SOCIALE WETGEVING SPORT EN SPEL Van Schagen Mode toonde Herfst- en Winterkollektie 333 33 33144 SOCIALE WETGEVING Kleuterboutique „Het Baby huis" feestelijk heropend „Herwonnen Levenskracht" Café-Bar „'t Putje" in de bloemen Vóór 15 september opgeven, voor Herfstvakantie opnieuw laten stofferen? HOOGEBOOM'S Stoffeerderij en Woninginrichting Brandmeldingsnummer van Heiloo is 5x3 „DE LAATSTE EER" Gevonden voorwerpen Alarmnummer POLITIE: UITKIJKPOST Ï2 SEPTEMBER 1973 hoe werkt DE WAO (Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering) in 18 augustus werd voor de radio ge sproken over de WAO. Wij laten hier de inhoud volgen. willen we weer een paar bij ons binnengekomen brieven doornemen, waarvan we geloven dat ook u het ant woord wel zal interesseren. We beginnen met een aantal brieven, die allemaal hetzelfde onderwerp behandelen, namelijk de berekening van het dagloon bij toekenning van een uitkering op basis tan de Wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering, de WAO. Hoe wordt het WAO-dagloon berekend? Bij de toekenning van een WAO-uitke- hng wordt het dagloon, waarop de uit kering wordt gebaseerd, vastgesteld aan ie hand van regels, die door de Sociale Verzekeringsraad zijn opgesteld. Die regels bedoelen het dagloon zoveel mogelijk af te stemmen op wat de ver zekerde - als hij niet arbeidsongeschikt was geworden - zou kunnen verdienen in bet door hem gewoonlijk uitgeoefende beroep. De bedrijfsvereniging, die met de uitvoe ring van de WAO is belast, gaat daarom eerst na welk beroep de verzekerde had in het jaar vóór het begin van zijn ar beidsongeschiktheid. Is dat vastgesteld, jan wordt bekeken welk loon hij in zijn beroep gemiddeld per dag in dat jaar beeft verdiend. Soms heeft een verzeker de geen aanwijsbaar beroep. In zo'n si tuatie wordt dan het gemiddelde geno men van wat hij in alle dienstbetrekkin gen tijdens dit jaar heeft verdiend. Overigens gelden voor enkele groepen, o.a. jeugdigen, bijzondere regels. Het dag loon, dat op deze wijze is berekend wordt daarna, verhoogd tot het loonpeil op de dag, waarop de WAO-uitkering begint. Wat wordt nu precies als loon beschouwd, kunt u zich afvragen. De hoofdregel is, dat als loon wordt aan gemerkt al hetgeen uit dienstbetrekking wordt verkregen. Dus niet loon in geld, maar ook loon in andere vorm, bijvoor beeld vrije kost en inwoning. Maar er zijn bepaalde loonelementen die niet nfeetellen. Dat kan zijn omdat ze maar heel toevallig worden verstrekt; het kan óók zijn dat ze een vergoeding vormen voor kosten die verband houden met het werk en die men tijdens een pe riode van arbeidsongeschiktheid niet, hoeft te maken. Wat telt niet mee? De belangrijkste daarvan isde prestatie- en produktiepremie, als die incidenteel is geweest of een uitzonderlijk karakter heeft. Vergoeding voor reisuren, ook hier als ze van incidentele of uitzonderlijke aard is, of als ze niet via een C.A.O. is geregeld telt óók niet mee. Verder be- lioren niét tot het loon vergoedingen voor onkosten en vergoedingen voor niet-ge- noten vakantiedagen en de feestdagen toeslag, tenzij hot in het beroep normaal is dat op feestdagen wordt gewerkt. Ook de overwerkvergoeding telt niet mee, als het overwerk een incidenteel of uitzon derlijk karakter draagt en evenmin het werknemersaandeel in de pensioenpre mie. Uit de opsomming die we zojuist gaven volgt dus, dat bijvoorbeeld de overwerk vergoeding weer wèl meetelt als men ge regeld heeft overgewerkt. Ook gratificaties, tantièmes, winstdeling en dergelijke tellen mee, mits ze maar tot het regelmatig verstrekte loon behoren. Overigens wordt voor de berekening van dat.deel van het dagloon uitgegaan van hetgeen in de drie jaren vóór het begin van de arbeidsongeschiktheid gemiddeld aan gratificaties, tantièmes en dergelijke is ontvangen. Bovendien wordt, in het. WAO-dagloon de vakantietoeslag begre pen. Maar zoals u weet, ontvangt men die niet bij de maandelijkse uitkering, maar één keer per jaar als een afzonder lijke vakantietoeslag. Tenslotte nog dit. Is het dagloon een maal vastgesteld, dan volgt het tijdens de duur van de uitkering de algemene loonontwikkeling, met andere woorden de uitkering is welvaartsvast. Ongehuwden-AOW-pensioen en loonbelasting Een heel ander probleem werd ons voor gelegd door een bejaard echtpaar, waar van zowel de man als de vrouw, omdat zij na hun 65ste jaar zijn getrouwd, het ongehuwden-AOW-pensioen ontvangt. Sinds een paar maanden wordt op het pensioen van de vrouw ruim 90,per maand aan loonbelasting ingehouden. Is het nu wel juist, vragen ze zich af, dat er zoveel op het pensioen in mindering wordt gebracht? Hoewel het hier om een belastingpro bleem gaat, willen we er toch wel wat over zeggen. Sinds 1 januari 1973 is door de belastingen het nieuwe schijventarief ingevoerd. De groep uitkeringen, die on der de heffing van de loonbelasting valt, is daarbij onder meer uitgebreid met het ongehuwden-pensioen AOW aan de ge huwde vrouw. Bovendien zijn de tarief groepen gewijzigd. De gehuwde vrouw, die niet duurzaam gescheiden van haar man leeft, valt in tariefgroep 1, de groep die het zwaarst wordt belast. Als gevolg van deze wijzigingen is de Sociale Verzekeringsbank of de Raad van Arbeid, die het AOW-pensioen toe kent, verplicht de verschuldigde loonbe lasting aan de hand van de nieuwe grijze tabel vast te stellen en in te houden op het aan de gehuwde vrouw verschuldigde ongehuwden-AOW-pensioen. Nu is het wèl zo, dat de loonbelasting een vóórheffing op de inkomstenbelasting is. Aan het eind van het jaar zal daarom bekeken kunnen worden of er méér loon belasting is ingehouden dan er over dat jaar aan inkomstenbelasting betaald zal moeten worden. Is dat inderdaad het ge val, dan zal er na verloop van tijd een verrekening plaats vindon. Komt men niet voor een aanslag in de inkomsten belasting in aanmerking, dan kan door middel van indiening van het zgn. T-bil- jet teruggaaf van loonbelasting worden verkregen. Vrijdagmorgen om 10 uur verrichtten de kleine Esther en Marco Hoogland de officiële heropening van de kleuterbou- tique van hun ouders aan de Kennemer- straatweg. Met kennelijk plezier knipten elk een rood lint door waarna een floot aantal belangstellenden het in oud- Hollandse stijl opgetrokken baby- en kleuterparadijs met een bezoek vereer den. De verbouwing die geheel in eigen han den was heeft veel ruimte maar vooral een sfeervol geheel opgeleverd. De kleurige kleding van o.a. Barbara Farber, Petit Bateau en Absorba komt nu veel beter tot zijn recht. In het nieuwe gedeelte hangen de fleuri ge jacks en manteltjes. De kleuren zijn geel, rood en zwart en een schattig groen. Vooral het goed wasbare, krulle rige Borgbont is hoogst modieus. Wat Prijziger maar wel praktisch en exclusief de jacks die aan 2 kanten gedragen kunnen worden, b.v. knalgeel aan de ene kant en een gezellige streep aan de an- "ere zijde. Ook de kleintjes trekken van de winter de broek weer aan. Leuke tuinbroeken in zwart met bloemetjes of een geruite of effen pantalon met een trui of blouse met een kleurige slipover. De pantalons hebben een geinige snit. De broekjes en hemdjes van Petit Ba teau zijn een klasse apart. Na ontelbare wasbeurten zijn ze nog als nieuw en ze zitten als gegoten. Ook de pyama's van deze Franse firma gaan jaren mee en blijven in model. Snoezige boxpakjes hangen er te kust en te keur. Nu ook grotere maten Voor velen zal het een verademing zijn dat de heer en mevrouw Hoogland hun assortiment hebben uitgebreid voor kin deren tot 10 jaar. Alle kleding is nu verkrijgbaar tot en met maat 140. Aan de wens van velen heeft men middels deze verbouwing tegemoet kupnnen komen. Ook nu nog kunt u hier met of zonder kinderen rustig binnenwandelen om de nieuwe herfst- en winterkollektie in ogenschouw te nemen. Uw komst zal bijzonder op prijs worden gesteld. AWW-pensioen bij huwelijk met AOW-er We blijven nog even in de pensioensfeer om de vraag te beantwoorden van een AOW-trekker, die trouwplannen heeft. In de loop van dit jaar, zo schrijft hij, trouw ik met een 47-jarige vrouw. Heeft zij als ik kom te overlijden nu recht op een weduwenpensioen van de Algemene Weduwen- en Wezenwet? Kennelijk heeft deze briefschrijver al eens gehoord of gelezen dat er in zo'n situatie niet altijd recht op AOW-pen sioen bestaat. Dat is juist. Zijn toekom stige vrouw heeft recht op AWW-pen sioen, als zij al eerder - maar vóór zijn 65e verjaardag - met hem gehuwd is ge weest. Is dat niet zo, dan is er alléén nog recht op pensioen, wanneer het huwelijk min stens 5 jaar heeft geduurd of als er uit het huwelijk een of meer kinderen zijn geboren of de vrouw in verwachting is. Dienstplichtige militairen die arbeidsongeschikt zijn We hebben al vaak gesproken over de Ziektewet en de WAO. Dat dit twee so ciale verzekeringen zijn, waarmee werk nemers te maken krijgen bij arbeidson geschiktheid, is algemeen bekend. Minder bekend is dat er een aparte wet bestaat, die aan dienstplichtige militai ren aanspraken geeft als ze arbeidsonge schikt zijn. Het is een nog betrekkelijk jonge wet, die op 1 september 1972 in werking is getreden. De naam is: Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening mili tairen. Zoals in de sociale verzekering gebruikelijk is, heeft ze een afkorting gekregen: we spreken dan over de „Wa- mil". Deze Wamil geeft dienstplichtige militai ren en met hen gelijkgestelden die bij ijet einde van de militaire dienst of bin nen een maand daarna arbeidsongeschikt zijn, recht op ziekengeld. Na 52 weken ziekengeld volgt arbeidsongeschiktheids uitkering. Ook hebben ze recht op voor zieningen tot behoud en herstel van de arbeidsongeschiktheid, bijvoorbeeld reva lidatie en omscholing, en voorzieningen ter verbetering van de levensomstandig heden. Het gaat dus bij deze wettelijke arbeidsongeschiktheidsvoorziening voor dienstplichtigen om dezelfde aanspraken die werknemers ontlenen aan de Ziekte wet en de WAO. De uitvoering van de Wamil is in handen van de Bedrijfsvereniging voor Overheids diensten, die haar administratie heeft opgedragen aan het Gemeenschappelijk Administratiekantoor, het GAK. Net als bij de WAO zijn artsen en arbeidsdes- kundigen van de Gemeenschappelijke Medische Dienst, de GMD, ingeschakeld voor de bepaling van de .mate van ar beidsongeschiktheid en voor adviezen over mogelijke voorzieningen. Voor een uitkering van deze Wamil moet men zich melden bij het gewestelijk kan toor van de Sociale Dienst van het Minis terie van Defensie. Daar, en natuurlijk bij de districtskantoren van het GAK, kan men ook informatie krijgen over bijzonderheden waarop we hier niet kun nen ingaan, zoals de terugwerkende kracht van de wet, de vaststelling van het dagloon waarop de uitkeringen ge baseerd zijn, en dergelijke. De jaarlijkse loterij staat weer voor de deur. Do opbrengst is voor de ontwik keling van het werk in de herstellings oorden. Drie extra prijzen bestaan uit geldprijzen van 10.000,5.000,en 1000.Hoofdprijzen zijn geldprijzen vor een gezamenlijke waarde van 18.000,- En verder het normale pak ket troostprijzen. Voor de verkopers van de loten organi seren wij een „subioterij". Naast drie hoofdprijzen in geld, bestaan de overige 100 prijzen uit geldbedragen van 100, Nu vragen wij een aantal verkopers die minstens één boekje (25 loten) verkopen aan vrienden, buren, kennissen, kollega's enz. U kunt zich opgeven aan P. de Graaft, 1-Iet Zevenhuizen 15, Heiloo. De beronening van café-bar ,,'t Putje" aan de Kapellaan i5 te Heiloo trok vrij dag jleen overweldigende belangstelling. Er werden maar liefst 89 bloemstukken geteld. Ook tijdens de daarop volgende Limmer kermisdagen wisten velen de weg naar ,,'t Putje" te vinden. Via een drastische verbouwing, die werd uitge voerd door het aannemersbedrijf Apel- doorn-Liefting uit Egmond-Binnen, heeft men iri deze zaak een heel eigen sfeer weten te creëren waarbij vooral de ro mantiek om de hoek komt kijken. Een pilsje kan men drinken aan een levensechte put waarin honderden Por tugese keien zijn verwerkt en de ver lichting bestaat uit echt antieke wagen assen en bokkewagenwieltjes waarop de rood geruite kapjes het erg goed doen. Voor vergaderingen of niet al te grote partijen kan men de zaak middels een schuifbare wand in tweeën splitsen. Maar ook voor een flinke bruiloftspartij gaat men niet uit de weg. Vaak komen (ie gasten speciaal naar Heiloo om in het historische ..kapelletje" te trouwen. Ook de bedevaarten naar Heiloo nemen steeds meer toe. Stromen koffie worden er dan uitgeschonken. De heer B. M. de Ruyter en zijn compag non de heer G. Kaay hebben van ,,'t Put je" iets heel bijzonders weten te maken. „Als je iets doet moet je het goed doen" aldus de heer De Ruyter. U moet hier beslist eens een kijkje gaan nemen. op Natuur vrie ndenhuis „De Grote Bosbeek" Vorige week deden wij mededeling van een herfstvakantie, van 26 t/m 28 okto ber op het Natuurvriendenhuis „De Gro te Bosbeek" te Bennekom. We hadden toen nog niet de beschikking over nadere gegevens. We kunnen nu meedelen, dat tijdens het verblijf in Bennekom er een bezoek gebracht zal worden aan kasteel „De Haar" te Ilaarzuilen, een excursie zal plaats hebben in het Natuurmonu ment „De Walhezer Bossen" en een wan deling over het landgoed Duno. De kosten zijn voor leden van het Ned. Inst. v. Volksontw. en Natuurvrienden - werk 50,voor niet-leden 60, Kinderen tot en met 14 jaar betalen 40.—. Opgave is gewenst vóór 15 september bij de heer Th. Erkamps, Werkendels- laan 4, tel. 31769. HARM DE VRIES REED DE 1000 KM 171T Toerfietstocht van Int. Eurodux Harm de Vries die al meer van zich liet spreken op het terrein van toeristisch rijden op de fiets heeft, ondanks zijn leeftijd, weer deelgenomen aan een drie daagse tocht van ruim 1000 kilometer, georganiseerd door de Internationale Eurodux. Vanuit het sportcentrum Pa pendal (Arnhem) werd de eerste dag gestart voor een parcours van 550 km, de twee volgende dagen waren het 250 en 210 km. Om de vijf jaar wordt deze 1000 km- tocht gehouden, in verschillende landen. Nu namen er van de 130 deelnemers deel uit België, Duitsland, Frankrijk, Ne derland en Luxemburg. WISSELEND SUCCES VOOR TRIAS IN KOMPETITIE De beslissende derde kompetitiewedstrijd is niet op alle fronten even succesvol verlopen voor TRIAS. De damesploeg kwam nog het dichtst bij een plaats in de landelijke finale hoewel het in de wedstrijd in Zaandam bepaald niet mee zat. Het missen van een horde betekende fiks puntenverlies terwijl een geblesseer de Ria Groen het uiterst moeilijk had op de 800 meter. Op dit laatste nummer schoot Erna Hopman uit haar slof met een zeer goede 2.23.2! Voor zeer veel punten zorgde Jolanda Zijl door bij het diskuswerpen haar beste seizoenprestatie te verbeteren tot 44.02 nn. De herenploeg eindigde in Den Haag op de 6e plaats maar zakte in de kompetitie- stand naar de 7e plaats en zal hierdoor ook niet starten in de finale om het nationaal kampioenschap. Grootste te- genvalier was dat Piet Olofsen gebles seerd was zodat deze keer het speerwer pen geen overwinning opleverde. Een uitstekend nummer was wel de 800 meter waarop TRIAS de meeste punten verzamelde. Op de zware baan behoorden Jaap Bouwen (1.57.8) en Menno Melker (1.59.1) tot de weinige atleten die ónder de 2 minuten kwamen. Op de 5 km liet Rinus Karman een goede 15.14.8 afdrukken. Op de technische nummers zorgden vooral dd springers voor veel punten. Okke Alberda en Ivo Knotnerus waren bij het verspringen uit stekend op dreef met resp. 6.73 en 6.66 m. Ronald Akkerman evenaarde bij het pols- stokhoogspringen weer het klubrecord met 3.80 m. De tweede herenploeg werd in Amster dam 4de in haar poule en steeg een aan tal plaatsen in de kompetitiestand van de 3e klasse. Enkele resultaten: 400 m Ed van Teyn 57.9 sec., 3000 m Dick v. d. Fluit 9.57.2 (zwaar gehandicapt doordat bij de start zijn spike werd stukgetrapt). Kogel Bart Rensink 10.57 meter. Kees Troostheide 1500 m 4.29.1, Derk v. d. Helden 110 m horden 17.6 sec. en Hans Schouten 100 m 11.7 sec. De laatste vier atleten zorgden boven dien voor een overwinning op de 4x100 m estafette in 47.4 sec. II.S.V.-NIEUWS De eerste kompetitiewedstrijd is weer achter de rug en ik geloof dat we niet ontevreden mogen zijn over de presta ties, Vooral de overwinning van het 1ste is een goede stimulans voor de verdere kompetitie. Het was een pittige wed strijd, waarin bij vlagen goede kombina- ties en knap voetbal werd vertoond. Vooral na de 2 0 voorsprong, door doel punten -van J. Zoon en H. Spaans, viel de dwang om doelpunten te maken weg. Daardoor kwam er nog meer rust in het elftal en konden de aanvallen met de nodige inzicht worden opgezet. Dit re sulteerde in een paar prachtige aanval len en als de lat West Frisia niet ge holpen had bij twee keiharde schoten van W. v. d. Laarschot en de paal bij eenzelfde poeier van P. Ranzijn, dan had de overwinning nog groter geweest. Nu valt er na één wedstrijd nog niets van te zeggen, maar een goed begin is het halve werk en bovendien blijkt ieder jaar weer op het eind van de kompetitie hoe kostbaar de punten zijn. Hier volgen de uitslagen van de overige elftallen van zondag 9 september: H.S.V. i- West Frisia 2—0 H.S.V. 2—DOG 2 0—3 H.S.V. 3—Go Ahead 2—2 Kolping BoysH.S.V. 4 01 AFC '34—HSV 5 0—6 HSV 6—Vitesse 9 1—0 Hugo Boys 3—HSV 7 0—2 HSV 8Sporting S 3 42 Alkmaarse Boys II—HSV 9 09 HSV 10—St. Adelbert 8 3-D Bergen 8—HSV II 0—4 Zondag a.s. gaat het éérste naar Always Forward. Vanouds een geduchte tegen stander niet in de eerste plaats door het fanatieke publiek, hetgeen steeds in grote aantallen hun club pleegt aan te moedigen, maar ook door de grote inzet van deze jongens. Ze zullen echter een krachtig HSV ontmoeten, hopelijk ge- ruggesteund door een grote schare van meegekomen supporters. Nu wij het toch over de supporters heb ben willen wij deze nog even attenderen op de doelpuntenaktie, bestemd voor de nieuwbouw. U weet het wel, voor ieder doelpunt dat het eerste elftal maakt be taalt u een kwartje, het is niet veel, maar vele kleintjes maken een grote. Het geld wordt bij u opgehaald dus u hoeft er verder niets aan te doen. Steunt H.S.V., zodat wij ook in de toe komst UW zoon bij ons kunnen laten voetballen. U kunt zich opgeven in de kantine of bij G. Schouten, Hoogeweg 7 en P. Mo lenaar, Gertoom's Akker 13. TRIM DOOR GYM De „Klimop" keep-fit clubs voor dames en heren kunnen nog enige nieuwe leden gebruiken. Onder deskundige leiding trainen de heren op maandagavond in de zaal aan de Kerkakkers, de dames op maandagavond in de zaal Burenweg, op dinsdagavond in zaal Pastoor van Muijenweg en vrijdagavond in zaal R. I-Iondsbosschelaan. Inlichtingen worden gaarne verstrekt aan de zaal of bij A. Bruijn, Holleweg 50, telefoon 33921. BOLLENAKTIE „DE TERRIERS" De Heiloose hockeyvereniging „De Ter riërs" houdt deze week haar jaarlijkse bollenaktie onder het motto: „Laat Ter riërs bloeien in Heiloo". A.s. vrijdag en zaterdag 14 en 15 september zullen club leden bij u thuis gevarieerde bollenpak- ketten aanbieden van gegarandeerd pri ma kwaliteit. Maar het voornaamste is dat de vereniging, met uw onmisbare steun, aan een paar honderd vooral jeug dige leden, voort kan gaan een gezonde vrije-tijdsbesteding te bieden. In het ko mende voorjaar kan héél Heiloo mooi zijn door de bloeiende bolgewassen van „De Terriërs". Afgelopen zondag was weer de eerste echte hockey-zondag. Het prachtige weer zorgde voor een leuk aantal be langstellenden en Heren 1 behaalde in een goede wedstrijd een 20 overwin ning op De Reigers. JEUGD VISSEN Afgelopen woensdag organiseerde het jeugdbestuur van D.V.W. een viswed strijd voor de jeugd van Heiloo, dit in verband met het 25-jarig jubileum van onze koningin. Mede begunstigd door het schitterende weer was de opkomst van de jeugd zeer groot. Ongeveer 120 kinderen namen aan de viswedstrijd deel. Het Oranjekomitee had zich niet onbe tuigd gelaten wat de prijzen betrof, twee enorme tafels lagen vol met allerlei prij zen, o.a. hengels, voetballen, boeken enz. Als nummer 1 en onbetwiste winnaar kwam in aanmerking P. van Brussel met 38 stuks; 2. P. Plomp 32 st., 3. P. Dekker 24 st., 4. P. Groefsema 23 st., 5. J. Buis 20 st., 6. T. How 20 st., 7. P. Hummel 20 st., 8. H. van Willigen 18 st., 9. R. Haanraads 17 st. en 10. J. van Twuiver 10 stuks enk. enz. Er werdén ongeveer 80 prijzen en prijs jes uitgedeeld. Het was dus een echt vis- en prijsfestijn. Tijdens de prijsuitreiking werden de kinderen getrakteerd op ran ja, nougat, kauwgom enz. Alles bij elkaar genomen was het weer een gezellige en fijne viswedstrijd. Ook langs deze weg een woord van dank aan controleurs en degenen die aan dit ge slaagde visfestijn hebben meegewerkt. En tot ziens bij de volgende keer. Programma voor zondag 16 Always Forward 1HSV 1 't Gooi 2—HSV 2 AFC '34 3—HSV 3 HSV 4—St. Adelbert 2 HSV 5Vitesse 8 Bergen 4HSV 6 HSV 7—St. Adelbert 5 LSVV 5HSV 8 HSV 9—AFC '34 11 HSV 10Koedijk 5 HSV 11—SVW 16 „LIMMEN"-NIEUWS Na onderbreking van enige jaren krijgt het le elftal weer eens gelegenheid strijd op te nemen met onze zuidelijke buur U.S.V.U. In vroegere jaren was deze strijd een van de meest spannende. Nu, na tijd- en systeemverandering, hopen wij in ieder geval op een sportieve ont moeting. Voor de thuisblijvers treedt het 2e elftal voor het voetlicht tegen L.S.V.V. 2. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 16 september: U.S.V.U. 1—Limmen 1 14.30 uur Limmen 2L.S.V.V. 2 14.30 uur A.F.C. '34 5Limmen 3 14.30 uur De Rijp 4—Limmen 4 12.00 uur Limmen 5S.V.W. '27 8 14.30 uur Limmen 6U.S.V.U. 6 12.00 uur A.F.C. '34 8—Limmen 7 14.30 uur Limmen 8Zeevogels 5 12.45 uur Go Ahead '18 6Limmen 9 12.00 uur Junioren A: Zeevogels 1Limmen 1 12.00 uur Limmen 3—D.T.S. 1 H-00 uur Zaterdag 15 september Junioren A Limmen 2Foresters 2 Junioren B: Limmen 1Vrone 1 Bergen 2—Limmen 2 Jong Holland 5Limmen 3 Junioren C: U.S.S.V. 1—Limmen 1 U.S.V.U. 5—Limmen 2 Bergen 3Limmen 3 16.15 uur 15.00 uur 14.00 uur 15.00 uur 15.00 uur 16.15 uur 15.15 uur Wilt u uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyacinthenlaan 24 - Limmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338 Zoals gewoonlijk gaf Van Schagen Mode ook gisteravond in het Gulden Vlies een modeshow voor een totaal uitverkocht huis. Vrouwen zijn geïnteresseerd in mode. We zijn altijd weer nieuwsgierig naar wat de grote „modejongens" voor ons he" ben ontworpen. Na het aanschouwen van een ongeloof lijk aantal modellen kunnen we er op zijn minst redelijk tevreden mee zijn. De nieuwe mode is fijn draagbaar, erg vrouwelijk en biedt vele kombinatiemo- gelijkheden. Opvallend zijn de kleuren camel en zwart. Deze kleuren vindt je ook steeds weer terug in allerhande kombinaties maar ook grijs, paars, bil- jartgroen, vermiljoenrood en blauw zijn september 14.30 uur 11.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 14.30 uur 10.00 uur Ziezo, dat was het'weer voor deze week. Wij willen nogmaals graag benadrukken dat iedereen altijd van harte welkom is op het HSV-komplex. Vooral ook op za terdag is het een lust voor het oog al de jongeren te zien spelen. Wilt u niet vergeten dat het eerste se nioren-elftal bij thuiswedstrijden steeds begint om 14.00 uur? het komende seizoen ,,up to date". De roklengtè is weer iets langer gewor den, ook voor de jonge vrouw maar dan wel zwierig, veelal met plooien. Grote flaphoeden, shawls en colliers zijn weer helemaal „in" en ook onze panty's pas sen we bij de nieuwe modekleuren aan. Erg praktisch vcor onze goed verwarm de woningen is de „overdress". Vroeger bititelden we zoiets met het schone woord „overgooier". De uitvoering van die overgooier heeft wel een totale me tamorfose ondergaan. Je kunt zo'n over dress met of zonder mouwtjes, als een voudig maar chique jurkje dragen maar je'kunt er even zo vrolijk een gezellige blouse onderaan trekken. De keuze in fijn draagbare blouses is werkelijk enorm. Ze zijn er in ruiten, gestreept en in effen tinten met een shantung effekt. De lange broeken zijn overigens de we reld niet uit. Het huis Lucia biedt ons wat dat betreft veel kombinatiemoge- lijkheden. In alle modetinten kun je vrij wel eindeloos kombineren. Om de herfststormen te trotseren trek ken we er een gezellig kort jasje bij aan. Bijzonder exclusief zijn wat dat betreft de Euro-curlmanteltjes. Dit zgn. krulle tjes-bont staat erg sportief en is heerlijk in het dragen. Aan die lange pantalons is overigens wel wat gesleuteld. Het al te strakke om onze „brede heupen" is er wat uit en de wat minder wijd uitlopende pijpen kre gen weer een omslag. Ook de befaamde broekpakken voor buiten zijn nog in de mode. De uitvoering hiervan is wat speelser geworden. Een geweldige serie Erle-mantels trok aan onze ogen voorbij. Qua elegance en uitvoering is Erie een klasse apart. Van Schagen Mode heeft hiervan de alleen verkoop in de gehele omtrek. Erle-man- tels zijn er voor de jonge vrouw maar evenzeer voor de oudere generatie. De mantels en mantel kostuums zijn veelal van een sportieve chique. Vooral tweed spreekt deze winter een woordje mee. Bontkragen hebben we niet gezien. Gooi de mottenballen dus maar niet weg. Ze kunnen u de komende winter nog uitste kende diensten bewijzen. Zowel de korte als lange mantels kun nen met of zonder bindceintuur gedra gen worden. Jurkjes zijn er te kust en te keur. Fijn draagbaar en fraai van kompositie zijn de jurkjes en deux pièces van Kijo en Lucie Linden alhoewel ook de Ara-en sembles veel succes oogstten. De soepele, haridbedrukte jurkjes zijn gebleven maar dan wol in de nieuwe modekleuren. De mouwtjes van de'effen jurkjes zijn vrijwel overwegend kort. We dragen er een jasje over of een blouse onder. Naast een aantal zeer aparte haute couture modellen van Dickman vielen toch ook weer de een voudige maar chique zwarte jurkjes erg in de smaak. Dit zwart vinden we ook terug in de avondkleding. Voor het jonge meisje zagen we een droom van een pak. Een pantalon van fluweel en een smoking-jasje van taft-moiré ge completeerd met een witte blouse. Het is wel even wat anders dan de eeuwige spijkerbroek alhoewel je met zo'n flu welen broek natuurlijk moeilijk op de fiets of brommer kunt gaan zitten. An dersom gaat eigenlijk ook niet. Het wordt wel gedaan maar raakt eruit. We krijgen er weer zin in om ons echt te kleden voor een avondje uit of een ge zellig feestje thuis. Zowel de voortreffelijke ladyspeaker me vrouw A. Maas alsook de .mannequins kregen na afloop een schitterend boeket rozen uit handen van de heer v. Schagen. Deze rozen en de kleurige versiering van de zaal werden verzorgd door Guus van der Linden. Met een daverend applaus werd deze fijne modeshow besloten. Tamara. BEGRAFENIS VERENIGIN G belast zich met BEGRAFENISSEN CREMATIES en TRANSPORTEN voor de kostende prijs Geen leden - geen kontributies Uitvoerder: A. KLAASE Straatweg 121, Heiloo Telefoon 31521 b.g.g. 31009 of 30306 A. N. BOERMA Raadhuisweg 11, Heiloo Telefoon 31009 b.g.g. 30306 Speelgoed totempaal; paspoort J. M. Hartkamp; schildpad; zwemabonnement en zwemkleding in tas; zonnebril met donker montuur; sleutel aan bruine ve ter; sleutelbos van autobedrijf Zwart; blauwe aansteker; benzinedop; schild pad; zwarte tas met regenbroek en rode broodtrommel; boxer met witte bef; lichtbruine pukkel met broodtrommel en Joegoslavisch woordenboek; 5 sleu tels; heren bril met donker montuur in zwart lederen koker; rood-witte auto ped. Inlichtingen: woensdag en zaterdag tus sen 2 en 4 uur op het groepsbureau der Rijkspolitie te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 5