21 juli gesloten zal zijn. De kranten- en tijdschriften afdeling zal tevens van 9 juli t/m 6 au gustus op maandagochtend en woensdag- t/m vrijdagochtend (van 10 tot 12 uur) gesloten zijn. Verder wijzen wij u er nog even op dat u uw boeken tijdens uw va kantie langer dan drie weken te leen kunt krijgen. Dit moet wel opgegeven worden als u de boeken haalt. Stationsweg 65-67 - telefoon 30286 - Met veel parkeerruimte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 1