mmm NU STREEPLOOS VERVEN NIC. URSEM AAN VADER NIC. URSEM Brush Masters SINT NICOLAAS DENKT OOK /mm// X Heerenweg 1 44 - Heiloo INTOCHT ST. NICOLAAS WEER GROOTS KINDERFEEST Heerenweg 144 - Heiloo Met Nic. Ursem Mm Ingezonden: Deuren gemeentehuis bleven gesloten Het C.B.S. komt vrüwilligers tekort bij gezinsonderzoek Expositie Jan Giling en Piet Veen trok 560 bezoekers Voor VADER: PHILIPS-3-K0P O*"'' Het mooie van stofnesten Waardering voor overname van de Kennemerstraatweg Slijterij - Wijnhandel GREEUW X Liever één vogel in de hand, X t dan tien in Liever één goed cadeau, dan tien prullen. Uw kledingadviseur m ONDER DE LUIFEL B0UWBUR0 P. J. KUYPER B.V. PAKJESAVOND MOULINEX KEUKENMACHINE 89.50 RADIO BAKKER HEILOO 7.810,voor humanitaire hulp Bejaardenkoor „Heiloo" Moulinex grill 98.— Moulinex bakoven grill 225. RADIO BAKKER HEILOO L0ES EN C00S TRADEN MET „TWO WOMEN SHOW" OP in uitverkocht Parochiehuis opnieuw laten stofferen? HOOGEBOOM'S Stoffeerderij en Woninginrichting UITKIJKPOST 28 NOVEMBER I973 De intocht van St. Nicolaas in Heiloo werd weer een geweldig fijn feest voor alle kinderen in- Heiloo. Bij honderden stonden ze bij de Vondelschool samen gedromd om maar niets van de kinder vriend uit Spanje en zijn 8 trouwe knechten te missen. Met kwistige hand werden er zakjes met fruit en drop uit gedeeld en de zwarte pieten deden met hun zakken snoepgoed nog een extra duit in het zakje. Een groot aantal kinderen had zich leuk verkleed en onder hen zagen we opval lend veel oliesheiks Zowel de muziekvereniging "Eensge zindheid" als ook het voltallige "Trom petterkorps Heiloo" zorgden voor een vrolijke noot. In optocht ging het naar het gemeente huis en onderweg werd even gestopt bij de bejaardentehuizen „De Loet" en „De Oude Pastorij". Bij het gemeentehuis aangekomen werd St. Nicolaas verwel komd door burgemeester Hoekstra en uit honderden kelen klonken de beken de Sinterklaasliedjes die gespeeld wer den door het Heilooër Harmonie Orkest „St. Caecilia". De zwarte pieten maak ten hiehbij een vreugdedans met enkele kleine toeschouwertjes. St. Nicolaas zei o.a. ontzettend blij te zijn dat er zo veel kinderen gekomen waren om hem in te halen en hij beloof de volgend jaar nog meer presentjes sentjes bleken nog niet voldoende te zijn mee te brengen. De vele honderden pre- om alle kinderhanden te vullen. Wind en regen deden aan dit grootste kinderfeest van het jaar niets af. Het werd een ongelooflijk blij feest. Ontvangst op het gemeentehuis Zoals gebruikelijk werd Sint ook dit jaar door het gemeentebestuur van Hei loo in de raadzaal ontvangen. Ondanks zijn hoge leeftijd werden er door hem hier en daar heel wat kwinkslagen uit gedeeld die de lachspieren ijverig aan 't werk zetten. Burgemeester Hoekstra kreeg een prachtige prent, voorstellende een weeg schaal waar de schaal mek voorzienin gen voor de sport wel erg ver doorslaat „De cultuur zweeft in Heiloo maar zo'n beetje in de lucht" aldus St. Nicolaas. „Het gemeentebestuur zou ook wel eens wat meer aandacht kunnen besteden aan de plaatselijke kunstenaars zoals o.a. een Jan Giling, Piet Veen en nog vele anderen die op hun terrein toch zo veel doen voor Heiloo". De heer M. Walda ontving 40 rode tul penbollen i.v.m. zijn 40-jarig huwelijks feest dat kort geleden plaatsvond. Voor de heeer T. Tomson bradht Sint een stukje biljartlaken mee, compleet met garen en naald omdat hij bdj ge ruchte vernomen had dat de heer Tom son wel eeens diwars door het biljartla ken gaat wanneer hij met de heer Wal da „10 over rood" speelt. Opperwachtmeester Van Heusden van de Rijkspolitie kreeg een voetbalelftal van chocola. Sint vond het een schande dat de politie tot 2 x toe met 9-1 ver-, loren had van de gemeenteambtenaren die toch bepaald niet bekend staan als hardlopers. Ook het uitdelen van be keuringen zou St. Nicolaas liever even anders willen zien. „Waarom moet dit gebeuren door 2 mannen in een auto? Het kan ook best op de fiets". Anders was het gesteld met de heer en mevrouw Ploeger. Zij ontvingen voor hun dienstbetoon aan de gemeente de hoogste onderscheiding ooit door St. Ni colaas uitgereikt. Voor de heer Groot van de KVP die zijn zetel in de raad straks beschikbaar gaat stellen had Sint een snoezig oranje broekje meegebracht. Sint bedankte de heer Groot voor het vele werk dat door hem voor de gemeente Heiloo werd ver richt. Aan de raadsleden van D'66, die door omstandigheden niet aanwezig konden zijn, gaf Sint de raad om straks even tueel met een nieuwe partij op de prop pen te komen. „Heiloo 3000 bestaat nog niet" aldus Sint. De heer van Dijk ontving een grote gou den sleutel. Sint had n.l. vernomen dat dit ijverige raadslid een keer opgesloten had gezeten in het gemeentehuis. Sint vond het bijlzonder jamtoier dat de heer Zoon, als voorzitter van de midden- standsvereniginlg uit Heiloo, niet aanwe zig was. Hij zei het wel bijzonder te be treuren dat de middenstand van Heiloo geen bijdrage meer levert om de kosten van dit feest te helpen verlichten. Voor de muziekverenigingen uit Heiloo bracht Sint een envelop met geld mee want wat zou Heiloo" zijn zonder een KLEUREN |l. II Heerenweg 144 Heiloo Tel. 31799 CENTRUM „Trompetterkorps Heiloo" een „Eensge zindheid" en „St. Caecilia"? De heer J. de Groot, groepsleider van de Zeeverkenners, ontving ook een derge lijke envelop. Met een groot aantal men sen zijn zij elk jaar weer in de weer om de intocht van St. Nicolaas zo goed mo gelijk te laten verlopen. Ook de politi" van Heiloo draagt hiertoe z'n steentje bij. Voor hen bracht Sint een rokertje mee. Na alle raadsleden nog verrast te heb ben met het unieke boekwerkje „Kent U ze nog, de Hei'looërs?" sprak St. Nicolaas een extra woord van dank aan het adres van de fan). S. Buitenkant die al jarenlang alles in het werk stellen om de intocht van St. Nicolaas in Heiloo mogelijk te maken trouw bijgestaan door Wim Sdhols, Jan Giling, Piet Veen en nog vele anderen. In deze hulde word ook betrokken de Willibrortlusstichting die weer op andere wijze een bijdrage levert. Tot slot van de bijeenkomst zei Sint te hopen dat burgemeester Hoekstra nog erg lang in Heiloo zal blijven waarop burgemeester Hoekstra Sint een boe- kenbon aanbood met de woorden: „Ik heb genoten van deze intocht. St. Nico laas. Fijn dat U er weer bent!" Aangezien ons parool is: „Samen uit, samen thuis", marcheert het Trompet terkorps „Heiloo" altijd kompleet terug naar haar startplaats. De reden ook, waarom de TKH-delega- tie bij de ontvangst van St. Nicolaas op het gemeentehuis altijd iets te laat bin nenkomt. Wanneer de deuren van ons gemeente huis even worden gesloten om de kin- derhorde buiten te houden, is vrij lo gisch Maar het was wel prettig geweest, wan neer ergens een deur zou zijn ontsloten, om de afgevaardigden alsnog binnen te laten. Je voelt het als bestuur als een tekortkoming van1 jezelf door te schitte ren door afwezigheid, terwijl niemand rekening heeft gehouden met het feit dat sommigen even later kunnen bin nenkomen. Ach, misschien kan het volgend jaar de fietsenstalling openblijven, want bellen en kloppen wordt (natuurlijk) niet ge hoord in de raadzaal. M. C. Affourtit, Voorzitter TKH Het Centraal Bureau voor de Statistiek (C.B.S.) kampt met een groot tekort aan medewerkende gezinnen voor het onderzoek dat in 1974 zal worden gehou den naar de uitgaven van werknemers gezinnen. Voor het loon- en prijsbeleid is dit onder zoek - ook wel budgetonderzoek ge noemd - van groot belang. Dit budget onderzoek is nl. noodzakelijk om de grondslag van de prijsindexcijfers van de gezinsconsumptie te kunnen vernieu wen. In het bijzonder bestaat nog een groot tekort aan medewerking van werkne mersgezinnen uit de midden- en hogere inkomensgroepen (dit zijn gezinnen met een netto gezinsinkomen van meer dan 17.000.per jaar). Maar ook aan medewerkende gezinnen met een lager inkomen bestaat nog be hoefte. De volgende gezinnen komen hierbij in aanmerking: werknemersgezinnen be staande uit echtpaar met een, twee, drie of vier kinderen jonger dan 15 jaar. Wat wordt gevraagd van de medewer kende gezinnen? Zij zullen een maand lang de dagelijkse uitgaven noteren. Een enquetrice van het C.B.S. zal het gezin hierbij zo nodig uitleg geven. Verder zal deze enquetrice het gezin in de loop van het jaar nog enkele malen bezoeken om te vragen naar de uitgaven voor duur zame goederen. De gegevens van de afzonderlijke ge zinnen worden strikt geheim gehouden: zij worden uitsluitend gebruikt voor het samenstellen van totaaloverzichten, waaruit geen enkele conclusie over het afzonderlijke gezin kan worden getrok ken. Uiteraard kost het noteren van de uit gaven enige tijd. Daar staat tegenover dat het C.B.S. aan de medewerkende gezinnen na afloop van het onderzoek een vergelijkend overzicht kan geven van de eigen gezinsuitgaven en de gemiddelde uitgaven van de categorie gezinnen waartoe men behoort. Op deze wijze krijgt men een goed inzicht in de manier waarop men zijn inkomen besteedt. Dit gebeurt echter - in verband met de nood zakelijke geheimhouding - alleen op ver zoek van het gezin en dan niet op naam maar onder nummer. Alleen aan het medewerkend gezin zelf, aan niemand anders, verstrekt het C.B.S. deze gegevens. Na afloop van het onder zoek ontvangen de gezinnen, als blijk van waardering voor hun medewerking 25,-. Het welslagen van het budgetonderzoek is in grote mate afhankelijk van de vrij willige medewerking van de werknemers gezinnen waarop dit onderzoek is ge richt. Het C.B.S. doet daarom een drin gend beroep op de zojuist genoemde werknemersgezinnen aan dit budgeton derzoek mee te werken. Zij die bereid zijn aan dit onderzoek mede te werken, worden verzocht zich schrif telijk of telefonisch op te geven aan het C.B.S., afdeling Consumptie, tel. 070- 5124 21 (toestel 221/228); m.i.v. 5 dec. a.s. tel. 070-69 43 41 (toestel 2503). Oostduinlaan 2, Den Haag. De expositie in "De Zevensprong" waar Jan Giling, olieverfschilderijen, gou aches en portretten en Piet Veen lino- leumsnedes tentoonstelde heeft 560 be zoekers aangetrokken. Dit grote aantal mensen (gerriiddeld 18 per uur) toonde zich overwegend bijzonder enthousiast over het werk van deze jonge, plaatse lijke kunstenaars. Het is een geluk dat we in Heiloo een dergelijke expositieruimte bezitten. Er zou wellicht nog meer gebruik gemaakt van kunnen worden. Dat men in Heiloo belangstelling heeft voor dit soort zaken heeft deze expositie van Piet Veen en Jan Giftig voldoende bewezen. scheerapparaat met tondeuse (naast Apotheek „Hcylo") Stationsweg 51 Tel. 30196 Erk. installateur Nmci/ Tevens reparatie. Toen in de jaren vijftig de St. Baafs- kathedraal in Gent een grondige opknap beurt kreeg, werden er tientallen tonnen stof van boven de gewelven bijeengebe- zemd. Misschien treft dat hier of daar een hollands huisvrouwenhart pijnlijk: dat van het jaar 1300 ongeveer tot in onze dagen zich ergens stof ophoopt zon der dat daartegen ooit handelend is op getreden. Toch is zo'n stoflaag van eeuwen iets erg moois. Het betekent, dat de geschie denis van de St. Baafskathedraal zich tamelijk ongestoord heeft afgespeeld. Nooit met de grond gelijk gemaakt of uitgebrand, nooit zo verwaarloosd dat er een romantische, droefgeestige ruïne overbleef. Nooit aanleiding tot een zó ingrijpende restauratie, dat het gebouw, geurend naar nieuwe verf en vers ce ment, fonkelnieuw een eerbiedwaardige ouderdom stond voor te wenden. Alleen van tijd tot tijd een grote beurt (behalve die zolders dan), en gedegen onderhoud. Wie de St. Baafskathedraal binnenkomt, ziet direct, hoe voortreffelijk die kerk erbij staat. Generaties zij» elkaar hier, betrekkelijk ongestoord, opgevolgd. Elk geslacht heeft zich er naar beste kunnen ingericht, heeft kleinigheden veranderd, bracht nieuwe kunstwerken binnen, liet oude naar de zolders verhuizen, waar hun kin deren ze dan later opgetogen terugvon den. Ook werd er wel eens wat wegge gooid. En er werd wel eens verbeterd; zo vond een preutse generatie de Adam en Eva op van Eycks beroemde altaar stuk „het Lam Gods" toch wel wat erg staat nog niet vast, maar deze drie be ioven al een bijzonder boeiende nieuwe jaargang Openbaar kunstbezit. Zo'n 180 bladzijden dik. Veertig grote kleuren reproducties. Ver over de honderd zwart witte afbeeldingen. Een linnen bewaar- band. En een paspoort, goed voor (gratis of met reductie) meer dan 100 musea in Nederland en België. Dat alles samen voor 20 gulden. Dat kan zo goedkoop, omdat Openbaar kunstbezit geen winst hoeft te maken. Elk dubbeltje komt bij u terug. 20,storten op postgiro 1665, Open baar kunstbezit, Amsterdam, voor een complete jaargang 1974 (die half januari begint). Alle inlichtingen: postbus 5555, Amster dam. AI vele wensen om de 1.530.943,78 te besteden In de raadsvergadering van vrijdagavond uitten verschillende raadsleden hun waardering over de wijze van onderhan delen, van het dagelijks bestuur der ge meente met Rijkswaterstaat, over over name van de Kennemerstraatweg. Re sulterende in een overdracht aan de ge meente Heiloo voor een bedrag van 1.530.943,78. De heer H. C. Groot zei dat het geld het beste besteed kon worden voor verkeers maatregelen, zoals de kruispunten Ken nemerstraatweg - Stationsweg en Zeven- huizerlaan, rond het station en een zui delijke randweg. De heer J. Vahl wees er op dat belang rijke onderhoudskosten nu voor rekening van de gemeente komen. Het raadslid de heer M. Walda had nog wat anders op z'n verlanglijstje staan, zoals een sporthal. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS De heer N. J. Hekman sprak van een heugelijke dag, nu na zovele jaren van onderhandelen de overname onder deze voorwaarden, bereikt is geworden. „Nu is het mogelijk zelf belangrijke ver keersmaatregelen te nemen voor deze weg", aldus ongeveer de heer Ir. Tomson. „Er is hard maar prettig onderhandeld," i Dat houdt in KWALITEIT Dat houdt in bleyle - cóxmoore - bannister - avatex voor vesten, truien, pullovers, spencers, enz. enz. v. d. herick - turf - elmi - schaffer voor mooie overhemden. Enfin, zo kunnen we doorgaan. Exclusief en goed HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 02200-33308 naakt - ze liet nieuwe schilderen, wat beter in de kleren. Met gepast gevoel voor humor heeft men ze nu allebei in de kathedraal opgesteld, de oorspronke lijke en de gekuiste versie. De St. Baafskathedraal is op die manier een levend museum geworden; zó velen hebben het beste dat ze konden beden ken, hier binnengebracht. Openbaar kunstbezit zal begin 1974 een aantal we ken daar te gast zijn. We zullen de kerk bekijken, de muurschilderingen in de crypte, de glas-in-loodramen. Natuurlijk ook uitvoerig het „Lam Gods". Het hout snijwerk in het orgelfront, de hoogst merkwaardige preekstoel. Daarover een pakket van meer dan veertig bladzijden met reproducties - tien over een volle pagina in kleur, en enkele tientallen in zwartwit - en toelichtingen. De tijd zal te kort zijn. en de ruimte te weinig, voor alle verhalen van hoe er in en met en rondom de St. Baafskathedraal is ge leefd. En om de belangrijkste kunstwer ken goed en grondig te bekijken. Daarna gaan we, óók voor een aantal weken, naar Den Haag. Het Gemeente museum daar presenteert volgend jaar zijn collectie moderne kunst in een nieu we opstelling. En over die collectie wil len wij het hebben. Het verhaal begint met vertrouwde namen uit de 19de eeuw, zpals Israëls, Jongkind, Van Gogh. Met Toorop gaan we de eeuw-grens over. Dan via de ipoderne klassiekers als Mon driaan en Picasso naar tijdgenoten van onsConstant, Westerik, Cacon, Kitaj. Gok het gebouw, van architect Berlage, is een stukje moderne kunst. Boeiend is ook om na te gaan, welke visie de opeen volgende museumdirecteuren en hun me dewerkers hadden op de kunst van hun eigen tijd; ook dat weerspiegelt zich in de samenstelling van zo'n collectie. De derde serie Openbaar kunstbezit in 1974 brengt ons buiten Europa; de col lectie primitieve kunst van de Groningse universiteit. Daaraan hoeven we niet veel woorden te besteden; de kunst van buiten Europa is „in", en niemand zal zich vervelen als we daar een aantal weken achtereen mee bezig zijn. En als hij, ook over dat thema, weer tien grote kleur-afbeeldingen en ruim 40 bladzijden informatie krijgt thuisgestuurd. Het \ierde en laatste thema voor 1974 aldus de voorzitter, burgemeester H. Hoekstra. „Gezien de landsfinanciën zal de uitbetaling van dit forse bedrag nog wel wat op zich laten wachten." Burge meester Hoekstra waarschuwde ervoor te denken dat je voor de ruim IV2 mil joen veel kunt doen, zoals de heer Groot veronderstelde met het noemen van ver keersmaatregelen. Ten aanzien van de woorden van dhr. Vahl zei dhr. Hoekstra dat men de eerste jaren de onderhoudskosten van de straat weg kan bestrijden uit de rente van deze IV2 miljoen gulden. Wel of niet afbreken van gekochte woningen De heer A. H. Hoogland had geen be zwaar tegen aankoop van woningen aan de Heerenweg, mits ze niet direkt wor den afgebroken, mede gezien het nog gaande overleg met de Raad van Staten. Daarbij wees hij op het perceel Heeren weg 13 wat mogelijk niet in ,,'t Loo"-plan zal worden opgenomen. Ook Ir. Tomson had zijn bezwaren tegen het afbreken van genoemd perceel, op korte termijn. Met de stem van dhr. Hoogland tegen, omdat hij niet de toezegging kreeg om voorlopig niet tot slopen over te gaan, werd het voorstel tot aankoop van de woningen Heerenweg 13 en 45 aange nomen. Westerweg 234 Open haarden Schijn vuren Voordeuren Vouwdeuren Vouwwanden Heerenw. 167, Heiloo, tel. 02200-31716 Pakjesavond doet me altijd denken aan tante Rika. Alhoewel ze eigenlijk geen echte tante van ons was vertoefde ze om een of andere duistere reden juist op 5 december altijd in onze enorme familie kring. Met haar lange zwarte japonnen, hoge rijglaarsjes en spierwitte haar straalde dit kleine vrouwtje een voornaamheid uit dat haar ver uittilde hoven elke ge wone burger. Als Amsterdamse joffer van vooraan staande familie had ze dan ook verkeerd in de allerhoogste kringen. Het noodlot voerde de nog jeugdige Rika al vroeg naar een weeshuis van waaruit ze later een destijds voornaam maar wel slecht gehonoreerd baantje kreeg aange boden als huishoudster van een pastoor. Als welopgevoed meisje ging haar deze taak zo goed af dat de pastoor en zijn opvolgers Rika niet meer konden missen. Rika kwam en bleef tot ze uiteindelijk een kamertje kon bemachtigen in een hofje waar ze zorgvuldig in bijna ver geelde albums de portretten bewaarde van haar pastoors. Voor vrienden had de vrolijke Rika nooit tijd kunnen vin den. Haar plichtsgevoel stond elke in tieme relatie in de weg. Op haar hofje tussen de plantjes voelde ze zich oprecht gelukkig. Een ieder die haar eens opzocht werd als een vorst onthaald totdat de hongerwinter in ons land zijn intrede deed. Een normaal kontakt was niet meer mo gelijk. Met Rika ging het slecht. Toen alles wat nog eetbaar was verorberd was legde zij zich op haar legerstede neer om de dood in alle gelatenheid af te wach ten. Na 3 dagen werd ze meer dood dan levend met stoel en al op een bakfiets gehezen om zo van Amsterdam naar ons grote gezin in Haarlem vervoerd te wor den. Daar ontpopte Rika zich als een verwoed groentesnijdster. De rode en witte kolen, de winterwortelen, suiker bieten en tulpenbollen werden in Rika's handen evenzovele maaltijden waar we als een stel uitgehongerde wolven graag op aanvielen. De waterige koolsoep 's morgens en 's middags en de suikerbieten en tulpenbollen 's avonds werden door Rika dankbaar aanvaard als een ge schenk uit de hemel. Na deze ellendige tijd kon Rika weer naar haar hofje in Amsterdam terug. Toch werd ze nooit meer de oude. Er was iets in Rika kapot gegaan. In een zeer armzalig verpleegtehuis kwam ze tenslotte vrij spoedig aan het eindstation van haar leven. Na alles wat ze gezien had wilde ze niet verder meer. Juist op pakjesavond moet ik nog vaak aan haar terugdenken. Tamara. o.a. rauwkostmolen vleesmolen elektr. blikopener citruspers Alles in één set, kompleet Kennemerstraatweg 255 TEL. 30262 Geslaagde Israël actie De bliksem-actie van scholieren voor humanitaire hulp aan Israël is in Heiloo uitstékend geslaagd. Er kwam 5010,-- bijeen. Het batig resultaat van het piano-reci tal gegeven door Ton Demmers op 14 november bracht 2800,op. Dringend behoefte aan sopranen Het bejaardenkoor „Heiloo", dat iedere vrijdagmiddag van twee uur tot half vier bijeenkomt in het verzorgingste huis „De Loet", heeft dringend behoefte aan sopranen. Het koor onder leiding van mevrouw Mooijen hoopt mee te werken aan een aantal Kerstbijeenkomsten. Dames, sopranen, boven de 65 jaar, kom gerust naar „De Loet" aanstaande vrij dagmiddag. Naast het plezier van zin gen kan het ook gezellig zijn op zo'n repetitie, want er wordt ook nog een kopje thee geschonken. Daarnaast kan hét fijn zijn medewer king te verlenen op één of meer bijeen komsten. Kennemerstraatweg 255 TEL. 30262 LIMMEN - Donderdag 22 november jl. traden Loes van Keeken (Limmen) en Coos Joosse (Bakkum) met hun „Two Women Show" in het parochiehuis „Sint Maarten" op voor een kompleet uitver kochte zaal (275 mensen). Het was de commandant van de brand weer, de heer v. d. Kommer, die na ach ten de deur van het parochiehuis op slot deed. „Meer mensen mogen er niet in" was zijn commentaar. De avond werd georganiseerd door het R.K. Vrouwengilde en de Plattelands vrouwen te Limmen. De voorzitster van de Plattelandsvrouwen, mevrouw C. Post opende de avond. Zij was verheugd, dat zovelen naar het parochiehuis waren ge komen. Toen ging het doek op voor Loes en Coos, muzikaal begeleid door het echt paar Gré (piano) en Chris (contrabas) v. d. Burgh. De floormanager was Dick Joosse, de 24-jarige zoon van Coos. Direkt al bij het eerste nummer over de emancipatie van de vrouw bemerkt men, dat men met twee vrouwen te maken heeft, die hun vak verstaan. Totaal op elkaar ingespeeld met ingeheide teksten presenteren zij zich aan het publiek. „Wij vrouwen hebben kiesrecht gekre gen, maar hoeveel vrouwen zitten er nu helemaal in de regering? Wat hebben wij eigenlijk met de emancipatie ge daan?" Later in het programma zingen zij over de mannen, die zo zijn geëvrouwcipeerd. „Wij hebben hen een schortje voor ge bonden. Zij doen de afwas, koken en pas sen op onze kinderen. Oh, wat zijn de mannen geëvrouwcipeerd!" Kostelijk is het nummer van twee vrou wen, die hopen een rustig dagje aan het strand te kunnen doorbrengen. Maar met een groot aantal kinderen en een man, die te ver de zee ingaat, is het met die rust spoedig gedaan. Andere liedjes en sketches: „Wij zijn van die vrouwen, die op maandag wasdag houden", „Twee vrouwen op de maan". Verstoken van alle comfort en luxe. Voor even leuk, maar niet voor lang. En ten slotte de twee oude wijfjes van zevenen tachtig en tweeënnegentig jaar, die van hun kleindochters „kleine pepermuntjes" hebben gekregen en deze opeten met alle gevolgen van dien. Men mag wel respect hebben voor deze twee vrouwen, die gemiddeld twee keer per week kris-kras in Nederland optre den. Loes van Keeken heeft twee kinde ren, Coos Joosse vier. Daarnaast is Coos leidster van de gezinsverzorging (bejaar denzorg) te Castricum. Loes, die een prachtige stem heeft, krijgt zangles van de heer Teer uit Castricum (eens leer ling van Jan Keijzer uit Amsterdam). Soms hebben Loes en Coos de slappe lach. Zij wijten dit zelf aan een „niet geconcentreerd zijn". Maar er behoeft zo weinig te gebeuren om de slappe lach te krijgen. In Wageningen stond er ach terin de zaal een grote spiegel, waarin Loes en Coos zichzelf vanaf het toneel bezig zagen. Dit was zo'n knotsgekke ervaring voor hen, dat zij constant de slappe lach hadden. Het leuke van deze twee vrouwen is, dat zij absoluut niet de pretentie hebben zich met beroepsartiesten te meten, hoewel er toch niet zo veel beroepsaftiesten zijn, waarom men enkele uren lang zó kan lachen. „Wij doen maar wat, wij zijn ge woon grappige vrouwen" zeggen zij tel kens maar weer. Zelf maken zij de tek sten van liedjes en sketches. Zij werken zonder microfoon, zonder regisseur en zonder souffleur. „Wij hebben niemand nodig en dat is een heerlijk gevoel" zeg gen Loes en Coos. Zij komen net terug van de Canarische Eilanden. Loes uit Gran Canaria en Coos uit Tenerife. „Kijk", zeggen zij, „wij doen dit omdat wij er zelf lol in hebben. Wij brengen ge woon pretentieloze humor. Rijk zullen wij nooit van onze shows worden. Voor iedere show moeten wij twintig nieuwe kostuums aanschaffen. Ook hebben wij diverse pruiken." De mimiek van Lees was kostelijk. In vele rollen is zij het bedrijvige vrouwtje, dat zich snel opwindt, terwijl Coos heer lijk droog en laconiek tegen haar mening ingaat. Een mooi stel, volkomen aan el kaar gewaagd. Zelf zeiden Loes en Coos in de pauze: „Er zit een fijn publiek in de zaal. De mensen reageren goed!" Er kan zonder meer gezegd worden, dat iedereen, die naar het parochiehuis was gekomen, zich kostelijk heeft geamu seerd. Er is wat afgelachen die avond. De voorzitster van het R.K. Vrouwen gilde, mevr. Molhoek, besloot de avond. Zij overhandigde bloemen aan Loes en Coos, Gré en Chris v. d. Burgh en Dick Joosse en hoopte dat er na deze tweede georganiseerde succesvolle avond er in de toekomst nog meer avonden door het Vrouwengilde en de Plattelandsvrouwen zullen worden georganiseerd. LIMMEN NIEUWS A.s. zondag staan er weer verschillende belangrijke ontmoetingen voor Limmen op het programma. De voornaamste is natuurlijk die van het le elftal, dat waarschijnlijk fietsend naar Akersloot gaat en een van de jaarlijkse spannend ste strijden tegemoet gaat. Volgens de ranglijst zit er niet veel verschil in de elftallen en daarom vol verwachting 'klopt ons hart. Het 2e elftal heeft ook weer eens een officiële wedstrijd en zal de supporters thuis bezig houden met een wedstrijd te gen West-Frisia dat met 7 tegen Lim men 8 punten uitkomt. Hét programma voor het a.s. weekend ziet er als volgt uit; zondag 2 december Meervogel's 1-Limnien 1 14.30 uur Limmen 2-Wést Frisia 2 14.30 uur Limmen 3-Vitesse 5 12.00 uur Go Ahead 3-Limanen 4 14.30 uur Limmen 5-Vitesse 8 14.30 uur K.S.V. 6-Limmen 6 14.30 uur Dimmen 8-A.F.C. 9 14.30 uur Limmen 9-St. A'del'bert 7 12.00 uur JUNIOREN A: Limmen 2-H.S.V. 2 12.00 uur Hugo Boys 1-Limmen 3 12.00 uur zaterdag 1 december JUNIOREN A: BOL 1-Limmen 1 14.30 uur JUNIOREN B: Limmen 1-BOL 1 14.30 uur Limmen 2-Bergen '2 13.15 uur Flamingo's 4-Limmen 3 14.30 uur JUNIOREN C: Limmen 1-USVU 1 13.15 uur St. Adelbert 3-Limmen 2 13.15 uur Limmen 3-Uitgeest 2 14.30 uur Wilt u uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyaeinthenlaan 24 - Limmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1973 | | pagina 12