I EIIW S BLAD VOOR HEILOO BITS 1 L f— BADM0DE 1973 caf TUINCENTRUM HEILOO TKHMEEL Kapsalon „Betty" L Kwaad JUWELIER r Herman in goud, zilver en doublé HORLOGES. Byouteriekisten. K j 33144 Wij zijn 's avonds weer geopend WORLD PRESS PHOTO 1973 IN HEILOO Eigenbouwers gingen aan de slag MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA Handwerkclub van „De Loet" opgeheven Verkeersmaatregelen op de Kennemerstraatweg Volgende week zaterdag begint de Heilooër kermis Telefoon in cellen tijdelijk onbruikbaar Zeldzaam mooie beidetuin Netnummer van Alkmaar en Heiloo wordt 072 Tot en met 26 juli te bekijken Inbrekers weer op pad Kan dat niet anders? Heinzelmann Schiesser Triumph Kies uit 275 modellen J.ü. PANTEK0EK, tag. AFVALSTOFFEN Alarmnummer POLITIE: Van 18 t m 25 juli op alle ETERNIET en AARDEWERK BLOEMBAKKEN 10% KORTING Grote sortering KAMERPLANTEN (300 m2 kas) NU MET 20% KORTING Subsidie van 15,voor 1000 kg oud papier Afsluiting Arklaan Spar glasaktie eindigt op 21 juli A. SCHOUTEN ZN 3Ie JAARGANG NÜ. 18 17 JULI 1973 Advertenties en Administratie; Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castrieum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10,000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoèf en Akersloot. Adv. en copie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 20 eent (exel. BTW) Bij kontrakt reduktie. Dinsdag t.m. vrijdag 9.00 tot 21.00 uur Van 12.00 tot 13.30 uur gesloten Zat erdag van 8.00 tot 15.00 uur geopend 's Maandags de gehele dag gesloten. TELEFOON 02206-1066 FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN Alleen volgens afspraak makelaardij «van stee® BEMIDDELING BIJ AANKOOP- EN VERKOOP VAN ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES-ASSURANTIËN KENNEMERSTRAATWEG 334 T/0 KERKELAAN HEILOO UDN.B.M. (02200) 3Ó8I5 LID MAKELAARSgEURS N H.M Leuke kombinatiemogelijkheden Vrijdagmorgen a.s. om 10 uur zal de bekende persfotograaf uit Egmond aan Zee, Cor Mooij, de World Press Photo tentoonstelling in Heiloo op ludieke wij ze openen. Meteen daarna zal deze unieke tentoon stelling in het „Open Huis" aan de Wil- librordusweg voor een ieder toegankelijk zijn. Buiten Amsterdam is Heiloo de eerste gemeente in Noord-Holland waar deze grote kollektie foto's 4001, ge maakt door de beste fotografen uit de gehele wereld, te bezichtigen zal zijn. De tentoonstelling is t/m 1 augustus da gelijks geopend van 10.00 -18.00 uur. De entreeprijzen bedragen voor volwas senen 1.25, voor jongeren van 12 t/m 18 jaar 0,75 en voor kinderen 0/50; voor groepen (30 personen) 10, Wandeltocht en bezoek aan zwembad Om Heiloo in wijde omgeving meer be kendheid te geven, maar ook om deze bijzondere expositie voor gezinnen met kinderen nog aantrekkelijker te maken heeft het gemeentebestuur, die deze ten toonstelling met medewerking van de H.A.F. organiseert, de mogelijkheid ge schapen om het bezoek aan het „Open Huis" te kombineren met een zgn. puz zel-wandeltocht door Heiloo en zwembad „Het Baat je". Bij deze wandeltocht, die u langs enkele historische plekjes zal voeren, krijgt men een formulier mee waarop een antwoord dient te worden ingevuld op enkele her- kennings vragen. Als herinnering ontvangt ieder die dit formulier juist heeft ingevuld een spe ciaal voor deze tentoonstelling geslagen medaille. Deze medaille kan worden af gehaald bij het „Open Huis" De kombi- natiekaarten zijn te verkrijgen bij de plaatselijke V.V.V.'s. Een kaart voor het hele gezin kost 5,en een éénper soonskaart 2, Deze verschillende aktivitéiten behoeft men niet in één dag af te werken. Deze kaarten zijn geldig t/m 1 augustus. Zoals u ziet zijn de prijzen ongelooflijk laag gehouden. Als bijzonderheid willen we nog vermelden dat de heer Cor Mooij een oud-Heilooër is die in de oorlog eva cueerde naar Egmond. In enkele jaren tijd heeft hij als persfotograaf naam we ten te maken. Van hem zijn, als enige Noordhollander, enkele foto's in de World Press Photo-kollektie opgenomen. Bovendien houdt hij tijdens deze ten toonstelling een expositie van eigen wer ken. Aan de Warmoezierslaan 13 woningen Vanaf midden 1971 is er gewerkt in Heiloo om aan een aantal zogenaamde eigenbouwers gelegenheid te geven, in combinatie, eengezinswoningen te bou wen. Zoals wij reeds meedeelden moes ten eerst tal van hindernissen genomen worden om te komen tot de uitvoering van een bepaald plan. Grond kwam be schikbaar, voor 13 woningen aan de Warmoezierslaan. Gistermorgen waren eigenbouwers en een aantal van hun ouders (het zijn veelal jongeren die bij dit soort bouw betrokken zijn) op de plaats van de bouw aanwezig. Mijlpaal Wethouder Boiten, die ook voorzitter is van de R.K. woningbouwvereniging „St. Willibrordus", sloeg de eerste paal voor de bouw van deze 13 woningen. Palen van ongeveer 6 meter lang moeten in de grond omdat er een flinke veenlaag aanwezig is. Hij sprak bij deze gelegen heid van een mijlpaal, in dit soort wo ningbouw, in Heiloo. Hij wenste de bou wers veel succes bij hun werk. De enige erkende en rijksgesubsidieerde cursus voor het 2-jarige avondcursus 1-jarige voor gevorderden Inlichtingen en aanmeldingen bij: W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tol. 31665 H. TESSELAAR, Trompenburg 2, tel. 33809 A. M. DE VRIES, De Driestal 36, tel. 31842 De handwerkclub van het verzorgings tehuis „De Loet" is opgeheven. Helaas! Onder de uitstekende leiding van mevr. Wesseling heeft het jarenlang veel en uitstekend werk verricht. Er namen aan deel bewoners van „De Loet", maar ook van daarbuiten. Vele waardevolle arti kelen werden gemaakt en aan „de man" gebracht om daarvoor weer materialen te kopen maar ook om zaken aan te schaffen waaraan „De Loet" (als ex tra) behoefte had. De verkoopmiddagen waren een groot succes. Jammer dus dat de handwerkgroep van „De Loet" niet voortgezet kon worden. worden positief beoordeeld Het parkeren op de Kennemerstraatweg, tussen het raadhuis en de Ter Coulster- laan, is de afgelopen jaren, binnen en buiten de raad, regelmatig aan de orde geweest. Zoals het tot voor kort gebeurde leverde het nogal wat moeilijkheden en gevaren op. De maatregelen van burg. en weth. om het rijwielpad daar ter plaatse te laten vervallen, het parkeren te doen geschieden tegen de trottoirband en het aanbrengen van witte strepen op de ver brede rijwielbaan, waardoor wielrijders voldoende ruimte hebben om tussen deze strepen en de geparkeerde auto's te rij den, wordt nu, in het algemeen, positief beoordeeld. Er \yaren van de zijde van de wielrijders, vooral de ouderen onder hen, nogal wat vraagtekens, maar nu vindt men, in 't algemeen, dit dè oplos sing. Natuurlijk zou het beter zijn als winkelende autobezitters hun auto op parkeerterreinen zouden zetten. Mis schien groeit dat besef nog wel eens! N.M. Stationsweg 51 Tel. 30196 Erk. Installateur Tevens reparatie. Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 02200-30799 een verrassend mooie kollektie CERTINA PRISMA HELICON Tevens ruim gesorteerd in prachtige Duur van 28 juli t/m 31 juli yolgende week zaterdag 28 juli begint de Heilooër kermis. Deze zal duren tot en met dinsdag 31 juli. Tot voor kort duurde de kermis drie dagen, vanaf zon dag tot en met dinsdag. De Vereniging van Kermisexploitanten deed enige ja ren geleden het verzoek aan het ge meentebestuur, de kermis met de zater dag uit te breiden. Het was de gewoonte in Heiloo dat de kermis begon op de laatste zondag van juli. Was voor velen vroeger de kermis de enige mogelijkheid zich te ontspannen, ouderen en jongeren namen er aan deel, thans is het grotendeels een „feest" voor de jeugd. We kunnen ons herinneren dat in i-Ieiloo's Raad gesproken werd om de kermis op te heffen, en er was een raadslid die zei „dat de kermis wel zijn eigen dood zou sterven", omdat er in onze tijd geen behoefte meer aan zou zijn. De praktijk blijkt wel enigszins an ders te zijn. De kermis is, ondanks de vele mogelijkheden van nu tot ontspan ning, nog springlevend. Deze kermis wordt druk bezocht en exploitanten ko men zelfs bijzonder graag naar Heiloo, omdat er flink te verdienen valt. Dit blijkt o.a. ook door de zeer hoge staan gelden die zij bieden om een plaatsje toegewezen te krijgen. Kermisterrein jarenlang een probleem geweest De laatste jaren fungeert als kermister rein het stuk land, van de gemeente, aan de Westerweg tegenover de Zeeweg. Het blijkt een uitermate geschikt terrein voor dit doel. Bij een goede groepering van de attrakties is het een gezellig en aantrekkelijk geheel. Dat is wel anders geweest, niet iedereen was het in 't ver leden eens over de standplaatsen van de kermis. We denken daarbij aan de plaat sing in het gemeentebos en de Heeren- weg. Het plaatsen om het Witte Kerkje leverde indertijd ook nogal wat stof op. De kermis was, in vroeger jaren, onder andere op de Oude Straatweg, op een terrein aan de Westerweg en naast Ter Coulster (nu o.a. de Frederica's Hof). Vijfentwintig kermisexploitanten komen de dagen vóór 28 juli naar Heiloo om hier hun „tenten" op te slaan. Laten we hopen dat het weer een gezellige kermis zal worden, vooral voor de kinderen. N.M. o.a. door vandalisme De telefoons in de drie cellen in Heiloo waren vorige week tijdelijk onbruikbaar. Onder andere door vandalisme van jon geren. Het gaf veel ongerief aan hen die zo noodzakelijk moesten bellen. Wij vernamen dat ook de aanwezige te^foonboeken het regelmatig moeten ontgelden. Bladzijden worden er uitge scheurd zodat de gidsen onvolledig wor den. Enige tijd geleden schreven wij dat de dienst van beplantingen op de hoek van lie Omloop en de Spillaan een heidetuin had aangelegd met niet minder dan 35 soorten. Deze aanplant is, met er mid den in een aantal berken, bijzonder goed aangeslagen. Het is een zeldzaam mooi plekje geworden in de toch al fraaie om geving van het recreatiegebied, westelijk van de Omloop en de vele goed verzorg de particuliere tuinen. Over mooie plekjes gesproken, één ervan is ook te vinden in het wooncomplex voor bejaarden aan de Bosboom Tous- saintweg, het voormalige hertenkampje. Voor de bewoners van deze omgeving, ook uit het verzorgingstehuis „De Loet", zeer aantrekkelijk. Parkeerterreinen zijn in het algemeen door het vele steen en het vele blik. nu niet de mooiste plekjes in een stad of dorp. Wanneer zo'n noodzakelijk terrein er toch moet komen dan is het wel bij zonder prettig als een plantsoenendienst als de onze, door bloemen en planten, er een aanvaardbaar geheel van maakt, zoals in de Van Aostastraat. Met o.a. een pracht van een perk bloeiende gera niums. In (le loop van het 2e kwartaal van 19*4 In de loop van het 2e kwartaal van 1974 zal het netnummer (van de telefoon) van Alkmaar en Heiloo van 02200 ver anderd worden in 072. De juiste datum kan nog niet bekend gemaakt worden. In verband met het maken van druk werk etc. is het van belang dat men nu reeds weet wat er gaat gebeuren; men kan daar rekening mee houden. Payglop 12 Alkmaar Tel. 16550 Artistieke stukjes van schelpen Over bezoek heeft mevr. Groot, Stati onsweg 37, niet te klagen. Velen kwa men haar artistieke stukjes van schel pen, ongeveer vijftig, bekijken. Mevrouw Groot heeft besloten om nog tot en met donderdag 26 juli de gelegen heid open te stellen tot bezichtiging, des morgens van 10-12 en des avonds van 6.30 tot 8 uur (behalve zaterdag en zondag Intussen waren er ook een groot aantal bezoekers die één der stukjes wilden kopen. 2500,gestolen hij zuivelhandelaar Inbrekers zijn weer in Heiloo op pad geweest. Vorige week bezochten zij in één nacht een tweetal adressen. In de Zevenhuizerlaan en aan het Slimpad. Bij de zuivelhandelaar W. C. J. van Wijk aan het Slimpad werd een bedrag van ongeveer 2500,meegenomen. Via een raam wat was blijven openstaan is/zijn de inbreker(s) binnengekomen. In de Zevenhuizerlaan was men minder fortuinlijk, daar werd men gestoord door gasten. Mogelijk dat er verband bestaat tussen deze twee gevallen van inbraak. Post houdt het op huisnummers Regelmatig horen we dat poststukken niet altijd bezorgd worden op naam- adressen omdat het juiste nummer van een straat, laan of weg niet is aange geven. Zelfs niet in straten waar toch maar weinig huizen staan, en het ge makkelijk moet zijn om een brief of iets dergelijks, bij de op naam geadresseerde te bezorgen. Het kan misschien allemaal wel voor schrift zijn wat de P.T.T.-ambtenaar doet, maar we vragen ons toch wel af: kan dat nu niet anders? Een beetje ser viceverlening is toch wel op zijn plaats, want zo goedkoop is tante Pos nu ook weer niet VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Voor uw j.p- hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 HOOGEWEG 69 HEILOO TELEFOON 02205 - 1262 Op vrijdag 22 juni besloot de raad, op voorstel van burgemeester en wethou ders aan scholen en verenigingen met een sociaal en/of cultureel doel een sub sidie te verstrekken voor het ophalen van oud-papier. Het bedrag werd vast gesteld op 15,per 1000 kg. Deze regeling gaat in op 1 augustus a.s. en geldt als proef voor één jaar. Belanghebbenden die van deze subsidie mogelijkheid gebruik willen maken die nen zich vóóraf te melden bij de afdeling financiën op het gemeentehuis, waar men ook alle gewenste inlichtingen kan verkrijgen. In Heiloo verzamelden al een aantal scholen en organisaties oud-papier. Ge bruikmakende van deze gemeentelijke subsidie-regeling betekent het een niet te versmaden extra'tje! INGEZONDEN Vorige week stapte ik bij de Witte Kerk op mijn fiets, achterop een kind van 2 jaar en bij mij 2 meisjes ieder afzonderlijk op gen fiets. Een groene Volkswagen met een vrouw achter het stuur en een portemonnaie op het dak passeerde mij. Zeer gedienstig prentte ik het auto nummer in mijn geheugen om de politie evenueel informatie te geven omtrent de portemonnaie, die ongetwijfeld op de grond moest terechtkomen. En jawel, een 25 meter verderop lag de straat bezaaid met kleingeld. Met groot gevaar hébben mijn dochter en haar vriendin - beiden 8 jaar - de mun ten van de straat geraapt. En ik, met de kleine van 2 jaar aan de hand, maar op 't verkeer letten. Zeer gevaarlijk. Aan de overkant tegen een trottoirband, een stapel bankbiljetten. Tussen de au toloze momenten door renden de kinder ren om dat te pakken. Het karwei was bijna geklaard, toen de rechtmatige eigenaresse ten tonele ver scheen. Onderweg had zij iets bemerkt van haar vliegende geld, zette haar auto verderop aan de kant en nam het geld zeer lakoniek aan, onder de opmerking: „Er zat niet veel in". De kinderen had den aan de overkant - onder groot ge vaar - een stapel bankbiljetten wegge- graaid. Mijn eerste gedachte: alle moeite voor niets, als briefjes van 25, 10 en 5 bijna geen geld is, had ik het wel in mijn zak kunnen stoppen. 'Dat zou een eigen gerechtigd bedankje geweest zijn. De betreffende dame heeft - hetzij binnensmonds - geen dankbetuiging ge uit. Zelfs de kinderen in hun kinderlijke oprechtheid - iedere cent opsporend - kregen geen waardering of attentie. In zo'n geval voel je je diep in je hulp vaardigheid en eerlijkheid aangetast. Mevr.Goossens van 16 juli t/m 18 augustus De Arklaan zal in de periode 16 juli - 18 augustus 1973 worden herstraat. Deze straat wordt dan voor alle verkeer - uitgezonderd voetgangers - afgesloten. Het is mogelijk dat de werkzaamheden kortere of langere tijd in beslag zullen nemen dan de aangegeven periode. 5 miljoen kg glas werd ingezameld! Het Centraal Buro Spar Nederland heeft zich in een uitvoerige circulaire gewend tot de gemeentebesturen. In september 1972 startte een landelijke Spar glas aktie waaraan alle 1200 Spar-winkeliers deelnamen. Ook de Spar Supermarkt aan De Loet. Er wordt medegedeeld door de heer Maas, dat hij per zaterdag 21 juli, even als zijn kollega's in het land, eindigt met het inzamelen van glas. Wat werd bereikt Meer dan 40% van de Nederlandse huis vrouwen verleende spontaan haar mede werking aan de inzameling van glas, hier en daar met steun van gemeentebestu ren. Tot en met mei 1973 kon de Spar meer dan 5.000 ton (5 miljoen kg) glas scherven inzamelen. Door deze aktie kon de Verenigde Glasindustrie een proef doen met het maximaal bij de fabrikage van glas te gebruiken percentage glas scherven; een proef die tot nu toe vol komen geslaagd is. Na o.a. gewezen te hebben op het belang van deze aktie voor het milieu, wijst de Spar-organisatie op de taak van de over heid in deze aangelegenheid. Verzoek aan gemeentebesturen Zij schrijft in genoemde circulaire hot volgende „Tevens is duidelijk geworden, dat een dergelijke inzameling niet de taak kan zijn voor ondernemers in het lcvensmid- delenbedrijf, evenmin als het de taak is van de groothandel in levensmiddelen om dit glas verder te expediëren en klaar te laten maken voor hergebruik bij de glasindustrie. Het is daarom dat wij de vrijheid durven nemen uw kollege met de grootste klem te verzoeken deze taak over te nemen, hetzij als gemeente, hetzij in samenwer king met uw buurgemeenten. Dat deze taak geheel tot uw competentie behoort mag blijken uit de reeks ge meenten, die reeds daadwerkelijk hun medewerking verlenen." En verder: „De Stichting Verwijdering Vaste Afval stoffen, het adviesorgaan van de Cen trale Overheid voor transport en ver werking van afvalstoffen, postbus 184 te Amersfoort, heeft reeds ervaringen op- Bloemsierkiinst Stationsweg 111, Tel. 31340 BLOEMWERK voor iedere, gelegenheid Speeiaal Bruids- en Grafwerk gedaan op dit gebied, zoals het rapport, uitgebracht door de Koördinatie Kom missie Proefprojekt over gescheiden in zameling verpakkingsglas, aantoont. Tevens kunnen wij u wijzen op de brief van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu-Hygiëne d.d. 7 september 1972 no. 49904 E.C.B., waarin de Minister uw aandacht en medewerking verzoekt bij dit projekt." Evenals in het land, slaagde ook in Hei loo de genoemde glasaktie. Dank zij de spontane wijze waarop dhr. Maas en zijn medewerk (st Iers en particulieren, de zaak aanpakten. Het kostte veel tijd, die men er graag voor over had. Maar indertijd is er, ook zijdelings door ons, op gewezen dat medewerking van het gemeentebestuur op prijs werd gesteld. Nu de Spar de glasaktie staakt ligt er onzes inziens een taak voor het gemeen tebestuur. Het ingezamelde glas behoeft niet vernietigd te worden en, zoals men uit de gegevens heeft kunnen lezen, kan het nog uitstekend verwerkt worden in 't belang van onze economie. Net zo goed als het gemeentebestuur het inzamelen van oud-papier gaat stimule ren (vanaf 1 aug. 1973) moet het mo gelijk zijn ook op het terrein van inza meling van glas, iets te doen N.M. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK f BYOUTERIERN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 1