SOCIALE WETGEVING KAANDORP K-MARKT R00SVICEE 279 BROOD 87 SUIKER 110 PILS 368 PATE Ie parfait 9 O BRUINE BONEN 79 INPAKPAPIER 219 109 279 295 79 BESSEN 135 119 89 69 79 ONS NIEUWE POSTKANTOOR IS GEOPEND Verkade chocolade letters Fijne vleeswaren Vaste lage prijzen 110 NU 92 NU 92 NU SOCIALE WETGEVING Voor de SINT NIC0LAAS: DR00GSTUKJES A. SCHOUTEN ZN. Met Brian Davies naar Canada Een avond samenspel en -zang Frisbee, Amerika's populaire werp- en vangspel nu ook in Nederland Voor de SINT NIC0LAAS: Agave-, Yucca- en sinaasappelplanten A. SCHOUTEN ZN. Tien verenigingen hebben interesse om contact op te nemen Voor de SINT NIC0LAAS: Kunststof plantenbakken A. SCHOUTEN ZN. Openbare bibliotheek Heiloo Scholencompetitie schaken Gevaarlijke situaties kunnen ontstaan Westerveg Hoek Ewislaan EIGEN PARKEER TERREIN Dubbefles van 349 nu ELKE DAG VERS gesneden wit of bruin kilopak altijd Krat 1 2 fles BAVARIA van 468 nu 115 grams blik van 66 nu Literblik van 98 nu GROOT per stuk van 230 NU KLEIN per stuk van 115 NU PRALINé per stuk van 285 NU Roomboter banketletters nu 2 Rollen nu AROSA WIJN Frambozen van 265 nu Salustiana sinasappelen 2 kilo 278 Harde spruiten 750 gram 98 Holl. Golden Delicious 2 kilo 139 Vers GESNEDEN SOEPGROENTE p pakje 49 100 gram CASSELERRIB NU 150 gram SNIJW0RST NU 4 rol toiletpapier van Iiterfl. up of cola van Iiterfl. chocodrank van van 8.30-12.30 en van 13.30-17 uur Behalve maandagmorgen en zaterdag UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 1973 Te koop aangeb.Woning in Centrum Heiloo bev. kamer- en-suite, 4 slaapkamers en gr. achtertuin. Vraagprijs 45.000,In ruil voor huurwoning te Heiloo, Alk maar of Limmen, met min. 3 sl.kamers en grote schuur of garage. Liefst vrijstaand of hoekwoning. Inl.: v. Aostastraat 20, tel. 02200-32685. WONINGRUIL Aangeb.: zonnige eengezins woning met 3 slaapk., Eng. kamer, vóór- en achtertuin, voor dito woning omg. Hei loo of Egmond. Brieven: Zwaluwstraat 5, Wormer- veer, C. Dresselhuizen. Te huur: Gemeiib. zomer woning. Oosterzij 9, Lim men, tel. 02205-1511. Verse Cranberries, Avocado's, Ananas, Mango's, Artisjokken A. PLOOIJER, Heerenw. 70 Poppenkast te koop. N. Mooy, Belieslaan 16 Hei loo (boerderij). Te koop: 1200 broeiramen heel glas in lijsten. P. Ligt- hart, Maalwater 9A, Heiloo, tel. 02200-30097. Meisje, 19 jaar, zoekt kamer met kookgelegenh. of gebr. van keuken in Heiloo. Br. o. no. 61, bur. v. d. blad. T.k.a.: Volkswagen 1300, type 1968 i.z.g.st. Vraagprijs 1800, Te bevr.: Vossen- akkers 44, Heiloo, telefoon 02200-30060. Reform- en Dieetartikelen A. PLOOIJER, Heerenw. 70 In ons haar-huidverzorgings instituut is plaats voor een le KAPPER (STER) Tevens KAPSTER voor eni ge dagen per week. COEN VAN DEN HOOGEN Heerenweg 57, Heiloo, tel. 30376; na 17 uur: 32002. Te koop: V D opklapbare phig-pongtafel met net en bads, prijs 40,Telefoon 02200-30990. Te koop: i.g.st. leren heren jas mt. 52; handmaaier; mestverdeelwagen. Wester- weg 72, Heiloo. Volkorenbrood van Lima en Dr. Vogel A. PLOOIJER, Heerenw. 70 Wegens uitbreiding schoon heidsinstituut gevraagd Schoonheidsspecialiste met praktijkervaring. COEN VAN DEN HOOGEN Heerenweg 57, Heiloo, tel. 30376; na 17 uur: 32002. Voor welke werkende moe der kan ik 1 a 2 schoolg. kinderen tegen vergoeding van 10,p. d. per kind opvangen. Tussen de middag en na schooltijd van 4-6 u. Ingaande na de kerstvakan tie. Br. o. no. 66, bur. v. d. blad. Te koop: een Fas to geyser, 1% jr. oud, type E.1200 L.A. Als nieuw 110,Tele foon 33224. Te koop: Kodak filmtoestel in draagtas, filmprojector Eumig, viewer en filmlasap paraat. Alles voor film dub bel acht. Tel. 02200-30785, na 19.00 uur. Garage te huur aan de Dompvloetlaan te Heiloo. Te bevr. bij: Gebr. Kaandorp, Westerweg 164 en 170, tel. 33145 en 31376. Echtpaar met volw. zoon vraagt op goede stand te huur gemeubileerde woning of ged. van woning, in Hei loo of omgeving, vanaf 10 januari tot ca. half april '74. Tel. aanb.: 02200-32193 Te koop: Plavuizen. Heeren- weg 119, Heiloo. Te koop: 2 paar stalen No ren, maat 38 en 32. Wester weg 292, Heiloo, tel. 32458. Te koop: Opel Kapitan b.j. 1963, technisch perfect. Ui terlijk moet opgeknapt wor den 150,De Hoghe Weijdt 36, Heiloo, tel. 02200- 30668. Te koop: Rieten poppen- wagentje en garage. Telef. 31966. Te koop: 1 p. hockeyschaat sen mt. 37, 1 p. Noorse tr. sch. mt. 37, 1 p. laarzen mt. 36, 1 gr. zak Bambino bouw stenen. Kanaalweg 34, Hei loo (na 6 uur). Te koop: Aquarium 35x23x 23 cm met verw., zonder thermostaat 55, z.g.a.n. kopieer-apparaat 60,2 draaifauteuils met losse kus sens. Leuningen moeten be kleed, samen 50, C. Apeldoorn, Heerenw. 148, Heiloo. Te koop: een donzen dekbed 2.00x2.00 m, plus 2 hoezen. Tel. 33719, Heiloo. Rijbewijs verlengen W. W. Sprenkeling Ewisiaan 26, Heiloo Telefoon 02200-30492 Rijbewijs vernieuwen SERVICEBURO BUUR Heiloo - Tel. 02200-32380 Verschillende vormen van vrijwillige verzekering We hebben in deze rubriek wel eens meer aandacht besteed aan de verschil lende vormen van vrijwillige verzekering, die bij de sociale verzekering mogelijk zijn. Regelmatig en met name uit de kring van toekomstige zelfstandigen be reiken ons vragen hierover. Vragen die alleszins de moeite waard zijn om ze vandaag onder de loupe te nemen. Vrijwillige ziekengeld- en arbeidsongeschiktheidsverzekering We beginnen met de Ziektewet en de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering, de WAO, die door de bedrijfsver enigingen worden uitgevoerd. Onder deze wetten vallen - zoals u wel weet - de mensen, die in dienstbetrekking werken. Maar in een aantal gevallen, die beide wetten zélf aangeven, is het mogelijk zich vrijwillig tegen loonderving bij ar beidsongeschiktheid te verzekeren. Die mogelijkheid is er o.m. voor degene, wiens verplichte verzekering tijdelijk wordt onderbroken. Tenminste als kan worden aangenomen, dat die onderbre king maar kort zal duren ofwel dat het zijn bedoeling is weer in dienstbetrek king te gaan werken als de gelegenheid daartoe zich voordoet. Verder kan ook de vrouw die bij het einde van haar ver plichte verzekering zwanger is, zich vrij willig verzekeren. Zij kan dan in elk ge val aanspraak maken op de zwanger- schaps- en bevallingsuitkering van 100 procent van haar dagloon. Dan nog degene, die na tenminste drie jaar onafgebroken verplichte verzeke ring zich als zelfstandige gaat vestigen of in het vervolg maar op een paar dagen in de week in dienstbetrekking gaat wer ken en op de overige dagen inkomsten uit niet-verzekerde arbeid heeft. Wie een beroep wil doen op deze vrijwil lige verzékeringen moet zich hiervoor binnen één maand na het einde van de verplichte verzekering aanmelden bij de bedrijfsvereniging waar de laatste werk gever bij is aangesloten. Overigens is de toelating tot de vrijwil lige verzekering voornamelijk beperkt tot degene, die hier in Nederland woont. Voor Nederlanders, die in een ontwikke lingsland gaan werken is enige jaren terug de mogelijkheid geopend een vrij willige ziekengeld-, een vrijwillige WAO- verzekering of beide af te sluiten. Hun uitkering gaat overigens pas in als zij - na hun terugkeer in Nederland - door ziekte of gebreken geen passend werk kunnen doen. Nederlanders, die in dienst van hun éigen werkgever zich in een ontwikkelingsland vestigen en daar gaan werken, kunnen ook een vrijwillige ver zekering afsluiten. Voor hen geldt dan niet de voorwaarde, dat zij pas na terug keer in Nederland recht op uitkering krijgen. Hoe staat het nu met mensen, die nooit in dienstbetrekking hebben gewerkt? Kunnen zij zich ook vrijwillig tegen in komstenderving bij ziekte of langdurige arbeidsongeschiktheid bij de bedrijfsver eniging verzekeren. Voor hen is die mo gelijkheid er in het algemeen niet. Alleen de Ziektewet staat de bedrijfsverenigin gen toe ook andere mensen dan degenen die voorheen verplicht verzekerd waren tot de vrijwillige verzekering toe te la ten. De WAO laat dit dus niet toe. Er staat wel - misschien heeft u er al eens over gelezen - een volksverzekering te gen arbeidsongeschiktheid op stapel, waar ook de zelfstandigen onder zullen gaan vallen. Met name in die kring wordt het ontbreken van een wettelijke regeling op dat gebied het meeste ge voeld. Jammer genoeg kunnen we op dit moment nog niet zeggen wanneer de nieuwe volksverzekering gaat werken. Vrijwillige ziekenfondsverzekering We gaan verder met de vrijwillige zie kenfondsverzekering, zoals die in de Zie kenfondswet is geregeld. In het algemeen is het zo - als tenminste zijn overeengekomen vaste loon niet ho ger is dan 20.900,per jaar - dat iemand die voor de Ziektewet verplicht verzekerd is ook verplicht verzekerd is tegen ziektekosten bij een ziekenfonds. We moeten hier wel een opmerking bij maken. Wie namelijk denkt dat als iemand een vrijwillige ziekcngeldverze- kering bij een bedrijfsverzekering afsluit zijn verzekering bij het ziekenfonds voortduurt, heeft het mis. Als men zich vrijwillig bij een bedrijfsvereniging ver zekert, houdt dat echt niet in dat men dan ook verzekerd is tegen ziektekosten, als medische hulp, geneesmiddelen en ziekenhuisverpleging. Daar zal men zelf een voorziening voor moeten treffen. Is iemand als verplicht verzekerde bij een ziekenfonds ingeschreven geweest, dan kan hij het fonds verzoeken tot de vrijwillige ziekenfondsverzekering toege laten te worden. Dat zal geen moeilijk heden behoeven op te leveren» als men waar kan maken dat het gezamenlijke inkomen over het voorafgaande jaar be neden de grens van de verplichte verze kering is gebleven, dus beneden 20.900 per jaar. Het is natuurlijk niet nodig zo'n vrij willige verzekering af te sluiten als men al op een andere manier tegen ziekte kosten verzekerd is. Zo zal bijvoorbeeld een gehuwde vrouw, wanneer haar verplichte ziekenfondsver zekering eindigt, op grond van de ver-# plichte verzekering van haar man gratis meeverzekerd kunnen zijn. Voorwaarde hierbij is dan wel, dat de man kostwin ner van zijn vrouw is. Nu is het bepaald niet zo, dat de vrij willige ziekenfondsverzekering alleen maar openstaat voor mensen, die niet langer in dienstbetrekking werken. Ook bijvoorbeeld zelfstandigen en be jaarden, die niet onder de bejaardenzie kenfondsverzekering vallen omdat hun inkomen daarvoor te hoog is, kunnen tot de vrijwillige ziekenfondsverzekering toe gelaten worden. Maar ook hier geldt dat hun jaarinkomen niet hoger mag zijn dan 20.900, Bloemsierkunst Stationsweg 111 - Telefoon 31340 Vrijwillige AOW/AWW-verzekering De twee laatste wetten, die het mogelijk maken de verzekering op vrijwillige ba sis voort te zetten, zijn de Algemene Ou derdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Gedurende de tijd, waarin men buiten Nederland woont of werkt, is men in het algemeen voor deze wetten niet verze kerd. Wat heeft dat voor consequenties? Wie voor de AOW verplicht verzekerd is geweest, houdt in elk geval recht op ouderdomspensioen op 65-jarige leeftijd. Voor elk nièt-verzekerd jaar wordt dan een korting toegepast. Bovendien heeft degene, die in het buitenland woont in het algemeen geen recht op het gedeelte van het pensioen, dat is gebaseerd op de jaren vóór 1 januari 1957, de datum waarop de AOW in werking is getreden. Het eindigen van de AWW-verzekering betekent in het algemeen, dat bij over lijden geen enkele aanspraak op pensioen kan ontstaan voor de weduwe of voor kinderen die door dat overlijden ouder loos worden. Deze toch wel nare gevolgen kunnen voorkomen worden door in aansluiting op de verplichte verzekering, vrijwillig AOW/AWW-premie te betalen over de periode waarin men niet meer verzekerd is geweest. Hierdoor kan men ook bij vestiging in het buitenland recht ver krijgen op het volledige AOW-pensioen op 65-jarige leeftijd. Bij overlijden van een vrijwillig verzekerde hebben zijn we duwe beneden 65 jaar of ouderloze kin deren recht op AWW-pensioen als zij aan de overige wettelijke voorwaarden voldoen. De aanmelding voor de vrijwilli ge premiebetaling moet binnen één jaar na de datum waarop de verplichte ver zekering eindigt, gebeuren. Als regel is dat de datum waarop men in het bui tenland gaat wonen of werken. Het adres daarvoor is de Sociale Verzekeringsbank, Bureau Beperkte Registratie, Appollo- laan 15 in Amsterdam. Het zal u zo langzamerhand wel bekend zijn dat Brian Davies één van de oprich ters is van de I.F.A.W. (International Fund for Animal Welfare), een organi satie die vanaf 1969 alles in het wérk stelt om vele diersoorten van een totale ondergang te redden. De bekendste aktie tot dusverre was die tegen de jaarlijkse moord op tienduizen den zadelrobben, hoofdzakelijk babies, die op gruwelijke wijze afgeslacht wer den in de Canadese St. Lawrence Baai. In het voorjaar van 1972 werd aan deze jacht een einde gemaakt door de Cana dese regering. Nu ook in 1973 deze com merciële jacht niet meer heeft plaats gevonden heeft het I.F.A.W. ter plaatse kunnen konstateren dat deze dieren veel rustiger zijn geworden. Bovendien zijn er inmiddels 140.000 zeehondenbaby's voor de knuppels, messen en geweren van de jagers gespaard gebleven. Mo menteel heeft het I.F.A.W. een nieuw gebied ontdekt voor de Atlantische kust, op 1000 km afstand van de St. Lawrence Baai, waar medogenloos wordt gejaagd op tienduizenden zeehonden en klapmut- ten, (groot soort zeehond) door Cana dese en Noorse bonthandelaren. Zij jagen met knuppels en pikhaken. Met helikop ters heeft men weten door te dringen tot in de ijzige jachtvelden tussen Cana da en Groenland. Helene Godefroy van Avro's Televizier en Jan Ottens van de Haagsche Courant hebben dit wrede be drijf met eigen ogen kunnen zien. Het I.F.A.W. zal doorgaan waarnemers mee te nemen. In samenwerking met het reisbureau Wagon Lits-Cook Reizen organiseert het Fund een reis naar Canada, met als hoofdschotel een bezoek aan de zeehon den in de Golf van St. Lawrence. Brian Davies zelf zal bij de tochten naar de kudde als gids optreden. Dit belooft een onvergetelijk gebeuren te worden. Voor meer inlichtingen hierover kunt u mevrouw Hoefer bellen, tel. 070-333717 of ditekt Wagon Lits-Cook, Sarphati- straat 6 te Amsterdam, tel. 020-62917. door leerlingen van de Muziekschool „Castricum", in Heiloo Zoals de vorige week reeds in dit blad aangekondigd, hebben de leerlingen en decenten van de Volksmuziekschool Heiloo", alsmede de bestuursleden van deze school en een aantal genodigden uit het gemeentebestuur, donderdagavond jl. kunnen luisteren naar de prestaties van enige samenspel en -zanggroepen van de Muziekschool „Castricum". Jan de Pijper, de nieuwe directeur van de Volksmuziekschool „Heiloo" ziet de bevordering van het samenspelen terecht als één van de hoofdtaken van de mu ziekschool, doch tot nu toe is hieraan nog veel te weinig gedaan. Het spontane aanbod van Cees Brugman, directeur van de Muziekschool „Castri cum", om eens te Heiloo een demonstra tie te geven, werd dan ook dankbaar aanvaard en donderdagavond was het dan zo ver, dat wij hebben kunnen horen en zien tot welke prestaties men te Cas tricum onder de enthousiaste en kundige leiding van Cees Brugman en een aantal docenten is gekomen. Vele ensembles etc. lieten zich horen Het programma was te uitgebreid om hier in zijn geheel te worden opgenomen. Behalve het schoolkoor lieten zich een tweetal blokfluitgröepen, een gitaar/ dwarsfluitensemble, een blaasensemble, een strijkensemble en het schoolorkest horen, alsmede een A.M.V.-groepje, dat experimentele geluiden ten beste gaf. Wij willen geen bijzondere prestaties ver melden, omdat het hierom - zoals Cees Brugman in zijn openingswoord speciaal vermeldde - niet in de eerste plaats gaat. Voorop staat de vreugde van het samen musiceren; deze was steeds duidelijk merkbaar en bereikte haar hoogtepunt bij het optreden van het zangkoor en het schoolorkest. Het was zonder meer een geslaagde avond en de Volksmuziekschool „Heiloo" zal thans ongetwijfeld gaan onderzoeken hoe dergelijke vormen van ensemblespel ook onder haar dak verwezenlijkt kun nen worden. Er is nog geen passende Nederlandse benaming gevonden voor de nieuwe sport, die het midden houdt tussen discuswer pen en ringgooien. In Amerika is dit gooien met plastic bordje, de vliegende schotels, een ware rage geworden. Ame rikanen, op vakantie in Europa, brachten vorig jaar een paar van die dingen, „fris bees", mee en beoefenden in de parken, op de pleinen en op de stranden hun opzienbarend spel om fit te blijven: het eikaar toewerpen van een plastic scho- Meegenomen uit Spanje: Bloemsierkunst Stationsweg 111 - Telefoon 31340 verplichtte alle studenten op zondag tweemaal daags naar de kerk te gaan. Frisbee, die genoeg had van vier uur per dag stilzitten, wilde een daad stellen. Hij, zo luidt het verhaal, pakte de tinnen kollekteschaal en gooide deze met een elegant gebaar de lucht in. Het ding vloog, met een prachtige boog, meer dan zestig meter door de kerk en belandde vlak bij de preekstoel voor de voeten van de predikant. Een nieuwe sport was ge boren. Er worden in de Verenigde Staten offi ciële kampioen wedstrijden gehouden. Wat de frisbee-aktiviteiten in onze stre ken betreft Duitsland, dat zich heeft aangesloten bij do I.F.A., is hard op weg om het eerste frisbee-land in Europa te worden. Sinds vorig jaar zijn anderhalf miljoen schotels in Duitsland in de lucht. De bekende voetbalprof Franz Beckenbauer, presi dent van de zojuist opgerichte Europese sectie van de I.F.A., bereidt momenteel de Duitse frisbee-kampioenschappen voor. In Nederland komt frisbee eveneens op gang. Honderdduizend frisbees hebben reeds hun weg in Nederland gevonden. Er komen binnenkort vier typen frisbees in de handel, waaronder lichtgevende, waarmee men ook 's avonds kan spelen. De aktiviteiten hier te lande worden ge bundeld door Frisbee Benelux te Nieu- wersluis. met het Duitse plaatsje Niederode Het gemeentebestuur van het Duitse plaatsje Niederode had te kennen ge geven kontakt op {e nemen met Heiloo. Met verenigingen in Heiloo. Het dagelijks bestuur onzer gemeente maakte dit bekend aan een 52-tal plaat selijke verenigingen. Van deze 52 ver enigingen reageerden een 15-tal: 5 nega tief en 10 positief. Deze 10 verenigingen zijn: de zangvereniging „Nieuw Leven" de groep Zeeverkenners padvinders dc muziekvereniging „Eensgezindheid (dié al uitwisselingen onderhoudt met het Duitse stadje Coesfóldt); de s.v. „De Foresters", de tennisvereniging „Heiloo" de bridgeclub „Sans Atout", de Zwem en Poloclub „Heiloo", de gym.ver. „Klim op" en de muziekvereniging „Caccilia" V.V.V. reageerde nog niet definitief De V.V.V. „Heiloo" leek eerst ook wel interesse te hebben; ze informeerde nog voor nadere gegevens, maar liet niets meer van zich horen, aldus bij informa tie op het gemeentehuis. In hoeverre kontakten tot stand komen zal afhangen van de aktiviteiten van één of meer van de 10 genoemde Hciloose verenigingen. in diverse kleuren en maten. Bloemsierkunst Stationsweg 111 - Telefoon 31340 teltje. Dit behendigheidsspel nu trok de aandacht in vele kringen. Niet alleen or ganisaties die zich bezighouden met trim men op individuele basis en de bevorde- ring van lichaamsbeweging toonden be langstelling, omdat het frisbee-spel op aangename manier de spieren losmaakt, maar ook sportverenigingen bleken inte resse te hebben in de beoefening van fris bee in clubverband. In Amerika, waar frisbee al jaren is in geburgerd - 65 miljoen frisbees zijn daar „in omloop"; in elk gezin heeft men er wel één of meer - kan men voor inlich tingen terecht bij de International Fris bee Association, die verbreiding van het spel over de gehele wereld voorstaat. Het spel begon 150 jaar geleden bij toe val, tijdens een protesthandeling van de jonge Elihu Frisbee, student aan de Jale Universiteit. Het universiteitsbestuur Contributie kan betaald worden Vanaf 1 december kan de contributie voor 1974 betaald worden. De onkosten bedragen voor volwassenen 10,voor bejaarden, houders C.J.P.'s en 2e abon nementen 5,en voor de jeugd t/m 16 jaar 2,50. U kunt hiervoor op de bibliotheek aan de Kennemerstraatweg terecht tijdens de openingsuren op: dinsdag - woens dagavond - vrijdagmiddag avond - en zaterdagochtend. Op het filiaal, hoek Ewisweg - Pastoor van Muijenweg, bestaat de gelegenheid tot het betalen van contributie uitslui tend op dinsdagavond (19.00-21.00 uur) Het is niet mogelijk om na 31 december boeken te lenen op het abonnement van 1973. In Castricum werd vorige week de scho lencompetitie schaken voortgezet. In poule 2 werd het tweede team (Johan v. d. Wal, Peter v. d. Neut, Lars Cassee, Paul Berkman, Raeffie Dieters) van de W. J. Ilofdijkschool uit Heiloo winnaar. Na deze school kwamen Juliana van Stol berg, Molenwëid, Nobclschool en Dc Hoeksteen. De twee vijftallen van de W. J. Hofdijk- school jxjuIc winnaars) moeten nu Uit maken wie op 22 januari in de Hofdijk- school in de finale mag uitkomen tegen de regio-winnaars uit Den Helder, Haar lem, Beverwijk, Hoorn en de Zaanstreek, De winnaar mag zich kampioen van N.- Holland noemen. Hij wordt in een vakan tieweek uitgenodigd om aan hét kam pioenschap van Nederland mee te doen rond de Stationsweg-overgang Gevaarlijke situaties kunnen ontstaan rond de Stationsweg-overgang. Er is door ons al eerder over geschreven. Waarom nu weer? Omdat er praktisch niets is gebeurd om deze, onzes inziens gevaarlijke situatie te verminderen of op te heffen. Schuldig aan gevaarlijke verkeerssituaties zijn ook hier veelal de weggebruikers zelf! Onlangs waren we getuige van zo'n gevaarlijke verkeers situatie. Een bus van de N.Z.H. stopte aan de zuidoostelijke zijde van de spoor wegovergang. Maar, alhoewel dat wel mogelijk was, niet geheel aan de rech terzijde van de weg. Daar er pas een trein gepasseerd was en de bomen dicht waren geweest, reed een hele file achter deze bus toen de rode lichten weer aan gingen voor sluiting van de overweg bomen. Een aantal van deze auto's stond geheel of gedeeltelijk op de overweg. Mede door de file op dc andere rijstrook ontstond er een hachelijke situatie. De buschauffeur werd haastig gevraagd wat op te trekken, enkele auto's konden de oostelijke zijde bereiken van de overweg, een deel schakelde terug en één der auto's bleef tussen de beide overwegen staan. We weten het, er werden door wegge bruikers fouten gemaakt, maar het lijkt ons toch gewenst dat de overheid pro beert, waar mogelijk, maatregelen te nemen. Nogmaals: de situatie bij hel station is wel bijzonder gevaarlijk! S}Lj33|S 229

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 10