I EIIW SB IA D VOOR EILOO mmm TEL. 31313 1 I KapsalonBetty' MINIVAGUE f 15.- makelaardij TA» ZWART I t t W Herman Voor een BRIL Telefoon 02206-1066 GEMEENTEBEGROTING mm IN BESPREKING AFVALSTOFFEN Klaverjassen H.S.V. JUWELIER |k wrcidd Voor goud, zilver, doublé HORLOGES Als op een zomerdag Centraal Genootschap houdt jaarvergadering Adjunct-directeur van openbare werken Regulierslaan wordt verbreed Wij zijn artiesten in het maken ¥3n fersiidsbeekettesi guus van der linden bioemsierkunst Wie wordt de „First Lady" van Heiloo Geef die jarige een plaat! Aktie-comité blijft ageren Leden „Ijsbaan Heiloo" opgelet Parkeren tegen de trottoirbanden Aanleg begonnen van speelterrein Mevr. N. de Jager-de Croos overleden U weet toch dat kopieën voor de „Uitkijkpost" maandagavond 6 uur in ons bezit moeten zijn 1 Deel Willibrordusweg in betere staat gebracht WUIJTS OPTIEK Het zekere voor het onzekere Speelgelegenheid in „Plan Evelein" 31e JAARGANG No. 45 6 FEBRUARI 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming vah de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmmd- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten uiterljjk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per. mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Fazantenhaan 9a - Egmond Binnen Alleen volgens afspraak Voor dames die geen permanent witten incl. wassen en watergolven kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel.30815 ZES SPREKERS SPRAKEN 1 2 UUR VOL Eerste schetsplan van ,,'t Loo" in februari in bespreking Vrijdagavond hebben we 1% uur mogen luisteren naar 6 sprekers, van 6 politieke groeperingen (resp. KVP, WD, PvdA, D'66, Prot.-Chr, en „Heiloo 2000") en de beantwoording door voornamelijk burgemeester Hoekstra en bijgestaan door de wethouders mevr. v. d. Zee- Mandersloot en de heer Bolten. Drie van deze sprekers (fraktievoorzit- tersl de heren H. C. Groot, ir. T. G. Tomson en M. Walda, resp. KVP, VVD en PvdA, stellen zich voor de verkiezin gen van 29mei a.s. niet verkiesbaar en komen dus, in september, niet meer in Hciloo's Raad terug. Het is niet mogelijk al deze beschouwin gen in e.xtenso af te drukken. Tal van raadsleden stelden een zelfde onderwerp aan de orde. We willen daarom proberen een overzicht te geven van een aantal van de belangrijkste punten. Punten waarbij velen van onze ingezetenen be trokken zijn. In het algemeen werd het beleid van het dagelijks bestuur der gemeente zeer gewaardeerd, ook al werden hier en daar in een aantal beschouwingen nogal spin nige opmerkingen gemaakt. Ontwerp sporthal in commissie aan de orde Burgemeester Hoekstra kon de Raad in zijn antwoord een paar belangrijke me dedelingen doen. Ten eerste dat het eer ste schetsplan voor de realisatie van het winkelcentrum ,,'t Loo" in de betreffen de commissie behandeld zal worden. Na zijn teleurstelling te hebben uitge sproken dat niet alle frakties in de werk- commissie ,,'t Loo" vertegenwoordigd zijn, zei dhr. Hoogland: „Onze fraktie acht het van belang dat bij de uitvoering van het plan met grote behoedzaamheid te werk zal worden gegaan in het belang van de volkshuisvesting. Hij wees in ver band daarmee op de brief van de minis ter van Volkshuisvesting van 24 jan. 1974 en het besluit van B. en W. om woningen, liggende buiten het eerste deelplan, niet te slopen. De heer Hoogland: „Jammer dat dit inzicht pas nu komt, nu al zoveel onherstelbare schade is aangericht." Een tweede mededeling van de burge meester betreffende het stichten van een sporthal. Een ontwerp daarvoor komt, evenals het schetsplan voor ,,'t Loo", in februari aan de orde. Door dhr. Walda werd' om een voorlich tingsambtenaar gevraagd, het antwoord was dat het niet in 't voornemen van B. en W. ligt deze aan te stellen. Aan ciit zelfde raadslid werd gezegd dat aan het stichten van een cultureel centrum w. rdt gedacht en in de desbetreffende commissie aan de orde komt. „We doen echt ons best" Door dhr. Walda werd ook nu gevraagd zoveel mogelijk huurwoningen te doen bouwen tegen een zo laag mogelijke prijs. Wethouder mevr. v. d. Zee-Mandersloot zei als antwoord: „We doen echt ons best." Naar aanleiding van een opmerking van dhr. Ten Hoope zei de wethouder dat een wat soepeler houding ten aanzien van woningzoekenden, in de regio, mogelijk is. Een plan betreffende het stichten van een verzorgingsflat komt op 11 fe bruari in bespreking. Burg. Hoekstra gegriefd Aan het slot van zijn begrotingsbeschou wing zei dhr. Hoogland: „De geleidebrief is een helder en overzichtelijk stuk, waaraan duidelijk de medewerking van de wethouders ontbreekt. Er staat over openbare werken en sociale zaken weinig in." Burg. Hoekstra toonde zich over deze passages uiterst gegriefd. „Er is geen enkele grond aanwezig om dit te zeg gen", aldus de burgemeester. „Alle be sluiten worden gezamenlijk genomen." Dhr. Hoogland zei alleen bedoeld te heb ben dat er van openbare werken en so ciale zaken resp. beheerd door de wet houders Bolten en v. d. Zee-Mander sloot) weinig gezegd is in de geleidebrief. Herziene begroting zwembad In de geleidebrief aan de Raad, bij de aanbieding van de gemeentebegroting voor 1974 deelden B. en W. mee, dat het nadelig saldo van het gemeentelijk zwembad een-forsr-Stijging vertöorit, Te" weten van 149.775,85 in de primitieve begroting 1973 tot 192.247,57. „Het komt ons gewenst voor ook hier corrigerend op te treden", aldus het da gelijks bestuur der gemeente. Zij stelden daarom een aantal verhogingen voor. Daarover schreven wij reeds. B. en W. zijn na het verzenden van deze geleidebrief en beraad in de zwembad commissie met een wijziging gekomen in de voorgestelde begroting üoor het zwem bad. Was eerst het geraamde tekort dus op 192.247,57 vastgesteld, het „nieuwe" tekort wordt nu geraamd op 144.000,07, ongeveer gelijk aan dat van 1973. voor uw JROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Aan te brengen wijzigingen: onderhoud tuinman naar plantsoendienst 24.500), personeel - één part-time instructeur minder 5.500,en één man alge mene dienst minder 8.000,en ver der zoals reeds werd aangekondigd, de tariefverhoging. Wat het onderhoud betreft wordt het EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: 4» KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Plannen voor zuid-oost nog een poosje in de koelkast Dhr. Hoogland (D'66) vroeg zich af of wc de s icuvvb ruwnlannen niet beter wat zouden k innen afremmen. Na minister Gr ijtc 's hierv or te hebben aangehaald z i dhr. Hoogland dat het gewenst is de groei In zuid-west af te remmen en de p'annen voor zuid-oost beter, voorlopig, een poos'e in de ijskast gezet kunnen b ijven. „Het streekplan Noord-Kenne- mer'a d woidt in de loop van de komen de jaren herzien. Dat geeft ons de gele genheid nog eens na te gaan, wat we met deze ruimte' willen", aldus de heer Ilcog'and. Dhr. Vahl wees op aankopen van gron den in zuid-oost en de mogelijkheid ver vangende grord ter beschikking te stel len aan 1 en die hun agrarisch bedrijf moesten verlaten. Burg. Hoekstra zei in zijn antwoord het daarmee eens te zijn maar dat dit niet zo gemakkelijk is. Gevaarlijke situatie Dij het station Voor de zoveelste keer werd er op ge wezen hoe gevaarlijk en moeilijk de situ atie is bij het station Heiloo. De heer. Groot sprak van een stopverbod aan de noordzijde van de Stationsweg en de mogelijkheid van een stationspas sage. Wethouder Bolten zei dat veel aandacht wordt besteed aan de gerezen verkeers problemen. Uitvoering werd en wordt ge geven aan genomen besluiten. Zo wordt half maart begonnen met de reconstruc tie van het kruispunt Kennemerstraat- weg-S tations weg-Kanaalweg. De wethouder van openbare werken zei ook in zijn antwoord dat door het aan brengen van een A.H.O.B. hij het sta tion de verkeerssituatie verbeterd zou kunnen worden. Gaat Heiloo nu toch meewerken aan inter gemeentel ijke bra ndweer Vorig jaar is in de Raad gesproken of de Vrijwillige Brandweer van Heiloo toe zou treden tot een intergemeentelijke brandweer. Onze brandweer maar fbok een groot deel van de Raad was nog niet zover om ja te zeggen. De situatie! bij het brandweerkorps is, volgens burgem. Hoekstra, zo gewijzigd, dat men er 'wel mee akkoord zal gaan. Er is van de zijde van burg. en weth. in de naaste toekomst een voorstel te verwachten om toe te treden tot de intergemeentelijke brand weerorganisatie. Veel lof voor brandweer Verschillende fraktievoorzitters uitten lof voor het werk van onze vrijwillige brandweer. Er werden geen bezwaren gemaakt tegen de hoge aanschafkosten vari materiaal, in 1974 '155.000, Tal van sprekers op de bres voor de Peuterspeelzalen Opmerkelijk was het dit keer dat tal van sprekers aandrongen op financiële steun aan de stichting „Peuterspeelzalen Hei loo" en hen de gevraagde subsidie te ge ven. Er werd o.a. op gewezen dat de kos ten langzamerhand zo hoog worden voor de ouders dat het haast niet meer te be talen valt 37,per maand voor een peuter). Burg. Hoekstra zei in zijn antwoord de indruk te hebben gekregen dat men zich financieel wel kan redden, gezien dal er nog een „potje" is, Hij had respekt voor het hardwerke-Trde bestuur maar Hm" er tegelijkertijd op volgen of men ten aan zien'van de professionele leiding de zaak niet overtrok. Hij dacht daarbij aan in schakeling van ouders. Tegemoetkomend wilden B. en W. toch wel zijn. Bijvoorbeeld steun in materiële zin, in de vorm van medewerking, ge bouw in de Kerkelaan in gebruik van de gemeente en tegemoetkomen in de huur van de kantine van de s.v. „De Fores ters", eveneens in gebruik bij genoemde stichting. Derde wethouder in overweging te nemen De heer Tomson meende dat de bevoegd heden en de verantwoordelijkheden van de onlangs gevormde commissie ter be geleiding van het Loo-plan volstrekt on duidelijk zijn. „In dit verband spreekt ons bijvoorbeeld een derde wethouder, wiens speciale por tefeuille dat is, nogal wat meer aan dan de huidige hulpeloze commissie." Dhr. Tomson zei dat niet alleen bekwaamheid zal moeten gelden, maar dat er ook poli tieke konsekwenties aan vastzitten. Spreker zei verder: „daarom lijkt het ons wel wijs de uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen af te wachten." Dhr. Tomson zei dat zijn fraktie wel eens de indruk heeft gekregen dat het college van B. en W. de neiging heeft zich meer te verzelfstandigen en zich van de Raad te distanciëren. Hij voegde er nog aan toe: „Het lijkt ons goed dat wethouders zich blijven realiseren dat zij raadslid zijn en blijven en dat zij niet een kabinet vormen." (Een opvallende opmerking, omdat nog vorig jaar bezwaar werd gemaakt tegen de benoeming van zulk een derde wet houder. Deze was niet nodig, zeker niet omdat het college van Burg. en Weth. daar blijkbaar nog geen behoefte aan had. Het ging goed. Soortgelijke gemeen ten als Heiloo, zelfs met belangrijk min der inwoners en een geringere groei, hebben meer dan twee wethouders. Red.) VRIJDAG A.S. Aanvang 20.15 uur. Kantine Bayershoffweg. bekende „vestzak-broekzak" systeem toegepast. De heer Walda zei hierover in de begro tingsvergadering: „Wij Willen er met de meeste Idem voor waarschuwen dat wij een vermindering van het aantal aanwe zige personeelsleden, met het oog op de veiligheid bedenkelijk achten. Vooral op drukke dagen." Burgemeester Hoekstra zei dat de veilig heid in het bad zeker niet mag leiden onder de- voorgestelde bezuiniging. Bijzondere aandacht voor verkeersmaatregelen Ook bij deze begrotingsbeschouwingen werd gevraagd om spoedige reconstructie van kruispunten. De heer Groot wees op het punt Kennemerstraatweg-Zevenhui- zerlaan-Groenelaan, dhr. Ten Hoope op het kruispunt Kennemerstraatweg-Ker- kelaan. Dit raadslid zei dat het steeds moeilijker wordt om vanuit de Kerkelaan linksaf te slaan naar Alkmaar. r Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 30799 CERTINA - PRISMA - HELICON Altijd nieuwe modellen Kwaliteits klokken en wekkers In gemeenteraad hoort polarisatie niet thuis „Het is jammer dat het in de raad nog niet tot een zo duidelijke samenwerking kon komen. Natuurlijk zijn er politieke verschillen en beziet ieder raadslid de zaken door zijn eigen min of meer poli tiek gekleurde bril" aldus dhr. Vahl, „maar toch meen ik dat zeker in een gemeenteraad de polarisatie niet thuis hoort." Vuurwerk: „groeiend onheil" (dhr. Tomson) Het afsteken van vuurwerk en het ge vaar van schade stelde dhr. Tomson aan de orde. „Wij hebben hierop al eerder gewezen en te horen gekregen dat daar aan niets is te doen." Aldus dhr. Tomson. Hij liet er waarschuwend op volgen: „Als dat dan zo zou zijn, dan achten wij de gemeente aansprakelijk voor de scha de die ontstaat ten gevolge van het feit dat zij niets onderneemt ter beteugeling van dit hand over hand groeiend onheil." Als op een zomerdag, zo druk was het zondag in en rond ons dorp. De Zeeweg kenmerkte zich als op een dag midden in het toeristenseizoen, bij de Katteberg stonden ontelbare auto's geparkeerd, op de parkeerstroken maar ook in de ber men. De eigenaar van een consumptie tent verkocht z'n ijsjes alsof het mid zomer was Ook het Gemeentebos met z'n herten kampje, het landgoed Ter Coulster maar ook het grote recreatiegebied, in aanleg, deelden in een bezoek. Wat zijn wij in Heiloo, om maar in de onmiddellijke na bijheid te blijven, toch uitzonderlijk rijk bedeeld met natuurlijk gebied! Om toch wel een beetje trots op tè zijn a.s. vrijdag 8 februari De afdeling Heiloo van het Centraal Genootschap voor kinderherstellingsoor den houdt aanstaande vrijdagavond, 8 februari, haar jaarvergadering in één der zalen van het Open Huis. Mogelijk dat er dit keer meer belangstelling zal bestaan voor deze bijeenkomst. I)e heer J. Weber Uit de begrotingsstukken (op een andere manier werd het niet bekend gemaakt!) bleek dat de heer J. Weber, ingaande 1 januari adjunct-directeur is geworden van de dienst van openbare werken van Heiloo. Ongeveer drie jaar is dhr. Weber in dienst van de gemeente Heiloo, als tech nisch hoofdambtenaar. Indertijd kocht de gemeente Heiloo wo ningen en/of grond aan de zuidzijde van de Regulierslaan. Voor verbreding van de Regulierslaan, welke door de tot standkoming van het Alkmaarse „Hoef- plan" in toenemende mate een belang rijke oost-west-verbinding is geworden. Met de grenswijziging Alkmaar-Heiloo kwam een strook langs de Regulierslaan bij de gemeente Alkmaar. De fa. Vermeer (Hoofddorp) is begonnen met de eerste werkzaamheden van ver breding tussen de Kennemerstraatweg en de Zanderslootweg. Van de Zander slootweg tót de Westerweg wordt zui delijk van de bestaande Regulierslaan een nieuwe weg aangelegd welke loopt naar de tunnel onder de spoorlijn Alk maar-Heiloo die praktisch gereed is. .Ter verbreding van het eerste deel van de Regulierslaan zullen een aantal wo ningen binnenkort verdwijnen. kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Meer vakleerkrachten hij het basisonderwijs gevraagd De heer Groot vroeg in zijn algemene beschouwing om meer vakleerkrachten in te schakelen bij het basisonderwijs. Burg. Hoekstra stond er positief tegen over maar zei dat de uitvoering ervan zeker wel zo'n 50 a 60 duizend gulden zou kosten. Hij beloofde dat het een en ander bekeken zal worden binnen het raam van de financiële positie van de gemeente. Geen afgezonderde dienst openbare werken De heer Tomson was het met de conclu sie van B. en W. eens, dat de instelling van een afgezonderde dienst openbare werken geen aanbeveling voor onze ge meente verdient. „Wij stemmen hier ge heel mee in", aldus dhr. Tomson. Dhr. Tomson was nogal verbaasd te moe ten constateren dat de funktie van ad junct-directeur bij deze dienst geruisloos is vervuld. Verbaasd omdat vorig jaar B. en W. hebben gezegd dat dit op korte termijn niet zou gebeuren. Over enige tijd zullen we kunnen erva ren wie er tot „First Lady" van Heiloo zal worden uitgeroepen. Deze verkiezing zal plaats vinden tijdens een modeshow waar een 30-tal dames om deze titel zul len strijden. Voorlopig zal er via een cursus van het Instituut voor houding, beweging en make-up „First Lady" uit Amsterdam nog heel wat geleerd moeten worden om straks als een mannequin over het plan kier te schrijden ten aanschouwe van vele belangstellenden. Donderdagavond vond er een kennisma kingsles plaats in „De Oude Herberg". De belangstelling was overweldigend. Ruim 50 vrouwen en meisjes van pl.m. 20 tot 60 jaar namen deel aan deze les en enthousiast gaven er zich na afloop 32 dames op voor de totale cursus van 12 lessen die ook in „De Oude Herberg" gehouden zal worden op dinsdag- en donderdagavond. Per avond zullen er on geveer 15 deelneemsters zijn. Morgen avond om 8 uur gaat de eerste officiële les van start. Voor de dinsdagavond zijn er nog enkele plaatsen vrij. Lachen geblazen Op de kennismakingsles werd er heel wat afgelachen. Tijdens het drinken van een kopje koffie vertelde Bernadet Huis- ,man het een en ander over de cursus die naast de lessen in houding en bewe ging ook voldoende ruimte biedt aan haar- en huidverzorging en adviezen op het gebied van de kleding. Serieus werd er ook gewerkt. Bernadet liet ons even zien hóe ongegeneerd we in een stoel kunnen hangen en hoe vreemd velen van ons zich voortbewegen. De dames die er aan moesten geloven werkten behoorlijk op de lachspieren, want hoe kan een mens nog behoorlijk lopen als je aan 10 dingen tegelijk moet denken. Onze slechte houding komt ze ker voort uit een gebrek aan zelfvertrou wen. Zo zie je grote vrouwen vaak met een gebogen rug lopen en het hoofd naar beneden en de vrouwen met een eeuwige haast lopen veelal of ze achter een krui wagen aanrennen. Aan rugklachten heb ben we dan ook geen gebrek. We lopen niet alleen verkeerd malar ook ons staan en zitten is bepaald niet je dat. We han gen graag op één been en wie slaat er bij het zitten niet de benen over elkaar? Hierbij solliciteren we naar spataderen en rugklachten. Tijdens de les werden er ook enige dames van een meer bij hunuiterlijk passend kapsel voorzien en ook hun make-up werd hierbij aangepast. Het is bij deze cursus de'bedoeling dat elke vrouw weet welke make-up en wel ke haardracht het beste bij haar type past en zo gaat het ook- met de kleding adviezen. Voor een maatje 36 zal dat zeker anders liggen ais voor een maat 48. Ov er enkele maanden zullen we het re sultaat via een modeshow kunnen aan schouwen. Alle deelneemsters ontvangen na afloop een certificaat. Eén van hen zal worden uitgekozen tot „First Lady". We zijn benieuwd. Tamara. Cadeau uitzoeken? Presentje bedenken? Een hele toer. Behalve dan als u uitpakt met een plaat. Jan-Hein, die morgen 16 wordt wil de Rolling Stones. En Oma, die volgende week 65 wordt, vraagt om het Largo van Handel, gezongen docr Kathleen Ferrier. Uw platenhandelaar heeft ze allebei en nog oneindig veel meer. Groot of klein, op 33 of 45 toeren, allemaal voor vriendelijke prijzen en prijsjes. Loop weer eens langs bij: tegen verlenging van de Zeeweg naar Egmond aan Zee Indertijd schreven wij over de plannen tot verlenging van de Heiloose Zeeweg naar Egmond aan Zee. Het aktiecomité dat zich verzet tegen de aanleg, roert weer de trom. Zij wijst op aantasting van het landschappelijk gebied en het ziet niet de noodzaak van deze nieuwe verbindingsweg naar Egmond aan Zee. Temeer daar er plannen bestaan om een weg aan te leggen vanaf Egmond aan de Hoef, ten noorden van de Egmonder- straatweg, naar Egmond aan Zee. Op de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de „Ijsbaan Heiloo" deed het bestuur mededeling dat zij leden (sei zoenkaarthouders 1973-'74) in de gele genheid zou stellen te rijden op de kunst ijsbaan te Alkmaar, tegen gereduceerde prijs, op vertoon van een obligatie van de kunstijsbaan, welke in het bezit zijn van de „Ijsbaan Heiloo". Aan dit be sluit geeft zij nu uitvoering. Deze obli gaties zijn zolang de voorraad strekt schriftelijk aan te vragen bij het be stuurslid mevr. J. Hoet-Strijbis, Scharloo 21 te Alkmaar. Leden van de ijsbaan, laat u dit buiten kansje niet voorbij gaan. op de Straatweg tussen Slimpad en Stationsweg Na het deel van de Kennemerstraatweg tussen de v. Aostastraat en de Ter Coul- sterlaan - Frederica's Hof zijn ook tussen deze twee wegen en de Stationsweg - Kanaalweg de parkeerstroken weggeno men, waardoor autobestuurders voortaan hun auto tegen de trottoirbanden moe ten plaatsen als ze willen parkeren. De gemeente is begonnen met de uitvoe ring van een plan, om een speelterrein aan te leggen in Termijen. De firma P. J. Zonneveld B.V. verzet thans het grondwerk, wat o.a. inhoudt het aan brengen van' een aarden wal aan de west zijde van dit royale terrein en een heuvel van ongeveer 2 meter aan de oostzijde. Het gehele terrein wordt omgeven door een groenstrook waardoor voorkomen zal worden dat kinderen op meer dan één plaats de weg op zullen gaan bij hun vertrek van de speelplaats. De dienst van beplanting heeft het speelterrein ontworpen en er werden, na inspraak van een aantal Termijen-bewoners enige kleine wijzigingen in aangebracht. Na overleg is besloten de geprojecteerde zit hoek te laten vervallen. Deed veel werk op maatschappelijk terrein Op 72-jarige leeftijd overleed te Bergen onze oud-plaatsgenote mevr. N. de Jager- de Croos. Enige jarpn geleden vertrok het echtpaar node naar Bergen in Frankén- state. Mevrouw De Jager hebben we ieren kennen als een vrouw die sociaal bewogen was. Vanaf 1946 maakte zij deel uit van de Stichting Wooncomplex voor bejaarden en later werd zij ook bestuurslid van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg. Zij voelde zich altijd intens betrokken bij dit werk, speciaal dat onder de bejaarden. Zó zelfs, dat toen zij ging wonen in Bergen en al te lijden had van een chronische ziekte, zij nog naar Heiloo kwam, naar bijvoorbeeld het verzorgingstehuis „De Loet" aan welks bouw zij meewerkte. Trouwens, haar be langstelling bleef uitgaan naar haar vele relaties die zij bij haar werk in Heiloo had opgebouwd. Tijdens de wekelijkse wijdingsdienst in huize „De Loet" wijdde ds. Ouwendijk veel aandacht aan het verscheiden van mevrouw De Jager. Voor de uitvaart, die dinsdag plaatsvond, bestond grote belangstelling. N.M. De gemeente heeft het deel van de Wil librordusweg tussen de Heerenweg en de Schoollaan verbeterd. Het wegdek is wat verbreed en aan de kanten bestraat. Dit deel van de Willibrordusweg is een veel gebruikte weg o.a. door het bezoek aan het Asta-theater en het Open Huis. De weg was bijzonder smal en is daar wat onoverzichtelijk. Het was geen overbo dige luxe deze eenvoudige verbetering. naar Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 31275 Terug naar afgesloten balie De Nutsspaarbank aan de Van Doorn straat had een zgn. open balie. Daar is een einde aan gekomen, er is nu over het gehele front een bescherming van kogel vrij glas aangebracht. De direktie is blijkbaar teruggekomen van de open-balie, die het voordeel had van meer kontakt met het bankperso neel, maar gezien de ontstane situatie, het zekere voor het onzekere wil nemen. In „Plan Evelein" is een opvallende speelgelegenheid in wording. Op een stukje grond begrensd door de achter zijden van de Bakkerweg-De Biender en De Rookamer. Aan te leggen voor de gemeente Heiloo door de firma „Speel- kant" te Zaandam en het grondwerk wordt uitgevoerd door de firma Zonne veld B.V. Er -wordt veel met hout ge werkt bij de aanleg van deze speelplaats.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1