SPORT EN SPEL OPHEFFINGS UITVERKOOP TEL. 31313 Verenigings lip PrWiiiw 1ÏIL ft Jjjm 33144 31313 333 33 TAXI ZWART is een kind Slijterij - Wijnhandel GREEUW „DE LAATSTE EER" U weet toch dat kopieën voor de „Uitkijkpost" maandagavond 6 uur in ons bezit moeten zijn Alarmnummer POLITIE: VERKEER(D) BEGREPEN? Elke 7e verkeersdode DONDERDAG A.S. laatste etappe van onze De laatste restanten nogmaals in prijs verlaagd LAGER KAN NET NIET 't winkeltje van Alarmnummer Ambulance Brandmeidingsnummer van Heiloo is 5 x 3 Festiviteiten op 5 augustus Najaarstuinkeuringen in Heiloo Modehuis „Unique" donderdag weer geopend Jongen viel van glijbaan Plenaire vergadering over dienstencentrum Heiloo UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 1973 H.S.V.-NIEUWS Zoa's u reeds in diverse bladen heeft kunnen lezen, zal zaterdag a.s. op het H.S.V. sportpark de gehele dag gevoet bald worden om de Arie Borst wissel- beker. Van 9-12 uur door de pupillen en van 12-16 uur door de junioren B en C. Het wordt een specifiek Heiloo's gebeuren want aan dit tournooi doen uitsluitend H.S.V. en De Foresters mee. De toegang is gratis. Voor 's avonds verwijzen wij u naar de advertentie in dit blad. D.V.W. HEILOO Op woensdag 15 augustus jl. werd de laatste dameswedstrijd door de dames gevist voor de competitie. Met stralend weer hebben ze elkaar bekampt om hun positie op de ranglijst te verbeteren. Toen het eindsignaal was gegaan en de stand kon worden opgemaakt bleken toch de sterkste van vorig jaar niets aan kracht te hebben verloren. Mevr. Duin uit Uitgeest werd 1ste en kampioen met 102 stuks. Mevr. v. Willigen werd 2e met 84 stuks en mevr. Sijm-de Boer werd 3e met 66 stuks. Nadat de voorzitter de hoogste prijzen had uitgereikt werd de avond besloten voor de dames met een gezellig samen zijn. GOEDE PRESTATIES VAN TRIAS-JEUGD De laatste wedstrijden voor de junioren A/B-kompetitie zijn door de TRIAS- jeugd succesvol beëindigd. In Haarlem behaalden zowel de jongens al de meis jes een overwinning in hun poule. De jongens kwamen uit op 6072 punten en klopten Nea-Volharding (5911 pt.) en Holland (5856 pt.De meisjes scoorden 7262 punten en lieten de Spartaan (6567 pt.) en Holland (4951 pt.achter zich. Hoewel nog niet de resultaten uit het land bekend zijn mag worden aangeno men dat de meisjes hun plaats in de landelijkg finale veilig gesteld hebben. Enkele resultaten: 100 m A: Margriet Honingh 12.7, 100 m B: Anneke Bugter 13.8; discus: Stella Dekker 26.72 m; ver: Marian Bugter 4.96 m en speerwerpen: Gré Bakker 23.18 m. Hoewel zij door een blessure al ge- ruimte tijd niet heeft kunnen trainen kwam Annelies van Zeggeren als inval ster op de 800 m B tot een goede tijd van 2.31.1. De meeste punten bij de jongens verza melden Jan-Piet Admiraal (hoog 1.65, discus 30.82) en Okke Alberda (6.46 ver, 11.6 op de 100 m). Fred Duin liet bij het speerwerpen een goede worp van 36.98 m opmeten. Bij senioren-wedstrijden in Amsterdam Baarswedstrijd Op z-mdag 19 augustus werd de tweede baaiswedstrijd gevist in De Lange Bal ken. Er we-den veel baarsen gevangen. Een ieder kon aan z'n trekken komen. In totaal werden er 392 stuks vis ge vangen. Geertsma wist beslag te leggen op de 1ste plaats met 135 pt., 2e werd 5. Blokker 125 pt., 3e Kraaienveld met 112 punten. De volgende wedstrijd van D.V.W. zal zijn 2 september a.s. Dat is een witvis- wedstrijd die gehouden zal worden in de Wester Lar.gerijs. Vertrek Open Huis om 5.15 uur. Goede prestatie Vorige week werd de uitslag bekend van de selectiewedstrijd zoetwater maatse vis Provincie Noord-Holland. Hierbij kwam D.V.W, niet gek voor de dag. Drie vissers eindigden bij de eerste tien t.w. M. Sen- gc.'s, H. Scholten en J. Mars, resp. 5e, 8e en 10. Zij worden afgevaardigd naar de Nederlandse kampioenschappen in Cuyck in Noord-Brabant op 15 sept. a.s. Verder eindigden als 30e W. Duin, 32e J. Oosterling, 34e D. Oosterling, 45e A. van Twuyver, 47e J. van Willigen en 53e T. Geertsma. Niet geklasseerd werden J. Kleef en A. Krul. Wij hopen dat de afgevaardigden van Heiloo met veel eremetaal zullen terug keren uit Brabant. D.V.W.-jeugd Zaterdag 18 augustus jl. hield de jeugd haar laatste viswedstrijd. Mede door het mooie zomerweer was er een goede op komst nl. 70 jongens en meisjes. Omstreeks 14 uur bonden zij de strijd met elkaar aan en vooral het eerste uur werd er door vele kinderen heel goed gevist, de spanning zat er tenminste goud in. Jammef was het daarom dat tijdens hel tweede uur, waarbij tevens van vijver gewisseld werd, de vangst niet zo groot was, want dan schijnt de animo bij de jeugd wel een beetje te zakken en dat is .natuurlijk niet de be doeling want er zit genoeg vis in de vijver. De matadoren hielden echter voet bij st k en hun aantal visjes steeg ge stadig raarmate het eindsignaal naderde. Goed zo, jongens, laten jullie het voor beeld zijn voor jullie vriendjes. Na het eindsignaal togen allen naar het Open Huis waar de prijsuitreiking plaats zou vinden. Een enorme tafel met allerhande prijzen werd daar even uitgestald door het jeugdbestuur. Nadat de voorzitter van D.V.W. de heer Scholten zijn gebruikelijke openings woord had gezegd ging men over tot de prijsuitreiking. Eerst werd een enorme beker uitgereikt voor degene die over alle wedstrijden de grootste vis had ge vangen. En dit was Peter Groefsema. Geweldig Peter, proficiat! Hierna volgde degene die de meeste vis aan de walkant had weten te krijgen. Als nummer 1 en grootste uitschieter Fr. Mooij 41 st.; 2. G. Hommes, 3. H. v. Willigen, 4. R. Jacobs, 5. P. Apeldoorn, 6. T. How, 7. H. Mooij, 8. N. Mooij, 9. H. de Vries, 10. P. Hommes, enz. enz., een lijst te groot om om te noemen. Jongens en meisjes, het was bij elkaar weer een geweldige vismiddag. Ook langs deze weg bedankt het bestuur allen die hebben meegewerkt aan het slagen van deze wedstrijd en tot 5 september, dan wordt er een viswedstrijd gehouden i.v.m. het jubileum van onze koningin. Dan mag ieder kind meedoen, lid of geen lid. Nadere bijzonderheden komen nog in dit blad. Tot ziens. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 IIOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS waren vooral de TRIAS-dames succesvol. Jolande Zijl was bij het discuswerpen weer uitstekend op dreef met haar 42.76 m terwijl Erna Hopman de 1500 m won met 4.58.8. Organisatorisch had TR.IAS afgelopen zaterdag weer een drukke dag. Na de organisatie van konditic testen voor K.N.V.B.-scbeidsrechtcrs trokken 's mid dags de jeugdwedstrijden 200 deehiemers. Vooral de pupillen waren in grote getale naar het Maalwater gek.men voor een vierkamp. De grootste groep was die der meisjes pupillen A waar 59 meisies de strijd om de punten aanbonden die uit eindelijk in het voordeel van Maaike Per- soons (AAV '36) werd bcs'ist met 2459 punten vóór Helene Davids (Sa 'itta) met 2448 pt. en Ingrid de Graaf (Trias) met 2395 pt. (o.a. 32 m bij het balwer- pen). Andere winnaars: meisjes pup. B - Ingrid Zweedijk (Sagitta) 2435 pt., jonge s pu pillen A - Ronald ter Haak (Lycurgus) 2990 pt. en jongens püp. B - Jan Eyking (DEM) 2297 pt. met op de derde plaats Arnoud de Graaf (Trias) met 2247 pt. De C/D-jeugd verwerkte enkele indivi duele nummers waarbij Trias zeer suc cesvol was. Marian van Wagtendohk was zowel op de 80 als de 600 m meisjes C de sne'ste met resp. 12.1 en 1.53.6. Ondanks een blessure zegevierde Richard Oly op de 100 m jongens C in 13.3 sec. Bij de D- jongens was de -tijd van Jan Keesom op de 80 m de beste (11.9 Tenslotte was er een nieuw club 'ccord voor Mickey v. d. Burght op de 1500 m voor C-jongens met 4.56.0, ook Jan Kuy- per bleef met 5.00.0 onder het oude re cord. S.V. „DE FORESTERS" Sportdag afd. base- en soft hall jeugd De afdeling asetall-softl a'l van de s.v. ,,Dc Forcstcis" gaat aan het eind van de maand augustus een sportdag organise ren voor de base- en soft! all jeugd. Daar over volgende week meer. Het 'igt, in de bedoeling een soort tienkamp te houden. VOEEEBAEY'ERENIGING „EFFECT" Nu de vakanties geleidelijk aan voor al len voorbij zijn, de normale dagelijkse bezigheden weer aile aandacht vragen, de scholen hun deuren weer wagenwijd openzetten, is het ook tijd weer aan de sport en voor ons met name aan de vol- leybalsport te denken. Vanaf maandag, 20 augustus 1973, zullen de trainingen weer beginnen. Alle leden worden opge roepen, vanaf het begin de trainings avonden trouw te bezoeken. Naar wij vernamen zal de kompetitie op 25 en 26 september a.s. starten. Het is dus zaak wederom zo spoedig mogelijk met de trai ning te beginnen. Ook nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom. In afwachting van het samenstellen van de teams blijven de trainingsuren voor lopig nog ongewijzigd. Wij verwachten dan ook dat alle leden trouw op de be kende uren zullen verschijnen. DIPLOM AZWEMMEN Zaterdagmorgen om 9 uur werd er in het zwembad „Het Baafje" examen af gelegd voor de hogere diploma's t.w. het C-, D-, E- en F-diploma. Allen slaagden. Voor liet C-diploma: M. Voogt, D. Das, E. Berkman, P. Berk man, E. Vaal, B. Linck, M. J. Mors en V. A. G. M. Rotteveel. Voor het D-diploma: M. van Beek, E. M. Walberg, T. H. de Vries en J. F. Zoon. Voor het E-diploma: H. A. S. Burgers. Voor het F-diploma: E. M. Put, H. M. Stam en M. Linck. ZAALVOETBALTOURNOOI VAN DE S.V. „DE FORESTERS" in sporthal te Egmond aan Zee De s.v. „De Foresters" organiseert op zaterdag 25 augustus een groots zaal- voetbaltournooi. De Foresters verbond aan dit tournooi de naam van de heer W. Bruul, de stichter van De Foresters en wil door deze naamgeving zijn dank tot uiting brengen, ook aan de zoon van deze heer Bruul, de heer J. Bruul. De heer Bruul stelt een fraaie wisselbeker beschikbaar. In principe zal dit tournooi elk jaar worden gehouden. Deelnemende verenigingen zijn Egmondia, Alkm. Boys, Bruynzeel, Foresters, in poule A, en Sta- bilitas, D.O.K.. Hotel Borst (F. C. Nelis) en Foresters in poule B. Prijsuitreiking terstond na de laatste wedstrijd. De eer ste prijs is de Willem Bruul wisselbeker die door de schenker overhandigd zal worden, de andere prijzen worden ter beschikking gesteld door de „Burg" n.v. te Heerhugowaard. De aanvang van het tournooi is gesteld op 10 uur 's morgens en duurt de gehele dag. Entreekosten voor deze dag zijn 1.p.p. Zaalvoetbal is voortgekomen uit het be drijfsvoetbal om ook in de winterperiode te kunnen voetballen. Hoewel de voor keur van de K.N.V.B. en de verenigingen uitgaat om zaalvoetbal onder eigen vleu gels te hebben, is toch iedere trimploeg b.v. vrij om officieel zaalvoetbal te spe len in kompetitieverband. Het zaalvoet bal (begonnen in Alkmaar) bestaat nu 5 jaar en De Foresters doet nu 3 jaar mee, de vorige competitie met twee teams in de 2de klasse. Zaalvoetbal begint nu erkenning te krij gen bij de verenigingen en de bond, ge zien de enorme populariteit bij het pu bliek en dan wel speciaal in Alkman" en omgeving. De afdeling Alkmaar is de grootste in Nederland (de kompetitie wordt in 6 sporthallen gespeeld) met plm. 240 teams, plm. 2000 zaalvoetbal lers en volgend seizoen bijna 3000 wed strijden. De organiserende vereniging hoopt dan ook dat velen op zaterdag 25 augustus de sporthal in Egmond aan Zee zullen weten te vinden, om de deelne mende clubs aan te moedigen. LANDELIJKE RIJVERENIGING HEILOO EN OMSTREKEN Afdeling Pony's Kampioenschappen te Midden-Bcemster Met vijf kombinaties trokken we er die dag op uit. Het begon druilerig met veel wind en dit heeft ons de hele dag parten gespeeld. De resultaten waren, op één uitzondering na. er dan ook naar. Die uitzondering was Lizbeth de Jager; zij behaalde in dressuur een 2e plaats en voor Tally Ho een 4e plaats. Gelukkig gingen de kinderen zondags op kamp en met dit in 't vooruitzicht wa ren ze toch optimistisch. 14 Kinderen met hun pony's togen zon dags met hun ouders op naar Schoonlo in Drente, hetgeen, zoa's na afloop mocht blijken, een onvergetelijke week werd. Hun instructeur en zijn vrouw hadden die week de leiding, 'n moeder van één der kinderen was mee om voor eventuele zieke kinderen te zorgen. Maar er warén geen zieke kinderen of pony's alleen maar mooi weer en veel vrolijkheid. De week vloog om en nu maar hopen dat er volgend jaar weer zoiets komt. 18 augustus Schermer Dit keer kwamen we met 16 combinaties aan de start, wat een hele zorg is maar toch ook iets om trots op te zijn. En dit voor een vereniging die goed een jaar draait. Ons achttal behaalde 'n 5e plaats, Lizbeth de Jager 'n le plaats in dressuur promotie naar L 1; Karin Boltcn le pi. in dressuur met promotie naar L 1. Do 2e t/m de 5e plaats in dressuur wa ren voor resp. Christel Beentjes, Esther Beentjes, Carolien Spira, Peter Dekker en Yvonne Brouwer, waarvan de laatste twee promotie naar B II. Zeven kinderen promoveerden in totaal, 0.a. ook Joianda Brouwer, Jolanda Buis en Jacque'ine de Waard, allen naar B II. Lizbeth behaalde ook 'n 2e prijs bij het Springen en samen met Angela van Dijk een 3e prijs in het groepspvingen. Een prachtige dag met een geweldig resultaat. GOEDE VANGSTEN Afgelopen zondag trokken 40 baarsvis sers van de Hengelsportvereniging „Alk maar en Omstreken" naar het Westeinde voor de 2e Kaswedstrijd. Onder ideale weersomstandigheden - althans voor baarsvissers - werd zes maal een half uur gevist. De vangsten waren uitstekend. In totaal werden 21 maatbaarzen; 255 baarzen boven de 15 cm en 527 baarsjes beneden de 15 cm gevangen. Winnaar werd F. Jongejan, die het pres teerde om bijna 4 meter baars te vangen. Deze wedstrijd kenmerkte zich door het feit, dat vele koplopers van het klasse ment - door slechte individuele vangsten - een flinke duikeling maakten. Het klas sement wordt thans aangevoerd door F. Jongejan. Opmerkelijk is, dat bij do bo venste zeven van het klassement 2 da mes staan, nl. mevrouw Van Berkum op de 5c en mevr. Jansen op de 7c plaats; een fraaie prestatie. De grootste baars - 28.3 cm - werd gevangen door G. Noort. De uitslag was 1. F. Jongejan 35 stuks 396 cm 2. J. Luchies 29 stuks 366 cm 3. J. Kaal 41 stuks 329 cm 4. C, de Haard 24 stuks 307 cm 5. W. Appelman 32 stuks 303 cm Met nog één wedstrijd voor de boeg - die 28 oktober a.s. wordt gehouden - is de stand in het klassement: 1. F. Jongejans 53 stuks 568 cm 2. J. van Doorn 55 stuks 505 cm 3. J. Luchics 39 stuks 491 cm 4. J. Kaal 61 stuks 483 cm 5. mevr. v. Berkum 46 stuks 432 cm BEGRAFENISVERENIGING belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kontributies Uitvoerder: A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 b.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 AGENDA „OPEN HUIS" HEILOO va donderdag 23 augustus t/m zaterdag t september Donderdag 23 augustus: Heil. Operette Ver. 20.00-22.00 uur Vrijdag 24 augustus: Begel.Ork. v. N.-Holland 20.00-22.00 uur Heil. Strijkorkest 20.00-22.00 uur Maandag 27 augustus: Falkland 20.00-22.00 uur Dinsdag 28 augustus: Nieuw Leven 20.00-22.00 uur Doves 9.30-10.30 uur Woensdag 29 augustus: Jeugdkoor Nieuw Leven 18.30-20.00 uur Donderdag 30 augustus: Doves 10.00-11.00 uur Heil. Operette Ver. 20.00-22.00 uur Vrijdag 31 augustus: Begel.Ork. v. N.-Hol)and 20.00-22.00 uur Heil. Strijkorkest 20.00-22.00 uur Zaterdag 1 september: Wandelsp.ver. 't Putje 10.00-16.00 uur TROMPETTERKORPS „HEILOO" Wisselbeker en andere successen! T.K.H. heeft aan maar liefst 2 concour sen meegedaan op 1 zondag. Dat leverde in Egmond aan Zee zelfs de hoogste waardering op in de erc-divisie (hoogste afdeling) en tevens de eerste plaats in het défilé. Voor genoemde hoogste waardering werd T.K.H. de wisselbeker aangeboden, die zij volgend jaar moet verdedigen. In Krommenie werd het een heel goede 2e prijs, terwijl het majorette-pcicton de 2e plaats bereikte. Een succesvolle dag dus voor T.K.H. En een drukke dag, want van 12 uur tot 7 uur 's avonds is men constant bozig geweest met optreden en heen-en-weer rijden. Op beide concoursen verzorgde hot Hei- loose korps ook de shows, hetgeen bij zondere waardering oogstte bij het pu bliek, dat in grote getale was komen opdraven, om oog- en oorgetuige te zijn van beide muzikale festijnen. Deze suc cessen dragen er wél toé bij. dat de prij- zenkast van T.K.H. in het 'Open Huis nu werkelijk helemaal te klein i.s. Ondertussen treedt T.K.H. natuurlijk nog regelmatig in Heiloo op. Zo werkten se nioren- én jeugdband op 11 aug. mee aan bet inha'en van de jeugd-vierdaagse. Gisteren (dinsdag) was met de regelma tige ronden door Ilciloo plan Zuid aan de beurt. Voor het nieuwe seizoen (m.i.v. 1 sept. a.s.kunnen zich weer aanmelden Jeugdkorpsleden (10 tot 14 jaar), Senio ren-blazers vanaf 14 jaar) en majoret tes (meisjes vanaf ongeveer 14-15 jaar). Inlichtingen en aanmelden; tel. 32422 of 25606 (resp. instrukteur en voorzitter). Bij het begin van dit schooljaar hebben a'c o derraden in ons land een brochure t egez nc'en gekregen van de Neder landse Vereniging Bescherming Voet gangers cn de pressiegroep „Stop de kindermoord", waarin alle ouders wor den opgewekt zich akticf in te zetten voor de bestrijding van de verkeersveilig heid voor hun schoolgaande kinderen. In deze brochure worden ouders erop gewezen dat verkeersongelukken nooit moeten worden geaccepteerd als een na tuurverschijnsel waar niets tegen te doen zou zijn. Men is van mening dat er voor de deur geen rijbaan zou moeten zijn. Opsluiten van kinderen is hiervoor geen alternatief. Tegen watersnoodrampen bouwen we dijken. We moeten dit eens eindelijk gaan doen tegen het wassende verkeer. We zullen het alleen samen kunnen doen. In onze eigen omgeving zal er alleen iets kunnen veranderen wanneer we dit af dwingen. Vorm een buurtkomitee en be kijk met elkaar kritisch of het allemaal niet anders kan. Wanneer u exact weet wat u wilt, staan er verscheidene wegen open om dit doei te bereiken. 1. Op basis van de gemeentewet artikel 61 en 62 t/m 64 f met behulp van de door u gekozen gemeentebestuurders overgaan tot de oprichting van een funktionelc commissie verkeersveilig heid. 2. Als er in uw gemeente geen verkeers- commissie uit de gemeenteraad be staat vraag dan naar oprichting hier van en cis openbaarheid. 3. Vraag aan gemeenteraadsleden (niet aan de politie, die staat machteloos) steun voor uw plannen. Dit kan in de vorm van een „adres aan de gemeen teraad", maar liever nog door indivi duele benadering. Doe het, want de buurt is er voor u en uw kinderen! HEILOO RAADHUISWEG 6 Op 5 september era 9 uur 's morgens zullen jongens en meisjes van de 5e klas van de basisscholen een aubade brengen bij het raadhuis. Burgemeester Hoekstra zal een toespraakje houden. Asfalttekenen Jongens en meisjes yan alle leeftijden, dus ook middelbare scholieren, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven voor het asfalttekenen dat zal plaatsvinden aan de Omloop en het einde van Het Zevenhuizen. Er zijn prachtige prijzen tc winnen en de jury zal bestaan uit leden van Tintoretto. Dit straatteke nen begint om 9.30 uur. Je kunt je op geven bij één van de leden van het ko- mitee, bij de heer v. Niersen, Bestevaers- laan 9 of de heer Postma, Stationsweg 62. Bij s'echt weer is er een overdekt alternatief. Voetbal S.V. Dc Foresters zal een elftal samen stellen van scholieren die het willen op nemen tegen het Gemeente-elftal. Aan vang 10.30 uur. Woopy Wip-race Voor alle jongens en meisjes is er in de omgeving van de Pastoor van Muijenweg een Woopy Wip-race. Aanvang 9.30 uur. Aanmelden zo spoedig mogelijk bij het komitee. Er zijn ook hierbij prachtige prijzen tc winnen. Een deskundige jury is aanwe zig. (Zie advertentie in deze Uitkijkpost). Viswedstrijd D.V.W. organiseert een viswedstrijd. Vlug aanmelden bij de heer Scholten, Iloi'eweg 69, de heer Sengers, Heeren- weg 143, dc heer Mooij, Vrieswijk 157 en de heer Haanraads, Sandecamplaan 6. Machtige prijzen zijn beschikbaar. Gestart wordt om 10 uur bij het parkeer terrein van het Open Huis. Optochten Met de muziek voorop zal er vanaf 3 plaatsen in Heiloo een feestelijke optocht van start gaan. Alles mag! Versierde karren, autopeds, fietsen en ook jezelf mag je uitdossen. Vertrekplaatsen zijn: Termijen, midden terrein, plan Oost, parkeerterrein De Loet, plan Noord-West, parkeerterrein recreatiepark tegenover de Spillaan. Ver zamelen om 13.00 uur. Vertrektijd 13.30 u"r. Groepen en clubs dienen zich i.v.m. een goede indeling vooraf in tc schrijven bij het feestkomitee. Naar. we vernamen zullen een aantal bewoners dc straten versieren met lam pions, groen en bloemen en alle vlaggen zuilen zeker in top gaan. Het feestkomi tee, dat momenteel bergen werk verzet, rekent op aller medewerking. Het komitee bestaat uit: Mevr. Buiten-Wessei, Zevenhui/, erlaan 112, tel. 30265; Mevr. Mast, Dokterslaan 21, tel. 31139; Mevr. Giaser, Middelhof 29, tel. 31681, hoofd Christoffel Kleuterschool; Mevr. Kleyn Schiphorst, Breedelaan 1, tel. 31451; Mevr. Jonker, Laarmanstraat 11* telef. 30876; Dhr. Klaver, Westerweg 91, tel. 32005; Dhr. Kramer, Het Bleekveld 21, tel. 31454, leraar Vondelschool; Dhr. Adrichem, Patrijsakkers 46, tel. 33592. T.v.T. Selectiewedstrijd voor deelname aan Na,t. kampioenschap bloemschikken 1973 Aan het einde van deze week begint de afd. Heiloo van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, met de na jaarskeuring van de tuinen in Heiloo. Onze gemeente wordt daarbij in dezelfde zes wijken ingedeeld als bij de voorjaars keuring het geval was. In ieder van deze wijken wordt voor de beste tuinen een drietal prijzen toegekend. Degene die voor vóór- en najaarskeuring tezamen het beste resuJtaat behaalt, komt voor een jaar in het bezit van de wisselbeker, die indertijd voor dit doel door het ge meentebestuur beschikbaar gesteld is. Zoals bekend worden alle tuinen in Hei loo gekeurd, doeh alleen het gedeelte dat vanaf de openbare weg zichtbaar is. De prijsuitreiking zal op onze eerste maan delijkse bijeenkomst van dit seizoen plaatsvinden en wel op 11 oktober a.s. in de kantine van dc Gcrmefa. Na het succesvolle debuut van onze af deling bij hef Nationale kampioenschap Bloemschikken voor Amateurs van vorig jaar, zal ook dit jaar een afvaardiging van ons aan dit evenement deelnemen. Ter selectie van deze afvaardiging vond op 9 augustus jl. een onderlinge wed strijd plaats, tussen een tiental dames die naar de mening van het bestuur - on der meer door hun verrichtingen op bloemschikcursussen - hiervoor het meest in aanmerking kwamen. De heer Stiensma uit Alkmaar, die het gemaakte verplichte- en vrije bloem- stukje beoordeelde, vond dat mevrouw T. Nelis de beste prestatie had geleverd, gevolgd door mevr. C. G. Kuys. De beide dames zullen op 27 september a.s. in dc jaarbeurshallen te Utrecht hun krachten meten met hun rivalen uit heel Neder land. Door de jury werd mevrouw Van Haneghem als reserve aangewezen. De heer C. Meyer die vorig jaar in de hoofdklasse kampioen van Nederland werd, zal nu in de ereklasse de strijd moeten aanbinden met het neusje van de .zalm onder de bloemschikkers in ons land. We wensen de deelnemers nu reeds alle succes toe voor de wedstrijd op de 27ste september. Het totaal veranderde modehuis Unique in Heiloo aan de Heercnweg zal donder dagmorgen a.s. om 9 uur weer geopend zijn na een kortstondige maar rigoureuse verbouwing. Een ieder is van harte welkom om even een kijkje te komen nemen. In verband met een bezoek aan de Falke fabriek in Duitsland zal de zaak in Hei loo en Beverwijk zaterdag a.s. om 4 uur gesloten zijn en maandag 27 augustus de gehele dag. Naast het bezoeker) van een medeshow zal ook een excursie gemaakt worden naar een tapijtfabriek. Het gezelschap bestaat uit 20 man. Een 12-jarige knaap uit Heiloo kwam donderdag jl. zo ongelukkig te vallen van de glijbaan in het zwembad „Het Baafje" dat hij bewusteloos uit het wa ter moést worden gehaald. Dokter Duijvestijn verleende do eerste hulp waarna de jongen per auto naar huis kon worden vervoerd. Hij liep een zware hersenschudding op. In zijn val kwam hij met zijn hoofd op het beton nen plateau terecht. Men overweegt nu deze glijbaan waar- talloze kinderen veel plezier van abele ven te laten verwijderen. Vooral de wat grotere jongens halen hier regelmatig halsbrekende toeren op uit. Alle waarschuwingen tori spijt pres teren zij het nogal eens om deze glijbaan als een springschans te benutten. Dank zij de waakzaamheid van de in- structriees kon het aantal ongevallen dit seizoen tot 3 beperkt blijven. Ten gemeentehuize vond een plenaire vergadering plaats van deelnemende in stanties van het dienstencentrum Heiloo i.o. Reeds gingen er tal van vergaderin gen en besprekingen aan vooraf. De werkgroep welke werd gevormd in de vorige vergadering en waarvan drs. H. J. Brouwer, provinciaal bcjaarden- werkadviseur is, ais zodanig optrad, heeft verschillende besprekingen gehad met het bestuur van de Stichting Dienstver lening Alkmaar. Het resultaat van deze besprekingen is geweest, dat het 't meest voor de hand liggend zou zijn een samengaan van Hei loo met Alkmaar, zij het dat Heiloo een eigen projekt blijft met een eigen stuur groep. Het bestuur van de Stichting Dienstverlening Alkmaar is in beginsel bereid Heiloo in deze vorm in zijn stich ting op te nemen voor welk doel het no dig is, dat de statuten van de Stichting Dienstverlening Alkmaar worden gewij zigd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 7