TOPDRUKTE IN LIMMEN TIJDENS BLOEMENDAGEN 1974 ■1 111lis BI ÉH 3 LIMMEN :4 k r ym S| 't' A ■III Bit in - A' :9 opnieuw laten stofferen? BOOGEBCGirS Sioffeerderïj en Woninginrichting JITKUKPCST iiiiilililAI HH Uitslagen Opening Bloemendagen Limmen lil Topdrukte in Limmen tijdens Bloemendagen 1974 II: ■Mik 1 ïiöSSsïr":|i liisSli SIIII ftw v Lydia van Bleisem Bloemenkoningin van Limmen 24 APRIL 1974 ■'i' all 1 s. j «- ,1 ook in de eigen tuin lieten de kleine Limmenaren zich niet onbetuigd. Antiekshow Voor de grote antiekshow die in de bloembollenhal van Valkering aan de Rijksweg gehouden werd bestond even eens een geweldige belangstelling. Zondagmiddag telde men reeds over de 1000 bezoekers. Naast vele kijklustigen waren er ook een groot aantal kopers. Er was dan ook een ongelooflijke sorte ring min of meer echt antieke voorwer pen bijeengebracht. Oude poppen lagen er tussen kachelbouten, wandborden, kachelpoken, olielampen, klokken en nog heel veel meer. Mozaïeken: K. Briefjes, Hoogeweg 51 „Wan Chun", 82 pt., Ie prijs; C. M. Levering, Hoogeweg 46C „Peru met Nederland", 81 pt., Ie prijs; J. Swart, Oosterzijweg 2, „75 Jaar Vo gelbescherming", 81 pt., Ie prijs; R. Min, Hoogeweg 59, „Wie wil er brand", 79 pt., 2e prijs; Mevr. M. Valkering-Geake, Rijksweg 70, „Milieubehoud" (postzegel) 78 pt., 2e pr. H. Nilenssen B. v. d. Burg, Meidoorn laan 25/27, „Inflatie", 78 pt., 2e prijs; Uitslagen wedstrijden scholen Corneliusschool, Dusseldorperweg/Vre- deburglaan, „Aktie oud papier", 65 pt., Ie prijs O.L. School, Sportlaan/Lage Weide, „Zuinig met energie", 49 pt., 2e prijs; Pax Christieschool, Hoogeweg, „Sheik", 47 pt.„ 3e prijs; Pax Christieschool, Hoogeweg, „Bloe mentuil", 47 pt., 3e prijs; Corneliusschool, Dusseldorperweg/Vre- deburglaan, „Scheepje", 47 pt., 3e prijs. Mariaschool, Dusseldorperweg/Sportln/ Lage Weide, „Oliekrisis", 46 pt., eervolle vermelding. De officiële opening van de bloemenda gen in Limmen werd zaterdagmorgen jl. verricht door burgemeester N. A. J. Molhoek in de unieke boerderij „Vrede- burg", waarvan de bovenverdieping, het „Culturele Centrum" nog maar nauwe lijks gereedgekomen was. De ijzige kou op deze zolder kon niet verhinderen dat men over het algemeen toch laaiend enthousiast was over de metamorfose van deze vroegere hooizolder die onder supervisie van de Culturele Raad van Limmen tot een fantastisch ontmoe tingscentrum is omgedoopt. Dag en nacht heeft men letterlijk gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. Doordat de bloemendagen een week eerder dan was geplanned door het warme weer moesten' plaatsvinden had men hier nog met enkele moeilijkheden te kampen, zoals het uitvallen van een z.g. „heater". Gelukkig was dit mankement 's avonds bij de verkiezing van de Bloemenkoning- in, weer hersteld. Dé heer Kees Kroone noemde dit Cul turele Centrum de porseleinkast van de gemeente Limmen. Burgemeester Molhoek hield een gees tige speech over schaalvergroting en schaalverkleining en het spanningsveld er; tussenin. Hij zei o.a.„Het „praat huis" van vorig jaar heet nu. „Cultureel Centrum" en onze woningen bouwen we niet meer de hoogte maar de diepte in. Nu zitten er al een aantal mensen in hun leef kuil. Misschien zitten we straks in de kelder. Ik vraag me al af wanneer de eerste „streaker" in Limmen op komt dagen. Wc zitten met de twijfel; een twijfel waar we mee moeten leren leven; een twijfel waar we hier op deze zolder met elkaar over kunnen praten. De bloemendagen in Limmen vormen een evenement dat we tenminste kunnen begrijpen en overzien; een evenement dat we in Limmen niet meer zouden kunnen missen." Na de officiële opening van de bloemen dagen volgde de gebruikelijke rondrit met een aantal genodigden waarna men nog onthaald werd op een aperitief je. - BH: Het afgelopen weekend kreeg het vrien delijke bloemendorp Limmen een onge looflijk aantal bezoekers te verwerken. Duizenden en nog eens duizenden trok ken per auto, fiets of brommer langs de mozaïeken, werkstukken en bloemsier- kunst-stukken. Zondagmorgen om 8 uur reeds men al „mannetje aan mannetje" door Lim men's dreven. Dank zij de geweldige medewerking van de Rijkspolitie Lim- men/Heiloo wist men het verkeer in goede banen te leiden. Ook het enthousiasme van de deelne mers was groter dan ooit. Inplaats van zo rond de 100 waren het dit jaar 145 Limmenaren die hetzij alleen, hetzij met buren, zich officieel hadden aangemeld om hun creatie door een deskundige jury te laten beoordelen. Deze jury, bestaan de uit de heer H. J. van Elven uit Cas- tricum en de heren G. Tabak en K. van Leeuwen uit Beverwijk, kreeg geen een- i- - V voudige taak te verwerken. De kwaliteit stond in zijn geheel op een bijzonder hoog peil. De „Zilveren Tulp", de hoogste onder scheiding, ging dit jaar naar de heer J. Revers, Dusseldorperweg'118 voor het schitterende werkstuk „Nixon, uw ban denspecialist". Hij werd direkt op de voet gevolgd door de heren O. Bruschke en P. Vooren Kzn„ Rijksweg 166 met hun fantastische weergave van „Bello", het beroemde locomotiefje. De eerste prijs voor de mozaïeken ging naar de heer K. Briefjes, Hoogeweg 51, met de „Wan Chun" en bij de Bloem- sierkunst was het mevr. E. v. d. Meer- van Blitterswijk, die de eerste prijs in de wacht wist te slepen. Ook de jeugd heeft dit jaar duidelijk la ten zien dat de Bloemendagen in Lim men ook in de toekomst niet meer weg te denken zijn. Samen met het onder wijzend personeel zorgde de schooljeugd voor een groot aantal mozaïeken. Als eerste kwam de Corneliusschool aan de Dusseldorpérweg/Vredeburglaan uit de bus met „Aktie Oud Papier" maar x:ask: Zaterdagavond werd de 16-jarige Lydia van Bleisem tot Bloemenkoningin van Limmen gekroond. Deze verkiezing vond plaats in het splinternieuwe Culturele Centrum van de voormalige boerderij „Vredeburg" aan de Dusseldorperweg. Onder het toeziend oog van een deskun dige jury en ongeveer 200 belangstellen den streden elf lieftallige meiskes, waar van 7 uit Limmen en 4 uit Heiloo, om deze eretitel te bemachtigen. Voor de jury een leuke maar zeker geen gemak kelijke taak, ook voor deze meisjes niet die bibberend van de kou en de zenuwen enkele malen voor het voetlicht moesten treden. Een daverend applaus van het enthousiaste publiek maar zeker ook de spontane wijze waarop de conferencier van de avond, de heer Kees Krone, de meisjes tegemoet trad, nam veel van deze begrijpelijke spanning weg. De aftredende koningin, Coby Tuyn- Brouwers, viel de eer te beurt de nieuwe koningin toe te spreken en te kronen. Als geschenk ontving Lydia een draag bare radio maar de Limmer midden stand zorgde nog voor een aantal kadoA voor alle kandidaten. Uit Limmen waren dit Tineke Kraak man, Florence Fleischer, Gré de Swart, Els Admiraal, Jacqueline Huysmans en Gitta van Diepen en uit Heiloo Janny Bisselink, Marian Velzeboer, Ingrid 'Wessel en An ja Poldervaart. Na de verkiezing werd er nog gezellig gedanst bij muziek van het Free Lance- duo. Zondagmiddag maakte de Koningin met haar hofdames een rijtoer door Limmen in open koetsjes. Er werd een bezoek gebracht aan huize „De Gameren". De stoet werd voorafgegaan door de plaat selijke Harmonie en Drumband. Wilt ii uw bankstel of stoelen Wij komen vrijblijvend met onze uitgebreide stalenkollektie meubelstoffen bij u thuis. Tevens volledige Interieur verzorging. Hyacinthen laan 21 - Limmen Tel. 02205-1488 b.g.g. 1338 Fam. Koot, Sportlaan 10, „El Salvador" (Cruyff), 77 pt., 2e prijs; Th. C. Wester A. D. S. Schneider, Vis- weg 33-31, „Den Uyl als Arabier", 75 pt., 2e prijs C. J. M. J. Nuyens, Rijksweg 35/37, „Koeweit, kiele, kiele", 75 pt., 2e prijs; Bejaardencentrum „De Cameren", Vre- deburglaan, „W.K. Voetbal '74", 74 pt., 3e prijs; P. Min, Visweg 23, „Streakers", 74 pt., 3e prijs. Werkstukken: J. Revers, Dusseldorperweg 118, „Nixon, uw bandenspecialist", 88 pt., Ie prijs; O. Bruschke P. Vooren Kzn., Rijksweg 166, „Bello" (lokomotief), 87 pt., Ie pr.; Fam. Scheepmaker, Tebbens, Segerius, Langerak, Meidoornlaan 21/23, „Con cours Hippique", 84 pt., 2e prijs; B.1 van Buuren, Sportlaan 4, „Ets van Eseher", 83 pt., 2e prijs; J. Dekker, Rijksweg'73, „De Witte Vo gel 1927" (tweedekker) 82 pt., 2e prijs; Jeugdgroep „De Rowans", Meidoornlaan, „Stop vogelmoórd in Italië", 81 pt. 2e pr. J. A. N. Koppes, Kerkweg 48, „Op zijn Spaans", 80 pt., 2e prijs; E. J. Tebbens, Meidoornlaan 31, „Schaakbord", 76 pt., 3e prijs; C. Min, Dusseldorperweg 124, „Twee gi raffen", 73 pt., 3e prijs; Fam. Tuyn Fam. Frerks, Hoogeweg 40 61, „Playboy", 73 pt., 3e prijs. Bloemsierkunst Mevr. E. v. d. Meer-van Blitterswijk, Hyacinthenlaan 2, 75 pt., Ie prijs; P. Verdonk, v. Alkemadelaan 69, 71 pt., 2e prijs C. Koot, Dusseldorperweg 69, 66 pt., 3e prijs. De foto's zijn gemaakt door René Alphenaar en Ruud Freriks. „LIMMEN"-NIEUWS Voor het a.s. weekend een zeer rustig programma. De verwachting is dat er nog enige oefenwedstrijden zullen wor den vastgesteld om afscheid te nemen van seizoen 1973-1974. Het programma voor dit weekend ziet er als volgt uit Zondag 28 april: Uitgeest 4Limmen 7 14.30 uur JUNIOREN A: '34 2 3 12.00 uur 12.15 uur Limmen 1A.F.C. D.T.S. 1Limmen Zaterdag 27 april: JUNIOREN B; Vrone 1Limmen 1 16.15 uur Alkm. Boys 7Limmen 3 14.00 uur Alkm. Boys 3—C.S.V. 2 14.00 uur Limmen-terrein, beslissingswedstrijd JUNIOREN C: Uitgeest 1Limmen 1 16.30 uur (terrein Koog-Zuid) Limmen 2Foresters 5 14.00 uur OFFICIËLE OPENING CULTUREEL CENTRUM LIMMEN OP 3 MEI Vrijdag, 3 mei a.s., 's avonds om 8 uur zal burgemeester N. A. J. Molhoek de officiële opening verrichten van het splinternieuwe Culturele Centrum dat tijdens de bloemendagen reeds in ge bruik werd genomen. Dit Culturele Centrum is gecreëerd op de vroegere hooizolder van boerderij „Vredeburg" aan de Dusseldorperweg. De benedenverdieping is al sinds con jaar in gebruik als museum en biblio theek. Rondom de boerderij ligt een schitteren de tuin waar u momenteel zeer exclu sieve bolbloemen in bloei kunt zien staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 7