ÜYAMAHA BET'I 'mmn K H enSpe SENSATIE OM METEORIET i lis ijs lp m m 12u lil 122 123 124 125 126 127 128 129 1 VAN HIER EN DAAR VAN ALUS WAT DONKERE KAMER IN VONDELSCHOOL GEWELDIG DRUK IN EN ROND ONS BOS BROMFIETSEN uw vakman PIET VAN RAALTE SERVICE vaat-, was- en droogautomaat HHHnS 1 ,,'t Heilooër Gazellehuis" 1 Paasdienst in Witte Kerk Kinderen in Palmpasenoptocht naar Psych. Centrum Niet 22 maar 29 mei raadsverkiezingen T.V.-toestel gestolen Hoogtepunten tijdens de Paas Sociaal Diakonaal Jaar PASEN gezellig paassfukje „Confidentia" eifoo eerlijk AAND0RPS rood WALITEIT Jg anket VOOR DE PAASDAGEN: Ruime sortering luxe broodsoorten en banket artikelen. Ook voor Chocolade Paaseieren. Vereniging Oud-Heiloo opgericht 3s ïfJL- ■- c Vrijdagavond haalden enkele Mavo-leer lingen een grap uit met hun klasgenoot Han ter Berge, aan de Romplaan te Heiloo, die een geheel onverwacht, maar zeker sensationeel staartje zou krjjgen. Om Han, een amateur-sterrenkundige, een plezier te doen, lieten zij vanuit de hemel een meteoriet neerdalen, die een zgn. kra ter sloeg in de tuin van zyn ouders. Voor de bijbehorende knal werd een „Don- derslag-Extra"-rotje gebruikt. Een deel van de meteoriet, een „Hoogoven-slak" werd zelfs door leden van de Ned. Ver. v. Weer- en Sterrenkunde naar Heidelberg gezonden waar men, zoals Th. Noordman ons wist te vertellen, reeds geconstateerd had met een „echte" meteoriet te doen te hebben. De grappenmakers, Erik Bruin uit Heiloo en zijn klasgenoot Jeroen Belleman uit Eg- mond aan Zee, hebben er nooit aan ge dacht dat deze „joke" zoveel sensatie zou verwekken. Boze telefoontjes zijn hun deel en ook Han en enkele leden van de Ned. Ver. v. Weer- en Sterrenkunde willen niet geloven met een grap te maken te hebben. Erik en Je roen hebben evenwel te veel getuigen uit hun klas die van deze april-mop op de hoogte waren. Wanneer men het blijft ontkennen, aldus Theo Noordman, zullen we het nog meer stenen laten regenen. We hebben er nog genoeg. E jM 1. A. v. d. Nagel 200 pt., 142 st., 1409 cm, goud; 2. C. Jansen 196 pt., 105 st„,!259 cm, zilver; 3. S. Verver Ï8è pt., 64 st., 560 cm, brons. „KEN IJSJE OF IK SCHIET!" De jeugd van nu wordt in sterke mate beïnvloed door het vele nieuws wat tot hen komt via de krant, radio en televisie. Wat de laatste tijd niet veel bijzonders is. Niet opvoedkundig. We hoorden dezer dagen dat een 9-jarig jochie zijn oma een speelgoedpistool voorliield met de uitroep: „Een ijsje of ik schiet!" Onze jeugd maakt er via de genoemde media dagelijks kennis mee. Vandaar dat deze jeugd er al een spelletje van maakt. NIEUWE MARIA-SCHOOL WERD BESMEURD De nieuwe Maria-school aan De Biender werd vorige week besmeurd. Zowel één der ramen als een deel der muren. Dit gebeurde met kalk afkomstig van een nabijgelegen bouwwerk. Verondersteld wordt dat oudere jeugd dit heeft uitge haald. De laatste tijd horen wij in toe nemende mate van baldadigheid, van be schadiging van allerlei eigendommen. De Vondelschool heeft sinds vorige week een zgn. donkere kamer. Er wordt door de leerlingen van de school nogal wat aan fotografie gedaan. Hun onderwijzer, de heer Rijdinga, geeft daar leiding aan. Men is erg enthousiast. Men kan nu op school zelf foto's ontwikkelen en afdruk ken. Afgelopen zondag was het in en rond ons Heilooërbos geweldig druk. Tiental len auto's stonden er langs de Kenne- merstraatweg geparkeerd. Ook het aan gelegde recreatiegebied, in het westelijk deel der gemeente, deelde in de belang stelling. VELEN KWAMEN WANDKLEDEN ZIEN De wandkleden, gemaakt door cursisten van het Nivon, opgehangen in de ont moetingsruimte van het Open Huis trek ken grote belangstelling. Niet alleen van regelmatige bezoekers van het Open Huis maar ook van vele anderen, die speciaal voor deze expositie komen. U kunt ze nog gaan zien tot en met za terdag. Het kost u niets. Het inspireert u misschien om ook zulk een cursus te volgen s Voor naar en dat is s staat bij ons hoog aangeschreven. Dit, en een aantrekkelijke prijs maken 't tot een feit dat u eens voor uw bij ons moet komen kijken. En natuurlijk kunt u ook voor reparatie bij ons terecht. (naast Apotheek „Heylo") Stationsweg 51 Telefoon 30196 Erk. Installateur Tevens reparal ie. Kennemerstraatw. 99 - Tel. 30192 Honda - Peugeot - Mobylette Puch - Sparta desgewenst ieder merk leverbaar. Goede service en onderdelen. Vergeet niet een HELM op te zetten. Goedgekeurde helmen al vanaf 25, met Interkerkelijk Jongerenkoor en Cantorij In de dienst op de Paasmorgen (aanvang 10.00 uur) in de Witte Kerk zal zeker de vreugde over de opstanding van de Heer de boventoon voeren, ondersteund door de Cantorij o.i.v. de cantor-organist de heer J. Haringa en liet Interkerkelijk Jongerenkoor o.l.v. de heer E. W. v. d. Wal. Ds. Ph. Ouwendijk hoopt voor te gaan. I.v.m. de Avondmaalsviering op Goede Vrijdag in de Witte Kerk is de repetitie van het Jongerenkoor verplaatst naar woensdagavond 10 april. De repetitie van de Muziekgroep en het Kinderkoor is normaal op zaterdagmorgen 13 april. Een waar feest voor de verpleegden Op zondag 7 april jl. kwamen traditie getrouw de schoolkinderen van Heiloo, o.a. de Gidsen en kabouters, hun zelfge maakte Palmpasen aan de verpleegden van „St. Willibrord" aanbieden. Voorafgegaan door de Harmonie en de Drumband trok een groep van ruim 200 kinderen vanaf de Willibrordusweg naar het Centrum. Het was een fleurig ge zicht al deze Palmpasen die de kinderen op een creatieve wijze gemaakt hadden. De hele groep ging naar het Cornelius- paviljoen waar zwakzinnigen worden verpleegd, de mensen van dat paviljoen stonden de kinderen al op te wachten. Een gedeelte van de groep kinderen be zocht ook enkele afdelingen van het Jozef-paviljoen. Het was weer een waar feest voor de verpleegden, vanaf deze plaats dan ook hartelijk dank aan de organisatrice me vrouw Leer, de Drumband en de Har monie die het ieder jaar weer weten te maken In ons overzicht over de gehouden Sta tenverkiezingen noemden wij de datum van de aanstaande raadsverkiezingen. We noemden 22 mei, maar dit moet zijn woensdag 29 mei. na Inbraak bij radio-handelaar Van zaterdag op zondag is er ingebro ken bij „Radio Bakker" aan de Kenne- merstraatweg. Gestolen werd een t.v.- toestel. Waarschijnlijk is men gestoord bij deze inbraak, want men had nog een t.v.-toestel klaargezet om mee te nemen. in de R.K. parochies Op zondag 14 april, „Hoogfeest van Pa sen", is er in de H. Moeder Godskerk om 11 uur een Eucharistieviering voor „jong en oud" met medewerking van het fanfarekorps „Eensgezindheid" (Heiloo). Eveneens op 14 april is er in de kapel van O.L. Vrouw ter Nood een plechtige Paasviering: „Spelen met vuur", samen met Kariko 1 en zijn combo. In de Willibrorduskerk zullen op 14 april in een plechtige Hoogmis meewerken (om 9 uur) het jeugd- en herenkoor. Om 10.30 uur is er een Paasviering rriet zang van het jeugdkoor. Graag willen wij uw aandacht vragen voor het werk van de Stichting Sociaal Diakonaal Jaar. Wat doet deze stichting zult u zeggen? Wel ze stelt zich ten doel jonge mensen te stimuleren tot een dienstverlenende taak. De stichting is ontstaan uit een nauwe samenwerking van protestanten en katholieken die reeds op dit terrein bezig waren. Om concreet te worden aan jonge men sen vanaf 17 jaar wordt de mogelijkheid geboden mee te werken waar hulp gebo den kan worden o.a. ziekenhuizen, kin dertehuizen, tehuizen voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Het soort werk kan heel verschillend zijn. Je leert er een andere wereld mee kennen. Zo worden misschien je eigen mogelijkheden en motieven duidelijker. Het jaar begint in augustus. Naast kost en inwoning en de sociale voorzieningen wordt 125,per maand betaald. Als je nog niet weet wat je zult gaan doen kijk eens of zo'n jaar iets voor je is. Als je meer wilt weten vraag inlichtin gen aan de Stichting Sociaal en Diako naal Jaar, Wilhelminapark 46, Utrecht, tel. 030-510763 of bij H. G. ten Cate, Sluijsweijdt 4, Heiloo, tel. 32882. Voor een MOOIE PLANT of BLOEMEN naar P. NIEUWENHUIS Ilolleweg 43 - Heiloo - Tel. 31390 Interessante gegevens over straatnamen De heer H. E. Oostendorp vertelde de ongeveer 50 aanwezigen veel interes sants over straatnamen in Heiloo. Eerst greep dhr. Oostendorp terug naar 1850, er waren in Heiloo toen 57 weggetjes, 153 woningen en het telde 814 inwoners. Hij vergeleek dit met 1974 resp.: 195, 5700 en 20.000. Hij stelde vast dat alle straatnamen in Heiloo met de historie te maken hebben. Tot 1949 stelde de gemeenteraad de namen van straten en wegen vast, daarna werd dit gedele geerd aan burgemeester en wethouders. De eerste officiële straatnamen werden pas in 1865 gegeven, de eerste naam bordjes in 1925. Dhr. Oostendorp vertelde hoe bepaalde wegen aan hun naam kwamen, zoals de Holleweg omdat het tussen twee dijkjes lag, de Zanderslootweg is ontstaan om dat indertijd de sloot tot aan de Korte- lingen in het Heilooërbos liep waar zand werd gewonnen. Een aantal straten in Heiloo is o.a. naar schrijvers genoemd en burgemeesters die hier lange tijd woonden en werkten. De heer Oostendorp wees erop dat in de loop der jaren ook vele wegen zijn ver anderd van naam. De Ter Coulsterlaan zelfs verschillende malen. Het zou wel de moeite waard zijn om van dhr. Oostendorp meer te horen over het ontstaan en de betekenis van straat namen in Heiloo. Wij vinden dat bijzon der interessant! Interessant waren ook de lichtbeelden, een 100-tal, welke de heer A. W. Jensch de bezoekers liet zien. Daaruit bleek dat veel van oud-Heiloo verloren is gegaan. Een reden temeer voor „Oud-Heiloo" om dat weinige wat we nog bezitten, probe ren te behouden Het voorlopig bestuur Het voorlopig bestuur bestaat uit drs. J. J. de Wit (voorzitter), mr. W. A. M. Admiraal (secretaris. Stationsweg 28), ir. T. G. Tomson, A. A. Veer, P. Wijn sociaal-geograafH. E. Oostendorp en A. W. Jensch. Bij de aanvang van het volgend winter seizoen, in september, hoopt men een definitief bestuur te formeren. Dat dan geïnstalleerd zal worden door burge meester H. Hoekstra. De meeste van de aanwezigen gaven zich op deze avond al spontaan op. De start van „Oud-Heiloo" was dus wél bijzonder goed. Voor deze avond had men al een schat van kaarten, etsen en tekeningen van oud-Heiloo ter bezichtiging gesteld. enn.straatw. 506 MJf akkBMÏ Telefoon 31157 Flinke belangstelling bij de start Velen gaven zich al op als lid Maandagavond is in het Open Huis op gericht de vereniging „Oud-Heiloo". De heer P. H. J. van Loon, gemeentesecre taris, nam het initiatief tot oprichting. De heer Van Loon gaf vorm aan een reeds lang levende behoefte. Immers jaren geleden kwam de wens reeds naar voren te proberen wat meer van de his torie van Heiloo te weten te komen en wat nog behouden zou kunnen worden. De heer N. J. Speur trad op als voor lopig voorzitter. Op de oprichtingsver gadering motiveerde hij het stichten van een vereniging „Oud-Heiloo". Er zijn weinig gegevens over Heiloo, aldus dhr. Speur, we willen nagaan wat er is en waar het is; op aardrijkskundig, roman tisch, archeologisch en historisch gebied. SCHOOL V OETBALTOURN OOI op 16 april op Forestersterreinen Dinsdag 16 april a.s. zal er op de Fores- tersterreinen een voetbaltournooi ge houden worden. Hieraan nemen deel de room-katholieke en de protestantse ba sisscholen. Het tournooi zal beginnen om half negen en zal eindigen om ongeveer vijf uur. De prijsuitreiking zal plaats vinden door de keeper van de bekende eredivisie club A.Z. '67: Gerrit Vooys. Degene die de eerste plaats weten te bereiken komt voor een jaar in het bezit van de Wissel- beker. Deze beker is momenteel in het bezit van de Adelbertschool. De organisatie hoopt op een grote sup- portersschare die de deelnemende scho len flinke'steun kan verlenen. TURNKRING H.N.K. NAAR OOSTELIJK GRONINGEN „Klimop" jeugddames Zondag trok de de „Turnkring Hollands Noorder Kwartier" naar Oostelijk Gro ningen, om precies te zijn naar Munten dam. Een viertal ploegen bond daar de strijd aan tegen de „Turnkring Oost Groningen". In de ploeg jeugdturnsters waren een viertal „Klimop" meisjes opgenomen; E. Pepping, M. de Winter, K. Baltus en M. van Velzen en voorts twee van an dere vereningingen. Zij behaalden 153.10 punten, de Oostelijk Groningers 145.45 punten. Het hoogste aantal punten behaalde K. Baltus met 31.45 punten, gevolgd door E. Pepping (31.35 punten) en M. de Winter werd derde in het persoonlijk klassement met 30.95 punten. M. van Velzen werd vijfde met 28.60 punten. De jeugdturnsters van H.N.K. wisten op alle onderdelen één te worden. PAASTOURNOOI van de Hockey-verenigin g „De Terriers" De afgelopen dagen werden op de hoc keyvelden thuis en uit de volgende uit slagen bereikt. Thuis: Dames 1 - Bennebroek 1. 3-1. Heren 1 - Bennebroek 1, 2-2, Meisjes A - Meisjes B (ondel. wedstrijd): 1-2, Jongens D - Magnus D (Schagen 3 -1. Uit- Fit 3 - Heren 2, 0-1, Alkmaar 5- 1 leren 3, 1-0, Magnus D - Meisjes D, 1-5. Meisjes C en jongens C hadden zaterdag j.l. een tournooi in Haarlem en bereik ten daar, op een bijzonder geslaagd, tournooi, een resp. 5e en 6e plaats (van de 8 deelnemende ploegen). Al met al een hockey weekend, waarop alle spelers met voldoening terug mo gen zien. Het komende Paas-weekend zal, wat de Hockev-vereniging „De Terriers" be treft geheel en al in het teken staan van het door hen georganiseerde Paas-, tournooi. Diverse clubs uit Noord-Hol land hebben de uitnodiging, deel te ne men aan dit tournooi, aanvaard en der halve zullen zaterdag, zondag en maan dag de verenigingen: Sarto, Castricum, Heerhugowaard en Reigers tegen „De Terriërs" en elkaar in het strijdperk tre- den. De diverse wedstrijden zullen zich op deze dagen afspelen tussen 12.00 uur en 16.00 uur. Wij adviseren iedereen/die voor de ko mende Paasdagen geen bepaald pro gramma heeft, de fiets of de auto te pakken (er is ruime parkeergelegenheid aanwezig) of te wandelen naar de Ter riërs hockeyvelden aan het Vennewater (einde van het Zevenhuizen) en daar wat wedstrijden gade te slaan. Wie weet krijgt u wel zin het ook eens te gaan proberen! Tevens kunt u dan ons oer gezellige clubhuis bewonderen, waar u koffie, soep, bier, etc. voor een redelijke prijskunt verkrijgen. Hopenlijk tot ziens a.s. Paas-weekend bij „De Terriers". ïaPédSBflE - 5- Ac "i BïIS'fï B ieifijlpw 8 itjri: K rtri 4 - f Si V ff ie js'jifl 'WW fV w- -rih. D.V.W. HEILOO Prijsuitreiking Zaterdag 6 april jl. zijn weer de prijzen uitgereikt aan de wedstrijdvissers van de afgelopen competitie, waarbij een leuke feestavond was georganiseerd. Een groot aantal wedstrijdvissers was aanwezig met hun dame of verloofde. Om kwart over acht opende onze voor zitter de feestelijkheden waarin hij allen begroette. Al spoedig gingen na de ope ning de eerste paartjes op de vloer voor een dansje op de muziek die verzorgd werd door het Duo Jaap Ursem. Tussen de prijsuitreiking door werden er stukjes opgevoerd door de heer Klop Uit Egmond. De stemming kwam ér best in. Niet alleen het uitreiken van de prijzen kwam aan bod; er stond ook een gewel dige tafel met prijzen voor de verloting en al spoedig bleek dat de belangstelling daarvoor groot was. De wedstrijdcommissie dankt een ieder voor het mede slagen van deze avond, zowel de dames lotenverkoopsters als de fotograaf die vele momenten op de ge voelige plaat heeft vastgelegd. Hier volgen dan de prijswinnaars. Algemeen kampioen van de Witviscom- petitie werd de heer J. van Willigen die de beker voor het tweede jaar wist te winnen. A-klasSe: 1. J. v. Willigen 199 pt„ 259 st„ 1978 cm goud; 2. D. Oosterling 190 pt„ 124 st., 1477 cm, zilver; 3. W. Duin 189 pt., 166 st. 1600 cm, brons. B-klasse: C-klasse: 1. T. Dijkman 195 pt., 53 st. 623 cm, goud 2. Nap 190 pt„ 117 st. 973 cm, zilver 3. M. Nielen 183 pt., 58 st. 542 cm, brons Afdeling Baarsvissen: Ie en kampioen S. Blokker 272 pt., 60 st., 815 cm, goud; 2. Geertsma 266 pt., 56 st, 757 cm, zilver; 3. Glim 245 pt, 60 st, 741 cmybróns. j Afd. Zeevissen: 1. en kampioen N. Ursem 668 cm, 32 st., goud; 2, A. Breed 462 cm, 22. st. zilver, 3. K. Zoon 458 cm, 24 stuks, brons.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 9