IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij Él 13 I f TEL. 31313 Lr ik GG ROOT stem \/\/n I ijst 3 redelijk en rechtvaardig f/È m, Moeilijk om te kiezen Een platenbon is altijd raak! QJTL. X /mm/ X TAXI ZWART Woninginrichting Korstanje bestaat 50 jaar Caecilia gaf pittig donateursconcert Voorverkoop zwemabonnementen Fascinerend vioolspel van Emmy Verhey Geslaagd Afsluiting gedeelte Zeeweg Afscheidsreceptie rektor L. A. M. Pennock I JAAR GARANTIE WIJ Kerkelaan voorrangsweg geworden Overweldigende belangstelling voor bijeenkomst Mariënstein-bewoners (2) JUWELIER Herman IC waad Ruime sortering en kwaliteit vakzaak zijn De Raad besloot Crocusvelden in bloei Bouw en uitbreiding van scholen Kandidatenlijst Christen Democratisch Appèl C.D.A. Kruising Raadhuisweg- Heerenweg is voorrangs kruising geworden Rode Kruis vergaderde Dertien kandidaten op lijst van P.v.d.A. J. J. PANTEK0EK, Ing. Huizen werden/worden ontruimd AFVALSTOFFEN Receptie ter gelegenheid van het kampioenschap van Nederland NIEUWS IN HET KORT Geen olie gooien in kolken 31e JAARGANG No. 50 13 MAART 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en eopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LidNBM kennemerstraatweg 334 t.akerkelaan heiloo tel.30815 Groots jubileumfeest Woninginrichting Korstanje aan de Ken nemerstraatweg bestaat morgen 50 jaar. Om een ieder in de feestvreugde te laten delen gaat de firma Korstanje van 15 maart tot en met 12 mei kostbare ge schenken weggeven zoals b.v. bij een slaapkamerameublement een kaptafel of bij een bankstel een passende salontafel maar ook bij kleinere aankopen wacht u een leuke attentie. Vele prachtige ca deaus liggen te wachten op een enorm aantal klanten. ,,Voor hen willen we dit jubileum niet zo maar voorbij laten gaan" zegt de heer Korstanje. „Privé, doen we dit op be scheiden wijze. Ik ben er ook de man niet naar om mezelf op de borst te klop pen. Wat we bereikt hebben danken we voor een groot deel aan onze geweldige medewerkers en medewerksters en aan onze klanten die ons hun vertrouwen schonken. Alleen doe je niets." In 1924 begon de heer J. J. Korstanje, vader van de huidige eigenaar, met een klein winkeltje in het pand aan de Ken nemerstraatweg waar nu de showroom is gevestigd. Na diverse verbouwingen werd er aan de overzijde een tweede pand geopend dat 3 jaar geleden een fikse verbouwing onderging. De winkelruimte werd toen verdubbeld en men ging ook kunstnij- verheidsartikelen verkopen, een branche die wel bijzonder bij het publiek is in geslagen. Voor de toekomst zijn er nog geen defi nitieve plannen. De enige mogelijkheid zou zijn om op het huidige pand nog een etage bij te bouwen maar zover is het nog niet. Voorlopig zal de firrpa Korstanje aan belangstelling geen gebrek hebben. Men verwacht hier eigenlijk gezegd een stormloop en met zulke prachtige ca deaus zou dat ons ook niets verbazen. Zondagavond jl. gaf het Heilooër Har monieorkest Caecilia haar jaarlijkse do nateursconcert in „De Rustende Jager". Voorzitter Heijne introduceerde op deze avond de nieuwe dirigent van het orkest, de heer Nico Braas (22 jaar). Onde» zijn voortreffelijke leiding werd een lichtvoetig programma uitgevoerd dat bij de vele aanwezigen bijzonder goed in de smaak viel. In het eerste nummer presenteerde zich het harmonieorkest en de drumband te zamen met het „Happy End" van Kap per! Het werd meer een feestelijk begin. Ook met „Baby Face" van Lex Abel was men op de pittige toer. Geheel anders van stijl maar erg mooi klonk de selectie uit „Jesus Christ Superstar". Orkest en dirigent werden beloond met een ge weldig applaus. Bij de „Iolanthe Ouver ture" viel zo hier en daar nog wel eens een steek. Deze mooie maar niet een voudige ouverture zal door het harmo nieorkest straks als verplicht werk op het Bondsconcours gespeeld worden. In de pauze vond de verloting plaats waar een groot aantal winkeliers uit Heiloo weer voor een lawine van prijzen had zorggedragen. Na de pauze speelde het orkest nog en kele temperamentvolle werken waaron der een subliem „Hava Nagila" van Hautvast. Dirigent en orkest kregen na afloop een staande ovatie. Als toegift speelden ze nogmaals de swingende „Loxi-Boogie" van Lex Abel. De drumband o.l.v. Theo Ursem bracht een 4-tal marsen waarvan Stone City" en „Hots Kisch" van Theo Ursem. Het klonk allemaal erg feestelijk. Na afloop bleven velen nog een dansje maken. De muziek werd hierbij verzorgd door de boerenkapel '„De Kinkeluters" o.l.v. J. Ursem. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia bestaat bijna 50 jaar. Dit heuglijke feit zal op grootse wijze gevierd gaan wor den. Het bestuur hoopt er straks één groot muzikaal feest van te maken waar alles en iedereen die maar met muziek, of zang te maken heeft in Heiloo voor zal worden uitgenodigd. Dit alles vraagt natuurlijk een langdu rige voorbereiding. We komen hier t.z.t. op terug. Nog tot zaterdag kunt u uw bestelkaart inleveren voor een zwemabonnement te gen gereduceerde prijs. Vergeet de pas foto's niet. Afhalen en betalen Het afhalen en betalen van de abonne menten kan geschieden vanaf maandag 25 t/m vrijdag 29 maart in het „Open Huis" dagelijks van 9-12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 30 maart van 9 tot 12 uur. In Max Bruck vioolconcert op laatste abonnementsconcert Vorige week vond het laatste abonne mentsconcert plaats van de Stichting „De Heilooër Kring". Het is een waardig slot geworden van vier concerten met het Noordhollands Philharmonisch Or kest, allen geleid door André Vander- noot. Met achtereenvolgens de solisten: Herman Krebbers - viool, Ingrid Haeb- ler - piano, Daniël Wayenberg - piano en Emmy Verhey - viool. Emmy verhey sloot de serie concerten af, een waardig slot van vier prachtige concerten, waarvan de bezoeker (de aula van het Psychiatrisch Centrum St. Wiilibrord was steeds praktisch geheel bezet) wel bijzonder hebben genoten. In de toelichting tot het vioolconcert van Max Bruch, het vioolconcert in g kl. t. op. 26, wordt gezegd: „Voor de solist in het bijzonder is het een zeer dankbaar stuk, dat volop gelegenheid geeft tot schitteren en het uitbuiten van alle vio- listische effecten." Emmy Verhey wist door haar uitzon derlijke spel, we zouden kunnen spreken door haar fascinerende spel, de concert bezoekers te boeien, wat zich aan bet slot ontlaadde in een ovationeel apjllaus. Het .N.Ph.O. begeleidde de violiste op uitstekende wijze. Terecht liet Emmy Verhey, die een fraai boeket rose anjers werd aangeboden, André Vandernoot en het orkest (speciaal de concertmeester) in het grote succes delen. N.Ph.O. oogstte veel succes met Borodin's tweede symfonie Het N.Ph.O. speelde vóór de pauze de Symfonie no. 22 in Es gr. t. „De filosoof" van Joseph Haydn. In een bezetting van een beperkt aantal strijkers, twee flui ten en twee Engelse hoorns. Dit bijzon dere werk werd op sublieme wijze uit gevoerd, vooral het menuet klonk heer lijk. In het tweede deel van het concert speelde het orkest de Symfonie no. 2 in d kl. t. van Alexander Borodin. De twee de symfonie bezit een veelheid van ge voelens welke in het Russische volksle ven en goed tot uitdrukking zijn ge bracht. Heel gevoelig werd het andante gespeeld, gevolgd door een feestelijke finale. In dit werk liet de harpiste zich enkele malen horen. André Vandernoot en zijn orkest werden beloond met een langdurig staand applaus. Mogelijke verhoging abonnementsgeld Naar wij vernemen is het mogelijk dat het abonnementsgeld, voor vier concer ten in het seizoen 1974-'75 verhoogd zal moeten worden. Het was nu 15,en het is nog niet bekend wat het zal wor den. Gezien de uitstekende concerten in het afgelopen concertseizoen, mede door solisten van naam, zullen velen daarte gen zeker geen overwegend bezwaar maken. A EEN UITGELEZEN KOELEKTIE IN: vindt u in kunsthandel KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo in de periode 18 maart - 1 april In verband met uitvoeringswerkzaam heden aan de Zeeweg, zal deze straat tussen de kruisingen met de Ringweg en De Omloop in de periode 18 maart - 1 april 1974 voor alle verkeer - uitgezon derd voetgangers - worden afgesloten. Het verkeer zal via De Omloop-Spillaan- Ringweg worden omgeleid. Het is mogelijk, dat de werkzaamheden kortere of langere tijd in beslag zullen nemen dan de genoemde periode. op vrijdag 29 maart Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat rektor L. A. M. Pennock het Psychiatrisch Centrum „St. Wiilibrord" verlaten% na ongeveer 35 jaar het „Centrum" te hebben gediend. Om 11 uur 's morgens zal in de foyer van dit centrum een officiële afscheids receptie gehouden worden. Wie geeft er J op een pantalon Gewoon een kwestie van goede kwaliteit kopen en u a krijgt het zwart op wit. Tevens 8 kleuren mooie TRICOT X OVERHEMDEN en de prijs het- X zelfde als vorig jaar 37.90 HERENMODE HEILOO Kleuren Lila - Geel Paars - Break D. bruin - Oranje Zwart - Groen Uw kledingadviseur Heérenweg 140 - Heiloo Telefoon 02200-33308 Sinds vorige week Vorige week is er uitvoering gegeven aan een raadsbesluit, de Kerkelaan tot voorrangsweg te verklaren. De benodig de borden hiervoor werden o.a. aange bracht op de zijwegen welke op de Ker kelaan uitkomen. Men dient dus reke ning te houden met deze nieuwe ver keersmaatregel. Het is niet te hopen dat deze nieuwe verkeersmaatregel aan leiding zal geven tot grotere snelheid (50 km/uur toegestaan) van autobe stuurders. Want zonder de voorrangs regeling was het af en toe al een race partij in deze laan, vooral 's avonds. Met ons zullen zeker nog velen zich ergeren aan de bestaande toestand; dat op verschillende plaatsen de trottoirs nog onderbroken worden. Dit door on willige huiseigenaren die geen grond wil den afstaan voor aanleg van een trot toir. Een gevaarlijke situatie, vooral voor kinderen en ouderen. Op de laatstgehouden examens voor het praktijkdiploma machineschrijven slaag den de dames: W. C. Avis-van Es, J. M. Bakker-Schuddeboom, K. A. de Bart, A. de Best-Weerstand, A. M. Dekker, M. van Denzen-Korthouwer, A. G. M. van Kessel, J. M. C. van der Kolk, O. Korstanje, P. G. Mahr-Wolf, E. M. M. Oosterwijk, A. C. van der Poll. C. M. Sengers-Kerssens, H. J. M. Voogt, A. W. H. YVildeboer-Heikens en J. H. v. Weel deren en de heer J. Eskes. Voor het praktijkdiploma boekhouden associatie slaagden de dames: L. Broers en P. Konijn-van Nisterdael en de heren: D." Kaptein, S. Valkering, F. Falkering, en de heer G. M. Bakker. Voor het praktijkdiploma M.B.A. slaagde mej. E. Hermans. Zij werden opgeleid door instituut Dompvloet. Vorige week beloofden we nog terug te komen op de vergadering van Mariën stein-bewoners. Het oprichten van een belangenvereniging voor deze nieuwe woonwijk, waarvoor een overweldigende belangstelling bestond. In deze bijeenkomst gaf de heer J. Pruim een uiteenzetting over het centraal an tennesysteem. De antenne is nu nog van de bouwer van de woningen, Productie- stroom, en wordt pas overgedragen wan neer alle woningen zijn opgeleverd en nadat de P.T.T. metingen heeft verricht. Een en ander is van belang voor de koopwoningen; de huurwoningen zijn aangesloten op een centrale antenne die verzorgd wordt door de verhuurders (bij voorbeeld Woningbouwvereniging) Naast onderhoud etc. moet er een be drag gereserveerd worden om straks mee te doen aan kabeltelevisie. De heer G. ten Berge lichtte de bedoe ling van de belangenvereniging uitvoerig toe. Om de gemeenschappelijke belangen van alle inwoners van Mariënstein te behartigen. Deze belangen werden door dhr. Ten Berge als volgt onderverdeeld: sociale belangen - kinderen en zieken festiviteiten. Woningbelangen; antenne collectief onderhoud, hum-problemen en klachten. Gemeentebelangen - groen voorziening, wegen, verlichting en ge meentelijke diensten. Zoals wij reeds schreven, de belangstel ling voor deze oprichtingsvergadering was groot. Het leek ons wel goed nog eens het contactadres van de nieuwe vereniging te vermelden. Het is. G. Ten Berge, Mariënstein 18, tel. 33765. Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 30799 Voor een moet men.in de Gouden en zilveren sieraden Briljanten ringen Grote kollektie HORLOGES met moderne vormgeving. Stap vrijblijvend binnen en vraag ons vakkundig advies. Bouw van 2 nooillokalen voor de Mavo In de laatste raadsvergadering werd be sloten tot bouw van twee noodlokalen bij de openbare Mavo, aan De Dors-zijde. Kosten 125.000,- Er waren bezwaren tegen deze noodop lossing en de plaats. Burgemeester H. Hoekstra zei in zijn antwoord dat er geen andere wegen openstonden om het tekort aan lokalen op te lossen. Krediet voor aanleg van 2 sportvelden De Raad stelde een krediet beschikbaar van 259.100, voor de aanleg van 2 sportvelden in het sportpark „Het Ven- newater" in. zuid-west 80.000 voor het ontsluiten van bouwperceel B. en W. stelden de Raad voor 80.000,- uit te trekken voor de ontsluiting van het bouwperceel R.K. basisschool in Boe- kenstein, in zuid-west. De Raad ging hiermee accoord. Materiële hulp aan Peuterspeelzalen 3.50Ó, Zoals bekend vroeg de stichting Peuter speelzalen „Heiloo", een subsidie aan het gemeentebestuur. B. en W. voelden daar niets voor, een deel van de Raad wel. Het dagelijks be stuur der gemeente wilde wel zgn. „ma teriële" steun vei-lenen. Burgemeester Hoekstra deelde de Raad mee, dat aan steun in „materiële" vorm 3500. wordt verstrekt aan genoemde Stichting. in de Egmomlen Opvallend voor de tijd van het jaar zijn de bloeiende crocusvelden in de Eg- monden. Aan het eind van de Zeeweg en in de hoek Heerenweg-Egmonder- straatweg (de weg naar Egmond aan Zee) kan men verschillende velden in bloei zien in de kleuren geel, paars en wit, een prachtig gezicht. Op bepaalde plaatsen lijken zelfs de narcissen al op uitkomen te staan. Weer is men in Heiloo bezig aan de bouw en uitbreiding van scholen. Bij de christelijke basisschool „De Ark" in zuid-west wordt een definitieve kleuter school gebouwd. Twee lokalen plus een. speelhal. Het schoolbestuur hoopt met ingang van het schooljaar 1974-'75 de school in gebruik te nemen. De school, evenals verschillende scholen in" Heiloo ontworpen door de heer tiendriks te Stramroy (L.). Het werk wordt uitge voerd door de fa. Tromp uit Castricum. Uitbreiding Lidwinaschool De katholieke basisschool de Lidwina school aan de Pastoor van Muijenweg, ondergaat een uitbreiding. Er komt een leslokaal en een gemeenschapsruimte bij. Men hoopt, met het ingaan van het cur susjaar 1974-'75 deze lokalen in gebruik te nemen. Het aannemersbedrijf is de fa. Kuyper te Alkmaar. (ARP - CHU - KYP) voor gemeenteraadsverkiezing 1974 1. J. Bolten, 2. J. Pieters, 3. H. Over- meer, 4. J. Zoon, 5. Ch. J. Vahl, 6. W. Mast, 7. A. Winder, 8. J. Visser, 9. A. J. Vader, 10. mr. W. D. M. Philippart, 11. J. Breuker, 12. J. Elders, 13. B. F. Smit, 14. J. H. Veeninga, 15. mevr. M. Zegers- Huberts, 16. mevr. H. J. Settels-Dekker, 17. mevr. L. G. de Groot-de Bruijn, 18. L. F. Klein-Schiphorst, 19. II. Korthou- wer, 20. Johan Pieters. Men verzocht ons er op te wijzen dat dezer dagen Voor het kruispunt Raad- huisweg-Heerenweg noord de voorrangs regeling is ingesteld. Het verkeer, ko mende uit de richting Heerenweg noord moet dus, ondanks dat dit van rechts komt, voorrang verlenen aan het ver keer dat uit de oostelijke richting van de Raadhuisweg in zuidelijke richting de Heerenweg wil berijden. Beademingspop werd aangeboden Maandagavond op de jaarvergadering van het Rode Kruis bood mevr. Lust, groepshoofd van de colonne, de afdeling een beademingspop aan, te gebruiken bij de E.H.B.O.-cursussen. Het geld ervoor was bijeengebracht uit de opbrengst van een papierinzameling. De voorzitter van de afdeling de heer F. J. D. Baax-s bleek dankbaar voor dit kostbare geschenk maar gaf het dii-ekt weer terug aan de colonne. Tal van mededelingen werden gedaan. Mevr. Spanjer-Wijnands is mevr. Lust gaan bijstaan in haar werk als groeps hoofd en mevr. C. Crabbendam-Lom- merse is mevr. Bakker gaan assisteren bij haar welfarewerk. Verheugende stijging van het aantal donors Mevrouw Bootsman bracht een kort maar goed jaarverslag uit waarin de belangrijkste feiten over 1973 werden gememoreei-d. 465 flesjes bloed konden „getapt" worden. Dank zij het groeiend aantal donors. De heer H. Eekhof, die de aktie leidde voor de plaatselijke bloed transfusie werd daarvoor dank gebracht. Zeven inwoners van Heiloo kon een pret tige vakantie worden aangeboden op de Henri Dunant of op „IJsselvliedt" te Wezep. De cursus E.H.B.O. o.l.v. dokter. A. L. Duijvestijn en met assistentie van mevr. Neles leverde 27 geslaagden op. Het ledental was in 1973: 1627. Ledental baart zorgen Tegenover een stijging van de kosten stijgen niet de inkomsten aan kontribu- ties. Penningmeester H. Greeuw was pessimistisch gestemd over het leden bestand. Terwijl het aantal inwoners der gemeente stijgt, daalt daarentegen het ledental en daarmede de inkomsten. Men wil door een bepaalde maatregel de le den vragen, vrijwillig, hun kontributie te verhogen. Er zijn er nog die de mini- mumkontributie van 1,-— betalen. Eén der aanwezigen vroeg of het niet moge lijk was de subsidie van de gemeente, die al ettelijke jaren 600,is, ver hoogd te krijgen. Dhr. Greeuw zei bijzonder teleurgesteld te zijn in de resultaten van de gevoerde ledenaktie. „In de nieuwe woonwijken hebben we praktisch geen leden," aldus deze penningmeester. Dhr. Baars: „We kennen de problemen maar we hebben nog niet voldoende conei'ete oplossingen." Hij voegde er aan toe dat het bestuur binnenkort alles zal doen om de financiële positie van de af deling te verbeteren. Veel wordt er plaatselijk gedaan, maar ook elders Dhr. Baars zei dat het Rode Kruis be langrijke taken uitvoert. Zowel plaatse lijk als elders. Hij noemde het werk van de colonne, het welfarewerk en het werk rond de bloedtransfusiedienst, maar ook het internationale werk zoals hulp bij rampen en wat de laatste tijd sterk moet aanspreken de hulp welke verleend wordt bij het uitwisselen van krijgsge vangenen. Dhr. Baars greep de gelegenheid aan om allen die in de een of andere vorm werk zaam zijn, te danken voor zijn of haar inzet. Dhr. Greeuw werd herkozen als be stuurslid en speciaal in het zonnetje ge zet voor zijn uitstekend beheer. De vergadering welke door een 16-tal leden wei-d bezocht had een bijzonder prettig en vlot verloop. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen Aanstaande donderdagavond komt de groslijst van kandidaten, van de Partij van de Arbeid, voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen in mei, in be- spi-eking. Er staan 13 candidaten op. Achtereenvolgens: 1. mr. L. J. A. van Dantzig, 2. mevr. A. Gosman-Polling, 3. J. Boi-sjes, 4. A. Muts, 5. Th. de Jong, 6. G. van Drunen, 7. Th. Adema, 8. J. Michielsen, 9. C. de Graaf, 10. D. Koorn, 11. W. van Roeden, 12. K. Martes en 13. I. Bloem. P.v.d.A. - P.P.R. en D'66 met één lijst? Een aantal besprekingen zijn er gehou den tussen vertegenwoordigei's van de P.v.d.A. - P.P.R. en D'66 om met een gecombineerde lijst uit te komen. Deze lijst is reeds geregistreerd als „Progres sieve combinatie. De werkgroep uit de ze drie groeperingen is uitgegaan van vijf verkiesbare plaatsen. Hiervoor is VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31 316 - HEILOO Worden dezer (lagen afgebroken Bewoners uit de omgeving van 't Witte Kerkje zijn aan 't verhuizen geslagen of gaan dit nog doen. Verschillenden trokken of trekken aanstonds naar de flatjes aan de Ter Coulsterlaan (achter de Moeder Godskerk).' Dit allemaal om plaats te maken voor de realisering van het „Winkelcentrum 't Loo". Dezer dagen gaat onder andei'e tegen de grond het pand Willibi'ordusweg-hk. Kerkelaan en binnenkort ook het pand van de fam. Broksma, nu nog sigaren winkel. Enkele andei'e panden zullen, alhoewel ontruimd, nog blijven staan of er moet daarover nog een beslissing val len. (o.a. panden naast „De Hutkoffer" die, zoals bekend, blijft staan. (Staat op de lijst van Monumentenzorg.) Voor uw hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Aangezien zondag a.s. een Klimop-turn ster het landskampioenschap Keurtur- nen kan behalen zal er ter gelegenheid hiei'van een receptie worden gehouden in het Open Huis om 8 uur 's avonds. De kampioene kan zijn Ans Dekker, Joke Kos of Astrid Ranzijn. PLAATSGENOOT HERBENOEMD Onze plaatsgenoot Mr. Dr. C. Berkhou- wer is gister in Straatsburg herbenoemd als voorzitter van het Europese parle ment. 35 BEJAARDEN GINGEN AAN DE DANS De volksdansende bejaarden zijn vrijdag voor het eerst aan de dans gegaan. In het Open Huis dansten ongeveer 35 be jaarden, onder leiding van Frits Meyer, dat het een lieve lust was. ER KOMT EEN TWEEDE TUNNEL ONDER HET NOORDZEEKANAAL Een berichtxwat ook voor ons van veel belang is, er komt een tweede tunnel on der het Noordzeekanaal. Dit heeft de minister van Vei'keer en Waterstaat gister in de Tweede Kamer meegedeeld. HOOFDLEIDSTER BENOEMD AAN HET „K1EFTENNEST" Mej. E. M. C. van Hoven is In de laatste raadsvergadering benoemd tot hoofd leidster van ,,'t Kieftennest". Zij trad al enige tijd op als waarnemend hoofdleid ster van deze openbare kleuterschool. ScuctdTMxt AfdéliiKj Hetloo V <1 Feen de Lilli wey i, Heiloo Telefoon 31914 de verdeling: 3 voor de P.v.d.A., 1 voor D'66 en 1 voor de P.P.R. gehanteerd. Naast de plaatsen 1 (P.v.d.A.), 2 (D'66) en 3 (P.P.R.) heeft de werkgroep de nummering als volgt vastgesteld; plaatsen 4, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16 en 18 voor de P.v.d.A.; de plaatsen 6, 11, 15, 17 en 19 voor D'66; de plaatsen 8 en 13 en de plaats 20 voor de P.v.d.A. of P.P.R. komt anders in waterwegen terecht Kinderen spelende op een speelplaats raakten besmeurd met olie. Het bleek dat deze afkomstig was uit de kolk. Een autobestuurder bleek olie in een kolk te hebben gegooid en de kinderen hadden het goedje yerspreid. Naast de ontstane moeilijkheden met de kleren van de kinderen, moet er ook op gewe zen worden dat het ook nog andere ge volgen kan hebben. In bepaalde delen van het dorp gaat namelijk het hemel water via de kolken en ï'iolering naar de dichtstbijzijnde waterwegen. Het wordt dus niet afgezogen naar de rioolwater zuiveringsinstallatie. De olie kan dus- verschillende gevolgen hebben in en rond sloten en vijversDus geen olie afvoeren via de kolken WE HEBBEN WEER 'N NIEUW BEGIN Kale bomen staan te di'omen In de koude voorjaarsnacht. Stormen kwamen, en namen Zijn blaad'renpracht. Natuur is in rust En komt weer tot leven, Als de zon weer zijn warmte komt geven, De dagen gaan lengen, Zij zullen ons brengen De voorjaarsmorgen. En knoppen, verborgen In bomen en struiken Gaan zwellen, ontluiken. De lente ontwaakt Maakt ons weer wakker Bewerkt weer de akker De tuin en de hof. De vogels zingen Kinderen springen We stemmen met hen in We hebben weer 'n nieuw begin J. G. Reyn-v. Buuren Maart 1974.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1