TEL. 31313 FALKLAND IEUWSBIAD VOOR HEILOO makelaardij DIT WEEKEND GROOTS BLOEMENFESTIJN IN LIMMEN DE VADER TAXI ZWART Bejaarden, opgelet Toneelver. Falkland „De Vader" Mariënstein belangenvereni ging ontwikkelt al vele aktiviteiten Vier Heilooërs er op uit HEILOO SPUIT WEER Wat „Oud-Heiloo" voor ogen staat ns rw GROOTSTE EN MEESTE SERVICE J.J. PANTEK0EK, Ïng. Inenting kleuters AFVALSTOFFEN Zeilen naar Engeland om een nieuw costuum te kopen? Onzin! Niet nodig! WWl/f f/È GEMEENTE HEILOO Ter-inzage-legging van en beslissing over geldigheid kandidatenlijsten M guus van der linden bioemsierkunst Voorz tter van Volksmuziek- schoo! „Heiloo" gaat heen Sakor-kollekte ¥AN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT de jeugd vermaakt zich Verkoop zomerpostzegels en eerstedag enveloppen Informatie over het „Jena" onderwijs 50 Jaar Korstanje Zwembad „Het Baafje" draait op volle toeren TONEELVERENIGING A.S. ZATERDAG 20 APRIL 8 UUR: van August Strindberg KAARTEN BESTELLEN: Tel. 33028, 31752, 30487 KAARTEN KOPEN: P. Elenbaas, Potgieterweg 38 R. Doggenaar, Haesackerlaan 23 P. Nieuwenhuis, Holleweg 41 M. C. Affourtit, Torenlaan 37 HAAST U 32e JAARGANG NO. 3 17 APRIL 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo - Tel. 30175 Redaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518 - 53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 02200 - 30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toe-stemming van de uitgever. Dit hlad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef Adv. en copie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt red uk tie. üdNBM kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Opgeven voor jaarlijkse autotocht Het is zo ver. Voor de jaarlijkse autotocht voor bejaarden, te hou den op donderdag 9 mei, kan men zich uitsluitend opgeven op maan dag 22 april van 10-12 uur in het verzorgingstehuis ,,De Loet"; op dinsdag 23 april van 10-12 en van 2-4 uur in het Open Huis en op woensdag 24 april van 10-12 uur in het verzorgingstehuis „Over- kerck". Deel kunnen nemen bejaarden bo ven de 65 jaar, voor echtparen is het voldoende als één van hen deze leeftijd heeft bereikt. Het is weer een geheel verzorgde dagtrip. De kosten van zulk een dag stijgen met het jaar, een re den van het organiserend comité om op deelnemers die daartoe be reid en/of in staat zijn (alhoewel dat geheel op vrijwillige basis moet gebeuren) een beroep te doen eventueel nog wat bij te dra gen. (bijna 50 jaar) a.s. zaterdag: Misschien herinnert u zich het indertijd door Falkland gespeelde stuk „Gaslicht". Wel, het spel dat a.s. zaterdag voor het voetlicht komt zal menigeen enigszins daaraan doen denken. Na Heijermans' „Uitkomst" en het blij spel „Hooikoorts" nu dus weer een to neelspel en wel van de bekende toneel schrijver August Strindberg. Voor het verkrijgen van kaarten ver wijzen wij naar de advertentie op de voorpagina. Het is meestal het verstan digst vooruit kaarten te bestellen of te kopen bij de bekende adressen of via de gegeven telefoonnummers. Organiseert enquête betreffende centrale verwarming De pas opgerichte belangenvereniging, van de wijk Mariënstein, ontwikkelt al vele aktiviteiten. Zo houdt zij een en- enquête-formulier in te leveren vóór 20 verschillende typen woningen. De betrokkenen worden verzocht het enquêe-formulier in te leveren vóór 20 april bij de functionaris van de wonin- gengroep de heer Pruim, Mariënstein 1, tel. 32700. Er is een „sociale groep" gesticht met als contact-adres mevr. Hoffenaar, Ma riënstein 8, tel. 34985 en een „Gemeente- groep", met als contactpersoon de heer Bognettaan, toekomstig adres Mariën stein 109, tel. 34998. Tot penningmeesteresse werd benoemd mevrouw Ten Berge, Mariënstein 18, tel. 33765. Kinderfeest op 30 april Op dinsdag 30 april organiseert de ver eniging een kinderfeest. Voor kinderen tot 12 jaar, van half drie tot half vijf. Er zal poppenkast zijn, zaklopen, bussen- gooien, koek happen, straattekenen, spoorzoeken, etc. Muziek zal er ook zijn. Het kan dus een feestelijke aangelegen heid worden in Heiloo's nieuwste woon wijk! Men wordt verzocht tijdig de kin deren op te geven en de leeftijden te ver melden. De adressen zijn: Veronica Don kersloot, Mariënstein 3, tel. 30498 en Willie Seppenwolde, Mariënstein 146, tel. 34923. met de „Henri Dunant" Maandag, 2e Paasdag zijn ook vier Hei looërs aan boord van het Rode Kruis hospitaalschip de „Henri Runant" ge gaan om een tocht door Nederland te maken. De „Henri Dunant" doet op zijn tocht o.a. Deventer en Arnhem aan. Ingezonden: Nu bijna(!) iedereen ervan doordrongen raakt, dat het wel en wee van de mens heid voor een belangrijk deel afhangt van het evenwicht in de natuur, spuit de Gemeentelijke Plantsoenendienst van Heiloo met een herbicide alle wilde planten dood onder struiken en bomen. Je weet al haast niet beter, maar de bodem onder bomen en struiken hoort niet kaal te zijn. In de lente dringt het volle zonlicht nog door tot de grond, om daar een rijke vegetatie te ontwikkelen. Ook in Heiloo zouden daartoe kunnen behoren: speenkruid, vogelmuur, kruis en munt, klein hoefblad, varensoorten, kleefkruid, rolklaver, look zonder look en vele andere soorten. Daarin zou zich, ook in Heiloo, de in- sektenbevolking kunnen ontwikkelen, die straks tot voedsel zou kunnen dienen voor de zangvogels en hun jongen. „Heiloo is mooi" heet het. Nou ja, Heiloo is keurig. Dat wel. Keurig schoongesix>- ten, gewassen en getrimd, maar niet echt verrassend mooi. De mensen van Zuid-West kennen de stukjes „wildernis" voor het R.K. kerk hof en aan de Stationsweg bij de nieuwe Nutsspaarbank. Ik neem aan dat ze particulier bezit zijn en daardoor gespaard blijven voor de jaarlijkse vergiftigingscampagne. Het resultaat is de moeite waard om er even bij stil te blijven staan. Kom Heiloo, geef je wilde planten ook een kans. J. H. van den Berg De Kistemaker 30. AA- Wat wil het pas opgerichte Oud-Heiloo Er wordt naar gestreefd, dat de ver eniging een maal per jaar een lezing organiseerd over het onderwerp de his torie van Heiloo en omstreken betref fend. Dan wil de vereniging haar leden eens per jaar, bij voorkeur in de maand de cember, een reproduktie van een oude afbeelding van Heiloo aanbieden. Zij stelt zich voor, van tijd tot tijd een tentoonstelling te organiseren, wellicht de eerste reeds in het begin van 1975, en voorts staat op haar programma het in cidenteel verzorgen en uitgeven van pu- blikaties. De vereniging stelt gaarne iedere be langstellende in de gelegenheid, lid te worden voor de somma van 7.50 per jaar. Men kan zich opgeven bij Mevr. Admi raal, Stationsweg 28. Men kan de kon- tributie storten op nummer 32.70.11.815 bij de Rabobank aan de Kenn. straatweg of op rekenngnummer 12.05.86.991 bij de Rabobank aan de Westerweg. 0R7SMNG VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Bericht aan allen die een oproep kregen voor de kleuters die geboren zijn in 1970. U kreeg bericht dat u uw kind a.s. don derdag 18 april kunt laten intenten te gen D.T.P. Deze inenting vindt plaats in het Wijk- gebouwd, Holleweg 94, op de aangegeven tijd. Voor uvs JROOT hoogeweg 72 - heiloo - tel.02205-1541 In Heiloo kunt u immers terecht voor: Bleyle - Coxmoore Blico - Lodenfrey Wilson R Glenny Org. Sportex - Thornproof Mayfair - Vico v. d. I-Ierick Laimböck enz. enz. Uw kledingadviseur HERENMODE - HEILOO Hoeden weg 140 - Tel. 02200-33208 De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo brengt ter openbare kennis dat tie in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op woensdag 29 mei 1974 te houden verkiezing van de leden van de raad der gemeente Heiloo voor een ieder ter inzage zijn neergelegd ter gemeentesecretarie dat het hoofdstembureau op maandag 22 april 1974 te 11.30 uur in het gemeentehuis van Heiloo een voor de kiezers toegankelijke zitting zal houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der ingeleverde lijsten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voor komende kandidaten. Heiloo, 16 april 1974. De voorzitter voornoemd, H. Hoekstra. 1. 2. Voor al uw BLOEMWERK van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 heiloo telefoon 02200-30067 Een druk seizoenl/i eeuw „Falkland" Falkland gaat een heel druk seizoen tegemoet. De vereniging bestaat name lijk dit najaar 50 jaar en dat is in deze tijd en vooral na de afgelopen jaren bij amateurtoneel een gedenkwaardig feit. Falkland zal in november dit jubileum groots gaan vieren, nl. met Herman Boubers: „De Jantjes" Hiervoor zijn de voorbereidingen al be gonnen: Want een enorme voorbereiding is hieraan verbonden. Aan dit stuk, een van de voorlopers van de musical, zal heel Falkland, senior èn junior, meewer ken. Bovendien is de juniorengroep al weer begonnen met het voorbereiden van een kinderstuk voor februari 1975. Dit keer is gekozen „De Geldmolen" van Tempe laars en v. d. Heyden. Maar eerst allemaal naar „De Vader" a.s. zaterdag 8 uur in het Asta-theater. Vorige week schreven wij: „Voorzitter van het „Open Huis" gaat heen." Deze week moeten wij schrijven: de voorzit ter van de Volksmuziekschool „Heiloo" gaat heen. Voorlopig blijft de heer C. Haafkens als waarnemend voorzitter nog aan. Er wa ren moeilijkheden gerezen over de nieu we lesgeldregeling van de school, waar dhr. Haafkens tegen was en ook niet door de Raad van Heiloo, welke daar over moest beslissen, werd aanvaard. In een volgende raadsvergadering moet het bestuur met een andere lesgeldregeling komen. Dit op verzoek van de Raad. Na het „Open Huis" „zit" binnenkort dus ook de muziekschool zonder voor zitter. Ze blijken trouwens spaarzaam te worden: het Nivon heeft ai bijna een jaar geen voorzitter en we weten uit er varing dat ook andere verenigingen „tobden" met gebrek aan een geschikte voorzitter. Kinderbescherming is een zeer complex en veel omvattend begrip. Evenmin als het alleen zou gaan om kinderen kan men uitsluitend spreken van bescher ming. Misschien drukt jeugdwelzijnszorg beter uit waar het om gaat: nl. een zo wel geestelijke als materiële begeleiding van kinderen en jongeren welke dikwijls door moeilijkheden in en met hun om geving verloren staan op hun weg naar volwassenheid en burgerschap. Deze be geleiding geschiedt zowel door beroeps krachten zoals maatschappelijk werkers, groepsleiders, psychologen etc., als wel rloor talloze vrijwilligers welke naast de beroepskrachten zich inzetten om voor en met deze jongeren te zoeken naar een aangepaste ontwikkelingsmogelijkheid. IN EN ROND DE VIJVERS De afgelopen dagen vermaakte de jeugd zich in en rond de vijvers waaraan Hei loo zo rijk is. In de vijvers met tientallen opblaasbootjes, rond de vijvers met het plaatsen van tentjes. Deze opblaasbootjes zijn nogal rank, we hoorden dan ook dat jeugdige peddelaars in het water terecht kwamen. Daar zij, hoe jong dan ook, de zwemkunst meester waren, bleef het bij een nat pak. Ge vaarlijk leek het toen een kind voorover in één der vijvers viel, gelukkig in een ondiep gedeelte. Het kwam „met de schrik vrij". SIGARENMAGAZIJN BROKSMA TEGEN DE GROND Direkt na de ontruiming door de fam. Broksma van hun sigarenmagazijn aan de Heerenv/eg, is de zaak tegen de grond gegaan. Dit om in de naaste toekomst het realiseren van 't „Winkelhof 't Loo" mogelijk te maken. De belendende per celen, waarvan al een ontruimd, zullen ook het veld moeten ruimen voor de uit voering van genoemd winkelplan. OOK DAAR VAKINDELING Op het kleine parkeerterrein op de hoek Kerkelaan-Heerenweg, waar tot voor kort auto's schots en scheef werden neergezet, heeft de gemeente een vak indeling aangebracht. Rest nog het aan brengen op het parkeerterrein, gelegen naast de kapsalon van Coen van den HOogen aan de Heerenweg! Dank zij de weergoden die ons de afge lopen tijd wel heel goed. gezind waren zullen de Bloemendagen 1974 in Lim men reeds het komende weekend ge houden worden en wel op 20, 21 en 22 april. ■Heel T immen maakt zich qp. om straks weer duizenden bezoekers te laten ge nieten van de prachtige mozaïeken, werkstukken, bioemsierkunst en niet te vergeten de vele tuinen die er momen teel als een plaatje bijliggen. Een snecia'e route welke u langs alle mozaïeken en werkstukken zal leiden, is door het mozaïekenkomitee te Limmen i" samenwerking met de Rijkspolitie Limmen/Heiloo, uitgestippeld. r>ez° route is door middel van aanwijs borden duidelijk te volgen, terwijl u op enkele punten bij binnenkomst in Lim men een routekaartje zal worden uitge reikt. Het komitee verzoekt u vriendelijk de aanwijzingen van de Rijkspolitie op te willen volgen. Er is op vele plaatsen ruime parkeergelegenheid, zodat u bij goed weer uw auto kunt parkeren en de route kunt lopen waardoor u meer kunt genieten van de kleurenpracht en het vakmanschap waarmee de mozaïeken te Limmen gemaakt zijn. Oproep aan inwoners van Limmen De RtksnoÖtiè verzoekt hierbij alle in woners van Limmen om hun auto tij- de-s d" 1 ip-emendagen niet langs de rou te te willen parkeren, dit om een vlotte doorstroming van het verkeer te be vorderen. Bloemenkoningin Limmen 1974 Zaterdagavond a.s. zal de Bloemenko- ningin Limmen 1974 gekozen worden. Deze verkiezing zal plaats vinden in de bovenzaal van boerderij „Vredeburg" aan de Dusseldorperweg. Er is een fraaie hoofdprijs, terwijl vopr 'alle deelneemsters een verrassing klaar ligt. Morgenavond vindt de repetitie plaa'ts. Alle meisjes uit Limmen en wijde omge ving zijn van harte welkom en worden verzocht zich hiervoor te willen aan melden bij mej. G. Krom, Rijksweg 140- 142 (Esso tankstation) Limmen, tel- 02205 - 1205. Fraaie antiekshow Oo 20 en 21 april a.s., tijdens de Bloe mendagen, zal er in Limmfen een fraaie antiekshow plaatsvinden in de bedrijfs gebouwen van J. Valkering en Zonen B.V., Rijksweg '164a (nabij „Tolhuis"). Parkeergelegenheid voor 500 auto's aan- aanwezig. Openingstijden. zaterdag van 10.00 - 22.00 uur en zondag van 10.00 - 20.00 uur. Op deze show zal een groot aantal ex posanten vertegenwoordigd zijn met an tiek en kurioza .voor iedere beurs. Rondrit Bloemenkoningin Zondagmiddag zal de kersvers gekozen Bloemenkoningin met haar gevolg een rijtoer maken door Limmen waarbij een bezoek gebracht zal Worden aan huize „De Gameren". Deze rijtour zal plaats vinden in open koetsjes en naast het gezellige paarde- getrappel zullen de plaatselijke Harmo nie en Drumband voor de nodige feest klanken zorgdragen. Hortus Rulborum Tijdens de Bloemendagen kunt u ook te recht in de Hortus Bulborum, gelegen achfer het pand van Van 't Hof en Blok ker aan de Dusseldorperweg. Hier kunt u bollen in bloei zien waar van een aantal nog dateren uit het jaar 1600. Een unieke expositie. Beslist even heengaan. Verrassing Hoe Limmen er zaterdag a.s. uit zal zien is voor u en voor mij maar ook voor het Mozaïekenkomitee nog eep grote verrassing, Achter gesloten deuren is men driftig aan de gang om de eerder gemaaikte ontwerpen tot leven te bren gen. Duizenden hyacintennagels worden stuk voor stuk met spelden op de juiste plaatsen aangebracht. Ook de school jeugd doet mee. In één nacht veranderd Limmen in een sprookjesdorp waar de keurmeesters za terdagmorgen in alle vroegte doortrek ken om de prijzen toe te kennen. Het enthousiasme van de Limmenaren is elk jaar weer hartverwarmend. Het enthousiasme van het Mozaïekenkomitee doet hier zeker niet voor onder. Maandenlang is men al weer druk in de weer om dit bloemenfeest te doen slagen. Alhoewel hun bescheidenheid den genoemd willen we toch niet nala- tot één der grootste deugden kan wor- ten de namen van het komitee in de openbaarheid te brengen. Het zijn: J. Valkering Azn., voorzitter; C. G. Kroone, sekretaris; W. E. Kroone-Roos, sekretaresse; J. Tuyn. penningmeester; en verder de heren W. J. Ph. Seignette, P. J. Baltus, R. Hommes, C. J. Krom, J. H. L. Seignette, J. H. M. J. Schole, H. Wagter, W. Zwertbroek, H.Segerius, A. v. d. Kommer en P. Kuijl. We wensen u veel kijkgenot in het vrien delijke dorp Limmen dat u dit weekend met open armen zal ontvangen. Wanneer men dan weet dat we in ons land zo'n 40.000 jeugdigen tellen waar over de particuliere kinderbeschermings instellingen hun zorg hebben, dan kan men zich voorstellen dat dit een aardige duit kost. Gelukkig worden deze vereni gingen door dé overheid gesubsidieerd. Doch naast deze subsidie, welke nooit toereikend kan zijn, blijven bijdragen van particuliere zijde noodzakelijk, im mers voor tal van uitgaven, ook die wel ke in ieder gezin als normaal worden be schouwd, kan geen beroep op de over heid worden gedaan. Daartoe houdt de „Sakor", Stichting Sa menwerkende Kinderbescherming Orga nisaties, haar jaarlijkse nationale kol- lekte in de week van 22-28 april a.s. Ook in Heiloo wordt deze kollekte ge houden. Laat de kollektant niet tever geefs bij u aanbellen ANTIEKBEURS-Limmen 20 en 21 april tijdens de Bloemendagen in de bloembollenhallen van VALKERING. Geopend zat. 12.00-22.00 en zon. 9.00-20.00 uur. EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Dinsdag 23 april begint de verkoop van de zomerpostzegels. Ook in Heiloo zijn in een speciale stand op het postkantoor deze zegels verkrijgbaar. In deze stand zijn ook de zgn. eerste-dag-enveloppen verkrijgbaar. Zomerpostzegels zijn gewone frankeer zegels, maar ze kosten meer. En dat méér betekent méér levensvreugde voor tienduizenden landgenoten. Want uit de opbrengst van deze toeslag van deze postzegels worden concrete projecten van volksgezondheid, sociale zorg en cul tuur gefinancierd, die anders niet of niet voldoende zouden kunnen worden uit gevoerd. Wie zomerzegels koopt, dient daarmee een hele reeks goede doelen te gelijk. Vorige week is in het verslag van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs iets weggevallen. Er stond in dat er in formatie werd gevraagd over het onder wijs. Waar het om gaat is informatie te verstrekken over het zogenaamde „Je na" onderwijs, wat misschien mogelijk is op een volgende bijeenkomst van de V.O.O. De firma Korstanje bestaat 50 jaar. Nog tot en met 12 mei kunt u profiteren van een geschenkenregen die zijn weerga niet kent. Zowel bij meubelen alsook bij aankoop van vloerbedekking krijgt u een prachtig geschenk kado. Dit kan bijv. zijn een prachtige salontafel, een kap tafel of wat u ook maar wenst. Te gek, zult u zeggen. Inderdaad! De heer en mevrouw Korstanje laten u graag in de feestvreugde delen. Haast is wel geboden. De geschenken vliegen mo menteel de deur uit. Dinsdagmorgen om 6.45 uur gingen de poorten van het zwembad „Het Baafje" weer open. Om half 7 stonden er reeds een aantal zwemlustigen te wachten. De eerste duik werd genomen door de heer F. de Valk, die zijn vakantie in Heiloo doorbracht. Om 11 uur telde men reeds 1.000 be zoekers en er werden vóór dit uur al 182 leskaarten verkocht. De verkoop van deze kaarten verliep vrij vlot. Ook voor de snoeptent was al veel belangstelling. Dit jaar is deze snoeptent gepacht door Hemi B.V. uit Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1