IIUWSBL AD V O OR HEIL makeiaanfj wvan steeg V.V.D. Gp Oroot TEL. 31313 KMGens GESLOTEN gedurende 1 week Fa. i. J. Pantekoek, ing. MINIVAGUE f 1 5.— Kapsalon „Betty' Wegens verbouwing vanaf donderdag 20 september TAXI ZWART HANRAADS SCHOENEN Voor dames die geen permanent willen BEMIDDELING BIJ AANKOOP EN VERKOOP VAN ONROERENDE GOEDEREN ,<j TAXATIES-ASSURANTIËN VZ GROTE BELANGSTELLING BIJ OFFICIëLE OPENING van „sluis"internaaf „Buitenzorg" Wordt nu lid Sekretariaat: v. d. Feen de Lilleweg 5 Telefoon 31914 Grofe sortering BLOEMBOLLEN I RANZIJN Volgende week raadsvergadering 25 jaar Humanistisch Thuisfront AFVALSTOFFEN ZWARTE GROND Ophalen grof huisvuil Expositie wandkleden en schilderijen Turfmolm, Tuinturf, Stalmest, Potgrond, VAM RANZIJN JUWELIER K Herman Kwaad De echte,onnavolgbare franse schoenen in de mooie kleuren en m&l't leren dien zijn it 3frVêsbQ3rI Kictërs z'jn alléén echt me,t de naam op de hiel-- iet-op Van Aostastraat 28 - Heiloo - Telefoon 31316 Heemskerk 1ste in B-klasse Firma J. J. Pantekoek in modern jasje VOGELLIEFHEBBERS, WEEKREKLAME: Aantal wielrijders net zo erg als sommige autobestuurders Speciale aanbieding Een voerbakje gratis Nationale Reclasseringsactie 23.1% van de inwoners van Heiloo (is lid van de bibliotheek A. SCHOUTEN ZN V.V.D. afdeling Heiloo „Huize Frisia" gesloopt 31e JAARGANG No. 27 19 SEPTEMBER 1973 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 TorenJaan 13 - Heiloo Tel. 02200-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is ,niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.00# exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 20 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. incl. wassen en watergolven FAZANTENLAAN 9a - EGMOND-BINNEN TELEFOON 02206-1066 Alleen volgens afspraak xZ\ KENNEMERSTRAAiVi/EC 334 0Vi T/0 KERKELAAN HEILOO BLsN LID N.B.M. (02200) 306IL 7 LID MAKELAARSBEUHS N H.N Vorige week donderdagmiddag had de officiële opening plaats van het „sluis"- internaat „Buitenzorg", onderdeel van het Psychiatrisch Centrum „St. Willi- brord". „Buizenzorg" is gelegen aan de overzijde van het „Centrum" op de Kennemer- straatweg. Voor een deel in de uit 1877 daterende boerderij en nieuwbouw, ver richt door het aannemersbedrijf De Nijs uit Walmenhuizen. Ontwerper was de heer W. M. van Hecke, chef van de tech nische dienst van het „Centrum". Voor deze officiële opening (de verpleeg den hadden al enige tijd geleden hun intrek genomen in „Buitenzorg"), be stond grote' belangstelling. Zo zagen wij naast bestuursleden van de stichting „St. Willibrord", de geneesheer-direkteur dr. A. J. A. M. Wijffels, de oud-geneesheer directeur dr. J. P. de Smet, de econo- miseh-directeur br. F. J. M. van den II irk, medisch en verplegend personeel, burgemeester II. Hoekstra, wethouder mevr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot en zij die zo nauw betrokken zijn bij „Buitenzorg"de bewoners van dit sluis- internaat. „Alle aktiviteiten waarvan u vandaag het resultaat kunt zien, zijn er uiteinde lijk op gericht de bewoners de helpende hand toe te steken." Dank bracht hij aan allen die in de een of andere vorm aan de totstandkoming van „Buitenzorg" hebben meegewerkt: de medische en verpleegkundige dienst, de technische- en interne dienst en de aannemer en onderaannemers. De heer Wigman releveerde het ontstaan van „Buizenzorg" in woningen aan de Vos- senakkers, acht jaar geleden. „Het was de bedoeling om naast eén gezinsvervangend verblijf, vooral aan meer systematische kosthuistraining te gaan werken. Het „sluiskarakter" werd in die tijd sterk beklemtoond en de hui zen aan de Vossenakkers zijn toen dan ook opgezet als een zogenaamde sluis- internaat èn tevens gezinsvervangend te huis. Gedurende de eerste jaren was dan ook de doorstroming goed. Daarna volgde onvermijdelijk een ^troomvertra- ging, waardoor het gezinsvervangend as pect meer en meer op de voorgrond kwam te staan," aldus dhr. Wigman. Spreker zei dat de zo noodzakelijke groepsbenadering en een goede begelei ding aan de Vossenakkers niet goed te realiseren was. De heer Wigman stelde vast dat de snel veranderende inzichten in het nieuwe komplex wel te realiseren zijn. Het mi- EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTMJVERHEIO SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEÊN, enz. vindt it in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heercnweg 211 Telefoon 31166 Heiloo STATIONSWEG 88 l ii4«1 (naast Supermarkt De vlug in top De hoofdverpleegkundige, die de leiding heeft gekregen van „Buitenzorg", de heer Ad. van Erve, uitte zijn vreugde over de totstandkoming van bet inter naat. „We zijn al helemaal gewend en 't. is fijn voor de wijze waarop hier ge werkt kan worden," aldus dhr. v. Erve. „Het is groot feest op „Buizenzorg", het is ons huis geworden. De uitvoering en de wijze waarop het ingericht is heeft alle verwachtingen overtroffen. Dit ge zinsvervangend huis is of het ons eigen huis is. Zo sprak de enthousiaste heer Van Erve. Even enthousiast was één der bewoners „Het is zulk een prachtig huis geworden dat het gevaar zou kunnen bestaan dat tijdelijke bewoners niet meer naar hun eigen huis zouden willen Hij toonde zich zeer dankbaar en dankte allen die aan de bouw cn inrichting hebben mee gewerkt. De voorzitter van de Stichting Psychia trisch Centrum „St. Willibrord" de heer J. B. L. Wigman hees a's teken ran officië'c ingebruikname de Nederlandse dViek'elir in top. Geniaalst in een wel uitzonderlijk mooie binnentuin (aange legd door de Heiloose hovenier R. W, van Hareghem Na gezegd te hebben dat het voor de Stichting „St. Willibrord" een bijzondere dag was, heette de heer Wigman in de allereerste plaats welkom de bewoners van „Buizenzorg". (naast Supermarkt) Volgende week vrijdag, 28 september, komt de raad weer bijeen. In onze vol gende „Uitkijkpost" hopen wij een aantal van de belangrijkste agendapunten te publiceren. Een feestgave wordt gevraagd Het Humanistisch Thuisfront bestaat 25 jaar. In die 25 jaar zijn er vijf Humanis tische Militaire Tehuizen tot stand ge komen en hebben duizenden dienstplich tigen de weg gevonden naar deze huizen. Waar zij o.a. kunnen studeren, discus siëren en creatief bezig kunnen zijn. De huizen van het Hum. Thuisfront staan in Amersfoort, Nunspeet, 't Harde, Havelte en in het Westduitse Seedorf. Hoewel het werk van het Humanistisch Thuisfront door de overheid gesubsidi eerd wordt is de financiële situatie toch niet zoals men het wel graag zou v illen. Temeer omdat er plannen klaar liggen voor uitbreiding en verbouwing van de tehuizen. Daarom doet het Humanistisch Militair Thuisfront op hen welke belang stelling hebben voor dit werk het Thuis front financieel te steunen, door een feestgave. Het gironummer van het H.T. is 20540, Weteringschans 251, Amster- dam-C. V Voor uw nisterie van Volksgezondheid verleende haar medewerking en dat het aantal bewoners, in verhouding tot de Vossen akkers, kon worden uitgebreid. Er is plaats vr.or 30 personen. „Alle bewoners gaan iedere dag naar hun werk. Zij funktioneren in de maatschap pij zoals u en ik, ieder met zijn eigen mogelijkheden. Het begeleidend team heeft er naar gestreefd een zodanige leefsituatie te benaderen, waar privacy en de ontspanning maximale kansen krijgen," aldus de voorzitter van „St. Willibrord". Spreker beklemtoonde dat vooral het kontakt met de maatschappij voorop staat. „De begeleiding is gericht op meer zelfstandigheid en het dragen van 'n stuk eigen verantwoordelijkheid." Het begeleidende team bestaat uit ver pleegkundigen, sociale werkers, een psy chiater en een psycholoog. per zak, per nr voordelig STATIONSWEG hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Zoals al eerder gepubliceerd, is sinds enige tijd dinsdag de aangewezen dag, waarop grof huisvuil gratis wordt onge haakt na opgave hiervan aan hu" ge meentehuis (administratie openbare werken Nu komt het regelmatig ^voor dat het aangeboden vuil niet of nauwelijks wordt verpakt. Veel kostbare tijd gaat hierdoor onnodig verloren. Voor een snelle afvoer is het noodzakelijk dat bijvoorbeeld tak ken, struiken en bomen eerst in stukken worden gezaagd en daarna goed gebun deld in kleine omvang worden aange boden. Het is natuurlijk ook belangrijk ander vuil goed te verpakken. Met het oog op de komende herfst, waar in veel tuinafval moet worden afgevoerd, wordt hiervoor bijzondere aandacht ge vraagd. Tine Zomerdijk-Poelsma gaat exposeren in „De Zevensprong" aan de Ewisweg. Zij zal van woensdag 26 september tot en met zondag 30 september wandkleden en schilderijen laten zien. Tine Zomerdijk-Poelsma, in 1936 in Hei loo geboren, was enige jaren lid van de schilder- en tekenvereniging „Tintoret to" waarvan de heer Heeck, in Heiloo en Wijde omgeving geen onbekende, artis tiek leider is. De exposante liet al enige malen haar werk elders zien, o.a. in Alkmaar (ex positie Groot Nieuwland en in Galerie Dijk I). De expositie is dagelijks geopend van 2 tot 5 en van 8 tot 10 uur. Na vastgesteld te hebben de ontwikke ling op het terrein van de psychiatrie, zei de lieer Wigman: „Al experimente rend zuilen we verder moeten gaan. Van daag heeft u gezamenlijk een deel van een aantal gedachten en ideeën in een moderne vorm opnieuw gecreëerd en ik neem aan, dat er nu al weer allerlei vraagtekens worden gezet." Bewoners in drie groepen Het huis is zo ingedeeld dat drie groepen van tien verpleegden er in woonachtig kunnen zijn, met de daarbij benodigde voorzieningen. Elke groep heeft een groepsbegeleider. Dr. J. H. M. Werten- broek was zo vriendelijk om ons door „Buitenzorg" te leiden. Hij deed dit op een wel spontane wijze. De verpleegden kunnen ieder op hun eigen wijze hun kamer inrichten. Wij za gen er met een wel bijzonder huiselijke sfeer, met veel bloemen en planten. Elke afdeling heeft zijn huiskamer, eigen toi letten. doucheruimte en een keukentje. Alleen nodig om iets extra's te bereiden, want het eten wordt betrokken van het „Centrum". Op de zolder van de voor malige boerderij is een gemeenschaps ruimte waar de verpleegden van alle drie groepen elkaar kunnen ontmoeten voor allerlei aktiviteiten maar waar vooral gezelligheid gezocht zal worden om met elkaar te praten. Voor de medische staf en de staf van ver plegend personeel zijn er ook aantrek kelijke kamers ingericht. Nergens krijgt men het gevoel dat men in een onder deel van het Psychiatrisch Centrum is. wat dan ook de bedoeling is van deze moderne opzet. Een echt gezinsvervan gend tehuis, een begin voor een gehele opname in de maatschappij. STATIONSWEG 88 naast Supermarkt Kennemersti-aatweg 414 - Ileiloo Telefoon 02200-30799 Zojuist ontvangen: I)e allernieuwste modellen HORLOGES C'ertina - Prisma - Helicon Ook het assortiment siera den is weer uitgebreid. Aanbieding: tinnen wandborden, 25-jarig jubileum koningin Juliana nu 35. lm? TM nk&r :&rJe/lcls.71 OZO-SZZ4S1 bij brandweerwedstrijden in Heiloo Vorige week donderdagavond werd het eerste deel van de brandweerwedstrijden gehouden in plan Mariënstein. In een in aanbouw zijnde flat was een denkbeeldi ge uitslaande brand geprojekteerd, aan geduid met lampen en zgn. „vlammen- borden". Twaalf ploegen in de B-klasse traden aan om hun krachten te meten. Om 19.00 uur werd het startsein gegeven voor het korps Limmen om als eerste de brand te bedwingen. Mede door een vlotte organisatie kon reeds om 23.00 uur het brandweerkorps' Castricum als laatste het wedstrijdterrein verlaten en zich evenals z'n voorganger naar de ka zerne aan de Raadhuisweg begeven. Toen om 23,30 uur ook de jury en andere me dewerkers, in totaal 150 man, een plaats hadden gevonden in de bovenzaal kon burgemeester Hoekstra de uitslag be kend maken. Rest ons nog te vermelden dat twee leden van het Rode Kruis de gehele avond aanwezig waren, iets wat, gezien de situering van het objekt beslist geen overdreven maatregel was. De uitslagen waren als volgt: 1. Heemskerk 359 pt., 2. Langedijk 2 352, 8. VV armenhuizen 352, 4. Oudorp 321, 5. Limmen 314, 6. Akersloot 307, 7. Ob- dam 299, 8. Castricum 283, 9. St. Pan- eras 276, 10.' Egmond-Binnen 276, 11. Uitgeest 268, 12. Egmond aan Zee 205 pt. Morgen A-klasse in aktie Morgen, donderdag 20 september komt de A-klasse in aktie. Samen met een in het voorjaar van 1974 te houden theorie wedstrijd telt de uitslag hiervan voor een promotie-degradatie competitie. „Je moet steeds met je tijd meegaan" zegt de heer J. J. Pantekoek en om deze woorden waar te maken gaat er de ko mende week heel wat gebeuren met het bekende pand aan de Van Aostastraat waar een keur aan huishoudelijke arti kelen, radio's, televisietoestellen en grammofoonplaten staat uitgestald. Met een totaal nieuw interieur van Ab stracta zal men de reeds aanwezige win kelruimte van 113 m- voor de volle 100% gaan benutten. De midden in het pand staande trap zal verwijderd worden en in plaats hiervoor zal een hypermoderne „shop" verrijzen waar allerhande kleine artikelen te koop zullen zijn. Om deze totale gedaanteverwisseling zo snel mogelijk te kunnen realiseren zal de fa. Pantekoek morgen haar winkel deur voor een week op slot doen. Vrijdag 28 september a.s. kunt u hier 's morgens om 7.30 uur weer terecht. Aan verbouwen en uitbreiden is de heer Pantekoek zo langzamerhand wel ge wend geraakt. De zaak bestaat nu bijna 30 jaar. In 1945 stond op dezelfde plaats nog een eenvoudig woonhuis met erker. Hier werden de eerste schreden gezet op een pad dat steeds breder uit zou lo pen. Wie dacht er toen aan een vaat wasser, televisie, mixer en noem maar op. Het kwam allemaal op de markt in een zeer snel tempo. In ditzelfde tempo werd de zaak uitgebreid en ook het per soneel en de klantenkring groeide mee. Momenteel werkt men met 5 zeer vak kundige krachten die alle benodigde di ploma's op zak hebben. Do verbouwing is in handen van de fa. Rus. Het schilderwerk wordt verzorgd door het schildersbedrijf C. Klaver en de stoffering door woninginrichting De Groot. Het elektrisch gedeelte is vanzelfspre kend in eigen handen. Volgende week vrijdag kunt u het resul taat met eigen ogen aanschouwen. kwaliteit vogelzaden en goede voorlichting geeft betere resultaten. 5 kg KANARIEZAAD 5.— 5 kg PARKIETENZAAD 4.— 5 kg TROPISCH ZAAD 4.— 5 kg ONKRUIDZAAD 3.— Tevens alle soorten krachtvoer en een grote kollektie vogels. STATIONSWEG 81 - HEILOO TEL. 30789 Alle bekende merken o.a. Van Bommel, Avang, Sioux, Smits, Cristall en Piedro. Zaterdag tot 6 uur geopend, 's Maandags de gehele dag gesloten. We hebben nogal eens aandacht besteed aan het lukraak parkeren van auto's. Soms op plaatsen waar het niet is toe gestaan en/of waar een zinnig mens van zegt: „moet dat nou zo." En dit terwijl er in Heiloo, we mogen het hier gerust wel zeggen, volop parkeergelegenheid is. Niet alleen autobestuurders maken het anderen, onnodig, moeilijk. Zo ergeren we ons meermalen aan de manier waar op wielrijders en bromfietsberijders hun vervoersmiddel ondoordacht neerzetten op trottoirs. Zó zelfs, dat voetgangers soms worden gedwongen de rijbaan op te zoeken. Indertijd wezen wij daar ook al op, waar het betrof de Raadhuisweg. In dezelfde, erge mate handelen bezoe kers aan boekhandel Deutekom. Voor de ingang aan de Van der Veldenstraat staan soms vier tot vijf fietsen schots en scheef voor de ingang. En dan te weten dat er aan de Heerenweg-zijde van deze zaak zeker wel een 25 staanders zijn ge plaatst voor fietsen. Het is blijkbaar net als met dat soort autobezitters, welke te beroerd zijn om een paar meter te lopen. In de leeszaal lagen ter lezing, in het voorbije verenigingsjaar, 145 dag-, week en maandbladen. De algehele leiding van de bibliotheek was bij mevr. Hoffman. In haar verslag dankt mevr. Israël, namens het bestuur, mevrouw Hoffman, de assistenten en de vele uitleenhulpen voor het uitstekende werk dat zij hebben verricht. De sekretaresse gaat in haar jaarverslag in op de verhouding tot dc Provinciale Bibliotheek Centrale, waarvan de Hei loose bibliotheek haar boeken betrekt en deskundig personeel verstrekt. Mevr. Israël constateert in het verslag <ie medewerking van de zijde van het gemeentebestuur, zodoende kon in no vember een gesprek gevoerd worden over het stichten van een filiaal in „Zuid- West". Gedacht werd aan een vestiging in het te stichten sociaal-cultureel cen trum in dit deel van de gemeente. Daar dit nog wel 4 a 5 jaar kan duren spreekt de sekretaresse in haar jaarverslag van een tussenoplossing. (Zoals bekend is de ze tot realisering gekomen en zal begin november, in een voormalige noodschool aan de Ewisweg, in gebruik genomen worden. Mevr. Israëls gaat in haar verslag ook in op de financiële toestand van de biblio theken, in het bijzonder die van Heiloo. Bij aankoop van: 5 kg Marmotten- of Konijneiivoer STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend De jaarlijkse landelijke reclasseringsac tie wordt dit jaar gehouden in de week van 17 tot en met 23 september. Ook reeds in het verleden hebt u uw medewerking hieraan gegeven, en de kollektanten niet met lege handen weg gezonden. En dit jaar zullen wij u ook weer vragen om een bijdrage, teneinde het werk van de gezamenlijke reclasse- ringsinstellingen mogelijk te blijven ma ken. De aktie gaat onder het motto: „Eens geboekt, voorgoed afgeschreven?" U kunt ons helpen, te voorkomen, dat een kleine groep medeburgers niet „le venslang" krijgt, en mede ten gevolge daarvan onder de druk van teleurstelling en verbittering opnieuw tot crimineel gedrag komt. U zult het er mee eens zijn, dat wat nu in het motto nog als vraag wordt gesteld, geen werkelijkheid mag worden. In ons aller belang. Indien u niet door een kollektant bent bezocht gedurende deze week, kunt u uw gift storten op postgiro 1417 t.n.v. de Alg. Bank Nederland te 's-Gravenhage met vermelding van t.g.v. rekening nr. 51 31 10 272p (Nationaal Bureau voor Reclassering). Het plaatselijk comité. Het afgelopen jaar 154.563 boeken uitgeleend Fonotheek, wegens gebrek aan middelen, nog niet van start Mevr. Israël, sekretaresse van de Alge mene Openbare Bibliotheek en Leeszaal vermeldt in haar jaarverslag een aantal interessante gegevens. Er blijkt uit dat het ledental in één jaar steeg van 3949 tot 4372. Ofwel 23.1% van het inwoners aantal. Hiervan zijn 2258 volwassenen (82 van hen zijn bejaarden, welke boe ken betrekken uit de bibliotheken van verzorgingstehuizen, welke verzorgd worden door de openbare bibliotheek) en 2114 jeugdleden. Het afgelopen jaar werden niet minder dan 154.563 boeken uitgeleend en wel onderverdeeld in de volgende rubrieken; voor volwassenen: 56.077 romans en 35.531 studieboeken; voor de jeugd was het als volgt; 39184 verhalen en 17.558 studieboeken. STATIONSWEG 65-67 - TELEF. 30286 met veel parkeerruimte. Elke vrijdagavond geopend Financiële zorgen „Wat betreft de financiële stand van za ken van de bibliotheek in 1972, evenals in 1971, kan het bestuur slechts opmer ken, dat deze meer clan zorg baarde". Men kwam aan het allermeest noodza kelijke vervanging van kinderboeken niet toe, wat geen overbodige luxe zou zijn. Maatregelen werdén dan ook drin gend noodzakelijk; o.a. moest overge gaan worden tot kontributieverhoging. Men vond ten opzichte van de subsidie aanvraag men toch op z'n minst de ma ximaal toelaatbare kontributieprijs zou moeten invoeren, aldus het verslag. De direktie van de P.P.C. en een aantal bestuursleden voelden daar niet veel voor; zelfs kwam naar voren dat zij liever zagen afschaffing van de kontri- butie. Gezien de financiële situatie (stij ging van personeelskosten en boeken- huur) werd toch besloten tot de kon tributieverhoging. Gebrek aan middelen „Door gebrek aan middelen, waarvoor men in dit jaar geen oplossing kon vin den, moest het bestuur haar plan tot opluchting van een fonotheek, helaas, laten varen. Graag had het bestuur deze vorm van dienstverlening, het uitlenen van grammofoonplaten, geluidsbanden etc. ingepost in het huidige dienstenpak ket van de bibliotheek," aldus het ver slag. Bloemsierkunst Stationsweg 111, Tel. 31340 BLOEMWERK voor iedere gelegenheid Speciaal Bruids- en Grafwcrk De V.V.D. afdeling Heiloo organiseert op dinsdag 25 september 1973 een openbare bijeenkomst in „De Oude Herberg". Aan vang 8.15 uur. De V.V.D.-wethouder en de V.V.D.-raadsleden zullen een inleiding houden over o.a. de volgende onderwer pen: Het dienstencentrum in het „Open Huis" Financiële aspekten van de gemeente De ontwikkeling van het onderwijs in Heiloo De totstandkoming van het rekreatie- plan. Vanzelfsprekend is er gelegenheid tot het stellen van vragen over deze en tal van andere onderwerpen en problemen de gemeente Heiloo betreffende. Alle be langstellenden, ook niet-leden, zijn op deze discussie-avond van harte welkom. Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Winkelcentrum 't Loo is men de afgelopen dagen ook overge gaan tot afbraak van „Huize Frisia" aan de v. Aostastraat. Eertijds was het een woonhuis, later een pension voor bejaar den. Een viertal jaren was de dienst van sociale zaken er in gevestigd. Een aantal weken heeft het nog goede diensten be wezen aan de tam. v. Eikeren, wiens kapsalons door brand zwaar beschadigd werden. De vrijgekomen grond zal inge richt worden als parkeerterrein.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 1