G p «®ROOT iCPlÈl WELKOM VOORJAAR IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS TOONDEN HET WINKELCENTRUM PLAN „WINKELHOF 'T L00" TEL. 31313 STAATSLOTERIJ Als SPECIALE AANBIEDING TAXI ZWART Een hele kist violen Abonnementen zwembad AFVALSTOFFEN JUWELIER Herman Kwaad Koliekte Nat. Rheumafonds Kinderkledingbeurs PRISMA horloges CERTINA horloges HELICON horloges Bevolking kan kennis nemen van het „Winkelhof 't Loo" A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 624e loterij maandag I april a.s. Reakties op ons artikeltje Koliekte Nederlandse Hartstichting van 1 - 7 april Nationale Boomfeestdag Voorbereidingen voor reconstructie begonnen Kruisvereniging Heiloo Postkantoor wordt uitgebreid Geen supermarkt aan de Pastoor van Muijenweg Vondelschool-leerlingen in de raadzaal POPULRIRE NUMMERS J. J. PANTEK0EK, Ing. Betere busverbindingen met het zuid-westelijk deel der gemeente V.V.D. in De Oude Herberg Opening zwembad „Het Baafje" Kandidatenlijst P.P.R. Burgemeester en wethouders gaan weer praten ALTIJD IETS APARTS guus van der linden bloemsierkunst Krantenaktie Oudervereniging Lidwinaschool Opgeven voor jaarlijkse autotocht Daarom de hoogste tijd om te bemesten 31e JAARGANG No. 52 27 MAART 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnègom, Egm. a.d.Hoef Adv. en oopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zyn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrak! reduktie. LidNBM - - V -.'WW ikennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 De abonnementen voor het zwembad „Het Baafje", waarvoor u eerder een bestelkaart inleverde bij het gemeente huis, kunnen alleen nog deze week wor den afgehaald en betaald in het „Open Huis" aan de Willibrordusweg 9, dage lijks van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 9 tot 12 uur. De abonnementen, die niet zijn opge haald vóór 31 maart, vallen automatisch buiten de reduktie. Bouwoppervlakte winkelruimte 7800 m2 Plaatselijke ondernemers krijgen optie Eindelijk lijkt er schot te komen in de realisering van het bestemmingsplan „Winkelcentrum 't Loo", sinds vrijdag middag bekend geworden ais „Winkel hof 't Loo". „Deze naam doet vriendelijker en „dorp- ser" aan dan 't woord „winkelcentrum" aldus burgemeester en wethouders in een toelichting op tekeningen en de ma quette welke een beeld moeten geven over hoe burgemeester en wethouders, de projektontwikkelaar mr. J. Wilde- boer uit Hilversum en de architect Mag- née eveneens uit Hilversum, de uitvoe ring van het plan, voorlopig, zien. Ongeveer 50 eenheden Oorspronkelijk zou er een totale opper vlakte aan winkelruimte zijn van onge veer 15..000 vierkante meter, dit is terug gebracht tot 7800 m2. Het betreft het gebied tussen het pand van de fa. Deu- tekom en de Schoollaan, begrensd door de Heerenweg en de Holleweg. In tegenstelling tot vorige plannen blijft de woning van dokter Ten Brug- geneate staan). Gedacht wordt aan on geveer 50 winkels, opgebouwd pit een heden van 5.50 bij 5.50 meter. Op de persconferentie werd meegedeeld dat een zich te vestigen supermarkt een veelvoud van deze eenheden in beslag kan gaan nemen. Het plan leent zich bij zonder goed voor speciaalzaken en boe tiekjes. Er zal voldoende ruimte beschik baar zijn voor een "zich uitbreidende markt. Het marktpleintje, wat ongeveer tegenover de Raadhuisweg is geprojek- teerd, zal voorts gelegenheid geven voor dorpsak tiviteiten. Winkels komen te liggen aan een overdekte arcade Het bestaande wegenstramien zal zoveel mogelijk intact gelaten worden, dit dus in tegenstelling tot vroegere plannen. De winkels zijn naar binnen gekeerd en liggen aan een overdekte arcade (win kelstraat) en onderbroken door hoven (pleintjes). D.e winkels worden opge bouwd in de eerste bouwlaag: aan de winkels zullen luifels worden aange bracht met een diepte van 2.50 meter. Gedacht wordt op een verdieping een gemeenschapshuis te creëren. De juiste plaatsbepaling is nog niet bekend, aldus de toelichting op dit plan. De huisjes aan beide zijden van de Hee renweg, tussen Schoollaan en de Ker kelaan zullen zoveel mogelijk gehand haafd blijven. Parkeerterrein voor 400 a 500 auto's In en rond het „Winkelhof 't Loo" wordt veel aandacht besteed aan groenbeplan- ting. Ook rond de twee parkeerterreinen ten noorden en ten zuid-oosten van het winkelhof, die ten dele al bestaan. Mo gelijk dat tezijnertijd ook nog een par keerterrein aangelegd wordt ten westen van de Holleweg ter hoogte van het huidige bloemenmagazijn van de firma Nieuwenhuis. Op een paar plaatsen zul len rijwielbergplaatsen komen. Op de huidige tekeningen zijn bushaltes aangegeven iets ten noorden van de Van Aostastraat. Wanneer in de toekomst er een half uur verbinding tot stand komt van de N.Z.H. zal het toekomstige ,,'t Loo" gemakkelijk te bereiken zijn met „openbaar vervoer", uit het zuid westelijk deel der gemeente. Volgend voorjaar begin van bouw Op een vraag van de pers werd onder andere meegedeeld dat Heiloose onder nemers optie krijgen bij vestiging in ,,'t Loo", de prijs per vierkante meter is nog niet bij benadering te zeggen; mogelijk dat begin 1975 met de uitvoering van de plannen begonnen kan worden en dat na ongeveer 1 Va jaar. de eerste winkels in gebruik genomen zouden kunnen wor den. Gevraagd wat het gehele object wel zal gaan kosten, kon geen antwoord gege ven worden. Wel dat het huidige plan het karakteristieke Witte Kerkje niet aantast, in tegendeel, met het kerkje een goed geheel gaat vormen, ook wat de verhoudingen (hoogte) betreft. Volgens de heer Wildeboer is gezocht sfeer en gezelligheid te brengen. Dit wordt in niet geringe mate bevorderd door de geprojekteerde hoven en het genoemde plein. Raad het laatste woord Het huidige plan behoeft nog niet het definitieve te zijn. Er kan nog „aan ge sleuteld" worden. Er wordt nog over ge sproken met de Heiloose ondernemers en de Rijksconsulent voor het Midden- en Kleinbedrijf. De Raad heeft het laatste woord. Wij hebben geprobeerd een indruk te ge ven over het toekomstige „Winkelhof 't Loo", een winkelcentrum wat ons, bij een eerste beoordeling, zeer aantrekke lijk voorkomt, in de kom van de ge meente. N.M. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -te».02205-1541 K De koliekte voor het Nationaal Rheuma fonds heeft 3.557,97 opgebracht. Ieder die tot het welslagen van deze koliekte heeft medegewerkt, wordt hartelijk dank gebracht. Woensdag 3 april wordt in het gebouw „De Rank", Kennemerstraatweg 83 weel een kinderkledingbeurs gehouden, geor ganiseerd door de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Van de op brengst van de kleding is 75 procent be stemd voor de personen die de kléding inbrengen. Het overige geld is bestemd voor de Fed. Vr. Vrijw. Hulpverlening. De prijs van de kleding wordt in overleg met de inbrenger vastgesteld. Ongewas sen of kapotte kleding wordt niet inge nomen. Er kan kleding worden inge bracht voor de leeftijden tussen vier en ttvaalf jaar. De inbreng van kleding kan gesel-«deiv op w'óèhêdag .3 april' van kwart vol?'hé— gen tot haif één. De verkoop is woens dagmiddag 3 april van half twee tot vijf uur. Het terughalen van niet-verkochte kle ding en het afrekenen van wei-verkochte kleding kan uitsluitend plaats vinden op woensdagavond 3 april van zeven uur tot negen uur. Kennemerstraa'tweg 414 - Heiloo Telefoon 30799 een toonbeeld van mode en korrekte vormgeving een technisch volmaakt horloge DS 2 dubbelschok bestendig en 100% waterdicht in vele modellen reeds vanaf 39,—x op vrijdag 5 april in het gebouw van Openbare Werken De bevolking van Heiloo kan ken nis nemen van de plannen van het „Winkelhof 't Loo". In het gebouw van de dienst van Openbare Wer ken aan de Kanaalweg is op vrij dagavond 5 april een maquette te zien welke een goed beeld geeft van hoe het kan worden. Verder zijn er tekeningen en wordt er een toelichting gegeven op dit nieuwe winkelplan. Men kan ook eventuele opmerkingen maken. De ^openingstijd is van haif acht tot half tien. De maquette is vanaf heden tot en met 4 april ook te zien in het ontmoetingscentrum van het Open Huis, op de tijden dat er bijeen komsten worden gehouden. Via een circulaire wordt men dan na der ingelicht over dit winkelcen trumplan. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TEL. 02200 - 32447 - POSTGIRO 422217 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEEN, enz.. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Er zijn wat telefonische en schriftelijke reakties gekomen op ons artikeltje: „Het aantal eenden neemt onrustbarend toe". De heer A. Kielen uit het verzorgings tehuis „De Loet" schreef ons: Met enige verbazing en verontwaardi ging heb ik in de „Uitkijkpost" van 20 maart gelezen, dat het aantal eenden in de vijvers van „Oost" en „West" schrik barend toeneemt, de bewoners klagen dat ze zich nestelen in hun tuinen en schade doen aan de beplanting. Ik kan me niet indenken dat een mens er wat op tegen heeft dat zo'n beest be scherming zoekt bij de mens, om hun jongen ter wereld te brengen. Ik kan me ook niet voorstellen wat ze voor schade aan planten en beschoeiingen te weeg brengen. Laten we toch een beetje humaan zijn tegenover de dieren, er val len er toch al duizenden ten pffer aan onze economie van de samenleving. Misschien hier een kleine suggestie voor de heren van beplanting: spuit minder onkruid dood en zorg dat er meer water planten in de vijvers komen; maak in elke vijver kunsteilandjes en broednes- ten, dan hebben ze geen last meer van kinderen en loslopende honden en ze blijven uit de tuinen van de bewoners. Vlaamse gaaien en eksters verjagen zangvogels Mevr. A. Verschure-Visser greep de ge legenheid aan op iets anders te wijzen. Ze schreef ons: „Is het u echter bekend dat in het Ter Coulsterbos de eksters en vlaamse gaaien in dermate grote ge tale voorkomen, dat men geen zangvo gels meer ziet en hoort? Eieren rapen of liever gezegd uit de bomen plukken lijkt mij een onmogelijke zaak. Misschien is er onder uw lezers iemand die hier een oplossing voor weet?" Mogelijkheden zijn er maar Zowel voor 't een als 't ander zijn moge lijkheden, maar wie kan en wil het doen? Een deskundige acht één der mo gelijkheden de Vereniging van Dieren bescherming in te schakelen. Ook hij acht het beslist gewenst dat aan de op vallende groei van het aantal eenden een halt wordt toegeroepen. „De eenden gaan er in normale omstandigheden op uit om voedsel te zoeken. Dit gebeurt hier niet meer door het vele, soms over matig, voeren van de eenden. Daar komt nog bij dat de natuur, wat de eenden betreft, niet ingrijpt. Alle eieren komen uit, alle pullen blijven leven en daardoor ontstaat de grote groei in en rond de vijvers. Het aantal broedeieren terug brengen kan één van de maatregelen zijn." „Ten aanzien van de eksters en vlaamse gaaien, deze broeden hoog in de bomen. Om de eieren er uit te halen zou men een beroep moeten doen op de brand weer." Een zaak van de gehele bevolking In de week van 1 tot 7 april houdt de Nederlandse Hartstichting haar jaarlijk se koliekte onder het motto „Geef Leef". In deze week zullen de Vrienden van de Hartstichting, afd. Heiloo, bijgestaan door een enorm aantal kollektanten huis aan huis bij u aan de deur komen om het envelopje dat u in de Uitkijkpost hebt kunnen vinden gevuld en wel op te ha len. Wij hopen van harte dat u deze kollek tanten die geheel pro deo voor dit be langrijke doel op stap gaan niet in de kou zult laten staan. Het is voor ons allemaal van het allergrootste belang dat de strijd tegen het hartinfarct, de zwaarste epidemie sinds eeuwen, zonder- ophouden door zal kunnen gaan. Voor deze strijd zijn miljoenen nodig. In 1973 gaf dé NédëTIdndsè Hartstichting in to taal 3,5 miljoen gulden uit aan ca. 100 grotere en kleinere projekten. Deze va riëren van duidelijke voorlichting aan het publiek ter voorkoming van een hartinfarct via onderzoekprojekten naar de oorzaak van bepaalde hartziekten tot bijstand aan de openhartchirurgie, de financiering van revalidatieprojekten als nazorg voor hartpatiënten en tot het verstrekken van subsidies aan de thera peutische recreatieweken voor kinder hartpatiëntjes. De Nederlandse Hartstichting is daarom een zaak voor heel de bevolking van jong en oud. Met de beschikbare gelden wordt gestreefd naar een optimaal resultaat. Een aantal van de projekten strekt zich uit over jaren. Daarom zal de Neder landse Hartstichting ook in 1974 en vol gende jaren bepaalde verplichtingen moeten nakomen. Enige cijfers In 1972 telde het Centraal Bureau voor de Statistiek 52.842 overledenen, waarbij de doodsoorzaak een of andere vorm van hart- en vaataandoeningen was. Ruim 40.000 onder hen stierven tengevolge van een duidelijk aantoonbaar hartinfarct. Per jaar geeft de curve van sterfgeval len door de dodelijke aandoeningen van de kransslagaderen van het hart een stij ging te zien van 2.000 personen. Cijfers die er niet om liegen. In de hoogontwikkelde landen - maar intussen ook in de ontwikkelingslanden - is overal een programma op gang geko men van aktiviteiten tegen de ziekten van hart en bloedvaten. De organisatie die in Nederland alle aktiviteiten op dit terrein bundelt is de Nederlandse Hart stichting. In de ondersteunende Vrien denvereniging hebben zich thans zo'n 600 plaatselijke afdelingen, komitees en kontaktsekretariaten gebundeld, van waaruit o.a. deze kollekte-campagne wordt georganiseerd. Het vorig jaar bracht Heiloo via de kol iekte een kleine 7.000, bijeen. We hopen dit bedrag nu ruim te overschrij den. Betaalcheques worden ook graag in ontvangst genomen. Vrienden van de Hartstichting afd. Heiloo. Op woensdag 3 april a.s. zal ook in Hei loo deelgenomen worden aan de Natio nale Boomfeestdag. Als plantobjekt is. gekozen de aanleg van een beplanting in Plan Evelein. In totaal zullen 375 leer lingen uit de hoogste klassen van de basisscholen aan deze plantdag deelne men. Na afloop zal burgemeester Hoekstra de herinneringsvaantjes uitreiken, alsmede sinaasappels en plastic lineaaltjes. Voor elke school is er een boekenbon t.w.v. 10,--. De leerlingen zullen via de school op deze boomplantdag worden voorbereid. Kruispunt Kennemerstraatweg- Stationsweg-Kanaalweg Op het kruispunt Kennemerstraatweg- Stationsweg-Kanaalweg is men met de eerste voorbereidingen begonnen voor de reconstructie van dit kruispunt, tiet werk te verrichten door de nutsbedrij ven (verleggen van leidingen etc.) Wij willen het zuigelingenburo in het gebouw aan de Holleweg nog wat beter organiseren. Vanaf 1 april 1974 vervalt het „open half uur" tussen 11 - 11.30. Als u een (nieuwe) afspraak wilt maken kunt u bellen naar zr. v. d. Loeff, tel. 31132 tussen 8 - 8.30 uur. Donderdagochtend 4 april is er geen zui gelingenburo. R. Leenstra-Rijpkema, arts Zr. A. Kroon Zr. R. van der Loeff aan Holleweg-zijde Naar wij vernemen wordt het postkan toor aan de Heerenweg belangrijk uit gebreid. Aan de Holleweg-zijde. Een deel van het huidige pleintje en een deel van de tuin van de kantoorhouder zullen ge bruikt worden voor deze uitbreiding. Er wordt een ruime bestellerszaal bij gebouwd, een bedrijfsruimte voor het laden en lossen van de postzakken en een flinke rijwielstalling. Het postkan toor aan de Heerenweg werd gebouwd in 1951. Naar aanleiding van één der ingekomen stukken zei het raadslid mr. v. Dantzig, dat hij het eens was met burgemeester en wethouders dat er aan de Pastoor van Muijenweg geen supermarkt geves tigd moest worden. De heer Zoon sloot zich daar bij aan, zeggende dat dit trou wens strijdig zou zijn met het geprojec teerde winkelcentrum in het uitbrei dingsplan „Zuid-West", welke plannen op uitvoering staan. 6e Klas leerlingen van de openbare ba sisschool, de Vondelschool, brachten on der leiding van het hoofd der school, de heer S. J. Kramer, vrijdagavond een be zoek aan het raadhuis. Om een openbare raadsvergadering bij te wonen. Dhr. Kramer had de laatste weken zijn leerlingen al 't een en ander verteld over het bestuur der gemeente en had de beschikking gekregen over de stukken betrekking hebbende op de raadsagenda. De heef Kramer vertelde ons dat er, in het algemeen, veel belangstelling be stond bij zijn leerlingen. Kregen de raadsleden koffie aangeboden, de jongens en meisjes kregen een fris drankje. ntT DF NIEUWSTE VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO N.Z.H. bus gaat via Ewisweg lopen Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van het N.Z.IT.-personenvervoers- bedrijf, een nieuwe busdienst in te stel len, naar het-««id-westelijk deel der ge meente! Het traject zou er dan als volgt uitzien: vanuit Alkmaar via de geijkte route door Heiloo (Raadhuisweg - Hee renweg - en Stationsweg), Pastoor van Muijenweg - Ewisweg - Het Zevenhuizen en Westerweg enz. Zuid-west wordt daardoor ontsloten. Gezien de geweldige ontwikkeling in de bouwsector in dit deel der gemeente een grote aanwinst. Zeker ook van belang als men hoort dat men zoveel mogelijk van het openbaar vervoer gebruik moet maken. In afwisseling met de Egmondse bussen zou er voor dit deel van de gemeente een half-uur-dienst ontstaan. Vanavond om 9 uur komt de afdeling Heiloo van de V.V.D. in „De Oude Her berg" bijeen om de uitslagen van de ver kiezingen te volgen via de televisie. Een ieder is van harte welkom. Op dinsdag 1 6april a.s., de dag na Pa sen, zal het zwembad „Het Baafje" weer geopend zijn vanaf 's morgens kwart vóór 7. Voor het verkrijgen van een leskaart en het maken van een afspraak kunt u zich vervoegen aan de kassa, vanaf 16 april van 8,00 tot 12.00 uur. Het is zeker aan te raden er zo vroeg mogelijk bij te zijn aangezien deze ies- kaarten altijd de kassa uitvliegen. De kandidatenlijst van de Partij Poli tieke Radicalen P.P.R.bevat een drie tal namen van jongeren. Het zijn: 1. Ben Bremer, 2. Tony Plancke en 3. Henk Lodeweges. Aan lijst van R.K.P.N. wordt nog gewerkt Aan een eventuele kandidatenlijst van de Rooms Katholieke Partij Nederland (R.K.P.N.) voor de a.s. raadsverkiezin gen wordt, zo vernemen wij, nog ge werkt. Direkt na de Statenverkiezingen hoopt men de samenstelling gereed te hebben. met Raadhuisweg-on dernemers In de februari-vergadering van de Ge meenteraad kwam een brief van de Raadhuisweg-ondernemers nog niet aan de orde. In die brief somden zij de be zwaren op tegen het stop- en parkeer verbod op de Raadhuisweg. In de afgelopen raadsveigadering kwam deze zaak nog niet aan de orde. De heer Hoogland vroeg B. en W. zo spoedig mo gelijk een voorstel aan de raad te doen. „Het moet toch mogelijk zijn een aan vaardbare oplossing te vinden, vooral in verband met een voorgesteld alterna tief", aldus ongeveer dhr. Hoogland. Burgemeester Hoekstra zei dat het col lege binnenkort een gesprek zal hebben met de betrokkenen. (Het is ons bekend dat Raadhuisweg- ondernemers bereid zijn om een deel van het brede trottoir af te staan om er, mogelijk, parkeerhavens van te maken. De trottoirs zijn daar nog in bezit van deze ondernemers. Red.) kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Zaterdag 30 maart a.s. zal er weer een krantenaktie worden gehouden aan de Lidwinaschool, Pastoor van Muijenweg 19, van 8.30 tot 11.30 uur. Het oud-papier wordt dan direkt over geladen in een hiervoor bestelde vracht wagen. Deze vertrekt om 11.30 uur. Wij vragen u, het oud-papier zoveel mo gelijk zelf aan school te brengen. Heeft u veel oud-papier en u kunt het niet zelf vervoeren, dan kunt u zich melden bij: de heer H. G. Beke, Hoefcamplaan 12, tel. 30954. De kranten worden dan bij u aan huis opgehaald. op 22, 23 en 24 april Ons bereiken tal van vragen: „Wanneer moeten wij ons opgeven voor de jaar lijkse autotocht voor bejaarden op don derdag 9 mei?" Wij kunnen meedelen dat dit kan ge schieden op maandag 22 april van 10-12 uur in het verzorgingstehuis „De Loet", op dinsdag 23 april van 10-12 en van 2-4 uur in 't Open Huis en op woensdag 24 april van 10-12 uur in het verzor gingstehuis „Overkerck". Het ligt in de bedoeling dit bericht nog eens in de pers te plaatsen. 9 Planten, bomen, dieren, de hele natuur staat in 't teken van het voorjaar. Ook de tuin heeft de gedwongen winter-rustperiode vaarwel gezegd. 6.50 VAM-COMPOST GEC. KOEMEST ASEF-KORRELS SLAKKENMEEL MARBA etc. Stationsweg 65-67, Heiloo, tel. 02200-30286 MET VEEL PARKEERRUIMTE.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1