Een briljant idee voor het komende weekend even een subliem Baltrix T-shirt met pantalon/rok of bikini gaan kopen bij Heerenweg 174, Heiloo Laat 235-237, Alkmaar Alkmaarseweg 1, Beverwijk Telefoon 02200-32091 02200-16263 02510-24785 Gevonden voorwerpen „Afrikaanse muziek met peuters" Slijterij - Wijnhandel GREEUW Plattegronden werden aangebracht UITKIJKPOST 1 Wei 1974 AGENDA „OPEN HUIS" - HEIUOO Week van 5 mei t.m. 11 mei Tei. 33368 - b.g.g. 31484 ""aandag 6 mei: "en Ensink, Asta 13.30 - 16.30 u. ■Platte1, vrouwen 14.00- 15.00 u. E.M.K. 20.00- 23.00 u. Falkland 20.00 - 22.00 u. Fi'mlrta. Asta 20.00 - 23.00 u. Dinsdag 7 mei: TV>ves 9.30- 10.30 u. Yoga 9.30- 11.30 u. Yoga 13.30 - 15.30 u. Bejaarden Soos 13.30 - 17.30 u. Plattel, vrouwen 9.30- 11.30 tl. Oppositie jr. 18.45- -19.45 u. Oppositie sr. 20.00 -23.00 u. Filmliga, Asta 20.00. 23.00 u. Woensdag 8 mei: Falkland jr. 20.00 - 22.00 u. Filmliga, Asta 20.00 23.00 u. Donderdag 9 mei: Ned. Ver. v. Huisvr. 10.30 -11.30 u. Doves 19.30 -11.30 u. Postzegelclub 20.00 - -22.00 u. H.O.V. 20.00- - 23.00 u. Scheidegner 20.00 - 21.30 u. Vriida": 10 mei: Volksdansen bejaarden 11.00 -12.00 u. Plattel, vronwen 14.00 -15.00 u. Ned. ver. v. Huisvr. 14.00 -17.00 u. E.H.K., drive 20.00- - 23.00 u. Beg. Ork. v. Nrd-Holl. 20.00 -23.00 u. Heilooër Strijkork. 20.00 -22.00 u. 11 mei: 't Putje, kinderochtend 10.00 -12.00 u. BUK-BUK-NIEUWS Na een geslaagd oranjebal gaan we weer volop door met het organiseren van fes tiviteiten. A.S. zaterdag 4 mei organi seren we een grandioze kienavond af gewisseld door goede muziek en natuur lijk Zijn er prachtige prijzen te winnen. Dat alles begint om 20.30 uur. Verder zijn er plannen om een voetbal elftal op te richten dat regelmatig tegen allerlei gerenommeerde clubs van b.v. andere jeugdsooiëteiten zal gaan spe len. Dus als je op zolder nog een paar kicks hebt liggen, stof ze dan af en geef je op. Zondag 5 mei wordt er in de beneden zaal van het Brunogebouw in Heiloo het traditionele bevrijdingsbal gehouden m. m.v. Discogroep v. Willigen. De aan vang is 's middags 14.00 uur en tijdens dit bal zal er op de zolder voor personen van 16 jaar en ouder licht alcoholische drank worden geschonken. Je ziet dus wel dat er komend weekend weer genoeg te beleven valt. Dit is ech ter nog maar 't begin van een hele reeks programma's, dus ik zou zeggen kom eens kijken op de zolder of a.s. zondag in de zaal en geef je gerust maar op voor de komende festiviteiten. Je zult er geen spijt van krijgen. Graag tot ziens dan. BOEIENDE CAUSERIE VAN WIM NOORDHOEK Dinsdag 23 aoril hield de heer Wim Noordhoek in het ,Opcn Huis" een bij- zo"de aantrekkelijke causerie met dia's. Met het opzetten van de apoaratuur - hij werkt met 2 projecforen - had Nocr d_ hoek voor de aanvang van he' eigenlijke programma reeds veel belangstelling. Deze steeg naarmate de avond verstreek. De heer Noordheek stelde dat de foto grafie als hobby aanwezig moet zijn, de grammatica kan worden aangeleerd. Nadruk werd door hem gelegd bij het vertonen van dia's op „rythme met zijn herhalingen" en „Parallellisme". Du'de- lijk toonde hij aan wat er kan worden bereikt met een stapje voor-achter waarts en/of opzij, bewust overbelichten en onscherpte door diafragmeren. De aanwezigen kregen een inzicht in de opbouw van series, waarvan de her komst uit geheel Europa afkomstig was. Veel indruk maakten de series: „Por tretten" en de allerlaatste gang van de mens: de dood. In zijn slotwoord hoopte Wim Noordhoek dat de aanwezigen de moed niet in de schoenen gezonken was door hetgeen zij deze avond hadden ge zien maar dat hij door middel van het gesprokene en het vertoonde, te hebben aangetoond dat men met goed kunnen zien en liefde hebben voor de fotografie tot goede resultaten kan komen. De voorzitter, de heer Hekman, was de tolk van alle aanwezigen, toen hij de heer Noordhoek dank bracht voor deze zeer geslaagde avond. Dinsda0, 14 mei a.s. zuben de leden van ..H.A.F." hun beste foto van dit sei zoen meebrengen naar het „Open Huis". Ouderling zal men dan uitmaken wat de foto van het jaar is. PLATTELANDSVROUWEN GENOTEN VAN FIETSTOCHT DOOR DE DUINEN Goedgemutst vertrokken woensdagmor gen 17 plattelandsvrouwen uit Heiloo voor een fietstocht door de duinen. Er stond 'een frisse wind, maar aan het gebabbel te horen had niemand er hinder van. Via de Zeeweg fietsten we door de duinen richting Bakkum met als doel Johanna's Hoeve. Onderweg genoten we van onze schitterende omgeving. Bij de koffie werden flink wat calorieën verzameld in de vorm vorm van gebak. De wind hielp mee die weer kwijt te raken, door ons op de terugweg flink te laten trappen. Het zonnetje deed ook z'n best en de stemming onder de da mes was prima. Plm. 12 uur waren we terug in Heiloo, met alweer plannen voor een volgende tocht KONINKLIJKE NEDERLANDSE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Afdeling Heiloo Voorjaarstninkeuringen in Heiloo Zoa's gebruikebjk werden in de afgelo pen twee weke'1 a'le t 'inen van Heiloo - vor„ yrypj. ze vanaf de oneubare weg zichtbaar zijn - gekeurd. In de zes dis tricten waarin onze gemeente hiertoe ve 'de 'd was we-don ieder drie prijzen -«gekend, terwijl in een van de nieuwe w-'kc bévendien een nanmoedigmgs- ht-ijs werd geneven. De prijsuitreiking zal on de laatste sei zor nbijrer komst van onze vereniging t.w. op 9 mei a.s. in de kantine van de Germefa, Oosterzijweg 23, alhier, plaats vinden. In de nazomer zijn opnieuw tuinkeurin- gen; degene die de beste totaal uitslag behaalt komt voor een jaar in hot bezit van de indertijd door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde wisselbeker. Ondanks de droogte van de laatste we ken was de kwaliteit van vele tuinen zeer goed te noemen. Een wens van het bestuur van de afdeling Heiloo van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plant kunde die de keuringen organiseert, is echter nog dat de eigenaars van het grote aantal tuinen die vrijwel geen ver zorging kriigen. de handen eens uit de mouwen gaan steken. Zij zouden daar mee waardering voor het bezit van een tuin demonstreren waar zovele flatbe woners in ons overvolle land met groot verlangen naar uitzien. De prijswinnaars zijn de volgenden: Wii'k 1: 1. P. A. Molenaar, Gertoomsak- ker 13. 74C, nt: 2. .T. K. Dekker, Kerk- akkers 24, 71.% pt.3. M. J. Pater, Geest akker 38, 71 pt. Wijk 2: 1. -T. Harlnar. Blomhof 22, 74% nt. 2. t M v. Vuren. Laan van Muys 44. 72% nt.: 3. Friedland, Rechte Honds bosschei aan 36, 69 pt. Wiik 3: 1. T. D Jansen, Bes!evaerslaan 7 71 pt; 2. G. N. Meijroos, Kennemer- si raat weg 221, 66% pt.; 3. M. Kramer, ITaesackerlaan 73, 65 pt. Wijk 4: 1. J. W. F. Göbel, Wilgenlaan 9, 74% pt.; 2. A. L. J. Las van Bennekom, Kennemerstraatweg 420a, 72 pt.; 3. J. Burgering, Heerenweg 141, 69% pt. Wijk 5; 1. C. Koppes, Uiterwaard 1, 75% pt.; 2. G. C. v. Vliet, Potgieterweg 35, 71% pt.; 3. C. C. A.Winterink, Heers- meeth 12, 69% pt. Wijk 6; 1. J. van Weert, De Blinken- laan 27, 74% pt.; 2. L. de Wi, De Blin- kenlaan 29, 71% pt.; 3. G. Menkhorst, Rector Frederiklaan 22, 70% pt. Aanmoedigingsprijs: F. van Velzen, Ter- mijen 47. 16+ HERVORMDE GEMEENTE Zaterdag 4 mei gaan we nog een keer naar het klooster van de Karmelitessen in Egmond aan de Hoef. Daarvoor ver zamelen we om half drie bij de Rank. 's Avonds willen de lampjes en de net ten, waaraan we begonnen zijn, afma ken. WANDELEN DOOR. HET DUIN- TERREIN TE BAKKUM met het Nivon a.s. Zaterdagmorgen Wandelen kan men a.s. zaterdagmor gen met het Nivon door het prachtige duinterrein van het P.W.N, te Bakkum. Onder leiding van een medewerker van dit P.W.N., de heer C. Maay. Wielrij ders verzamelen cm kwart over zes op de hoek Westerweg-Hct Zevenhuizen. De wandeling begint bij „Kijk-Uit" te Castricum om zeven uur. IIANDWERKCLUB VOOR BEJAAROEN TE HEILOO Maandag 22 april maakte de Ilandwerk- club voor Bejaarden haar uitstapje. Wij vertrokken ha'lf tien per bus vanaf De Loet. Het weer was goed en de stem ming prima. De tocht voerde ons langs bloeiende boomgaarden en hier en daar prachtige tulpenvelden naar Nibbix- woud waar in Hotel Entius van heer lijke koffie werd genoten. Vervolgens reden wij door de Wieringer- meer. Ook daar kwam men ogen te kort. Wat een kleur ,wat een, pracht. Zo re den wij naar Den Haukes en over de Afsluitdijk naar Breezand. Wat waren daar een prachtige bloemenvelden te zien. Toen langs het kanaal naar Den Helder. Hier stond in hotel Lands-End een uitgebreide lunch op ons te wach ten. Werkelijk, het was voortreffelijk en we lieten het ons dan ook goed sma ken. Vanaf het hotel zagen wij de boot heen en weer varen en konden het eiland Texel zien liggen. Wij vervolgden onze tocht nu richting Grote Keten via Cam perduin (met, zijn vele tweede huisjes en campings) naar Schoorl, Bergen, Egmond, Castricum. Hier nogmaals een pauze om in Johan na's Hof te smullen van een heerlijke grote panrekoek. Ieder mocht kiezen wat hij bet lekkerste vond. Toen ieder voldaan was reden wij over Limmen en konden ook nog vele mozaïeken bekij ken. Precies 5 uur kwamen wij weer in Heiloo en namen bij de Loet afscheid. Met el kaar hebben wij een fijne dag gehad en mogen op een welgeslaagde tocht terug zien. GESLAAGDE VERKOOPMIDDAG VAN HET RODE KRUIS Welfare-artikelen werden „aan-de-man" gebracht De verkoopmiddag van Het Rode Kruis, van Welfare-artikelen, in het verzor- ginstehuis „De Loet" mag als geslaagd beschouwd worden. Resultaat was, in geld, 1.004,Er waren prachtige handwerken te koop, welke vlot „aan- de-man" werden gebracht. Er was werk van zo'n 32 dames en heren (langdurig zieken, minder validen en bejaarden) die geleid worden door een 10-tal Rode Kruis Welfare-werksters. Er heerste in „De Loet" ook een gezel lige sfeer, mede door de grote gastvrij heid in het verzorgingstehuis. Daarvoor wil ik het Rode Kruis dan ook hartelijk dank brengen. Prijzen van de verloting Er was een kleine verloting. De eerste prijs werd gewonnen door mevrouw M. N. Morlang, het bedsprei; de tweede prijs een tekening, werd gewonnen door zuster De Groot; de derde, een kussen overtrek door mevr. De Wit en de vierde prijs door mevr. C. de Jager, een stel mooie pannelappen. Zr. De Groot won bij een andere attrak- tie ook de beschikbaar gestelde pop. VOLKSMUZIEKSCHOOL „HEILOO" GAAT NIEUWE VOORZITTER KIEZEN De volksmuziekschool „Heiloo" gaat op dinsdag 7 mei een nieuwe voorzitter kiezen. De heer C. Haafkens legde kort geleden zijn funktie neer. Candidaten zijn, in alfabetische volgorde de heren J. A. M. Geestman en P. P. van Munster. Voorts moet ér nog een bestuurslid ge kozen worden. Het bestuur stelt op deze vergadering het gevoerde beleid ter dis cussie. De direkteur van de Volksmuziekschool de heer J. de Pijper, zal een praatje houden over het werk van de school. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de Gereformeerde Kerk en be gint om half acht. HERVORMDE KERK HEILOO Jeugilkerk „De Ark" Zo jullie weten hebben we uitgezien naar een gelegenheid om in de diensten ook iets voor anderen te betekenen. Welnu, de kinderen van de Chr. Ge- zondhéids'kolonie te Egmond aan Zee hebben nooit een dienst zoals wij, terwijl ze dit wel graag zouden willen. Reden voor ons daar wat aan te veranderen en op zondag 12 mei a.s. daar een dienst te houden. De dienst zal worden geleid door de heer Rietdijk. We gaan er per auto heen. Om nu te weten hoeveel auto's we nodig hébben, doen wij een beroep op alle jeugdkerkbezoekers, die deze dienst mee willen maken, dit na de dienst van zon dag 5 mei aan ons te willen opgeven. Moc'ht je, wat we niet hopen, op 5 mei niet aanwezig zijn, zorg er dan voor dat de heer Rietdijk het weet dat je mee wilt. We hopen dat iedereen meegaat. Rode kater; duif; damesbril; antenne sleuteltje; sjaal; valhelm; sleutels met plaatje; armband; bromfiets; jack; een zwart hondje met rode halsband; hor loge; autosleutels. Inl.: alléén wo.- en za.-middag 2-4 uur op groepsbureau der R.P. te Heiloo. Informatie over de Wet Arbeids Ongeschiktheidsverzekering (W.A.O.) WAO en hulpbehoevendheid Het is u waarschijnlijk wel bekend, dat de hoogste uitkering die men van de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering, de WAO, kan krijgen tachtig procent van het dagloon bedraagt. Deze uitkering wordt dan toegekend bij een arbeidsongeschiktheid van 80 procent of meer. Minder bekend is echter dat deze uitkering in bepaalde gevallen kan -wor den verhoogd. Dat is namelijk het geval wanneer er geregelde oppassing en ver zorging nodig is, omdat de WAO-trekker of trekster langdurig hulpbehoevend is. In zo'n situatie kan de uitkering op hon derd procent van het dagloon worden gebracht in plaats van tachtig procent. Uiteraard geldt dit zolang de hulpbe hoevendheid duurt. Als iemand op het tijdstip dat de WAO- uitkering wordt aangevraagd al hulp behoevend is, zal dat meestal wel blijken bij het mediseh-onderzoek. Daar kan dan meteen rekening mee worden gehouden bij het vaststellen van de uitkering. Anders ligt de zaak' als de hulpbehoe vendheid ontstaat nadat de WAO-uitke- ring is toegekend. De bedrijfsvereniging kan daar niet altijd van op de hoogte zijn. In dié situatie moet de belangheb bende zich zo spoedig mogelijk wenden tot de bedrijfsvereniging waarvan hij de WAO-uitkering ontvangt. De mogelijkheid van verhoging van de uitkering staat ook open voor mensen wier vroegere uitkering van de Interim- wet Invaliditeitsrentetrekkers of van één van de Ongevallenwetten na 30 juni 1967 is omgezet in een WAO-uitkering. In de praktijk is gebleken dat ook deze mensen niet altijd van de verhogings mogelijkheid op de hoogte zijn. Aan de verhoging van de uitkering kan in uitzonderingsgevallen terugwerkende kracht worden gegeven. Vanzelfspre kend moet het dan wel duidelijk zijn dat de toestand van de hulpbehoevendheid al geruime tijd vóór de aanvraag be stond. In het algemeen wordt de terugwerken de kracht niet langer dan één jaar toe gepast. Ziekenfondsverstrekkingen nd. het einde van de verzekering Een andere wat actuele vraag gaat over de eventuele voortzetting van bepaalde ziekenfondsverstrekkingen na het tijd stip waarop de verzekering is geëindigd. We denken hierbij in het bijzonder aan werknemers, die met ingang van 1 jan. jl. niet langer onder de verplichte zie kenfondsverzekering vallen. De Ziekenfondswet staat inderdaad toe, dat bepaalde verstrekkingen na het ein de van de verzekering voor rekening van het ziekenfonds worden voortgezet. Hierbij geldt dat de verstrekking die na het einde van de verzekering mogelijk is, al tijdens de duur van de verzekering moet zijn begonnen. Vooral dat laatste is belangrijk. Want al is tijdens de ver zekering de noodzaak gebleken en zelfs de toestemming al gegeven, dan nog zal geen aanspraak meer worden gemaakt op een verstrekking na het einde van de verzekering als tijdens die verzekering al niet met de verstrekking is begonnen. Oók niet tot de beperkte duur, die in de wet voor enige verstrekkingen is aan gegeven. Omdat het te ver zou voeren alle ver strekkingen op te sommen waarvan voórtzetting na het einde van de ver zekering mogelijk is, willen we ons tot de belangrijkste beperken. Niet-klinische specialistische hulp, die al tijdens de verzekering onder overlegging van een verwijs- of herhalingskaart is ingeroepen, komt nog tot het einde van de geldigheidsduur van de kaart voor ziekenf ondsrekeni ng. Heeft men al een verwijskaart, maar heeft men door welke oorzaak ook géén gelegenheid gehad de specialist te raad plegen, dan kan na het einde van de verzekering géén gebruik meer worden gemaakt van die verwijskaart. Ook willen we nog noemen de kraam zorg. De reeds begonnen kraamzorg ten huize van de kraamvrouw, of in een zie kenhuis dan wel in een kraaminrichting kan nog tot en met de tiende dag na de bevalling - met de vastgestelde bijbe taling - voor rekening van het zieken fonds komen. Verder dan nog de kunst- en hulpmidde len. Na het einde van de verzekering kan nog levering van een kunst- of hulp middel of van een nieuwe of overgezette tandheelkundige prothese op kosten van het ziekenfonds plaats vinden als daar voor al vóór het einde van de verzeke ring toestemming is gegeveh. Zoals al eerder is opgemerkt, is deze opsomming niet volledig. In een voor komend geval kunt u daarom het beste bij uw ziekenfonds informeren naar wat er zoal in het desbetreffende besluit is geregeld. In dit verband willen we nog wel even opmerken dat verstrekkingen die niet in dat besluit genoemd zijn, ook niet voor ziekenfondsrekening kunnen worden voortgezet of voltooid. Dit geldt bijvoorbeeld voor een aan de gang zijnde ziekenhuisverpleging. Vrijwillige Ziekengeld- en WAO- verzekering voor ontwikkelingswerkers Al eerder hebben wij het gehad over de vrijwillige ziekengeld- en WAO-verze- kering voor Nederlanders die in een ont wikkelingsland gaan werken. Hierop is een aantal reacties ontvangen van orga nisaties die zich met ontwikkelingswerk bezig houden en die voor ons aanleiding zijn wat dieper op deze zaak in te gaan. Sinds enkele jaren bestaat er voor Ne derlanders, die in het kader van de ont wikkelingshulp door een in Nederland gevestigde organisatie naar een ontwik kelingsland worden uitgezonden de mo gelijkheid zich vrijwillig voor de Ziekte wet en de WAO te verzekeren. Zij kun nen zelf kiezen of ze afzonderlijk een vrijwillige ziekengeldverzekering, een vrijwillige WAO-verzekering of beide willen afsluiten. De verzekering is afgestemd op de bij zondere omstandigheden van de ontwik kelingswerkers. Zij hebben bijvoorbeeld niet zo'n behoefte aan uitkering als ze nog in het ontwikkelingsland zijn, maar wel als zij daar door ziekte niet kunnen blijven en naar Nederland terug komen. Vandaar ook dat de vrijwillige zieken geldverzekering eerst dan recht op uit kering geeft als zij - na terugkeer in Nederland - door ziekte of gebreken geen passend werk kunnen doen. De Ziektewetuitkering duurt net zoals voor de andere verzekerden, maximaal 52 weken. Heeft de ontwikkelingswerker een vrij willige WAO-verzekering afgesloten, dan kan hij op grond daarvan uitkering krijgen als zijn arbeidsongeschiktheid - te rekenen vanaf de dag van terugkeer in Nederland - onafgebroken 52 weken heeft geduurd. Waar moet men zich nu aanmelden voor deze verzekering? Daar moet men voor zijn bij de bedrijfsvereniging, waarbij de uitzendende organisatie is aangesloten. Gaat men als particulier ontwikkelings werker naar een ontwikkelingsland - ook in die situatie is namelijk vrijwil lige ziekengeld- en WAO-uitkering mo gelijk - dan moet men in het algemeen zijn bij de Bedrijfsvereniging voor de Gezondheid, Geestelijke en Maatschap pelijke Belangen, Kroostweg 149 te Zeist. De aanmelding moet binnen één maand na het vertrek naar het ontwikkelings land gebeuren, maar verstandiger is al vóór het vertrek de nodige stappen te doen. De aanmelding kan behalve door de ont wikkelingswerker zelf ook namens hem worden gedaan, bijvoorbeeld door de or ganisatie die hem uitzendt of daarbij bemiddeling verleent. Welke landen worden nu tot de ontwik kelingslanden gerekend? De ministers van Sociale Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking hebben er nu ongeveer 140 als zodanig aangewezen. De namen kan men bij de bedrijfsver eniging krijgen evenals informatie ove*- het te verzekeren bedrag, de hoogte van de premie, de wijze van betaling enz. We wijzen er nog even op, dat deze vrij willige verzekering eveneens open staat voor iedere Nederlander, die in dienst van een in Nederland gevestigde werk gever in een ontwikkelingsland gaat wo nen en werken. Oók als hij geen speci fieke ontwikkelingsarbeid gaat verrich ten. Voor hem geldt dan niet de voor waarde, dat hij pas na terugkeer in Ne derland recht op uitkering krijgt. Inleiding op ouderavond van Stichting Peuterspeelzalen Onze plaatsgenote mevr. S. Broere-Moo- re hield op de ouderavond van de Stich ting Peuterspeelzalen, in de cantine van de s.v. „De Foresters" op de Egelshoek een inleiding over „Afrikaanse muziek met peuters". Op heerlijk spontane wijze vertelde mevr. Broere, die verbonden is als deskundige aan het Tropenmuseum in Amsterdam, over de Afrikaanse mu ziek. Iedere cultuur heeft zijn eigen mu ziek, het is goed andere culturen te le ren begrijpen. Daar dus kennis van te nemen. In woord en muziek gaf de in- leidster een goede indruk van de Afri kaanse muziek. Daarbij ook gebruik ma kende van geprojecteerde lichtbeelden en het laten zien van een aantal instru menten. Heel eenvoudige instrumenten maar die toch volop aanspreken. Mevr. Broere, die in één der speelzalen in Heiloo met peuters aan het werk is geweest, liet ook daar dia's van zien. Men bleek daar zeer enthousiast over te zijn. Het echtpaar Broere, want ook de heer Broere verleende zijn medewerking, ont ving een boekenbon uit waardering voor hun medewerking. Ouder-participatie In vlot tempo werden, onder leiding van de voorzitster mevr. mr. M. C. Smal- Klitsie, de jaarverslagen afgehandeld. Mr. P. Reeling Brouwer, penningmees ter, koos een niet gebruikelijke manier om de ouders, grotendeels dames, dui delijk te maken hoe het bedrag per och tend 4,37) besteed wordt. Tot op de cent, in woord maar ook op „schrift". Mevr. Smal vroeg om medewerking van de ouders bij tal van zaken. Mevr. E. Das-Waalewijn ging daar nog wat die per op in. In elke speelzaal zijn twee beroepsleiders op 40 kinderen. Het zou prettig zijn als ouders zich beschikbaar zouden stellen, zodat er bijvoorbeeld per 8 kinderen één leiding kan geven bij spelen, creatief werk etc. Ook in „los" verband zal medewerking op prijs ge steld worden. Bijvoorbeeld om de peu ters bij een wandeling te begeleiden. Ook werd medewerking gevraagd bij het uitvoeren van „klusjes" in de speelloka len. Zowel voor het een als het ander gaven een aantal van de aanwezigen zich op. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 815SS HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Op een aantal plaatsen in onze gemeente werden plattegronden van Heiloo aan gebracht. In een snel groeiende gemeen te als de onze, waar de eigen inwoners soms moeite hebben te bepalen waar een weg, straat of laan ligt èn voor bezoe kers van elders en/of toekomstige be woners zeer waardevol. Enige nieuw te realiseren uitbreidingsplannen zijn al op deze plattegrond aangegeven. Jammer dat men campings wel aanduidt als „camping" maar niet de namen ervan vermeldt. Voor de toerist wel van be lang dit te weten, gezien het grote aan tal campings. De sporthal, waarvoor een schetsplan wordt ontworpen, staat al op deze plattegrond. Vreemd vinden we het dat zo'n platte grond geplaatst werd op de Raadhuis- weg. Een verkeersader waarvoor een parkeerverbod bestaat. Men had onzes inziens zo'n bord beter kunnen plaatsen op het tien meter verder gelegen par keerterrein.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 5